• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
já si dneska chtěla taky koupit test a mamatest neměli, tak jsem se na to vykašlala.....................doktor to stejně pozná, jestli je to teda ok nebo ne.,.........a nemá cenu se tímto stresovat................
jin: ještě nejsi moc dlouho těhu, takže pokud jsi ty testy předtím dělala ráno a tento za takovýchto podmínek, nemůžeš to srovnávat.....
6. led 2010 v 19:35  • Odpověz
daschiki:
No já jsem taky ráda, že nejsem jediná, kdo se moc pozoruje :grinning:

jinjin:
Já si dělala testy ráno, pak jsem jeden den ráno neměla, tak jsem si ho udělala až večer - a stress, protože byla slabounká. Další den ráno už byla zase silná. Takže klid, nekoukej na ni, ráno bude zase ok.

Jináč k tomu oblečení - dneska jsme byli v Tescu, koukala jsem tam na hadříky, a pět bodyček s dlouhým rukávem, velikost 0-3 měsíce, za 200 - 240 Kč. Což mě mile překvapilo.
6. led 2010 ve 20:00  • Odpověz
jééé vy jste toho za odpoledne stihly probrat....já jsem odešla z práce dřív, protože mám tak pekelnou rýmu, že jsem se rozhodla to nepokoušet a zůstat teď čt+pá doma...mám totálně ucpané dutiny...fuj :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Cestou domů jsem se stavila zaplatit kurz cvičení a plavání pro těhule...a zrovna tam cvičili s miminky...nááádhera...jen mě zase popadl děs, že takhle já mimi nikdy nezvládnu, že tohle snad v sobě nemám....no hrůza :frowning2: . Jinak prostředí super, paní milá už jsem zvědavá př.týden na první lekci...ale dost se stydím, jak já to tam mezi ostatníma těhulema zvládnu :pensive: :frowning2:

Jinak...my sice máme 3+1, ale zase v přízemí RD "podnájemníky" Michalovu babičku a jejího syna...do všeho vrtají, všechno jim vadí...tžko s nima vyjít...to žádná holky nemáte, co? Tak to záááávidím.My jsme sice ve svým a bez dluhů, ale nadlouho nám bude rodina kecat do všeho.... :frowning2:

jin - držím zítra palce, stejně tak maxi.smile a orchi...čekám samé dobré zprávy!!! :grinning:
A holky být Váma, tak už netestím...sledujete ty //...jestli jsou tlustší, tenší...já bych se na to vy..., zbytečný stres...těhu jste, další bych nechala na doktorech :wink:
6. led 2010 ve 20:19  • Odpověz
holky blábolím....už mi ty hormony lezou na mozek...ten můj kurz je cvičení a teorie, ne plavání...
6. led 2010 ve 20:23  • Odpověz
Lauri - musím přiznat, že teď jsi mě teda brutálně vystresovala...Jsem z toho úplně hotová... No to je v kelu... Další kontrola až 4.2., tak to se asi zblázním...mně ovulace vycházela asi na 17 nebo 18 DC...ach jo...doktorka říkala, že podle UTZ jsem 6+1 a podle MS mi to vycházelo 6+5 a to řekla, že to sedí...tak já nevím, jak je možný, že máme s Maci stejně velký embryjka...já jsem myslela, že to je prostě u každýho jinak podle toho jak se zahnízdí a tak...já nevím...teď jsem z toho docela dost v háji...
6. led 2010 ve 21:03  • Odpověz
anieanne: ale to nebyla akce, to je celkem běžná cena myslím, když je akce, nakoupila jsem kus i za patnáct nebo dvacet kč.......
daschiki: no já to nemyslela jako že ty máš malý mímo, spíš že ho má maciol nějaký moc velký..................ale jak jste každá napsala tu ovu, tak mi přijde, že jste akorát obě.....................klídek, nesmíš se hned tak stresovat, na prvním místě jsou vždy slova doktora......................
6. led 2010 ve 21:12  • Odpověz
Dashi: hlavně se nestresuj, klííídek. Mě můj Dr. říkal, že není zrovna jednoduché u těch mini-mimísků trefit ten rozměr úplně přesně....vem si, luští to z UTZ a je to v mm!! Buď v pohodě, flíček se krásně drží, už dneska je větší než v úterý na kontrole....hlavně se neboj!!
:slight_smile:
6. led 2010 ve 21:26  • Odpověz
daschiki: no asi tak jak píše daee, každý dr. je jiný, každý utz je jiný, takže nehledej problémy tam kde nejsou............
jestli se má něco posrat, včas se to dozvíš........................takže nestresuj
6. led 2010 ve 21:33  • Odpověz
Ahoj čekající i brzy čekající maminky :wink:
Nestíhám moc dočítat, jen k těm kočárkům - to je fakt záležitost každé maminy, mně při Ani vyhovoval hlubokej a pak sporťák, hlubokej proto, že ty nový kombinace mají dost pevnou konstrukci a nedají se houpat a já nevím, prostě mám pocit, že je hezký, když se to malinký miminečko uhoupává ke spánku :slight_smile:
Daschi - souhlasím s holkama, nejde to paušalizovat, vždyť se koukni na tu vaši diskuzi o grafech - jedna tak, druhá tak. :wink:
6. led 2010 ve 21:58  • Odpověz
Ahojky holky,
dnes nestíhám dočítat. Tak jen jeden dotaz:
laurinko: psala jsi mi, že na nemocenskou bych mohla nastoupit hned. To jako fakt? I když jsem OSVČ jen od října? Tedy 3 měsíce? A co teda ta podmínka 180 dní? Mě by v nemocenské nic nebránilo. Teď nemám žádné příjmy, jsem doma a Dr. mi dá neschopenku kdykoliv.
Zítra Vás dočtu, tak se omlouvám, že nereaguji a zatím pá a dobrou noc.
6. led 2010 ve 22:05  • Odpověz
didi: podmínka sto osmdesáti dní se týká nástupu na mateřskou. Pokud si nemocenské platíš ode dne, kdy si se stala osvč, tak můžeš nastoupit už po osmi dnech, tzn. že bys mohla i v tom říjnu...........tak toho jdi využít......
Já chci jít za měsíc nebo za dva taky....
7. led 2010 v 08:05  • Odpověz
Tak snad máte pravdu, protože mě to trochu znervóznilo...na druhou stranu Maci psala, že na fotečce má malou bublinku a já už tam měla celkem pěkně vidět víc věcí :grinning: Já jsem v pohodě, jen mě to včera rozhodilo...ale když doktorka řekla, že to odpovídá 6+1, tedy, že to odpovídá mé ovulaci, tak ví co říká...

jin - strašně moc Ti na dnešek držím pěstičky, ať příjdeš taky s krásnýma zprávičkama...taky jsem byla nervózní jak pes...a hlavně NETESTOVAT!!!! To je základ všeho..vzpomínáš si, že jsem tuu psala, že jsem měla dokonce z ranní moče slabší test než 4 dny předtím (která byla z noční)? Apodívej, máme srdíčko a doktorka chválila, že to je moc pěkné těhotenství a vystavila hned průkajdu. Myslím, že v tomhle stádiu už nemá smysl testovat, může to fakt zkreslovat...podle mě se má prostě testnout 3x nebo 4x a né jak my, že to pořád kontrolujeme a konzultujeme, jestli je slabší nebo silnější...to všechno u nás dvou pramení z naší předchozí zkušenosti, já vím. Ale říkej si, že jestliže se objevila v limitu a byla tam, tak není co řešit...Třeba se jen prostě vyloučilo míň do moči...už hlavně netestuj
7. led 2010 v 08:20  • Odpověz
Lauri, mně na socce řekli v momentě, kdy jsem si začala platit nemocenskou, že můžu na nemocenskou nastoupit až po 3 měsících...varovala mě tím...asi sesm vypadala, že si to chci začít platit, abych z nich hned mohla tahat prachy...Tak mi přímo řekla, že mě chce jen upozornoit, že nemůžu nastoupit ihned, ale až po tříměsíční lhůtě
7. led 2010 v 08:29  • Odpověz
daschiki: no vidíš, tak jsem ráda, že jsi už v poho, já si taky chtěla ještě koupit testík ale kašlu na to.......nemá to cenu, už se ale těším k dr......
a k té sociálce - ale ty jsi byla osvč už předtím ne? tam jde o to, že když jsi osvč a neplatíš od začátku nemocenskou, ale začneš až v průběhu, tak můžeš dávky čerpat až po třech měsících. ale pokud se přihlásíš k osvč čerstvě - jako didi v říjnu a já v listopadu - a zrovna i k nemocenskému pojištění, můžeš ho čerpat hned po osmi dnech..................v tom je ten zásadní rozdíl, já předtím osvč nebyla. proto ty taky musíš mít zaplacené nemocenské 12 kalendářních měsíců, aby se ti z toho vypočítala mateřská, ale mně a didi stačí platit od toho října v listopadu - prostě mateřská se vždy počítá z toho statutu, ze kterého žádáš, bud zaměstnanec, nebo osvč. takže se toho dá využít, jak se snažila to tady naznačovat jessika, ale moc tomu nerozumněla. když budu zaměstnaná, dám výpověd a hned se přihlásím k osvč a nemocenskému, a za měsíc otěhotním, tak stačí zaplatit třeba dva měsíce sociální, zdravotní a nemocenské a hned nastoupit na neschopenku, tím pádem nic už neplatit, a mateřská se ti bude průměrovat z nemocenského zaplaceného jen za ty dva měsíce před neschopenkou - rozumíš - takže na nemocenském jim dám jen dva tisíce, ale ty, za dvanáct měsíců, jim musíš dát dvanáct tisíc. v tom je ten rozdíl. ale chce to teda ležet měsíc v zákonech, na stránkách sociálky a ještě tam někoho znát, aby ti to někdo vysvětlil a poradil.

holky, já se dneska vzbudila šílenou bolestí - tlačil mě močák - mně když se chce na záchod, tak mě to nevzbudí v noci, tak jsem si říkala fajn, šla jsem se vyčůrat a myslela jsem si, že jsem toho večer moc vypila a že to je tím. no ale vyčůrala jsem se jen tak normálně a bolel mě ten močák pořád, tak jsem si říkala, co se sakra děje......no ještě jsem si na půl hodky lehla a připadalo mi, že snad pojedu někam na pohotovost. no pak to trošku zesláblo, a ted mě pro změnu začaly bolet ledviny, ale strašně moc, tak vůbec nechápu co mi je, jestli to souvisí s těhotenstvím nebo ne nebo co s tím,..............jsem v práci, a hned letět na urologiii se mi nechce, akorát nevím, jestli to vydrží do středy, kdy jdu na gyndu, že bych se zeptala gyndaře, jestli to může nějak souviset s těhu........................
7. led 2010 v 09:08  • Odpověz
Daee - kolik Tě stál ten kurz a kde to budeš mít?
7. led 2010 v 09:08  • Odpověz
lauri - jojo, tak to bude tím, že já jsem byla OSVČ od června a k nemocenskému jsem se přihlásila od září...já teda musím přiznat, že je to na mě fakt hrozně složitý..důležitý pro mě je vědět, že ale na všechno dosáhnu...Asi si budu muset opravdu ten zákoník pořádně pročíst

Pokud jde o ty bolesti močáku, tak to ti moc neporadím, já na to nikdy nijak netrpěla...vím jen, že v těhotenství je normální, že se vyčůráš a mohla bys hned zas...že máš permanentně pocit, že nejsi vyčuraná...ale že by to bolelo? To si nemyslím...všechno se tam teď prokrvuje, takže jsme náchylné k infekcím...radši bych přece jen aspoň brnkla na gyndu nebo urologii a zeptala se a kdyžtak skočila pro jistotu k doktorovi
7. led 2010 v 09:14  • Odpověz
dasch. takto jo, a podmínky jsou pro mateřskou jen dvě - být 270dní účastna nemocenského pojištění a 180dní z toho jako osvč. tot vše, a pro tu nemocenku u tebe tři měsíce, u nás hned. nic víc tam není, jde jen o to vytáhnout si informace, které se nás týkají, to já jsem udělala, takže když bys něčemu nerozuměla, klidně se zeptej. mám na sociálce i známou. akorát nevím, jak přesně se co vyřizuje, ale myslím že s neschopenkou i žádostí o mateřskou se jde o dr. na sociálku a to je všechno. a žádost o rodičák atd. to je daleko......

no jako já chodila vždycky hrozně často na záchod, ale jak jsem těhu, tak chodím ještě častějc, tak fakt nevím, no už to trochu přechází, tak doufám a nebo se ve středu zeptám gyndaře. ale je to šílené, kdybych ted měla třeba zánět močáku nebo tak, nikdy jsem na to netrpěla. no ale děsím se, co bude. a piju hodně, že bych to zanedbávala, to ne.....
7. led 2010 v 09:19  • Odpověz
Ahojky,
Dasch: díky za podporu, no doufám, co mi zbývá - buď a nebo

Nevíte kdy je možný, aby bylo to srdíčko? Asi až po ukončeném 6tt, že? Pokud dobře počítám, tak bych měla být 5+6...
7. led 2010 v 09:26  • Odpověz
Jo, a Lauri, já na močák docela trpěla. Teď mě nebolel, to ne, ale pěkně mě bolely týden ledviny - nebo záda, taková bolest, jak když záda prochladnou... po týdnu to přešlo, nu, ale nebylo to zanedbatelné.
7. led 2010 v 09:28  • Odpověz
jin. já jsem 5plus3, takže tak nějak asi jsi.......................a srdíčko ještě právě vůbec být nemusí, nebo spíš je malá šance, že už ted bude, ale u někoho už je, proto já jdu až za týden, to už by být mělo.................
jin. no mě právě ty ledviny bolí taky, tak uvidím, počkám a kdyžtak zítra vyhledám doktora nějakého.
7. led 2010 v 09:31  • Odpověz
uf, tak to splňuju...270 dní účasti bude v květnu a 180 dní z toho jako OSVČ v únoru...:slight_smile: a nemocenskou 3 měsíce už taky mám za sebou...:slight_smile: To máš můj obdiv, že tomu tak rozumíš,...já jsem OSVČ od června a pořádně ještě nevím, co kde dělat...hlavně to mám pořád složitější tím, že do března jsem student...pak mi bude 26,...no a já pořád nevím, jak to je...četla jsem někde na internetu, že první rok platí teda to sociální a zdravotní za studenty stát..zřejmě se myslí rok podnikání toho konkrétního jedince...takže pro mě by to bylo od června do června 2010 (ale v březnu dosáhnu těch 26 let), takže pak zřejmě se mi změní živnost z vedlejší na hlavní...noa tím pádem jasně budu muset platit zálohy na zdravotní a sociální...ale teď v té době, kdy jsme student, nějak nechápu, jestli náhodou taky nemám začít platit zálohy...protože už jsem od června přešvihla nějakou tu částku - příjmy, co mi říkali..56 000...tak mám strach, abych pak něco nemusela doplácet nebo tak...určitě si na tu socku budu muset tak jako tak skočit...ale nevíš náhodou, jak to je? Jo a kolik platíš zálohy na zdravotní a sociální? A daně platíš paušálem nebo odepisuješ?

tak ještě zkus nějaký urologický čajíky, co můžou i těhotné...zkus se poptat v lékárně...kdyby náhodou...do středy je ještě týden...tak ať tě to nechytne přes víkend...
7. led 2010 v 09:32  • Odpověz
lauri - nejdriv k tomu mocaku. v tehotenstvi je opravdu citlivejsi, a chodi se proste casteji. taky je moznost vetsi nachylnosti k infekcim. na mocovy cesty (jako prevence) pusobi dobre brusinky (Swiss mega brusinky v lekarne), jinak vyvarovat se alkoholu (coz stejne nemuzes), ani se nedoporucuji kysele veci (jako dzuysy) - to je tedy v pripade zanetu mocovych cest. ja si s tim neco uzila, znam tu bolest, a znam i to, ze clovek beha kazdy dve minuty ...
takze pokdu by se to nezlepsilo, jdi bud k obvodni nebo i na gyndu, mozna rovnou s moci, oni z ni zjisti pripadne bakterie :slight_smile: drzim palce at je lip.

jin - dnes na tebe budeme moc myslet, vse bude dobre, zbytrecne se hlavne nenervuj!!!

a to samý pro naše sluníčko - daschi neboj, mimčo se vyvíjí dobře, s maci sjte měla každa ovulaci jindy, takže nejde o to, kdy byly první dvě čárky (hlavně maci je měla hend silnější, pokud si pamatuju, ne? takže asi testovala později po ovulaci. takže klííííídeeeek!!!!!!
7. led 2010 v 09:33  • Odpověz
jo a lauri - hlavne hodne pit.
jinak urologicke caje mi prave moje urolozka uplne nedoporucovala, paradox :wink:
7. led 2010 v 09:34  • Odpověz
jin - já jsem myslela, že na kontrole jsem byla 6+5, ale ovulaci jsem měla tím pádem stopro až ten 17 DC a byla jsem podle UTZ 6+1 a už naštěstí vidět bylo...teda já jsem ho neviděla :slight_smile:, ale paní doktorka říkala, že je tam srdeční akce, že má na to už vycvičené oko :slight_smile: Takže možná dneska je ještě brzy na srdíčko...no uvidíš...
7. led 2010 v 09:35  • Odpověz
večerničko ty seš poklad :slight_smile: děkuju

Holky, koukám, že tu není ještě tabulka :grinning: Tak jdu na to
7. led 2010 v 09:37  • Odpověz
TĚHULKY:

daee.............. 28 let.............. 4 snažení / 5.10. našla //
didi21............. 24let............... 1 snažení / 13.10. našla //
sven............... 31 let ............. volný průběh pár měsíců / 17.10. našla //
berucka.......... 28let............... 1 snažení / 17.10. našla //
vanilkaa.......... 27let................ 1 snažení / 24.10. našla //
weri1..............29 let................4 snažení/ 11.11 našla //
ashlee.............25 let................2 snažení / 11.11. našla //
charlott.......... 24 let................ 2 snažení / 19.11 našla //
pajula............. 27 let............... 1 snažení / 19.11. našla //
katulline.......... 23 let............... 2 snažení / 29.11. našla //
zolik................27 let...............2 snažení/ 5. 12. našla 2//
maxi.smile........25 let............... 3 snažení / 9.12. našla //
daschiki........... 25 let.............. 3 snažení / 15.12. našla //
makinecka........26 let...............3 snažení / 18.12. našla //
orchidie........... 28 let............... 3 snažení / 21.12. našla //
anieanne..........21 let................2 snažení/ 23. 12. našla //
jinjin.................26 let................3. snažení / 24. 12. našla //
laurinka.22........22 let.................1. snažení / 25. 12. našla //
maciol............ 29 let.................. 4 snažení / 31.12. našla //
avally............. 30 let...................5 snažení / 31.12. našla //

SNAŽILKY:

jessika.............26let ................ 2 snažení / 35DC (poslední cyklus 35 dní)
mirucha84...... 25 let................ 4 snažení / 33DC (poslední cyklus 31 dní)
terinax..............21 let...............2 snažení/ 32DC
vitaminka.........28 let............... 2 snažení / 31DC (poslední cyklus 48 dní)
vecernice........ 30 let.............. 4 snažení / 28DC (poslední cyklus 26 dní)
rowennka........20 let................ 2 snažení / 17DC (poslední cyklus 55 dní)
jankabry..........23 let.................1 snažení /16DC (po revizi, poslední cyklus 31 dní)
nathali..............22 let.............. 8 snažení / 7DC (poslední cyklus 53 dní)
helabella...........36 let.............. 6 snažení / 5DC (poslední cyklus 31 dní)
mmaxicka........28 let................ 5 snažení /4DC (poslední cyklus 24dní)
dujinka............ 24 let............... 5 snažení / 3DC (poslední cyklus 35 dní )

_____________________________________________________________________________________
Holky s delším cyklem než 40 dnů

beruska31........ 30 let.............. 1 snažení / 120DC
janai85............ 24 let.............. 7 snažení / 114DC (poslední cyklus 28 dní)
luca83............. 26 let................1 snažení / 96DC (poslední cyklus 30 dní)
michaela79....... 30 let............... 2 snažení / 90DC (poslední cyklus 28 dní)
monaberuska.....22 let............... 2 snažení / 81DC (poslední cyklus 28 dní
luucanka......... 23 let............... 2 snažení / 68DC (poslední cyklus 36 dní)
zuzka111........ 27 let.............. 7 snažení / 58DC (poslední cyklus 31 dní)
7. led 2010 v 09:41  • Odpověz
holky, taky vám poslední dobou hlavně večer tak blbne koník? Nemůžu s ena něj kolikrát vůbec dostat a už vůbec něco napsat...včera mi spadl úplně...

jo a večerničko....:slight_smile: kooukám, že jsi dva dny po dobrání Utroše a Ms nepřišla...jinak bys to už určo napsala a změnila tabulku :slight_smile: he he he...já se tu jen potutelně směju...jak říkám - vítež za lednovou těhulku je na spadnutí :slight_smile: Jaká byla dneska teplotka?
7. led 2010 v 09:46  • Odpověz
holky, díky za rady........................
urologický čaj si nedám, někdo sice tvrdí, že to těhotné můžou, ale já to riskovat nebudul....................hodně piju, to se fakt snažím, na to nekašlu, o to častějc chodím, proto jsem si nejdřív myslela, že to bolí jak je plný z večerního pití hodně minerálky, jinak já kupuju balenou neperlivou vodu, pak hanáckou atd. s příchutí a piju ještě tak dva tři ovocné čaje za den. jinak džusy ne a ani kafe, i když se prý jedno může.........
daschiki: když jsi student, tak nevím jak to chodí, ale já pracovala při škole asi půl roku a v té době jsem neplatila ani korunu sociálce ani zdravotní a ještě jsem měla odpočty za to že jsem student. já platím ty minimální zálohy, - zdravotní 1590 a sosiálka myslím 1700 nebo tak nějak plus teda 1004 kč nemocenského. a pokud jsi přešvihla těch 56000, tak ti to maximálně dopočítají zpětně a zaplatíš to na konci roku ale zašla bych se tam zeptat, oni tomu rozumí. no a já podávám danové přiznání a náklady mám paušální - 40%. a daně jsem ještě neplatila, měla jsem vždy tak "nízký" příjem, a dobré odpočty, že mi to vycházelo vždy na nulu.

jin: když dneska bude srdíčko, bude to ok, ale když nebude, tak nestresuj, že není něco v pořádku, protože je.........vůbec dneska nemusí být ještě
7. led 2010 v 09:47  • Odpověz
večerničko - tak už jsem si to vyhledala grafík a koukám a koukám 37,05 :grinning::grinning::grinning: he he he
7. led 2010 v 09:50  • Odpověz
i mně blbne koník po večerech, včerai předevčírem
7. led 2010 v 09:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.