• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
omlouvám se za překlepy a pravopisné chyby, fuj.... a já takové pečlivka na pravopis :frowning2:
7. led 2010 v 15:34  • Odpověz
Ahojky,
tak jsem zpátky z kontroly. Prý je vidět počínající těhotenství cca v šestém týdnu, žloutkový váček, zatím ebryjko prý vidět není a prý je to tak v pořádku! Já si teda osobně myslím, že to v pořádku není, vždyť všem Vám to embryjko vidět v 6tt bylo a některým i se srdíčkem! Moc té doktorce nedůvěřuju, je to nějákej záskok za mojí (bohužel asi trvalejšího rázu), uvažuju, jestli nejít někam jinam. Poraďte. Vůbec z toho nejsem ráda :(
7. led 2010 v 15:35  • Odpověz
jinjin - ale ber, že 6. týden se počítá od rvního dne poslední ms, takže ač jen kontrola v 6tt, vůbec to nezohledňuje dobu od ovulace, tedy skutečný věk miminka! takže když doktorka řekla, že dobrý, tak jí věř. změnit samozřejmě můžeš, v tom ti nic nebrání. kdy máš mít další kontrolu?
7. led 2010 v 15:52  • Odpověz
jinjin, neplaš. Předně s těmi týdny je to celkem hokej - 5+1 je de facto 6. týden těhu a to být ještě nic nemusí vidět. A mezi 5+1 a 5+6 (obojí je 6. týden mohou být velké rozdíly). Mrkni ke mně do alba jak tam mám to povídání - nejdřív tam doktor neviděl vůbec nic (ani dutinku a žloutkový váček) a za týden byla dutinka 8 mm a prcek měl 2 mm a bušilo mu srdíčko. Takže za 7 dní u mě byl ohromný pokrok! Tu první kontrolu jsem tam byla 20.DPO a ještě tam nic nebylo. I testy jsem dělala až po vynechání a byly to duchové, někdo jiný má takové čárky ještě před termínem MS - prostě je to vše hrozně individuální, tak neplaš.
Já být tebou, skočím si na krev, jestli tam hcg je a kolik a pokud to nebudou pidi hodnoty, tak je vše v pořádku. Kdy máš jít znovu na kontrolu? Nevím teď z hlavy, jestli měříš teplotu, víš, kdy byla ovu atd., ale může to být opožděná ovu a hned je to mimčo mladší než se zdá podle termínu poslední menstruace .
7. led 2010 v 15:57  • Odpověz
Vecerko, díky. Já vím, ale jsem skoro předpisovej případ - cykly 27/28dní, pravidelný. Ovulku jsem nikdy neměřila ani nijak nezjišťovala, to ne.

Koukala jsem, že zrovna holky probíraly ty svoje 5mm ebryjka a dutinky a koukala jim do alba a docela mě to uklidnilo. Myslím Sven tam má přesně 5+6 (to by mělo být jako já) a taky tam pidižvíka nemá a o týden později jo. Tak to mě potěšilo, třeba to ještě dopadne.

Mám přijít až za 14dní. Když na mě se na ten ultrazvuk k té dr přišly podívat i obě sestry - to fakt normálně nedělaj. Copak jsem nějákej divnej případ!?
O výměně stejně dost uvažuju - moje stará dr. se možná už nevrátí a tato moc nekomunikuje, nevysvětluje, ani když se zeptam. Někomu to asi vyhovuje, že je milá, moc mu neřekne, jen ho ujistí, ale já potřebuju všechno hezky věděcky. Nevim.
7. led 2010 v 15:59  • Odpověz
no tak jestli o tom uvazujes, tak sup, pekne si rychle najdi novou, ktera se bude vic venovat, a objednej se treba hned na pristi tyden, at ma tvoje dusicka klid :slight_smile:
7. led 2010 v 16:03  • Odpověz
jinjin - hurá, jsem ráda, že jsem tě snad trošku uklidnila. Jen s tou ovu - já měla cykly tak 30-31 dní, takže ideální půlka je ovu 15.den, což já nemívala, spíš až tak 19.den. Takže pokud nevíš přesně kdy byla ovu, tak se jen délkou cyklu nedá nic zjistit. Takže klidně mohla být ovu o 2-3 dny později a hned je nález jiný. A hlavně - v tom začátku je to fakt fofr a hrozné změny. Když si vezmeš, že z takových "dvou nic" jako je vajíčko a spermie" za pár dní vznikne dutinka a v ní se začne cosi tvořit - prostě zázrak - pak už to jde fakt fofrem, ale vezmi si, jaký je to pokrok, když z něčeho "neviditelného" vyroste něco, co už je vidět i na utz - a to za pár dní :slight_smile:
Jestli tě to uklidní, tak hledej jinou doktorku nebo si skoč na krev. Ale věřím, že bude vše O.K.
7. led 2010 v 16:09  • Odpověz
Ahoj holky. Tak abych se aktualizovala. V pondělí mě bolelo břicho, jako, že to mám dostat, vždycky mě takhle předem bolí. Ale od té doby nic. Včera jsem testla, ale nic. A dnes mě trochu začalo zase pobolívat břicho, tak já nevím. Už abych to teda dostala, tohle čekání je na prd. :angry: Jsem teda přesvědčená, že z toho nic nebude, ale znervózňuje mě to, od září to mám pravidelně na den. :unamused:
A jinak, vy budete mít zkušenosti. Kdybych to třeba dál nedostala, mám zajít za gyn pro nějakou vyvolávačku, nebo tak?A za jak dlouho asi?Asi vypadám jako blb, že?Ale fakt to nevím. :slight_smile:
7. led 2010 v 16:18  • Odpověz
Jste zlatíčka! Jsem fakt šťastná, že jste tu, holčeny a můžu to s Váma probrat a mě se pak tááák uleví :slight_smile: Jsem prostě stresař. Chtěla bych být v klidu, ale po tom, co se stalo minule, vlastně přesně 6+0tt, jsem málem v kabince než mě vzala dr. omdlela strachem, že tam nic nebude :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jsem pako. Prostě to nechám do zítra bý a uvidím, jak to budu vnímat zítra.
7. led 2010 v 16:20  • Odpověz
Jinjin - já mívám cykly 28 dní...a vždycky ovu bývala 15 DC...no poprvý neměřím bazální, ovu se posunula asi kvůli nachlazení na 18 DC...taky jsem měla tlustice docela brzy...a podle utz mám 5mm embryo v 6+1...takže úplně klidně se ti mohla posunout ovulace klidně někdy později, i když test už zaznamenal hcg brzy..to vůbec nevadí...no a 5+6 klidně ještě může být jen gestační váček...a 6+1 už může být embryjko vidět...vždyť to jde po milimetrech...zbytečně si teď nelam nad tím hlavu...

Pokud chceš změnu doktora, tak já jsem moc spokojená s MUDr. Dobrovolnou na Vinohradech. Má i vnitřní ultrazvuk a je vážně moc pečlivá a prostě skvělá. Jediný mínus je, že bývá v Brně jen 3 dny v týdnu, ale to prostě řeším tak, že stejně když je nějaký akutko a ona tam není, tak jedu do Bohunic...Stejně tam budu chtít rodit, tak to tam aspoň trochu omrknu :grinning:

A hlavně se neplaš a nespojuj si včerejší test a tyhlecty věci...to vůbec nic neznamená...
7. led 2010 v 16:25  • Odpověz
jin: právě pro tady tohle jsme ti všechny psaly několikrát ráno ,at jsi v poho, když ještě nic moc vidět nebude. proto jsem se třeba já objednala až na příští týden, protože šestý týden je dost brzo - a to já vím, kdy jsem měla ovu a kdy došlo k oplodnění....................takže klídek, chápu, že se bojíš, ale tímto si teda moc nepomůžeš....

ale pokud ti nevyhovuje doktor, tak bych ho změnila, můj mi vše vysvětluje polopaticky, ukazuje na ultrazvuku a informuje mě..................takže super, už se těším, co všechno mi bude vykládat v těhu.....
7. led 2010 v 16:25  • Odpověz
Díky za tip Dasch. Nechám si to v klidu projít hlavou do rána. Ale myslím, že to nakonec asi provedu.
Lauri: já vím, že si tím nepomůžu, ale jeden potrat už mám za sebou, takže v klidu prostě tak úplně být nejde.
7. led 2010 v 16:33  • Odpověz
jin- nemáš zač..holubičko...ještě si říkávám, že dokud není špinění, krvácení a podobný srandy, tak není problém... takže to si taky říkej..a mysli pozitivně a šetři se aužívej si to, hlaď bříško, mluv na něj :slight_smile: a tak...no a určitě příště na tebe vykoukne mimis jak vyšitej i se srdíčkem

lauri - já mám zkušenost s Aukrem...a musím říct, že vždycky jen tu nejlepší zkušenost...taky tam dělám, to co Sven, že se snažím buď hledat pak Brňáky na osobní předání a nebo vybírat třeba víc věc od jednoho člověka..a u těch miminkovských aukcí to není problém..maminky většinou prodávají veškeré vybaveníčko pro mimíse a třeba tak můžeš pořídit za jedno poštovný spoustu krásných věciček
7. led 2010 v 16:40  • Odpověz
jinjin...mrkni klidně i ke mě do alba...já na první kontrole měla jen černý flek...a nic (to bylo tak 5+něco...) a za 14dní už byl prcek se srdíčkem...druhá fotka.... :wink:
Takže klííííídek, pohoda, ať se ten tvůj černej flíček má u tebe dobře!! :slight_smile:
7. led 2010 v 16:43  • Odpověz
lauri: já nakupuju taky hlavně na Aukru...tam nakupuju a prodávám opravdu všechno už tak tři roky. A napálila jsem se malinko až teď...potřech letech. Koupila jsem od hločiny těhu manšestráky (na zimu a na hory, abych měla něco teplýho) za 140,-Kč. Došly v pohodě, ale kočka psala 100% stav a kalhoty mají totálně prodřené nohavice, což já teda za 100% stav nepovažuju. Napsala jsem jí mejla, co si o tom myslím a poslala mě do háje, že jeslti se mi něco nelíbí, tak at jí je vrátím. No jde o 140,- Kč a prodření si spravím, takže se s ní dál bavit nebudu, ale šlo mi o princip. Já vždycky, co jsem prodávala jsem poctivě nafotila a popsala...
Ale jinak za ty roky vždycky max. spokojenost.... :wink:
7. led 2010 v 16:49  • Odpověz
jin
já sem byla na kontrole v 5+5 a doktor mi řekl že je to normální děložní těhotenství,které odpovídá tomu týdnu ve kterém jsem a že kotrola za měsíc když nebudou potíže,takže jdu 28.1 na další kontrolu a té se bojím jak prase,aby bylo srdíčko a všechno jak má,navíc se léčím na štítku a měla se málo hormonů a dr mi to konečně upravila a když sem se ptala jestli se mohlo něco stát než mi to zvedla tak řekla a co by se mělo stát.
na utz byla vidět jen dutinka,kterou měřil tak buď v pohodě, já se nervačila teď dva dny,obrečela sem to,i když mi nikdo neřekl že je něco v nepořádku a řekla sem si dost,přece se nebudu nervovat měsíc,stejně nic ovlivnit nemůžu,tak sem tedď v pohodě a uvidím na příští kontrole
7. led 2010 v 16:50  • Odpověz
kdybyste holky měly nějaké pěkné tipy na aukru na věcičky a potřebi pro mimi, tak klidně šup sem s nima :slight_smile:
7. led 2010 v 16:55  • Odpověz
jaký máte holky příznaky??? mě bolí prsa a teď mi už dva dny není vůbec špatně a to mě zarazilo :confused: a osypalo se mi celý čelo ach jo :frowning2:
jinak sem si říkala že kdybych nečetla tady některý diskuze tak bych ani nevěděla co a kdy se v kterým týdnu vyvíjí a užívala bych si těhu bez vědomostí,teď se pořád sleduju jak maniak a stejně nic nenadělám,sem si říkal že to tady nebudu číst a vydržela sem asi 3 h,když sem uklízela :sweat_smile:
7. led 2010 v 17:06  • Odpověz
makinecka - tak zhruba v tom období, kde jsi teď ty mi bylo ještě dobře, občas zatahalo v podbřišku a určitě už jsem byla nafouklá jak balon. Prsa mě nebolely a nebolí ani teď. Zhruba v 7tt mi začalo být zle a zhoršila se mi pleť na obličeji (v pubertě nic a teď jsem jak patnáctka..pokud jde o pupínky :grinning: )
7. led 2010 v 17:13  • Odpověz
Makinečko: až za měsíc??? Tak to bych se picla! Ale díky za uklidnění, asi jsem to fakt přehnala. Možná, i jak Maci psala (promiň, vím, že jsi to tak vůbec nemyslela!), že má už tak velké embryjko a zjistila to před pár dny...k tomu ten hloupej test včera (mimochodem, máte pravdu, Anie, nebo kdo to psal - že můžu být ráda, že byl hezky v termínu :slight_smile: a navíc teď právě pár dní nemám žádné příznaky - tak jsem to všechno nějak těžce
Teda žádné: no zezačátku mi všechno smrdělo, pak mi bylo furt trošku blbě, žaludek na vodě, pobolívalo mě břicho, podobně jako před MS (to trošičku zústalo) a mám citlivý bradavky, ale jinak nic :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Jsem fakt praštěná.
Zachránili jste mě, budu Pupikovi našemu věřit, že to zvládne a budu v klííídku. Díky! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
7. led 2010 v 17:15  • Odpověz
Jinjin - my jsme ale s holkama přišly na to, že Maci spíš má 5mm dutinku...i podle fotky to odpovídá...kdežto já mám 5mm už embryo...dutinku mi řekla doktorka dokonce už několik cm! Takže tio Tě musím uklidnit...

Pokud jde o příznaky, tak jsem byla taky stejně vyděšená...mám jen pořád velký prsa, furt ty žilky...ale jinak už mi ani nebývá tak špatně jak bývalo a ani mě už tak nebolívá břicho...prostě jsem úplně v pohodě, jen trochu víc unavená...Myslím, že největší šrumec nastává kolem 8tt...pak se to podle mě mnohým tak rozjede, že budeme litovat, že jsme o příznaky stály...a taky mám kámošku, co je v 5. měsíci a nemá příznaky vůbec žádný...takže bychom nešílely taky celý těhotenství!
7. led 2010 v 17:20  • Odpověz
holky přeju všem, ať se ty příznaky nedostaví :grinning: ...protože mě úúúúplně stačily ty moje nevolnosti...fuj a to může být ještě horší. Trávit celý dny na záchodě není nic moc :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. led 2010 v 17:25  • Odpověz
je ožný že když sem si vyplnila ty týdny,tak dnes sem podle MS 7+0 a mám tam už osmý týden??
7. led 2010 v 18:13  • Odpověz
no holky já právě měla taky takový malý nevolnosti a když sem něco snědla tak se to zlepšilo a před 2 dny mi bylo fakt špatně,nevěděla sem co bych sežrala aby to pomohlo a teď mi nic není akorát se mi osypalo to čelo a manža si mě dobírá že sem puboška
7. led 2010 v 18:15  • Odpověz
maki...asi jo, já teda nevím přesně, kdy to tu přeskočí na další týden, jestli 7+0 nebo 7+1...ale pokud ti to tak ukazuje, tak 7+0...tzn. dokončený sedmý týden a úplný začátek osmého :slight_smile:
7. led 2010 v 18:16  • Odpověz
maki, jasně...ty vlastně načínáš 8. týden...já to mám taky tak...sice podle MS...to bych byla dneska přesně 7+0 jako ty :slight_smile:, takže začátek 8. týdne. Podle UTZ jsme pořád ještě v 7 tt

taky se mi osypalo čelo...:slight_smile:
7. led 2010 v 18:17  • Odpověz
jinjin - holky Ti tu už pěkně všechno vysvětlily - ale já měla žl. váček v 6+2 a srdíčko nikde - a za týden mimčo 1 cm a srdíčko, takže opravdu klídek, vše je ok. a mimču se u Tebe líbí :wink:

holky a vy jste moje zlatíčka. Díky že jste. Zrovna jste mě pěkně uklidnily, furt mám strachy že mi nic není. Mám jen napětí v prsou a hojnější výtok( omlouvám se za otevřenost) :sweat_smile: a jinak mi fakt nic není. Bříško zatáhne sem tam asi tak 2 x týdně. U Terky už mi bývalo v téhle době sem tam šoufl a teď už je to fakt vyjímka zatímco u Terďy trvalý stav :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak jsem fakt ráda, že jste tu takové, co jím nic není a mimoušci jsou v pořádku. JO a na kontrolu jdu za 5 týdnů!!!! takže taky solidní pauza a nervíky pracují
7. led 2010 v 18:20  • Odpověz
zolik - a půjdeš na NT? Nebo až na triply?
7. led 2010 v 18:25  • Odpověz
holčiny, díky moc za odpovědi..................
já si šla tak od oka spočítat, kolik mě zatím stály ty věci na mimi a i s tím deníčkem za pět stovek mě to zatím vyšlo za dva tisíce. a to mám šestadvacet bodyček s krátkým, tři s dlouhým, tři overalky, čtyři svetříky, šestery ponožky, nějaké rukavičky, dvě mikinky, bryndák, no ještě další drobnosti tam jsou tak si myslím, že dobrý.,.....
sven: tebe to kolik cca vyšlo zatím z těch aukcí to co máš v albíku? jen tak ze zvědavosti. a hlavně mě zajímá ten těhu pás do auta - kde jsi sehnala a za kolik? protože ho budu nutně a chtít, ale za litr se mi kupovat nechce....

a s těmi aukcemi - takže posíláte normálně peníze včetně poštovného z bankomatu na účet? já nemám internetové bankovnictví, tak se ptám.
7. led 2010 v 18:33  • Odpověz
lauri...hmmmm, tak to my budeme na jiné částce už.. :confounded:. Jen namátkou: 3200,- kurz, 500,- vanička, 400,-vitamíny, 1450,- NT screening a těhu oblečení.....jo mimi se prodraží....

A k platbám aukcí...já mám inter.bankovnictví...takže normálně převádím prodejcům na účet peníze. Ale teoreticky můžeš vložit peníze na účet i složenkou nebo do banky....
7. led 2010 v 18:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.