• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
jééé vy jste se přes oběd rozpovídaly :slight_smile:.
Já brala jedno balení Babyplanu, ale pak jsem se rozhodla přejít jen na listovku a právě ten kontryhelový čaj...no a na ten už nedošlo, bo MS se nedostavila, tak zobu jen tu listovku.
Jinak já jsem slyšela, že pít ho jen do OVU a pak dát pauzu...
8. říj 2009 ve 12:48  • Odpověz
zuzka111: Zuzi, píšu sice trošku se zpožděním, ale chci Ti jen napsat, že to určitě dobře dopadne!!! Buď samo od sebe, nebo budou muset pomoct doktoři..ale každopádně výsledkem v obou případech bude to vytoužené mimčo!!! Dnes je ta medicína na takové úrovni, že nemám vůbec strach, že by se Ti to nepovedlo!!! Vím, že to musí být asi hrozně těžký, protože i když si to člověk zakazuje, tak pořád přemýšlí...ale snaž se na to opravdu dívat pozitivně, prostě si říkej, že jsi zdravá a představuj si sebe s bříškem...a ono to klapne!!! Jen neházej flintu do žita! :slight_smile: a usmívej se :slight_smile:
8. říj 2009 ve 12:53  • Odpověz
sven: ten príbeh je strašný :confused: Ja sa presne bojím, že by mi z toho mohlo hrabať, keby sa to dlhšie nedarilo. Nie som v bežnom živote žiadna hysterka, ale toto je veľmi citlivá záležitosť. A potom to okolie, ktoré sa neustále vypytuje... Radšej to ani zatiaľ nikde nehovorím, že sme sa už začali snažiť, lebo v prípade neúspechu by aj dobre mienená otázka od prajúcej osoby mohla bolieť :frowning2:
8. říj 2009 ve 13:24  • Odpověz
já to taky nechci nikde říkat, že chceme mimi, protože dotazy některých lidí taky nepotřebuju poslouchat, přesně jak píše berucka.....
8. říj 2009 ve 13:44  • Odpověz
berucka - jojo, je to síla, ale dokážu si živě představit, že to u některých " šílených snažilek" takto doma vypadá. A proto je dobré se tomu vyhnout miminálně přečtením toho příběhu a zamyšlením se :slight_smile:. O snažení si myslím je dobré pomlčet, protože takové ty "dobře míněné rady" - ty jsou občas napřesdržku :grinning: . Zastávám názor - říct to co nejpozději to jde - tak 3. měsíc vidím jako ideální. Znám holčinu, která měla // a hned to v práci a všem rozhlašovala kolem na potkání a to to ani neměla ještě potvrzené od doktora - no samozřejmě měla takové štěstí, že vše probíhalo dobře a ona prcka fakt donosila. Ale těch možností, že ty čárky byly falešné, že to bude zmlklé těhu, že se to zastaví ve vývoji atd. je tolik, že bych to prostě neventilovala takto brzo. Přestava, že pak budu muset všem říkat, že jsem potratila - a následně koukat na ty soustrastné pohledy, příp. drby či to, jak ty lidi z toho budou vykolejení a nebudou vědět co na to říct a jak se tvářit ... o to opravdu nestojím.
8. říj 2009 ve 13:46  • Odpověz
souhlasím s Váma holky, je lepší nechat si to pro sebe....mám známé, snaží se už čtvrtý rok (z náb.důvodů zatím žádnou léčbu neřeší) a hlavně ona nemluví o ničem jiném....jak si nekoupí tyhle kalhoty, protože chce být těhotná a byly by jí těsné, jak nebude plánovat letní dovolenou, protože co kdyby byla těhu, jak bude řídit auto až budou čekat rodinu atd....přiznám se, že se od ní okolí pomalu odtahuje, protože je hrozně těžké toto poslouchat roky pořád dokola a dokola....
8. říj 2009 ve 13:48  • Odpověz
holky, a tenhle clanek je presne ten pripad, jak bych nechtela dopadnout. Premyslim, jestli tento cyklus mam nebo nemam testovat ovu, abych z toho zase byla na nervy... Co myslite? Zase mi pripada lepsi mit aspon jistotu, ze probehla... , jenze s tim se pro me poji ten pocit, ze pak cekam jak na trni :fearful:
8. říj 2009 ve 13:49  • Odpověz
sven: přesně tak jsme se dohodli s přítelem....dřív než ve třetím měsíci to nikomu neřekneme, radujeme se společně, ale střízlivě, protože ještě vůbec není vyhráno....přesně jak píšeš!!
8. říj 2009 ve 13:50  • Odpověz
daee: tak to je šílená známá celkem......to kdybych měla čtyři roky odkládat dovču coby kdyby, to by mi asi hráblo....a manžel mě zabil.....za ty kecy teda......
majda: já testovat ovu budu, je to lepší......psychiku ti to snad nezhorší ne?
8. říj 2009 ve 13:54  • Odpověz
taggy....ona je taková hodně svá...úplně jinak založená než já...její přístup nechápu. Myslím, že to je možná typickej příklad ženské, co nemyslí na nic jiného až přílš a tělo se blokne. No ale zase pokud to nejde tak dlouho...to už je asi i nějaká zdravotní příčina
8. říj 2009 ve 14:02  • Odpověz
My teda zatiaľ nič netestujeme, žiadne merania BT ani ohmatávanie čípku a pod. Zatiaľ sa nemáme kam ponáhľať a chcem byť fakt v pohode, užívať si to, že sme "novomanželia", že sa máme radi a je nám spolu krásne. Chcem sa milovať preto, že to chcem (resp. chceme obaja) a nie preto, že od každého milovania hneď očakávam, že otehotniem. Ak sa to podarí, budem rada a budem tiež vedieť, že je to skutočný plod lásky, splodený s radosťou a nie pod tlakom a v strese. Ak to nevyjde hneď, možno budem trochu sklamaná (veď kto by nechcel, aby to šlo všetko ako po masle :wink: ), ale svet sa mi nezrúti. Veď máme pred sebou ešte kopec krásnych zimných mesiacov, kedy také "zahrievanie sa" môže byť veľmi príjemným spôsobom ako si skrátiť dlhé tmavé večery :slight_smile: No a možno z toho na jar "niečo zakvytne" :wink:
8. říj 2009 ve 14:03  • Odpověz
a měřit teplotu jste některá zkoušela? Je to poměrně přesné a náklady jsou pouze pořízení digi teploměru a pak jen trocha trpělivosti. Na netu jsou stránky, kam si teploty zapisuješ a ono ti to vyhodnotí, kdy byla ovu :slight_smile: Je to metoda co nic nestojí a dost přesná :slight_smile:. Já info čerpala zde www.merenibt.xf.cz - vřele doporučuji přečíst - najdete tam srozumitelnou formou napsáno co se v těle odehrává, jak funguje menstruační cyklus atd. Fakt super stránky! Já měřím už hodně dlouho a tak vím, kdy "plašit" můžu a kdy můžu být v klidu, protože jsme to netrefili. A co víc - až poznáte svoje tělo, tak z těch grafů odhadnete + - na den, kdy dorazí mrška, což taky není k zahození :wink:
8. říj 2009 ve 14:05  • Odpověz
berucka - super přístup! Nejhorší co může být, když se z milování stane povinnost a pouze aktivita na plození dětí. To už je pak krůček k tomu, jak z chlapa udělat impotenta a skončit v blázinci :slight_smile: .
8. říj 2009 ve 14:07  • Odpověz
majda: já jsem pro OVU testy....když se snažíte a nenecháváte úplně volný průběh (jak kráááásně popsala berucka :slight_smile:), tak je lepší vědět, kdy máte nejlepší podmínky se pořádně tulit (koneckonců tu chuť můžete mít i s pozitivním OVU testem, ne? alespoň nám spíš chuť stoupla :slight_smile:).
Alespoň pak nebudeš váhat, jestli jste se zrovna trefili do těch správných dnů...
8. říj 2009 ve 14:07  • Odpověz
sven, na mě to působilo dost komplikovaně (i když je to na těch stránkách, co doporučuješ fakt dobře všechno vysvětleno), hlavně to dodržení co nejvíce stejných podmínek při měření (teplota, doba spánku, doba měření atd....) - je fakt nutné to dodržovat, abys měla přesné výsledky?
A nestresuje tě to, že se sleduješ pořád, každé ráno a každé ráno na to tím pádem myslíš a přemýšlíš nad tím?
8. říj 2009 ve 14:10  • Odpověz
Jasné, nezavrhujem to, ak sa niekto fakt snaží a chce mať všetko pod kontrolou. Mám kolegyňu, ktorá tiež nič nenechala na náhodu a poctivo merala a robila ovu testy no a vyšlo to hneď na prvýkrát, presne ako si to naplánovali. Ale aj tak tomu aspoň zo začiatku chcem nechať voľný priebeh. Iná kolegyňa má 34, čiže vek na hranici rizikovosti a otehotnela tiež na prvý pokus a to úplne prirodzene a podotýkam, že krátko predtým (asi mesiac) vysadila HA. Ono to celé aj tak funguje na nejakom "vyššom princípe". Buď to ide hladko, alebo ani keby sa človek na hlavu staval (v niektorých prípadoch doslova :grinning:)
8. říj 2009 ve 14:24  • Odpověz
berucka: ze to dost zavisi na nejake "vyssi moci", to bych klidne podepsala...
8. říj 2009 ve 14:39  • Odpověz
Komplikované to není (pokud neděláš na směny), aspoň pro mě to neznamená žádné omezení :slight_smile:. Ráno zazvoní budík, změřím teplotu - to je šup dup (mám digitální Hartman Rapid - otázka několika sekund), v práci na netu teplotu zapíšu do grafu. O víkendu mám budík nařízený nastejně jako když vstávám do práce - změřím teplotu a hned zase spím :slight_smile: (už se mi stalo, že jsem usnula i s teploměrem :grinning: A měřila jsem na různých místech - když jsme přespávali na návštěvě i pod stanem ve spacáku už jsem měřila :slight_smile:
Jinak já už měřím asi 2 roky, dávno před tím, než jsme přestali moc řešit antikoncepci. Spíš mě zajímalo jak funguje tělo, jestli ovuluju a tak - pro případ, že až to někdy budu potřebovat, tak to už budu vědět a nebudu se tím stresovat. a částečně jsem to vlastně používala i jako antikoncepci - věděla jsem, kdy otěhu nehrozí a kdy si dávat bacha a chránit se. Takže mě to vůbec nestresuje, protože už je to pro mě rutina a nemám to úplně tak spojení se snahou otěhotnět. Jinak mě naopak měření ušetřilo už pár nervů a zbytečného testování - to v ty cykly, které se mi záhadně popošoupla ovu třeba o týden (jinak mám cyklus pravidelný celkem dost). Díky měření jsem neplašila s testováním, protože jsem věděla, že ovu byla šoupnutá a tudíž i MS se dostaví později. Výhoda či nevýhoda měření je v tom, že ovu vám to ukáže až zpětně po pár dnech (po ovu teploty stoupnou a drží ve výš než před ovu). Ale já už i vím, kde zhruba mám tu hranici teplot před a po ovu a který den cyklu obvykle ovu bývá. Pokud je někdo nervák a stresovalo by ho to, tak je lepší se na to vyprdnout. Ale myslím, že ty OVU testu nejsou pro nerváky o nic lepší a ještě to leze do peněz :wink: Spíš než metoda jak si pomoct k otěhu bych to pojala jako poznání vlastního těla :wink:
8. říj 2009 v 15:08  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem vás dočetla, vy jste toho teda napovídali :wink: Chtěla jsem se zeptat na co přesně je ten kontryhelový čaj? Já beru kyselinu listovou a hlavně se snažím zdravě jíst i když ne vždycky se mi to daří :grinning:
Jak to máte s kafíčkem, někde jsem četla, že ho moc nedoporučují ani při snažení. No ja jsem schopná si dát i tři kafe za den, takže to se taky snažím omezovat. A ještě mě napadlo....vadí pálivá jídla při snažení?
8. říj 2009 v 16:56  • Odpověz
vanilkaa: no, ja jsem na tom s kavou stejne:( ja to teda spis mam tak, ze rano si dam jedno cappucino a odpoledne jednoho "nakopáváka", i kdyz vim, ze bych nemela... :grinning: jenze me to proste pripada postavene na hlavu a to je pro me zacatek cesty, na kterou se dostala ta slecna z clanku na emiminu... :unamused:
8. říj 2009 v 17:00  • Odpověz
no právě taky to nechci moc hrotit, ale taky tomu nechci nějak vědomně bránit. Vím, že asi kafem to nebude, jestli se zadaří nebo ne. Jo a co ty pálivá jídla ....ty snad by vadit neměla ne?
8. říj 2009 v 17:13  • Odpověz
pálivá jídla určitě nevadí - si myslím - naopak tady někdo na koníkovi razil teorii, že chilli je dobré, že to tam prohřeje ty správné orgány :slight_smile: . Kontryhel je bylinka - dá se koupit klasicky v nálevových sáčcích či sypaný. Je to taková "zázračná ženská bylinka" - prostě harmonizuje ty ženské pochody - myslím, že určo se dá něco o tom vygooglovat. Je součástí i takových těch bylinných ženských čajů. Pak též existuje čaj dle receptu paní Mojžíšové - recept na něj je zde určo i na koníkovi, ale dá se sehnat v Praze v bylinářství v Dlouhé - je to ale dlouhodobější záležitost - dělají velké balení :slight_smile:. Jsou tam ženské bylinky a mělo by to tělo trošku nakopnout. Ochutnávala jsem ho a musím říct, že je vcelku dobrý - rozhodně se mi u něj pusa nekřiila :slight_smile:.
No a kafe - naštěstí nepiju, takže o starost méně :slight_smile:. Ale nějak bych to nehrotila, pokud si nedá člověk 5 smrťáků denně - max. bych to zkusila omezit či třeba naředit mlékem či dělat slabší, ale dělat si nějaké velké násilí... V těhu by se ale kafe myslím nemělo - dá se nahradit meltou - Carem - ale ta chuť je trochu někde jinde, takže říkat tomu náhražka kafe - je vcelku troufalé :slight_smile:. I když mě to Caro celkem chutná.
8. říj 2009 v 17:57  • Odpověz
Ahoj holky, já se k vám přidám a hned na začátku potřebuju poradit: podle měření mám dneska vyšší teplotu, myslíte že bych mohla dnes otěhotnět nebo mám počkat do zítra? já se v tom ještě tak moc nevyznám :sweat_smile: díky za rady
8. říj 2009 v 18:09  • Odpověz
Sven děkuji moc za všechny informace :slight_smile: S tím palivím jídlem si mě moc potěšila :wink:
Ten kontryhel budu muset vygooglovat, bydlime s maželem v zahraničí tak snad ho tady taky budou mít. :slight_smile:
8. říj 2009 v 18:10  • Odpověz
nevím totiž,jestli můžu otěhotnět v den ovu nebo až po ní nebo jak to vlastně je? :zipper_mouth: :grinning:
8. říj 2009 v 18:13  • Odpověz
mia4 - otěhu je možné nejvíce den před ovu, v den ovu a den po ovu. Jsou ovšem i výjimky, kterým se to zadaří i třeba dříve. Většinou je to tak, že "spermie na vajíčko počká, vajíčko na spermii ne". Tzn., že spermie má delší životnost než vajíčko.
Jo a jinak z jedné teploty nelze nic usuzovat - je třeba vidět jaký máš graf. A obecně v momentě, kdy ty teploty vylezou, tak už je po ovu. Zkus mrknout na ty stránky, co jsem tu dávala odkaz - tam je to vše moc hezky vysvětlené.

Vanilkaa - tady máš něco ke kontryhelu http://www.leros.cz/byliny/kontryhel-obecny/ http://zdravi.centrum.cz/prirodni-medicina/2007/3/9/clanky/nejlepsi-pritel-vsech-zen-kontryhel/ - máš tam i latinský název, takže podle toho bys to měla dohledat i v cizině :slight_smile:
8. říj 2009 v 18:18  • Odpověz
Ahoj vsem:slight_smile: tak ja mam dneska velikou radost, protoze mam // na ovu testu. Takze telo funguje tak jak ma :slight_smile: Merim BT a slo to poznat docela dobre -pred ovu teplota dost vyrazne klesla a ted pocitam ze po ovu bude stoupat..Zkusila jsem dva ovu testy -jeden 10 DC - to nic, no a dnes krasne // :grinning:
Jinak piju kontryhel, neni to nic proti nicemu -urcite neskodi -pry se ma pit v prvni casti cyklu. Ma podporit narust sliznice pro dobre umisteni vajicka:wink:
A listovka je take dobra a taky myslim ze staci ta obycejna..kazdej den jednu zobnu:wink:
8. říj 2009 v 18:20  • Odpověz
charlott - gratuluju k pozitvnímu ovu testíku :slight_smile: - máš tu druhou čárku silnější jak tu kontrolní?
8. říj 2009 v 18:22  • Odpověz
díky sven jsi moc hodná, jdu na to mrknout. :wink:
8. říj 2009 v 18:22  • Odpověz
sven: děkuji:slight_smile: no..jsou tak na stejno..myslim ze ovulace bude tak zitra :wink:
8. říj 2009 v 18:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.