• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
teda, presne na zamku v Rosicich... na matrice uz je to rezerovane, tak ted to jeste domluvit na zamku :sweat_smile: :grinning:
11. led 2010 ve 12:26  • Odpověz
orci- tak to je parada :slight_smile:teda a jaky ze je ten tvuj de D???kdy??jako?moc bgratuluji :slight_smile:

daee presne ja nevim ale zajimala by me jedna vec jak to vypocitavaji protoze si vem matka samozivitelka jedno dite materska 7600, rodice nema pribuzenstvo daleko a ted co??najem???jidlo, a proste vse okolo..nechapu to nikdy ta matka nemkuze zvladnout
11. led 2010 ve 12:43  • Odpověz
Ahoj holky,
tak zvědavě nakukuju jak to vypadá s večerničkou. Držím palce, ať se MS nakonec nerozjede, dokud nedorazí, tak ještě není nic ztraceno.

Mona -- gratuluju k // :slight_smile:

O tom porodném jsem teda ještě neslyšela a docela zírám :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Už přesně nevím, kdo se ptal na to Epi, já ho teda neměla, ale masírovala jsem hráz a myslím, že to pomohlo. První porod byl teda bohužel s nástřihem, ale druhý bez a ten rozdíl byl ohromný! Po prvním porodu jsem asi 3 týdny nemohla normálně sedět, první týden jen na kruhu. A po druhém porodu jsem normálně seděla hned druhý den a vůbec nic. Takže bez nástřihu rozhodně lepší.

Daee -- však ty asi začneš cítit pohyby už brzy, ne?
11. led 2010 ve 13:09  • Odpověz
hella: no já bych pohyby cítila ráda...hlídám se jak ostříž, ale žádné bublinky atd. necítím nebo teda cítím, ale ty jsou vždycky jinýho původu, jak jsme pořád nafouklá :grinning: :grinning: :grinning:
11. led 2010 ve 13:25  • Odpověz
hellabela:slight_smile:dekuji .-)s tim porodem a nastrihem, taky sem dost slysela kdyz sem cekala malou dost sem se oto zajimala, protoze sem nechtela nastrih, a holky vsecky co si opravdu pravidelne masirovali hraz tak jim to pomohlo strasne moc, a ted sem uz koukala ze je na to nejaky strojek :grinning: :grinning: :grinning:
11. led 2010 ve 13:30  • Odpověz
Mona --no jo, už jsme prostě pozadu, když tyhle vymoženosti neznáme :wink: :grinning: :grinning:
11. led 2010 ve 13:40  • Odpověz
hela- jojo přesně :slight_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale ymslím že to masírování hráze není vůbec na škodu :wink: :wink: :wink: já pisla ještě maliníkový čaj ale ne proto aby mi pomohl ale proto že me bylinkove caje chutnaji .,-)a vsecky se v tehu taky nesmi a tenhůe malinik vim ze jo:slight_smile:takze v zime to byla pohoda kandal cajicko a za oknem pozorovat jak lidi chodi zmrzli :grinning: :grinning: :grinning: proste odpocinek u cajicku
11. led 2010 ve 13:53  • Odpověz
ahoj holky, tak já bych si Epi-no ráda pořídila, zdá se mi to jako bezva věc. Masáž hráze sice dobrý, ale nikdy ji tak nenatrénujete jako s balonkem Epi-no. Moc ráda bych nebyla nastřižená, takže do toho půjdu. Ono mít třeba 1 steh s použitím Epi-na je furt lepší jak třeba 10 stehů bez. Není to nic příjemného být sešitá. Nehledě na možnosti komplikací s jizvou atd. Sice je to ranec, ale zase si říkám, že člověk utrácí za spoustu blbostí. Tohle mi přijde jako praktická věc a její užití má logiku. Jen si vezměte, že tamtudy má prolézt dětská hlavička :slight_smile: - a to je sakra rozdíl v průměru oproti jiným věcem, které se tam obvykle strkají :grinning:
11. led 2010 ve 14:44  • Odpověz
je, ja vás tady dočítám a nestačím koukat..................co to je to epi-no....................já teda taky nechci být nastřižená, ale zase lepší než roztrhaná, ale pokud jsou i jiné možnosti, jak tomu předejít, a kolik to stojí???? a jak to funguje?
11. led 2010 ve 14:56  • Odpověz
holky, z jake mzdy se pocita MD? z hrube nebo ciste?
11. led 2010 v 15:01  • Odpověz
11. led 2010 v 15:08  • Odpověz
Orchi: z hrubých příjmů myslím....
11. led 2010 v 15:32  • Odpověz
určitě z hrubých.
11. led 2010 v 15:36  • Odpověz
Ahoj holky, teda měli by s tím koníkem něco udělat, občas se sem vůbec nedá dostat a večer je to úplně mazec. Několikrát to i vzdám.
Mona gratuluji ke // čárkám a doufám, že budou sílit a ty přijdeš za náma do horní části tabulky.

Ještě jsem trošku přemýšlela o těch kontrolách, do tabulku už se nám to asi nevleze, tak co kdyby jsme to daly úplně dolů pod tabulku snažilek.
Asi tak:
Těhulky:
x
x
x

Snažilky:
x
x
x

Kontroly:
Leden:
1. xxx - první kontrola
5. www - screening v I.trimestru
21. ttt - ......

Únor:
6. úuu

Březen:
.
.
.
.
atd.

Jména by se samozřejmě doplnila aktuálně, to je jenom ukázka.

Pokud s tím souhlasíte, tak mi všichni, kteří tu budete dneska přispívat, napište termín kontoly a co je to za kontrolu a já večer aspoň část tabulky doplním.
Kontroly se budou postupně umazávat a přesouvat na jiné termíny.
11. led 2010 v 15:37  • Odpověz
Páni, vy jste se dneska ale rozkecaly :slight_smile:
Já jsem dneska ráno málem umřela - teda, připadalo mi to jako nejlepší řešení. Bus narvanej k prasknutí, musela jsem stát, a cca v půli cesty najednou šílený korko, tak jsem se začala rozepínat, funěla jsem jak bernardýn, začali se mi dělat mžitky před očima.. Paní, co seděla pode mnou, byla teda naštěstí docela všímavá, a pustila mě sednout, tak jsem se kecla, napila se, ještě chvíli funěla a pak už teda ok. V metru jsem vystoupila o stanici dřív, nutně jsem potřebovala kyslík, kterýho se mi tam nějak nedostávalo, no a tramvaj, tak ta byla taky vtipná. Celou cestu jsem zhluboka dýchala a přemýšlela, jak asi lidi budou reagovat, když jim pobleju boty :grinning:
Z toh plyne otázka - co děláte, když se vám udělá blivno někde mezi lidma, třeba v tom autobuse ?
11. led 2010 v 16:25  • Odpověz
maciol:
K té kontrole - čeká mě 27.1., a bude to klasický UTZ.
11. led 2010 v 16:26  • Odpověz
tak se vam jdu pochlubit, jak se mnou zamestnavatel vyj....al!!! Minuly rok v unoru jsem dostala pridano, zvyseni platu, ale protoze navysovani platu se dela jen jednou mezirocne v cervnu, dostavala jsem to vyplacene jako bonus... O prazdninach prisla krize, takze zadne oficialni navyseni se nekonalo a to az do ted. Kdyz jsem na to v listopadu upozornila, rekla mi HR, ze prijede v prosinci velky sef a ze tam se to probere... Tam to velky boss schvalil a stejne se porad nic nedeje. V Americe to proste nekdo odmita podepsat a je to... takze muj hruby plat je uz rok nizsi, nez co doopravdy dostavam... takze si asi z toho dokazete vyvodit, ze ceho se mi bude pocitat MD... Jsme s pritelem dost nastvani. Premyslime, ze bychom kvuli tomu odlozili svatbu, aby musel zamestnavatel calovat 37tydnu (svobodne matky) na misto tech 28.
11. led 2010 v 16:48  • Odpověz
orchid. no tak záleží jestli jste na tom fakt nějak hodně špatně......................já bych teda třeba svatbu neodložila ani omylem. rozhodně ne kvůli takovéto věci - a vem si druhou stránku - jako svobodná matka budeš muset na matrice vyřizovat papír o otcovství, měsíc po svatbě asi nebudeš hned schopná se vdávat, takže nějakou dobu budeš slečna - svobodná matka a mít jiné příjmení než tvoje dítě. Ale jestli těch devět týdnů peněz navíc ti za to stojí, tak to udělej........................... :wink:
ale takovému systému se v české republice vůbec nedivím, proto jsem osvč a platím si vše sama, a mám přehled, kolik dostanu ještě před otěhotněním, aby se s tím dalo ještě něco udělat,. tobě by to ted stejně už moc nepomohlo, mateřská se počítá z příjmů za posledních dvanáct měsíců, takže to chtělo řešit dřív.
11. led 2010 v 17:09  • Odpověz
Orchidie já jsem, byla jsem a taky budu svobodná matka, protože přítel se prostě ženit nechce za žádnou cenu, chce být pořád svobodný, aby si mohl dělat co chce, ale to je kapitola sama, to tu nechci řešit.
Když jsem šla s Tomášekm na mateřskou, myslela jsem, si že ji bud pobírat taky těch 37 týdnů, mýslím, žeto bylo 36, ale to je jedno. Můj zaměstnavatel mi řekl, že to platí pro svobodnou matku, která žije sama a nikoho nemá. Účetní mi řekla, že bych musela doložit prohlášení, že s přítelem nežiju. Což o to prohlášení bych napsala, ale všichni kolem věděli, že spolu jsme, tak jsem se posuzovala normálně jako vdaná. Zjišťovala jsem si to tenkrát i na sociálce a tam mi řekli úplně to samé.
Nevím jaké zkušenosti mají ostatní, ale u mě to tak nevyšlo nikomu a to mám hodně kamarádek, které byly svobodné matky, protože měly svatbu až s dítětem.
11. led 2010 v 17:13  • Odpověz
Jo přesně, na to jsem zapomněla, jako svobodná matka musíš žít sama a oni to dokonce chodí i kontrolovat - jako při nemocenské, jestli máš opravdu domácnost jen sama a nebo tam žije chlap.....................už to taky chtěly některé pipky obejít, které právě svatbu nestihly, takže toto si vzpomínám........................
být tebou se na zaměstnavatele vykašlu, on se nezblázní, jestli ti zaplatí o devět týdnů mín nebo víc, myslím, že řeší trošku větší peníze než takovou čučku, takže se na to vykašli, při příštím těhotenství už budeš třeba chytřejší a zařídiíš si to líp....................a v klidu se vemte a budte štastní.

maciol: teda to jsi mě překvapila s tím manžou.........................že se nechce ženit. no ale každý to má jinak že.... :unamused:
11. led 2010 v 17:19  • Odpověz
Lauri, to máš pravdu, že je to u každého jinak. Ale s**e mě to teda neskutečně, když si vezmu že na podzim budu 30.ti letá svobodná slečna s dvěma děckama, tak je mi z toho zle.
11. led 2010 v 17:43  • Odpověz
autor
to ja jsem ted bez prace,takže budu mít jen rodičovskou
11. led 2010 v 17:54  • Odpověz
maci - takže

4.2. 2.kontrola na gyndě
17.2. NT screening

Holky, to je hrozný, je mi z toho úplně smutno, jak to tak čtu...je to těžký...a ani OSVČ není zas taková radost, dkyž je člověk závislej na nějakých agenturách, aby dostával práci...nemůžu si dovolit se teď na tři roky úplně vypařit z povrchu zemskýho, pokud chci pořád tu práci potom mít...takže proto asi ani nepůjdu na tu nemocenskou a prostě půjdu dělat jak nejdýl to půjde....pak půl roku nějak budu msuet teda přežít bez práce a snad na mě nezapomenou a jak půjdu na rodičák, pošlou mi aspoň sem tam nějakou práci...je to hrozně zlý období..ta krize neskutečně zaskočila všechny...a ještě do toho začnou snižovat mateřskou a rodičák a porodné...je mi z toho špatně...jak má člověk začít normálně žít? Koupit si byt tam, kde chce (v Brně otázka 2 milionů na blbý 2+1)? Uživit dítě - až dvě? Já jsem vždycky chtěla dvě až tři děti...a vážně doufám, že apsoň na to druhý budeme mít..nechtěla bych mít jedináčka...dítě sourozence potřebuje (můj názor)...jsem z toho taková unavená..člověk se pořád jen někam žene za něčím..a nakonec mu uteče život a zjistí, že vlastně pořádně ani nežil...já mám pocit, že jsem v permanentním stresu, protože člověk je strašně snadno dostižitelný...a už nemá ani svůj klid...nejlíp se cítím na chatě, kde není signál...nebo u tchýně a tchána na Slovensku..tam hodím všechny starosti za hlavu
11. led 2010 v 18:07  • Odpověz
daschiki: mluvis mi z duse, permanentni stres. I proto jsme uz chteli miminko, aby nas zivot nabral trosku jiny smer a mel trochu jiny smysl.

No, MD budu mit i tak celkem v pohode, nejakych 14000,-, ale spis me to nasralo z principu. Pri rodicaku asi taky zacnu sem tam brat nejake preklady a korektury. Nastesti pritel ma dobry plat, takze nejak vyzijem, s miminkem jsme pocitali. Jen me to desne vytocilo, ale co uz,...

Svatbu asi teda odkladat nebudeme, to by mi urvalo srdce, muset nekde prohlasovat, ze spolu nezijeme,... :frowning2: kdyz se mame vlastne cim dal vic radi...

Jo a mimo jine, ja jdu na pristi kontrolu 28.1., tak me kdyztak doplnte do nejake te nove tabulky :slight_smile:
11. led 2010 v 18:24  • Odpověz
daschiki: no proto, co píšeš jsem právě psala orchid, at se na šéfa vykašle a udělá to, po čem s přítelem touží..............at je ona štastná.............to je důležité, zvlášt ted......

maciol. já nevím, mě jen na tom zaráží, že chce být svobodný aby si mohl dělat co chce - a co jako dělá? přece je ti snad věrný a má s tebou dítě, takže povinnosti má ne...........................a je napsaný jako otec tomáška???
jen mi ta jeho výmluva připadá nelogická.
11. led 2010 v 18:25  • Odpověz
lauri - já vím, vidím to stejně...že kašlat na těch pár kaček a prostě žít ten život hodnotně..protože když by člověk měl furt jen myslet, co bude...takovej stav se může během měsíce změnit a může být líp---život je moc vratkej na to přemýšlet co by kdyby...musíme se permanentně přizpůsobovat okolnostem...I když to je někdy drsný...
11. led 2010 v 18:30  • Odpověz
Laurinko, je napsaný jako otec Tomáška, to jo. On chce být svobodný v tom, aby si mohl jezdit a chodit kam chce a nikdy by mu nikdo nemohl říct, ať se na to vykašle, protože tu má manželku. Několikrát jsem mu to říkala, že mi to vadí. On mi na to vždycky odpoví, že když se mi to nelíbí, tak mám jít, on mě tu nedrží a mám si uvědomit, že on je dospělý člověk, který si může dělat co chce a nikdo mu v jeho 33 letech nebude říkat, co má či nemá dělat, ani já. Hodně lidí mi tento vztah rozmlouvá i moje mamka, ale já ho prostě mám ráda. Už jsem si zvykla žít s ním, ale vlastně bez něj. Ale jak už jsem psala, je to kapitola sama pro sebe.
11. led 2010 v 18:37  • Odpověz
daschiki: asi tak, já už jsem se naučila, že život nenaplánuješ, prostě něco chceš tak za tím jdi, ale člověk někdy něco řeší, jako blbec a pak se to vyřeší za něj a úplně jinak, takže my razíme heslo, nač se stresovat a užíváme si života, ono to nějak dopadne. Ale máme svoje sny a přání a těm moc věříme. Já si pokaždé, když padá hvězda, přeju, abysme se měli s miláčkem pořád rádi, byli zdraví a štastní a měli krásný zdraví děti.,...............a zatím se to plní.......................a snažíme se samozřejmě.............samo se to neděje.
11. led 2010 v 18:41  • Odpověz
Holkz, moc děkuju za podporu, jste super :slight_smile:

Moc vás nestíhám, dnes jsem byla poprvé v práci a co vám budu vykládat, rozhodně za Váma nebudu moct chodit tak čaasto, jen zaskočím po večerech, v práci to nehrozí. Ale zase mám radost, dnes si mě a dva mé kolegy zavolala šéfová, dala nám víno jako poděkování za tu práci během Vánoc a řekla, že děkuje a moc si toho cení, že pracujeme jako tým a že je to znát. Moooc mě to potěšilo, myslím, že mi moje místo zůstane :slight_smile:

Dneska jsem dvakrát zapadla autem a museli mě tlačit!!! Kdo znáte v Brně Spielberk ofiice, tak jsem parkovala na takovém prozatimním parkovišti vzadu a jednou mě odtud tlačil chla, pak jsem musela vycouvat přesně po vyjetých kolejích asi 30m a asi metr před cílem jsem to stočila malinkko doleva a zapadla znova. To mi už pomáhala kolegyně. Tak volám manželovi, že ty gumy jsou asi fakt už na h****o a on ještě dnes zařídil přezutí, dojel si do práce pro klíče a pak mě vyzvednul. No není skvělý? :dizzy_face:

dashiki - mrkni do IP
11. led 2010 v 18:53  • Odpověz
maci - promiň, ale nedá mi nekomentovat to... máš můj hluboký obdiv... já bych tohle nedokázala.... já potřebuju prostě toho chlapa mít u sebe a pro sebe...samo, že ho pouštím, když někam chce jet...ale cením si, že mě požádal o ruku a sám se postavil zodpovědně k našemu vztahu...jednání tvého přítele je na to, že mu je 33 let krajně nedospělý a nezodpovědný... budeš to mít asi těžký :frowning2: Hrozně Tě obdivuju...já bych mu zakroutila krkem...já prostě potřebuju zodpovědnýho chlapa...mít tu oporu a vědět, že když bude dítě nemocné a já třeba nebudu moct, on pomůže... a ne že bude zrovna někde pařit...ach jo...třeba z toho vyroste...moc bych ti to přála

lauri - máš pravdu...člověk by se neměl stresovat a tak nějak opravdu dělat, co je v jeho silách, ale s rozumem... a hlavně u toho trošku žít život a ne se pořád jen někam hnát a gabat prachy...i když u nás o "gabání peněz" nemůže být ani řeč....
11. led 2010 v 18:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.