• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
Didi, Sven: cítíte už pohyby? Já mám třeba ráno bouli vpravo, jindy vlevo, ale jak se mimíš mele nevnímám :frowning2:. Občas cítím takové jak říkám "pufnutí" v břiše, jako když praskne bublinka,ale neumím 100% rozlišit, jestli je to ze střev nebo od mývala :fearful:
18. led 2010 v 10:44  • Odpověz
Holky, jak se tu bavíte o tom KFC, já jsem tam byla jen jednou a to jsem si dala jen salátek...mě tohle moc neláká a celkově za normálního stavu moc nemusím pálivá jídla, natož teď :sweat_smile:

sven: budu držet palce :wink:
18. led 2010 v 10:47  • Odpověz
Didi: já toho většinu taky vydražím na Aukru nebo MMB a vůbec veškeré věci mimo oblečení budou z netu (cenový rozdíl je dost velký, takže mám jasno).
Včera například nejlevnější dudlíky Avent v obchodě za 249,- a já je mám za 140 vč.poštovného.....a tak je to se vším. Ale holt oblečky si chce člověk nějaké taky vybrat osobně :wink:

Jo a ten sterilizátor jsem brala jako nutnost....v knize píšou sterilizujte tak jsem chtěla koupit nějaký po jednom mimi po netu...nejlíp Avent (včera jsem na Aukru vydražila za 400,- Avent ohřívač mimi-jídla, použitej, taky po jednom mimi).
Ale nevím, že by se to sterilizovat nemuselo???? Holky, maminy....co vy na to?
18. led 2010 v 10:49  • Odpověz
ten sterilizátor jsem si taky říkala, že je na nic, ale asi koupím...................................a tady ty věci asi jedině avent nebo nuk, nějaké tescové se mi nechtějí brát, už jsem párkrát chtěla ušetřit a neosvědčilo se mi to....................... teoreticky by vše stačilo vyvařit, tak jak to dělala naše maminy, ale chce se vám? myslím, že utratíme víc peněz za mnohem zbytečnější věci, takže do toho asi půljdeme......................to radši koupím postýlku okolo dvou tisíc, rozhodně bych za ni nedala třeba pět litrů, včera jsem na ně zrovna koukala..................

a díky za vysvětlení toho KFC, asi bych šla spíš do toho longeru, protože rolka od Meka mi chutná hodně, ale nakonec jdem do restauračky na meníčko, tak snad budou mít něco dobrého.....už se těším.......................

daee: já koupila dudlík NUK v tescu za padesát Kč, to te navent má až tak drahý - jako jeden kus?
18. led 2010 v 11:26  • Odpověz
didi: jukla jsem Ti do albíčka a koukám, že se Ti také líbí kočárek Firkon Verano :slight_smile:. Kamarádka ho má a je s ním maximálně spokojená...také o něm uvažuji :wink:
18. led 2010 v 11:27  • Odpověz
lauri: jsou dva v balení....jo a Avent není zrovna nejlevnější, ale mě jsou ty jejich věci sympatický (samozřejmě píšou jakých milion výhod mají, ale tak to asi bude mít i ten Nuk a ostatní)....dudlíky a lahvičky chci nový, ohřívač, sterilizátor, odsávačku (pokud bude) atd. klidně použitý...
18. led 2010 v 11:30  • Odpověz
lauri:
Taky ujíždím na dudlíky od aventu, a dva stojí okolo 250 Kč. Ale jsou přepychový :slight_smile: Tak hlavně aby se líbily i prckovi, nejenom mě :grinning:
18. led 2010 v 11:46  • Odpověz
Daee: tak to "pufnutí" cítím také. Pokaždé, když v klidu ležím na zádech, ale nevím jestli to je prcek a nebo se mi bouří střeva :grinning:
avally: jojo, líbí se mi Firkon Verano, četla jsem na něj recenze a samá chvála, cena je příjemná, jen mám strach, že je to polský kočárek, tak jaký bude třeba po 2 letech užívání. Na další mimi ho schovávat nechci, ale byla bych ráda, kdyby vydržel bez závad aspoň ty 2-3 roky.
Fakt nevím, jestli stelirizátor brát jako "nutnost". Snad nám napíší holky, co už mají prcky, jak to řešily. To samé i ohřívač lahví....když byla u mě kámoška s mimčem, tak si lahvičku ohřívala v horké vodě, tak fakt nevím. Klidně to koupím, peněz litovat nebudu, jen mi jde o to, jestli to fakt využiji.
18. led 2010 v 11:50  • Odpověz
Anie: kup si je na netu...jak jsem psala, já mám dva za necelých 150 vč. poštovného....
18. led 2010 v 11:51  • Odpověz
TĚHULKY:

NICK...........VĚK...........NAŠLA //............TP..................POHLAVÍ...................JMÉNA
daee.......... 28let.........5.10.2009..........12.6.2010...........nevíme...................??
didi21......... 24let.......13.10.2009..........23.6.2010.......chlapeček...................Filipek
sven........... 31let ......17.10.2009......... 20.6.2010.......překvapení.................??
berucka...... 28let........17.10.2009
vanilkaa...... 27let.........24.10.2009
weri1..........29let.........11.11.2009
ashlee.........25let.........11.11.2009.........23.7. 2010........nevíme............sabina,simona/filip
charlott...... 24let.........19.11.2009.........31.7.2010.........nevíme............?????/Toníček
katulline...... 23let.........29.11.2009..........9.8.2010.........nevíme............Sofie, Sabina/???
zolik.............27let..........5.12.2009.........14.8.2010........překvápko ........Eliška?/nevíme
maxi.smile.....25let..........9.12.2009
daschiki....... 25let.........15.12.2009.........27.8.2010........nevíme..........Eliška/Lukášek (svádím o ně zatím boj)
makinecka....26let.........18.12.2009
orchidie........28let.........21.12.2009
anieanne......21let.........23.12.2009..........1.9.2010........nevíme...........Nela/Matyáš
jinjin.............26let........24.12.2009...........xxxxxxxx........nevíme..........Julie, Zuzka/???
laurinka.22.....22let........25.12.2009..........6.9.2010........nevíme...........Laura, Tobiáš
maciol.......... 29let........31.12.2009
avally........... 30let........31.12.2009
monaberuska 23let...........6.1.2010

SNAŽILKY:

terinax..............21 let...............2 snažení/ 43DC
rowennka........20 let................2 snažení / 28DC (poslední cyklus 55 dní)
jankabry..........23 let.................1 snažení /27DC (po revizi, poslední cyklus 31 dní)
nathali..............22 let.............. 8 snažení /18DC (poslední cyklus 53 dní)
helabella...........36 let.............. 6 snažení / 16DC (poslední cyklus 31 dní)
mmaxicka........28 let..................5 snažení /15DC (poslední cyklus 24dní)
dujinka............ 24 let............... 5 snažení / 14DC (poslední cyklus 35 dní )
pajula............ 27 let................. 1 snažení / 13DC (po revizi, cyklus 32 dní)
mirucha84...... 25 let................. 5 snažení / 11DC (poslední cyklus 34 dní)
jessika.............26let ................ 4 snažení / 10DC (poslední cyklus 36 dní)
vecernice........ 30 let............... 5 snažení / 7DC (poslední cyklus 33 dní)
vitaminka.........28 let............... 3 snažení / 6DC (poslední cyklus 35 dní)

KONTROLY:

LEDEN
18. - Sven - kontrola
20. - Maciol - kontrolní ultazvuk pro jistotu správného vývoje a růstu
21. - Jinjin - srdíčko
22. - Avally - první kontrola
27. - Daee - velký ultrazvuk
27. - Anieanne - klasický ultrazvuk + mělo by už být srdíčko
27. - Katulline - kontrola
28. - Orchidie - kontrola a prukazka
28. - Makinečka

ÚNOR
2. - Daee - kontrola
3. - Didi - kontrola
4. - Daschiki - kontrola
5. - Ashlee - kontrola v 8 hodin
5. - Zolik - NT screening
8. - Sven - velký ultrazvuk
11. - Laurinka - kontrola
15. - Didi - velký ultrazvuk
16. - Orchidie - NT screening
17. - Daschiki - NT screening

Pěkné poledne.

Dopoledne jsme byla cvičit s Tomíkem a můžu říct, že jsme to málem nerozdýchala. Je mi zase blivno a pořádně.
18. led 2010 ve 12:06  • Odpověz
didi: já si myslím, že by měl určitě vydržet, kamarádka ho má cca 1 rok a zatím velká spokojenost, mě se na něm líbí, že je lehký, ovladatelný jednou rukou a hlavně má velkou korbičku, což já budu potřebovat...a cena je super :slight_smile:.
Ještě mám jednu kamarádku, která má kočárek za 20tis., teď nevím jak se jmenuje ten typ, ale ten kočárek je těžký, špatně se ovládá, má docela špatnou stabilitu....
Takže u mě zatím vede Firkon :slight_smile:
18. led 2010 ve 12:08  • Odpověz
ahoj holky,

ono můj příspěvek bude asi trochu nechutný a naprosto mimo vaše těhutéma :grinning: ale musím se pochlubit :grinning:

Dostala jsem první MS od revize!!! Nečekala jsem, že to příjde tak brzy - 26dní od zákroku. Já mám normálně cykly tak 32 dní a po revizi se čeká dost dlouho, někdo to nedostane třeba 3měsíce... No uuuuuf!!! Neřekal bych, že se někdy z mrchy budu takhle těšit :grinning: !!! Pila jsem kontryhel, meduňku, sporýš a heřmánek a fakt mi to pomohlo. Hlavně kvůli křečem. Jak jsem psala, mívala jsem je fakt děsné. No a teď? To je proti tomu spíš takové lechtání :slight_smile: a nechutné detaily? zvláštní je, že jsem dva dny před tím, hnědě špinila, pak taková hnědá MS - sraženinky malé tečičky, vždycky jenom na záchodě .. a včera večer už regulérní krev. Dneska to ze mě tedy lidově řečeno teče, ale převážně na záchodě. Co je neobvyklé je taky to, že to je čistá krev, převážně bez sraženin. No na to má vliv asi jednak revize, ale taky ten konťas. Má takhle nějak fungovat ..
Takže jsem začla na FF novou tabulku :slight_smile: a po MS začnu měřit a vyhlížet ovu, ať vím, zda je všechno v pořádku. Ale měření BT už nebudu používat v těhu. Dost mě to stresovalo, i když na druhou stranu uklidňovalo, ale jak se ukázalo později - falešně :cry: takže jak řekl pan doktor, nepůjdeme na to tak vědecky :slight_smile: BT jenom k detekci ovu a pak konec ... nechám si jenom potvrdit první krev, ať vím, zda to nebude mimoděložní a nechám tomu volný průběh. Ono se to nějak zařídí :wink: vždycky to dopadne tak jak má a nikdo to nezmění ...
18. led 2010 ve 12:11  • Odpověz
maciol: to mě mrzí, že Ti je pořád tak zle. O to je to horší, když se máš celý den starat o Tomáška, že? Můžu Ti jen přát, ať to co nejdříve přejde.
avally: tak to je super, že i po roce je s ním kamarádka spokojená. To už používá i sporťák, že? Taky mě zaujala ta velká korbička :slight_smile: Já jsem ještě neměla možnost ho někde vidět "na živo", tak ho chci ještě omrknout a uvidím.
jankabry: super, že MS dorazila tak rychle. Aspoň Vám to bude rychle utíkat a za chvíli hurá na snažení. Kamarádka byla také na revizi, miminko se nevyvíjelo, poté 3 měsíce museli čekat a pak na první snažení zase otěhotněla a miminku už tluče srdíčko a vše je v pořádku. Jen ji Dr. hned dal neschopenku a musí se šetřit. Tak Ti přeji, ať Tě čeká to samé :grinning:
18. led 2010 ve 12:23  • Odpověz
janko - tak to ti gratuluju!!! super, ze se telo tak rychle vzpamatovalo. ted ti budu drzet palce, at vse probiha, jak ma :slight_smile:
18. led 2010 ve 12:24  • Odpověz
Janka: tak to je super, že MS přišla tak krásně brzy, tělo se hezky vzpamatovává, uvidíš, že brzy budeš zase v normálu a nic nebude bránit dalšímu snažení :wink:
18. led 2010 ve 12:30  • Odpověz
díky holky!!! :wink: No my se začneme snažit až na svatební cestě čili od půlky května :wink: Doktor mi taky hned dá neschopenku, protože už tohle těhu jsem nesla dost blbě fyzicky a musela jsem stejně být doma - byla jsem děsně vyčerpaná, spala jsem snad 20hod denně. Já jsem hold přecitlivělá :grinning: Takže nechci riskovat to, že otěhotním v dubnu, dostanu neschopenku a budu muset rušit svatbu. I kdyby mě neposlal na neschopenku, doma bych zůstala, už pro jistotu. Navíc se doporučuje počkat 3-6 měsíců s tím, že mi všichni řekli, že za 3měsíce můžem začít, ale čím víc, tím líp. Nemáme kam spěchat :wink: hlavně ať už je všechno v pořádku!!! :wink:
jdu dovybírat prsteny :slight_smile:
18. led 2010 ve 12:31  • Odpověz
Janka - super, gratuluju, k MS a hurá do hlídání ovu a za chvilenku dalšího snažení. Snad se brzo zadaří :dizzy_face:

Didi - tak to je nádhera, že už to víte, moc gratuluju ke klučíkovi :dizzy_face: :dizzy_face: a nám toho nechybělo mnoho, spíš takové drobnosti. Chtěla jsem nový kolotoč nad postýlku i s tím světýlkem od FP. Je to dost velký pomocník večer při kontrole miminka, nebo podání dudynky a tak. Pak nové oblečky a už jen maličkosti :dizzy_face: ale potom světýlku teda toužím :slight_smile: a ráda bych i ten poslech toho srdíčka přes bříško :dizzy_face: :dizzy_face:
No a ještě budeme kupovat další prostěradla s pogumkou, když si mimčo ublinkne, tak se to nedostane na matraci, nějaký silnější mantinel kolem postýlky, taky fajn věc atd. No nějaké věci co jsme měli půjdčené, budeme vracet zpět švagrové,tak ty budeme muset taky dokoupit....ale klidně se ptejte i na konkrétní věci, jestli mi ve výbavičce k něčemu byly nebo ne, ráda se podělím o zkušenosti. :wink:

a já uložila maličkou a ono se jí nechce chrupat, chjo :stuck_out_tongue_closed_eyes: furt tam brblá.
18. led 2010 ve 12:31  • Odpověz
Tak jsem holky pro dobro mýválka obědvala zapečenou brokolici s bramborem a ááááách jooooo....vůbec mě to neuspokojilo, taková zdravá strava po těch řečech o KFC :grinning: :grinning: :grinning: ....ale doma si to vynahradím, budoucí taťka nám prý udělá bramboráky :sweat_smile:
18. led 2010 ve 12:32  • Odpověz
zolicku: tak já se zeptám....co to sterilizování lahví...jak jsme tu říkaly. Musí se to? A jak dlouho? Měla jsi sterilizátor?
18. led 2010 ve 12:34  • Odpověz
janka: gratulace k MS a myslím,že tvůj příspěvek vůbec není nechutný....................i toto je téma, které se musí probrat.........................já díky tomu, že jsem nikdy v životě neměla ovulaci, tak moje MS byla vždycky jenom čistá červená krev bez jakékoli sraženiny. A ted, když byla první ovu, tak se povedlo, takže žádná MS nedorazila, tak ani nevím, jak má vlastně správná MS vypadat............................

maciol: at je ti brzy líp, já dneska zdlábla k obědu vepřo-knedlo-zelo a před dvěma dny jsem si fakt nedokázala představit, že takové jídlo tak brzo pozřu, takže třeba se ti to taky spraví..........

a k těm dudlíkům - je jasné, že když je avent dražší, je to asi "lepší" značka, ale myslím že NUK je taky fajn značka, takže mám jeden zatím od nich, a asi je jedno jestli ten nebo ten, akorát bych asi nekoupila nějaké obyč za dvacku ve výprodeji.......
18. led 2010 ve 12:35  • Odpověz
Tak já to se zdravou stravou nepřehnala - měli jsme špenátovou polívečku a bramboráčky :grinning: :grinning:

Daee - sterilizátor jsem neměla, ale od 4 měsíců jsemn nekojila a vyvařovala lahvičky furt. Ale neměla jsem avenťácký, tak jsem ten sterilizátor nekupovala.
Takže pokud by se Ti nedej bože nepodařilo dlouho kojit, je to super věc, protože fakt to potřebuješ denně :wink: a i potom, se to hodí, takže OK kup :slight_smile:
18. led 2010 ve 12:36  • Odpověz
Lauri: však jo, NUK, Avent, Farlin, Medela, Tomee Tipee (nebo jak se to píše) nebo co já vím ještě....tyhle značky budou všechny ok...to bych neřešila, koupila jsi určitě dobře :slight_smile:

Zolik, já ho ještě nemám....zvažuju, takže pokud se naskytne možnost, tak ho koupím. Prodat se dá vždycky. A protože mi to nedá, tak se ještě zeptám, snad Tě moc neotravuju...co odsávačka? Co takové to lehátko pro malé mimi (místo židličky než povyroste)? A kde jsi měla malou položenou během dne (v košíku, ohrádce, cest.postýlce nebo jak)?
18. led 2010 ve 12:43  • Odpověz
jankabry: také moc gratuluji, že MS už dorazila :slight_smile:. Vše už určitě bude jen dobré :slight_smile:

didi: jj, už používá sporťák. Vyzkoušej a uvidíš :slight_smile: ...já jsem se zatím na kočárky nikde v krámu nedívala, takže zatím můžu porovnávat jen ty dva co mají kamarádky....
18. led 2010 ve 12:43  • Odpověz
odsávačku myslím na mlíko...tu je asi lepší koupit až pokud bude potřeba, že?
18. led 2010 ve 12:44  • Odpověz
Holky, já chytla nějakou depku...

Na srdíčko jdeme příští týden a hrozně se bojím, že tam nebude.. Prostě i když se snažím myslet pozitivně, tak má hrůzu z toho, co se dozvím.. Přijde mi, že už ani nemám těhu příznaky - už nelítám tak moc čůrat, břicho už mě taky moc nebolí, špatně mi je minimálně... Bojím, bojím :frowning2:
18. led 2010 ve 12:44  • Odpověz
Anie: nic takovýho...srdíčko bude!!! Budem všechny tady držet palce :wink:
A buď rááááda, že ti je dobře....nepřivolávej nevolnosti....fuj :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. led 2010 ve 12:48  • Odpověz
Aniee - vím o čem mluvíš, taky jsem se týden klepala strachy a klepu se vlastně furt, ale neboj, musíme věřit a srdíčko bude :slight_smile:

Daee - lehátko na mimčo - super a pro mě nepostradatelná věc. Měli jsme to kolem 1200,- od Fischer Price a pohoda, malá si v něm vyhrála, já uvařila, ono to vybrovalo a ještě to mělo ty hračičky, takže já z toho byla nadšená :dizzy_face:

ad odsávačka, zrovna jsem chtěla napsat, že jsem jí ze začátku neměla a myslím, že jsem udělala chybu, malá nebyla dobrý saveček a mě se tak mléko ztrácelo :frowning2: takže jsme měli částečný dokrm, pak jsem si koupila tu Mini Electric od Medely a super - dařilo se mi odsávat celkem dobře. Až nakonec přišel manželův úraz, můj šílenej stres a mlíčko šlo pryč. Ale já jsem všema 10ti pro odsávku,

pomůže ti vytáhnout bradavky aby se mimčo líp přisálo

dosaje zbytky mléka, které miminko nevypije a tím způsobí tvorbu nového ve větším množství, takže jsem proooooo a má to spoustu výhod. Mimčo tolik nevypije, odsaheš dáš do mrazáku a až budou v určitých týdnech ty krize, kdy miminko žádá víc, než má maminka zrovna k dispozici, vytáhneš z mrazáku dáš stříkačkou nebo po lžičce a je to :dizzy_face: :dizzy_face: hlavně brzo nedávat lahev, pak to jde z kopce, téhle chyby jsem se dopustila a pak už se mi malá k prsu přisávat moc nechtěla :frowning2: :frowning2:
18. led 2010 ve 12:51  • Odpověz
co jsem slyšela od kámošek, tak odsávačku mlíka bych taky určitě pořídila - hodí se to i když chceš třeba když kojíš někam jít a mimi bude manža nebo někdo jiný hlídat, mléko odsaješ a můžeš kamkoli a mimís nestrádá - to mi přijde fajn,..........

a odsávačku hleníků - co jsem slyšela a četla všude možně - jedině tu na vysavač, každý si ji hrozně chválí.......................

zolik - a k tomu lehátku, taky jsem nad ním právě přemýšlela, jestli to koupit a nepochopila jsem nějak rozdíl mezi klasickým a vibračním - jako jak to vibruje a proč? fakt jsem to nepochopila.................................
18. led 2010 ve 12:56  • Odpověz
anieanne: nebuj :wink: , já jsem ještě nebyla ani na kontrole, zda je tam kde má být a také věřím, že to bude ok :wink:. U mě je to tak, že ze začátku mě pořád bolelo břicho jako při MS, pak to přestalo, tak jsem si říkala co když něco není v pořádku, no a teď zase od pátku mám ty bolesti a navíc nevolnosti....vše bude dobré!!!
18. led 2010 ve 13:01  • Odpověz
Lauri - jestli vybrační nebo ne je asi fuk, malé se to vibrování líbí, má to připomínat jízdu v autě a to většinu dětí okamžitě uspí :grinning: :grinning: ale malá v tom usla, a´t to vibrovalo nebo ne.

A odsávačka rýmy. jedině na vysavač, jde to rychle snadno a je to účinné. Malá se naučila si rýmu odsávat sama. Ode mě nechce. Ale ví že jí to vadí, že nemůže dýchat, tak zapnu vysavač, strčím jí odsávačku a trápí se sama :grinning: :grinning:

a mě teĎ v 11 tt. vysočily teda solidní žíly na prsou, mám to tam jak řečiště :confused:
18. led 2010 ve 13:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.