• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
holky ještě jednou díky :slight_smile:

musím se zase pochlubit i když mimo těhutéma :grinning: Máme fotografa!!! Teda chtěla jsem prvotně dva jiné, ale byli obsazení :frowning2: není se co divit ... No ale teda nějak nesmutním :wink: http://www.mbweddingphoto.com/ Zítra jdu s paní Bystroňovou na kafčo, probrat co a jak si představuju a snad se domluvíme. No za ty prachy se domluvíme určitě :grinning:
18. led 2010 ve 13:09  • Odpověz
anieanne: žádný strach, všechno bude v pořádku!!! To zažíváme asi všechny a můžu Ti říct, že bát se už nepřestaneš. Naopak, čím déle jsi těhotná, tím více prcka miluješ a strach tu je a bude!!! Já také na počátku těhu měla bolesti břicha a můžu říct že velké a po týdnu jako když utne. Také jsem se bála, aby bylo srdíčko a vidíš...bylo :slight_smile: Hlavně se nestresuj, tím miminku nejvíce ubližuješ.
Holky, je super, že tu můžeme probrat všechny pomůcky pro miminka.
Zolicku: ten kolotoč od FP jsem dostala od našich na Vánoce a je super. Úplně jsem koukala, jaký mají dobrý vkus. Má plno výhod....hraje, svítí, na stropě jsou obláčky, má dálkové ovládání. No krásnej :slight_smile:
Holky, tu odsávačku jsem také chtěla, když někam půjdu a nebo někam pojedeme, abych mohla mít mléko v zásobě, ale jak mu ho mám tedy dát, když jakmile si mimi zvykne na láhev, tak nebude chtít prso? Také jsem slyšela, že pít s lahvičky je pro mimi snažší, tak pak už ji vyžaduje. Tak jak to udělat, abych občas mohla použít mléko z odsávačky a jinak miminko pilo ode mne?
18. led 2010 ve 13:22  • Odpověz
Didi: Ten kolotoč od FP budeme mít asi stejný...pokud myslíš tento:
http://www.babyhit.cz/fisher-price-kolotoc-nad-postylku/d-71025/

nám ho koupili skorotcháni....chtěla jsem trošku jiný, ale tento je určitě super.... :slight_smile:
18. led 2010 ve 13:31  • Odpověz
holky vy jedet, tzeda :_)nestiham ted docitat doctu vas potom :slight_smile:a jinka jsme doma z gyndy :slight_smile:a doktroka pohmatem mi rekla ze je to tehotenstvi :slight_smile: ale na ultrazvuku nebylo jetse nic videt tak rikala ze je to v zacatrku malinky :slight_smile:tak mi bralki jeste krev a vysledky budu vedet zitra ve 3 tam volam :slight_smile:
18. led 2010 ve 13:36  • Odpověz
Daee, Didi, to je přesně on, po kterém toužím :dizzy_face: :dizzy_face:

ale ještě posečkáme.

Didi a jak jsem řekla, lahev ne, můžeš zkusit dávat mléko po lžičkách, nebo injekční stříkačkou. A nebo se v porodnici zeptat přímo porodní setry, nebo si napiš na laktační ligu. Oni ti určo poradí potom co a jak. :wink:
18. led 2010 ve 13:38  • Odpověz
zolik....myslím, že třeba po NT si už určitě můžeš udělat radost a kolotoč koupit :wink: nebo je to pořád brzo a budeš čekat na triply?
18. led 2010 ve 13:44  • Odpověz
mona: no tak super...teď jen ať se prcek drží a příště už se Vám ukáže :slight_smile:
18. led 2010 ve 13:45  • Odpověz
daee: to je přesně on :slight_smile:
monaberuska: gratuluji! Tak ať Ti krev vyjde na výbornou.
zolik: máš pravdu, asi se ještě někde poptám. Nerada bych, abych zbytečně brzy přestala kojit. A používala jsi někdy na Terku takové to nosítko na břicho?
18. led 2010 ve 13:50  • Odpověz
jejda, holky, já vám budu muset potom dočíst..

Lauri - jen z toho KFC bych doporučila ještě FILET (je to normálně sandwich v sezamové bulce s kuřecím masem a ledovým salátema dobrůtkama :slight_smile: ). Můžeš ho mít i se sýrem.

Holky, já letím spat, protože jsem celý den lítala ve městě a jsem totálně vyřízená z toho sněhu..a úplně zmrzlý nohy...Jo a koník mi blbne už i přes den ...paráda...Je to nějaký divný.
18. led 2010 ve 13:55  • Odpověz
jejda, holky, já vás budu muset potom dočíst..

Lauri - jen z toho KFC bych doporučila ještě FILET (je to normálně sandwich v sezamové bulce s kuřecím masem a ledovým salátema dobrůtkama :slight_smile: ). Můžeš ho mít i se sýrem.

Holky, já letím spat, protože jsem celý den lítala ve městě a jsem totálně vyřízená z toho sněhu..a úplně zmrzlý nohy...Jo a koník mi blbne už i přes den ...paráda...Je to nějaký divný.
18. led 2010 ve 13:55  • Odpověz
no jak jsem psala z tripplů mám hrůzu takže spíš koupím nějakou malou drobnost na sebe. S kolotočem asi ještě počkám

Didi - na Terku jsem měla klokanku a používala jsem jí jen da Dovče, nechtěla jsem jí namáhat záda. A pak sem tam do města. TeĎ máme už to nosítko na záda. Salewa koala a využíváme ho pří výletech a je to fajn. :wink:
18. led 2010 ve 13:56  • Odpověz
holkky moc děkuji :_) :slight_smile: :slight_smile:
18. led 2010 ve 13:59  • Odpověz
Dashi: už jsem si říkala, kde se touláš :wink:. Kůň mě taky zlobí už i v práci....

Zolik: chápu....však tenhle "model" kolotoče jen tak nevyprodají...takže si ho klidně pořídíš týden před porodem :wink:
18. led 2010 ve 14:02  • Odpověz
ahoj holky,
zdravím po víkendu.

Janka -- to je super, že MS v pořádku dorazila takhle brzy. Snad i ovu hned naskočí a po svatbě se můžete začít snažit :slight_smile:

Mona -- gratulace! Zítra ve 3 ti určitě řeknou dobré zprávy :wink:

Co se týče výbavičky, tak taky hlasuju pro odsávačku. S Kačenkou bylo ohledně kojení drama, nechtěla se vůbec přisát. Takže jsem 4 měsíce jen odsávala a pak jí krmila lahvičkou. Bylo to hodně náročný, nedělala jsem nic jinýho. U Štěpánky byl rozjezd taky nic moc, ale pak se podařilo a kojení fungovalo OK. S krmením z lahvičky se doporučuje počkat tak 2-3 měsíce, aby byla jistota, že dítě už 100% v pohodě saje z prsa.

Jinak sterilizátor jsem neměla, byla jsem trošku staromódní a lahvičky normálně vyvářela. Měla jsem jich samozřejmě víc a večer je všechny hodila do hrnce, vařila 5 min a bylo. :slight_smile:

Jinak u nás se asi blíží ovu, tak doufám...
18. led 2010 ve 14:09  • Odpověz
holky, ale pokud mimčo jak píše hella umí sát z prsu, tak to určitě neplatí u všech, že jak dostane lahvičku, prso nechce..................kámošky právě když někam musely nechaly ostatní krmit z lahve a děcka normálně dál kojily, takže já bych se nebála, každé dítě je jiné......................

a místo klokanky jsem teda rozhodnutá pro ten šátek na nošení, pro mimi je to po všech stránkách pohodlnější a pro maminy taky - nezatěžuje záda tak jak ty nosítka a co jsem četla i na koníkovi - tak maminy, co koupily klokanky, je nepoužívaly, protože v tom mimina nechtěla být a pro ně to bylo nepohodlné. kdežto ten šátek mi přijde boží, ještě teda vůbec nevím, jak se to naučím vázat, a kde ho koupím, ale chci ho, nechci nechávat miminko zezačátku pořád jen ležet v postýlce, chci aby mělo kontakt, a toto je nejlepší řešení a při tom můžu i vařit, nebo někam jít nebo cokoli dělat................................

neměla jste ho některá maminy?

zolik - no já právě přemýšlela nad tím vibračním lehátkem - že aby pak chtěl být prcek i v něčem nevibrujícím, aby neprotestoval jinde..........................
18. led 2010 ve 14:41  • Odpověz
helab, dkeuji :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
18. led 2010 ve 14:41  • Odpověz
Lauri -- šátek mám a nemůžu si ho vynachválit. Ještě i teď v něm Štěpi můžu v pohodě nosit a záda OK ( i když teda uznávám, že na svůj věk je pod váhu, má asi 8,5kg). Vázat jsem se naučila jen podle obrázků z internetu a bylo to v pohodě. Používala jsem jeden úvaz pro úplné mimi a pak 1 na břiše, 1 na boku a 1 na záda. Takže to nebyla taková zátěž na paměť, jak se co váže :grinning: :grinning:
18. led 2010 ve 14:57  • Odpověz
Ahoj holky, tak kontrola dopadla dobře, prcek má zhruba vše velké jak má mít, dokonce jsem viděla, že se i hnul :slight_smile: (všude čtu, jak mimi dělá kotrmelce a tak a to naše mládě bude asi líné po mamince a vždycky tam jen ležel a nic :slight_smile:.
Tripply vyšly v pohodě (z těch jsem se ani nestresovala, protože NT screen. vyšel na jedničku). S doktorem dobrá domluva, takže mám vypsanou ještě žádanku na velký utz.
Co se týče odsávačky - tak je prý super ta na vysavač -určo budu pořizovat.
Sterilizátor - kamarádka má takový nástavec plastový do mikrovlnky a používá ten a prý dobrý.
Šátek budu používat, klokanky jsou horší na záda miminek (mimčo tam visí, kdežto v šátku má prdelku a nožičky podsazené).

janka - gratuluji k mršce porevizní :slight_smile:.
a už jsem zas zapomněla co jsem chtěla, tak příště :slight_smile:.
18. led 2010 v 15:13  • Odpověz
hella: moc díky.......akorát jsi mi dodala, že je to opravdu super............................takže do něj určitě půjdu. a ještě dotaz - měla jsi ten pětimetrový? a kde jsi ho koupila, v obchodě nebo na netu a za kolik?

sven - já se tě akorát chtěla zeptat, jestli už konečně víš co to bude - a až ted mi došlo, že ty to vlastně vědět nechceš......... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
18. led 2010 v 15:17  • Odpověz
Lauri -- máme ten pětimetrový... ale myslím, že tobě by měl stačit i ten kratší, pochopila jsem, že jsi drobnější. Ale zase kdyby měl nosit i tatínek, tak je lepší ten delší. U nás teda pětimetrový OK, ale i tak zbývají cípy, které si musíme různě zastrkat, abychom je netahali za sebou :slight_smile:
Už přesně nevím, kde jsem ho kupovala, ale bylo to na netu, asi za 2500,- Kč. Dobrá stránka je: www.vbavlnce.cz , tam jsem právě čerpala i úvazy.
18. led 2010 v 15:23  • Odpověz
monaberuska, sven: gratuluji ke kontrole :slight_smile:

Ten šátek se mi také moc líbí, akorát se trochu bojím, když to špatně uvážu, že mimi vypadne :confused:
18. led 2010 v 15:24  • Odpověz
avally -- já to na začátku zkoušela na panence :slight_smile: Ale jak se to naučíš, tak je to bez problémů, mimi má vždycky šátek pod sebou, takže na něm sedí/leží a utahuješ si to podle toho, aby ses cítila jistá, že vše dobře sedí. A jsou různý kurzy, kde se to můžeš naučit, takže by ti instruktorka poradila, aby fakt něco nehrozilo.
18. led 2010 v 15:31  • Odpověz
avally - nevypadne, neboj :slight_smile:. Jinak šátků je nespočet množství, od těch levnějších až po ty za několik tisíc. V zásadě se liší délkou a pak taky druhem materiálu - jsou buď pružné a nebo nepružné. Pružné se hodí na malé mimi a začátečníky - tím, že je šátek pružný, tak "odpustí" nějaké ty vady v úvazech (špatné dotažení atd). Ale zas vydrží míň - resp. je na lehčí mimi, s těma většíma by se prověšoval. Na ty se hodí ty tkané, silnější. Je spousta stráne, kde se dočtete víc, třeba nosenideti tecka cézet A nebo stačí do vyhledávače dát šátek na nošení a vyjede vám toho spousty. I návody na úvazy a na youtube jsou i videa (i česká), takže úvazů bych se vůbec nebála, není to nic složitého.
18. led 2010 v 15:36  • Odpověz
helabella, sven: jj, určitě je to jen o cviku, já jsem zatím ve fázi, že se bojím malinkatá mimi uchopit, natož je nějak uvázat, abych jim nic neudělala...tak snad se to zlepší :slight_smile:. Ale ten šátek určitě chci také, a naučím se to!!!! :slight_smile:
18. led 2010 v 15:41  • Odpověz
Janka: gratulace k MS, že všechno hezky funguje :slight_smile:

Annie: já se taky občas pěkně vybojim, třeba dneska mi skoro není špatně, nebolí břicho, nic. Ale hezky mi to říkala Daschi: dokud nekrvácíš, nic se neděje a mimisek si pěkně v bříšku chystá pelíška :dizzy_face:

Mona, Sven: gratulka ke kontrolám :wink:

Zolik, Hallabela i Sven, děkuji za super tipy. Ten šátek vypadá moc dobře, to asi tak pořídíme.
18. led 2010 v 16:00  • Odpověz
autor
ahoj holky,ja už chci aby bylo teplo,aspon jaro.u nas napadlo moc sněhu.
Zitra jdu na odběr krve kvuli štitné žlaze. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

sven,gratuluji ke kontrole.
18. led 2010 v 16:12  • Odpověz
jin jin dekuji :_) :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: tak holky s tu lahvičkou a kojením :slight_smile:jak dáš dítěti lahvičku tak na 90% dítě odtavuješ od pesa, púac z lahvicky jim to tece vic z prsa musi hodne sat, ja daval lahvicku avent ketra saje taky malo ale hoplky neni to porso, a rikala mi to aji doktorka josu spekulace ze josu lahvicky uz tak dokonale udelany ze si rpy dite mylsi ze je to prso jako zue to hodne napodobuje ale neni to tak prso je jen jendo a to vase epro vas edite ja kojila dlouho a kolem me kamaradyk davali caje z lahnve obca mliko a nikdo nekojil dyl jak 3 mesice, podle me lahvicka je blbost davat, ridila sem se dle me doktorky a vyplatilo se kojila jsme dlouho a jsme moc rada :slight_smile:

a šátek mylsim si ze je to dobrá vec :slight_smile:ale pro me by nebyla, mam problemy se zady, a prodala sem ho, :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: takze mala jezdila jen v koacrku
18. led 2010 v 16:18  • Odpověz
svn parada :slight_smile:se ti zas ulevilo vid????a o kousek dal zas pojedes :slight_smile:parada:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
18. led 2010 v 16:19  • Odpověz
Ahoj holky, teda vas docist, to byl ukol na cely pracovni den :grinning: :grinning: :grinning:

Dneska mam zase den "zaludek na vode", ale o vikendu to celkem slo. Resili jsme u nasich celkem dost jinych veci a problemu, takze jsem ani nemela cas na to, aby mi bylo blbe. Nebo to bylo taky tim, ze jsem pres vikend hodne spala i pres den a tim je hned vsechno lepsi...

Zacinam taky nejak premyslet nad vybavickou, ale asi to necham az po NT, az budem tak nejak vic v klidku. 28. jdu na kontrolu, tak si mozna malou radost udelam, ale asi nic velkeho.

daschiki: s tou DP jsem ted teda moc nepohnula, protoze vecer dos brzy odpadavam, ale aspon se tak nejak lepsi pres den ty nevolnosti.
Pokud mi nejak nedopadne ta kontrola na interne (arytmie) nebo jestli se budu citit unavena, tak asi fakt zustanu treba na tyden doma, at se trochu dam dohromady a to bych pak asi po chvilkach treba psala.

Brnandy: mam radost, ze se srazik vydaril a mod me mrzi, ze jsem se nemohla dostavit, ale bohuzel to neslo jinak. Urcite priste se mnou muzete pocitat
:wink:

Ted pred vikendem jsem memu milemu vysvetlovala, ze od konce unora bychom meli pomalicku zacit s nakupem vybavicky a ze to chci radeji nakupovat postupne, at z toho pak nezbankrotujeme. Tak jsem mu vypocitala, co vsechno budeme muset kupovat, tak se podivoval, ze toho bude tolik, ale nakonec uznal, ze to je proste vsechno vetsinou potreba. Navic asi dost veci na obleceni jeste dostaneme od kamaradek..., takze to tak strasne nebude. Uz se na to zarizovani moc tesim
:grinning:
18. led 2010 v 17:08  • Odpověz
orchi- ahojky :slight_smile:porad ti je tak spatne :frowning2: jejda:frowning2: no a stou vybavickou jen tak dal :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: taky sem takhe na sveho chlapa sla hihihi :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: postupne aby pak toho nebylo moc hihi to znam :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale mame pravdu ze???? :grinning: :grinning: :grinning:
18. led 2010 v 17:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.