• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
jin: mně taky doktor řekl, že mi může být všechno, ale nesmím krvácet............................a nebo špinit..................takže zatím dobrý................

akorát si jdem dát s manžou kuře na paprice, s domácím houskovým knedlíkem, včera jsem to vařila k večeři a manža chtěl, abych toho udělala víc i na dneska - ale teda já budu vypadat, k obědu knedlík se zelím, večer knedlík s omáčkou...... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: už mám kilo a půl nahoře, ale zatím jsem teda ráda....................potřebuju to...................

díky za vysvětlení toho šátku - teda za dva a půl mi přijde už dost, přece jen nevím, jak se to ujme a jak se tam mimču bude líbit, takže bych viděla něco kolem tisíce, patnácti stovek...................a manža je taky drobnější, a štíhlý, takže ten kratší možná bude vyhovovat.....................zkusím si o tom pak počíst na internetu a bude.......

mona. ty jo některé ty tvoje příspěvky to je přímo rébus to rozluštit - nevím, jestli máš nějakou blbou klávesnici, ale těch překlepů na té předchozí stránce, jsem to luštila teda celkem dlouho................ :grinning: :grinning: :grinning: nemáš nějakou vadnou klávesnici?
18. led 2010 v 17:40  • Odpověz
laurinka :grinning: :grinning: :grinning: to je desn\y vid???? :frowning2: :frowning2: :frowning2: ja a preklepy ja totiz pisu rychle a nestacim koukat jako to je moje vina ne klavesnici mam dobrou :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ta je perfektni chyba je v mych prstech :unamused: :unamused: :unamused: :grinning: :grinning: :grinning: ale snazim se ted vid??ja a preklepy kazdej uz me zna aji tady na konikovi sholama kdyz jsme byla tehotna s malou tak vi ze ja a preklepy to je jasná :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale snazim se :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: delma to co by se nemelo nekoukam na obrazovku ale koukam na klavesnici, takze kdyz s epremacku nevidim to
18. led 2010 v 17:49  • Odpověz
laurinka mnam :slight_smile:ty mi delas chute teda :slight_smile:domaci knedlicky??:slight_smile:mnam :slight_smile:tvuj manzel vyzaduje??domaci??:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
18. led 2010 v 17:50  • Odpověz
ahojky,

holky moc gratuluju ke kontrolám, super jen tak dál a samé krásné zprávičky :dizzy_face: :dizzy_face:

a s vařením. já vařím pro manžu jen o víkendu, když je přes týden pryč, takže mám spíš problém co uvařit, pro nás dvě, když já furt na nic nemám chut a malá teplou stravu musí :stuck_out_tongue_closed_eyes:

juj a my se hezky vyvycházkovaly, tak jsem hned unavenější :slight_smile:
18. led 2010 v 17:56  • Odpověz
moni_ v poho, já jen že je někdy problém to přečíst................................
a manža nevyžaduje domácí - navíc on je u nás ten, co vaří častějc, hrozně ho to baví, ale kuře na paprice dělávám já, a ty knedlíky - jednou jsme ho zapomněli koupit, tak jsem řekla, že najdu recept a zkusím ho vytvořit - no byl skvělý, rychle hotový a už bysme asi nekoupili - to co prodávají v tescu a podobně jsou fakt hnusy, to jak se nenapaří, tak se to drolí a nedá jíst - a mě to baví, takže jsme se spíš shodli, že je budem dělat doma - a dělám i bramborový a ten je taky super.....................................

mně jak bylo ted blbě, tak manža mi chystal pořád něco, ale i jinak, on dělává steaky, guláš, a různé specialitky, já spíš čočku, omáčky, polívky, směsi a tak...................takže to máme tak nějak rozdělené.....každý si vaříme co umíme a co nás baví, a tak nějak nám to vychází že se střídáme, vybereme si nejdřív na co máme chut a podle toho se rozhodne, kdo vaří - čí je to jídlo.......................................jsem na to tak nějak i zvyklá od mala, můj tatka taky moc rád vaří............

zolik: ani se ti nedivím, že nemíváš na nic chut - mě taky nebaví vařit pro jednoho - a že k tomu máš navíc jedno malé dítě - to je skoro totéž, taKže plně chápu - spousta lidí si nechá obědy vozit - právě maminy na mateřské, aby nemusely vařit...........................
18. led 2010 v 18:02  • Odpověz
laurinka :slight_smile:jojo ja vim taky kdzy jsme to cetla po sobe mela bych problem taky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: už s ebudu snažit psát bez překlepů :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: jojo u ns právě je to stím kndlem to samé :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale že ho nejvíc vyžaduje manža nechce jíst kupovaný :wink: :slight_smile: takze tyk jedine delam domaci, a bramborovy taky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: u ans varime jak kdy spis ja manza obcas ale kdyz se dotoho pusti tak je to mnamka :slight_smile:ja mam vareni apeceni jako konicek totiz :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: takze ho moc ktomu nepuistim, ale enkdy sme fakt rada ze vari, protoze jak tpo znas urcite aji ty nechce se mi vubec nic :angry: :grinning: :grinning: :grinning:

zolik- jojo presne muj manzel kdyz odjel na 2 tydny na skoleni tak to bylo taky hruza vubec se mi nechtelo ale mala jak rikas potrebuje kazdej den teplý jídlo, takze jsme hodl musela

holky jen tak mezi namam, ja bych asi nedala decku to co vari v jidelnach a tak :frowning2: :frowning2: :frowning2: moje svagrovka to tak delal ale mela chlapa doma teda ale nechte varit ji to nebavi takze chodila pro obedy normalne k zastavce s tema esuska,a na vesnici chodite do zastavky :grinning: :grinning: :grinning: a vetsinou jen strasi lidi u tech to chapu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: já sme hold holka z vesnice takže plotna je to hlavni co sem chtela ovladat :grinning: :grinning: :grinning: a bavi me to :slight_smile:ale jinak co holky zeru tak zhruba v plce materske jsme zacala vytvaret, a delam ted uz docela dlouho decoupage, pleteni z pedigu a z papiru pletu, a dole mam svoji dilnu takze kdyz se nastvu zalezu do dilny a tvorim :slight_smile:parada :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
18. led 2010 v 18:11  • Odpověz
taky to máme s manžou tak, že jednou vařím já, jednou on, každý máme své specialitky :slight_smile:

Teď zrovna mi půjde dělat zapékané těstovinky s brokolicí a sýrem...mňami :slight_smile:

Holky, potřebuju akutní pomoc :grinning: Už vím, co kromě mandarinek absolutně vžaduju a po čem nejvíc toužím :grinning: Jsou to slunečnicový semínka :grinning: Jenže..není to tak jednoduchý...mně nestačí jen ty obyčejný vyloupnutý...potřebuju nejlíp ty neoloupaný ve skořápce obalený v soli...Zbaštila jsem jich každej den aspoň kilo ve Francii a teď jsem na ně dostala neuvěřitelnou chuť...nevíte, jestli se tady dají sehnat? Já jsem všude viděla jen vyloupaný :frowning2: Když mně chutnalo vocumlávat i ty skořápky slaný :grinning: já jsem asi ujetá...no...tohle jestli mi některá poradíte kde, tak teda budete úplně úžasňoučký...

jo Jance samo moc gratuluji k normální MS a snad jak se do toho pustíte na svatební cestě, tak se zadaří a tentokrát to klapne :slight_smile:

no a jak tak pročítám diskuzi, ais si budu muste některý věci rovnou tisknout...vy tady máte tolik důležitých a zajímavých nápadů, že já to pak už nedohledám..na kočárky jsem si už založila jeden soubor :grinning:, kam ukládám všechny vaše komentáře...ale co to ostatní..juj...no, asi to ještě některej den zkopíruju a pohraju si :grinning:...
18. led 2010 v 18:12  • Odpověz
holky ja s eted tady trham smichy :grinning: :grinning: :grinning: ja tady sedim na konikovi klabosim ana mimačí projíždím hadry na malou něco na léto :grinning: :grinning: :grinning: a malá ted prisla ke mne :grinning: :grinning: :grinning: uplne naha a riká maminka nebavi marketkou :grinning: :grinning: to znamena ze maminka se s marketkou nebavi a proto se vyslikla :grinning: :grinning: :grinning: takze jdu ji oblict hihi :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
18. led 2010 v 18:19  • Odpověz
mončo: jako malá tak protestuje když se jí nevěnuješ jo? tak to jsi mě pobavila.................... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
a stím jídlem - já bych to taky neobjendávala a nenechala si vozit, ale zase bych tu ochranu dětí nepřeháněla, nechci dítě vychovávat sterilně, s bio jídlem a v rukavičkách aby se pak setkalo s nějakou bakterií a nemělo protilátky......................vždycky si vzpomenu na svoje dětství, jak jsme běhali venku, všechno strkali do pusy, na všechno šahali, ale nemocní jsme nebývalil..................a dnešní děti mají hodně narušenou imunitu, jako ne všechny, ale je to i tím, jak se s něma zachází až moc opatrně, takže já to beru jako že všeho s mírou. a jen at si prcek zvyká na svět, do kterého se narodí, at se v něm umí poprat................. :wink:
18. led 2010 ve 20:05  • Odpověz
Mona: já dělám taky hodně překlepů,ale po Tobě to fakt luštim :grinning: Nic ve zlým, ale snaž se, ať si taky popovídáme :slight_smile:

Daschki: to netuším, možná nějáká zdravá výživa nebo v Tescu v Krpoli (tam mají celý regál oříšků - u ovoce, vedle chleba)

Laurinka: úplně souhlasím!

Já teda skoro nevařím, jen takový jednoduchý variace, ale dneska jsem se zrovna pustila do svojí první polívečky a je to prý mňamka, tak snad to ještě natrénuju :sweat_smile:
18. led 2010 ve 20:11  • Odpověz
jin jin - uz se budu snazit :grinning: :grinning: :grinning: :slight_smile: přísahám :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

laurinka, jojo presne ze sme sem se jí nevěnovala vyslíkla se, abych jí šla oblíct víš????? :grinning: :grinning: :grinning: berunda, už spínká te´d jí manža uložil :slight_smile:jojo to ne to já malý dám všecko, párek, hranolky všecko, co jíme mi ale ne teda kořeněný, jako guláš to jí nedávám teda, ale rajskou s knedlou , svíčková, řízek má to rádaa a to jí dám :slight_smile:ale jídla vožený nevíš jak to vaří, :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
18. led 2010 ve 20:29  • Odpověz
Mona -- to jsem ráda, že se i někomu dalšímu svlíká dítě :grinning: :grinning: Já si občas říkám, že Štěpánka snad v budoucnu bude tančit u tyče, protože se svlíká pravidelně nejméně 1x za den. Prostě jí to baví. Ale zase je fakt, že se pak snaží i oblíknout, tak aspoň trénuje samostatnost :slight_smile:

Já teda holkám jídlo hlídala dost, ale spíš sladkosti. Jinak jedí normální domácí stravu, míň kořeněnou a nedávám jim salámy a tak. Ale myslím si, že takové to věčné ochraňování není úplně to pravé. Souhlasím s Lauri, že nic se nemá přehánět a děti potřebují i trochu bakterií, aby si na ně jejich tělo a imunitní systém zvykly. A snažím se, aby se holky učily dělat různé věci samy, přeci jim nebudu pořád stát za zadkem, když vím, že něco zvládnou samy. Prostě chci, aby jednou dokázaly žít i beze mě.
18. led 2010 ve 20:35  • Odpověz
hela:slight_smile: jojo malou to taky bavi ale toto udelal poprve ze mi rekla ze se sni nebavim :grinning: :grinning: :grinning: a jinak mala se taky rada svlika, a zas se snazi oblict :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :grinning: :grinning:
jojo domaci strava :grinning: :grinning: :grinning:
18. led 2010 ve 21:25  • Odpověz
hella: přesně jak píšeš, já myslím, že v dnešní době není moc jednoduché vychovat dítě oproti minulosti - člověk má nějaké představy a plány, ale taky nějaké schopnosti a nervy, a pokud je neumí zvládnout, tak je to na nic a bud dítěti pořád stojí za zadkem a nebo na něj naopak kašlou a cpou ho nezdravým jídlem atd..........................
já bych ráda zvolila takový ten zlatý střed, jídlo vařit doma, domácí, teplé, celkem zdravé, ale nepřehánět, rozhodně netahat prcka po restauracích a MC Donaldech, ale zase občas si myslím nic nestane - já jako těhotná si tam určitě taky občas jídlo dám. Jde o to nic nepřehánět, sestřička na gyndě mě teda nabádala, že nemám jíst tučné, smažené, sladké..........................ale já tak jedla vždycky a nikdy se mi nic nestalo, prostě se budu stravovat podle momentálních chutí, nebudu ted kompletně měnit jídelníček - a stejně to chci mít i s dítětem, já když viděla jednu maminu, které pro její dcerku dvouletou kámoška přinesla malé lízátko a ona jí to rvala z rukou a vyhazovala že to je škodlivé, tak si myslím, že je trochu krátkozraká, protože to dítě až vyroste a bude chodit do školy, tak si bude tajně kupovat svačinky v automatech, protože to doma nesmí, takže at moje dítě radši všechno zkusí, at pak nemusí tajně............................

A naopak třeba znám další, která svoje dítě strašně moc oblíká, a ono je pořád nemocné, prostě při každém kontaktu s virozou ji chytne, nemá absolutně imunitu........................takže taky špatně.
Ale teda obdivuju moje rodiče, jak všechno zvládli, měli jsme respekt, určité hranice, věděli jsme, co můžem a co ne a nějak zvlášt se u nás doma teda nekřičelo nebo nemlátilo................... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
někdy mám pocit, že to je prostě hrozně těžké to takto zvládnout a přijde mi, že oni to zvládli lehce.........
18. led 2010 ve 21:36  • Odpověz
TĚHULKY:

NICK...........VĚK...........NAŠLA //............TP..................POHLAVÍ...................JMÉNA
daee.......... 28let.........5.10.2009..........12.6.2010...........nevíme...................??
didi21......... 24let.......13.10.2009..........23.6.2010.......chlapeček...................Filipek
sven........... 31let ......17.10.2009......... 20.6.2010.......překvapení.................??
berucka...... 28let........17.10.2009
vanilkaa...... 27let.........24.10.2009
weri1..........29let.........11.11.2009
ashlee.........25let.........11.11.2009.........23.7. 2010........nevíme............sabina,simona/filip
charlott...... 24let.........19.11.2009.........31.7.2010.........nevíme............?????/Toníček
katulline...... 23let.........29.11.2009..........9.8.2010.........nevíme............Sofie, Sabina/???
zolik.............27let..........5.12.2009.........14.8.2010........překvápko ........Eliška?/nevíme
maxi.smile.....25let..........9.12.2009
daschiki....... 25let.........15.12.2009.........27.8.2010........nevíme..........Eliška/Lukášek (svádím o ně zatím boj)
makinecka....26let.........18.12.2009
orchidie........28let.........21.12.2009
anieanne......21let.........23.12.2009..........1.9.2010........nevíme...........Nela/Matyáš
jinjin.............26let........24.12.2009...........xxxxxxxx........nevíme..........Julie, Zuzka/???
laurinka.22.....22let........25.12.2009..........6.9.2010........nevíme...........Laura, Tobiáš
maciol.......... 29let........31.12.2009
avally........... 30let........31.12.2009
monaberuska 23let...........6.1.2010

SNAŽILKY:

terinax..............21 let...............2 snažení/ 44DC
rowennka........20 let................2 snažení / 29DC (poslední cyklus 55 dní)
jankabry..........23 let.................1 snažení /28DC (po revizi, poslední cyklus 31 dní)
nathali..............22 let.............. 8 snažení /19DC (poslední cyklus 53 dní)
helabella...........36 let.............. 6 snažení / 17DC (poslední cyklus 31 dní)
mmaxicka........28 let..................5 snažení /16DC (poslední cyklus 24dní)
dujinka............ 24 let............... 5 snažení / 15DC (poslední cyklus 35 dní )
pajula............ 27 let................. 1 snažení / 14DC (po revizi, cyklus 32 dní)
mirucha84...... 25 let................. 5 snažení / 12DC (poslední cyklus 34 dní)
jessika.............26let ................ 4 snažení / 11DC (poslední cyklus 36 dní)
vecernice........ 30 let............... 5 snažení / 8DC (poslední cyklus 33 dní)
vitaminka.........28 let............... 3 snažení / 7DC (poslední cyklus 35 dní)

KONTROLY:

LEDEN
20. - Maciol - kontrolní ultazvuk pro jistotu správného vývoje a růstu
21. - Jinjin - srdíčko
22. - Avally - první kontrola
27. - Daee - velký ultrazvuk
27. - Anieanne - klasický ultrazvuk + mělo by už být srdíčko
27. - Katulline - kontrola
28. - Orchidie - kontrola a prukazka
28. - Makinečka

ÚNOR
2. - Daee - kontrola
3. - Didi - kontrola
4. - Daschiki - kontrola
5. - Ashlee - kontrola v 8 hodin
5. - Zolik - NT screening
8. - Sven - velký ultrazvuk
11. - Laurinka - kontrola
15. - Didi - velký ultrazvuk
16. - Orchidie - NT screening
17. - Daschiki - NT screening

Pěkné ráno kočky,
dneska nikdo kontrolu nemá? Jenom monaberuska si bude volat na krev, že?

Sven a kdy máš ty další kontrolu? Máš od dr. nějaký další termín?
19. led 2010 v 07:58  • Odpověz
maciol - Na další kontrolu jdu 15.2.
19. led 2010 v 08:00  • Odpověz
Krásné ráno holky.....

ufufuf.....celou snídani jsem dočítala Vaši debatu o vaření a jídle.....a úplně souhlasím s Lauri - všeho s mírou a rozumně, žádný extrém...jsem zvědavá jak mi to v rámci výchocy půjde :slight_smile:

Včera jsem doma u smažení bramboráků (ať žijí lehká, nesmažená jídla pro těhulky :grinning: ) poslouchala Černé Ovce a tam hodnotili dětské jogurty a spol. (jako Monte, Srdíčko, Kostíky atd., prostě mléčné výrobky pro děti) a vesměs to vyznělo docela blbě....všechny měly zbytečně strašně moc kalorií, cukru, tuků....to fakt nechápu, je to pro děti a je to horší složení než normální jogurt pro dospělé....a pak se divíme, že děti mají nadváhu :frowning2:.....
19. led 2010 v 08:19  • Odpověz
19. led 2010 v 08:41  • Odpověz
dobre ranko, tak jsem vcera pod tihou diskuze tady zasla vecer do KFC na jednoho longrika a cely vecer jsem mela od nevolnosti pokoj :grinning: :grinning: Bohuzel jsem si musel priznat, ze jim asi malo, nebo ne dostatecne casto a z toho je mi blbe. Budu muset i vecer jist jeste par malych porci nebo nejakou druhou veceri. Coz jsem v poslednich dnech fakt spis nezvladala a sla si radeji lehnout, abych to blivno zaspala...
Taky si radi varime doma a pritel vari nekdy s vetsim zapalenim nez ja, rad experimentuje a byva to moc dobre. Ja jsem expert na lehke polivky a ruzne vyvary, ty ja miluju... mnam! :grinning:
19. led 2010 v 08:44  • Odpověz
19. led 2010 v 08:51  • Odpověz
Orchi: takže kdepak lízátka na navolnosti, ale zajít do KFC :grinning: :grinning:

Ashlee: podle toho grafu my budeme mít holčičku... :wink:
19. led 2010 v 08:54  • Odpověz
Krásné ráno holky,

ashlee: nám také vychází holčička :slight_smile:
19. led 2010 v 08:58  • Odpověz
autor
me taky vychazí holka podle ty tabulky.kamaradka bude mit holku a podle ty tabulky ma mit taky holku.
19. led 2010 v 09:00  • Odpověz
autor
jsem myslela že mě ty nevolnosti přešli a už druhej den mi je blbě.
19. led 2010 v 09:01  • Odpověz
Tak nám vychází klučík, podle všeho, co jsem zatím viděla :slight_smile: Tady na ulici se prý holky nerodí, asi je tu divná voda :sweat_smile: Tak jsem zvědavá, jestli to vyjde.
19. led 2010 v 09:02  • Odpověz
Jinak u nás vařím jenom já a to jen přes víkend...během týdne jsme oba od rána do večera v práci, takže buď si něco dáme v restauraci nebo udělám jen něco rychlého... :slight_smile:
19. led 2010 v 09:05  • Odpověz
Holky, já bych si moc přála tu holčičku, tak snad to vyjde :wink:
19. led 2010 v 09:06  • Odpověz
autor
ja bych chtěla taky holčičku
19. led 2010 v 09:08  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:

Tak jak jsem si včera stěžovala, že mi přestaly všechny těhu příznaky, tak se droběk večer rozhod, že mi to dá sežrat, a od včerejška bolesti břicha, ráno jsem málem vrhla v tramvaji, hlava se mi motá jak po kocovině... Ale kdybyste věděly, jak jsem za to ráda :grinning:

Jináč jsem zkoušela to podle krve, a vychází nám holka, což mě by nevadilo :grinning: Ale uvidíme.

orchi:
Já jsem se v poslední pár týdnech naučila jíst po třech hodinách, když nemám hlad nebo chuť, tak alespoň jogurt nebo něco..

daee:
Monte špatný ? Já na něm ujíždím :grinning:

mona:
Takhle se sousedce slíká dcera ( asi dvou až tříletá, nevím přesně ). Ale ta to dělá z důvodu, že nesnáší kalhoty, kalhotky a podobně. Takže třeba skáče na trampúošce a u toho se slíká, a podobně :grinning:
19. led 2010 v 09:10  • Odpověz
ono jsou tohle totiž "pseudojogurty" - to s jogurtem nemá nic společného. Vezměte si, že je rozdíl mezi tímto a třeba Holandií nebo Choceňským - to jsou pravé jogurty. I ta cena je jinde a tudíž i kvalita.
19. led 2010 v 09:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.