• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
hmmm tak to je teda hezký...:frowning2: Teď čtu ten článek...to je fakt děs běs
20. led 2010 v 08:47  • Odpověz
ne dolky, ale holky :grinning: ...už ani psát neumím :wink:
20. led 2010 v 08:47  • Odpověz
sem to četla :slight_smile: to je dobrý teda :frowning2: :frowning2: :frowning2:
20. led 2010 v 08:50  • Odpověz
dobré ránko říjnovečky,

Daee - opravdu se hoĎ do klidu, ještě budeš mýválka prosit aby Ti dal trošku oddech, ono to pak ty kopanečky až bolí a jak píšou holky u prvorodiček je to až do 23 tt. kdy můžeš cítit první pohyby. A taky záleží na jaké straně máš placentu. Schválně mrkni do průkajdy :wink:

a s tou kamarádkou - nenech se rozhodit. Ty lidi mi připadají, že si ani neuvědomují, že v sobě nosí nový život, že je to zatím prostě jen "něco"
20. led 2010 v 08:56  • Odpověz
daee - holky už to psaly, ale opravdu se zbytečně nestresuj, a tolik nestuduj. pokud to jde :wink: kazdy to ma natolik odlisny, ze nelze najit presny model, ani kolik pribrat, ani kdy zacne rust brisko, ani jak moc ma byt spatne :wink: a mozna ta kamaradka jen zavidi, ze to na tobe zatim tolik videt neni, kdezto ona roste jak balon. nebo se snazi byt chytra, anebo svuj strach maskuje tim, ze stresuje ostatni. dej se do klidu, pekne si s malickym povidej a vsechno bude dobre!
ja vcera potkala kamaradku, ta mela buben jak blazen! myslela jsem, ze ma tak tejden pred porodem, no a ma termin az pocatkem dubna. takze u kazdyho je to jinak!!!

totez moni - nevis, kdy jsi mela presne ovulku. pokud byla posunuta, tak to pocitani od posledni menstruace je zavadejici, a zbytecne te znervoznuje. takze taky klidek, to je to, co ti vasi prckove potrebuji nejvic!!!

jinak se pridavam k Jess - my uz taky doba pracujeme na presunu do horni casti tabulky. uz se roztahuju dole nejak prilis dlouho. a hlavne chci taky zacit resit jiny starosti :grinning:
20. led 2010 v 09:01  • Odpověz
jo a málem bych zapomněla přejeme dneska Maciol úspěšnou kontrolu, srdíčko jako zvon a super fotečku fazolky

A moniberu - já měla týden po vynechání teprve 340 jednotek, takže klid a malá se na UZ jevila vždy menší a to docela dost o 10 dní. A je tady, zdravá spokojená a byla ke konci sakra donošená :grinning: :grinning:

Večerničko a Jess - držíme vám tam horlivě místečka, tak šupky dupky k nám. Ať je dole prázdno :slight_smile:
20. led 2010 v 09:06  • Odpověz
Dobré ranko :slight_smile:

Nevím, jestli jste to už četli, tak házím odkázek : http://aktualne.centrum.cz/finance/rodina/clanek.phtml?id=658278
20. led 2010 v 09:09  • Odpověz
Dobré ráno,

Dae: bříško máš krásný, jen je trošičku schovaný pod těma Tvýma prsama :grinning: Kdybys byla placatice, bylo by už hódně vidět, neboj :slight_smile: My ho v sobotu (trošku závistivě :slight_smile: okukovali a je krásný kulatoučký, neboj.

Já taky držim zuby nehty všechny špatné myšlenky za brankou, ale už tři dny mi není zle, vlastně je mi čím dál líp a tak mě to znervózňuje. Ale do zítřka na kontrolu to vydržim nestresovat. Snad.

Annie: Tobě se to taky tak střídá, že? Dny kdy je Ti dobře a kdy ne? Jinak díky za info, už jsem jinde taky podobné hlášky o té mateřské četla, ale teda tam psali, že až od července.

Moni: gratulace k HCG a přeju příští týden hezkou dutinku!

A Vecerce a Jessi držím fleka, tak hezky snažilkujte.

Já propírala trošku ty kočárky a na ten můj vyhlídnutej favorit Easywalker moc dobrý ohlasy nejsou :( Ale už dokonce vím, co zhruba by kočárk měl mít :sweat_smile:
20. led 2010 v 09:30  • Odpověz
jeee jin tak az budu potrebovat, tak te vyzpovidam. nahodou, davat si takto na cas, jako my s jess, nam ulehci sbirani informaci, nebot uz nam vsechno nastudujete :grinning:
20. led 2010 v 09:34  • Odpověz
Jin: díky....jojo na prsa si nestěžuju....asi se mi to těhotenství vráží do nich a ne do břicha :grinning: a neboj, brzo mě s bříškem všechny doženete....
A co by měl mít Tvůj kočárek? Povídej...to mě zajímá...

Jess a vecernice - to je jasná věc....do března jste nahoře, protože tady se prostě rodí v roce 2010, tak abyste to stihly :wink:
20. led 2010 v 09:34  • Odpověz
Dobré ráno holky,
daee: doufám, že jsem k té tvé depresi nějak nepomohla? To bych nerada!!!! Stejně si myslím, že pohyby by jsi už třeba cítila, ale přes ty střevní potíže to prostě nejde poznat. Já to měla také tak....pořád se mi bouřily střeva a já v tom hledala pohyby. Asi dva dny mám od střev klid, konečně jsem byla i "normálně" na záchodě (pořád mě trápila zácpa - však to určitě znáš). A teprve potom, když jsem měla bříško v absolutním klidu jsem zacítila šimrání :slight_smile: Teď už zase nic...ale netrápím se tím. Jednak je opravdu brzy a jednak mže, inule mi Dr. řekla, že mimi odpovídá tabulkově, tak co víc si přát, ne? Takže i ty buď klidná...mýválek Ti ještě ukáže, jak umí kopat :grinning:
A co se týká toho bříška....buď ráda, že patříš k těm, co to na nich nejde hned vidět. Taky bych se už chtěla chlubit s krásným kulatým bříškem, ale ono to přijde a užijeme si toho až až... Holky, které mají bříško hned, jsou v 9.měsíci jak vorvani, to bych se styděla pak i vyjít na ulici. Všeho moc škodí, ne?
Co se týká termínu porodu, tak absolutně nechápu, jak to Ti doktoři počítají. Vím přesně +- 3 dny, kdy jsem otěhotněla a ty jejich čísla mi absolutně nesedí. Takže jsem to vzdala. Nechávám to na doktorech. Zkoušela jste to taky některá?
jess a večernice: no pořád Vám tu držíme místo, tak se hezky snažte!!! :wink:
20. led 2010 v 09:38  • Odpověz
Jejda, no tak zase tak proštudovaný, abych mohla rozdávat rady to nemám :sweat_smile:

Klasika - velká korbička, velká nafukovací kola, stabilita, velký koš dole, otočnou buď rukojeť nebo celý nebo alespoň polohovací stínítko, váha, ... mě třeba nezáleží moc na tom, jak vypdadá a jak je skladnej (doma i v autě máme místa dost)... nic převrtatnýho, ale já to neznala...
20. led 2010 v 09:39  • Odpověz
jin: ále proč bys nemohla říct jaké máš představy....já má zhruba podobné....tak pak napiš až si najdeš na netu nějaké favority... :wink:

didi: néééé to vůbec, já ti mocmoc řeju, že pohyby cítíš....to je super!!! A já se jich určitě už brzo taky dočkám...
Jo prokletou zácpu a větry mám pořád....a to se snažím jíst vlákninu, nenafukovací potraviny a stejně všechno marné :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Termín porodu a jeho výpočet je zvláštní věc....třeba já, podle poslední MS byl 14.06., ale vůbec nechápu, jak ho můžou tak počítat, když mimi ještě v tu dobu MS fakticky nebylo....vzniklo až cca za 14dní...takže mimi je de facto o 14dní mladší...
A vrchol je, že na NT mi termín posunuli na 12.06.....takže ještě dřív, jako by mýválek vzniknul ještě dřív....nechápu fakt, ale beru to orientačně, od půlky května bude taška do porodnice nachystaná :grinning:
20. led 2010 v 09:51  • Odpověz
jinjin - neboj se já taky za celou dobu netrpěla na žádné velké nevolnosti. Sem tam nával, rozdýchala a klid. Nic velkého,u Terky to bylo úplně jiné a mnohem horší. To ještě neznamená, že je něco špatně :wink: a zítra uvidíš, že bude už krásnej mimisek :dizzy_face: :dizzy_face:
20. led 2010 v 09:54  • Odpověz
jinjin: tak takovou představu mám asi i já, jen bych potřebovala, aby byl i trochu skladný do auta.
holky, je Vás tu dost z Brna, tak mě napadlo....máte v Brně nějaký větší obchod pro miminka? My tu v OL nemáme skoro nic. Je tu Baby Sam a v tom se nedá ani hnout, natož něco vybrat. Chci se podívat třeba na postýlky a u nás mají vystavené tak 3 a tím to končí. To třeba Praha je na tohle určitě lepší....
20. led 2010 v 09:58  • Odpověz
děkuji hoky :_) :slight_smile: jsou to zbatečné stresy :unamused: :confounded: :grinning:
vecernicka ahojky, jojo aspon budete zasobováni informacema ze?,a pak vse pujde .. :grinning: :grinning: :grinning:
jin jin jo kd ymas kontrolu zitra???tak to je parada drzim pesticky:_)vse bude ale dobre :slight_smile: :slight_smile: to vlastne ted koncis druhy mesic a jdes do třetího vid??:slight_smile:
dae, skoda ze jsme tve brisko taky nevidela:frowning2:na vlastni oko :grinning: :grinning: :confounded: a vlastne jak malem zapomela ty jsi ta prsatica vid?? :grinning: :grinning: :grinning:
aniane-ahoky jka se vede :slight_smile:je no to josu dobre zpravy, me dr rikala jako gyndarka ze prej to vubec nemeli z mensovat, no ale kdovi politici blbi :unamused: :unamused: :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak at zvedaj jen tak dal :grinning: :grinning: :grinning:

didi- no teda ted si mi rekla ze jsme byla vorvan :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ja totiz mel u maly od druhyho mesoice uz dost velyk v 3 mesici zas o dost vic, kdyz sem byla ve 4 mesici kazdej me tipoval ten 6 mesic, a v 5 mesici se me zeptal svara jesi nejednu uz rodit :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale pak se mi zastavilo a dobry ale pupek jsme mela toz je pravda :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale ja se snim chlubila :grinning: :grinning: :grinning:
20. led 2010 v 09:59  • Odpověz
Daee - vkládám Ti na chvilku fotku bříška s Terkou 19 tt. taky žádnej zázrak, takže klíd :wink:
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=553171&vReferer=%2Falbum%2Findex_basic.php%3FvOffset%3D0%26vOrderBy%3D1
20. led 2010 v 10:00  • Odpověz
zolik ale krásný takový moc hezký :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a taky jsi mela hrusku :slight_smile: ja taky, :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a josu to holky oni rikaji ze hruska josu hoplky ale toi se jen rika :grinning: :grinning:
20. led 2010 v 10:03  • Odpověz
daee: přesně tak. Proto jsem z toho zmatená... mě také posunuli termín a to mi vychází, že prcek vznikl ještě před MS a to jsme se ani nesnažili. Což je nemožné :slight_smile:
20. led 2010 v 10:04  • Odpověz
didi21- ja ale ty vypocty taky moc ndy nechapal u maly :grinning: :grinning: me to envychazelo taks em to nechala plne na doktorech :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. led 2010 v 10:05  • Odpověz
holky nápodobně, nám podle jejich výpočtů taky prcek vznikl pár dní před MS a nevznikl to vím jistě. Takže beze stresu, je to oK, každý prcek potřebuje svůj čas,než se zachumlá a začne růst :slight_smile:

Mona - díky, to už je jen krásná minulost. takhle ten můj pupek vypadá teĎ :sweat_smile:
20. led 2010 v 10:15  • Odpověz
zolik jejej :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: takze ze by druha holcicka :grinning: :grinning: :slight_smile: :wink:
20. led 2010 v 10:18  • Odpověz
dobre ranko holky,

daee: nelam si hlavu s takovou blbkou. Ja se pesimistum rovnou radeji vyhybam..., radeji ani nevyhledavam jejich spolecnost a dost mi to usnadnuje zivot. Neboj se, ze si Mývalek dava na cas...
S vetrama a nafouklym brichem jeste taky porad trochu bojuju, nekdy mam pocit, ze je mi spatne i z toho pretlaku v oblasti bricha... Pak jdu na zachod s tim, ze neco bude a ono nic:frowning2:

mona - gratulace k HCG, ja ani zadne hodnoty nevedela... Dr. mi rovnou udelal utz, potvrdil delozni graviditu a bylo... a krev az za 3tydny, to budeme cca 10+neco :grinning::grinning: ale nejak to neresim, asi dr. vi, co dela a ja mam rozhodne pocit, ze tam dole, uvnitr nekdo je
:wink:

Didi - je fajn, ze mimco uz o sobe dava vedet. To mi prijde jeste tak strasne daleko, ze si to vubec jeste neumim predstavit :slight_smile:

Vcera jsem opet zazehnala vecerni blivno tim, ze mi muj mily cestou z prace prinesl longera z KFC. Ja nevim, co tam davaji, ale je to urcite v mem pripade uzasna medicinka:grinning: , ale asi s tim budu muset prestat, jinak se nam narodi obezni burtik...
Jo a jeste jedna pro pobaveni: rano jsem malem vrhla pri cisteni zubu, ale ze byl zaludek prazdny tak jsem se jen davila a nic neslo ven... Ani jsem nemrkla a najednou sup a uz jsem studovala detailne umyvadlo u nas v koupelne.
20. led 2010 v 10:20  • Odpověz
Didi - ten termín porodu si vysvětluju tek, že na UTZ vidí, jak rychle mimi vyzrává...jak se blíží stavu plně vyvinutýho mimi....a podle toho upravují termín porodu, jak dlouho si myslí, že mu ještě bude trvat, než bude připravený kouknout na svět :grinning:

A obchody v Brně....podle mého jich je určitě dost, aby si člověk vybral, výlet do Prahy kvůli nákupům určo nechystám :wink:. Já bych doporučila Baby Expert (Avion Shopping Park), vedle je hned IKEA a Baby Star....jsou blízko u sebe a co by kamenem dohodil je i Olympia, kde máš milion obchodů s oblečkama, hračkama a spol.
Budeme se zkoušet asi s holkama domluvit na společnou návštěvu veletrhu Pro dítě v březnu....kdybys chtěla a mohla přijet, bylo by to super :slight_smile:.
20. led 2010 v 10:23  • Odpověz
zolik: díííky za pupík :slight_smile:. Ale myslím, že mám ještě trošku menší....nicméně teď tu prošel šéf (chodí sem tak 1x za 3týdny) a říká mi "jejda Vám ale vyskočilo bříško"...tak si vyberte, jeden tak druhej tak...
20. led 2010 v 10:26  • Odpověz
Orchi: já dávno říkám, že v KFC do Twistru sypou nějakou drogu, že mi tak chutná :grinning: a asi taky působí na nevolnosti jak tak koukám :wink:
20. led 2010 v 10:27  • Odpověz
dae no mi prave jak rikas teda pises do tech obchodu do brna jezdime, pac tady u nas na vesnici nic neame hihihi :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale to by byl div kdyby tu neoc bylo co??? :grinning: :grinning: :grinning: a nejbliz je jihlava a tam prd maji :confounded: :confounded: :confounded:

orchidejka- moc dekuji :slight_smile:no ma prave tam na ultrazvuku jeste nic nevidela, proto mi brali krev a hned vysledky :slight_smile: :wink: dr rikala ze jsme mela nejspis ovulku pozdeji :slight_smile:ale pohmatem rikala ze podle ni to tehotenstvi je, ale ze pockame na krev a krev dopadla 900 jednotek HCG tak rikala ze prave podle MS bych mela byt 7tt ale ze to hodnota HCG neodpovida ze jsme musel amit ovulku pozdeji to znamena i plod je mladsi a mensi :slight_smile:tak ze v utery za tyden jdu na ultrzvuj a rika ze uz neco bude videt, tak ja doufam ze uz neco uvidi, ted to vychazi ze jsme asi v to 5tt a jak pujdu na ultrazvuk tak budu v 6tt, ale mam trochu stresy ztoho, ze nic neuvidi :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: chjoooooo
20. led 2010 v 10:30  • Odpověz
orchi: tak vidím, že nafouklé břicho netrápilo jen mě. Naštěstí je to cca 2 dny, co mě to přešlo, snad se už nevrátí. Ale přesně jak píšeš...připadala jsem si strašně, měla jsem břicho jak balón a ven nešlo nic :angry:
A to že je to daleko se Ti jen zdá.....já se úplně děsím, jak mi to utíká. Někdy mám pocit, že si to těhu vůbec neužiji. Zdá se mi to jako včera, když jsme oznamovali, že jsem těhu a přitom je to přes 2 měsíce.
Ten londer budu muset taky zkusit. Nikdy jsem ho neměla, ale tady samé chvááály...tak asi ho testnu :wink:
20. led 2010 v 10:33  • Odpověz
Ahojky holky,
tak jsem vás dočetla, teda ale jedete...............................
mně bylo včera líp, ale dneska je mi zase špatně, ach jo, snad to bude odpoledne lepší.........................

daee: já mám taky takovou "kamarádku", je to hrooooooozná kráva, je taky těhotná a už dýl, je taková obrovská s velkým zadkem, špekem na břichu atd, takže břicho má taky hned a ted je v půlce a vypadá jak v osmém měsíci, takže si myslím, že bude taky před porodem vypadat šíleně...............................

a ona taky pořád otravovala, jak jsem těhu krátce, jak to nemám jisté a takové nesmysly, že ona by ještě nic nenakupovala, atd.............................prostě hloupá blbka..........................a ještě holky, ona si to o mém těhotenství zjistila z nějakého drbu, který ani nebyl pravda a to v době, kdy jsem těhu vůbec nebyla, prostě drbna vadná. a ještě kdybyste četly, jaké ona píše chyby, to je něco - obrázky vysí, k objedu jsme jedly, mimynko má nové vjecy, atd..........................no husa největší, už se s ní vůbec nebavím, pořád potřebuje soupeřit a něco srovnávat, a pak jak mi napíše nějakou tu chybu ještě, ale takovou šílenou, tak se můžu akorát smát................
20. led 2010 v 10:39  • Odpověz
Termín porodu se vypočítává od 1. dne poslední menstruace a to z jednoho prostého důvodu - je to jediný možný identifikovaný termín. Protože málokterá holka ví (nebo dřív věděla), kdy otěhu, kdy byla ovu a tak. Takže se moudré hlavy jednou sešly a ustanovily, že se to bude počítat takto, protože jinak to prostě nelze. Takže těhotenství trvá vlastně 40 týdnů, ale mimčo je de facto o 14 dní mladší (v případě, že jste ovulovali přesně v půlce cyklu). Což sice je tabulkové, ale ne každá to tak má. Já běžně ovulovala tak 19. den cyklu, takže vím, že to mám prostě posunuté a termín dle MS není u mě přesný.
Proto se dělají utz, zvláště ty v prvních stádiích jsou nejpřesnější, protože ty mimča rostou +- všechny stejně rychle. Pak už si každé roste jak se mu chce, chvíli stojí ve vývoji, pak roste skokem atd. Takže proto ten termín podle utz je přesnější. Dřív,za dob našich maminek, kdy nebyly ještě utz, tak jako druhý termín (po stanovení dle poslední MS) byl ještě termín podle pohybů, ale to taky nebylo přesné, protože jak tady názorně vidíme, každá to cítíme úplně v jinou dobu.
Takže to je jen tak na osvětlení termínu porodu. Já to mám taky zapeklité, vím, kdy jsem otěhu, takže dle toho mám termín 28.6., podle MS ho mám 20.6. Ale třeba když jsem byla na tom NT screeningu, tak když měřili prcka, tak se jim sešel termín přesně podle MS - a pak se v tom prase vyznej :slight_smile:. S doktorem jsme se shodli, že budem brát jako "platnější" ten podle koncepce, tzn. toho 28.6. (proto jsem si i před pár dny šoupla pas zpět, takže jsem o týden míň, než jsem byla původně). Jsem ráda, protože kdyby ten termín byl toho 20.6., tak kdyby se prckovi nechtělo ven, tak by mě honili už na vyvolávání, že 8 dní přenáším, i když de facto by měl do toho 28.6. čas do termínu.
Uf, tak snad jsem to moc nepomotala a je to trošku srozumitelnější.
20. led 2010 v 10:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.