• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
janko - tak jsem ze zvedavosti koukla do te tebou zminovane diskuze, a normalne jsem musela valit oci. ta reakce byla tak mimo misu, ze jsem si jen tukala na celo. misto toho, aby tady holky byly rady za dalsi nazory, protoze tx zkusenosti, co si tu muzeme predavat, jsou strasne cenne. a ja si naopak kazde jine zkusenosti ci nazoru vazim. ale toto byl mazec, fakt mi to hlava nebere a jsem zcela paf. jinak to vyjadrit neumim :grinning:
tak bud tady hezky s nami, tady mame pohodicku :slight_smile:
22. led 2010 v 16:27  • Odpověz
Tak jsem napsala dlouhý příspěvek a všechno se mi smazalo :angry:
Takže druhý pokus.

Bibi -- obrovská gratulace!!! Úplně ti rozumím, já taky při každé MS zažívám depresi. Ale teď si to pořádně užívej :slight_smile:

Maciol -- doufám, že bude Tomáškovi brzo dobře. A ty křeče musí být hrozně nepříjemný. To je kvůli těhu?

Co se týče sexu v těhu, tak já byla spíš taky bez chuti, rozhodně ne ten hodně náruživý typ. Ale ve druhém trimestru to bylo o něco lepší. Janka -- já se hrozně bála po porodu, byla jsem šitá, ale nakonec to bylo úplně v pohodě. Jen to teda nebyla žádná divočina :grinning:
22. led 2010 v 16:29  • Odpověz
maci: no je mi líp, ale ne nějak extra skvěle, jsem taková slabá a pořád mě bolí hlava, akorát pocit na zvracení nemám.
22. led 2010 v 16:30  • Odpověz
Helabellko křeče mám prý kvůli nedostatku magnézka, je to něco jako stahy při porodu. Ale na mimčo by to mít vliv nemělo, ono je prý uložené hodně hluboko a je zatím malilinkaté, tak i hodně chráněné. Nepříjemné to je. U Tomíka mi kvůli tomu magnézku už od 20týdne hodně trvdlo břicho a ve 31.týdnu mi rozháněli kapačkou stahy. Ale teda tak brzo jsme problémy neměla. Snad se to uklidní a bude to dobrý.
Na jednu stranu si za to můžu trošku sama, teda dost. Mám brát 6 tabletek magnézka denně a někdy si vezmu jen 2. Teď už to teda dodržuji.
22. led 2010 v 16:48  • Odpověz
Mě vůbec nejel konik :( tak jsem tu zase až teďkom - a - zajímavé téma :confused:

Já myslím četla jsem to v další chytré knize, že už nám teď bude lépe. Potvrdilo mě to tu ranní doměnku, nejhorší to bývá v 8tt. Takže holky - klíííídek :dizzy_face:

Sexík - no, my trochu joo, ale jen tak polehoučku a jen tak jendou týdně, též se malinko bojíme. Ale jinak by se mi docela chtělo (krom těch pár dnů, kdy mě bylo fact hodně zle), tak po další konrole, když bude vše ok, se asi nijak omezovat nebudem. Všude se píše, že to nevadí, že záleží na těch dvou, jestli jim je příjemno.

Maci: Ty máš teda pech, ať je Vám brzyčko oběma lépe!

Janka: buď tady - tady je pohůůůdka, máme se rády a neštěkáme na sebe :grinning: :grinning: :grinning:

Medakote: vítej
22. led 2010 v 16:49  • Odpověz
holky, tak mám zprávičku od Katulline:

Dle UTZ jsou v 12+5tt, mimísek má přes 5cm.

Výtok je kvasinkového původu, ale prý se nemá Katy stresovat a má předepsané prášky...:slight_smile: Doufám, že jsme vše vyřídila v pořádku. Zolicek nestíhá jít na PC :slight_smile:
22. led 2010 v 16:54  • Odpověz
Holky díky, my to zvládneme.

Víte co je ale zajímavé, že když máme chlapa doma, tak se nic neděje a jak odjede nebo se chystá, tak se to musí pos**t. Ono se taky není čemu divit, když je pryč každý druhý víkend.
22. led 2010 v 16:55  • Odpověz
daschi - tak to jsou super zpravy!!!!! mam z katu velikou radost :slight_smile:
teda pri patku sama dobra zprava, to bude hned prima vikend!
22. led 2010 v 16:57  • Odpověz
Gratuluji Katulline, to se tak krásně čte, takové úžasné zprávičky.
22. led 2010 v 16:58  • Odpověz
Holky máte doplněné kontroly v tabulce a některé třeba i jména? Budu ji za chvilinku aktualizovat a dodávat tam ty svoje kontroly, tak bych vás doplnila.
22. led 2010 v 16:59  • Odpověz
maci - :frowning2: ach juj...no, tak snad bude Tomáškovi už dobře...možná si jen moc nabaštil pupíka :slight_smile: Já vím, jak to děti umí, se cpát potají i za zády rodičů :grinning: Má sestřenka na to byla exúert---teta se jen otočila a ona už snědla balík těch úplně mastnejch chipsů a pak celou noc blinkala :grinning: Snad to není nic špatného a opravdu mu jen něco nesedlo...
22. led 2010 v 17:01  • Odpověz
jo a holky...já jsem dneska neodolola...byli jsme v Glóbuse a byly tam velké slevy na mimi věci...a krásnej overálek ze 400 Kč na 110 Kč. Holky, já jsem to nevydržela a vzala ho...a teď se děsím, jestli tím nic nezakřiknu. Já jsem chtěla nakupovat až po NT sceeningu, ale tomuhle nešlo odolat :frowning2: Tak snad si tím nepřivolám nějaký neštěstí... Já vím, že dost z vás tady už běžně nakupuje, ale přece jen...já jsem povvěrčivá a hlavně, dvakrát nám to krachlo, tak i když už jsem v 10tt, nějak pořád mám obavy a nemůžu se toho úplně zbavit...
22. led 2010 v 17:03  • Odpověz
daschi - koukej zahodit ty sve obavy, a radsi nam ukazat svuj ulovek!!!!
vsechno bude v pohode, jen se pekne neboj a hezky mimiskovi vybirej vybavicku!!!!!
22. led 2010 v 17:05  • Odpověz
ahojky holky :slight_smile:
daschiki neboj to dobre dopadne a to ze si kupila pre mrnusa nejaku krasnu vec tak tym si neprivolas nic zle len si spravis radost :slight_smile: to kamoska ma zase strach s postielky a kocika to povedal ze kupi az ked bude male na svete alebo to sice kupi ale domov prinesie az po porode kazdy veri niecomu inemu
22. led 2010 v 17:08  •  1 dítě  • Odpověz
TĚHULKY:

NICK...........VĚK...........NAŠLA //............TP..................POHLAVÍ...................JMÉNA
daee.......... 28let.........5.10.2009..........12.6.2010........nevíme...................Ema/Matyáš
didi21......... 24let.......13.10.2009..........23.6.2010.......chlapeček...................Filipek
sven........... 31let ......17.10.2009......... 20.6.2010.......překvapení.................??
berucka...... 28let........17.10.2009
vanilkaa...... 27let.........24.10.2009
weri1..........29let.........11.11.2009
ashlee.........25let.........11.11.2009.........23.7. 2010........nevíme............sabina,simona/filip
charlott...... 24let.........19.11.2009.........31.7.2010.........nevíme............?????/Toníček
katulline...... 23let.........29.11.2009..........9.8.2010.........nevíme............Sofie, Sabina/???
zolik.............27let..........5.12.2009.........14.8.2010........překvápko ........Eliška?/nevíme
maxi.smile.....25let..........9.12.2009
daschiki....... 25let.........15.12.2009.........27.8.2010........nevíme..........Eliška/Lukášek (svádím o ně zatím boj)
makinecka....26let.........18.12.2009
orchidie........28let.........21.12.2009
anieanne......21let.........23.12.2009..........1.9.2010........nevíme...........Nela/Matyáš
jinjin.............26let........24.12.2009...........xxxxxxxx........nevíme..........Julie, Zuzka/???
laurinka.22.....22let........25.12.2009..........6.9.2010........nevíme...........Laura, Tobiáš
maciol.......... 29let........31.12.2009..........11.9.2010......nevíme...........???/???
avally........... 30let........31.12.2009
monaberuska 23let...........6.1.2010
bibiska1.........31let.........21.1.2010

SNAŽILKY:

terinax..............21 let...............2 snažení/ 47DC
rowennka........20 let................2 snažení / 32DC (poslední cyklus 55 dní)
nathali..............22 let.............. 8 snažení /22DC (poslední cyklus 53 dní)
helabella...........36 let.............. 6 snažení / 20DC (poslední cyklus 31 dní)
mmaxicka........28 let..................5 snažení /19DC (poslední cyklus 24dní)
dujinka............ 24 let............... 5 snažení / 18DC (poslední cyklus 35 dní )
pajula............ 27 let................. 1 snažení / 17DC (po revizi, cyklus 32 dní)
mirucha84...... 25 let................. 5 snažení / 15DC (poslední cyklus 34 dní)
jessika.............26let ................ 4 snažení / 14DC (poslední cyklus 36 dní)
vecernice........ 30 let............... 5 snažení / 11DC (poslední cyklus 33 dní)
vitaminka.........28 let............... 3 snažení / 10DC (poslední cyklus 35 dní)
jankabry..........23 let.................1 snažení /6DC (1. porevizní cyklus 26 dní)

KONTROLY:

LEDEN:
26. - monaberuska1 - ultrazvuk
27. - Daee - velký ultrazvuk
27. - Anieanne - klasický ultrazvuk + mělo by už být srdíčko
27. - Katulline - kontrola
28. - Orchidie - kontrola a prukazka
28. - Makinečka

ÚNOR:
2. - Daee - kontrola
2. - Maciol - kontrola
3. - Didi - kontrola
4. - Daschiki - kontrola
5. - Ashlee - kontrola v 8 hodin
5. - Zolik - NT screening
8. - Sven - velký ultrazvuk
10. - Maciol - odběr krve na NT screening
11. - Laurinka - kontrola
15. - Didi - velký ultrazvuk
15. - Sven - kontrola
16. - Orchidie - NT screening
17. - Daschiki - NT screening

BŘEZEN:
4. - Maciol - NT screening
5. - Maciol - kontrola

DUBEN:
2. - Maciol - kontrola
22. led 2010 v 17:18  • Odpověz
Holky, tak jsem ho přidala, ale ve skutečnosti vypadá líp a má kapsičku na rukávku..a prostě je krásnej...kupovala jsem ho s mamčou...a je to velikost 62, což mi mamu říkala, že to je na sedící miminko a že do toho vyroste do té zimy...když bych rodila na konci srpna
22. led 2010 v 17:21  • Odpověz
Tak ještě koukám, že tu nemá Jinjin napsaný NT screening na 25.2. to už fakt až zítra.

A kde je Avally po dnešní kontrole? Už jsem ji sice smazala, ale myslím na ni.
22. led 2010 v 17:28  • Odpověz
holky, tohle jsem našla...

já vím, že některé z vás to asi už znají, ale kdyžtak pro začátečnice, jako jsem já :grinning: Výňatek z článku:

Následující přehled je pouze orientační - taková nákupní berlička pro začátečníky :slight_smile: Je jasné, že jiné výchozí míry bude mít nedonošené mimi a jiné čtyřkilový cvalda. Stejně tak se liší velikosti jednotlivých značek - ale nebojte, brzy budete mít míry "v oku" a trefíte se bez ohledu na to, co tvrdí cedulky.

obecně platí:

vel.56 ........ 0-2 měsíce
vel.62..........2-4 měsíce
vel.68...........4-6 měsíců
vel.74...........6-9 měsíců
vel.80............9-12 měsíců
vel.86.............rok až rok a 1/2

.....tak šťastné nákupy!
22. led 2010 v 17:34  • Odpověz
Jo a ještě tady něco pro Daee...omlouváms e, že to tady tak spamuju :grinning:

Ukončení mateřské dovolené a nástup na rodičovskou dovolenou
Po ukončení mateřské dovolené je třeba zařídit dvě věci - u zaměstnavatele zažádat o vybrání "řádné dovolené", na kterou máte nárok - a to ihned po ukončení mateřské dovolené (jinak se nárok krátí) a zároveň zajít na sociálku, nahlásit ukončení mateřské dovolené a zažádat si o zahájení vyplácení rodičovského příspěvku. Od ledna 2008 si lze vybrat rychlý, klasický či pomalý způsob čerpání rodičovské dovolené - viz změny v čerpání rodičovské dovolené.
22. led 2010 v 17:36  • Odpověz
avally, monaberuska a bibiska - dopište si do tabulky, nebo to pošlete maciol svoje údaje, at tam není u vašeho jména prázdno........................

daschiki: mrkni se do mého albíčka, na ty věci co mám nakoupené, a řekni si, že už bych musela dávno potratit, kdybych tím měla něco zakřiknout.................tak to nemůžeš brát, měj z toho overálku radost a takové myšlenky vyhod z hlavy.............................

holky, nevím co se děje, ale mně je fakt dobře......................... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

katuline: super, že kontrolka dopadla dobře......................pět centimetrů jo, tak to už je prcek teda velikej.........

daschiki: super jsou ty míry na mimi, já mám zatím vše v 50-68........ale množství kolik čeho je těžké odhadnout.............
22. led 2010 v 17:53  • Odpověz
daschiki: overalek krasnoucky, kdes ho poridila? Ja asi budu o vikendu trochu nakupovat :wink: Jinak jsem si vydrazila bezpecnostni tehu pas za 650,-:slight_smile: Tak se tesim, az prijde domu.

daee: kde se da sehnat ten denicek, co mas jeste s nekym stejny?
22. led 2010 v 17:59  • Odpověz
Orchi - to jsem koupila v Glóbuse za 110 Kč :slight_smile: fakt je krásnej se sobem :wink: (ten není na fotce moc poznat) :grinning:

Ten deníček, co má Daee, jsem viděla v knihkupectví na Masaryčce hned na začátku (jak je po levé straně Barvič a Novotný)...tak sejdeš dolů a tam po pravé straně je oddělení knížek těhotenských a tam ho měli za ty 400. Taky si ho asi koupím :slight_smile:

Já jsem si dneska ještě vydražila těhotenský gatě..když už, tak už :grinning:
22. led 2010 v 18:05  • Odpověz
orchid: ten deníček mám taky, je fakt nejlepší, v knihkupectví na něj musíš natrefit, mně se povedlo, měli jeden a za pět stovek. a na netu se dá objednat za čtyři sta něco....................
daschi: pěkný overalek...............
22. led 2010 v 18:13  • Odpověz
Holky,

já jsem si vybrala asi favorita z kočárků... Hartan racer XLS...ale asi objednám ze zahraničí...to výjde o dost levněji..zamilovala jsem se do něj :slight_smile:
22. led 2010 v 18:44  • Odpověz
Ahoj holkyyy :slight_smile:
Tak jsem konečně dorazila z práce, můžu si v klidu sednout a dočíst si vás :slight_smile:
22. led 2010 v 18:51  • Odpověz
daschiki: tak to je fajn, že už máš favorita mezi kočárkama, kukla jsem na něj, ten název jsem totiž nikdy neslyšela.......
anie: tak už ti konečně padla? super........................

holky, tak bábovka se povedla, miláček jí totiž už půlku snědl a vyžíral ji ještě horkou přímo z formy............ :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a jen si pomlaskával a mezi jednotlivými sousty mu šlo akorát rozumět - miláčku, ta se ti povedla... :grinning: :grinning: :grinning:
tak už si dávám taky a musím uznat, že je moc dobrá......
22. led 2010 v 19:03  • Odpověz
Ahojky holky :slight_smile: ,

dostala jsem se sem až teď....všem moooooc děkuji za držení palečků :slight_smile:

Vše je v naprostém pořádku, dle MS jsem 7 plus 0, dle UTZ 6 plus 5 a flíček měří 8,4mm a máme srdííííííčko :slight_smile:
Je to nádherný, opravdu neuvěřitelný pocit...jsem tak šťastná :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
22. led 2010 v 19:13  • Odpověz
avally: no super...............................gratuluju..........................a že je to nádherný pocit to můžu potvrdit..............
22. led 2010 v 19:15  • Odpověz
:slight_smile: No vidíš, teď už ti bude líp a můžeš péct bábovky častěji i pro mimíse :slight_smile:

ten kočárek je z Německa, ale je velice kvalitní a četla jsem na něj jen samé skvělé ohlasy. Navíc se mi líbí vzhledově (já chci 4-kolák a klasickej hlubokej), líbí se mi, že je prej dobře houpací a má dalším spoustu výhod...vlastně má všechny prvky, co si u kočárku představuju.

Navíc ho má moje kamarádka, která si ho objednala přímo z Německa a vyšel ji o 9000 levněji...a je s ním moc spokojená. Takže asi do něj půjdu taky...Ale tady fakt stojí asi 17 000. To je moc. Takže jedině opravdu objednat ze zahraničí.
22. led 2010 v 19:15  • Odpověz
avallko, no tak to je super!!! Strašně moc gratuluju!!!!!! :slight_smile:
22. led 2010 v 19:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.