• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
ahoj berky,

děkuju DAschičce za vyřízení vzkazu, slíbila jsem Kačce že to sem písnu, ale bohužel byla jsem včera celej den mimo.

JInak gratuluju ke kontrole ještě Avally :dizzy_face: :dizzy_face:

Lauri - můžeš priznicový zábal. na hlavu půlku paralenu, a na kašel jitrocelovej sirup :wink: jinak bohužel asi nic moc. A možná nějaký kloktadlo, ale s tím neporadím :frowning2:

a Ti co si udělali radost nákupem krásné maličosti pro drobky závidím, :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: , už se taky těším až budeme mít po kontrole a něco budlíčkovi pro radost pořídím. Malinkou drobnost :dizzy_face: :dizzy_face:
23. led 2010 v 10:58  • Odpověz
Na krk můžeš Septisan (je hnusný, ale zabírá) - ten 100% můžeš, nebo Propolki. U Bioparoxu je napsáno po poradě s lékařem.
Na kašel neporadím, já teď beru Mucosolvan, ale ten se v 1. trimu nedoporučuje. Tak jedině průduškový čaj.
Nebo se holt zeptej v lékárně, ale moc toho fakt nebude.
Jinak já když nevím, tak hledám na www.lekarna.cz - tam si dám do vyhledavače ten určitý lék a pak mi tam vyjede i příbalák, což je dobrý.
23. led 2010 v 11:03  • Odpověz
Šoupla jsem do alba svůj špíček :slight_smile:
23. led 2010 v 11:18  • Odpověz
bibiska . gratuluji .) k // :slight_smile: :slight_smile: :wink: :wink:
holy nestíhám dočítat vy jedete jak fretky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
23. led 2010 v 11:36  • Odpověz
Lauri - jak píše Sven, ten Septisan..ten mi vlastně na bolest v krku doporučili jako jediný...a pak ještě pít hodně Céčka...nějakej ten šumák...Hlavně zalézt do postýlky a nevystrkovat nos...:slight_smile:
23. led 2010 ve 12:08  • Odpověz
Maci, to je mi moc líto..ach jo, co ten Tomulka s tím bříškem má? :frowning2: Doufám, že se nic už nevyvrbí...ale nevím čoveče...asi bych pro klid duše stejně s ním sjela na tu pohotovost..to už není úplně v pořádku, že blinká takhle i další den...:frowning2: Doufám, že už máte taťku doma, aby vás tam kdyžtak zavezl...To je hrozný, takový starosti...myslím na Vás, ať to dobře dopadne...
23. led 2010 ve 12:10  • Odpověz
Holky volala jsem na dětskou kliniku k nám do nemocnice a narazila jsme na super doktora :slight_smile: . Nadiktoval mi jídelníček pro malého na celý týden, dal mi instrukce co a jak může a nemůže. Poradil mi, jak mu mám prohmatat bříško, abych zjistila, že mu nic není. Rozhodující je prý teplota a tu nemá, pokud mu stoupne, tak samozřejmě se může jednat o zánět, tak by bylo potřeba pohlídnutí od lékaře. Mám to zkusit ještě dneska zvládnout doma a pokud by zvracení přetrvávalo nebo byla teplota, zavolat jim a oni sami mi zajistí sanitku na převoz, ať nemusím jezdit autem. Napsali si adresu. Teda s takovým přístupem a ochotou už jsem se dlouho nesetkala. Doufám, že už je ale nebudu potřebovat.

Laurinko ty taky bojuj, hlavně ať je Ti brzo dobře.

Teda Sven to je teda mimišpíček. Já mám ještě pořád bříško takové nafouklé, tak bych Tě určo trumfla.
Holky, vy co jste měly na začátku nafouklá bříška, odfoukla se časem?????
23. led 2010 ve 13:01  • Odpověz
holky, tak jsem byla v lékárně, tak mi nabídla na bolest septisan, jak píšete.......................
ale nevzala jsem ho, mě krk moc nebolí, spíš mě trápí ten kašel. a to mi řekla že jediné, co mi může dát je sirup STODAL, že to je homeopatikum a že se to v těhu prej může téměř neomezeně.........

paralen si brát nebudu, teplotu nemám, takže dobrý................................

a holky, konečně jsem se mohla po týdnu pořádně nafutrovat jídlem - včera mi už skoro nebylo blbě a dneska je mi úplně dobře..........................takže samozřejmě první mám strach, jestli se mimču něco nestalo, ale jse mmoc ráda..........................konečně můžu i něco dělat...............

maciol: tak to byl fakt asi nějaký super doktor...................to je fajn, hlavně at je malýmu brzo líp....
23. led 2010 ve 14:56  • Odpověz
lauri:
Chápu :slight_smile: Člověk místo aby se radoval, že mu je dobře, tak se děsí, jestli je prcek ok...
23. led 2010 v 15:02  • Odpověz
Maciol- jej to máte teda s malým trápením a takový přístup doktorů je super, opravdu se to často nevidí. Jakpak mu je broučkovi?

Lauri - neboj mě nic není skoro celou dobu fakt až na občasné malé neduhy a Kattulině taky nic nebylo a vidíš jakou měla krásnou zprávičku z kontroly. Nestresuj určitě je mimouškovi u Tebe dobře :wink:
23. led 2010 v 17:37  • Odpověz
Zoli - Tobě za celou dobu teď taky nebylo špatně? Jééé to jsem hnedka klidnější :slight_smile: Já jsem si fakt vždycky myslela, že já, prvotřídní zvracivka, co se nemůže ani chvilku točit na kolečkové židli, bude těhotenství trávit nad lavorem...a proto jsem i taková tím zneklidněná. Já mám fakt strašně slabej žaludek a vždycky jsem ze všeho zvracela....tak právě hlavně z toho důvodu mám pořád obavy, jestli je vše ok, když se nic neděje....ovšem náladová jsem pěkně :grinning: dneska jsem sprdla manžu na jednu dobu...a třískla dveřma od auta...a za deset minut dobrý :grinning: chudák si se mnou užije :slight_smile: a jsem děsná potvora...protože se se vším vymlouvám na to, že jsem těhotná :grinning: Jestli po tomhle výkonu manžela od druhého dítěte neodradím, tak má fakt svatozář

jo a holky..zajímala by mě hrozně jedna věc...až teď mi docvaklo, že vlastně kdybychom chtěli druhý miminko hnedka po tom prvním (řekněme rozpětí 1-2 roky), tak jak se to pak řeší s kočárkem? Protože přece to starší už jezdí ve sporťáčku a sem tam už capká samo..ale nový miminko potřebuje hajaz v hluboké korbičce - to jako ty maminy tahají ty kočáry dva? :grinning: Já vím, že je to asi blbej dotaz..ale mě to fakt zajímá..absolutně nechápu, jak to řešila tchýně, která měla manžela a když mu byl rok, přibyla ještě jeho ségra...a tehdy nebyly tak vymakaný kočárky...ehm..takže nad tím mi nějak rozum zůstává stát.
23. led 2010 v 17:47  • Odpověz
Zolik vypadá, že je mu dobře. Zvracel naposledy ráno, docela i pije a teď snědl kousek rohlíku. Uvidím, jak to bude dál, hlavně v noci.

Daschiki mám kamarádky, které mají děti rok a více od sebe a řešily to sourozeneckým kočárkem. Na jeden si nacvakly hlubokou korbu a ten přední nechaly jako sporťák, aby starší dítko mělo rozhled. Například kamoška co bydlí taky naproti má tento:http://www.malvik.cz/Kocarky/kocarky-pro-dvojcata/Jane-Twin-Two-Pro-tandemovy-kocarek-2010
23. led 2010 v 17:56  • Odpověz
sven - zapomněla jsem pochválit krásné malé břušenko :dizzy_face: :dizzy_face:

DAschi - za celou dobu jsem fakt nezvracela, jen nemůžu moc teplé jídlo. Mám na něj chuť, uvařím ho a pak to nejím :confused: :sweat_smile: a s Terkou mi bylo mnohem hůř, tak srovnávám a jsem vybobkovaná, ale fakt je každé těhu jiné a nic mi být nemusí. Je to možná i tím, že je zima, nepotím se tolik atd. :wink:
takže se musíme hodit do klídku

a takhle děti brzo po sobě se řeší dvoukočárem. Kamarádka to tak měla a měla Jane powertin vepředu sporťák vzadu korbu a pohoda :wink:
23. led 2010 v 17:58  • Odpověz
Maci, díky...uf, to je taky pěkná pak pálka za ten kočárek...no a nechci vidět, kdo to pak tahá do autobusů :grinning:... Myslím, že tohle je ale asi častá věc...znám dost lidí, co by chtěli hned druhý miminko...po tom prvním...
23. led 2010 v 17:59  • Odpověz
Ahojky,

Maci, Lauri: mě bylo postupně trochu špatně až úplně nejhůř minulej pátek/sobotu a od té doby je mi lépe až včera se cítím jako před těhu. Stejně to bylo i s tím břuchem - před týdnem jsem vypdala jek holky v pátem měsíci :grinning: , mám to i v albíčku a včera jsem splaskla a zase bříško zalezlo. Takže to byli spíš prďánky a zácpa. Ani prsa nejsou teď tak citlivá jako předtím týdnem. Taky se samozřejěm bojim, zda je to ok, ale zase, když se dlouho nenajím nebo tak, tak mi trošku špatně je, navíc nálady mám taky... Myslím, že to bude ok.

Dasch:nabízají se kočárky pro sourezence - v zásadě jsou to kočáry pro dvojčata, kde se na jedno místo nasadí korbička a na druhé třeba sporťák. Uměl to třeba ten easywalker - viz. http://www.easywalker.nl/eng/sky.html
23. led 2010 v 18:01  • Odpověz
Ahoj holky, dočítám dočítám.....

Maciol: já jsem nafoukutá pořád stejěn od začátku a nic se nezlepšuje....některý dny je to lepší, dneska zrovna horší...a to se snažím jíst vlákninu, ml.výrobky, pít...a je to furt stejný

Lauri: mě na rýmu a kašel doporučili v lékárně Vincentkové kapky ve spreji....zvlhčujou sliznice obecně (je to vlastně Vincentka nalitá do malé lahvičky s rozprašovačem za 80,-Kč...takže můžeš koupit v potravinách litr Vincentky za 20,- a kloktat.... :wink: )

My dnes ráno objednali na netu cestovní postýlku, kterou budeme mít i jako ohrádku v obýváku...tak snad bude dobrá a vydrží nám...doufám :slight_smile:

A díky za info ke kyblíku...to zní dobře...asi o něm pouvažuju (zase jsem tu s Váma objevila Ameriku....kyblík na koupání!!! :grinning: )
23. led 2010 v 18:01  • Odpověz
Jste mě předběhli, no :sweat_smile:
23. led 2010 v 18:04  • Odpověz
jin - tenhle kočár jsem nedávno viděla v realu s těma dvěma dětma a mě to druhý dítko přišlo tam jak v košíku na nákup :grinning: :grinning: a nemělo vůbec žádnej přehled, vidělo jen ten sporťáček před sebou, ale je fakt, že zase nezavazí místo jako kočáry pro dvojčata nebo ty široké sourozenecké. Jo a když tam jsou takhle dvě dítka,nemáš fakt žádný úložný prostor a ten je potřeba. Plínka deka, pití, sváča to je pak ještě na batoh na záda :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. led 2010 v 18:05  • Odpověz
Zolik: já už easywalkera vzdala, líbil se mi, ale moc dobré ohlasy v dikuzích na něj nejsou. Ale dík.

Já s druhým dítkem nevím, uvidím jestli zvládnu to jedno :grinning:
23. led 2010 v 18:07  • Odpověz
JIn - rozumím - dítko je dobrá škola :grinning: :grinning: alle zvládneš to neboj. I když já tvrdím že na prvním prckovi se každá mamka učí :wink: nikdo z nás není dokonalej a každej dělá chyby :slight_smile: b
23. led 2010 v 18:45  • Odpověz
Ahoj holčiny :slight_smile:

Tak jsem to dneska zase nějak nezvládla, a půl odpoledne prospala.. No jak já to v té práci dělám, že tam nespím ? :grinning:
23. led 2010 v 19:24  • Odpověz
ahojky holky,
tak my chceme dvě nebo tři děti, ale od sebe aspon tři roky, rozhodně ne mín, to bych asi nedala........................chci si každé mimčo užít pořádně.........................

kámoška mi už odjela, přivezla mi kompletek do postýlky - povlečení, mantinel, nebesa.......................a dvě tašky plné hraček, takže hračky snad nebudu ani kupovatl...................... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

jo a kámošce jsem ukázala, co máme pro mimčo, tak se zděsila z množství bodyček, že to prej vůbec neunosíme...................no ale líbilo se jí to všechno..... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
23. led 2010 ve 20:03  • Odpověz
Tak to my se spokojíme s párečkem, a ideální načasování by bylo, abych plynule navázala mateřskou, takže ty tři roky... Možná dva a půl, ale pod dva ne.
23. led 2010 ve 20:12  • Odpověz
anie: já to taky chci spojit ty dvě mateřské................................. :grinning:
23. led 2010 ve 20:13  • Odpověz
lauri:
:slight_smile: Chci to za a) kvůli tomu, aby děti nebyly daleko od sebe, a za b) šéf by neměl ani trochu radost, kdybych po třech letech nastoupila do práce, a po půl roce mu oznámila, že jsem v tom :grinning:
23. led 2010 ve 21:04  • Odpověz
anie: tak to jo....................já je chci mít taky kousek od sebe, ale zase rok nebo dva se mi zdá moc málo - v mém případě...................
a já zaměstnanec nejsem, takže toto mě netrápí, ale samozřejmě chápu................. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
23. led 2010 ve 21:30  • Odpověz
dobré ráno holky :slight_smile:
24. led 2010 v 08:16  • Odpověz
Dobré ranko :slight_smile:

Tak co na dnešek chystáte ? Mě přijede kamarádka, tak vyrazíme někam na procházku, a jinak mě čeká uklízení, žehlení, a podobné "milované" práce :grinning:
24. led 2010 v 10:07  • Odpověz
Dobré ranko :slight_smile:
Vidím, že jste na tom všechny asi podobně a také spíte, odpočíváte anebo se intenzivně snažilkujete :grinning:

My dnes máme v plánu to oznámit rodině. Budeme mít rodinnou slezinu, brácha, ségra, jejich čtyři děti, naši, babička....a promítání dijáků z dětství. Navíc mají svátek oba moji rodiče, tak dostanou v přáníčku fotečku :wink: Sice na ní není nic poznat, ale pochopí to snad.
Doufám, že z toho budou mít radost...a že se nic nepokazí a nebudu jim za pár týdnů oznamovat něco špatného :zipper_mouth:
24. led 2010 v 10:09  • Odpověz
jin:
No tak to držím palečky, to bude bomba :slight_smile:
24. led 2010 v 10:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.