• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
Daee - holky mají pravdu malé bříško je výhoda, buď ráda, větší šance že Ti nepopraská, miminku se tam může dařit i tak dobře :wink: chceš vidět odstrašující případ? jak jsem vypadala v 38 tt , musím říct, že pak jsem radši nefotila, byl to hnus :stuck_out_tongue_closed_eyes: vypadala jsem doslova jak vorvaň :sweat_smile: a to jsem rodila až ve 42 tt :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. led 2010 v 09:47  • Odpověz
Tak to není tak strašný - i když... o tom víme svý, že :grinning:
25. led 2010 v 09:53  • Odpověz
Jo, to bylo Annie na ty kontroly. :grinning:
25. led 2010 v 09:55  • Odpověz
Já vím, já vím. Když mě bylo tak mizerně a byla jsem tak nafouklá a teď nic. No, už Vás s tím nebudu otravovat :astonished: Pajdon a díky za snahu, když mě to tentokrát nějak neuklidňuej :confounded:
25. led 2010 v 09:59  • Odpověz
jin - mě opadlo nafouklé bříško po 8 tt a už se to nevrátilo :wink:
25. led 2010 v 10:00  • Odpověz
Zolik Ty jsi nejzlatější. Jupíííí, tak to nejsem sama? Tak to jsem potřebovala slyšet, už budu hodná a šťastná čekatelka :slight_smile: Dík dík díky

Pako úplný :sweat_smile:
25. led 2010 v 10:02  • Odpověz
Dasch:
Super, akorát nevím nevím, těhule se nemají stresovat, a moje angličtina stresující je :grinning: :grinning:

Jin:
:wink:
25. led 2010 v 10:03  • Odpověz
Dobré ráno holky,
vy zase po ránu hned jedete :wink:
zolicku: moc gratuluji, to jsou krásné zprávy. Když máš teď úplně jiné těhu, než s Terinkou, tak třeba to fakt bude klučina!
jinjin a ostatní holky, co nemáte žádné nevolnosti a těhotenské neduhy.....buďte rádi!!! Nad takovýma věcma, jestli je miminko v pořádku, nebo jestli se vleze do bříška apod. vůbec nepřemýšlejte. Mě od cca 10tt je taky naprosto skvěle a snažím se to užívat. Vím, že přijde období, kdy si nebudu moci ani zavázat boty, nebudu vědět, jak si lehnout apod. Tak si to musím užít teď...kdy jindy, ne? Taky mi kolem toho 8tt nebylo nějak super, ale přešlo to a nějak jsem nad tím nepřemýšlela. Stejně každé těhu je úplně jiné. Takže...nakonec budeme mít všechny kráááásná a zdravááááá miminka (včetně holek, co na nich zatím pracují :wink: )
25. led 2010 v 10:33  • Odpověz
Hele, holky, k těm kontrolám - dělají vám jen UTZ, nebo i kontrolu jako takovou ? Myslím v těch prvních cca deseti týdnech. Protože jsem byla dvakrát, a vždy dr. udělal jen UTZ, a během dvou minut jsem byla venku.. Tak jestli je to normálka, nebo se se mnou dr. jen nechce zabývat.. Díky
25. led 2010 v 10:33  • Odpověz
Jéééé, už mám 19tt....to nějak rychle utíká. Ještě jsem si to ani pořádně neuvědomila a za chvíli budu ležet v porodnici :grinning: :grinning: :grinning:
25. led 2010 v 10:35  • Odpověz
anie: no mě dělá doktorka pokaždé i vyšetření i UTZ. Ale to je individuální. Mám kámošku, které dělá Dr. jen vyšetření. Což by mě teda neskutečně sra..! Myslím si, že na tom UTZ vidí určitě více, než pohmatem. Ale je pravda, že já mám teda strašně hodnou a starostlivou doktorku...tak nevím, jak to chodí jinde.
25. led 2010 v 10:38  • Odpověz
Didi máš krásnou fotečku!

Anie: mě dělala Dr. jen ultz dokud nebylo srdíčko, taky 2min a dost. Až teď po srdíčku mi změřili tlak a zeptali se na váhu. Nic víc, ale moje Dr. není zrovna příkladná, si tedy myslím.
25. led 2010 v 10:41  • Odpověz
Ahojky kecalky...............................teda vás dočíst, to je umění.............................
zolik: taky velká gratulace a taky jsi mě uklidnila, já měla už taky strach, protože je mi dobře, dneska jsem dokonce poprvé za celé těhu vyjela z baráku bez snídaně, prostě jsem neměla na nic chut, tak jsem si zastavila v pekárně na rohlíky a brumíky........ :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
ale ksichtík mám taky pěkně opupínkovaný, a to mívám obličej jak panenka, tak to bude asi taky tím ....... no a pupek já mám jen večer, ráno nic..... :grinning:
já už se nemůžu dočkat další kontroly, ale ještě musím dloooooouho počkat, až do jedenáctého..............................no co se dá dělat.....................ale už si chci říct o neschopenku - holky, není to blbé už v desátém týdnu? ale když mu řeknu že je mi celé dny špatně a moc času trávím v autě a pořád někde pojíždím atd.................? víte, já to chci taky kvůli té nemocenské, co mám dostávat, jinak já pracuju s manžou, takže budu dál, akorát za to nebudu brát peníze já, ale manža......................takže to bude vlastně neschopka jen naoko................................myslíte, že mě nechá doma? já teda doufám..........................

anie: mně teda dělal poprvé ultrazvuk dýl, ale taky jen utz, jinak mě neprohlížel pohmatem, a ani v minulosti, jen jednou za půl roku před těhu preventivně, ale ted mi dělá pořád utz..................................
25. led 2010 v 10:44  • Odpověz
Ahoj holky, u mě kontroly teď probíhají tak, že přinesu ranní moč, sestřička zkontroluje papírkem. Pak mi změří tlak, poté hupnu na váhu. Pan doktor jukne utz a pak ještě kontrola pozmatem (bez zrcadel) - zjistí stav čípku, zda je uzavřený a dlouhý a pak prohmatá bříško kde mi končí děloha a pak to změří takovým tím jejich měřidlem :slight_smile:.
25. led 2010 v 10:45  • Odpověz
tak já jsem zvědavá, jak budou ty moje kontroly vypadat, zatím jsem byla jen na jedné, tak uvidíme......
25. led 2010 v 10:52  • Odpověz
laurinko, neschopenku Ti snad dá. Ho to nic nestojí. Mě se Dr. ptala hned když viděla teprve gestační váček, jestli chci neschopenku, zda by to řešilo nějakou situaci. Řekla jsem si o ni až při minulé kontrole a hned mi ji vypsala. A když budeš pracovat i nadále, jak to budeš dělat s vycházkama? Dávají sice asi 8 hodin, ale mě to hrozně omezuje :angry: Nejraději pořád někde lítám a nebaví mě čekat až na dobu vycházek. No jo, ale zase budu mít nějakou tu korunu.
25. led 2010 v 10:56  • Odpověz
didi: my máme s manžou volnou pracovní dobu, takže to jde přizpůsobit...................a vycházky ti může dát čtyři hodiny nebo klidně neomezené, ale to u svého dr. nečekám...........................ale zcela upřímně ti řeknu, že vycházky dodržovat nebudu, sociálka to nekontroluje a neznám jedinou těhotnou, která by to dodržovala a které by přišla kontrola.......................vůbec.......
25. led 2010 v 11:03  • Odpověz
holky, mně taky doktorka nabízela neschopenku..zřejmě kvůli tomu, co se dělo, než jsem otěhotněla teď potřetí...ale já jsem pořád nechtěla, protože jsem začala teď ještě pracovat pro další překladatelskou agenturu a připadala bych si jak podrazák..a u neschopenky se právě nesmí dělat. Nesmím teda dělat na živnost, ale na dohodu o pracovní činnosti bych mohla ne? Nebo na neschopence nesmím vůbec nic? Jenže je fakt, že mně by se nemocenská vyplatila víc...bohužel teď ty příjmy nejsou tak hezké, jak jsem si představovala, i když se na to nadřu jak kůň. Navíc budeme stěhovat, měla bych dodělat školu..bude to hodně streíků a nad nemocenskou dost přemýšlím...Dá se pak rovnou přejít z nemocenské na mateřskou? Nebudou pak nějaký potíže? Protože já si platím tu tisícovku navíc od září...ale na nemocenské by za mě platil všechno stát...a nevím, jak to je pak s mateřskou, jestli bych dostala tu výši, jakou mám dostat teď, když si budu platit těch 1000 Kč měsíčně...fakt váhám
25. led 2010 v 11:05  • Odpověz
Anie: u mě vždycky kontrola probíhala takto: tlak, hmotnost (hlásím ji, neváží mě), UTZ (čím pozdější týden těhu, tím kratší a posledně poprvé vnější UTZ), vyšetření čípku rukou (bez zrcadel), prohmatání bříška...šup dolů z kozy, oblíct, povídání u stolu a ahoj za měsíc. Minule jsem poprvé nesla i moč a mám ji teď už nosit pokaždé....
25. led 2010 v 11:06  • Odpověz
lauri, to já mám právě strach. Kdyby náhodou kontrola přišla a já doma nebyla, tak bych si to hrozně vyčítala...přijít o takovou částku, to by mě fakt naštvalo. Vůbec nevím, jak to s těma kontrolama je, ale známej mi zase říkal, že když jim nikdo neotevře, že Ti nic nemůžou, že můžeš říct, že nezvonil zvonek a nebo že jsi spala, ale tomu se mi moc věřit nechce....To by tak dělal každý.
25. led 2010 v 11:08  • Odpověz
Lauri: mně Dr. neschopenku nabízel po tom mém krvácení, ale vzhledem k tomu, že jsem úplně ok a cítím se dobře jsem ji odmítla. Nicméně přece jen od 01.03. budu pracovat z domu....což je taky něco jinýho než dojíždět autem a vstávat....
ale já jsem zaměstnanec a peníze bych na neschopence měla opravdu mizerné, navíc bych se teď doma zbláznila nudou....ale tuším, že třetí trimestr už budu ráda doma a mít větší klídeček :wink:
25. led 2010 v 11:10  • Odpověz
Holky, mam problemek a potrebuju poradit.

Vcera jsme se ze zprav na Prime dozvedeli, ze jsme meli doma tvaruzky z Lidlu, ktere ted stahuji z obchodu kvuli podezreni na listeriozu:( :frowning2: :frowning2: Jedl je sice jen pritel, ale mame celkem strach (je to uz tyden, co jsme je meli doma a mezi tim jsem samozrejme meli spoustu kontaktu - da se to treba prenest mimo jine i sexem). Volali jsme nasemu spolecnem obvodakovi, jestli by nam nemohl udelat krevni test, at jsme v klidu, protoze je to velmi nebezpecna zalezitost pro tehotne. Muze probehnout skryte, ale fatalne poskodit miminko nebo dokonce privodit potrat, ale da se pri vcasne detekci prelecit antibiotikama i u tehotnych. Jenze dr. nam rekl at nepanikarime a ze mame pockat, az kdyby byly priznaky... BOZE, CO MAME DELAT? Dohodli jsme se, ze tam stejne asi zitra rano zajedeme a vydupeme si, ze chceme ten test... Poradte:frowning2:
25. led 2010 v 11:11  • Odpověz
Zoličku moc gratuluji k super zprávičkám, mám z Tebe radost. A ukaž fotku pořádnýho vorvaně :grinning: .
Teda já jsme u Tomíka moc velké bříško neměla a vylezlo mi až ve 26 týdnu, do té doby jsme byla plochá jak deska. Ale za to teď???? Jde vidět, že ty dva roky nic nedělání se začínají ukazovat. Ale možná je to pořád jenom nafouklina a ještě splaskne.
25. led 2010 v 11:14  • Odpověz
daschicko: určitě se na žádnou agenturu neohlížej a hned si nech napsat neschopenku. Budeš brát to maximum, od teď, až do konce mateřské! A to se Ti určitě vyplatí a aspoň budeš mít více času na ostatní věci, jako je škola. Jestli můžeš pracovat nevím, ale jako OSVČ určitě ne, dokonce Ti myslím nesmí chodit žádné peníze na podnikatelský účet. Být Tebou, tak toho hned využiji.
Raději zkus dodělat školu. Nevím, jak u Tebe, ale státnice u mě byly fakt muka! Týden před tím jsem jen brečela a byla s nervama úplně v háji. To bych fakt miminku nepřála... tak si na to dej dostatek času, ať můžeš být v pohodě.
25. led 2010 v 11:14  • Odpověz
autor
ahoj holky,
moje mamka byla jednou nemocna.přišla kontrola rano a nikdo neotevřel protože jsme neslyšeli zvonek a nemocenskou ji sebrali a vubec je to nezajimalo.
25. led 2010 v 11:17  • Odpověz
laurinko: mě doktor nabídl sám neschopenku, kvůli tomu dojíždění...já jsem jí zatím nechtěla, ale začínám o ní uvažovat, vůbec mi to nedělá dobře a v práci teď vyloženě přežívám, jak je mi pořád špatně....

anie: mě doktor normálně vyšetřil, udělal UTZ a pak jsme si povídali :slight_smile: , celkem jsem tam byla asi 15min.

Holky, ještě jeden dotázek...teď nevím přesně v kolikátém tt se chodí na NT screening?
25. led 2010 v 11:18  • Odpověz
ahoj holky.
tak jsem byla u doktora, a ten me zas moc nepotesil :frowning2: ja se snad nedockam.
folikul byl relativne maly, takze bud uz je po ovulaci, nebo to bude anovulak, nebo opozdena ovulace.
tak ja uz nicemu nerozumim. ff mi sice vyznacil ovu, ale opk testy byly porad negativni, tak mi to prijde jako nesmysl. (neco podobneho resi i jess, vid?)
tak tady muj grafik:
http://www.fertilityfriend.com/home/29da65
25. led 2010 v 11:20  • Odpověz
Orchi: hlavně klid!!! Ta pravděpodobnost, že ty jsi něco chytila, když si je nejedla, jen třeba vzala do ruky je malá, fakt minimální...to v první řadě...
Ale sama to znám, v prvním trimestru měla kolegyně u stolu naproti zarděnky...a já se málem zbláznila (na krvi jsem byla 2x). Takže já určitě pro tvůj klid doporučuju na tu krev jít....vydupat si to i kdyby u jinýho Dr. Pro Tvůj klid na duši. Měří se dvě hladiny protilátek....jestli jsi nemoc prodělala a jestli nemoc aktuálně probíhá...takže ji zjistí k kdyby byla bez příznaků.

Neboj se ale všechno bude určitě ok, mají jen podezření, ne jistotu, Vaše balení mohlo být zrovna ok, Tys ho nejedla a ruce si myješ......určitě jsi OK!!!!
25. led 2010 v 11:22  • Odpověz
Orchid: tak co zkusit gynDr. ? Co on na to řekne.
25. led 2010 v 11:23  • Odpověz
Avally: na NT zhruba 12-13tt :slight_smile:
25. led 2010 v 11:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.