• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
orchi: a co kdyby jste si zašli na krev někam jinam? Ty testy Vám snad udělají všude,kde odebírají krev, nejenom Váš doktor, ne? Hlavně se ničeho neboj, určitě všechno dobře dopadne. Ale jak se to přenáší fakt nevím :confounded: Hlavně se nestresuj a zkuste jít někam na odběry a tam Vám to určitě udělají.
maciol: bříško až v 26tt? Tak to je teda mazec...to si ani neumím představit. To bych byla nervózní i já a to jsem celkem kliďas :grinning: Ale menší bříško má určitě výhody, jak už jsem psala, nerada bych byla v létě jak vorvaň...tak uvidíme :wink:
Daee: kdy nám zase vyfotíš Tvé bříško, jsem na něj zvědavá?!?
25. led 2010 v 11:23  • Odpověz
Didi, teď jsi mě úplně nahlodala :grinning: To fakt bych dostávala až do rodičáku tu nejvyšší částku? :astonished: Protože jednak teda jak říkám, stres s diplomkou, stres se stěhováním a koupí bytu, ale především se strachem, jestli budeme zvládat splácet, protože to chce i nějaké příjmy z mé strany...takže se dřu dřu a pak nakonec mám pár korun...takže fakt nad tím strašně moc uvažuju..ale chtěla bych třeba aspoň trošku ty překlady dělat :frowning2: Ach joj...tak já zkusím třeba ještě vydržet do konce února a pak to kdyžtak zabalím, kdyby to bylo s penězma pořád tak špatný...
25. led 2010 v 11:26  • Odpověz
daee: díky :wink:

orchi: já bych spíš zašla ke gynDr, než k obvoďákovi....a jak píše Didi test Ti udělají v každé laboratoři....hlavně se nestresuj, vše bude dobré :wink:
25. led 2010 v 11:29  • Odpověz
večerničko: tak to mě moc mrzí, že jsi nebyla s výsledkem u Dr. spokojená, ale já Ti v tomhle neporadím. My jsme žádné folikuly řešit nemuseli, tak ani nevím, jak to má fungovat. Ale snažte se o 106, náhoda je blbec a třeba to ještě vyjde. Kdyby byla ta OVU posunutá, tak proč ne.
daschiki: mě nahlodala laurinka a tak jsem si to zjišťovala a hned jsem toho využila. Už jsme to tu řešily asi 2x, tak já Ti celý ten můj příběh napíši do IP, abych tu tím holky nezatěžovala :wink: Tak vydrž....
25. led 2010 v 11:31  • Odpověz
didi - děkuji, jsi zlatá..budu vděčná...
25. led 2010 v 11:32  • Odpověz
Holky, děkuju za odpovědi. Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo má jen krátké UTZ :slight_smile:

lauri:
Též jsem si dneska ráno připadala jak puberťačka, takových pupínků jsem snad nikdy neměla :grinning:
25. led 2010 v 11:50  • Odpověz
didi -moc děkuju. to my se snažíme, jen si říkám, jestli to teď má nějaký smysl. už jsem sedm měsíců na hormonech a co z toho :frowning2: jen drobné zlepšení.
25. led 2010 v 11:51  • Odpověz
daee: moc dekuju, jsi zlaticko. Uz jsme si vydupali vysetreni u obvodaka. Pritel tam volal jeste jednou a domluvil to na zitrek, ma o me a cvrčka strach :frowning2:
25. led 2010 v 11:57  • Odpověz
vecernice: hlavu vzhůru :wink: , uvidíš, že se určitě brzy zadaří, hlavně myslet pozitivně a žádné špatné myšlenky si nepřipouštět :slight_smile:. Jinak grafíkům vůbec nerozumín, tak s tím bohužel neporadím....

anie, lauri: také jsem teď samý pupínek :angry:
25. led 2010 v 11:59  • Odpověz
daschicko, tak to máš v IP....dalo mi to zabrat :grinning: , ale snad Ti to pomůže.
večerničko: aspoň drobné zlepšení, je vidět, že nějaký smysl to má! Nebuď z toho zoufalá. A co Ti vlastně "nefunguje"? Myslela jsem, že máš jen nízkou sliznici a ta byla minule už vyšší, ne? Tak v čem je problém teď? Když řekl, že OVU může být později, tak přece není nic ztraceno, ne? Když proběhne OVU, vy ji trefíte, sliznice už je také lepší...tak se přeci může zadařit, ne?
25. led 2010 ve 12:06  • Odpověz
didi: vymlouvat se že ti nefungoval zvonek nebo jsi spala nejde, to jsem se ptala včera švagrové, která na sociálce pracuje, že to je každého problém..................................ale oni chodí jen dopoledne a jen na bonz. A když ti kontrola přijde, tak ti nevezmou všechny peníze, ale jen třeba ti strhnou padesát procent za čtrnáct dní, takže bys jeden měsíc nedostala cca dvacet tisíc, ale patnáct..................tot vše...............a dál to jede normálně, a je to stoprocentní říkala mi to ta švagrovka....... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: proto se toho vůbed nebojím...................

daschiki. ty v tom máš zase zmateček co? hlavně když nastoupíš na neschopenku, tak ne že za tebe platí něco stát, ale jsi zproštěná povinnosti něco platit - tím pádem ani nemocenské - tu tisícovku, takže ještě ušetříš. a když si platíš maximum jako já, tak nemocenskou budeš mít kolem dvaceti a mateřskou cca třiadvacet. takže je to supeer. u tebe není co řešit, vše máš ok, ale jak budeš marodit, tak nesmíš mít žádný příjem, a myslím že ale nesmíš ani studovat, bacha na to holky........................pokud bys studovala, tak to nevím, jestli můžeš jít marodit...............a při tom chodit do školy dál, to je blbost....................na to se zeptej ještě na sociálce..................
ale jak ti píše didi, že bys až do rodičáku dostávala tu nejvyšší částku, tak tak to není, dostávala bys ted do doby šesti až osmi týdnu před porodem těch cca dvacet a pak 28 týdnů, kdy trvá mateřská cca třiadvacet tisíc. je to totiž od ledna vše snížené o těch dvacet procent, kdyby to bylo jako vloni, měla bys nemocenskou šestadvacet a mateřskou skoro dvacet devět tisíc..............................
25. led 2010 ve 12:15  • Odpověz
didi - no pri dylce meho cyklu by mel byt ted folikul velky a pripraveny k prasknuti. na to se mu jevil maly (na zacatku mi nedorustaly vubec).
sliznice je sice lepsi, ale dle meho dr. ma byt na otehotneni tak 10-15, ja mela dnes 7-8 ...
a na hormonech jsem od cervence, snazi se telo stimulovat, aby folikuly dozravaly a sliznice rostla.
a muj minuly graf - jak to vypadalo na implantacni pokles, tak rekl, ze to byla hormonalni nerovnovaha, a ze je to divny na to, jakou mam davku. no cekala jsem, ze rekne, ze vsechno ok, a ze se proste mame snazit ...
misto toho to pry chce tak dalsi 3-6 mesice lecbu, a snad to vyjde :frowning2:
25. led 2010 ve 12:18  • Odpověz
vecernice:
No vidíš, to už je jenom kousíček k tý desítce :slight_smile: Neboj, všechno bude ok, brzy to vyjde a budeš s námi mamuškovat v horní tabulce :wink:
25. led 2010 ve 12:20  • Odpověz
vecernice. no tak já když byla naposled před těhu na utz, tak jsem měla sliznici sedm asi a řekl mi, že na uhnízdění mimča by to stačilo, že tam by se už udrželo, a vidíš - udrželo........................těch deset patnáct je ideál, ale není to nutné, prej i s šest milimetrů se dá otěhotnět.........................
25. led 2010 ve 12:21  • Odpověz
didi: můj mini-mimi břich je pořád zhruba podobný...ale tak já ho cvaknu večer doma. Stejně jsem tu někomu slíbila nebo mi někdo říkal, ať se vyfotím s těhu pásem....takže mám co dohánět :grinning:

orchi: tááák správně, já bych to udělala stejně, úplný souhlas. Než se stresovat a pochybovat, raději ať člověk ví přesně na čem je...zvlášť když se to případně dá v ranným stádiu zaléčit....to už bych vůbec neváhala!!! Ale jak říkám....neboj, určitě je to ok!
25. led 2010 ve 12:30  • Odpověz
laurinka: já jsem se bavila s paní na sociálce, podívala se na mě do PC, pak mi to nějak počítala a nevím proč, ale řekla mi, že jak nemocenskou, tak mateřskou mám stejnou, což u mě je 780 Kč za den. Já si myslela, že když přijde kontrola, tak mi tu nemocenskou seberou a už nedostanu nic.
večernice: no hlavně, že se to zlepšuje. Ta sliznice by už třeba i stačila,také znám holky, které otěhotněly u 8mm a mimi udržely, tak teď ještě ten folikul a bude to hned! No a třeba OVU ještě bude, ne? Tak šup šup...snažit se!!!
25. led 2010 ve 12:42  • Odpověz
holky neznáte nějakou dobrou adresu na těhu oblečení? Připadne mi, že mají všude všechno stejný a malý výběr. Asi jsem náročná :( Můžete poslat do IP.
25. led 2010 ve 12:44  • Odpověz
Pomooc, mě se nechce pracovat :grinning: Naštěstí tu dneska nemám kolegyni, takže jsem v kanceláři sama, a to nemakání mi prochází :grinning:
25. led 2010 ve 13:04  • Odpověz
mě se taky nechce pracovat!!!!! :grinning:
ale už jsem zas v pohodě, díky moc. stejně s tím nic nenadělám, jen v těch ovu testech utopím majland :grinning:
25. led 2010 ve 13:27  • Odpověz
přidávám se, taky se mi nechce pracovat...... :slight_smile:
25. led 2010 ve 13:31  • Odpověz
no jo, ale vy už víte, že to máte "za pár" :grinning: to konec mé práce je v nedohlednu :wink:
25. led 2010 ve 13:36  • Odpověz
vecernice:
No, za pár... Tři a půl hodiny mi za pár teda nepřijde :grinning:
25. led 2010 ve 13:42  • Odpověz
já to myslela jinak :wink: jako za pár měsíců šlus na pár let :grinning: na to se já hrozně těším, až si tady budu odškrtávat dny :grinning:
25. led 2010 ve 13:53  • Odpověz
tak to já jdu domů ve čtyři....ale stejně, jsem dnes nějaká unavená, nebaví mě to....už aby byly ty čtyři.... :rolling_eyes:
25. led 2010 ve 13:53  • Odpověz
pomoooooooooooc dítě mi nehce spát a já bych si tak dáchla :unamused: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
už nevím co s ní vopice jedna
25. led 2010 ve 13:54  • Odpověz
Ahoj holky,
pročítala jsem vás v říjnu, když jsme se začínali snažilkovat...teď už jenom sem tam kuknu, kolik je nových těhulek :slight_smile:
musím ale napsat DASCHIKI, protože teď řeším něco podobného - nemocenská a mateřská :confounded:
Od 16.září jsem jako OSVČ a platím si cca 1000,-měsíčně. Chtěla jsem taky už od Nového roku omarodit, protože bych na nemocenské dostala víc, než si momentálně jako živnostník za horu práce vydělám a navíc taky budu v červnu státnicovat...
Tak jsem si to asi 5x na sociálce zjišťovala - abysme měli nárok na mateřskou (která bude vycházet celkem pěkně), tak musíme mít min. 180 dní nemocenského pojištění zaplaceného + v posledních 2 letech 270 dní účasti na nemocenském (což je v pohodě, pokud jsi předtím byla zaměstnaná). Tzn. že pokud bys teď šla na nemocenskou, tak ji budeš dostávat sice pěknou až do porodu, ale potom bys měla přímo rodičovský příspěvek, protože bys neměla nárok na mateřskou! :frowning2:
Já si proto vyžádám neschopenku až od 1.dubna, kdy budu mít 180 dní 100% splněných. (teda doufám, že mi jí pak bez řečí napíše)
Jestli chceš mít jistotu, tak si zavolej na sociálku, ještě než půjdeš k doktorovi...
25. led 2010 ve 14:19  • Odpověz
daee: to já jsem chtěla tu fotečku s těhu pásem..................... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
didi: tak to nevím, já to podle toho denního vyměřovacího základu nepočítám, ale švagrovka mi počítala ty nejvyšší limity, které budu mít (a daschiki taky, protože si platí stejně jak já) a už před tím snížením letos v lednu dělal rozdíl mezi nemocenskou a mateřskou cca dva a půl tisíce........ale ono je to asi fuk, nemá cenu se tím zabývat, budme rády, že dostaneme takové penízky....................
jenom - nevím, jak dlouho jsi na neschopce a jak moc tomu rozumíš - jen abys nebyla překvapená, že první měsíc dostaneš jen půlku - protože prvních čtrnáct dní se nehradí. jen jestli to víš - pokud jsi teda osvč, zaměstnanců se to netýká.

zolik: tak to neporadím, zatím nemám zkušenost..................................ale nezávidím, taky se mi chce občas šíleně spát...................................

leenikk: je sice pěkné, jak chceš daschiki poradit, ale ona těch 270dní splněných má, už jsme to tady řešily a ty peníze dostane a i na mateřskou bude mít nárok - protože do těch dnů se počítají i ty dny, které ona stráví na neschopence.......................akorát nemusí nic platit, ale ty dny se jí počítají. takže to je rada i pro tebe, nemusíš čekat do dubna. těch 180 a 270dní se totiž prolínají. takže daschiki to splněné má...............................
25. led 2010 ve 14:29  • Odpověz
Laurinka - tak proč mi na sociálce pokaždé řekli, že musím mít těch 180 dnů zaplaceno, i když jsem předtím byla rok a půl zaměstnaná?
25. led 2010 ve 14:32  • Odpověz
Cau holky, poradite mi nekdo?
Snazime se od rijna... Je normalni, ze se mnou nic doktorka nedela? Ja jsem se chtela jen informovat, jestli u me dochazi k ovulaci a jestli je vse ok, protoze sem a tam trosku spinim.Ona mi chtela hned predepsat nejaky hormony na upravu cyklu. Tak jsem se zeptala, jestli jakoze takhle hned ( myslela jsem, ze mi nejdriv vysetri a podiva se na me) tak mi rekla, ze je brzy, ze jsem teprv 3 mesice po vysazeni HA. a ze pockame - to musime fakt cekat ROK nez se neco zacne dit???? Jo a rekla mi, ze jsem mlada, ze mi je 26. ze by to byl rozdil, kdyby mi bylo 35....
25. led 2010 ve 14:33  • Odpověz
holky, tak mi to nedalo, a brouzdam po netu :grinning:
prijde mi, ze ten muj doktor ma prisne pozadavky co jak ma byt. ja mela folikul 14mm, jemu se to zdalo hodne malo, ale pokud by byla ovulace az za 5 dni jako minule, tak asi stihen dorust (tedy dle toho, co jsem na netu vycetla). takze kaslu na chmury, a manzelovi jeste par dni nedam pokoj :grinning:
lauri - jak jsi mela ty velky a kolik dni pred ovu?
25. led 2010 ve 14:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.