• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
vecernicko: já měla hodně velký, dva krát dva a půl centimetru, a měla jsem dvě vajíčka, a to druhé bylo asi dva třicet krát dva ........ a sliznice myslím kolem těch osmi - a bylo to den před ovu........................
ale tvůj přístup chválím.......................
25. led 2010 ve 14:40  • Odpověz
Laurinka a ty pracuješ na sociálce?
Nechci se nějak hádat, ale radši jsem tam opět už podruhé za týden volala a paní mi znovu zopakovala, že jako OSVČ musím být účastna pojištění min. 180 dní a pokud budu na neschopence, tak to nesplním, protože dny na neschopence se do toho nepočítají !
Já jen aby pak někdo neudělal neuvážené rozhodnutí a pak toho nelitoval, až nebude mít nárok na peněžitou pomoc v mateřství...
25. led 2010 ve 14:41  • Odpověz
Vecernice - a po jake dobe snazeni ti doktor zacal zkoumat vajicka a delohu?
25. led 2010 ve 14:42  • Odpověz
leenikk: nepracuju na sociálce, akorát tam mám známé, od kterých to vím. a to co píšeš je pravda, musíš splnit těch 180dní - ale těch 180dní může být součástí těch 270dní v uplynulých dvou letech. a 180dní jako osvč. ale ty dny na neschopence se fakt počítají, ale jen do dnů, platit na neschopence nic nemůžeš, takže do plateb si to započítat nejde ty dny, ale do účasti jo.................
25. led 2010 ve 14:45  • Odpověz
no tak já mám možná 5 dní před ovu, to by mohl ještě dorůst :wink:
ještě jsem našla toto:
Při anovulaci jsou vaječníky buď úplně bez folikulů, nebo jich tam může být více, ale jejich velikost je jen do 10-12 mm a dále nerostou. Proto je při tomto nálezu důležitá kontrola v odstupu několika dnů, kdy se potvrdí, jestli folikul roste a chystá se k ovulaci, byť opožděně, nebo zda nález zůstává stejný a jedná se doopravdy o anovulační cyklus.

takže si zas dělám naději, že mě zbytečně poplašil, běžím nakoupit testy, a uvidím :wink:
stimulace má probíhat i cyklus po dobrání closíku, tak nevím, proč bych měla mít zrovna anovulační :astonished:

on byl asi dneska trochu mimo. ptala jsem se na ten pokles a spineni minuly mesic, ze to bylo 6 dni po ovu, tak mi rekl, ze to byla ovu. tak jsem mu znova vysvetlovala, ze ne, na to, ze mam nevyrovnane hormony :grinning:

bluem - me hned. zmenila jsem dr., sla k nemu, ze po vysazeni jsem nedostala ms, tak hned udelal utz, nabral krev, a dle toho nastavil lecbu (nemela jsem sliznici a nerostly foliky). pry vyvolavacka by v tu chvili nepomohla.
jak jsi na tom ty?
25. led 2010 ve 14:46  • Odpověz
vecernice. tak testuj, protože já právě předtím, než mi napsal clostil měla těch folikulů strašně moc a měly jen centimetr krát centimetr.......................
25. led 2010 ve 14:49  • Odpověz
Večerničko, dobrý přístup, kup testíky a manžovi nedej pokoj dokud to půjde. :dizzy_face: :grinning: :grinning: a ať to vyjde, já si myslím že 14 mm není vůbec špatné :wink: ale nevyznm se v tom.
25. led 2010 ve 14:49  • Odpověz
no jo, ale pokud jsem já (a i Daschiki) přihlášená jako OSVČ k nemocenskému pojištění až od září, tak 180 dní vychází až za měsíc. (u mě měsíc a půl, protože jsem začala až v polovině září :unamused:)
No nic, jsem z toho jelen, ale budu se chovat podle toho, co mi vypočítali tady na sociálce, abych se pak před porodem nedivila, proč na PPM nemám nárok... Každý dle svého uvážení...
25. led 2010 ve 14:51  • Odpověz
no pokud bude ovulka pozdeji, tak stihne dorust. holky, ja uz chchi proste k vam nahoru :grinning:
ff mi sice uz ovu vyznacil, ale testy byly negativni, tak se mi to moc nezda. cim dyl se lecim, tim vetsi bordel v grafech a tak :grinning:
jinak diky, musela jsem se zase vypovidat a poradit, aspon uz mam lepsi naladu, rano mi bylo mizerne :frowning2: ja od nej chci od brucouna jednou slyset neco pozitivniho :grinning: a ne furt ze dalsich 3-6 mesicu ....
25. led 2010 ve 14:53  • Odpověz
Vecernice - ja jsem psala otazku pred tebou - ale tedy jeste jednou : To vis, ja jsem zmenila doktorku, pry by mela byt dobra... a spustila jsem na ni, ze nevim, jestli u me dochazi k ovulaci,a ze bych chtela vedet, jestli jsem v poradku a jestli by mi mohla udelat hormonalni profil ona se na me podivala jako na blazna a rekla, ze jsem jeste mlada -26, ze kdyby mi bylo 35 tak by to bylo horsi... Ja se taky uz nervim. Ovu testy jsou naky divny - mam tam furt 2 skoro stejne silny carky. Nejsilnejsi carka je tak tyden pred plodnym hlenem.... Tak jsem chtela mit jen jistotu...
Jo byla jsem u doktorky 17 DC, plodny hlen 14 DC a pozitivni ovu test 22 DC. Kdyz mi delala ultrazvuk a zeptala jsem se ji na ty vajicka, tak mi rekla, ze jsem po pulce, ze tam vidi naky bily fleky... tot vse... Tak nevim, jestli mam hledat nekoho jineho.... nebo co
25. led 2010 v 15:11  • Odpověz
Večerničko: určitě doroste, nenech se doktorama vyvést z klídku. Možná tomu jakš takš rozumí, ale nechápou nás!
Mě doktorka řekla, že mám mimíse o týden mladší a podle fotky z ultz je o tři dny, takže jsem to vůbec neřešila. Ale to jen, že o ní nemám mínění, jinak víš jakej jsem stresař, bych měla zase důvod. Takže ten Tvůj frajer to mohl taky trošku podcenit a místo aby Tě ujistil, že se daří a vše jde dobře, tak Tě setře! - Hoď se do pohodičky, hezky se posnažilkujete a šupky dupky nahoru mezi těhulenky :wink:
25. led 2010 v 15:13  • Odpověz
bluem - promin, asi jsem prehledla, dnes vidim jen sebe :grinning:
ten jeji pristup se mi nelibi, nemeli by furt afgumentovat vekem :grinning: hlavne, pokud by nebyla ovu, dle meho je nejlepsi to narovnat hned bez ohledu, zda clovek chce hned rodinu. co zkusit zajit jeste nekam jinam? odkud jsi? muj dr je sice brucoun, ale docela si me hlida. a na netu jsem nasla jeste takove, co si hlidaj casteji
a meris teplotu? podle te ovulku urco poznas, sice az pote co probehne, ale mas jistotu, zda je ci ne

jin - moc děkuju. už jsem se uklidnila a nabila pozitivní energií! a napsala manželovi, že mimčo prostě chci, tak ten folik holt dorust musi!!!!
trochu me stve, ze si me dr. nepozve treba jeste za 3-4 dny, aby videl, co se tam deje. no ale co, neco se deje a to je dobre:grinning:
25. led 2010 v 15:18  • Odpověz
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3731245&vReferer=

tak holky doložila jsem fotečku z dnešního UZ a bříško s Terkou a teĎ tak kdo bude chtít mrkněte :wink:
25. led 2010 v 15:21  • Odpověz
leenik: já jsem přihlášená od listopadu, kdyby tě to zajímalo, ale nastup až od dubna....................

jen nechápu, proč si myslíš, že ti budou na sociálce říkat, abys šla už ted marodit - vždyt pro ně je jenom dobře, že budeš platit co nejdýl - my už jsme to tady s holkama probíraly několikrát jak to přesně je, ale ted se mi to fakt nechce kvůli tobě tady vypisovat, do naší diskuse nechodíš, vůbec tě neznám, takže si to dělej jak chceš .....................
didi si taky myslela, že ani marodit nemůže, stačilo se zeptat a ejhle už je na neschopence a bude mít pěkné penízky, takže jestli mi chceš naznačit, že tady holkám radím blbě, jen abych měla pravdu, tak smůůůůůůůla....
leenik: a ještě je zásadní rozdíl v jedné věci - ty jsi před tím zářím byla osvč a k nemocenskému ses přihlásila až v září? a nebo jsi byla předtím zaměstnanec nebo něco jiného - protože já jsem osvč od listopadu a od stejného data si platím i to nemocenské, daschiki to má podobně, takže my jsme zvýhodněné oproti těm, které jsou osvč už dávno, ale nemocenské si platí až ted.............................až se to hodí..................

bluemchen - teda to ti nezávidím takovou doktorku, mně je teda dvaadvacet, a dr. jsem ani nic nemusela říkat, a prosit o vyšetření, udělal ho sám od sebe, když jsem řekla, že mám dlouhé cykly. .......teda být tebou, okamžitěj du k někomu jinému, ta ženská snad musí být úplně blbá, prej NĚJAKÉ BÍLE FLEKY, slova lékaře.....................můj dr. mi dělá pokaždé utz a všechny folikuly co tam byly mohl změřit i spočítat, takže sice to bude otravné už zase měnit, ale jestli chceš mimi, tak být tebou přejdu ještě jinam - nemáš třeba kámošky, které by ti dobrou dr. mohly doporučit?
25. led 2010 v 15:23  • Odpověz
zolik: jéééééééééééééééééééé, jaké krásné a už velké miminkol........taky už se těším, až budeme tak daleko...............

vecernice. mně můj dr. právě po napsání léků pozval na utz a když viděla, že tam folikuly jsou, tak si mě pozval za dva dny znovu, aby mohl zkontrolovat, jestli praskly..........................mě tím teda hodně překvapil, já čekala že mě pošle domů a hotovo, budeme čekat, jestli to vyjde nebo ne...............................já si totiž pořád myslela, že můj dr. je špatný a moc tomu nedává, ale jak tak zjištuju, tak je naopak fakt skvělý a důsledný.........................

jako mně doktor říct, že jsem moc mladá na těhu, tak ho asi odstřelím, to nemá přece nikdo právo hodnotit..............
25. led 2010 v 15:34  • Odpověz
Vecernice - ja jsem kousek od Plzne... Ja jsem z toho taky byla docela paf, ze takhle reagovala... Holky rikali, ze je dobra....

Laurinka - tak to ja ti zavidim takovyho doktora... zkusim se jeste nekde poptat - mam jeste jednoho v zaloze, ale objednani je k nemu na dlouho... Volala jsem v pulce prosince a chtel mi objednat na pulku unora...
25. led 2010 v 15:39  • Odpověz
lauri - to me na tom mem mrzi, ted si me objednal za mesic a pul (zas mesic po clostíku), ale 5DC. takže to zas jen koukne do grafu teplot, a dle toho stanoví další. nejraději bych tam šla taky za 4 dny na kontrolu, jestli a jak rychle roste :frowning2: njn, snad to vyjde i takto! ty mas asi dobreho dr:slight_smile:
25. led 2010 v 15:39  • Odpověz
bluemchen - no já k němu chodím už dlouho, vlastně je to můj první a jediný dr, k ženský jsem nechtěla.................no a slyšela jsem o něm právě, že na to docela kašle, že nic moc neřeší a že nic neumí, tak jsem byla připravená od něho odejít, no ale jak jsem šla ted na preventivku, tak mě právě takto překvapil, vše mi vysvětlil, v čem by mohl být problém, vzali mi krev, udělali vyšetření, pak nasadil léky, byla jsem tam každý týden, pokaždé ultrazvuk no a na vánoce jsem už měla pozitivní testík............................takže už vím, že fakt nedat moc na ostatní a řidt se podle sebe...................

vecernice. 5DC - a podle grafu ti stanoví další co? a jak dlouho ten clostil užíváš? já četla na netu,že se má maximálně třikrát po sobě a pak pauza, i na příbaláku to je, a je tam napsané, že má vyvolávat ovulaci. tak nevím. jestli je fakt problém v tobě a nebo jestli nechceš vzít jen tak pro jistotu manžu na spermio........................
25. led 2010 v 17:14  • Odpověz
lauri - clostík jsem měla dva měsíce, teď jeden pauza. s manželem jsem mluvila, nemá s tím problém, ale asi počkám, až bude dr. spokojený s mými teplotami a pak když to nepůjde :wink:
to je můj současný graf, trochu zmatený, myslím, že ovu teprve přijít má:
http://www.fertilityfriend.com/home/29da65
25. led 2010 v 17:28  • Odpověz
bluem - zkus se poptat tady na konikovi, zda nezna nekdo dobreho ve tvem okoli. doktor je zaklad, pristup tveho se mi nezamlouva. neco jineho, kdyby te vysetril, potvrdil, ze vse funguje jak ma, a ze je to otazka casu :astonished:
25. led 2010 v 17:52  • Odpověz
Ahoj holčiny :slight_smile:
Tak hurá hurá doma.
Cestou jsme to vzali ještě přes Tesco - toaleťák o dvacku levnější, no nekup to :grinning: Zalezli jsme i do regálu pro prcky, a výsledek mám v albu :slight_smile:
25. led 2010 v 18:38  • Odpověz
Zolik to je krásná fotečka a pupík neřeš, já budu mít za chvilku podobný.

Laurinko nechci Ti brát iluze, ale tady v Olomouci kontroly na těhotné chodí. Já jsme měla za celé těhu tři. Jedna přišla 6,55hod a to jsme měla krutou půlnoc, naštěstí mě vzbudil přítel, ta druhá 20,30hod, to jsem koukala na televizi, tak mě nepřekvapili. Akorát jsem paní říkala, jestli to není trochu pozdě a ona mi na to odpověděla, že nechápe co se mi nelíbí, že není noční klid. A třetí přišla 12,59 hod a mě od 13 začínali vycházky, jenom se usmála a řekla, že jsem pečlivá a dodržuji vycházky.
Moje dr. tvrdila, že opravdu můžou chodit od 6 do 22 hodin.
Mám kamarádku, která byla doma pouze jeden měsíc a měla taky kontroly tři.

Tady v Olomouci prý o tom rozhoduje Krajský lékařský rada a ten trvá na tom, aby se těhotné kontrolovali. Aspoň tak mi to řekla moje dr. a pamatuji si, že mi to pořád připomínala, ať si na tu kontrolu dávám pozor.
25. led 2010 v 18:40  • Odpověz
Tak jsem cvakla ten svůj pupík....a pak jsem se rozhodla nafotit s těhu pásem...a tak jsem se dlouho nepobavila :grinning: :grinning: ....já vůbec neumím pózovat, ale tak dvě nejsnesitelnější dám do alba (jednou pás přes triko, podruhé pod ním)
jo a ještě dvě bundičky na zimu z Aukra (celkem zhruba za 100 i s poštou...)

Annie: pěkné věcičky jsi ulovila :wink:
25. led 2010 v 18:48  • Odpověz
jo a holky Vám to tu můžu napsat pro pobavení....dnes je opět těžké se mnou vydržet v jednom bytě, natož v místnosti...prý jsem tchoř mi řekl můj milovaný.... :grinning: :grinning: :grinning: , ty větry vážně jsou moje prokletí....
25. led 2010 v 18:53  • Odpověz
ahoj baby :slight_smile:
jeeej vy mate ale pekne albumiky :slight_smile: daee pekne brusko
co robkate a co nove??
25. led 2010 v 19:06  •  1 dítě  • Odpověz
vecernice: no, tak jestli nás ty naše grafy neklamou, tak jsme mely ovulku ve stejný den :slight_smile: ale taky mam jen carkovanou. navic, dnes mi zas podezrele klesla teplota, tak treba jeste nebyla... mozna to bylo fakt tím pobytem u našich.. no, testovat ted budu kazdy den.

daee: krasne brisko, gratuluju, moc ti to jako tehulce slusi

a jeste grafik na vaše posouzení. my snažilky prostě řešíme jiné problémy :grinning:
http://www.fertilityfriend.com/home/jessika
25. led 2010 v 19:11  • Odpověz
Daee -krásný bříško :dizzy_face: :dizzy_face: a na pozování jsi expert jsem se zasmála :grinning: :grinning:
25. led 2010 v 19:13  • Odpověz
zolik: mno jo...já jsem modelka hadr...rychle se všechny koukněte, hlavně myslím laurinka, tu zajímal ten pás a mažu se.....ještě by si mě tu vyhldli z nějaké modelingové agentury :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. led 2010 v 19:16  • Odpověz
Hojky
Tak mě je dneska zase špatně, jupííííííííí. Snad je tedy vše ok.

Dae: máš krásný veliký bříško - tak akorát! :grinning: A modelka jsi skoro profi :grinning:

Holky Vy jedete s těma nákupama! Já si udělala radost a koupila deníček - i když jsem zatím nezačala vyplňovat :astonished:
25. led 2010 v 19:16  • Odpověz
ono se to bříško potvora dneska nějak nafouklo :grinning: a teď se pomalu upouští, je fakt, že a fotkách už tak plochá nejsem...ale fakt tam holky včera nebylo!! :grinning:

jin:tak gratuluju, že je ti špatně... :grinning: :wink:, ale vážně, hlavně ať jsou to jen mírné nevolnosti...když už
25. led 2010 v 19:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.