• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
No to je přesné, já jsem myslela, jak dám "nastávajícím babičkám a dědečkům" krásný dárek na Vánoce a nic...Tak teda ten Valentýn to jistí :wink:
Jdu rychle zpracovat to těsto, pak jsem slíbila sousedce, že ji odvezu do poradny, má totiž dvě krásné maličké holčičky, narozené na začátku ledna...a pak se vrátím a šupnu tady tu tabulku... :wink:
28. led 2010 ve 12:18  • Odpověz
Luciena vítám Tě tady, klidně mi pisni údaje a doplním Tě do tabulky. Jinak samozřejmě jako ostatním snažilkám přeji hodně štěstíčka.
28. led 2010 ve 12:19  • Odpověz
nebo nam napis udaje, a kdo z rannich ptacat to bude aktualizovat, tak te tam soupne :wink:
tedy maci - ty si zase rychlejsi nez ja :grinning:
daee: a nevíš proč by se mělo na zádech ležet co nejmíň? Já tak teď ležím skoro pořád a myslela jsem si, jak dělám dobře...no to jsem z toho jelen. To by mě v životě nenapadlo. Asi bych taky měla jít na nějaký ten kurz.
28. led 2010 ve 12:33  • Odpověz
TĚHULKY:

NICK...........VĚK...........NAŠLA //............TP..................POHLAVÍ...................JMÉNA
daee.......... 28let.........5.10.2009..........12.6.2010.......chlapeček...................Matyášek
didi21......... 24let.......13.10.2009..........23.6.2010.......chlapeček...................Filipek
sven........... 31let ......17.10.2009......... 20.6.2010.......překvapení.................??
berucka...... 28let........17.10.2009
vanilkaa...... 27let.........24.10.2009
weri1..........29let.........11.11.2009
ashlee.........25let.........11.11.2009.........23.7. 2010........nevíme............sabina,simona/filip
charlott...... 24let.........19.11.2009.........31.7.2010.........nevíme............?????/Toníček
katulline...... 23let.........29.11.2009..........9.8.2010.........nevíme............Sofie, Sabina/???
zolik.............27let..........5.12.2009.........14.8.2010........překvápko ........Eliška?/nevíme
maxi.smile.....25let..........9.12.2009
daschiki....... 25let.........15.12.2009.........27.8.2010........nevíme..........Eliška/Lukášek(svádím o ně zatím boj)
makinecka....26let.........18.12.2009
orchidie........28let.........21.12.2009
anieanne......21let.........23.12.2009..........1.9.2010........nevíme...........Nela/Matyáš
jinjin.............26let........24.12.2009...........xxxxxxxx........nevíme..........Julie, Zuzka/???
laurinka.22.....22let........25.12.2009..........6.9.2010........nevíme...........Laura, Tobiáš
maciol.......... 29let........31.12.2009..........11.9.2010......nevíme...........???/???
avally........... 30let........31.12.2009..........10.9.2010......nevíme...........???/???
monaberuska 23let...........6.1.2010
bibiska1.........31let.........21.1.2010

SNAŽILKY:

terinax..............21 let...............2 snažení/ 53DC
rowennka........20 let................2 snažení / 38DC (poslední cyklus 55 dní)
nathali..............22 let.............. 8 snažení / 28DC (poslední cyklus 53 dní)
helabella...........36 let.............. 6 snažení / 26DC (poslední cyklus 31 dní)
mmaxicka........28 let..................5 snažení /25DC (poslední cyklus 24dní)
dujinka............ 24 let............... 5 snažení / 24DC (poslední cyklus 35 dní )
pajula............ 27 let................. 1 snažení / 23DC (po revizi, cyklus 32 dní)
mirucha84...... 25 let................. 5 snažení / 21DC (poslední cyklus 34 dní)
jessika.............26let ................ 4 snažení / 20DC (poslední cyklus 36 dní)
medakote........29 let.................x snažení / 19DC (poslední cyklus 49 dní)
vecernice........ 30 let............... 5 snažení / 17DC (poslední cyklus 33 dní)
vitaminka.........28 let............... 3 snažení / 16DC (poslední cyklus 35 dní)
jankabry..........23 let.................1 snažení / 12DC (1. porevizní cyklus 26 dní)
kackabo..........20 let..................3 snažení / 5DC (poslední cyklus 32 dní)
luciena............30 let..................4 snažení/ 3DC (poslední cyklus 27 dní)

KONTROLY:

LEDEN:
28. - Orchidie - kontrola a prukazka
28. - Makinečka

ÚNOR:
2. - Daee - kontrola
2. - Maciol - kontrola
3. - Didi - kontrola
4. - Daschiki - kontrola
5. - Ashlee - kontrola v 8 hodin
8. - Zolik - Nt screening 7 hod
8. - Sven - velký ultrazvuk
9. - Avally - kontola + průkazka
9. - Anieanne - krev
10. - Maciol - odběr krve na NT screening
11. - Laurinka - kontrola
12. - Charlott -kontrola a odběry na TT
15. - Didi - velký ultrazvuk
15. - Sven - kontrola
16. - Orchidie - NT screening
16. - Monaberuska - 1.poradna
17. - Daschiki - NT screening
17. - Anieanne - NT screening + průkazka
17. - Katulline - odběry na triple testy
19. - Katulline - kontrola
25. - Jinjin - NT screening

BŘEZEN:
4. - Maciol - NT screening
5. - Maciol - kontrola
31. - Daee - ultrazvuk ve 30.tt

DUBEN:
2. - Maciol - kontrola
28. led 2010 ve 12:46  • Odpověz
Tak holky, těsto je v troubě a mám ještě chvilku čas, tak jsem zkusila tu tabulku...mám to správně?
28. led 2010 ve 12:47  • Odpověz
Myslím jako tu tabulku jestli mám správně, ty svoje údaje samozřejmě dobře mám :grinning:
28. led 2010 ve 12:48  • Odpověz
tak jsem si kontrolu prehodila uz na 15h, at se tam nemusim strachat vecer. Navic mam na neschopence vychazky od 14 do 18, tak mi to tak akorat hezky vyjde a nebudu muset resit, co kdybych nekde ve meste potkala nejake kolegy... A uprimne, jsem i rada, ze to budu mit dneska driv za sebou :wink:
28. led 2010 ve 12:56  • Odpověz
Orchid - tak to je super, to už máš za chvilku :dizzy_face:
28. led 2010 ve 13:02  • Odpověz
ahojky holky.........
moni: ptala si se na břicho, tak u mě je to tak, že ráno jsem jako netěhule a večer jako v pátém měsíci, jak mi vyroste pupek, takže myslím, že se akorát tak roztahuje žaludek zatím....... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

holky, tak už mám změněného dr. - manža zavolal té svojí známé, zeptal se jí, jestli mi může dát neschopku a jaké dává vycházky, tak říkala že jo, že dává od osmi do osmi, tak super a že mě vezme, tak jsem moc ráda, i za ty vycházky, i proto, že je to fakt odbornice - můj dr. byl fajn, v ničem mi neublížil, spíš pomohl, ale přece jen je to jenom takový ten místní dr., kdežto ona dělá přímo ty NT screeningy atd......prostě odbornice na prenataly......takže mám radost, a dokonce mě objednala na stejný den, jak jsem měla jít ke svému dr, tak už se nemůžu dočkat.....................super,......a taky ten přístup k tomu chození tatínků do ordinace - je to tam bráno tak nějak víc samozřejmě, tak jsem ráda............................

luciena. vítám tě mezi námi a přeju, at se brzo zadaří, jen k těm prohlídkám - já taky chodila každého půl roku, a měly by chodit všechny ženy, od roku 2009 to změnili z ročních povinných prohlídek na půlroční.
28. led 2010 ve 13:32  • Odpověz
ahojky Večernice: já jsem vysadila v říjnu a cyklus byl 35 dní pak 31 a teď naposledy 32, beru Calibrum baby plan ale to jsem už asi psala a ten Femigard. Jinak si měřím také teplotu a čekám na ovolku, ta by měla dorazit snad nějak kolem 11 - 13. února tak nějak, nevim to ještě přesně uvidím. Tak hodně štěstí zatím pá
28. led 2010 ve 13:32  • Odpověz
didi: prý ale až od třetího trimestru, že už pak je mimi větší a jak ležíš na zádech, tak ti utlačuje (může utlačovat) tepny v břiše či co. Ale zase si myslím, že všeho s mírou...teď ještě určitě prckové nic neutlačují a s mega břichem se teda zkusím vždycky skulit na bok :grinning:
28. led 2010 ve 13:37  • Odpověz
holky ono to ke konci ani moc nejde ležet na zádech, blbě se dýchá, takže obejmete na boku kojo polštář a bude se vám spát líp :wink:
jj. a mohly by jste si opravdu stlačit tu tepnu a miminku by to mohlo ublížit :wink:
28. led 2010 ve 13:41  • Odpověz
a je kaci, takze jsi v obdbi cekani. no s nama povidalkama ti to tu bude lip utikat. a zaroven tu s nami muzes sbirat rady od zkusenych tehulek :wink:
28. led 2010 ve 14:02  • Odpověz
Ahojky

Tak já byla u nové Dr, no jsem ráda že jsem se odhodlala. Přístup fakt úúúúplně jinej. Zkontrolovala nás pěkně i uzv i pohmatem, prý odpovídáme 9tt :dizzy_face: a dala mi utrogestan, prý neublíží a když byl předtím problém, tak může pomoct. A samo pořešila zánět.

Tak mě pak sim aktualizujte: poradnu mám 19.2. a NT screening 25.2.

Já jdu dočítat.
28. led 2010 ve 14:10  • Odpověz
holky, já zase teda spím jenom na boku, na zádech bych nemohla, takže snad se mi to nezmění..............
28. led 2010 ve 14:12  • Odpověz
jee jin, ty mas poradnu na moje narozky :grinning:

jinak posilam jeden vtipek pro pobaveni :wink:

Eutanázie

Včera večer jsme s mojí ženou vedli trochu hlubší rozhovor o různých
životních situacích.
Přišla řeč na eutanázii.
K tomuto citlivému tématu o volbě mezi životem a smrtí jsem poznamenal :
- Nechci, abys mě nechala žít v takovém stavu, kdy bych byl závislý na
přístrojích a živený tekutou stravou z nějaké flašky. Kdybys mě někdy takhle viděla, vypni ty mašiny, co mě drží naživu.
- Ona vstala, vypla televizi, počítač i ledničku a vylila mi pivo do
Záchodu.
.. No není blbá !??
28. led 2010 ve 14:14  • Odpověz
daee: aha, až od třetího trimestru. Já se lekla, že dělám něco špatně. No já právě na zádech moc spát neumím, ale kvůli Filípkovi jsem se snažila...ale poslední dva dny mu je asi šumám, jak si lehnu. No už abych ho zase viděla!!!
laurinka: tak to máš super vycházky, ty Ti můžu jen závidět :wink:
jinjin: gratulace ke kontrole. Je super, že jsi s Dr. tak spokojená. To bude mít jessika radost :slight_smile: A co fotečku, máš?
28. led 2010 ve 14:22  • Odpověz
Holky, jdu zase cvičit a vzdělávat se - dnešní téma přednášky...příjem do porodnice, no tě pic...se těším, jsem si myslela jak tohle je ještě moooooc daleko.

Jin - super, že jsi u Dr. byla spokojená :wink:. A Utroš je zlatej, teď můžeš klidně spát, mimi bude v bříšku jako přilepený :grinning:
28. led 2010 ve 14:29  • Odpověz
daee: tak důležité věci si pamatuj, ať nám můžeš poradit :wink:
28. led 2010 ve 14:36  • Odpověz
Tak se připojuji ke snažilkám od října 2009 - povedlo se hned na 2.pokus. TP 26.8.2010 :slight_smile:
28. led 2010 ve 14:38  • Odpověz
didi: no já je ještě nemám, jdu tam poprvé až jedenáctého února, jak mám v tabulce, akorát to mám už přislíbené předem, i tu neschopenku, je mi to milejší takto po domluvě než si u svého dr. něco vymýšlet, jak je mi hrozně špatně atd......................ale už se tam moc těším.
a já kdybych nepotřebovala, tak na to kašlu, kdyby se to týkalo jen toho, kdy půjdu s kámoškama na kafčo nebo nakoupit, tak se těm čtyřem hodinám přizpůsobím, ale já potřebuju občas něco vyřídit s manžou, taky dělám ty fotky a potřebuju být prostě mimo domov častějc........

daee: jé, jáse už taky těším na kurz, po té kontrole se tam chci přihlásit, tak se těším, až budeme s manžílkem chodit...................

ahoj martina, gratulace a proč si to nezměníš u jména - v profilu.................je to lepší, je vás tady těch nových ted víc, tak at se to neplete.........................

jin. tak to je paráda, že u nové dr. fajn.................. ale mám pořád u tebe pocit, že jsi u toho dr. pořád............... :wink: závidím, já byla zatím jen jednou a to jsme skoro nastejno...........
28. led 2010 ve 14:43  • Odpověz
tak sem zpátky,máme od hlavičky k zadečku 2,5cm a srdíčko prý máme ,já sem sice nic neviděla ale ptala sem se.
dostali jsme průkazku a termín porodu je 26.8 a jsme 10+0 a podle utz 10+1,takže o den víc :dizzy_face:
jinak prosím do tabulky připsat NT screening 15.2 a kontrola u gyndr 3.3,což je až za pět týdnů,ach jo
28. led 2010 v 15:01  • Odpověz
Maki, tak to je super...já jsem s tebou tak zastejno...mám termín porodu 27.8. a dneska jsem zahájila 11. týden, takže úplně to sedí k Tobě :slight_smile: Taky jsem tam tehdy žádné srdíčko neviděla :grinning:,a le doktorka říkala, že tam je ať se nebojím, že má na to cvičené oko :grinning:, tak jí věřím...no...já jdu za týden holky...a hrozně s ebojím i těším zároveň...kéž bych viděla svého drobečka velikého...omlouvám se, že vůbec nereaguju na ostatní příspěvky, ale absolutně nestíhám ani dočíst..jsem tu jen na skok...
28. led 2010 v 15:04  • Odpověz
maki: tak paráda, super...................a do další kontroly to uteče rychle, neboj, díky tomu screeningu, který je za dva týdny..................... :wink:
28. led 2010 v 15:08  • Odpověz
maki - SUPEEEEEEEEEEEERR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
28. led 2010 v 15:09  • Odpověz
Jj, byla jsem teď u Dr. dost často, snad to nabudoucno nebude potřeba. Ale dnešní návštěva nebyla v plánu, chytla jsem někde nějáký zánět.

Vítám všechny nové snažilky a těhulku, jsem ráda, i kvůli holkám, že jste je posilnily a můžete spolu probrat věci, kterým tady některé "už těhule" moc nerozumíme. Podpora je důležitá. Tak Vám držím palečky ať se daří.

Maki gratulka ke kontrole a průkajdě, jste vzorní :slight_smile:

A Orchi už by nám mohla taky napsat, jakpak se s broučkem mají :slight_smile: Už mě brní palečky, jak je mačkám :wink:
28. led 2010 v 15:10  • Odpověz
děkuju,ono bylo tak krásnýýýýýýýý a plavalo hlavičko dolů,to bylo první co mi dr říkal
dashiki - tak to si střihnem porod spolu ne,ty v Brně a já v Přerově ve stejnej den :grinning:
28. led 2010 v 15:11  • Odpověz
Makinecka - gratulujuuuuuuuuuuuuuuuu. A teda s Daschiki potom můžete soupeřit která dřív porodí :dizzy_face: :grinning: :grinning: ale hlavně že je vše v pořádkua jak má být :dizzy_face: :dizzy_face:

a na kontrolu si tě teda pozvaly fakt až za dlouho, já jdu po 3 týdnech. Takže 8.2. NT a kontrola 15.2
28. led 2010 v 15:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.