• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
jess. no psala, že to zahustila. já teda logicky nejdřív zahuštuju a pak až dochucuju, takže to možná ještě hotové není. a náhodou stačí to rozředit a zase zahustit tmavší jíškou s trochou bujonu.
6. únor 2010 ve 13:04  • Odpověz
Díky za rady :slight_smile:
Nakonec jsem do toho dala ještě trochu tmavé jíšky z kravičky, a docela to jde. Jen s ttím zahuštěním jsem to asi nezvládla - nechat jíšku ztmavnout ? Já smíchala hladkou mouku s mékem, a nalila to do omáčky :sweat_smile: :grinning:
6. únor 2010 ve 13:25  • Odpověz
já to tak taky dělám :slight_smile: někdy...zahušťuju moukou...nebo guláše a podobně chlebem...ale perfektní je i instantní jíška od Knorru...a ta je jak tmavá, tak světlá..takže to je taky dobrý mít po ruce :grinning: Na tu nedám dopustit, už několikrát mi zachránila kůži :grinning: nebo spíš barvu pokrmu :grinning:
6. únor 2010 ve 13:40  • Odpověz
Jj, tou jsem to dobarvila :slight_smile:
6. únor 2010 ve 13:46  • Odpověz
anie: no mléko smíchané s moukou teda taky používám k zahuštění občas, ale to přece není jíška proboha...
jíška je mouka opražená na rozpuštěném másle.......................
daschiki: ty ji kupuješ?
6. únor 2010 ve 13:48  • Odpověz
:slight_smile: a nikdo nic nepozná a bude to dobrůtka :slight_smile:
6. únor 2010 ve 13:48  • Odpověz
anie - mouka s mlékem/ vodou není jíška, to je taková kvedlanka. Jíška je mouka usmažená na tuku do takové barvym jakou potřebuješ :wink:
6. únor 2010 ve 13:49  • Odpověz
lauri - jo, kupuju...teď ted aji zrovna doma nemám a většinou to odhadnu na začátku s jíškou dobře, takže je to hustý v pohodě, ale když se nepovede, tak to tím zahušťuju...
6. únor 2010 ve 13:51  • Odpověz
lauri:
Neukamenovat :grinning: Já normálně omáčky nedělám, tohle je jediná, co umím, a jindy ji dělám s tou granulovanou jíškou.
6. únor 2010 ve 14:00  • Odpověz
však nejsme žádný kuchařky z povolání :slight_smile:, máme nárok na občasné nezdary, ne? A na to je náhodou ta granulová jíška od Knorru výborná...:slight_smile: Manžel si nikdy nestěžoval...
6. únor 2010 ve 14:07  • Odpověz
Můj si nestěžuje, ani když mu namažu chleba s máslem :grinning: On je takový vděčný strávník, což je pro mě výhoda. Z omáček dělám fakt jen ty ptáčky, jinak spíš dělám hodně těstoviny, francouzský brambory, přírodní plátky... Občas ráda používám ty Maggi Dobré nápady - ty vepřové plátky jsou vynikající, nebo kuřecí s pórkem.. Mňam :slight_smile:
6. únor 2010 ve 14:16  • Odpověz
autor
ahoj holky,

sven, gratuluju.

my jsme byli u přibuznych, manžel jim dělal futra a dveře tak to montoval.Dostala jsem od tety oblečení po jejim synovi pro mimiše.
6. únor 2010 v 18:02  • Odpověz
ashlee - tak ukaž fotečky :slight_smile:
6. únor 2010 v 18:04  • Odpověz
anie: já tě neukamenuju, neboj se.....................

holky brnacky, daschiki, daee...............nebo i víc, ted si nepamatuju, které z tama všechny jste, že si na mě najdete v pátek čas????? já představte si přijedu do brna - do olympie...........................půjdete se mnou některé na kafíčko? budu tam asi od dvanácti do pěti......................hrozně ráda bych vás viděla, pojedu tam s kámoškou, ona tam bude pracovně a já budu mít právě volníčko, tak jsem si říkala, že bych se s váma mohla potkat.............
6. únor 2010 v 19:25  • Odpověz
Krááásný večer holky,
dneska jsem celý den byla mimo domov a tudíž mimo Koníka....taťka slavil narozeniny, tak jsem celý den strávila u našich :slight_smile:

Sven: gratulace ke krásnému svatebnímu dni a do manželství jen to nejnejnej...pro začátek v červnu krásné zdravé mimi :wink:

Jíška Knorr: moje dobrá kamarádka.....omáčky se snažím dělat, máme je rádi, ale žádná velezkušená kuchařka nejsem, ptáčky jsem dělala v životě tak 3x :grinning:. Jsme hodně na těstoviny, mleté maso na všechny způsoby, zapečené věci jako brambory atd.....no a taky omáčky právě jako koprovka, rajská, křenová, svíčková...

Lauri: jéééé, já bych ráda, ale teda dojet do pěti do Olympie, když dělám do čtyř na druhé straně Brna.....to nevím, jestli zvládnu....promyslím to, ráááda bych tě a třeba i ostatní viděla :wink:
6. únor 2010 ve 20:09  • Odpověz
Lauri, tak to je škoda, že dojedeš zrovna v pátek, protože jak normálně dělám z domu a mohla bych se v klidu třeba urvat na hoďku dvě, tak příští pátek mám ještě poslední opravný termíny zkoušek se studenty (někteří to bez taháku prostě nezvládli). :angry: Do Olympie bych si ráda zajela..to už bude možná výplata, tak bych mohla i něco koupit mimisovi, no, ale ten pátek jako jediný je zrovna pro mě úplně zabitý...Tak snad se urve jiná Bnanda, abys tam nebyla sama...i když v Olympii se rozhodně nudit nebudeš :slight_smile:
6. únor 2010 ve 20:10  • Odpověz
daee: aha, tak to je naprd, když děláš do čtyř.......................
daschiki: a v kolik hodin máš ty termíny?
to si děláte srandu holčiny, já vás nepoznám................ :unamused:
a já se tam nudit nebudu, o to nejde, ale spíš jsem vás chtěla vidět............
6. únor 2010 ve 20:26  • Odpověz
Lauri..dopoledne zápočtový testy s dvěma skupinama (takže od 9-12) a pak jdou k ústní zkoušce od 13 hod ( na ústní ještě nebylo 6 studentů, takže každej po půl hoďce..takže tam budu tak do 4)
6. únor 2010 ve 20:35  • Odpověz
daschiki: aha, tak to je fakt na dlouho................no to je fakt škoda. jsme se mohly poznat ještě před tím focením. možná tam budu dýl, ale ještě nevím přesně..............
a přemýšlím, kdo je tady ještě z brna..................jinjin myslím, a kdo ještě byl s váma na tom srazíku.....?
6. únor 2010 ve 20:51  • Odpověz
autor
TĚHULKY:

NICK...........VĚK...........NAŠLA //............TP..................POHLAVÍ...................JMÉNA
daee.......... 28let.........5.10.2009..........12.6.2010.......chlapeček...................Matyášek
didi21......... 24let.......13.10.2009..........23.6.2010.......chlapeček...................Filipek
sven........... 31let ......17.10.2009......... 20.6.2010.......překvapení.................???
ashlee.........25let.........11.11.2009.........23.7. 2010........nevíme............sabina,simona/filip
charlott...... 24let.........19.11.2009.........31.7.2010.........nevíme............?????/Toníček
katulline...... 23let.........29.11.2009..........9.8.2010.........nevíme............Sofie, Sabina/???
zolik.............27let..........5.12.2009.........14.8.2010........překvápko ........Eliška?/nevíme
makinecka....26let.........18.12.2009.........26.8.2010.......nevíme...........???/???
daschiki....... 25let.........15.12.2009.........27.8.2010........nevíme..........Barunka/Davídek
orchidie........28let.........21.12.2009..........1.9.2010........nevíme...........???/???
anieanne......21let.........23.12.2009..........1.9.2010........nevíme...........Nela/Filipek
jinjin.............26let........24.12.2009..........4.9.2010........nevíme..........Julie, Zuzka/???
laurinka.22.....22let........25.12.2009..........6.9.2010........nevíme...........Laura, Tobiáš
avally........... 30let........31.12.2009..........10.9.2010......nevíme...........???/???
maciol.......... 29let........31.12.2009..........11.9.2010......nevíme...........???/???
monaberuska 23let...........6.1.2010
bibiska1.........31let.........21.1.2010
helabella........36 let.........1.2.2010

SNAŽILKY:

nathali..............22 let.............. 8 snažení / 37DC (poslední cyklus 53 dní)
jessika.............26let ................ 4 snažení / 29DC (poslední cyklus 36 dní)
medakote........29 let.................4 snažení / 28DC (poslední cyklus 49 dní)
vecernice........ 30 let............... 5 snažení / 26DC (poslední cyklus 33 dní)
jankabry..........23 let.................1 snažení / 21DC (1. porevizní cyklus 26 dní)
kackabo..........20 let..................3 snažení / 14DC (poslední cyklus 32 dní)
luciena............30 let..................4 snažení/ 12DC (poslední cyklus 27 dní)
rowennka........20 let................3 snažení / 9DC (poslední cyklus 38 dní)
mmaxicka........28 let.................6 snažení / 9DC (poslední cyklus 25dní)

KONTROLY:

ÚNOR:
8. - Zolik - Nt screening 7 hod
8. - Sven - velký ultrazvuk
9. - Avally - kontola + průkazka
9. - Anieanne - krev
10. - Maciol - odběr krve na NT screening
11. - Laurinka - kontrola
12. - Charlott -kontrola a odběry na NT
12. - Berucka - velký UTZ
15. - Didi - velký ultrazvuk
15. - Zolik - kontrola
15. - Sven - kontrola
15. - Makinečka - NT screening
16. - Orchidie - NT screening
16. - Monaberuska - 1.poradna
17. - Daschiki - NT screening
17. - Anieanne - NT screening + průkazka
17. - Katulline - odběry na triple testy
18. - Bibiska1- první poradna
19. - Katulline - kontrola
19. - Jinjin - první poradna
25. - Jinjin - NT screening
25. - Orchidie - kontrola

BŘEZEN:
2. - Daee - kontrola
3. - Makinečka - kontrola
4. - Daschiki - kontrola + kontrolní cytologie
4. - Didi - kontrola
5. - Maciol - NT screening + kontrola
5. - Ashlee - utz + poradna ve 20tt
31. - Daee - ultrazvuk ve 30.tt
6. únor 2010 ve 22:22  • Odpověz
Krásné ráno dámy :slight_smile:

Já mám dneska pohodový den....Michal od rána organizuje fotbalový turnaj a pes je u "babičky a dědečka"...vzali ho na běžky, takže jsem doma sama samotinká.....což je jednou za čas kráááása!!!
Spala jsem do devíti, pak si ještě četla...až do doby, než mě Matýsek začal docela intenzívně okopávat...pochopila jsem to jako "mámo vsávej už a koukej mi sem poslat něco k jídlu" :grinning: :grinning: a taky že jo, po snídani už se ani nehne... :grinning: :grinning:
7. únor 2010 v 10:20  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile:

Vidíš, daee, ještě v bříšku, a už má maminku omotanou kolem prstu :grinning: Mě naši za chvilku přivezou na hlídání bráchu, to zase bude jízda :grinning: Je mu sedm, a je na zabití :angry:
Jinak, já už od rána koukám na kočárky, protože mi bylo řečeno, že hluboká korba na X Landeru je dost malá, a na zimu, do všech těch dek a fusaků, nám bude zrovna půl roku. A jestli budem po tátovi, tak by se tam fakt nevešel... Tak koukám po jiných... Zatím se mi líbí Espiro GTX..
7. únor 2010 v 10:36  • Odpověz
Anie: o tom X-Landeru a malé korbičce jsem to slyšela taky (a ještě o Casualpay)....byl to jeden z našich favoritů, ale proto jsme to vyřadili... :frowning2: my budem hlubokou korbu v zimě taky potřebovat.
7. únor 2010 v 10:43  • Odpověz
ahojky holky....................
xlander nechci, ale casualplay se mi líbí hodně, je to jeden z favoritů. Ale beru to tak, že když se prcek narodí v září, tak na zimu mu bude od dvou do pěti měsíců, takže to je pohodka, v naší rodině není nikdo nějak velký, takže toto moc neřeším.
7. únor 2010 v 10:57  • Odpověz
daee: A jaký je favorit teď ?

lauri: Manža měl v šesti týdnech šest kilo, takže velkou korbu potřebujem..
7. únor 2010 v 11:08  • Odpověz
ahoj holky,

já jsem chtěla taky původně X-lander, ale teď jsem rozhodnutá pro ten Hartan a ty mají korbičku velkou...a mají spoustu věcí, co se mi líbí...Ještě ale budu raději zkoumat a hlavně si ho projedu na živo..a taky se před koupí ještě zeptám novu kámošky, jestli je s ním orpavdu spokojená...to už ho budou mít 3/4 roku :slight_smile:
7. únor 2010 v 11:08  • Odpověz
autor
ahoj holky,my budeme kupovat kočar camarelo q12 ,ma velkou korbičku i sportovní sedačku,dobře se s nim jezdí.
7. únor 2010 v 11:12  • Odpověz
Ashlee, ty jsi psala, že ho máš vyhlídnutý za 11tis., že jo? Já nevím, jestli je to přesně on, ale mrkni myslím, že jsem ho našla na Aukru za 9tis...

http://www.aukro.cz/search.php?string=camarelo&buy=0&new=0&pay=0&vat_inv=0&personal_rec=0

je to on??
7. únor 2010 v 11:16  • Odpověz
Anie: nejsem definitivně rozhodnutá, ale pořád vede ten Concord Fusion Travel set, německej výrobce, nenašla jsem skoro žádnou negativní recenzi, korbička veliká, líbí se mi, splňuje všechno, co chci, zejména, že je maga lehkej (11kg)...ale je dražší než X-Lander, na netu se teď dá sehnat za 18,600,-...
Minulej týden jsme s Michalem potrápili prodavačku...nechali jsme si ho komplet rozebrat a zase složit, přebudovat na sporťák atd., abychom viděli, jak je to náročný...chudinka slečna :slight_smile:
7. únor 2010 v 11:22  • Odpověz
7. únor 2010 v 11:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.