• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
dobre ranko, holky, mam dotazecek. Kdyz jsem byla naposledny na kontrole, byla jsem na zacatku 10tt (9+1) a ptala jsem se dr., kdy mi bude delat nejak krevni testy (takovy ten tehotenskz zaklad na krevni skupinu, Rh faktor, ruzne nemoci, protilatky, a ja nevim, co jeste) a on mi rekl, ze az v 16tt!! :astonished: :astonished: Tak jsem z toho byla celkem dost prekvapena! Cekala jsem, ze si treba reknu o testy na toxoplasmozu a tak. A ted jsem se dozvedela, ze mi bude brat krev az v 16tt, tak nevim.
Kdy vam dr. poprve bral krev na takove to vetsi pocatecni testovani? Se v tom nejak nevyznam:(
8. únor 2010 v 09:36  • Odpověz
Anie: no, já mám ale rozměrově úúúúplně jinou pneu :grinning: :grinning: :grinning: Jsi vyžle :wink:
8. únor 2010 v 09:36  • Odpověz
Orchi: mě krev nebrali, jdu za 14 dní a nemám ani chodit nalačno, takže asi taky nic. Taky by mě ta toxoplazmóza zajímala...kousla mě kočka před týdnem :unamused:
8. únor 2010 v 09:38  • Odpověz
Jéééé, Lauri, tomu Ty říkáš pneu??? :grinning:, mno to bys měla vidět v jakým polstrování mám Matýska uloženýho já :grinning: :grinning:.

Bibi: já jsem taky držela tajemství do 12tt (nevěděli to v práci, nevěděli to kamarádi, jen má mamka a nejbližší kamarádka....), jsem pověrčivá :slight_smile:. Každopádně ples do půlnoci bych takto ze začátku nedala, byla jsem úplně vyřízená, unavená, bez energie + bylo mi tak od 8 do 12tt hrozně blbě...fuj :stuck_out_tongue_closed_eyes:.
8. únor 2010 v 09:39  • Odpověz
jinjin: jee, tak tos me uklidnila.... :confused: :dizzy_face:

lauri: ja jsem teda taky z Brna, ale bohuzel tento patek hned po praci vyrazime ke znamym na vikend, takze bohuzel nemohu slouzit, co se tyce navstevy :unamused:
8. únor 2010 v 09:43  • Odpověz
Orchi: náš Dr. mi dělal "první těhotenstké odběry" (tak tomu říkal) až v 18tt zaráz s odběry na triply....takže to bude v pořádku.
Jinak ale sama jsem si řekla obvodní Dr. při prohlídce, že chci "odběry, co se dělají těhulím" a vzala mi pět ampulí už někdy v 8tt...
8. únor 2010 v 09:43  • Odpověz
A ty odběry u našeho Dr. byly navečer.....rozhodně ne nalačno, to bych se prohlídky nedožila :grinning:, takže nejíst předtím nění asi pro tyhle testy důležitý.....
8. únor 2010 v 09:45  • Odpověz
Daee - my pujdem do Repromedy
8. únor 2010 v 09:53  • Odpověz
Daee: aha, tak to mě ani nenapadlo, že se předtím můžu nacpat :slight_smile:
Lauri: úplně jsem na to zapoměla. Já s pátkem ještě nevím, možná budu muset být od 15h do 20h v práci :confounded: Ale kdyby ne, možná bych zašla.
8. únor 2010 v 09:53  • Odpověz
Ahoj holky,
tak přes víkend jsem tu nebyla...teda občas jsem si přečetla, co je nového a zase mizela. To víte...když manžel celé dny pracuje, tak jsem ráda, když o víkendu můžu být s ním! Dnes vyjimečně nemá práci, tak se hned ráno vrátil, tak tu zase moc nebudu :slight_smile: Ale snad omluvíte mou absenci.... :grinning:
Přes víkend jsme dodělali ten přebalovák a jsem z něho nadšená :slight_smile: Přesně, jak jsem si ho představovala....potom sem hodím fotečku.
zolicku a sven: myslím na Vás, tak ať kontroly dopadnou na výbornou a napište nám novinky!
moni: na tatínka jsem myslela celý víkend....tak snad bude vše v pořádku! Drž se a dej vědět, jak je taťka na tom.
8. únor 2010 v 09:56  • Odpověz
Jin: dokonce i před NT se můžeš nasnídat (říkala sestřička na recepci) :slight_smile:...jediný pozitivum toho neustálýho vysávání krve...měla jsem si to počítat, tolikrát mi nebrali krev za celej život dohromady....jenom na té blbé cukrovce teď to bude zase min. 2x....chjooo :frowning2: :frowning2:
8. únor 2010 v 10:00  • Odpověz
ahooooooooooooooooooooooj jsem doma, uf
8. únor 2010 v 10:00  • Odpověz
Večerničko, žádné odcházení, jsi tu s náma. A i když budeš smutná, budeš se chtít vypovídat, vybít zlost, vztek a bezmoc, jsme tu pro Tebe. A až příjde ten krásný den se 2// budem tu pro tebe aby jsme se s tebou radovaly :wink: :slight_smile:

sven - držím palečky na kontrole a těším se
8. únor 2010 v 10:03  • Odpověz
Zolicku: Tak jaký to bylo.....povíííídej
8. únor 2010 v 10:03  • Odpověz
JJJ, Zoličku, tak co?
8. únor 2010 v 10:05  • Odpověz
Daee - výsledky z krve nemám, budou v pátek ale UZ dopadl na 1 :dizzy_face: :dizzy_face: miminko za 14 dní vyrostlo o 3 cm na 7,6 cm, srdíčko krásně a pravidelně tlouklo, NT máme 1,5 což je taky dobrý a nosní kůstka přítomna. Viděla jsem mozek, ledviny, močový měchýř, žaludek no prostě vše. Byl to nádherný zážitek :dizzy_face: :dizzy_face: mám krástké video, jak se tam prďolka mrská a fotečku už mám v albíčku :slight_smile:
8. únor 2010 v 10:07  • Odpověz
zolicku: to je krááása....:slight_smile: ,
NT máme úplně stejnou hodnotu :wink:
8. únor 2010 v 10:15  • Odpověz
fakt? no a vy jste krásně zdravoučký, tak určo i u nás vyjde vše ok :slight_smile: jo a máme posunutý termín na pátek 13tého :grinning: :grinning:
8. únor 2010 v 10:18  • Odpověz
jin,daee: no já jsem se rozhodla :dizzy_face: .. rodině to oznámíme po kontrole (doufám že bude vše v pořádku)..to už budu na začátku 9.týdne a poprosím je, aby se pokusili udržet tajemství taky do toho NT screeningu.

Jinak:ten můj chlap mi udělal radost. Naznal, že bychom měli načerpat vědomosti...koupil knihu o miminkách , pak jógu pro těhotné...moc se těším, asi skoro rok už jógu sabotuji a chybí mi, no a jako dárek jsem dostala těhotenský zápisník (moc pěkné, až člověk uroní slzičku.....jo,jo s hormonkama je to sranda). Vzhledem ke skutečnosti, že se začetl do pár řádků knihy, tak se zdá, že už si konečně uvědomil že se pomalu stává tatínkem a je úplně mileeeej (nesmím moc chválit, už vidím jak se mračí, z to co to na něho žaluju)...ale přiznám, že jsem to nečekala. :grinning:
8. únor 2010 v 10:22  • Odpověz
zolik: moooc gratuluji, krásná fotečka!!!

orchidie: já si myslím, že mě Dr. bude dělat odběry zítra (to budu 9+4)
8. únor 2010 v 10:22  • Odpověz
Zolik: ten pátek 13 na porod by byl dobrej :grinning: , alespoň by to pro vás byl už napořád šťastnej den :wink:, ale on to prcek asi netrefí....i když co víme, že....
8. únor 2010 v 10:25  • Odpověz
Jinak my to chceme všem oznámit až po výsledcích NT....zatím to ví jen šéf, tomu jsem to musela říct hned...neví to ještě ani naši, to bude pak velké překvápko :slight_smile:
8. únor 2010 v 10:26  • Odpověz
bibiska - taky jsme to měli podobně rodině jsme to řekli cca v 9 týdnu ale s prosbou at zatím nešíří dál, takže to ví jen nejbližší rodina, zbytku to oznámíme po výsledkách z NT :slight_smile:

holky všem na zítra držím pěstičky :slight_smile:
8. únor 2010 v 10:26  • Odpověz
orchi: Já jdu na první odběry zítra. V papírech od Dr. mám napsáno, že se první těhu odběry ( krevní skupina, Rh faktor, HIV, žloutenka, toxoplasmoza... ) dělají v 10+0 - 10+6 tt. Ale tak asi to má každý Dr. jinak.. Takže zítra klušu. A nalačno, takže jsem zvědavá, jestli hodím šavlu... Jsem zvyklá po ránu jíst, nedělá se mi potom špatně.. Třeba už ty nevolnosti přešly, ale tím, že pořád snídám, tak nevím..
S jídlem před NT si teď jistá nejsem, budu se muset kouknout doma do těch papírů. Ale vzhledem k tomu, že NT je UZ, tak se asi jíst může..
8. únor 2010 v 10:27  • Odpověz
autor
ahoj holky.

zolik gratuluji,fotka je pěkna.

Muj manžel se narodil 13.7. .tchyne mi řikala že mela vyvolanej porod a že nechtěla rodit 13 .
8. únor 2010 v 10:32  • Odpověz
autor
me poprvé brali krev v 10+3
8. únor 2010 v 10:34  • Odpověz
před NT se jíst může, pokud nebudete mít spojenou krev. já to spojené měla, takže nalačno :stuck_out_tongue_closed_eyes: a pak ještě letěla do obchodu ať máme doma co jíst, no muka pro těhuli :grinning: :grinning:
8. únor 2010 v 10:36  • Odpověz
holky, můj manža mě včera pobavit a potěšil zároven, celý večer až do půlnoci vybíral na netu kočárky................prej už v tom chce mít jasno, tak to je fajn, jak ho to zajímá, a sám od sebe..............
8. únor 2010 v 10:42  • Odpověz
Holky, já NT měla s krví a bylo mi výslovně řečeno sestřičkou při objednávání, že se můžu nasnídat....takže zase asi co Dr., to jinej postup....(a nebo jsem totálně zmatená...teď jste mě tak znejistěly, že už si ani nejsem jistá, že to ta sestra fakt řekla :grinning: :grinning: :grinning:).
Nicméně mě bylo tehdy tak blbě, že jsem stejně nejedla....

Bibi: jasně, ono je vlastně jedno, kdy to oznámíš....záleží jak to každá má, jestli potřebuje třeba kvůli práci nebo nevolnostem jít s pravdou ven....Lepší to říct, než aby to odhadovalo okolí samo... :slight_smile:
8. únor 2010 v 10:45  • Odpověz
Lauri, tak to je super. Manža se taky moc těší, ale že by si sednul k netu a hledal kočárky, to nehrozí. Když je hledám já, tak si sedne ke mě a kouká, ale sám od sebe ani fň..
8. únor 2010 v 10:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.