• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
Ahoj holky,
děkuji Vám za pochvaly přebalováku, mám z něho obrovskou radost. Maciol, to koupání mě taky napadlo, že nebude ideální, ale já jsem to tak chtěla - v koupelně máme jen sprchový kout a málo místa. Při nejhorším to budu řešit taky igelitem :grinning:
Ještě jsem se chtěla zeptat....jak to, že Ti dr. nedovolila letět? Ty jsi měla nějaké zdravotní problémy, nebo už jsi byla ve vysokém stupni těhu? Mě přijde, že paní doktorka dovolí vždycky všechno :slight_smile:
jess: souhlasím s tím, co tady psaly holky.... jen ty nejlépe víš, jaký je Tvůj žebříček hodnot. Pak nám dej vědět, jak jsi se rozhodla.
avally a anie: ať odběr krve i kontrola dopadnou na výbornou.
9. únor 2010 v 10:59  • Odpověz
zolik: takže jsi letecké společnosti o tom, že jsi těhotná vůbec neříkala? já právě vůbec nevím, jak tady to je............
ale děkuji i za tvou zkušenost, začínám si čím dál víc říkat, že bych do toho šla.........

daee: tak já budu v 21 a 22týdnu, když tam poletím, takže ideální období by to mělo být.................
a taky taková doba na první pohyby, holky, to by byla nádhera..............
já se chci právě zeptat na názor tří dr, gynekoložek......dneska bude manža mluvit s jednou, ve čtvrtek jdu na gyndu a ještě můžem jedné zavolat................přijde mi že co doktor to názor...........

akorát holky, jak to je s opalováním a celkově pobytem na slunci v těhu - já si myslela, že se to vůbec nesmí.....
ale asi je to blbost ne? když bych byla bud pod slunečníkem nebo si opalovala záda a nebo byla pořád ve vodě, taky samo něco na hlavě, tak by to mohlo být ok............

že bych se už začínala těšit?
9. únor 2010 v 11:07  • Odpověz
holky, dneska mi doslo, proc porad odkladam to, abych se zacala zabyvat vyverem kocarku :frowning2: :confounded: Asi nebudu schopna vybrat ten pravy:( Po NT asi zavedu rec s mym milovanym, aby se do teto casti vyberu vybavicky pustil i on, prece jen je o dost lepe technicky vybaveny a rad procita recenze pred tim, nez neco koupi... coz se teda o mne rict neda :sweat_smile:
9. únor 2010 v 11:12  • Odpověz
Lauri neříkala, jen jsem se poradila se svým doktorem jestli můžu letět a on mi řekl, že jsem v pořádku a že mi to nezakazuje. Ne že by z toho teda skákal radostí ale povolil. Ale žádný papír mi na to nevystavoval :unamused:

Lauri - a okolo toho 21 t, je opravdu ještě vhodná doba na létání,takže když bude mimišek OK, nebála bych se a užila si poslední klidné a nádherně strávené chvilky s manželem, před tím šrumcem, co Ti obrátí život naruby :grinning:

a ad opalování. Opalovala jsem se normálně, jen bříško jsem si přikrývala ručníkem a mazala častěji krémem. Když jsem ležela na bříšku, tak vyhrabala do písku díru na pupíka abych ho neutlačovala :grinning: a válela se dál :dizzy_face:

a já doufám, že taky ještě někam vyrazíme, taky toužím po trošce odpočinku :dizzy_face: :dizzy_face:
9. únor 2010 v 11:13  • Odpověz
mam takovy dotazek, k jakemu normalne dostupnemu kocarku tady u nas v CR byste prirovnali ten iCandy, co mam albicku?mam ted na mysli treba hloubkou korbicky nebo nanoznikem u sportacku?
Moc se mi libi konstrukce, nafukovaci kolecka... a vaha (s korbickou 15kg a sportacek 12kg)
mrknete: http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=545364&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F

a k cestovani: my se chystame v kvetnu jeste letet do Svedska na svatebni cestu:slight_smile: to bych mela byt tak cca ve 23-24tt a nijak moc si s tim teda hlavu nelamu:slight_smile: ale zase chapu, ze srovnavat letenky do Svedska za par kacek a takovou delsi a nakladnejsi cestu, jakou resi Lauri, to se asi moc neda...
9. únor 2010 v 11:25  • Odpověz
zolicku, moc krasny pupicek.... No, ja uz jsem se proste smirila s tim, ze ja si na pupik jeste pockam :grinning: :grinning: zatim ani naznakem neleze. Ma to tady nekdo podobne? :sweat_smile:
9. únor 2010 v 11:27  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile: Tedy, já mám ještě ráno, o půl osmé jsem asi zaklapla budíka a probudila jsem se až teď...řeknu vám, že to někdy vůbec není špatné, takhle si pospat :grinning: Ikdyž teda je to na úkor toho, že večer nemůžu usnout, hledím do stropu a nic...

Jess - já pořád přemýšlím nad tím tvým dilematem...je to fakt těžké...nejdřív jsem si říkala, že být tebou, tak bych do toho fakt šla, že je to třeba příležitost, která se už nemusí opakovat, zvlášť jestli jsi teď v práci nespokojená...a jak psala Daschiki, klidně se můžete začít snažit třeba za půl roku, když budeš mít nezvladatelnou touhu :grinning: Pak jsem si zas sice vzpomněla, že ještě v listopadu jsem byla v práci, která mě neskutečně deptala a nesnášela jsem to tam, ale říkala jsem si, že si už hledat nic nebudu, že stejně chci mimčo a až otěhotním, tak tam ještě nějakou chvilku pobudu a pak odejdu a už se tam po mateřské nevrátím...no nakonec teda nás tam několik vyletělo, takže jsem to už nemusela řešit...ale kdybych tam pořád byla, a stále ještě nejsem těhotná, tak by mě to deptalo asi ještě víc, kdoví, jak dlouho může ještě trvat, než otěhotním...zkrátka kdybych měla takovou možnost jako ty, tak neváhám a jdu do toho...i přesto, že chci miminko hrozně moc...a pak by byly dvě možnosti - buď by mě ta práce hrozně bavila a uspokojovala, takže bych třeba i dospěla k tomu, že s mimčem ještě chvilku počkám...anebo by touha po miminku pořád byla obrovská, tak bych se asi nerozpakovala a ve snažení prostě pokračovala...jednak pořád nikdy nevíš, jak dlouho to bude trvat, než se mimča dočkáš a hlavně - já jsem měla vždycky problém s tím, že jsem zkrátka loajální k zaměstnavatelům, ale někteří se mnou už párkrát s prominutím "vydrbali", tak proč já bych pořád měla brát ohledy....
Uf, no doufám, že jsem to napsala srozumitelně :sweat_smile: Ale samozřejmě konečné rozhodnutí je na tobě, já myslím, že každé bude dobré, tak jen přeju, ať už se rozhodneš jakkoliv, hlavně ať z toho máš dobrý pocit :wink:

Lauri - poslechni si názory lékařů a pak se rozhodneš....já bych asi ale jela...ještě nejsi "tak moc těhotná" :grinning: a jestli nemáš žádné problémy a komplikace, tak nevidím problém....s tou vlhkostí mají problém asi zezačátku všichni, tak si prostě první den jen sedneš na terasu a budeš se adaptovat :slight_smile: A lítá tolik těhotných ženských, tak proč bys nemohla ty... Ikdyž jak říkáš, každý rok tvůj manžel někam lítá, ale jestli jsem to správně pochopila, tak každý rok někam jinam, a zrovna Mexiko by mě třeba hrozně lákalo...navíc s prckem už to pak asi nebude tak jednoduché se někam podívat...jsem samozřejmě taky toho názoru, že miminko je na prvním místě, ale myslím, že pokud tam nebudeš zrovna skákat bungee jumping, tak je to v pohodě :grinning:
9. únor 2010 v 11:33  • Odpověz
Fuj, chtěla jsem napsat "ze začátku" a ne "zezačátku" :zipper_mouth:

zolik - ty jo, tak to je fakt slušné bříško na 14. týden :dizzy_face: Krásné....
9. únor 2010 v 11:54  • Odpověz
Ahoj holčiny, tak už jsem zase v práci. Při krvi se mi kupodivu ani nezatočila hlava, natož něco víc, nějak jsem těch pět zkumavek nepocítila. Už jsem i viděla svoji těhu průkajdu, co dostanu příští týden :slight_smile: Byla jsem tam i s tchýní, chodíme ke stejnýmu dr., ona tam dneska byla na vyšetření, a cestou zpátky jí šiblo a koupila troje mini pidi ponožtičky :grinning: Tak je doma vyfotím a hodím do alba, jsou docela roztomilý :slight_smile:

Jinak avally držím palce :slight_smile:
9. únor 2010 ve 12:14  • Odpověz
Zolí, ty bláho, to je pupajz :dizzy_face: Krásnej :slight_smile: Ale na tvou otázku odpovedět radši nehledej, mohla bys být zděšena, jaký rozměry nakonec pupík bude mít :grinning:
9. únor 2010 ve 12:41  • Odpověz
Annie - no šikulka, jak jsi to pěkně zvládla :dizzy_face: :dizzy_face: a vidíš průkajda už na tebe čeká :dizzy_face:

No a pupajz, je právě že až moc mega, já vím, že u druhého je to rychlejc vidět, ale bojim bojim. U Terky jsem měla fakt neskutečnej buldozer, a to jsem si do 35 tt říkala, že je to pěkné bříško, jestli to půjde tímhle tempem, tak to abych si pořídila na to břicho kolečko :sweat_smile:
9. únor 2010 ve 12:46  • Odpověz
zolik krááásnej pupík....aspoň tu nejsem pupkatá sama....a až my tady všechny budem těhu podruhý, určitě se nám taky vyloupnou bříška dřív :grinning:.
Já teda doufám, že nebudu mít mega břuch, ale těžko říct....teď mi asi už porostě rychle, že?

Anie: tak paráda....vidíš, jak nás to těhu zoceluje....pět ampulí krve a s Tebou to nezamává.... :sunglasses: :slight_smile:
9. únor 2010 ve 12:58  • Odpověz
tak jsem si ted volala na vysledky steru z bezne tehu kontroly u gyndr. a zase mi tam nasli streptokoka:( ach jo... dr. mi ted napise 3tablety canestenu a po 12tt to chce jeste jednou prelecit. Trapilo me to uz v lete, ale ted absolutne zadne potize nemam, tak jsem nastvana, ze jsem se z toho nevylecila v lete ... a to jsem uzivala hnusne, zavadeci tablety a musel se prelecit dokonce i pritel...
9. únor 2010 ve 13:07  • Odpověz
zolik. tak bomba, děkuju za rady..............pak se budu vyptávat dál, jestli to fakt klapne...........hlavně když už se rozhodnu jet, tak se ničeho nebát, dávat pozor na sebe, ale neužírat se strachem, co se může stát - to je podle mě to nejhorší.................no manža už to bere jako hotovou věc že jedu, tak se těší....................
říkám mu - no jestli teda pojedu - a on mi říká - jak jestli, pojedeš.................. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

zoli: ale to je pupek teda.............taky se těším, a holky, kdyby to moře klaplo, to by byly fotky - těhu bříška v karibiku............já se fakt asi začnu těšit.................

orchid: já taky moc pupek nemám, bud v klidu, jen po jídle a to ho vidím jen já a manža, jinak by si toho vůbec nikdo nevšiml, takže bud v klidu.......a já kočárek taky vybírám s manželem, ho to taky baví hledat a vybírat na netu a pročítat recenze, takže jsme na to taky dva............

luci: ahojky, taky si ráda pospím, je to super................
a to mexiko - děkuju za názor, jsem vám tady každé vděčná.......a překvapilo mě, že byste všechny letěly, vlastně mi to dodalo odvahu.............je to pravda ale, budu přesně v půlce, takže nikde nic, bříško bude maličké, takže v poho..............
9. únor 2010 ve 13:08  • Odpověz
Laurinko - když to bude OK jen leť všechny Ti to tu moc přejeme :dizzy_face: a opravdu nemysli na negativa, leť, užívej si a hlavně se nám v pořádku vydovolenkovaná a odpočatá vrať :dizzy_face: :dizzy_face: To bys nikdy nikam neletěla. Já nikdy nemyslela na to co vše se může stát, ať už byla malá v bříšku, nebo když jsme s ní jeli na dovču v 1 roce. A vždy to snášela super. Bez problémů a užili jsme si nádhernou dovolenou,nelitujem a prohlížíme s radostí fotečky. Takže jestli to vyjde taky se přidám a ještě někam poletím. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: takže vzhůru do dovlenkování :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
9. únor 2010 ve 13:13  • Odpověz
zolik. no ted mi akorát jedna holka psala, že právě je blbý ten dlouhý zaoceánský let.........že hrozí různé trombozy a tak..................pobytu se nebojím, myslím, že na vlhkost si zvyknu, jídlo taky nějak zvládnu, ale jak ses ty cítila v letadle těhu?
9. únor 2010 ve 13:16  • Odpověz
Orchi:
co třeba:
Mutsy Slider
Maxi-Cosi Mura 3 (4) (zkus si najít fotku sporťáku se stříškou)
Quinny Speedi
...zdají se mi rámcově podobné....co myslíš??
9. únor 2010 ve 13:19  • Odpověz
Laur - bylo mivýborně. Lauri nevím, kdy ale nedávno jsem nahlížela nějaké mamince do albíka a ta cestovala taky takhle daleko těhu a vůbec nic jí nebylo. Celkově se při těch dlouhých letech doporučuje chodit, když nemůžeš zrovna chodit tak prošlapávat, stoupnout, zaklimbat nohama. ale let by byl to poslední čeho bych se bála :wink: ani nepoznáš že jsi ve vzduchu. Vím že to nemůžu srovnávat, letěla jsem jen 2 hoďky ale i tak bez sebemenšího problémku :slight_smile:
9. únor 2010 ve 13:19  • Odpověz
Lauri: tam bude asi důležitý se občas projít po letadle a protáhnout se...
Tady jsem našla něco, co by tě mohlo zajímat, je tam i o té trombóze a jak se za letu chovat :
http://tehotenstvi-wb.blog.cz/0701/letani-letadlem-v-tehotenstvi-a-rady-pro-klidny-a-bezpecny-let
9. únor 2010 ve 13:22  • Odpověz
Daee - mě se při Terce bříško rapidně začlo zvedat od 24 25 tt takže to máš za pár :dizzy_face: :dizzy_face: za cvhilinku budeš pupkatice pupkatá :dizzy_face: :dizzy_face:

Orchi - neporadím, já s těmahle kočárkama s malými kolečky vpředu nikdy nepočítala, takže nemám ani načteno :unamused:

ale maxi cosi mura 3 má vpředu ty kolečka nafukovací akočárek je to krásnej ale taky ta cenová kategorie :unamused:
9. únor 2010 ve 13:25  • Odpověz
zoli. no já letěla jen jednou a taky jen dvě hodky, zato s mezipřistáním a taky ok, tak si říkám - o co jde, jsem mladá, zdravotní problémy nemám, většinu cesty můžu prospat, tak co.................
a děkuju za odkaz............
9. únor 2010 ve 13:29  • Odpověz
Daee - ty typy a rady vypadají dobře

http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3787159&vReferer= tady jedna pupkata z 38 tt :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. únor 2010 ve 13:32  • Odpověz
zolik: nestraš!! :astonished: Zatím si to bříško užívám, ale takový pupendo, jestli mi naroste, že se neohnu...to už asi nebude žádná sranda.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Zolik: Mura 3 je pěkná že? :dizzy_face:...zvlášť teď ta nová série 2010 :grinning:
9. únor 2010 ve 13:32  • Odpověz
Daee -tak mrkni na mě byla jsem jak odstrašující případ

a novou muru jsem neviděla jdu omrknout :dizzy_face:
9. únor 2010 ve 13:33  • Odpověz
Zolik: jééé tys měla krásný bříško, mě se fakt líbí, akorát ho nosit (i těch "jen " pár týdnů) byla asi fuška.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. únor 2010 ve 13:34  • Odpověz
Daee - já poslední týdny nefotila. Ještě hooooooodně narostlo a už to ke konci bylo náročné. Ale i tak se zase těším na kopanečky, na to jak poroste, protože to všechno k tomu patří.

Jo a ta nová mura je pěkná ale příjde mi, že v kolekci 2008 měli barvičky živější a pěknější.
9. únor 2010 ve 13:39  • Odpověz
holky, myslíte, že je možný takhle hrozně brzo cítit pohyby? jsem sice druhomamka, ale u Terky jsem zažila až kopanečky.
TeĎ mám takové bublinky už asi 2 -3 dny v bříšku,na dotek to ještě necítím,ale bublá to tam co chvilku. Tak nevím, jestli to nejou prdy :sweat_smile: :sweat_smile: ale nepřijde mi a i dr. včera přesně v těch místech dělal UZ...
9. únor 2010 ve 13:42  • Odpověz
Zolik: mno co by ne.....ty už bys to měla poznat dřív....je fakt, že období bublinek já asi od větrů nerozlišila a poznám až teď to okopávání (kdepak motýlci :grinning: ), ale Ty bys mohla....a jestli je prcek divoch a kope o sto šest...prostě větry musí čas od času dospět na konec cesty a jestli nedorazí, tak víš, že to byl mimís a dává o sobě vědět :grinning: :grinning:

Jdu porovnat ty barvy Mury 2008 a té nové.... :wink:
9. únor 2010 ve 13:47  • Odpověz
zolik: no, ja to ted celkem na netu procitam a zacinam v tom mit pekny zmatek. Budeme na to asi fakt muset sednout dva, abychom se neceho dobrali... Ja jsem se nejdriv divala jen na to, jak kocarek vypada a jaky mam z nej pocit, ale ted jsem se teda i vic zacetla do technickyc parametru a zkusenosti maminek. Za kazdou cenu jsem chtela 3kolku, ale aby byla tak nejak i do terenu... 4kolky me osobne pripadaji jako neohrabane a podivne vypadajici tanky, ale to je proste jen muj subjektivni pocit, kvuli kteremu bych takovy kocarek nechtela... V diskuzich je toho hafo a tezko se v tom asi zorientovat. iCandy jsem chtela i proto, ze se prave da jednoduse prestavet ze 4kolky na 3kolku s nafukovacim prednim koleckem, ktere se mi moc libilo do terenu... Taky jsem zvazovala tu delku sportackove verze s fusakem, ale nemuzu nikde presne najit rozmer jen toho sportaku...
Jinak se mi jeste moc libi Quinny Speedy nebo Peg Perego GT3...

Jo a cetla jsem ted neco malo o tom streptokokovi a nebude to asi az takova traga. Zadne subjektivni problemy nemam a normalne se to prelecuje i v tehotenstvi... Jediny rozdil je v tom, ze se pri porodu poda infuze s ATB, aby se predeslo nakaze miminka a pripadne se po porodu udela kontrolni ster miminku, aby nebylo ohrozeno nebezpecnym typem streptokoka B...
9. únor 2010 ve 13:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.