• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
Ahojky holky...................
maciol. děkuji za rady ohledně plínek i za držení palečků na kontrole........jdu na deset, tak mi holky držte palečky, at miminko vidíme živé a zdravé........................
k té srně - bylo to šílené vid,.......já byla v šoku ne z toho, že tam ta srna stála, ale z toho, že fakt pět vteřin před tím jsem nad tím přemýšlela, jako že co bych dělala, kdybych potkala zvěř.................a nejlepší manža, ten seděl a čekal, co udělám, jestli budu nějak zmatkovat nebo tak.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

avally. taky díky za držení palečků........
s dovolenou neporadím, toto se mě netýká, jsem osvč......

daee: já jich chci koupit cca 20 malých a pět větších.......
a v té tvé práci, to je celkem síla teda........................a ty nepůjdeš na neschopenku vůbec?
11. únor 2010 v 08:35  • Odpověz
Lauri: držííím palce...a přijď se nám co nejdřív pochlubit :slight_smile:

Na neschopenku se nechystám, pokud nebude důvod....jako zaměstnanec bych si akorát pohoršila. Jsem domluvená akorát, že od začátku března budu svoji práci dělat z domu...protože mi stačí mít notebook, telefon a net...
11. únor 2010 v 08:46  • Odpověz
Ahoj holky,
lauri: držím palce, ať na kontrole vše Ok a těším se na nové zprávičky o mimískovi.
avally: s dovolenou taky nevím, nejsem zaměstnanec. Ale Daee Ti to popsala pěkně, tak teď už se jen domluv v práci.
daee: taky koupím cca 20 plínek (toho klasického rozměru) a potom asi 10 těch velkých (nazývají to jako osušky).
maciol: moc děkujeme za rady ohledně plínek. Sleep&Play už teda určitě nekoupím :unamused: Budu číhat na nějaké akce klasických Pampersek a nebo Huggisek.
11. únor 2010 v 08:56  • Odpověz
daee: jj, určitě vám napíšu, akorát asi až po obídku, nevím, jak dlouho se tam zdržíme, a pak jdeme na svíčkovou, mnamky........

k těm látkovým plenkám - holky, kde je budete kupovat? Jako co jsem zatím viděla třeba v tescu a tak, tak to je hrůza, to je z takového materiálu, že mi to přijde jak vytahané nekvalitní froté prostěradlo, já bych chtěla takové ty klasické bílé plenky, co jsme mívaly my jako děti, ale netuším, kde je sehnat. na netu to asi těžko poznám, jaké jsou...........
11. únor 2010 v 08:58  • Odpověz
ahoj holky, jen tak k vam nakukuju, koukam, ze resite plenky. tak to si budu muset zapamatovat stranku, abych jednou vedela, kde vsechny ty cenne informace hledat.
jinak ja uz zas srsim optimismem, ze holt nam bude unorovy mesic osudny :grinning:
kdyz ne, tak si pak dame mesic pauzu, nebot necheme mimco na vanoce. a pak se do toho pustime s plnou silou :grinning:
tak at vam pekne vychazi kontroly!!
zolik - super, ze mimco je v poradku, a pekne koukej odpocivat :slight_smile:
11. únor 2010 v 09:03  • Odpověz
Dobré ranko Koníkovky :slight_smile:

Zoli: super :o) Četla jsem ty dobré zprávičky ještě večer o půlnoci a fakt slza na krajíčku :dizzy_face: To je děs (jako ten brekot) ale jinak super, že jste v pořádku. Asi to budeš mít těžké co s malou? Tak držim palečky, ať babička zafunuje a máš klídek!
Lauri: ať Ti dopadne kontrola na 1*

Jinak teda na plínky jsem ani nepomyslela! Jsem asi pozadu, ještě, že to tady pořešíte a já jen půjdu a koupim! Uf. No, švagr pracoval v Rakousku a celou ségřinu mateřskou tahal plínky z Vídně, prý jsou tam o dost levnější. Ale teda konkrétní čísla nevím, já ani nevím, kolik stojí tady :grinning:

A kdepak jsou naše snažilky? Neměla Jess náhodou nějáké to vyšetření? Jakpak dopadlo? Jakpak se daří?

Mějte hezký čtvrtek!
11. únor 2010 v 09:09  • Odpověz
Vecrnice: zdravím. Tak to Tě tipuju, že březen je tutovka a vyhrávate Vánoční mimi! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
11. únor 2010 v 09:10  • Odpověz
jinjin: bud v klídku, já taky nemám přehled, kolik stojí konkrétně plenky tady................ale když je to v akci a jedna vyjde na tři - čtyři koruny, je to fajn.......
hlavně bych miminku nikdy nekoupila ty obyčejné TESCO plenky, nebo něco takového. Na tomto bych fakt nešetřila, i moje kámoška, co moc peněz nemá, tak kupovala jedině pampers, to jsem se i divila, tam jsem to nějak nečekala.......
11. únor 2010 v 09:12  • Odpověz
ahojky holky, mamky, těhulky :slight_smile:

laurinka k dnešní kontrole držím moc moc pěstičky..:slight_smile: :wink: ,
11. únor 2010 v 09:25  • Odpověz
lauri: Držím palec na dnešní kontrolu :slight_smile:

avally: No já si hodlám všechnu ( nebo alespoň tu většinu, kterou mi šéf dovolí ) vybrat před mateřskou..

K těm pelnkám ještě - prý Babylove z DM jsou dobrý, spousta mamin si je chválila.
11. únor 2010 v 09:28  • Odpověz
vecernicko: takže teda budem držet palce, aby byl "vítězný únor"!! a jinak souhlas s Jin....pokud nevyjde únor, tak v březnu jsi jasná :wink:

Didi: zhruba tak nějak jsem chtěla taky nakoupit...20 klasických a nějaké ty větší "osušky".
Asi je koupím na Aukru, tam od některých prodejců vypadají kvalitně, uvádí se tam gramáž, že mají zakončené okraje atd....

A pod vaším vlivem začnu teda koukat na nějaké akce na Pampers nebo Huggies.....
11. únor 2010 v 09:37  • Odpověz
Ahoj holky, no musím vás všechny aspoň pozdravit. Takže pěkný čtvrteček a hezké zprávičky. :slight_smile:
Stíhám pouze dočítal a snažím se pravidelně, protože vím že za chvilku bych byla mimo mísu. Tady se to informacemi jenom hemží. Jak tak koukám, tak vy těhulky o měsíc vepředu máte už úplně jiné starosti do budoucna. Já se pozoruji ráno v zrcadle, zda se mi neděla konečně aspoň náznak špíčku na pupíku (pořád ani náznak) abych jako měla pocit že už teda těhulka jsem, a vy už holčeny řešíte plínky, no teda to to letí. Ale jsem ráda, nasávám informace do budoucna. :dizzy_face:

Vítám novou těhulku a přejí pohodový průběh těhotenství. :sunglasses:

Vecernice:v okamžiku přečtení oznámení, že v březnu se plodit nebude jsem nabyla naprosto stejného přesvědčení jako jin :wink: ...potutelně myslím, že to bude vánoční miminko....hele já jsem ležela našim taky pod halůzkou a nijak mě to nepoznamenalo :wink:

mějte se já jdu řešit audit naší firmy :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Už ať je pondělí , nebo srpen :sweat_smile:
11. únor 2010 v 09:43  • Odpověz
holky přejte mi radši ten vítězný únor :grinning:
11. únor 2010 v 09:49  • Odpověz
vecernicko, to víš, že Ti všechny přejeme ten "vítězný únor", ale znáš to...když něco móóóc chceš - nejde to, jakmile to "nechceš" - šup a je to! Ani nevíš jak :grinning: Takže v únoru všichni držímě palce, popř. březen to jistí :grinning: Věřím, že pak by jsi vůbec nepřemýšlela, že vánoční mimi jste "nechtěli" :wink:
11. únor 2010 v 09:54  • Odpověz
Daee: děkuji moc :wink:. Já si chci postupně vybrat celou dovču a až pak kdyžtak jít na neschopenku....ale jestli budu dlouhodobě na neschopence, tak se mi asi pak dovča zkrátí....?

Co se týče plínek, to jsem zatím vůbec neřešila....l
11. únor 2010 v 10:01  • Odpověz
no já vám nevím. nechci dvojčata a nechci vánoční mimi :grinning: jojo jako bych si mohla vybírat. to se mi včera smála kámoška s děma dětma, že její známá měla termín 2.2. a šup, 27.12. se mimčo rozhodlo, že už chce na svět :wink:

ne teď mám zase clostík, tak to určo vyjde. hlavně já jsem únorová, tak to je slibnej měsíc :wink:

jeee didi ty si Olomouce, já tam teď řeším jeden projekt. a asi se tam časem pojedu i podívat. tak se tě zeptám jako místní na tvůj názor :grinning: (ale přes Ip, ať tady nenudím ostatní :grinning:)
11. únor 2010 v 10:02  • Odpověz
A lauri už kouká na mimiii :dizzy_face:
11. únor 2010 v 10:22  • Odpověz
avally: tak to už nevím, jak je to v případě neschopenky :frowning2:, jestli se nárok krátí nebo ne....já chci jít rovnou z práce na MD, snad mi to tak vyjde

Já teď zjišťuju, že mimi kromě oblečků a hraček potřebuje milion "serepetiček" okolo....koupili jsme postýlku a teď jsem ještě objevila Ameriku :grinning: , že vlastně musím koupit matraci, polštář a peřinku, alespoň dvoje povlečení, prostěradla, možná chránič matrace, mantinel :astonished: :astonished: :astonished: .

Jojo Lauri už si asi prohlíží prcka :slight_smile:
11. únor 2010 v 10:30  • Odpověz
daee: tak teď jsem se ze srdce zasmála. Prý...objevila Ameriku :grinning: :grinning: :grinning: No to jsi napsala výstižně :grinning: Nic si z toho nedělej, já mám zase absolutní guláš v kosmetice pro prcka. Co vše je potřeba, čím vším se má mazat, co třeba na pupík, jestli ho v létě mazat nějakým opalovacím krémem....netuším :frowning2: Ale snad to ještě někde vyčtu a udělám si kompletní seznam.
11. únor 2010 v 10:36  • Odpověz
Didi:...a až si ho uděláš, tak mi ho pošleš, jo? Kosmetika pro prcka....tý jo, to mě taky vůbec nenapadlo :grinning:
Já si pamatuju, že babička mazala moji malou sestřenici po koupání normálně sádlem.... :grinning:
11. únor 2010 v 10:53  • Odpověz
daee: no ráda se o získané informace podělím :slight_smile: Jen to asi bude chvíli trvat...nejprve musím přečíst kde co, abych byla trošku v obraze :wink: A na závěr toho seznamu napíši, že pokud Vám dojde olejíček, postačí vepřové sádlo :grinning:
11. únor 2010 v 11:23  • Odpověz
ahoj holky,

nevím na co reagovat dřív

Lauri - držím palečky a těším se s čím příjdeš :dizzy_face: :dizzy_face:

Daee - teda to je hnus jak se k Tobě zachovali, dneska je to fakt síla jak se firmy ke svým zaměstnancům chovají. :frowning2:

Večerničko - vítězný únor - jasně ale jo povede se to. únor je krásný měsíc na plození a na vánoce už by jste byli ve 3 :dizzy_face: :dizzy_face:

jo a co se plínek týče - taky máme nejdraději - Pampers aktive baby - zelené - pak jsme měli pampers newborn - žluté balení a pak huggies premium s medvidkem pu :slight_smile: Malá se mi po sleepkách sice neosypala ale byla ta plína taková netvárná a když se dost počůrala tak se to vlákno vevnitř potrhalo.

Z kosmetiky jsme používali ze začátku značku weleda - přírodní neparfemovaná kosmetika - pro maminky i miminka - je dražší ale jen na bylinné bázi, takže nedráždí a je fajn.
No a pak když už jsme vyzjistili, že Terka má kůžičku fajn, nic moc jí nerozhodí tak jsme přešly na Johnsons baby a taky spokojenost
11. únor 2010 v 11:25  • Odpověz
Lauri, k tem TESCO plenam, je tu diskuse jen o plenkach a tam maminy pisou, ze prave fialove TESCO pleny jsou nejlepsi, stejny vzrobce jako Huggies. Teda ne ty bile, nejlevnejsi, ale ty drazsi TESCO jsou pry podle nich jeste lepsi nez Pampersky
11. únor 2010 v 11:28  • Odpověz
Jess - předělali obal - teď jsou zelené. Taky jsme je občas kupovali, a nejsou špatné, ale na úplně malé mimi bych asi kupovala kvalitnější, přece jen mají kůžičku náchylnější a navíc bude ještě teplo. snadno si Ti mimísci oprudí :wink:

ale pak třeba na zimu nebo až budou starší, tak pohoda - taky máme vyzkoušné a bez problémů :slight_smile:
11. únor 2010 v 11:32  • Odpověz
K té kosmetice - Babylove z DM si maminy chválí, jak kosmetiku, tak plenky. Ono se asi nedá řídít podle značky... Třeba takový Johnson je značka jako blázen, a spousta mamin si stěžuje...
11. únor 2010 v 11:50  • Odpověz
holky, v tom aby se čert vyznal, co? Celkem mě to štve, nerada bych nakoupila celou kosmetiku, plenky, ubrousky apod. a pak zjistila, že prckovi nic nesedí a hledala a hledala...to bych taky mohla vyhodit kýbl kosmetiky.
maciol: tak mě napadá...jak jste se s přítelem rozhodli ohledně té dovolené?
11. únor 2010 v 11:57  • Odpověz
JO a na zadeček byla fakt nejlepší rybilka - nebo od nivei - krém na opruzeniny - taky trošku dražší ale mooc bezva - hutný, takže se mast nepropustila močovinu na kůžičku a nedraždila
11. únor 2010 ve 12:18  • Odpověz
Didi my jsme se rozhodli, že prostě poletíme. Doktorce o tom neřeknu, samozřejmě, kdyby byl nějaký problém, tak zůstanu doma. Máme to dobře pojištěné proti stornu. Koupím si nějaké volnější oblečení a na letišti to bříško budu nějak maskovat. No snad to projde. Akorát bude asi divné, když půjdu k doktorce týden před odletem na kontrolu a ta další tři týdnu přijdu opálená, ale to už pak asi bude jedno. Kontroly už mám až na květen naplánované, to mi časově pěkně vychází.

Holky mě se osvědčila hodně kosmetika Nivea Baby, je sice dražší, ale kvalitní. Ta z DM taky není špatná. Moje dětská doktorka mi zakázala kupovat Johnsons baby, to prý většina dětí nesnáší. Tvrdili mi to i v porodnici.
Tesco plínky jsem nikdy nekupovala, jednu mi kdysi dala kamoška, protože jsem se u ní zdržela a neměla jsem svoji a Tomík měl zadeček osypaný. Ale asi záleží na dítěti, ona je kupuje už od narození malé a za dva roky je nikdy neměnila a to mají peněz jak sra*ek.
Ono je to fakt individuální dítě od dítěte. Třeba i u mastičky na zadeček, my měli jenom Bepanthen, jinou Tomík nesnesl. Holky zase používaly obyčejné levné za pár korun a děti měly zadečky v pořádku.

Ani u druhého díěte nebudu na kosmetice šetřit, ono se pak ty opruzeniny hodně špatnéě léčí a nestojí to za to. Tím samozřejmě nikoho neodsuzuji, že kupuje takovou či makovou kosmetiku či plínky, když to dítěti nevadí, tak proč ne.
11. únor 2010 ve 12:25  • Odpověz
Ahojky holky,
tak jsme zpátky z prohlídky. Miminko je ok, jsme 10plus5, takže trošku napřed, asi o tři dny, super. Máme novou fotečku, tu vložím pak do alba. Na UTZ se byl mrknout i manža, paráda. Ukazovala nám srdíčko, ručičky, nožičky, pupeční šnůru. Mimi se nehýbalo, tak asi spinkalo. No a byla jsem vlastně u té nové dr. a dobře jsem udělala - super. Napsala mi ode dneška neschopenku, dala mi žádanky na screening a v pondělí jdu na krev, na lačno a taky na glykémii. A velice milá sympatická doktorka, letáčků jsem dostala taky spoustu, ještě nějaké slevy na vitamíny, UTZ mi dělala už přes břicho, což je teda mnohem lepší, takže jsem moc spokojená.
Na NT screeningový UTZ se mám objednat v termínu od 25. února do 5. března, tam může se mnou i manža a na kontrolu k ní jdu už za čtrnáct dní, což je paráda, takže to bude rychleji utíkat. Můj doktor byl v poho, ale toto je něco úplně jiného. Takže jsem moc ráda.........
Akorát jsem se jí zapomněla zeptat na to Mexiko, protože jsem tam byla už snad hodinu, než mě zaregistrovali a všechno možné, tak příště.
11. únor 2010 ve 12:41  • Odpověz
Lauri: krááása!! Gratuluju ke spícímu pohodovému prckovi....mamka se nervuje z kontroly a on ji krásně prospinká :grinning:
A fotku ukázat šupšup!! :slight_smile:
11. únor 2010 ve 12:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.