• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
Laurinko, tak to velká gratulace k mimískovi. Je dobře, že jsi s doktorkou spokojená. Jsem teda opravdu zvědavá, co Ti řekne na to Mexiko.
Až budeš vědět termín toho NT screeningu, tak mi to pisni a já to hodím do tabulky. Napiš i přesné datum kontroly, ju?
11. únor 2010 ve 12:54  • Odpověz
maciol: tak to je dobře. I kdyby bylo Dr. divné, že jsi opálená, tak pak už ji to bude jedno.
lauri: tak to je super. Gratuluji k dobrým zprávám a k výběru tak dobré doktorky! Ty už máš žádanku na glykémii? Ta je tedy rychlá....to já jsem se o tom ještě s mojí Dr. ani nebavila a půjdu k ní až v březnu.
Lauri, nevíš, jestli se na neschopence proplácejí i soboty a neděle?
A k té kosmetice....tak značku budu kupovat asi starou dobrou Niveu. Ještě si udělám ten seznam a můžu jít zase něco nakupovat :slight_smile:
11. únor 2010 ve 13:11  • Odpověz
Lauri, moc moc gratuluju :slight_smile:

Didi, podle mě se na neschopence víkendy neproplácejí, nejsou to pracovní dny..
11. únor 2010 ve 13:20  • Odpověz
Ahoj holky,

zoli -- to je super, že tě dr uklidnil a viděla jsi i miminko. Teda a roste pořádně :slight_smile:

Lauri -- taky moc gratuluju k dobrým zprávám!

Co se týče plenek, tak moc neporadím, my jsme látkovali. Ale občas jsme taky měli normální plíny (na dovču nebo jsme dostali) a Sleep a play bych si rozhodně nikdy nekoupila, protože pořád protékaly :unamused: V látkovkách se mi to nikdy nestalo a u sleep jsem holky převlíkala i několikrát za den. A Tesco mělo kdysi (možná má i teď) takové bílé plínky, a to byl prostě igelit, no hnus :unamused: Ale ty fialové (teď zelené) jsou fakt dobré, normální plínka a nezaznamenala jsem žádné problémy.

Johnsons -- jsem jedna z maminek, která říká NE. U Kačenky to používali v porodnici a hned se osypala :stuck_out_tongue_closed_eyes: Dobrá značka je Nivea, Weleda, Sebamed nebo Bubchen. Ale je fakt, že každé dítě reaguje na něco jiného, i naše holky to měly obě jinak. U Kačenky na zadeček nic moc rybilka a u Štěpi to zase bylo to nejlepší. Je to těžký, člověk si to musí vyzkoušet.

A ještě přihodím svůj tip na čtvercové plínky -- jestli je budete mít jenom na utírání pusinky nebo pod hlavičku, tak bohatě stačí těch 20. A velké tzv.osušky jsem měla 3, ty jsem používala fakt jako osušky, protože jsou jemnější na tu miminkovskou pokožku.
11. únor 2010 ve 13:24  • Odpověz
Didi na neschopence se proplácí každý den i víkendy a svátky. Vím, že když jsme měla neschopenku s Tomíkem celý měsíc, tak na výplatní pásce bylo nemoc 31 dní nebo kolik ten měsíc zrovna měl. To se myslím nezměnilo.
11. únor 2010 ve 13:26  • Odpověz
lauri: také moc gratuluji ke kontrole :slight_smile:

daee: díky :wink:, tu neschopenku si ještě zjistím :wink:

Holky, tak jak jsem psala, že už mi není špatně, tak mi zase je :unamused: . A myslím si, že za to může hlavně práce...když jsem měla dovču cítila jsem se úžasně, že jsem pomalu nevěděla, že jsem těhu a jen co jsem přišla do práce je to zase tady :rolling_eyes:
11. únor 2010 ve 13:46  • Odpověz
holky, tak jsem našla pěknej seznam věcí pro miminko (je tam vypsaná i ta kosmetika) Tak kdo chcete, tak si to uložte do PC, určitě se to bude hodit :slight_smile:
http://www.mamyseznam.cz/cz/vybavicka-pro-miminko-seznam/
A k té neschopence: no já měla za to, že se platí každý den. Jinak by mě to u toho OSVČ nedávalo to maximum (i když na to mám nárok). Ale před chvílí mi zase volala nějaká baba ze sociálky, že za leden mi proplatí jen 1den (na neschopence jsem od 8.1. a prvních 15 dní se neplatí), ale to tedy vychází bez víkendů. Tak já nevím...jak jsem psala, sociálce v Olomouci se nedá věřit ani slovo, tak si to zase musím někde zjistit... :angry:
11. únor 2010 ve 14:10  • Odpověz
Didi jak píšeš, na Olomouckou sociálku bych teda opravdu nespoléhala a poptala se jinde.
11. únor 2010 ve 14:15  • Odpověz
Lauri -gratuluju ke kontrole a malému kliďáskovi :dizzy_face: :dizzy_face: a to bude taky macík, když si takhle přebíhá termín. :slight_smile:

Helli - no super, už jsi si zadala týdny těhu :dizzy_face: :dizzy_face:

avally a ty nemůžeš jí na neschopenku pořád?

no a já si 2 hodinky dáchla,nespala jsem, ale pročítala časopis miminko, válela se a hnedka je mi líp :dizzy_face: :dizzy_face:
11. únor 2010 ve 14:29  • Odpověz
zolik: já bych na neschopenku mohla hned, Dr. mi ji minule sám nabídnul vzhledem k tomu mému každodennímu dojíždění do práce, takže až jí budu chtít napíše mi jí....ale já jí zatím ještě nechci, přeci jen člověk pak příjde o dost peněz. Takže jsem si myslela, že bych to zatím řešila dovčou, že bych si jí nejdřív postupně vybrala a pak třeba od dubna nebo od května šla na neschopenku a už se do práce nevrátila....
11. únor 2010 ve 14:52  • Odpověz
avally - taky řešení, tak to zkus ještě vydržet a když by ti prostě bylo blbě pořád, tak bych to řešila třeba tou dovčou a pak Neschopenkou :wink: Já byla na neschopence od 20 tt a bylo to docela fajn. :slight_smile: Ale měla jsem to povinný po plodovce
11. únor 2010 ve 14:54  • Odpověz
zolik: také si říkám, že to ještě musím nějak vydržet :slight_smile:. A moc se těším, že až bude hezky, ten duben - květen já už budu jen doma, užívat si volna a v klidu si vše nachystám na miminko a bude taková pohodička. To jsou plány. :grinning:. Teď to mám tak, že každý den vstávám ve 4:30 a domů se vracím až v 19:00, doma udělám jen to nejnutnější a ve 22:00 jdu spát... :unamused:.
11. únor 2010 v 15:04  • Odpověz
ahoj holky,

jdu vás pozdravit...

Lauri - gratulka k perfektní prohlídce...:slight_smile:

jinak já mám za to, že nemocenská se platí za kalendářní dny, tedy i víkendy....:wink:
11. únor 2010 v 15:45  • Odpověz
holky mám ještě dotaz - můžete mi Brňandy popsat prosím to NT? Jako co přesně tam s člověkem dělají a na co se ptají...jestli krev berou v ordinaci nebo někde bokem a kde se to platí atd. prostě všechny zkušenosti, zážitky a info..:slight_smile: Děkujiiiii :slight_smile:
11. únor 2010 v 15:48  • Odpověz
avally - no tak to se nedivím, že jsi hotová, :stuck_out_tongue_closed_eyes: máš to fakt náročný
11. únor 2010 v 15:49  • Odpověz
Ahoj holčiny :slight_smile:

Tak se s vámi musím podělit o radost - cestou z práce jsme se zastavili v kuchyňském centru Oresi, a hroozně se mi tam líbila jedna kuchyň. Tak jsme si vzali prospekt, pán nám o ní něco řekl a nabídl možnost projektu. Tak to chci večer řádně proštudovat, sestavím si kuchyň tak, aby mi do domečku seděla. Ještě neví, jestli budu mít kuchyň 2x3 nebo 2x4 metry, ale už tam tu krásnou sestavu vidím :slight_smile:
11. únor 2010 v 18:58  • Odpověz
Dashi: já jsem asi jediná tady, co má NT za sebou v Brně (teď soufám, že jsem nikoho nezasklila :astonished: ), takže:
přijdeš, řekneš na recepci paní ahoj, že jdeš na NT na tolik a tolik hodin, ona ti řekne odložte si kabát a vemte si pantofle, manžel si vezme návleky....a posadíš se přímo v té vstupní hale, kde si Tě vyzvednou....Mamin+taťků tam nejspíš bude víc zaráz. Ze dvou nejbližších vyšetřoven pořád vycházejí sestřičky a vykřikují "kdo je tady ještě na NT a o koho jsme se nepostaraly" a "ještě někdo na NT" atd...takže se ozveš, odevzdáš průkajdu a čekáš. Pak tě z jedné vyšetřovny zavolají a vezmou ti krev, jo a na pár věcí se zeptají (na jméno tvé Dr. a nějaký nacionále taky). Během odběru na tebe vysypou info, že výsledky krve ti odpoledne zavolají ("Dobrý den, testy vyšly dobře, nashledanou") + navečer a po dalších 30dní budou pod kódem ke stažení na jejich webu (kód na lístečku dostaneš do průkazky...já ho nemohla najít, ale byl tam, takovej malej lísteček :wink: ), kde si můžeš celý papír s podrobnými výsledky vytisknout...
Pak půjdeš zpátky za manžou do čekárny (na tu krev se mnou MIchal nešel....to nemělo cenu) a že si tě zavolají z těch a těch dvěří (teď ti neřeknu z kerých, těch UTZ místností je tam víc, ale nasměrujou t přmo před ty tvoje jako mě :wink: ). A čekáš chvilku a jdeš k Dr. na UTZ....stáhneš kalhoty do půlky stehen a hop na lehátko (kalhotky si necháš) nalijou na tebe tunu gelu a přes bříško mimíska prohlídnou...ty i manža ho uvidíš na LCD na sebou (jak dlouho záleží,jak bude spolupracovat...náš nespolupracoval tak tak 20min)...a Dr. ti bude říkat, tady je to a ono a ty můžeš slzet nebo se radovat :grinning:. Změří ho, nosánek, šíjový projasnění a prostě celkově prohlídne. Když si řekneš, mrkne mezi nožky a možná dá tip...o záleží na Dr.
Vytisknou ti zprávu + fotečku, všechno ti dají do průkazky....utřeš se a nashledanou... :grinning:

Jo a já ti rozhodně doporučuju se objednat rovnou na velkej UTZ na 20tt a řekni si o Vlašína.... :grinning: :grinning: :grinning:

Omlouvá mse za román, ale když podrobně, tak podrobně :wink:
11. únor 2010 v 19:01  • Odpověz
:grinning::grinning::grinning::grinning::grinning: Daee dekujiiii :slight_smile: To bylo orpavdu vyčerpávající...a už to úplně vidím :slight_smile: Hend se cítím líp, když vím, co mě čeká a nebudu zmatkovat a tahat s sebou manžela i na to, aby koukal, jak mi napichujou žílu :grinning:

Supr, děkuji moc...prej: řekneš na recepci paní ahoj, že jdeš na NT :grinning::grinning::grinning::grinning::grinning:

Tak ahoj, tady mě máte..já jdu na ten NT :grinning::grinning::grinning:

Jo a ještě jeden dotaz - vlastně možná dva. Říká ti doktor už u toho UTZ, že to vypadá dobře? Jako že to projasnění je tak jak má být...nebo tyhle věci moc neřeší?

A poslední dotaz :grinning:...v tom 20tt se fakt můžu objednat přímo k Vlašínovi? Já se právě bála, že se vymýšelt nemůžu, ale moc bych k němu chtěla...tak to já se rovnou objednám :slight_smile: Téééda to je fajn tam jít tak vyzbrojená :grinning: Děkuju :slight_smile:
11. únor 2010 v 19:30  • Odpověz
Ahojky holky, dřív jsem se sem zase nedostala, byla jsem ještě u kadeřnice, a ted jsme až dojeli domů.
maciol. další kontrolu mám 25. února v 9.30. A ten screening zatím nevím, to se dozvím asi až v to pondělí, to tam jdu jen na krev, takže to se nikam psát nemusí..........

didi: tak to nemám tušení, jak se to proplácí. Uvidíme, až mi nakonec přijdou peníze, tak ti řeknu, ale myslím, že by se mělya proplácet stejně jako každý ostatní dny......

a jinak všem moc děkuju za gratulace, jste hodné, že jste na mě myslely.........
jdu se navečeřet, mám hlad jako vlk.............. :slight_smile:
11. únor 2010 v 19:30  • Odpověz
jo a ještě třetí dotaz :grinning: řeší i anamnézu v rodině? Jako jestli se mám nějak spešl zajímat o nemoci u manžela v rodině..mají tam případ dětské obrny (manžova teta - maminčina sestra), ale to je jediný, co vím...tak jestli mám nějak pátrat, co a jak...nebo na to prdí?
11. únor 2010 v 19:32  • Odpověz
Jéé Anieanne, já si taky vybrala kuchyň v Oresi, zítra jim tam nesu rozměry naší kuchyně a nechám si udělat návrh a kalkulaci, jsem teda na to moc zvědavá. Mám ale malinkatou kuchyň panelákových rozměrů, tak si nemůžu moc vymýšlet.
11. únor 2010 ve 20:08  • Odpověz
Maci: Jo ? A jakou ? Mě se hrozně líbí ta Carmen. Měli ji tam vystavenou jen jako jednoduchou, asi dvoumetrovou sestavu, a za tu chtěli osmnáct. Tak jsem zvědavá, na kolik vyjde ta moje Lková..
11. únor 2010 ve 20:15  • Odpověz
Dobrou noc, holky.
Jsem hrozně unavená, tak jdu spinkat...
11. únor 2010 ve 20:38  • Odpověz
Anieanne mě se taky líbí ta Carmen. Taky chci Lkovou, ale jenom 180cm na 150cm, to by tak drahá být nemusela, nechám si do ní vestavět spotřebiče. Zítra pisnu na kolik by mě to vyšlo.
Dobrou noc.
11. únor 2010 ve 20:59  • Odpověz
No holky není krásná? My ji samozřejmě budeme mít o hodně menší.
http://www.kuchyne-oresi.cz/kuchyne/fotogalerie-kuchyni/kuchynska-linka-carmen.php
11. únor 2010 ve 21:01  • Odpověz
Jéééééééééééééééééééé...Maci, ta je úžasná!!! Mám naprosto stejný vkus...a ten pultík je úplně zbožňováníhodný :grinning: Já miluju nejrůznější pultíky nebo bary s tou krásnou ocelovou tyčí ověšenou košíky s ovocem...je fakt nádherná!
11. únor 2010 ve 21:10  • Odpověz
Jé, tak to já mám asi jiný vkus než vy na kuchyně....................
koukala jsem na to oresi, a mně se líbí tady z těch třeba Sorano, Noble, Samoa, Lozano, Latea, Tenera, atd.......
11. únor 2010 ve 21:17  • Odpověz
juu holky. Já jakmile se vrátíme z hor začnu taky řešit novou kuchyň do zrekonstruovanýho domečku :grinning: a Oresi je jedno se studií, kam chci zajít....linku budeme mít Lkovou...jsme zvědavá na jaké částce za ni skončíme...
11. únor 2010 ve 21:27  • Odpověz
A odpovědi pro Dashicku :grinning:
- Dr. popisovala, co dělá a že je to ok, jako že "teď kontroluju přítomnost nosní kůstky kvůli tomu a tomu", teď změříme šíjové projasnění...je to tolik cm, normál je tolik"...atd.atd. Jsou tam prostě moooc hodní a milí...
- objednávání k Vlašínovi....no já se k němu na 20tt neobjednávala, objednávala jsem se obecně a vyšel na mě. Nicméně pak jsem k němu chtěla jít i ve 30tt a řekli mi, že to nedělá, že se specializuje na UTZ ve 20tt.....takže z toho mi vyplývá, že když budeš odvážná a zkusíš si při objednávání říct, tak by ti mohli vyjít vstříc....za zkoušku nic nedáš, přinejhorším ti vysvětlí, že to nejde.... :wink:
- rodinou anamnézu nikdo neřešil...vůůůůůůůbec. Akorát minule na kurzu říkali, že se na toto vyptávají při příjmu do porodnice, že se na to máme připravit, tak jsem zaúkolovala Michala, protože v tu chvíli já nebudu schopná výpovědi asi :grinning: :grinning:

Dneska jsem úúúplně vyřízená, přeju dobrou noc, jdem s Matýskem spát :slight_smile:
11. únor 2010 ve 21:35  • Odpověz
Laurinko, ty kuchyně co se líbí Tobě jsou pěkné. Kdybych měla větší prostor, tak bych třeba o něčem takovém taky přemýšlela, ale do malého prostoru si moc vybírat nemůžu. Ale ta Carmen je fakt přesně podle mých představ.

Holky dobrou noc.
11. únor 2010 ve 21:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.