• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
pajula - díky :slight_smile: Začínám trošku špinit, takže uvidíme, co z toho vyleze :slight_smile:
daee - můžeš nafotit ten včerejší testík, ať máme srovnání s těmi předešlými a vidíme dvě pořádně tlusté koleje // :grinning:
14. říj 2009 v 09:47  • Odpověz
Třeba to budou příznaky uhnizdování vajíčka,jak už se tady psalo,já mám zase takový hustý bílý výtok,který sem nemívala před MS,ale já budu testovat až příští týden :slight_smile:
14. říj 2009 v 09:53  • Odpověz
Ahoj holky,
včera jsem se k Vám vůbec nedostala a hned tolik novinek...
daee: moc gratuluji naše první těhulinko :dizzy_face: , uvidíš, že všechno bude v pořádku :wink:
didi: držím palce, aby čárka krásně síllila :wink:
ashlee: mrzí mě, že dorazila MS, vzhůru do dalšího snažení...
taggy: gratuluji, že konečně dorazila MS a můžete se vrhnout na snažení :slight_smile:
Holky, která další se chystáte na testování? Všem držím palce!!!
14. říj 2009 v 10:01  • Odpověz
jééé holky - Vy jste samej příznak těhu - bílý výtok, špinění....no já jsem zvědavá, co se z toho vyklube...

Sven - jo, testy vyfotím všechny popořadě (uschlý ale nejsou tak pěkně sytý :frowning2: )

Avally - ahoj, co Aukro? už někdo přihodil?
14. říj 2009 v 10:13  • Odpověz
daee: já jsem ještě nic nevystavila, zatím jsem jen o víkendu zkoušela ten postup, jestli mi to vůbec půjde... :sweat_smile:

zuzka jsem dávala odkaz na aukro :wink:
14. říj 2009 v 10:29  • Odpověz
Aha...avally tak se omlouvám....mám v tom zmatek.... :zipper_mouth:
14. říj 2009 v 10:37  • Odpověz
u mě je myslím na implantační špinění dost pozdě, takže to spíše bude přicházející MS.

daee - tak na ty testíky hoď mocný těhu prsk :stuck_out_tongue_closed_eyes: - a budou zas výrazně syté :slight_smile:
14. říj 2009 v 10:37  • Odpověz
Daee: no, já se začínám bát víc a víc...ale paradoxně se bojím víc a víc toho, že se nic neděje...že jako zatím to vůbec na MS nevypadá. Vím, že to zní hloupě, ale já se děsím toho, že se začnu "radovat", že to třeba fakt vyšlo a pak mě to srazí k zemi jak lavina, až budu testovat a bude na mě koukat a vysmívat se mi jedna velká tlustá čára. :slight_smile: :wink: Já jsem jen překvapená, protože mám tvářičku jak dětskou prdýlku. Jindy jsem měla obličej samej pupínek, když měla přicházet MS a teď nic. I manžel mi dnes říkal, že si myslí, že jsem v tom, že takhle hezkou pleť jsem neměla, co se známe (5 let). Navíc ani nejmenší příznak špinění, jen hustý bílý výtok. Bříško mě sem tam píchne, ale ani mě nebolí prsa, nic. Jen je mám zvětšený. POdle fertilityfriend můžu začít testovat v pátek...to budu 13 DPO, tak se bojím, jestli to nebude ještě moc brzy, ale dýl to asi už nevydržím. Dneska BT byla 37,3. Já nevím...vypadá to tak nadějně, že se toho až bojím :frowning2:
14. říj 2009 v 11:00  • Odpověz
daee: nic se neděje, mě se to občas taky plete :wink:
14. říj 2009 v 11:03  • Odpověz
daschiki - můžeš sem hodit tvůj grafík z fertilityfriend, ať se juknem?
14. říj 2009 v 11:12  • Odpověz
Ahojte holky, tak jsem se zase po delsi dobe objevila a nestacim koukat, kolik je novinek :slight_smile:
Daee: strašne moc ti blahopreji a doufam, ze u tebe bude vse v nejlepsim poradku...
Holky, chtela jsem se vas zeptat, za 5 dni ocekavam MS a zjistila jsem asi pred dvema dny, ze me silene boli bradavky. Pokud je to jemnounky dotyk, tak je to OK, ale pokud je to trosku silnejsi, tak to hodne boli. Nevim, jestli je to priznak ocekavane MS a nebo co je to? Setkala jste se s timto nektera? Tim ze jsem brala HA, tak jsem nikdy takove priznaky nemela a jestli se mi to stavalo treba v 15letech, tak na to si uz opravdu nepamatuji...
14. říj 2009 v 11:12  • Odpověz
Vysvětlivky pro nové holčiny, které by se mohly hodit a zezačátku by se mohli kopírovat i s tabulkou:
MS = mnestruace
DC = den cyklu
1.DC = 1. den poslední menstruace
DPO = dní po ovulaci
1.DPO = den následující po ovulaci

daee..............28 let.............4 snažení / 5.10. našla //

beruska31.......30 let...........1 snazeni / 38DC
sven.............31 let............. volný průběh pár měsíců/32DC (posl.cyklus 31 dní)
janai85..........24 let............7 snažení / 32DC (posl.cyklus 28 dní)
maxi.smile......25let.............1 snažení/ 30DC (posl.cyklus 28 dní)
vanilkaa.........27 let............1snažení / 28DC (posl. cyklus 28 dní)
daschiki........25 let.............1 snažení/ 26DC (posl.cyklus 29 dní)
didi21...........24let.............1 snažení/24DC (posl.cyklus 28 dní)
pajula...........27 let.............1 snažení / 24DC (posl.cyklus 35 dní)
luucanka.......23 let.............1 snažení / 19DC (poslední cyklus - HA)
makinecka.....26 let............1 snažení /19DC
charlott..........24 let............1 snazeni / 19DC (posl. cyklus 27 dní)
bibiska1........30 let.............4 snažení/ 15DC(posl.cyklus 30 dní)
nathali.............21let...........5 snažení/21DC(posl.cyklus 19dní)
luca83..........26 let...........1 snazeni/13DC (posl.cyklus 30 dni)
majdalena.....27 let.............3 snazeni /110DC (posl.cyklus 27dní)
mirucha84.......25 let..........2 snažení/8DC(posl.cyklus 30 dní)
avally.............30 let............3 snažení / 5DC (posl.cyklus 28 dní)
zuzka111.....27let...............6snažení / 4DC (poslední cyklus 31 dní)
ashlee...........24let...........2snažení / 2DC (poslední cyklus 28 dní)
taggy...........22 let...........1snažení/2DC (poslední cyklus 50dní)
maciol...........28 let............2 snažení/ 2DC (posl.cyklus 27dní)

Ahojky holky, aktualizuji tabulku, včera bohužel dorazila MS :frowning2: , tak snad další měsíc už nepřijde.
14. říj 2009 v 11:14  • Odpověz
Sven.... :grinning: :grinning:, to bych na ně musela hodit spíš něco jinýho znova :grinning:
Večer je tam přidám všechny pěkně za sebou.

Dashiki: no ty jsi mi fakt podezřelá :wink: , takových příznaků....Ale úplně tě chápu, to čekání je na zbláznění, dny se táááhnou, člověk se sleduje, zvlášť když je něco opravdu viditelně jinak, ale prostě 100% důkaz nemá. Jediná rada....zkus na to nemyslet, pokud to jen trošku jde. :slight_smile: Ale podle sebe vím, že to skoro nejde.
Já teď nevím, kdy ti má přijít MS, ale kdybys to vydržela až do toho data, tak by už byla velká pravděpodobnost, že se // ukážou, pokud mají. Před riskuješ zklamání, které nakonec bude zbytečné (dashiki - přiznám se, taky jsem testovala před vynecháním MS a nic tam nebylo,ale v den vynechání už jo).
14. říj 2009 v 11:14  • Odpověz
Katulline, to se mi stalo u prvního dítěte. Taky mě asi týden před MS hrozně bolely bradavky a celá prsa a MS už nedorazila a mám z toho krásného syna, dnes už dvouletého. Tak hodně štěstí :slight_smile: !
14. říj 2009 v 11:16  • Odpověz
maciol:no teeeeda, tak to by bylo super, kdyby se to podarilo hned napoprve. Ale radeji na to nijak nespoleham. Jen me spise zarazila ta bolest, nikdy predtim jsem tohle nezazila a ted najednou z niceho nic.JInak si nejsem vedoma dalsich priznaku a ani prsa me neboli, jen proste ty bradavky. No, tak uvidime :slight_smile:. Kazdopadne dekuji
14. říj 2009 v 11:19  • Odpověz
Vysvětlivky pro nové holčiny, které by se mohly hodit a zezačátku by se mohli kopírovat i s tabulkou:
MS = mnestruace
DC = den cyklu
DPO = dní po ovulaci

sven.............31 let............. volný průběh pár měsíců/32DC (posl.cyklus 31 dní)
katulline........23 let.............1 snažení/ 23DC (poslední cyklus - HA

Tak jsem se už konečně taky zapsala
14. říj 2009 v 11:22  • Odpověz
Ahoj vsem :slight_smile:
daee: moc gratuluji a doufam ze bude vse v poradku :slight_smile:
14. říj 2009 v 11:24  • Odpověz
sven: jasně, grafík vložím, akorát nevím, jestli stačí normálně, když vám na něj dám odkaz? Nebo to musím někde ukládat, zvěřejňovat či co? :slight_smile: http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php

daee: no, já to mám i dostat buď v pátek nebo sobotu :slight_smile:. Minule jsem to dostala 29. DC, ale jindy třeba 28 DC (to většinou), takže to by byl pátek. Snažím se na to nemyslet, jenže teď jsem n achlazená a nechodím do práce, takže to jede internet, až se z něj kouří. :grinning: A to bych měla psát tu zatracenou diplomku! Vsadím se, že do pátku nic neudělám! :grinning:
14. říj 2009 v 11:35  • Odpověz
teď mě napadá, že je to asi blbost jen tak vložit odkaz, není tam ani žádné číslo toho grafu, nic. Sven, poradíš, jak to mám udělat, abyste ho mohly vidět?
14. říj 2009 v 11:41  • Odpověz
daee: já nevím, kvůli čemu to tak mám....měla jsem to i v šestnácti, než jsem začala jíst HA.....jdu se objednat k doktorovi, tak uvidíme, co mi řekne.......ale nemusí to hned znamenat problémy, věřím v tomu, že otěhulíme taky tak rychle jak ostatní.......jiné potíže nemám, jen tohle.....
14. říj 2009 v 11:56  • Odpověz
už jsem na to přišla :grinning: http://www.fertilityfriend.com/home/2719bc tak tady je
14. říj 2009 ve 12:39  • Odpověz
dashiki: zkus mi ten graf jakožto nevzdělanci trochu popsat (BT jsem nikdy neměřila, tak nevím, jestli takhle je to ok a má to tak při těhu být)

taggy: já jsem tě nechtěla nijak strašit, jen mě ta délka překvapuje, možná je to opravdu ok. Zkusíš nějak zjistit, kdy máš OVU (testy nebo BT třeba) nebo tomu prostě necháte úplně volný průběh?

charlott: díky :slight_smile:
14. říj 2009 ve 12:55  • Odpověz
daschiki - šikula - já ti zrovna šla psát návod :slight_smile:
grafík pěkný - koukám, že sleduješ i čípek a hlen, máš krásný dvoufázový grafík s viditelným vzestupem teplot, sex jste taky pěkně trefili :slight_smile: Teď jen aby to vydrželo. Kolik obvykle dní máš LF (luteální fázi - DPO)? Hlavně tím bych se řídila a podle toho testovala.
Držím palce.

katulline - nechci ti brát iluze - ale u mě citlivé,až bolestivé bradavky jsou jeden z hlavních příznaků toho, že se MS blíží. Ale stejně tak si myslím, že to může být příznak těhu - znám holčinu, co v prvním trimu si na bradavky nemohla pomalu ani šáhnout, natož manžel :slight_smile:
14. říj 2009 ve 12:55  • Odpověz
sven:já si nijak velke iluze nedelam, jen jsem chtela zjistit, jestli to nektera z vas zazila. Kazde telo je jine a ma jine priznaky. Na jednu stranu bych i byla rada, kdyby MS dorazila, tak bych aspon vedela, ze telo funguje. takze budu rada tak jako tak :slight_smile:
14. říj 2009 ve 13:08  • Odpověz
ahoj holky, ani to tu nestacim cist :grinning: ale konecne se jdu taky zapsat ...
MS = mnestruace
DC = den cyklu
DPO = dní po ovulaci

katulline........23 let.............1 snažení/ 23DC (poslední cyklus - HA
vecernice.......30 let............1 snažení / 21DC (poslední cyklus 26 dní)
14. říj 2009 ve 13:15  • Odpověz
taggy - pokud máš jinak vše ok, tak bych se delší cyklu nebála. kamarádka měla taky nepravidelný (až 60 dní) a teď je v pátém měsíci (zhruba na druhý pokus se jim to povedlo).

daschiki - BT vypadají velmi slibně! tak držím palce, ať se to i potvrdí!
14. říj 2009 ve 13:17  • Odpověz
katulline - správný přístup :slight_smile: Držím palečky
14. říj 2009 ve 13:23  • Odpověz
Daee: pěkně je to popsaný na té stránce, co už tady posílala myslím Sven.

http://merenibt.xf.cz/symptotermalnimetoda.html

Jedná se v podstatě o to, že to, jak Tvé tělo funguje během cyklu můžeš sledovat pompocí tří způsobů. Buď si měříš teda tu BT - před ovulací mají být nižší kvůli produkci estrogenu, před ovulkou ještě klesnou většinou a po ovu nastupuje progesteron, který vylučuje žluté tělísko. Ten taky způsobuje zvýšení teploty. Tak můžeš poznat, že proběhla ovulka. Nebo sleduješ polohu a měkkost a otevřenost čípku - který se před ovu otevírá a taky je postavený trošku výš (někdy se na něj ani nedá dosáhnout) a měkne asi jako ret - otevírá se, aby se mohly spermijky dostat k vaju...Jinak je čípek zavřený, aby se tam nedostávaly nějaké ty nečistoty. No a třetí způsob je sledování děložního hlenu. Před ovulací bývá hodně tažný a průhledný asi jako vaječný bílek. To ej nejplodnější hlen, který způsobuje, že spermijky, které si mají na vajíčko teprve počkat (třeba 4 dny před ovu), tak se v tom hlenu mohou udržet a přežít. Podle toho taky můžeš zjistit, že se blíží ovulace. Nejprve po MS bývá hlen hodně suchý nebo žádný, potom začne být krémovější, pak vodnatější, pak jak ten bílek a po ovulaci zas rychle vysychá.

Doufám, že jsem to nevysvětlila úplně blbě, kdyžtak zkus přečíst na těch stránkách. Je to docela zajímavý.

Sven: Já mívám LF obvykle tak 12 dní, ale většinou jsem právě před tím špinívala a to jako vážně hrozně moc! Vyloženě odcházela sliznice a měla jsem strašný bolesti. Tento cyklus poprvé ne. Tak možná ej to tím, že minulý cyklus mi píchali kvůli cystě agolutin, aby ta mrška praskla. Fakt nevím. Je to divný. Teplotkám se bojím kvůli utrogestanu věřit, ale je pravda, že někde jsem četla, že teploty sice zvyšuje, ale ne zas tak markantně. Navíc jsem ho začala brát až po ovulaci a ovulaci jsem měla potvrzenou ovu testem. Tak nevím, strašně s ebojíms e na to spoléhat a věřit tomu. Navíc dnes šla ta teplota nahoru. Tak nevím...

vecernice: Mod děkuju! Jsi hodná. Kéž by to chtělo vyjít.
14. říj 2009 ve 13:34  • Odpověz
jo a ještě moc dobře i s obrázkama je to vysvětlený tady:

http://www.rodina.cz/clanek3694.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
14. říj 2009 ve 13:38  • Odpověz
autor
ahoj holky jak se mate?Nejsem zklamana,těšíme se na další snažení :wink: ,třeba se zadaří tento měsíc
14. říj 2009 ve 13:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.