• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
Dobré ranko :slight_smile:
Palečky pro Didi, Zolíčka, Sven, Maki a Laurinku :wink:
15. únor 2010 v 07:17  • Odpověz
TĚHULKY:

NICK...........VĚK...........NAŠLA //............TP..................POHLAVÍ...................JMÉNA
daee.......... 28let.........5.10.2009..........12.6.2010.......chlapeček...................Matyášek
didi21......... 24let.......13.10.2009..........23.6.2010.......chlapeček...................Filipek
sven........... 31let ......17.10.2009......... 20.6.2010.......překvapení.................???
ashlee.........25let.........11.11.2009.........23.7. 2010........nevíme............sabina,simona/filip
charlott...... 24let.........19.11.2009.........31.7.2010.........nevíme............?????/Toníček
katulline...... 23let.........29.11.2009..........9.8.2010.........nevíme............Sofie, Sabina/???
zolik.............27let..........5.12.2009.........14.8.2010........překvápko ........Eliška?/nevíme
makinecka....26let.........18.12.2009.........26.8.2010.......nevíme...........???/???
daschiki....... 25let.........15.12.2009.........27.8.2010........nevíme..........Barunka/Davídek
orchidie........28let.........21.12.2009..........1.9.2010........nevíme...........???/???
anieanne......21let.........23.12.2009..........1.9.2010........nevíme...........Nela/Filipek
jinjin.............26let........24.12.2009..........4.9.2010........nevíme..........Julie, Zuzka/???
laurinka.22.....22let........25.12.2009..........6.9.2010........nevíme...........Laura, Tobiáš
avally........... 30let........31.12.2009..........10.9.2010......nevíme...........???/???
maciol.......... 29let........31.12.2009..........11.9.2010......nevíme...........???/???
monaberuska 23let...........6.1.2010
bibiska1.........31let.........21.1.2010
helabella........36 let.........1.2.2010

SNAŽILKY:
jessika.............26let ................ 4 snažení / 37DC (poslední cyklus 36 dní)
medakote........29 let.................4 snažení / 36DC (poslední cyklus 49 dní)
jankabry..........23 let.................1 snažení / 29DC (1. porevizní cyklus 26 dní)
kackabo..........20 let..................3 snažení / 22DC (poslední cyklus 32 dní)
luciena............30 let..................4 snažení/ 21DC (poslední cyklus 27 dní)
rowennka........20 let................3 snažení / 17DC (poslední cyklus 38 dní)
mmaxicka........28 let.................6 snažení / 17DC (poslední cyklus 25dní)
nathali.............22let..................9 snažení/ 16DC (poslední cyklus 29 dní)
vecernice........ 30 let............... 6 snažení / 6DC (poslední cyklus 28 dní)
dujinka.............24 let............... 6 snažení / 6DC (poslední cyklus 35 dní)

KONTROLY:

ÚNOR:
15. - Didi - velký ultrazvuk
15. - Zolik - kontrola
15. - Sven - kontrola
15. - Makinečka - NT screening
15. - Laurinka - odběr krve na NT screening
16. - Orchidie - NT screening
16. - Monaberuska - 1.poradna
17. - Daschiki - NT screening
17. - Anieanne - NT screening + průkazka
17. - Katulline - odběry na triple testy
18. - Bibiska1- první poradna
19. - Katulline - kontrola
19. - Jinjin - první poradna
25. - Laurinka - kontrola na 9,30
25. - Jinjin - NT screening
25. - Orchidie - kontrola

BŘEZEN:
2. - Daee - kontrola
3. - Makinečka - kontrola
3. - Avally - odběry + NT screening v 7,30
4. - Daschiki - kontrola + kontrolní cytologie
4. - Didi - kontrola
5. - Maciol - NT screening + kontrola
5. - Ashlee - utz + poradna ve 20tt
9. - Daee - kontrola
31. - Daee - ultrazvuk ve 30.tt

Pěkné ráno holky,
Didi, Zolik, Sven a Makinečko hodně štěstí na kontrolách. Lauri ty pěkně ustůj odběr krve.
15. únor 2010 v 07:19  • Odpověz
Jéé tak máme dvě tabulky a já nemám Jankabry posunutou. No nevadí, až holky donesou zprávičky a data dalších kontrol, tak to opravíme.
15. únor 2010 v 07:21  • Odpověz
Krásné ráno holky :slight_smile: ,

didi, zolik, sven, makinečka: všem Vám držím palce na dnešní kontrole :wink: .

lauri: ať odběry dopadnou dobře :wink:
15. únor 2010 v 07:48  • Odpověz
lauri: náááádherný hotel, to je jak pohádka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:. V tomto hotelu Ti určitě nic nehrozí...jak už jsem psala jediný čeho bych se bála by byl ten dlouhý let...ale ty to určitě zvládneš :wink:.

sven: pěkný pupík, určitě ho neschovávej :slight_smile:

daee: užij si to na horách :wink:
15. únor 2010 v 07:53  • Odpověz
Jinak holky, dneska jsem se ráno probudila a vypadá to, že na mě něco leze, začíná mě bolet v krku a rýma....všude to teď řádí :unamused:. Takže od zítřka do pátku si beru dovču, abych to vyležela a pořádně si odpočinula. Nejhorší je, že si člověk nemůže vzít ani žádný prášek.... :frowning2:
15. únor 2010 v 07:57  • Odpověz
Ahojky holky,
tak odběry mám za sebou, brali mi šest zkumavek, ale ustála jsem to v pohodě, blbě mi nebývá. No ale najedla jsem se a ted zjištuju, že jsem asi pěkná kráva a jednu žádanku jim zapomněla dát, tak se tam budu muset stavit zítra, snad to nebude nějak vadit......................dala jsem jim tam všechno, ale tu žádanku na to NT jsem jim nedala. No blbka no.................

avally: díky za pochvalu hotelu, no let budu muset zvládnout, stejně většinu cesty asi prospím, tak to aspon rychle uteče.....................
a ty si pořádně odpočin, ted to moc potřebuješ............
15. únor 2010 v 08:30  • Odpověz
Krásné ránko holky,

držím všem palečky na kontrolách!!! A těším se na krásné zprávičky co si tu večer počtu :grinning:.....
15. únor 2010 v 08:39  • Odpověz
lauri: jj, potřebuji si pořádně odpočinout, ale dneska to ještě musím nějak vydržet v práci....

jéé 6 zkumavek, já jdu na odběry 3.3., já se jim tam určitě složím, mě to vůbec nedělá dobře :unamused: . Jinak myslím si, že když tam doneseš tu žádanku zítra snad se nic nestane, nebo jim zkus zavolat, že jí zítra přineseš, aby s tím počítali...
15. únor 2010 v 08:44  • Odpověz
Laurinko, zkusila bych tam zavolat a říct jim, že jsi zapomněla dodat jednu žádanku, aby o tom věděli. Přinejhorším Ti zítra vezmou krev znovu na ten NT screening, mě na něj brali jenom jednu zkumavku.
15. únor 2010 v 08:56  • Odpověz
dobré ráno holky,

všem dneska držím moc pěsti na kontrole :slight_smile: a čekám samé dobré zprávičky

lauri - taky bych tam zavolala, třeba můžou tu odebranou krev rovnou použít a nebudou Ti muset ani brát znovu...tak aby věděli, že to máš i na NT....

avalko - já jsem na tom stejně...teď mi brali 4kvůli krevním skupinám atd. a bylo to doste teda na mě...jo a holk - na tu cukrovku se bere jen z prstu, ne? Nebo taky ze žíly? Tam jde o glykémii, ne? Tak to by mohli brát jen z prstu..to mi tak nevadí...rychlý píchnutí a je to :slight_smile:, ale ze žíly to hrozně trvá :grinning: a je to nechutný :grinning:

Daee - a co ty naše horalko? Jak se máš? Ty jsi hodná, tak poctivě na nás nakukuješ :slight_smile:

Jessulko, tak co? Jak to vypadá s Tebou? Už dorazila mrška?
15. únor 2010 v 09:14  • Odpověz
ahoj holčiny :slight_smile:

maci - přijde mi, že nám snažilkám někdo upřel jeden den vpřed :grinning: já jsem dnes 7DC :wink: nechce se mi vkladat dalsi tabulku, mozna to bude lepsi prepsat az s terminy novych kontrol ..... :wink:
15. únor 2010 v 09:19  • Odpověz
Ahojky,
teda tady je dneska těhulek na kontrolu - tak to držím palečky ať vše dopadne výborně :slight_smile:
15. únor 2010 v 09:31  • Odpověz
Ahoj holky,
jste hodné, že na nás hned po ránu myslíte. Taky držím palce na kontroly, tak pak holky dejte vědět.... Já se dnes strašně těším, že si Filípka zase trošku prohlédnu :wink: Máme to na 13 hod, ale domů se dostanu zase až večer, tak napíši zážitky.
daee: užívej si hory a hlavně buď opatrná!!!
lauri: také bych tam raději zavolala, ať víš co a jak.
daschi: slyšela jsem, že se má brát z prstu, ale někde berou i ze žíly....tak asi jak kde.
15. únor 2010 v 09:33  • Odpověz
didi - super, tesim se na fotecky a dukladne popsani maleho Filipka :slight_smile:

a drzim palce i ostatnim!!!!!!!

jinak ja si dnes zapomnela clostik doma :angry: tak si budu muset vzit vecer dvojitou davku, no to jsem zvedava, co tomu me telo rekne .... :wink:
15. únor 2010 v 09:39  • Odpověz
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/nummer=1/userid=77718

ahoj holky, mrkli byste se mi prosim na muj graf??? Nevite, co ma znamenat to spineni? Cyklus mam 31-34 dni...
Dekuji
15. únor 2010 v 09:40  • Odpověz
ahoj bluem, tak me to prijde bud jako anovulacni nebo opozdena ovulka (pokud to zitra stoupne a udrzi se nahore ....)
spineni ti nevim .....
15. únor 2010 v 09:45  • Odpověz
autor
ahoj holky,
holky co jdou na kontrolu přeji hodně štěstí na kontrolach.

byla jsem dnes na poště měla jem tam balík od 5.2. a ani mi ve schrance nenechali listek že si mam balik na poště vyzvednout. :angry: .

včera jsem byla s manželem v brne,podivali jsme se do ikee, a taky jsem byla v tom obchode u avionu,maji tam pěkny oblečky,kočarky nic moc.tak až budeme vedet pohlavi miminka tak pojedem nakoupit do brna.Byla jsem i na vankovce,tam maji v puntanele pěkny oblečky pro mimi,koupila jsem tam 2 bodyčka za 125kč
15. únor 2010 v 09:48  • Odpověz
vecernice diky za radu, ja merim tedy prvni mesic - drive podle ovu testu a ovulku jsem nemela nikdy "brzy" ( jestli jsem ji ovsem mela) Je hrozny, nikde jsem se nesetkala s nikym, kdo by mel pred ovu spineni :frowning2:.... Nevis, jestli jsou me teploty normalni? Nebo moc nizke?
15. únor 2010 v 09:50  • Odpověz
Bluem - to je fakt divný :confused: :confused: :fearful: Já jsem vždycky špinila až po ovulaci...No, ale četla jsem, že může existovat i předovulační špinění...ale tolik dní vkuse? To je zvláštní...Zatím to vypadá, jak psala večernička, na anovulák...a nebo ještě asi spíš (když píšeš, že míváš ovu později), že zítra vylítne teplota a bude ovulka zítra...to špinění je fakt zvláštní..napadá mě, jestli nemůžeš mít málo estrogenu...protože doktorka se mě ptala, kdy přesně v které části cyklu špiním...a když jsem řekla, že po ovulaci, tak říká..tak to bude progesteron..tak je možný, že pro první část před ovulkou by to mohla být nerovnováha v estrogenu...ale nevím, jestli je možný, abys u toho špinila...:astonished:
15. únor 2010 v 10:06  • Odpověz
daschiki - ja jsem prave nikdy nikde necetla o predovulacnim spineni? Jen o ovulacnim... Na gyndu jsem objednana az 19.3. Zmenila jsem gyn. protoze jsem mu rikala, ze uz se 4 mesice snazime a nic - s tim krvacenim atd. Chtela mi predepsat nejaky hormony (bez vysetreni) tak jsem se ji zeptala, jestli by mi nemela udelat horm. profil - koukala na me jako jezevec a pak rekla, ze pockame, ze mam prijit za pul roku...
Co znamena malo estrogenu?
Uz mi prijde nemozny, jak do toho "busime" skoro furt a nic!
15. únor 2010 v 10:10  • Odpověz
avally. mně odběry naštěstí nevadí.
holky, už tam volat nebudu, byla jsem tam před osmou, už je dost pozdě, to už mají možná odeslané pryč, a navíc nazkumavkované, tak to by museli nějak slívat, to je blbé, tak se tam stavím, nijak objednaná jsem tam nebyla, doktorka řekla v pátek nebo v pondělí, je to normální odběrové místo, není to přímo u té dr......takže v pohodě...........skočím tam ráno znova a bude. a taky myslím, že to bude jen jedna zkumavka............ :slight_smile:
15. únor 2010 v 10:34  • Odpověz
bluem - mame v zasade dva hlavni hormony:

nasla jsem to na netu odborneji :grinning: tak ti to sem davam :wink:
Které hormony řídí průběh ovulace?
Hormonální řízení cyklu je pro vývoj vajíčka zásadní . Asi 2 týdny před ovulací stoupá sekrece FSH a stimuluje růst a zrání folikulů. Rostoucí folikuly vylučují zvýšené množství hormonu estrogenu, který vyvolává růst děložní výstelky (endometria).

Spolupráce FSH, LH, estrogenů a progesteronů
Pod vlivem FSH jeden z folikulů roste a zraje rychleji než ostatní. Asi 32 hodin před ovulací je sekrece estrogenů maximální a vyvolává prudký vzestup produkce LH, který způsobí uvolnění zralého vajíčka z folikulu. To, co zůstane z folikulu po uvolnění vajíčka, je následně přeměněno na žluté tělísko, které vylučuje progesteron. Progesteron svým působením připravuje endometrium na uhnízdění vajíčka a v důsledku jeho zvýšené koncentrace také stoupá bazální teplota.

jinak tvoje teploty pokud by byly predovulacni, byly by v poradku. hlavni je bifazicky prubeh, tedy do ovulace nizsi , pak narust a teploty vyssi.

folikularni faze muze byt ruzne dlouha, kdezto lutealni byva 12-16 dni (obcas i kratsi, pokud je treba nedostatecna tvorba progesteronu). takze pokud mivas cykly 31-34 dni, ovu by mela byt nejpozdeji ten 19-23 DC ... coz by bylo dnes. tak pokud zitra teplota vyskoci a udrzi se, je to ovulka :slight_smile:
15. únor 2010 v 10:50  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile: i já vám přeju pěkný den.
Všem těhulkám co jdou dnes na kotrolu družím pěstičky ať vše dopadne k jejich radosti a mají přijemný den.
I já se tenhle týden chystám k doktorce, jejda moje první kontrola....ač nechci přiznám jsem stresař :confounded: ale určitě bude vše v pohodičce :grinning:
Ostatním těhulkám přeji příjemný den bez nevolností, které se u mě zřejmě teprve začínají zintenzivňovat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: , no ale co už , však to k tomu patří :rolling_eyes: :rolling_eyes:
Holkám snažilkám přeji vyrovnaný den bez přemýšlení zda to vyjde, protože ono to vyjde, musí :grinning:

Srazík v sobotu bych moc ráda dala. Mám sice už delší dobu něco důležitého (pracovně) naplánováno, ale skusím to přeložit. Moc ráda bych se s vámi seznámila. :grinning: :grinning:.

lauri: moc krásný hotel, asi bych si to taky nenechala ujít, pouze kdyby byly nějaké komplikace. Takže leť ať nám můžeš povikládat zážitky, kdoví kdy se pak tak daleko podíváš.

bluem: myslím, že to špinění budou hormonky. Mě se to taky stávalo, ale stačil mi čaj z kontryhelu. Jakmile špinění v průběhu přestalo, druhý cyklus jsem byla těhu. Takže doporučuji prodiskutovat s doktorem a řešit, nemyslím že by to bylo normální, ale taky si nemyslím, že by to bylo něco strašidelného :wink:
15. únor 2010 v 11:10  • Odpověz
Bluem- Přesně jak píše bibi - dokud jsem v cyklech špinila, prostě to nebylo v pořádku....jakmile se mi podařilo to špinění zastavit Utrogestanem (já měla málo progesteronu -2. část cyklu po ovu), tak jsem byla hned těhotná...hormony se dají velice efektivně léčit, ale když jsou rozhozený, tak se prostě nedaří otěhotnět...takzže je dobře, žes změnila doktora, protože tohle chce řešit...a ne se půl roku trápit a pak ti nakonec zjistí, co se děje a bude ot hned...
15. únor 2010 v 11:17  • Odpověz
Večerničko máš pravdu, já jsme si ráno asi zkopírovala sobotní tabulku a podle ní to opravovala.
Dám to do pořádku, jak hodí holky nové termíny kontrol. Děkuji moc za upozornění a nezlob se.

Laurinko víš už termín toho NT screeningu? Doufám, že jsem to nepřehlídla.
15. únor 2010 v 11:25  • Odpověz
maci - jeee ja se vubec nezlobim, naopak te obdivuju, jak ses krasne naseho tabulkovani ujala :slight_smile: myslim ze mame nejlepsi tabulky na konikovi :grinning:
a hlavne, me ten den nikdo nevezme :grinning: diky moc
15. únor 2010 v 11:33  • Odpověz
Jo a holky musím se vám pochlubit, dneska jsem si našla leteckou společnost, která lítá na ty Kanáry a s kterou poletíme i my a tam mi po telefonu řekli, že požadují potvrzení až od 28.týdne těhotenství. Našla jsem si to i v jejich přepravních podmínkách, tak jsem hned klidnější, že problém snad nebude. Vytisknu si to a vezmu s sebou.
Myslím, že i Zolik chtěla na Kanárské ostrovy, tak určitě potěším i ji.
15. únor 2010 v 11:34  • Odpověz
A ještě až budu dělat tu novou tabulku, tak doplním i srazíky.
15. únor 2010 v 11:35  • Odpověz
Holky silene vam dekuji za rady!! Jeste me napadlo, ze minuly cyklus jsem taky spinila cca 4 dny-do 17 DC. U doktorky jem byla 21 DC. Rekla mi, (az kdyz jsem se ji zeptala, jestli vidi nejake folikuly), ze jsem po ovu, ze tam vidi par bilych fleku.... A podle Ovu testu probehla ovulace 23 nebo 24 DC.... Prijde mi hrozne divny, ze by to doktorka nepoznala... Nebo se mi netvori vajicka i presto, ze jsou ovu testy pozitivni.... nechapu...

Vecernice - asi budu mit problem s progesteronem... ( lutealni faze je fakt kratka)

Bibi - Caj z kontryhele jsem prave pila cely jeden cyklus - ale cyklus trval 36 dni a od ty doby jsem zacala spinit. Nevim, jestli to ma s tim souvislost, ale radeji jsem ho vysadila. Jinak kazdy den beru listovku.

Daschiki - Celkove jsem 2 cykly po vysazeni HA ( menses jsem mela ok a neotehotnela jsem) a 2 cykly mam tuto spineni...
15. únor 2010 v 11:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.