• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
holky, co uz jste byly na NT, kolik vam vyslo riziko na DS vzhledem k veku matky?

Volali nam vysledky, screening je negativni, vyslo nam to 1:39000, ale zadne takove podrobne vysledky, jako tady hlasila Zolik jsme nemeli ani v tom podrobnem popisu..., asi nam ho poslou az za tech 14dni postou, stejne jako memu dr.
16. únor 2010 v 16:24  • Odpověz
to 1:39000 je spocitano celkove na vsechny faktory dohromady. To riziko vzhledem k veku matky nam vyslo 1:539, coz moc nechapu, ale na netu jsem cetla, ze jakmile to je vice jak 1:280 dalsi vysetreni uz se nedelaji, jakmile to druhe cislo klesa... je to horsi a posilaji na dalsi vysetreni.
16. únor 2010 v 16:34  • Odpověz
daschiki. já u tebe tipuju taky holčičku a u anie chlapečka............................
vy jdete zítra holky obě?
orchi: a kolik je ti let, jestli se můžu zeptat? to číslo je nějaké nízké totiž, jako by ti bylo pětatřicet.............. kolem dvaceti by mělo být riziko 1.1500 maximálně...............
16. únor 2010 v 16:55  • Odpověz
Laurinko podle tabulky je Orchi 28 let.
16. únor 2010 v 16:58  • Odpověz
Já u Anie taky tipuju chlapečka...teda doufám, že už jsem jí netipovala něco předtím :grinning:, ale myslím,že ne a taky tipuju u ní chlapečka :slight_smile:
16. únor 2010 v 16:59  • Odpověz
daschiki: a co tipuješ u sebe? ????
a anie - ty u sebe tipuješ co?
maciol: aha............já nevím, jak tady toto je, jen jsem četla, že jakmile jsou rodičky starší, že u nich to riziko stoupá cca k těmto číslům..................ale ještě jsem na tom nebyla.............
16. únor 2010 v 17:04  • Odpověz
Lauri - já u sebe asi tipuju spíš chlapečka...ale nevím :slight_smile: Nějak je to proměnlivý - navíc, kdybychs e řídila starýma babskýma radama, tak by to byla asi spíš holčička..mám teď strašně škaredou pleť...:slight_smile:
16. únor 2010 v 17:07  • Odpověz
materad..je tak to je paráda, já jezdím na gyndu do ždaru určitě znáš teda určitě maškovou že?? :wink: :slight_smile:

zolik děkuji, ttaínek se drží, ale měl velkou radost když sem mu ukázala fotečku mimíska :slight_smile: :wink: a mě to taky udělalo velkou radost že se usmál, a viděla sem prostě že je moc rád:slight_smile: :slight_smile:
16. únor 2010 v 17:24  • Odpověz
Ahoj holky, doufám, že tu jste, že se mnou někdo chvilku pokecá, než nás v hotelu svolají na večeři :grinning:

Dashi: tipuju kluka, nevím proč....tak se mito zdá....
Anie: tady vůbec nevím, tak tipnu tak kluka, i když by to tu chtělo víc holčiček.... :wink:

Orchi: já to riziko vzhledem k věku matky měla podobné...něco nad 5OO, ale to je bez hodnot NT a faktorů z krve, důležitější je to číslo co máš v (zeleném) rámečku dole...a to jsem měla o mooooc vyšší...z hlavy nevím, ale kolem 1 ku 40tis.
16. únor 2010 v 17:38  • Odpověz
Orchi: ta protivná Dr. mě mrzí.... :frowning2: ta moje taky nebyla nijak zvlášť srdečná, ale v pohodě....nijak protivná. Nejlepší byl Vlašín....z toho na mě vyzařovala jen pozitivní energie a byl moc milej, škoda, že se nejde vždycky objednat k němu..... :unamused: , ale jak říkám i Dr. Čuprová byla v pohodě...

Dashiki: já jsem samej pupínek...a co čekáme víš :wink:
16. únor 2010 v 17:42  • Odpověz
orchi: no vidíš, daee ti to poví líp...................

mona: to je dobře, že měl tatínek radost.................

daschiki. mně podle babských rad atd. taky vychází holka, mám taky hroznou plet, vždycky jsem byla jak panenka ated hrůza...............
16. únor 2010 v 17:55  • Odpověz
Lauri: já myslím, že ty holčičku mít budeš.... :wink:
16. únor 2010 v 18:00  • Odpověz
jééé holky já mám pech...zrovna tu žádná nejste :frowning2: :frowning2: , tak já jdu na véču a ještě za Vámi potom kouknu... :slight_smile:
16. únor 2010 v 18:08  • Odpověz
Zase je tu tipování, tak se přidám.
U daschiki tipuji chlapečka a u Anie holčičku.

Mona to jsou super zprávy od tatínka, ono mu to možná pomůže bojovat, i když je to asi těžké.
16. únor 2010 v 18:08  • Odpověz
autor
u daschiki typuji holčičku
16. únor 2010 v 18:13  • Odpověz
holky já rikám laurinka holčičika. daschki vůbec nevím, kluk anebo holka... :grinning: :grinning: :slight_smile: :wink: ale možná já nevím no ...sakra....ale možná víc klučíka :slight_smile:

děkuji, jojo jsme taky ráda že mu to udelalo radost.

tomu nt-screening moc nerozumím, jak a co to je jen vím co píšou vtom letáčku otom....ale nijak nic moc......uvidime proste...
16. únor 2010 v 18:21  • Odpověz
holčiny, začíná to tady být čím dál víc zajímavé s tím pohlavím.......................se už těším, až budeme jedna za druhou chodit a oznamovat to.....................

manžílek mi akorát dělá hovězí bifteky, tak ležím a nic nedělám....................ale zítra budu vařit, mě to čím dál víc baví poslední dobou................

co děláte na jídlo vy? potřebuju inspiraci..............zbyla mi včera z té pizzy šunka a uzený sýr, tak přemýšlím, jak to zužitkovat, do jakého jídla to dát - teda kromě nějakých šunkofleků, ty nemám ráda.......
16. únor 2010 v 18:24  • Odpověz
laurinka, jen si čtu o jídle, a mám žaludek na vodě...a přemýšlím že si půjdu zas pokecat s hajzlíkem :unamused: :frowning2: to je sěs už to blití jako...

jojo ty tipy josu tedy zajímavé, ale na tom screeningu kdyz mrně bude pekne otoceny tak nam reknou co to je, svagrovce to řekli :slight_smile:videla to aji krasne sama:slight_smile: :wink: :slight_smile: kluk jak vyšitej :slight_smile:ale víte jak...100% je to vždycky až vporodnici:slight_smile:

jinak sem byla na diskuzi otom nt screeningu ahodne mamin ze josu neprijemne, ale svagrovka teda byla max.spokojená..bavíme se o brně teda.....
16. únor 2010 v 18:28  • Odpověz
K tomu Prenatalu v Brně...ségra tam byla taky na NT ve 13.týdnu,u nějaké paní doktorky,jméno nevím,ale říkala,že byla fajn....tak to asi nebyla paní Vondráčková...ale zkusím se jí schválně zeptat

Orchi - k těm výsledkům...právě ségře vyšlo celkově 1:35000,takže negativní,ale riziko vzhledemk věku matky měla něco kolem 1:600,bude jí v době porodu 28...a matky rodičky v 35 letech mají to riziko už 1:100....takže mazec,to jsem teda koukala....

Mona - Maškovou ze Žďáru teda neznám,kde má ordinaci,na Poliklinice? Tam znám akorát Albrechta a Petrákovou (tu jsem měla u obou porodů)...tihle totiž slouží služby i v nemocnici v Novým Městě...
16. únor 2010 v 18:37  • Odpověz
Anieannne - a kde přesně jste měli tu chalupu na Vysočině?...příroda je tu moc hezká,ale na můj vkus až moooc klid...kdybych ale bydlela v rušným městě,asi bych mluvila taky jinak...my máme jen 90 obyvatel,takže jako díra po granátu...autobus sem moc nejezdí,takže bez auta bych byla jak bez ruky..dvakrát denně musím vozit děcka a všude si zajet...obchod tu není,natož něco jinýho...ale do Města tak 10 km,což jde, za 10 minut jsem tam (pokud nejsou silnice takový,jaký právě jsou :frowning2:
16. únor 2010 v 18:41  • Odpověz
materad, jo aha, ja rodila v havl.brodě, a tam zas slouí právě tady ta mašková :slight_smile: je jelizaveta a její dcera helene:slight_smile: :wink: a taky me rodila, teda jako moje gyndařka, mě rodila:slight_smile:

mi máme 150 obyvatle, hihi tak koukám že v prdelce jako já byldí aji někdo jiný vid??ale mě se teda na vesnici moc libi :slight_smile: :slight_smile: :wink:
16. únor 2010 v 18:45  • Odpověz
no já jsem zvědavá, jestli nám to taky na tom NT už řeknou? já když viděla minulý týden, jak je ten šmoula maličký, tak mi to přišlo hrozně brzo na pohlaví...............ale zároven bych byla moc ráda............... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
hlavně at je všechno ok, doufám a věřím................
já jdu naštěstí na NT k doktorce, kterou znám a manža taky, je hrozně moc příjemná a ta sestřička je taky suprová, takže nemám obavy z přístupu naštěstí.............
16. únor 2010 v 18:47  • Odpověz
laurinka.. to j, clovek by nerekl ze by to slo poznat tak brzo vid??ale jde to dopredu driv ti to nerekli vubec..ale klidne at nnei videt nic jen hlavne aby mimi bylo zdrave :slight_smile: vid?? :wink:
tak to máte dobré, je to ale taky hodně o přístupu..mi na srdíčko ve 20tt když jsme byli s malou te dtaky pujdem tak tam je tayk moc hodny pan doktor.. :slight_smile:
16. únor 2010 v 18:50  • Odpověz
Mona - ona není moje gyndařka ta Petráková...jen ji prostě znám...jinak chodím do Města...u obou mých porodů byli stejní doktoři Petráková a Müller...poprvé šila ona a v poho,podruhý on a hrůza,asi to moc utáhl a stehy mě táhly a bolely 14 dní...celkově ten druhej porod byl horší...

já pocházím ze sousední vesnice,ta má asi 220 obyv.,je tam víc mladých lidí a dětí..jezdíme tam k našim třikrát týdně,děcka tam mají kamarády a vyhrají si...tady moc dětí není a když jsou,tak takový zvláštní,který jsou jen u baráku a nikam nejdou mezi děcka...ale už jsem si jakžtakž zvykla...teda s tím,že každej druhej den jedu do Města nebo někam na nákup,na cvičení,kadeřnice a tak....
16. únor 2010 v 18:55  • Odpověz
materad ani mi to nerikej, ja budu jak prvorodicka, prvni jsem mela bohuzel s kompolikaci a nakonec cisar....a ted kdyz budu rodit normalne tak to bude jako poprve :grinning: :zipper_mouth: :dizzy_face:

holky máte někdo už to těhu prádlo???mě ho dneska paní doktorka doporučila, kvůli tomu že mám veké bříško za druhé kvůli jizvě po císaři a za třetí mám trable se zádama dole, tak mi doporučila těhu práslo...ale chci se zeptta kupovali jste ho už někdo???
16. únor 2010 v 19:00  • Odpověz
moni. jj, jak píšeš, souhlasím...................
a těhu prádlo? to určitě nemám - a je to nutné vůbec kupovat, jako i kalhotky jo? já jsem teda zvyklá nosit tanga, si neumím moc představit nosit dobrovolně nějaké podpůrné bombardáky - nebo aspon si to tak představuju....... :grinning: :grinning: :grinning:
16. únor 2010 v 19:02  • Odpověz
laurinka. no já to u malý neměla právě :sweat_smile: :sweat_smile: :confused: :confused: já vůbec netuším proto se na to ptám víš?? :grinning: :grinning: mě to doporučila hlavně skrz tu jizvu a břicho, asi jak rychle roste bříško tak jizva se jí moc nezdá nevím, no tak mi doporučila toto prádlo právě..tak s evás ptám :sweat_smile: :sweat_smile: :confused:
já teda tanga u malý přestala nosit, vždycky sme je nosila nic jiného...ale normálně v těhu jsme je nesnesla a pak už vůbec ne, a ted nosím kraťáskový:slight_smile:ty mám nejvíc ráda :slight_smile: :wink: :grinning:
16. únor 2010 v 19:05  • Odpověz
mona. aha, já to pochopila tak, že to mají nosit všechny..............jsm se už zděsila................
ale zase já kalhotkové nemám ráda, kvůli tomu, že má většina šev uprostřed a ten mi vadí, ale každý to má jinak.
16. únor 2010 v 19:06  • Odpověz
laurinka, no právě :confused: :sweat_smile: asi si je pořídím nebo já nevím, moje sestra byla právě taky první porod císař, as druhým mimí měla trable ke konci hrozila jí že jí jizva praskne,tak mám tak obav asi mi to doporučuje z nějakého důvodu že???? :sweat_smile: :confused: :confused: :sweat_smile: co??nevíte??lauri a nebo někdo..si tady píšem sami viď :grinning: :grinning:

no já stěma uprostřed nenosím hihi ty josu katastrofální to mi taky vadí....kraťáskový ale bez švu uprostřed :grinning: :grinning: :grinning:
16. únor 2010 v 19:09  • Odpověz
Mona - tak s těhu prádlem ti taky nepomůžu...já jsem obě těhu odchodila v klasice...tanga jsem dřív taky hodně nosila,ale teď už jen taky výjimečně a krťáskový jsou moje nejoblíbenější... :wink: ... ale pokud ti to doporučila dr.tak bych do toho asi investovala...
16. únor 2010 v 19:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.