• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
Dashi: tak to je super novinka. Od kdy myslis, ze to zacne platit?

Jess: to je mi moc lito, ale ja bych to proste nebrala jako bernou minci, co tvrdi doktori... Ja totiz verim tomu, ze se neda nic usuzovat z toho prvniho vysetreni. Pritel mel jit na spermio taky, ale dr. mi rekl, ze se z toho da neco vyvozovat az po 2-3vysetrenich, kdy je tam srovnani. Coz me teda pekne podesilo...
Jessicko, ja vim jak ti je... Ja jsem byla koncem listopadu uz dost zpruzena a smirena s tim, ze nam to proste bude trvat... Nalada kolem MS byla mizerna, nic se mi nechtelo, nic nemelo smysl.. Zacinala jsem tomu celkem propadat. Jenze pak jsem sla na kontrolu a tam mi dr. rekl, ze vidi, ze ovuluju a ze u me to je v poradku a ten mesic se zrovna i pritel ladoval vitaminkama a po tom vysetreni mi to tak nejak zacalo byt jedno, protoze jsem byla trochu klidnejsi tim, ze se pritel chystal na ten spg a ja si rikala, ze jednou to proste vyjde... a prave tehdy to vyslo. Delate pro to maximum a jeste spoustu veci muzete zkusit. Rozhodne bych teda necekala na pomoc doktoru roky, to se akorat budete zbytecne trapit a smutnit...

Janka: ja bych pockala se snazenim az po te svatbe, at si to v klidu a pohode uzijes i s tou cestou. Mohlo by se ti stat neco neprepokladaneho, v cizi zemi a treba by se ti vratila nejaka vzpominka nebo myslenka zrovna ve chvili, kdy by sis treba chtela uzit neco jineho a to by byla skoda... Nespechej, budes vic v klidu, to je muj nazor...
24. únor 2010 v 11:46  • Odpověz
orchi:
já si to taky myslím :wink: o měsíc později nebo dříve už se nic nestane, když už čekáme od prosince ... Ale nějak se nemůžu dočkat :slight_smile:
24. únor 2010 v 11:55  • Odpověz
daschi: no já už tu politiku nějak neřeším....přesně jak tam napsali. Teď přidají maminkám a potom budou brát našim dětem. Takže si vyber.... Ale samozřejmě každá koruna dobrá.
janka: já bych se snažením také počkala až po svatbě. Nikdy nevíš jak Ti bude a někomu nastoupí nevolnosti hned ze začátku a pak by sis tu svatební cestu vůbec neužila, jen by jsi tam trpěla. Já jsem naštěstí nezvracela, ale i ty nevolnosti jsou hnus. Nic Tě nebaví a přece jen 3 týdny jsou celkem dost.
24. únor 2010 ve 12:00  • Odpověz
didi:
no kdyby ubrali sami sobě, nehádali se za naše peníze ve sněmovně - páč jeden den výjde daňové poplatníky na cca 2mil. - což bude asi ten důvod, proč pořád všechno přesouvají a prodlužují, nenakupovali stíhačky a podobné p*čoviny, s prominutím, tak ten schodek tak velký není ... máme špatnou politiku od základů a řešit to ubíráním peněz v nejpotřebnějších sektorech jako je školství, zdravotnictví a sociální sféra, je fakt demence největšího charakteru.
já na politiku v telce koukat nemůžu, mám u toho infarktové stavy :grinning:
24. únor 2010 ve 12:15  • Odpověz
dobré odpoledne,

berky dneska vás vůbec nestíhám, měla jsem tu návštěvu, pak vaření, starost o malou atd atd.

Jess - není tu asi nic co už tu nebylo řečeno. Je mi to taky hrozně líto, když jsem to četla měla jsemi já oči plné slz.Ale jak píšou holky, věř v zázraky bylinek, vitaminu a krásného nadchazejícího jara, které vás určitě nabije novou a pozitivní energií a třeba se opravdu za pár měsíců dočkáte krásných zpráv ze spermia a tobě se urovná cyklus a pak vše půjde jak má :wink: a mimiška se dočkáte přirozenou cestou ještě letos. ....
24. únor 2010 ve 13:27  • Odpověz
Holky, naskenovala jsem test z autosedaček z MF Dnes, tak vám ho sem dávám - http://aniedj.rajce.idnes.cz/Test_autosedacek/
K té mateřské - jo, bylo by to fajn, ale a) to nemusí projít přes senát, a za b) jak píše didi - nám přidají, a další generace na tom budou o to hůř...
24. únor 2010 ve 13:49  • Odpověz
ahojky holky, tak jsme byli ve městě, koupila jsem si troje legíny, jeden svetr delší, co vypadá jak těhu a nike tenisky, takže mám zase v čem chodit....................máme i něco pro prdolku..................

k té mateřské - mně to dělá rozdíl asi pěti šesti tisíc měsíčně, to je dost.................tak uvidíme.................
a to že se tento rok ušetří na mateřské tak to bohužel neznamená, že dál to bude v poho.......rozhazují jak psala janka za větší blbosti...................

anie. k té zavinovačce, je to fakt malvík, už jsem se ptala, tak si tam zajdi, je to fajn................ale asi to není na zličíně že?
24. únor 2010 v 15:36  • Odpověz
lauri: V Hostivici, to je kousek od Zličína.
24. únor 2010 v 15:43  • Odpověz
anie, tak jsem dala www.malvik.cz a hned na první straně mi to info o té zavinovačce vyjelo..................mezi aktualitama..............tak se podívej pořádně........... :grinning: :grinning: :grinning:
24. únor 2010 v 15:49  • Odpověz
Jéé, a já když tam koukala, tak to tam fakt nebylo :grinning: :grinning:
24. únor 2010 v 16:54  • Odpověz
autor
dneska jsem už citila pohyby mimiška :dizzy_face:
24. únor 2010 v 17:39  • Odpověz
jééé Ashlee, to je super...ak na tenhle moment se přesně nejvíc těším...:slight_smile: Jde to poznat spolehlivě?
24. únor 2010 v 17:49  • Odpověz
Janka: asi bych též to snažilkování odložila. Po zkušenostech bych se první tři měsíce nehla dál než párk km od nemocnice :o( Asi každý takový strach nemá, já taky poprvé chtěla jezdit na koních, jestli si vzpomínáš a byla jsem hrdinka, že chůze nemůže vadit...a podruhé by mě to ani nenapadlo. A druhá věc, jak psaly holky, může být docela špatně hned od začátku :(

Ashlee: jůůů, ty se máš :o) Paráda.
24. únor 2010 v 18:00  • Odpověz
autor
daschiki,jj. jde to poznat.
24. únor 2010 v 18:12  • Odpověz
Ashlee: no krása....teď už to bude jenom častěji a častěji!!! A jsi šikovnější než já...mě to trvalo poznat o týden dýl :wink:
My už jsme teď ve fázi, že se nám večer úplně vlní bříško při mazání a občas dostanu zásah do močáku, což už není nic roztomilýho, ale docela nepříjemný kopnutí :grinning:
24. únor 2010 v 18:26  • Odpověz
autor
daee, tchyně řikala že ji kopal do žeber(když čekala meho manžela),a že když jedla čokoladu nebo něco sladkého tak citila hodně pohyby.

jinjin,daschiki,za chvilu budete taky citit pohyby.utika to rychle.
24. únor 2010 v 18:54  • Odpověz
jé, pohyby, na ty se taky těším......................ale ted zítra k doktorce a pozítří na NT...............až uvidím bobka............
a to sladké, to jsem sem už myslím psala - chci ho jíst i před ultrazvukama, říkala mi to kámoška, že pak se mimi vždy hýbe a nespí............... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
jinak nás zítra čeká první těhu kurz............od dvanácti asi do tří, tak se docela těším, jdu i s manžou, tak snad tam nebude chudák jediný chlap.......... :grinning: :grinning: :grinning: ale lektorka říkala, že ho mám vzít............

jinak já mám vyuklízený byt, umytá okna, vytřeno, převlečené povlečení, vyprané dvě pračky, už jsme po véči a za chvíli jdeme fotit bříško, tak se už těším........... :slight_smile: :slight_smile:
24. únor 2010 ve 20:04  • Odpověz
Holky, podle čeho budete vybírat matraci do postýlky ? Já na to teď koukám, a pohanka a kokos mi nic neříkají... Vůbec nevím, jaký je mezi tím rozdíl..
24. únor 2010 ve 20:05  • Odpověz
Anie, zrovna to tu řeším :slight_smile: ...moc se v tom nevyznám, ale asi půjdu do kombinace kokos+moltan+pohanka...vidím to na takovou střední cestu..z hlediska kvality i peněz....koupím asi na Aukru nebo MMB
Ale jsem zvědavá, co statní holky, jestli přidají nějakou zkušenost...
24. únor 2010 ve 20:12  • Odpověz
lauri: Hurá, budou fotečky :slight_smile: Jinak ty jsi se dneska asi nudila, co :grinning: Okna já budu mýt, až sleze všechen sníh..

daee: No já právě vůbec netuším... Přemýšlím molitan/kokos nebo pohanka/kokos, ale rozhoduje se těžko, když vím prd, co to je :grinning:
24. únor 2010 ve 20:16  • Odpověz
anie: pokud z netu, tak si pročtu pár diskusí, a pokud v obchodě, tak na omak - určitě kvalitnější, rozhodně ne jen molitanovou, ale ono z těch lepších je to celkem fuk - kokos-pohanka se ted kupuje docela hodně.................

a fotečky vám pak ukážu, už se taky těším.................už se s manžou přemlouváme dlouho, ale pořád nebyl čas....................
a nenudila jsem se, chtěla jsem odpočívat, akorát jsem setřela z parapetu kocourovy tlapky, co tam nechal čuník a jak jsem tam stála, přeleštila jsem kousek okna, a viděla, jak je už špinavé (naštěstí máme plastáky) tak jsem si podala clin a už to jelo................... :grinning: :grinning: :grinning:
24. únor 2010 ve 20:19  • Odpověz
autor
anieanne, my jsme objednali matraci /kokos ,molitan,kokos/
24. únor 2010 ve 20:30  • Odpověz
ahojky holky, tak etda den..up,lne mazec...celej den je mi zle....děs...

daee- no jako že to je akorát, že to máš dobrý já přibrala u malý 17 kg ale 14 bylo dole po porodu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

holky tak mi volili ten kokos, ale taky si myslim ze je to fuk :slight_smile:z tech lepsich uz je to jedno :slight_smile: :slight_smile: :wink:
24. únor 2010 ve 20:45  • Odpověz
Tak jsem to ta zhruba spočítala, a takový ten základ ( kočár, postýlka + vše do ní, vanička + lehátko, teploměr do vody, osušky, kojící polštář a lehátko ) mi vyšel na zhruba sedmnáct tisíc. Což je pecka, ale na druhou stranu jsem čekala mnohem víc..
24. únor 2010 ve 21:07  • Odpověz
Tak jsme nafotili parádní fotečky, už se těším, až je upravím a hodím vám je sem na ukázku...................zítra asi nee, protože ráno jdu na tu gyndu a odpolko na kurzík, ale třeba potom, jsou fakt bezva..................

anie: já radši nepočítám, já spočítala kočárek - sporták, sedačka, korba, fusak, pláštěnky, nánožník, atd. - 24000,-. Ale to je základní cena na obyč stránce na netu, chci si to vyhledat jednotlivě ve zboží nebo uvidíme, a to vyjde třeba o ty tři čtyři tisíce levnějc...........................každopádně kočárek je věc, na které nechci šetřit.......postýlka, lehátko, kyblík, kojo polštář a takové věci, tam tak bazírovat nebudu.......................ale už se těším, až to budem vše před létem pořizovat, ted nee, ted jsou na řadě daně a dovča, ale pak se na to vrhnem................přijde jedna, dvě nemocenské a je to........ :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

tak dobrou kočky.............zítra na mě myslete, at je bobek čilý na prohlídce............
24. únor 2010 ve 22:54  • Odpověz
Dobré ranko :slight_smile:

Lauri, myslím a držím :wink: A zamozřejmě taky na Jin a Orchi :slight_smile:

Dneska zase parádní sen - byla jsem kráva a utíkala před nějakým chlapem - ještě předtím jsem mu teda kopytem vysklika okýnko u auta :grinning:

Jináč, taky vám přijde, že ten čas hrozně letí ? Přijde mi, jako kdybych před čtrnácti dny zjistila, že jsem těhu, a přitom dneska jsem 14tt a v neděli začínám čtvrtý měsíc...
25. únor 2010 v 07:16  • Odpověz
Jo, ještě lauri - já když to včera tak počítala, tak jsme se s manžou domluvili, že to budeme kupovat průběžně, protože koupit pak všechno najednou, tak asi zkrachujeme :grinning:
25. únor 2010 v 07:18  • Odpověz
TĚHULKY:

NICK...........VĚK...........NAŠLA //............TP..................POHLAVÍ...................JMÉNA
daee.......... 28let.........5.10.2009..........12.6.2010.......chlapeček...................Matyášek
didi21......... 24let.......13.10.2009..........23.6.2010.......chlapeček...................Filipek
sven........... 31let ......17.10.2009......... 20.6.2010.......překvapení.................???
ashlee.........25let.........11.11.2009.........23.7. 2010........nevíme..............sabina,simona/filip
charlott...... 24let.........19.11.2009.........31.7.2010.........nevíme..............?????/Toníček
katulline...... 23let.........29.11.2009..........9.8.2010.........nevíme..............Sofie, Sabina/???
zolik.............27let..........5.12.2009.........14.8.2010........překvápko ...........Eliška?/nevíme
makinecka....26let.........18.12.2009.........26.8.2010.......asi holčička............Laura,Viktorie/Maxim
daschiki....... 25let.........15.12.2009.........27.8.2010.......chlapeček..................Davídek
orchidie........28let.........21.12.2009..........2.9.2010........nevíme....................???/???
anieanne......21let.........23.12.2009..........2.9.2010........nevíme..................Nela/Filipek
jinjin.............26let........24.12.2009..........4.9.2010........nevíme.................Julie, Zuzka/???
laurinka.22.....22let........25.12.2009..........4.9.2010........nevíme.................Laura/???
monaberuska 23let...........6.1.2010 ..........5.9.2010........nevíme.................???/Michal
avally........... 30let........31.12.2009..........10.9.2010......nevíme..................???/???
maciol.......... 29let........31.12.2009..........11.9.2010......nevíme................Nelinka/Matýsek
bibiska1.........31let.........21.1.2010...........2.10.2010......nevíme................Alice/Matyáš
helabella........36 let.........1.2.2010...........10.10.2010.....nevíme................???/???

SNAŽILKY:
jessika.............26let ................ 4 snažení / 48DC (poslední cyklus 36 dní)
kackabo..........20 let..................3 snažení / 33DC (poslední cyklus 32 dní)
rowennka........20 let.................3 snažení / 28DC (poslední cyklus 38 dní)
mmaxicka........28 let.................6 snažení / 28DC (poslední cyklus 25dní)
nathali.............22let..................9 snažení/ 27DC (poslední cyklus 29 dní)
materad..........29 let.................5 snažení / 18DC (poslední cyklus 35 dní)
vecernice........ 31 let............... 6 snažení / 17DC (poslední cyklus 28 dní)
dujinka.............24 let............... 6 snažení / 17DC (poslední cyklus 35 dní)
medakote........29 let.................5 snažení / 12DC (poslední cyklus 35 dní)
jankabry..........23 let..............bez snažení / 11DC (2. porevizní cyklus 29 dní)
luciena............30 let..................6 snažení/ 3DC (poslední cyklus 28 dní)

KONTROLY:

ÚNOR:
25. - Laurinka - kontrola na 9,30
25. - Jinjin - NT screening
25. - Orchidie - kontrola
26. - Laurinka - NT screening 11,45

BŘEZEN:
1. - Sven - kontrola
3. - Makinečka - kontrola
3. - Avally - odběry + NT screening v 7,30
4. - Daschiki - kontrola + kontrolní cytologie
4. - Didi - kontrola
5. - Maciol - NT screening 10,30 hod + kontrola 17,30hod.
5. - Ashlee - utz + poradna ve 20tt
8.- Zolik - kontrola
9. - Daee - kontrola
9. - Monaberuska - NT screening
16. - Monaberuska - kontrola
17. - Anieanne - UZ + poradna
17. - Bibiska - NT screening 7,40 hod.
18. - Bibiska - 2. kontrola
22. - Helabella - kontrola
31. - Daee - ultrazvuk ve 30.tt

DUBEN:
2. - Maciol - kontrola
12. - Daschiki - UTZ ve 21.tt
22. - Orchidie - UTZ ve 20.tt 10,30 hod.

SRAZÍKY:
27.2. ve 14h Marianský údolí - nejen Brňandy
13.3. veletrh Brno

Dobré ránko, dneska myslíme na Jin, Lauri a Orchi...:slight_smile:
25. únor 2010 v 07:33  • Odpověz
ahoj holky,
anie: no fakt dobrý sen...................a jinak - čtvrtý měsíc jsi už začala - počátkem třináctého týdne - můžeš začít maximálně druhý trimestr, ten se počítá od pozdějc.................

a já bych to taky kupovala normálně postupně, ale vzhledem k tomu, že ted musím dát padesát za dovču a padesát za daně, tak už s výbavičkou vydržím...............protože budu mít vždy dvacet za měsíc tu nemocenskou, tak se to dá, ale chcem ještě dělat pokojíček a něco předělat doma, takže letos toho bude víc...............

ostatním na kontrolách taky držím palce........ :slight_smile:
25. únor 2010 v 07:36  • Odpověz
Krásné ránko holky:

držím všechny palce na kontrolách - Lauri a Orchi
Jin - a Ty si pěkně prohlídni prcka na UTZ, NT bude určitě v pohodě!!!
Jsem zvědavá na novinky!!!

Mno, tak já celkové výdaje na mimi zkoušela sčítat ze začátku (komplect všechno včetně nákladů na Dr. a moje těhu věci atd.) a postupně jsem to vzdala....ale bude to dost . :pensive: :grinning:
Naštěstí prarodičové si mezi sebe rozdělili kočárek a pokojíček (o víkendu pro něj jedou do KIKY), což nám vytrhlo trn z paty (většina peněz půjde do rekonstrukce domu).

A já budu muset zabrat a dokoupit ten zbytek výbavičky, dokud mám energii a navíc dokud nemusím řešit jiné věci jako je nová kuchyň atd...
Takže dneska mám závazek něco pokoupit po netu....matraci teda koupím nějakou tu kombinovanou, díky za rady.
25. únor 2010 v 08:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.