• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
Jo a holky, ještě se zeptám: co chůvičky a monitor dechu? Budete pořizovat? Chůvičky chci jako určitě, ale nevím, jeslti rovnou investovat do nějakých dražších i s monitorem dechu? Nebo s tímto počkat až do doby, jestli Matýsek bude malinkej (třeba trošku nedonošenej).
Ale jak se znám, i když bude mít 4kg, tak já bych pro svůj klid ten monitor chtěla....
Co myslíte?
25. únor 2010 v 08:11  • Odpověz
daee: tobě vytrhnout trn z paty prarodiče, mně zase sociálka...........................ne, kecám, zvládli bychom to v poho i tak, ale je to takto příjemnější................. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a navíc, bobka jsme chtěli, takže s nemalýma nákladama se počítá.................
já teda chůvičky už mám, přivezla mi je kámoška, jsou v albu. myslím, že když jsou půjčené, tak stačí takové - jsou i modernější, ale myslím, že zbytečné.....................třeba že nejen že ty slyšíš mimi, ale můžeš mu i odpovídat - taky stojí jednou tolik - a já si myslím, že ho "po drátě" utišovat nebudu, že za ním prostě přijdu...................
a ten monitor asi chci, ale koupím ho samostatně, aby šel případně i samostatně prodat....................u spousty věcí je lepší to mít samostatně než kombinované..................takže i když moje kamarádky ho žádná neměly, tak já ho asi koupím - další dva litry už mě nezabijí......................a navíc mě to taky hodně uklidní, takže myslím, že to za to stojí................
25. únor 2010 v 08:28  • Odpověz
Dobré ráno holky,

konečně mám trochu volněji a budu mít víc času na koníka :slight_smile:

lauri, orchi: držím palce na kontrole
jinjin: závidím Nt screening, já už se na něj tak těším :slight_smile: , držím palce :wink:

ashlee: gratuluji k prvním pohybům, to je krása :dizzy_face:
jess: mrzí mě jak dopadla Tvoje kontrola, holky už vše napsaly, ale uvidíš, že se určitě dřív nebo později zadaří, hlavně myslet pozitivně :wink:
janka: se snažením bych určitě taky počkala, ten jeden cyklus už není taková doba a alespoň si krásně užijete svatební cestu :dizzy_face:

lauri: s tím sladkým před UTZ to je dobrý, taky bych to zkusila, ale já jdu před NT na odběry a mám povolený maximálně 1 suchý rohlík :unamused: a černý čaj...
25. únor 2010 v 08:31  • Odpověz
daee: mě monitor dechu a chůvičku půjčí kamarádka, takže kupovat nebudu...ale kdybych neměla tu možnost, tak bych určitě koupila, člověk bude přeci jen pak klidnější....
25. únor 2010 v 08:35  • Odpověz
jé holky, vy se máte, že kolem vás jsou kamarádky s dětmi a můžou spoustu věcí půjčit....my nic takového nemáme :frowning2:.
Buď děti hodně velké a nebo věci už rozpůjčované a nebo páry ještě bez dětí :frowning2:. Mno nic, tak si musím poradit sama :slight_smile:

Lauri: přesně jak píšeš, tak to taky vidím ohledně těch chůviček+monitoru. Chůvičky pořídím nějaké obyčejné, aby plnily tu základní funkci a monitor dechu teda zvlášť....
25. únor 2010 v 08:40  • Odpověz
avally: já se na NT taky dlooouho těšila, takže ještě vydržet do zítřka...........................
a krev mi už brali, takže dneska před KO si dám brumíka, zkusím, jestli to zabere - pokud mi teda bude dr. dělat UTZ, protože já jdu ke stejné na KO jako zítra na NT - akorát do jiné ordinace........... :slight_smile:
a zítra jdu na NT před dvanáctou, tak asi dáme předtím obídek, at nemám hlad......nevadí to ne? vy co jste tam už byly - tak neva, když budu mít plný žaludek?
25. únor 2010 v 08:42  • Odpověz
Ahoj holky,
Lauri, Orchi: přeji hodně štěstí na kontrolách a přijďte nám napsat novinky.
Jin: užij si NT, je to fakt pěknej zážitek :wink: hlavně, jestli bude prcek vzhůru.
Lauri: myslím si, že plný žaludek klidně můžeš mít, pokud Ti budou dělat už jen UTZ.... Dr. monitoruje jen bříško v dolní části, k žaludku se ani nedostane. Já jsem spíše řešila, abych neměla plnej močák :slight_smile:
daee: jsem na tom asi jako ty, taky žádné kamarádky s mimčama nemám, takže mě nepůjčí nikdo nic :frowning2: u některých věcí bych to i přivítala. Moje mamka mi koupila zavinovačku a pár oblečků, to je asi vše. Ale budu mít narozeniny, tak si vypíši nějaké věci, co bychom ještě potřebovali a snad si každej něco vybere :slight_smile:
Chůvičky chci taky obyčejnější a monitor určitě pořídím, i když bude mít prcek třeba 4kg. Někde jsem četla názor tatínka: celou dobu v těhotenství si mysleli, že je to nepotřebné, když jejich mimi má být zdravé, velké a v termínu. Pak pro něho přijel do porodnice, viděl jak je křehké a bezbranné a ještě ten den jel koupit monitor, jen aby byl klidnější. Tak přesně tak si myslím, že by to dopadlo u nás :slight_smile:
25. únor 2010 v 09:12  • Odpověz
autor
ahoj holky,
holky co jdete na kontroly tak vam držim palce.

Nam da tchyně na kočarek 10tisic. a zbytek doplatime.Taky budu od ni mít fusak do kočarku,je pěknej :grinning: a košilky na mimiška
25. únor 2010 v 09:24  • Odpověz
lauri: Aha, já myslela, že čtvrtý měsíc začíná až těch 13+3tt... Jinak, my takové výdaje nemáme, a jdybych šla na neschopenku, dostávala bych cca polovinu toho, co budeš mít ty. Takže naopak asi budeme nakupovat, dokuď mám normálně plat..
daee: Chůvičky určitě, nad monitorem pořád přemýšlím..
25. únor 2010 v 09:27  • Odpověz
tak mě zase dneska Koník nějak zlobí :frowning2:

prokousávám se objednávkou pínek a osušek a spol. a začínám se v tom ztrácet....bílý, potištěný, bambusový, tetra, obšitý a těch možných velikostí.....aáááách jooo :confounded:
25. únor 2010 v 10:06  • Odpověz
oprava: plínek :grinning:
25. únor 2010 v 10:07  • Odpověz
ahoj holky, preju dobre ranko... ja jsem se dnes rano celkem vydesila. Rano kdyz jsem sla na malou jsem zjistila, ze malicko, slabe hnede spinim :frowning2: Bylo to jen malo, ale celkem dost jsem se lekla. navic me obcas zaboli vpravo v podbrisku. Mam od posledni kontroly nalez stretptokoka a mela jsem ted v poslednich dnech celkem i vytok, ktery me ale nijak neobtezoval, tak jsem volala memu dr. a ten mi rekl, ze o tom vi, ze budu muset vybrat antibiotika na preleceni. Uz jsem s tim mela problemy v lete, ale jeste se mi z toho nikdy neudelal nahnedly vytok, kdy je jasne, ze to musi byt nejaka srazena krev odnekud :frowning2: Na kontrolu jdeme az vecer, tak snad ten den nejak preckam... Vcera vecer me zkolila udesna migrena, tak jsem si vzala 1/2 acylpirinu, ale to s tim podle me nemuze mit nic spolecneho. Celkem dost se bojim. Jeste jsem se divala do kalendare a mela bych ted byt asi 5dni po obvyklem datu MS..., tak nevim. Snad to dr. objasni...
25. únor 2010 v 10:11  • Odpověz
Orchi: neboj neboj, vybereš nějaká antibiotika a bude to ok!! Anton je šikulka a určitě Ti pomůže a dohlídne abys byla ok.
Hnědý špinění jsem měla s přestávkama celý první trimestr a bylo to z podrážděné tkáně (možná jizvy na čípku) kvasinkami....to nemusí být "sražená krev", ale spíš těhu výtok spíchaný s troškou krve....teď máš, na rozdíl od léta, celý spodek překrvený a teď i podráždění, to bude to zašpinění...
25. únor 2010 v 10:25  • Odpověz
Ahoj holky, všem přeji pěkný den,

doufám že na Vás vykukuje do oken sluníčko jako na mě...parááda :slight_smile:

laurince a orchidie: přeji příjemnou kontrolu

jinjin: krásný zážitek z NT screeningu. Ať s prcek ukáže pěkně ze všech stran :grinning: :grinning:
25. únor 2010 v 10:40  • Odpověz
daee: je fakt, ze mi rikal, ze mi bude muset dat neco k tem antibiotikum proti kvasinkam...., ale to spis asi az zacnou ucinkovat antibiotika. No, doufejme, ze to je kvuli tomu nalezu .... :angry: a bude lip, az na to dostanu nejake ty leky.
25. únor 2010 v 11:07  • Odpověz
Jin: preju krasny zazitek z NT a hlavne stesticko na dr. Drzime s prcem palecky :wink: :slight_smile: :dizzy_face:
25. únor 2010 v 11:21  • Odpověz
Ahooooj tety,
tak Vás zdravím po NT. Bylo to fakt kouzelný, úplně mi zvlhly oči, jak paní Dr. vykládala, kde je co :o)
Podle UTZ vše v pořádku, tak snad dopadne i ta krev. Prďolka se nehýbal, vlastně jsem ho ještě neviděla se hnout, tak mě to trošinku znervózňuje, ale Dr. říkala, že si ještě užiju, že je ráda, že může vše přeměřit. Byla odměřená, ale ne vyloženě nepříjemná, ale teda hodně rychlá. Prďolka má asi docela velkej nosánek :sweat_smile: A nějáký ten údaj 0.7, nevim co to je. Ale prý vše v normě. Já teda tentokrát zase tak moc strach neměla, spíš jsem se těšila, ale i tak člověku zase trošku odlehlo a hlavně mi ten tvoreček strašně přirůstá k srdíčku, když už "vím jak vypadá". Pohlaví nevíme, měl zkřížené nožky :grinning: nebo teda měla :grinning: Stejně je to kluk :grinning: Ale já ani nečekala, že by mi to tak brzy řekli. Takže spokojenost veliká :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Děkuju Vám moc, že jste na mě tak myslely a přeju pěkný sluníčkový den *

Palečky samo držíme pro tetu Laurinku a Orchidejku.
Takové malé zašpinění určitě nic není, víš, jak jsem psala, že mě dokonce sestra u staré Dr. řekla, že mám plašit, jen kdyby to do hodiny nepřestalo! Prasklá žilka nebo podrážděné to tam fakt teď máme hodně.
Já mám též nějáké kvasinky či co a beru už druhé léky, teď nějáké, které se v těhu můžou jen na doporučení Dr., tak mám taky obavy, ale Dr. určitě vědí... Budem v pořádku.

To je ale kráááásnýýýý den :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
25. únor 2010 v 11:21  • Odpověz
jinusko, jeeeee to je super, ze to probehlo tak fajn :slight_smile: Mam za vas velkou radost. To je fajn, ze prdolkovi vyslo to projasneni tak malinko, to je moc dobre. To jsme vlastne dopadly podobne, pohlavi taky nevis, cekate nosacka stejne jako my a to je taky moc dobra zprava :dizzy_face:
Uplne te chapu, jak se citis, ze ti miminko zacina prirustat cim dal vic k srdci :slight_smile: Je to to nejnadhernejsi, co jsem kdy videla, videt nase miminko, jak si v klidku plave u me v brise, slyset, jak mu busi srdicko a vedet, ze je v poradku :dizzy_face:

Co se tyce toho spineni, uz jsem se celkem uklidnila, bylo to fakt jen malinko rano, tak si rikam, ze to treba mohla byt fakt jen praskla zilka nebo tak neco... Ale vite jak, cely prvni trimestr ani tuk a ted just jo... Asi abych neusnula na vavrinech, nebo co... Tak dneska budu v klidu, jen tak polehavat a cist si.
Jinak si teda moc uzivam, jak venku krasne sviti slunicko :dizzy_face: jen tak daaal.... Doufam, ze v sobotu bude taky hezke pocasi.
25. únor 2010 v 11:33  • Odpověz
jin - super, krasne zpravicky!!! hlavne ze je mrnous v poradku, jen at si hraje chvili na tajemneho :wink: tak jeste at ta krev vyjde na jednicku!!

jinak vsem preju krasny slunickovy den, venku je tak krasne, ze se mi zase nechce moc pracovat :grinning:
25. únor 2010 v 11:34  • Odpověz
Já ani nevím co napsat, jen se křením :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
25. únor 2010 v 11:36  • Odpověz
Jin, tak se nekren :slight_smile: a soupni sem nejake fotecky mimiska. Neee neboj, samozrejme doporucuji krenit se cely den :grinning: My jsme s pritelem ten den konstatovali, ze se podvedome "culeni se" pod fousy neda ovlivnit. Ten den jsme se oba vubec nenohli soustredit na praci a myslenkama byli uplne nekde jinde. A co budouci tatinek? Jaky to pro nej byl zazitek? Urcite paradni :dizzy_face:
25. únor 2010 v 11:47  • Odpověz
jin: super!!! Gratuluji ke krásným zprávám. To že miminko spinkalo vůbec ničemu nevadí, hlavně když mu tluče srdíčko, no ne? Když mi Filípek asi 2x po sobě spinkal, tak jsem se Dr. zeptala, jestli mu vůbec tluče srdíčko (jsem magor, co? :grinning: ), ale potřebovala jsem být klidná. Tak mi to Dr. ukázala a říkala, že Ti prcci většinou spinkají a probouzejí se až tak kolem 19 hod večer. Teď, když už "kope", tak ji můžu dát za pravdu.
Jsem ráda, že máš takovou radost...tak si to užívej :wink:
To já mám hroznou depku a vůbec nevím, kdy se ji zbavím. Už jsem Vám tu psala, že nějak neúměrně přibírám (vím, že v těhotenství se přibírá), ale schválně mrkněte tady na ten graf:
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3842045&vReferer=%2Fphotos%2Fdidi21
Už tak mám téměř metrák a jestli to tak půjde dál, tak nevím.... Ale nepřijde mi, že bych nějak žrala :angry: Do teď jsem si to těhotenství užívala, ale tohle mě fakt deptá.
Ještě na minulé kontrole jsem byla 2 kg v mínusu a příští týden budu hlásit + 5 nebo dokonce + 6 kg :frowning2:
25. únor 2010 ve 12:02  • Odpověz
jin: po těch řádcích co jsem četla musím naznat že těch víc jak 14 dní mi teď bude utíkat tak nějak pomaleji, protože se začínám docela dost těšit. Z těch řádků jde vyčíst, že to je opravdu moc krásný a příjemný zážitek, bodejď by ne setkat se se svým prďolkou, který za tak krátkou dobu vyroste v takového človíčka :grinning: :grinning: :grinning:

orchi: taky jsem minulý týden zašpinila, zrovna v den kdy jsem šla na kontrolu. Paní doktorka řekla, že tohle opravdu vůbec nic není a že jsme oba dva zdraví, myslím, že to je tak i u tebe. :slight_smile: :slight_smile:

Jinak k věcičkám pro miminko...budu řešit po veletrhu (přeci jen já mám ještě dost času a nějak mi to ještěpořád moc nedochází) :sweat_smile: . Kamarádka, co tam byla loni mi tvrdila, že kdyby znala rozdíly cen veletržních a spotřebitelských ať už na internetu nebo v prodejnách, rozhodně by si kočárek objednala už na veletrhu, a nakoupila by i další věci. Takže jsem zvědavá :slight_smile: jaká bude skutečnost
25. únor 2010 ve 12:03  • Odpověz
autor
jinjin,gratuluji.
25. únor 2010 ve 12:06  • Odpověz
didi: nelamej si s tim hlavu... Moje kamaradka pribrala ted v tehu 20kg a taky na zacatku byla v minusu, pod svoji normalni vahou... Hodne zalezi na tom, jaka byla vaha pred otehotnenim. Kdo mel trochu nadvahu, jako treba ja, tak neni divu, ze se telo s klidem neceho zbavi, aby se trochu ozdravilo. Holky hubenourky na zacatku musi na zacatku napred nabrat "na sebe" a pak teprve pro miminko. Kdyz se divam na tvoje fotky, nepripada mi teda, ze bys byla nejaky cvalik, proste normalni tehu brisko. Tady na konikovi jsem uz par fotek tehulek s nadvahou videla a ty se jim ani zdaleka neblizis.
Musis si taky uvedomit, ze to, co pribiras jsou nutne prirustky na vaze: chytra kniha rika, ze jen prirustek objemu krve je 1,8kg, placenta ma 1/2kg, tukova rezerva maminky by mela byt mezi 2-4kg, polodova voda temer 1kg a k tomu tam nepocitaji to, ze telo nekterych tehotnych taky zadrzuje vic vody a to znamena taky prirustek na vaze. Jedna moje znama kdyz zacala v pulce 2.trimestru chodit plavat, tak zniceho nic proste splaskla a par kilo ji proste sjelo dolu tim, ze chodila plavat a voda pusobi jako prirozeny masazni prostredek. Kdyz ses ve vode, telo je stlacene, ale tak prirozene. Kamaradka pak chodila i vic na malou mela vic prokrvenou kuzi na brisku a udelalo ji to moc dobre. Kdyz ma maminka v poradku nalez ze steru, takove plavco muze jen pomoct lepsimu pocit a taky proti tomu zavodnovani. Ja bych si z toho nic nedelala. Ze zacatku jsem z toho mela depky a bala jsem se, ze budu jak koule a ted jsem rada, ze je mi konecen lip a muzu se normalneji najist a rikam si, ze kolotoc kolem miminka mi pomuze zbavit se nadbytecnych kil :dizzy_face:
25. únor 2010 ve 12:23  • Odpověz
ahoj holky

mám tu ačka nestíhám vás

nejdřív chci pogratulovat Jijjince ke krásné kontrole a hlavně že je prďolka v pořádku :dizzy_face: :dizzy_face: tyhle zprávičky se tak krásně čtou a mám z nich pokaždý velkou radost :dizzy_face: :dizzy_face:

Didi - z přibírání si nic nedělej. Někdo přibírá na začátku jiný uprostřed a já třeba nejvíc na konci - co týden to kilčo. Jestli budeš kojit kila půjdou sama dolů a zbytek vyběháš vedle prcka nebo srovnáš až přestaneš kojit :wink: ten prďousek za to stojí, za všechny ty neduhy, občasné strie i přibírání. Ten těhulkovskej čas strašně rychle utíká užívej si každý den s tím broučkem v bříšku a na nějaké kilčo navíc - co není podle grafu se vybodni :dizzy_face: :dizzy_face:
25. únor 2010 ve 13:11  • Odpověz
jin: no gratulace veliká ke krásnýmu zážitku a pěkným výsledkům z UTZ...já vůbec nepochybuju, že krev bude ok...čekej na telefon a užij si den!! :grinning:
Podle popisu Dr. (odměřená,a le v pohodě a rychlá) tipuju, žes byla taky u Čuprové co?
Pohlaví neva,že nevíš, Dashi měla štěstí, že se Davídek předvedl takto brzo....

Didi: jéééé, nic si z té váhy nedělej!!! Orchi ti to napsala náádherně, jako nějeká Dr., přesně tohle říkají i moje chytrý knihy. Nenabíráš tuk jako takovej, ale prostě mimi potřebuje nějaké "příslušenství" mít kolem se a to něco váží (co třeba děloha xkrát zvětšená a litr krve navíc, co teď máme atdatdatd).
Já mám skoro šest nahoře oproti původní váze a taky se necpu....jím normálně, vůbec ne "za dva".

A Orchi má asi pravdu, že hubené (štíhlounké) těhulky nabírají dřív a postupně, kdežto třeba já (se řadím k těm s pár kily navíc) mám zásoby, takže jsem začala nabírat taky pozdě...cca od 4měsíce polehoučku a teď trošku víc...
Ale co, necháme ty kila na porodním sále a pak je vypotíme kolem mimin!!! Neboj!!! :wink:
25. únor 2010 ve 13:16  • Odpověz
jinjin: moc gratuluji, krásné zprávičky, holky ani nevíte jak už se tam také těším :dizzy_face:

orchi: také si myslím, že malé špinění nic neznamená, ale v první moment určitě vyděsí...jinak já jsem si myslela, že acylpirin se v těhu vůbec nesmí :confused: , můj Dr. mi říkal, že se může jen Paralen...
25. únor 2010 ve 13:22  • Odpověz
avally: radila jsem se dlouhosahle s magistrou v lekarne (a ne jednou) a bylo mi receno, ze kazdy trimestr je to jinak. V prvnim by se paralen vubec nemel, pokud neco je potreba na nesnesitelnou bolest, tak acylpirinem, ale s mirou, ten se zase nesmi v poslednim trimestru, kdy uz si klidne muzes dat paralen. Nevim presne proc to tak je, ale tady o tom neco pisou:
http://www.moje-rodina.cz/tehotenstvi-a-porod/onemocneni-v-prubehu-tehotenstvi-nachlazeni-chripka
25. únor 2010 ve 13:47  • Odpověz
Holky, taky Vám ten koník dnes tak blbne? :angry:
Moc Vám děkuji za podporu, hned jsem o něco klidnější a třeba to ještě nebude tak zlé....doufám :frowning2: Před chvilkou jsem měla ve schránce maminku, tam zrovna píšou o přibírání, tak mě to taky trošku uklidnilo. Prostě to nějak dopadne, při nejhorším budu opravdu jak velryba, hlavně když bude Filípek zdravej!
orchi: pokud bylo špinění chvilkové a přestalo, tak to nebude nic vážného, neměj strach! Ohedně těch prášků...mě zase Dr. řekla, že můžu jen Paralen (až 3x denně). Já jsem je v 1. trimestru jedla 3 dny - 3x denně. Měla jsem nějakou chřipku :frowning2: Tak snad to Filípkovi nijak neublížilo.
25. únor 2010 ve 13:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.