• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
didi: Neboj se!!!! Bude vše úplně v pořádku!!! Prej cysty bývají i na začátku těhu normální. Já doufám, že ta moje je už v klidu, ale taky nemám jistotu. Četla jsme k tomu spoustu informací a mimískovi to neublíží, ani kdyby praskla...Samozřejmě pokud to není ta naplněná krví. Já tomu teda sice moc nerozumím, ale psali, že to fakt nemůže ovlivnit. A nemůže to být třeba spíš to, že se ti roztahuje děloha? To provází taky píchání v bříšku. Každopádně, když nám budou sílit čárečky, půkjdeme pak na gyndu a bude to ok!!! Tam uvidí i cystu a hne dbudou vědět, co dělat. Přemýšlelas, kdy jít na gyndu? Koukám, že jsi jen dva DC po mně.

Jinak jsem úplně teď koukala, cos psala s tím sladkým!!!! Já taky ne!!!! Jinak miluju všechny ty sušenky a tak a máme jich doma plno a já na ně vůbec nemám chuť !!!
16. říj 2009 v 09:00  • Odpověz
Didi21 - jejda, to mě mrzí, ale tak nebylo by lepší přece jen se zajít někam ukázat? Nevím, jakou špatnou zkušenost s fakultní nem. máš, ale zase lepší přijít dřív, než pozdě, ne? Zvlášť, když jsi nejspíš těhu...
Nebo myslíš, že to zabolelo jen tu chvilku a teď ti to dá už pokoj zase? Já tě vůbec nechci strašit, nakonec nemám s tím, jak dovede cysta potrápit a jak se projevuje zkušenosti.
Ale určitě na tebe budu myslet, abys byla brzy OK :slight_smile: .
16. říj 2009 v 09:04  • Odpověz
Aha, teď jsem dočetla Dashiki...tak asi není důvod k přehnanému strachu a jít k Dr. v pondělí, pokud se to nezhorší, bude stačit
16. říj 2009 v 09:09  • Odpověz
daschiki: já mám taky senzační tchýni a jsem za to moc ráda, ne každý má takové štěstí. A už se těším, až jim to jednou řekneme (doufám, že brzy).
K doktorce jsem chtěla jít až tak v cca 7-8 týdnu, abych viděla srdíčko. Většina doktorů tak i objednává. Aby už mohli dát těhu průkazku atd. Ale kvůli těm bolestem tam naběhnu asi už v pondělí. Nevíte, jak bych poznala, že ta cysta praskla? Já asi nijak, že?
Jinak jsem strašně ráda, že Vám to tu můžu všechno napsat, kromě manžela není komu :frowning2: a moc se tím uklidním.
A k tomu sladkému ještě: předevčírem nám tchýňka volala, ať přijedeme na gofry se šlehačkou a ovocem (ví, že takové věci miluji), ale jen když mi to manžel řekl, tak se mi obracel žaludek. Tak jsme teda dojeli a já s velkou námahoj snědla 1 a to jsem fakt myslela, že poletím na záchod a všechno praskne :slight_smile: Tak jsem manželovi tajně přidávala na talíř. Jestli to tak půjde dál....
16. říj 2009 v 09:11  • Odpověz
ahoj holčiny, přeju všem dobré ráno :slight_smile:
a všem úspěnšným Déčkám veliká gratulace!!! jen doufám, že to nejde podle abecedy :wink: to bych si mohly vyhlídnout diskuzi říjen 2010 :grinning:

didi - držím palce, ať se bolest neozve. jen pěkně lenoš, a šetři se!
16. říj 2009 v 09:11  • Odpověz
ještě k té bolesti: myslím si, že na roztahování dělohy by bylo moc brzy, ne? a kdyby mě třeba jen píchalo v podbříšku a bylo to v průběhu celého dne, tak to jo. Ale já jsem se asi v noci nějak prudce otočila ve spaní a tak jsem se vzbudila a bolest strašná. Trvá relativně chvíli, ale je šíííílená. Udělá se mi i zle a strašně zblednu a po cca 20 min. nic. Teď mám jen strach, aby to nepřišlo znovu. Minule se mi to vrátilo ještě 2x a na podruhé mi ji doktor při prohlídce prasknul.
16. říj 2009 v 09:17  • Odpověz
didi: Možná právě ta prudká bolest bylo už prasknutí. Mně říkali v nemocnici, že bude nejlepší, když praskne s MS. Minulej cyklus nepraskla a prej ji tam mám už menší. Z původních 6cm má teď "jen" 3,5 a je už jen jednokomorová. No...a oni mi říkali, že když praskne, tak ucítím prudkou bolest v podbříšku. Prej ať se neděsím. No, a když jsme se s manžou začali snažit, tak jsme se nechali asi nějak moc unést :slight_smile: :pensive: :zipper_mouth: :dizzy_face: a praskli jsme ji :grinning:. Takže teď nevím, jestlio tam je nebo není nebo bude....Taky se toho děsím. Ale právě jsem četla, že tui laparoskopii s mimčem nechcou dělat. Že prje většinou po několika týdnech sama zanikne. Ono totiž ty cysty většinou vznikají buď tak, že nepraskne folikulík a z toho je ta cysta, nebo je pak cysta z toho žlutého tělíska...jenže to produkuje hormony a je pro mimi důležitý. Nebo to bude spíš náš případ, že nepraskl folikulík už kdysi dávno a pořád dokola se naplňuje vodou a kdoví čím. Mně třeba říkala doktorka v FN Bohunice, že některé ženy s tím žijou i desítky let a vůbec o ní neví. Takže myslím, že je to běžná věc. Samozřejmě ale nezlehčovat to! Takže pokud by tě to bolelo pořád a pořád a nepřestávalo, tak určitě pro bezpečí miminka bych valila i do nemocnice.
16. říj 2009 v 09:21  • Odpověz
Jo a ještě k té gyndě...taky bych chtěla jít až 7. týden...jenže nevím, jak to mám pak řešit s endokrinologií, kde mi řekli, ať hned jak zjistím těhu, tak volám jak o život. Musí mi zvýšit ty hormony. Takže jsem teď na vážkách, co vlastně mám dělat. Nechci jak pojašená letět na endokrinologii, když by se třeba mohlo jednat o zamlklý těhu (ťuk ťuk ťuk na dřevo, ať si to nezakřiknu)....Takže bych chtěla na endokrinologii dojít s tím, že mám od doktorky potvrzený těhu.....Jenže k doktorce jak píšeš asi ani nemá smysl chodit dřív než v tom 6. týdnu kvůli srdíčku. Takže já teď vlastně moc nevím, co mám dělat.
16. říj 2009 v 09:25  • Odpověz
K těm maminkám telepatkám - didi, jak jsi psala, že má ten šestý smysl. To už tu psala i Dashiki a moje mamka to potvrzuje. Jednou tak před osmi lety se mi udělalo ráno doma zle, dostala jsem průjem a volala mamce, že mi je blbě, tak mi řekla ať si lehnu a dám si živ.uhlí a ještě něco. Jenže se mi to během dne hodně horšilo, k průjmu se přidalo i zvracení a samozřejmě jsem vůbec nepila, tehdejší přítel byl v práci a já byla sama doma a prostě jsem omdlela na záchodě a ještě se flákla do hlavy o kachličky...a víc si nepamatuju. No a máma normálně za mnou přijela (bydlí jinde, mimo Brno), protože měla tušení během dne, že to nebude jen průjem, tak zburcovala svého přítele a jeli....a našli mě na tom záchodě...tomu já říkám telepatie.
16. říj 2009 v 09:36  • Odpověz
Dashi - já jsem šestý týden (dnes 5+5) a v úterý ještě srdíčko nebylo, ale jsem objednaná na 27.10....a to už by být mělo určitě, pokud bude vše OK.
A co takhle na gyndu zavolat a domluvit se s doktorem jak bys měla postupovat? Můžeš jít podle mě i dřív na gyndu, těhu ti potvrdí i bez srdíčka na UTZ (viz. můj černý flíček v úterý) no anebo z krve a můžeš běžet na endokrinologii zavčas.
Ale zase nevím, jak moc důležitý je, abys to kvůli těm hormonům oznámila na endorinologii co nejdřív, že jsi těhu...
16. říj 2009 v 09:44  • Odpověz
daschiki: tak v Tvém případě bych tam asi taky zavolala a zeptala se. Jak píše daee...k doktorovi můžeš kdykoliv. I kdyby to bylo třeba jen podezření (jakože určitě není :wink: ). Někde jsem četla, že malá tečka jde vidět už 4tt. Což teď asi budeš. Tak nejpozději v pondělí bych tam zavolala a domluvila se. Určitě nejsi jediná, komu zvyšují hormony a Ti doktoři to musí znát co je potřeba a co není.
daee: tož to je teda telepatie, co? Nechápu, na jakém základě to funguje :slight_smile: Ale taky bych chtěla mít se svým dítětem takový vztah.
16. říj 2009 v 09:50  • Odpověz
Daee: Ty jo!!!! Tak to je teda příběh s velkým P !!! Ty mamky jsou vážně telepatky!!! Moje mamka, když čekala ségru, tak babička jí zavolala a mamka se s ní bavila a najednou ji rychle odbyla a položila. No a babička s enikoho na nic neptala a volala mamce rovnou sanitku. Takže zřejmě díky tomu mamina neporodila doma...:slight_smile:

Jinak holky, děkuju. Asi to tak prostě udělám. Sice k mé doktorce dovolat se je nad lidský síly, ale tak přinejhorším se tam objednám a hned po tom zavolám na endokrinologii.
16. říj 2009 v 10:01  • Odpověz
Ahoj holky, tak se zase hlasim zpatky:slight_smile: Ted jsem tady par dni ani nemela co napsat, protoze jsme zrovna byla v takove fazi cyklu, ze se mi ani nic psat nechtelo...
No, neodolala jsem a stejne jsem chtela vedet, jak mam ovu a udelala si dva testy, z nichz vyplynulo, ze ovu byla asi ve ST nebo vcera, coz je skoro o tyden driv, nez jsem ji cekala... Taky jsem mela ve ST ukazkovy ovu hlenik, ktery me teda dost prekvapil a byl to taky popud, proc jsem se rozhodla testnout.
Pritel se vraci dneska z tydenni sluzebky, takze tento mesic jsme to asi propasli:slight_smile: Toz takove to mame vesele. Ale na druhou stranu se uz blizi nase stehovani do noveho bytecku, na coz se moc tesim. Tento tyden jsem obehavala posledni veci kolem cerpani hyposky, tak jsem z toho docela unavena a tesim se na vikend jak uz dlouho ne... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. říj 2009 ve 12:31  • Odpověz
ahoj holky,

daschiki, didi21: koukala jsem Vám do albíčka, ty čárky jsou už krásné :dizzy_face: . Moc Vám přeji, aby sílily...
holky, napadlo mě, nechcete se už napsat nahoru do tabulky k Daee...přeci jen už jste našly // na testíku...

sven: Tobě také budu držet palečky, aby jsi tam ty // také našla :slight_smile:

jinak u mě nic nového, včera jsem si objednala ovulační testy, tenhle cyklus bych je chtěla vyzkoušet, jestli tělo správně funguje...
16. říj 2009 ve 13:03  • Odpověz
MS = mnestruace
DC = den cyklu
1.DC = 1. den poslední menstruace
DPO = dní po ovulaci
1.DPO = den následující po ovulaci

daee..............28 let.............4 snažení / 5.10. našla //
daschiki..........25 let.............1 snažení /15.10. našla //

beruska31.......30 let...........1 snazeni / 40DC
sven.............31 let............. volný průběh pár měsíců/34DC (posl.cyklus 31 dní)
janai85..........24 let............7 snažení / 34DC (posl.cyklus 28 dní)
maxi.smile......25let.............1 snažení/ 32DC (posl.cyklus 28 dní)
vanilkaa.........27 let............1snažení / 30DC (posl. cyklus 28 dní)
daschiki........25 let.............1 snažení/ 28DC (posl.cyklus 29 dní)
didi21...........24let.............1 snažení/26DC (posl.cyklus 28 dní)
pajula...........27 let.............1 snažení / 26DC (posl.cyklus 35 dní)
katulline........23 let.............1 snažení/ 25DC (poslední cyklus - HA
vecernice.......30 let............1 snažení / 23DC (poslední cyklus 26 dní)
nathali..........21let................5snažení / 23 DC (poslední cyklus 19 dní)
luucanka.......23 let.............1 snažení / 21DC (poslední cyklus - HA)
makinecka.....26 let............1 snažení /21DC
charlott..........24 let............1 snazeni / 21DC (posl. cyklus 27 dní)
bibiska1........30 let.............4 snažení/ 17DC(posl.cyklus 30 dní)
luca83..........26 let...........1 snazeni/15DC (posl.cyklus 30 dni)
majdalena.....27 let.............3 snazeni /13DC (posl.cyklus 27dní)
mirucha84.......25 let..........2 snažení/10DC(posl.cyklus 30 dní)
avally.............30 let............3 snažení / 7DC (posl.cyklus 28 dní)
zuzka111.....27let...............6snažení / 6DC (poslední cyklus 31 dní)
ashlee...........24let...........2snažení / 4DC (poslední cyklus 28 dní)
taggy...........22 let...........1snažení/4DC (poslední cyklus 50dní)
maciol...........28 let............2 snažení/ 4DC (posl.cyklus 27dní)
16. říj 2009 ve 13:39  • Odpověz
Holky, tak jsem psala své doktorce dotaz přes objednávkový formulář (nikdy se ji nemůžu dovolat) a psala jsem tam, že pak musím na tu endokrinologii, kdyby bylo potvrzeno těhotenství a jak se zdá, tak to bývá asi akutko, protože mě vzaly hned teď ve čtvrtek. Tak doufám, že tak brzy (ani ne týden po vynechané MS) půjde něco vidět??
16. říj 2009 ve 13:51  • Odpověz
Jo a omlouvám se, ještě jednou aktualizuju tabulku, já jsem se zapomněla vymazat :slight_smile:

MS = mnestruace
DC = den cyklu
1.DC = 1. den poslední menstruace
DPO = dní po ovulaci
1.DPO = den následující po ovulaci

daee..............28 let.............4 snažení / 5.10. našla //
daschiki..........25 let.............1 snažení /15.10. našla //

beruska31.......30 let...........1 snazeni / 40DC
sven.............31 let............. volný průběh pár měsíců/34DC (posl.cyklus 31 dní)
janai85..........24 let............7 snažení / 34DC (posl.cyklus 28 dní)
maxi.smile......25let.............1 snažení/ 32DC (posl.cyklus 28 dní)
vanilkaa.........27 let............1snažení / 30DC (posl. cyklus 28 dní)
didi21...........24let.............1 snažení/26DC (posl.cyklus 28 dní)
pajula...........27 let.............1 snažení / 26DC (posl.cyklus 35 dní)
katulline........23 let.............1 snažení/ 25DC (poslední cyklus - HA
vecernice.......30 let............1 snažení / 23DC (poslední cyklus 26 dní)
nathali..........21let................5snažení / 23 DC (poslední cyklus 19 dní)
luucanka.......23 let.............1 snažení / 21DC (poslední cyklus - HA)
makinecka.....26 let............1 snažení /21DC
charlott..........24 let............1 snazeni / 21DC (posl. cyklus 27 dní)
bibiska1........30 let.............4 snažení/ 17DC(posl.cyklus 30 dní)
luca83..........26 let...........1 snazeni/15DC (posl.cyklus 30 dni)
majdalena.....27 let.............3 snazeni /13DC (posl.cyklus 27dní)
mirucha84.......25 let..........2 snažení/10DC(posl.cyklus 30 dní)
avally.............30 let............3 snažení / 7DC (posl.cyklus 28 dní)
zuzka111.....27let...............6snažení / 6DC (poslední cyklus 31 dní)
ashlee...........24let...........2snažení / 4DC (poslední cyklus 28 dní)
taggy...........22 let...........1snažení/4DC (poslední cyklus 50dní)
maciol...........28 let............2 snažení/ 4DC (posl.cyklus 27dní)
16. říj 2009 ve 13:52  • Odpověz
avally - díky za přání :slight_smile:

daschiki - dutinka by vidět měla být. A i kdyby nic jiného, tak si nech odebrat jrev na hcg - z toho se uvidí, zda tam nějaký náznak těhu je (no a být musí, protože kde by se ti na testíku vzaly ty // :slight_smile:.
16. říj 2009 ve 13:54  • Odpověz
daschiki: nevím jestli bude něco vidět, ale určitě se to pozná z krve....
16. říj 2009 ve 13:55  • Odpověz
Sven: To je pravda :slight_smile: V krvi se to dá poznat dokonce i dřív než z moči že?
16. říj 2009 ve 13:56  • Odpověz
daschiki - jasně - krej je nejpřesnější a i ti napíšou kolik jednotek tam máš, takže doktor z toho může i ledacos usoudit. (i když ze začátku se třeba neděs malých hodnot - oni jsou tam děsné výkyvy a velká rozmezí, co je v daný týden optimální hcg).
16. říj 2009 ve 14:29  • Odpověz
Holky, tak já jsem se trochu prospala a jsem zase tu :slight_smile:
Nahoru do tabulky se raději ještě psát nebudu. Pročítala jsem na netu různé diskuze a dočetla se, že falešně pozitivní test může způsobit cysta (je to napsáno i v návodu použití TT). Tak teď mám docela strach...
Na druhou stranu jsem se dočetla, že cysta do 3.měsíce těhotenství je také velice častá. Tak člověk aby se v tom vyznal.... Ale nikde jsem nezjistla jak moc ta cysta vylučuje Hcg, protože mě ty testy krásně sílí, což nevím, jestli by cysta dokázala. A na druhou stranu, měla jsem třeba ten růžovej výtok (který normálně nikdy nemívám, určitě né tak brzy) a pak to nechutnství (to třeba může být psychika). Fakt jsem z toho zmatená. No v pondělí snad budu vědět víc.
daschiki:tak to nám hned musíš napsat co a jak, ale podle krve těhulku určitě poznají :slight_smile: Budu držet pěsti, ať je vše OK.
16. říj 2009 ve 14:34  • Odpověz
Jelikož se tu těhule množí jak houby po dešti (že by za to mohlo to hnusné lijavé počasí? :grinning: ), tak tady je tabulka, kterou jsem si kdysi někde tady na koníkovi vyštrachala.
Jsou to hodnoty hcg v závislosti na tt těhotenství, tak snad to někomu pomůže.

1. řádek - počet dní od početí
2. řádek - počet dní od poslední MS
3. řádek - hodnoty hCG (mIU/ml)

7 dní (1. týden)
3 týdny
0 - 5

14 dní
28 dní (4t)
3 - 426

21 dní
35 dní (5t)
18 - 7340

28 dní
42 dní (6t)
1080 - 56500

35 - 42 dní
49 - 56 dní (7-8t)
7650 - 229000

43 - 64 dní
57 - 78 dní (8-11t)
25700 - 288000

57 - 78 dní
79 - 100 dní (11-15t)
13300 - 253000

17 - 24 týdny
Druhý trimestr
4060 - 65400

Od 25 týdne
Třetí trimestr
3640 - 117000
16. říj 2009 ve 14:35  • Odpověz
Jinak se děvčata loučím, o víkendu nebudu na netu, takže se ozvu až v pondělí. Přeji všem krásný víkend, těhulkám ať pěkně sílí čárky a čekatelkám na // přeju, ať se mají fajn :slight_smile:
16. říj 2009 ve 14:37  • Odpověz
sven: tak přeji pěkný víkend a ať na Tebe kouknou ty // .V pondělí budeme čekat na zprávičku :slight_smile: Měj se pěkně
16. říj 2009 ve 14:40  • Odpověz
didi21: Jejda, didi, tak teď jsi mě normálně vyděsila!!! Ale já si upřímně myslím, že to by nesílily čárky...A navíc já třeba mám prsa úplně protkaný modrýma žilkama. Teď mám teda taky strach. :frowning2: Ale my jsme teda tu cystu stoprocentně praskli ještě před ovulací. Tak snad nenarostla a snad je to opravdu miminko....:frowning2: Tak teď nad tím budu taky dumat....:frowning2: Navíc, to by přišla i MS. Ta cysta MS nebrání. Mně došla, i když jsem měla cystu 6 cm.

sven: taky přeji krásný víkend a držím pěstičky při testování !!!
16. říj 2009 ve 14:51  • Odpověz
Majda a avally: ahoooj :slight_smile:

Sven: pěkný víkend a úspěšné testování....a hne dv pondělí nás informuj, jak jsi dopadla ! :slight_smile:

Dashiki - hlavně klid, myslím, že nahoru do tabulky budeš patřit....uvidíš, testni ještě během víkendu, třeba v neděli a určitě // budou silnější (nezapomeň dát do alba potom :wink: ).

Fakt je, že na oslavy máme ještě všechny brzo, ale alespoň tady se přece radovat můžem - proto tu jsme :slight_smile:
16. říj 2009 v 15:01  • Odpověz
daschiki: určitě jsem Tě nechtěla vyděsit!!! Já osobně si taky myslím, že by na testu byl jen náznak a že by // nesílili. Ale znáš to, člověk už přemýšlí nad kde čím. Já ani nevím, jestli cystu mám, ale zase co jiného by to bylo? Chtěla jsem se jen dočíst, jestli cysta mimimu neublíží, no a dočetla jsem se tohle :angry: Určitě si tím nekaž víkend....já se na to také snažím nemyslet! Když cystu má tolik holek, to by všichni měli falešně pozitivní testy??? Říkám si, že na testu by byl určitě jen nějaký duch a né naše krásné čárky :slight_smile: No snad budu v pondělí chytřejší, tak potom dám zprávu. Hlavně klid, to ty potencionální miminka potřebují ze všeho nejvíce.
16. říj 2009 v 15:09  • Odpověz
To je šílený. Nejprv člověk aby přemýšlel nad tím, jestli bude moct otěhotnět...pak když se zřejmě povedlo, tak se bude celých 9 měsíců nervovat...Já fakt mám pocit, že donosit dneska dítě bez absolutních problémů nebo stresu je asi fakt nemožný... :unamused: No, prostě uvidíme. Zatím čárky sílí a já si spíš možná myslím, že se to třeba někdy někomu úplně náhodou stalo, tak to tam radši píšou, aby je někdo nemohl žalovat. Protože jak píšeš...v těhotenství a na začátku těhotenství má cysty taková spousta holek, že to by musely mít ty falešně pozitivní testy všechny. Takže na to kašlu a neřeším to. :slight_smile: Prostě si budu užívat víkend. Uvidíme...:slight_smile:
16. říj 2009 v 15:16  • Odpověz
daschiki a didi: holky nenervujte se a nestresujte. Oni hodne pisou i to co by, kdyby... Pokud vam carky sili, tak to podle me nemuze byt praskla cysta. Radujte se a nemyslete na to !!!
16. říj 2009 v 15:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.