• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
maci kontrolu mám za hodinu a ještě půjdu do města ale do 12 dám vědět
3. bře 2010 v 08:27  • Odpověz
autor
ahoj holky,
me doktor nic neříkal,že bych měla jit k zubařovi nebo k očnímu.
3. bře 2010 v 08:34  • Odpověz
Ashlee: oční jedině, když máš silnější brýle :wink: a vlastně ani k zubařovi tě nepošle povinně, jen bys tam měla sama radši dobrovolně zajít, protože zuby jsou náchylnější...
3. bře 2010 v 08:36  • Odpověz
mě rěkla sestra že mám jít k zubařce,obvodnímu a na ekg a nechat si dát razítka do průkajdy,mám tam prupiskou zaškrtnutý ty kolonky
3. bře 2010 v 08:38  • Odpověz
autor
daee,mam docela dost dioptrii,nosím bryle i čočky kontaktní.
3. bře 2010 v 08:49  • Odpověz
Dobré ranko všem a další sluníčkový den*

Přeju samé dobré zprávičky na kontrolách holky :wink:

Maci prosím zapiš mi pak kontroly: 22.3. v 7.45h druhou poradnu a 23.4. ve 14h UZV ve 20tt Nějak jsem zapoměla hlásit :sweat_smile:
Nevíte kdy přesně se má chodit na ten ulztv ve 20tt? Ona mě objednala ta sestra na 21tt, ale tak asi ví, co dělá snad?
3. bře 2010 v 08:53  • Odpověz
Ashlee: prý se tam chodí proto, aby oční Dr. rozhodl, jeslti si při tlačení u porodu nemůžeš oči ještě víc poškodit....případně doporučí císaře...
Takže pokud máš silnější dioptrie, rozhodně bych si tam zašla...
3. bře 2010 v 08:55  • Odpověz
dobre ranko holky, teda to bude zase krasny jarni den :slight_smile:
Tak u nas doma uz jsem ja jenom "holky moje" a dneska rano byl proveden pokus zaslechnout neco pres brisni stenu, jestli treba nebude slyset srdicko :grinning: No, ale je to hezoucke a moc si to uzivam :slight_smile:
Daee ja jsem to vcera nejak zasklila, kdyz ses ptala, pritel se na malou moc, moc tesi, mel velkou radost, bbyl to to on, kdo rikal, ze to bude holka :dizzy_face:

Maci: ja mam jeste jednu poradnu 25.3., zapomnela jsem na to od posledni kontroly.

Jin: ja jdu na ten velky utz taky az na zacatku 21tt a muj dr. mi potvrdil, ze je to v poradku, ze objednavaji takhle pozdeji. Spravne by mel byt ukonceny 20tt.

Maki+Avally drzim pesti na kontrolu.

Teda, ja dneska musim maknout na te DP, vcera skoro nic a tak celkove mi to jde zatim jak psovi pastva... :frowning2: Co ty Dashi?
3. bře 2010 v 09:02  • Odpověz
autor
daee, to jsem taky nekde četla.tak se v patek zkusim objednat u očniho.

ja už se těším na patek,jedeme k sestře a jejimu přitelovi na vikend,takže se nedostanu na koníka.tak napišu až v neděli co nam řekl dr.,doufam že mimišek se nam ukaže a dr. nam řekne jestli je to holka nebo kluk.minule ležel zadama.
3. bře 2010 v 09:11  • Odpověz
Holky doplním všechno hned jak přijdou holky z kontrol.

Daschiki díky moc za pochvalu albíčka. Teda tak po páteční genetice neprozradím pohlaví, pokud ho budu vědět a počkám až na osobní setkání příští pátek.
3. bře 2010 v 09:11  • Odpověz
ahoj holčiny a vlastně skoro maminy :slight_smile:
přeji všem krásné ráno, držím palečky těm, co mají dneska kontroly, a všem ostatním prima den. doufám, že u vás taky tak pěkně svítí sluníčko :wink:

jo a je super, že ke spoustě z vás si už vždycky umím představit obličej :sweat_smile:
3. bře 2010 v 09:12  • Odpověz
Ashlee to mi tady nevydržíme, nemůžu Ti do IP napsat číslo na mobil, že by jsi nám aspoň poslala info po sms?
Jedna moje kamarádka taky musela na oční a kvůli nějaké větší vadě ji doporučili císař, radši bys tam měla zajít.
3. bře 2010 v 09:14  • Odpověz
autor
maciol, jj mužeš mi napsat číslo
3. bře 2010 v 09:16  • Odpověz
Ashlee, mě taky nic o návštěvách dr. neříkali.. Teda říkali, ale až na později - zubař až okolo 20tt, a obvoďák až po těhu cukrovce.
3. bře 2010 v 09:23  • Odpověz
Orchi: díky, to jsi mě uklidnila. :slight_smile: A ten další ultrazvuk se zase platí?

Anie: co to píchání? Je to lepší? Mě dneska taky malinkato píchlo, ale myslím, že to bylo spíš po sexíku.

Ashlee a Maci: žádný napínání zvědavých tetek z koníku - všechny info hezky hned sem :grinning: :grinning: :grinning:
3. bře 2010 v 09:31  • Odpověz
Ahoj holky,
držím pěsti Maki a Avally a těším se na nové zprávy.
Maciol: No jestli budeš vědět pohlaví, tak nám ho musíš napsat!!! My nevydržíme čekat :slight_smile:
K těm doktorům mám jít taky (mimi oční), mám zatím jen zubaře a k dalším se mi vůbec nechce :confounded:
3. bře 2010 v 09:40  • Odpověz
No holky: žádný tajení pohlaví, ale pěkně hned se pochlubit....čekat nevydržím :grinning:
3. bře 2010 v 09:45  • Odpověz
Jin: už bys na UTZ nic platit neměla, ty ve 20tt a 30tt jsou hrazené pojišťovnou :wink:
3. bře 2010 v 09:46  • Odpověz
Dobře, napínat vás nebudu. Ale trochu se bojím, že když se na to pohlaví tak těším, tak se prcek rozhodne, že nechá maminku čekat a otočí se zádičkama a ještě pro jistotu překříží nožky :wink: .
3. bře 2010 v 09:52  • Odpověz
Daee: díky, teď už vím šechno :wink:

Jinak s těma zubařskýma doktorama jste dobré. Mě obvodní razítko dal (nic nedělal, nic nechtěl), ale k zubaři se mě tedy nechce (brrrr, nesnáším zubaře). Oční mi problém nedělá, ale nechám to až na později.

Já pořád trochu dočítám o tom Mutsym kočárku a mě se fact moc líbí :slight_smile: Těším se, snad bude na veletrhu vidět na živo.
3. bře 2010 v 09:52  • Odpověz
autor
holky, v patek hned po kontrole napišu maciol sms jak jsme dopadli na kontrole.jdu na 8 hodinu.
3. bře 2010 v 09:58  • Odpověz
teda holky, ja jsem zvedava na vase dojmy z veletrhu. a hlavne si pekne delejte poznamky. at mi pak muzete radit jedna radost. ja to budu mit diky vam taaaaaaaaak snadny :grinning:
3. bře 2010 v 10:21  • Odpověz
ahojky holky,
mně moje gyndařka taky zatím neříkala, že mám jít k jiným doktorům, oči mám v pořádku, takže asi půjdu jen na zubní a k obvodákovi......
k tomu pohlaví - holky, no a co že mimi spí a nebo leží zádama, dobrý doktor dítě vzbudí a počká, až se natočí tak jak má.........
jinak jak se máte dneska, už teda vyhlížím maki a avally z kontrol.......jsem zvědavá na ta pohlavíčka................
a já dneska budu asi odpočívat u fotek, uklizeno mám od včerejška......maximálně můžu žehlit, protože jsem vyprala čtyři pračky...... :grinning: :grinning: :grinning:
3. bře 2010 v 10:33  • Odpověz
Mno holky, já mám dilema....absolvovat ten zátěžový test na cukrovku (OGTT) nebo si nechat změřit tzv. glykovaný hemoglobin (jen odběr ze žíly)??? Fakt super, jak každý kolem mě říká něco jiného (včetně netu)....a já nevím, co mám dělat, jak se rozhodnout... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
- můj gyn.Dr. mi dal jen žádanku a nic k tomu neřekl
- mamka (můj obvoďák) volala do laboratoře na internu a bůhví kam ještě (no jsem holt její holčička) a prý jí všichni řekli, že test je zbytečná zátěž pro mě i mimi...a pro přesné určení stačí test na glykovaný hemoglobin (který se plošně prý nedělá jen proto, že je dražší pro pojišťovny)
- na základě tohoto infa jsem volala znovu gyn.Dr. a ten mi řekl, že mi to odsouhlasit nemůže, že od něj tento názor neuslyším i kdyby s ním souhlasil (prostě zněl, že si to myslí taky), že je dáno doporučovat těhulím OGTT...

Taky prý si mám dát pozor na špatné provedení testu, jediné správné je: 12hodin předem nalačno (pije se jen obyčejná voda), pak nástup do labiny, odběr krve (musí být ze žíly, z prstu je neprůkazný), vypití 75g glukózy, po hoďce další odběr ze žíly a po další hoďce poslední odběr. Až pak se může jíst a pít.

HOlky maminky...jak jste test zvládly??
3. bře 2010 v 10:37  • Odpověz
Daee s tím testem Ti neporadím. U Tomíka jsem na něm nebyla. Mám teď hodně těhotných kamarádek, které ho mají za sebou a probíhá to přesně jak píšeš. 12 hodin před tím nejíst, pít jen čistou vodu, pak první odběr, vypití sladké vody, za hodinu druhý odběr a po další hodině třetí. Odběry všechny ze žíly.
3. bře 2010 v 10:47  • Odpověz
Maci: a jak to, že jsi nebyla? Protože já jsem četla, že se tem posílají všechny těhule od roku 2005 nebo 2006?
3. bře 2010 v 10:50  • Odpověz
maciol: jak to, že jsi nebyla na tom testu? Naše Dr. tam neposílá? Nebo proč? Já jdu zítra k Dr. a budu ve 25tt, tak jsem si myslela, že mě tam určitě pošle :unamused: Na jednu stranu tam vůbec nechci, ale na druhou....hlavně aby bylo mimi v pořádku, ne?
3. bře 2010 v 10:52  • Odpověz
Daee mě tenkrát říkala doktorka, že mám cukr v krvi dobrý a že jsem přibrala dost málo a proto není potřeba ten test dělat.
3. bře 2010 v 10:52  • Odpověz
Ale pokud vím, tak od roku 2008 je test pro všechny těhulky povinný.
3. bře 2010 v 10:53  • Odpověz
no tak pokud já vím, tak se ten test dělá až od pětadvaceti let povinně, ale já bych na něj nemusela, ale teda ráda na to půjdu, pro mimi všechno............ :grinning:
3. bře 2010 v 10:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.