• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
Povinný je teda až od roku 2009, tady je o tom článek:

http://www.tehotenskacukrovka.cz/node/30
3. bře 2010 v 11:00  • Odpověz
Nene, povinné to není (já jsem teď mega chytrá, protože se snažím zorientovat)....jen doporučené, odmítnout to lze...ale odmítej něco, co může odhalit případnou nemoc.
Já jen řeším, jestli se toto nedá odhalit míň zátěžovým způsobem, což podle laborantky dá, ale já prostě nevím, jestli se bouřit a volit jinou cestu, zvlášť když mi ji nikdo na rovinu nedoporučí,, všichni stojí za OGTT, přestože jinou možnost nepopírají, vědí o ní. Jako by byli domluvení a z nějakého důvodu (peníze???) byli nuceni být jednotní...
3. bře 2010 v 11:03  • Odpověz
Maci: tam právě máš, že "je to doporučeno".....
3. bře 2010 v 11:04  • Odpověz
Daschi: napsala jsem Ti do IP drze jeden dotázek profesní, prosbičku o pomoc. :sweat_smile: Doufám, že nevadí. Moc díky

Daee: Tobě se dělá špatně ze sladké vody? Já si něják myslím, že bych s tím nemusel amít problém, tak se nad tím ani nezamýšlím, jestli tam jít nebo ne a když mě pošlou, půjdu. Ale jestli se Ti z toho nevaluje - nechceš cinknout do porodnice a zeptat se tam, co chtějí pro příjem? :wink:
3. bře 2010 v 11:06  • Odpověz
Daee máš pravdu je to doporučené. Mě všechny kamarádky tvrdily, že povinné, ale jak vidím, mají asi od doktorů špatné informace.
3. bře 2010 v 11:11  • Odpověz
ahoj holky,tak screening je negativní a moč v pořádku,mám akorát vysokej tlak,takže bezva,musím k obvodní a kdybych ho mla dál,tak se bude muset léčit :fearful:
jinak mi brali krev a dr dělal zase vnitřní utz,tak jsem hleděla,náš pecivál se zase nehýbal tak sem se ptala jetstli je to normální a řekl že může být a ukázal mi že hýbe jednou nohou :grinning:
jinak sem se ptala na pohlaví že nám na genetice řekli asi holku a dr viděl něco jako camprlíka a že to pupečník nebyl ale že má dítko překřížený nožky tak tam nevidí,tak že si musíme počkat,tak se asi picnu :grinning:
maci kontrola je 30.3 a utz ve 20 týdnu je 12.4
3. bře 2010 v 11:16  • Odpověz
vyfasovala jsem knížku Jak se bude vaše dítě jmenovat a jdu studovat hlavně klučičí jména,protože nevěřím že to holka zůstane :grinning:
3. bře 2010 v 11:18  • Odpověz
Maki: tak máte pěkného rošťáka nebo rošťandu, už teď si z Vás utahuje :grinning: Hlavně, že je v pořádku. Ten tlak Ti snad pohlídají :wink:

Jinak jsem si pročetla ty stránky a jsem v rizikové skupině :( Otec má cukrovku (stařeckou) :unamused: Tak já bych ten test asi chtěla i kdyby mě tam Dr. neposlala. Raděj už si nikde nic víc, co všechno cukrovka způsobuje, číst nebudu. :rolling_eyes:
3. bře 2010 v 11:19  • Odpověz
Makinečko teda z vás si to dítko opravdu dělá srandu, ale hlavně, že je v pořádku. Ten tlak není sranda, snad to byla jenom náhoda a nebude potřeba žádná léčba.
Doktroly domlním až přijde Avally. Kde vůbec je, měla screening na 7,30hod.
3. bře 2010 v 11:27  • Odpověz
maki: aha, tak to je dobrý teda.....................no já jdu příště ke stejné doktorce, tak jsem zvědavá, co řekne mně.....
a kde jsi vyfasovala tu knížku, u doktora? to je dobrá bichle..........
já mám tlak 80 na 50.....takže spíš nízký :grinning: :grinning: :grinning:
3. bře 2010 v 11:30  • Odpověz
Lauri taky mám nízký, na poslední kontrole 83/59. Občas to se mnou pořádně zamává.
3. bře 2010 v 11:33  • Odpověz
lauri nee tu knížku sem dostala od ségry to na gyndě nedávají :wink:
3. bře 2010 v 11:39  • Odpověz
já měla tlak 136 na 91,úplná hrůza to není to mi i říkal a le nelíbí se mu to že sem maldá a neměla to vůbec mít tak uvidíme jak to bude dál,ale minule sem měla i na endokrinologii vysokej :confounded:
3. bře 2010 v 11:41  • Odpověz
Ahojky holky :slight_smile: ,

jsem zpět od Dr., všem moc děkuji za držení palečků :wink: .

Ráno jsem byla na odběrech a pak na NT, výsledky krve na NT budu vědět až v úterý (když Dr. nezavolá, tak je to OK, no to budou zase nervíky...). Jinak mimi měří 6,44 mm, jsme o 3 dny starší než podle MS, nosní kůstka přítomna a NT hodnota je 2,2mm. Další kontrola u Dr. 24.3. - tripple testy.

A co se týče pohlaví, ptala jsem se Dr. a on mi řekl, že ve 13tt se to dá poznat opravdu jen výjímečně, takže nic nevím...
3. bře 2010 v 11:43  • Odpověz
maci: můj nejvyšší byl devadesát na šedesát.............. :grinning: jako v životě.......
a občas když se rychle zvednu, tak se mi zatmí před očima a je mi tak divně na omdlení, ale jsem za to ráda, protože nízký v těhu ničemu nevadí...........................
maki: no já si říkám, že by byli na gyndě tak štědří.................. :grinning: :grinning: :grinning: a kdy jdeš příště k dr.? a jaký máš pocit s tím pohlavím ty sama?
3. bře 2010 v 11:45  • Odpověz
vlastně mimi měří 6,44 cm :grinning:
3. bře 2010 v 11:45  • Odpověz
Avally moc gratuluji k ultrazvuku z NT, krásné míry. Hlavně ať nikdo žádné výsledky nevolá.
Teda to jsem u sebe na to pohlaví zvědavá, v pátek budu 12+6. U Tomíka jsem na NT byla 13+6 a to mi pohlaví řekli.
3. bře 2010 v 11:49  • Odpověz
TĚHULKY:

NICK...........VĚK...........NAŠLA //............TP..................POHLAVÍ...................JMÉNA
daee.......... 28let.........5.10.2009..........12.6.2010.......chlapeček...................Matyášek
didi21......... 24let.......13.10.2009..........23.6.2010.......chlapeček...................Filípek
sven........... 31let ......17.10.2009......... 20.6.2010.......překvapení.................???
ashlee.........25let.........11.11.2009.........23.7. 2010........nevíme..............Sabina/Filip, Šimon
charlott...... 24let.........19.11.2009.........31.7.2010.........nevíme..............?????/Toníček
katulline...... 23let.........29.11.2009..........9.8.2010.........nevíme..............Sofie, Sabina/???
zolik.............27let..........5.12.2009.........14.8.2010........překvápko ...........Eliška?/Matěj,Martin
makinecka....26let.........18.12.2009.........26.8.2010.......zatím záhada:slight_smile: .....Laura,Viktorie/Maxim
daschiki....... 25let.........15.12.2009.........27.8.2010.......chlapeček..................Davídek
orchidie........28let.........21.12.2009..........2.9.2010........nevíme....................???/???
anieanne......21let.........23.12.2009..........2.9.2010........nevíme..................Nela/Filipek
jinjin.............26let........24.12.2009..........4.9.2010........nevíme.................Julie, Zuzka/???
laurinka.22.....22let........25.12.2009..........4.9.2010........asi holčička.................Laura/???
monaberuska 23let...........6.1.2010 ..........5.9.2010........nevíme.................???/Michal
avally........... 30let........31.12.2009..........10.9.2010......nevíme..................???/???
maciol.......... 29let........31.12.2009..........11.9.2010......nevíme................???/???
bibiska1.........31let.........21.1.2010...........2.10.2010......nevíme................Alice/Matyáš
helabella........36 let.........1.2.2010...........10.10.2010.....nevíme................???/???

SNAŽILKY:

rowennka........20 let.................3 snažení / 33DC (poslední cyklus 38 dní)
materad..........29 let.................5 snažení / 23DC (poslední cyklus 35 dní)
vecernice........ 31 let............... 6 snažení / 22DC (poslední cyklus 28 dní)
dujinka.............24 let............... 6 snažení / 22DC (poslední cyklus 35 dní)
medakote........29 let.................5 snažení / 17DC (poslední cyklus 35 dní)
jankabry..........23 let..............bez snažení / 16DC (2. porevizní cyklus 29 dní)
luciena............30 let.................6 snažení / 8DC (poslední cyklus 28 dní)
mmaxicka........28 let.................7 snažení / 6DC (poslední cyklus 25dní)
jessika.............26let ................ 5 snažení / 5DC (poslední cyklus 36 dní)
nathali.............22let................10 snažení / 3DC (poslední cyklus 28 dní)

KONTROLY:

BŘEZEN:
3. - Makinečka - kontrola
3. - Avally - odběry + NT screening v 7,30
4. - Daschiki - kontrola + kontrolní cytologie
4. - Didi - kontrola
5. - Maciol - NT screening 10,30 hod + kontrola 17,30hod.
5. - Ashlee - utz + poradna ve 20tt
8.- Zolik - kontrola
9. - Daee - kontrola
9. - Monaberuska - NT screening
10. - Katulline - 3D ultrazvuk
16. - Monaberuska - kontrola
17. - Anieanne - UZ + poradna
17. - Bibiska - NT screening 7,40 hod.
18. - Bibiska - 2. kontrola
19. - Katulline - kontrola
22. - Helabella - kontrola
22. - Jinjin - druhá poradna 7,45 hod.
24. - Avally - kontrola - tripple testy
25. - Orchidie - poradna
30. - Makinečka - kontrola
31. - Daee - ultrazvuk ve 30.tt

DUBEN:
2. - Maciol - kontrola
12. - Daschiki - UTZ ve 21.tt
12. - Makinečka - UTZ ve 20.tt
22. - Orchidie - UTZ ve 20.tt 10,30 hod.
23. - Jinjin - UTZ ve 20.tt 14 hod.

SRAZÍKY:
12.3. veletrh Brno v 10 hodin před vchodem
3. bře 2010 v 11:49  • Odpověz
autor
na posledni kontrole jsem mela tlak 130/80. tak jsem si pujčila domu ten přistroj na měření tlaku od tchana. a dneska jsem měla 109/65.
3. bře 2010 v 11:50  • Odpověz
avally: aha, takže zase nic nevíme, ani u tebe, ani u maki........................chjo chjo, a my tetky zvědavé........... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
my jsme taky starší než podle ms o čtyři dny, takže jsem zvědavá, kdy miláček nakonec vyleze ven..... :grinning:
3. bře 2010 v 11:50  • Odpověz
lauri: já si myslím, že to ještě dlouho vědět nebudu...ale je to krásný, Dr. mi všechno popsal, mimi zrovna leželo na břiše, tak mi musel i štouchat do břicha, aby se otočilo a v jednu chvíli hýbalo rtíkem :grinning:
3. bře 2010 v 11:58  • Odpověz
maci: děkuji, doufám, že nezavolá :wink: , věřím, že to bude dobré a Dr. říkal, že kdyby náhodou nebylo, tak že to ještě nic neznamená a poslal by mě na genetiku....
3. bře 2010 ve 12:02  • Odpověz
avally. no já vím, že to je krásný, vždyt já jsem na tom byla už minulý týden...... :wink:
3. bře 2010 ve 12:05  • Odpověz
Holky, gratuluji k dobrým zprávám na kontrolách.
Maki: vy máte teda rošťáka, no jsem zvědavá, kdo to nakonec bude :wink: A z toho vysokého tlaku si zatím nic nedělej. Já mám úplně to stejné....pravidelně mám u Dr. cca 130 / 90, dokonce i na 95. Přitom jsem tak nějak cítila, že mi nic není, tak jsem si půjčila ten domácí tlakoměr a doma mám tlak pokaždé v normě. Dr. mi řekla, ať ji to doma píšu a tak mi s tím ani nic nedělá. Někde jsem četla, že je to tzv.syndrom bílého pláště :grinning: Doma v pohodě a u každého doktora vysokej....jestli máš tu možnost, určitě si doma měř tlak a pak uvidíš. Pokud by jsi měla vysokej pořád, tak je to prej pro mimčo fakt nebezpečné, ale dá se to i v těhu léčit práškama.
3. bře 2010 ve 12:07  • Odpověz
Jin: no nikdy jsem půl litru hodně sladké vody po 12hodinách půstu neexovala...ale pravda je, že během těhu jsem nezvracela ani jednou a celkově na zvracení moc netrpím, takže snad to zvládnu...
Rozhodla jsem se to absolvovat (s sebou si vezmu Michala, časopis, několik igeliťáků, kdyby to přece jen letělo ven a něco k jídlu, co si dám hned jak to bude možný :sweat_smile: )

Maki + Avally: gratulace ke kontrolám....a to pohlaví holky tady měly fakt spíš štěstí, protože takto brzo ho vědět není obvyklý, buď dá Dr. tip nebo to nerozluští zatím vůbec....
Tak si holt my zvědavky tady musíme počkat :slight_smile:

Mj. holky - info k tlaku s hodně nízkým nejde chtít při porodu epidurál (info z poslední lekce kurzu Bolest při porodu), protože ten sám o sobě tlak hodně snižuje...
3. bře 2010 ve 12:07  • Odpověz
já teda většinou snídám, ale když to nestihnu nebo nemám chut, vydržím v poho i do oběda bez jídla, tak doufám, že tu cukrovku taky dám bez újmy, ale teda určitě se na to netěším...............taky půjde manža se mnou, at se tam tři hodiny nenudím sama.......................

daee. fakt jo? no já ho radši ani nechci, protože tolik případů už bylo, kdy ho dali blbě a akorát porod zhoršil..............takže to budu muset zvládnout bez něj.............

holky, jdeme dělat palačinky, jupí, jupí, sice jsme je měli před dvěma týdny, ale mám na ně chut, s nutellou a zmrzlinou - my fakt asi čekáme holku, to není možné - já a sladké................ :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. bře 2010 ve 12:18  • Odpověz
autor
laurinka, moje mamka když byla těhotna poprve tak jedla same sladkosti a narodil se ji kluk.každej řikal že to bude holka,jen jeji otec říkal že to bude kluk.

daee, me dr. řikal že na ten test cukrovky posila všechny těhotny. ja sladky nepiju,jen jednou za tyden si dam sladkou mineralku.a když rano nesnídam tak mi je špatně.
me určitě bude špatně z ty sladky vody,a ještě když je to na lačno.
3. bře 2010 ve 12:26  • Odpověz
Mno....tak při objednávání do laboratoře se mi vysmáli s tímto pátkem, prý to není jen tak a když dělají tyto testy musí tam být Dr....takže jdu př.čtvrtek už na 6,45....
Já spíš nevím, jak dám tu hladovku od 18hodin.....musím to brzo zaspat....
A uvidíme, co žaludek udělá s tou cukrovou vodou... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. bře 2010 ve 12:48  • Odpověz
ashlee. no já si taky myslím, že to jsou spíš povídačky, asi jako s tvarem břicha..........kámoška měla přitom špičatý a má sofinku....... :grinning: :grinning: :grinning:
3. bře 2010 ve 13:15  • Odpověz
Ahoj holky,
dlouho jsem tu nebyla, celkově mi není moc dobře, občas se objeví i migréna, tak jsem ráda, že obstarám holky a trošku domácnost. Ale dneska to jde, možná pomáhá i to sluníčko venku :slight_smile:

daee -- budu ti držet palce na ten test. Mně se dělá většinou špatně, když ráno nesnídám, ale ten test jsem nakonec zvládla, i když to teda není nic příjemnýho. Je ale pravda, že ten test je šílená zátěž hlavně pro mimi, tak mě překvapuje, že se sami doktoři nesnaží o tu další, šetrnější možnost. Asi jde fakt o peníze.
3. bře 2010 ve 13:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.