• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
Ahoj holky, dnes jsem byla na prevenci u zubaře, hurá, nic mi nedělal, tak mi jen lípnul razítko do průkajdy a po šestinedělí se mám ukázat. Nejlepší bylo, když se mě ptal v kolikátém jsem měsíci a já na něj jsem v 23.tt a kolikátý měsíc to je nevím, asi pátý nebo už šestý? :slight_smile:
Test na glukozu mám před sebou, doktor říkal, že mě tam pošle nějak stejně jako na plicní, abych si to stačila olítat v tom čase mezi těmi odběry. Ptala jsem se kamarádky a u nás to probíhá tak, že to vypiješ bez ničeho (někde to dávají aspoň do černého čaje a ocitronují to) a pak jí milostivě dali trochou vody to zapít. No už se neskutečně těším! Zvlášť na těch 12 hodin nalačno. Ale co, zvládly to jiné, zvládnu to taky. Hlavně, aby výsledky byly v pořádku.
U obvodní už jsem pro razítko do průkajdy taky byla - akorát mě poslechla a to bylo vše.
3. bře 2010 ve 13:49  • Odpověz
Holky, gratulka k fajn výsledkům :slight_smile:
K té cukrovce - no u mě to poletí ven, to je jasný. Dvanáct hodin nic, a pak na ex ten sladkej humus ( a prý je to fakt humus, i známá, která se celý těhu cpala sladkým říkala, že to málem nedala )...
3. bře 2010 ve 14:02  • Odpověz
Chjo chjo, tetky, dilema... Byteček se nám líbil i na živo, s cenou by se dalo hnout dolů, ale pořád řešíme to dojíždění - autem v pohodě, za půl hodiny bysme byli v Praze, ale deptá mě to, že busem by to byla cesta na hodinu a půl, než to obkodrcá všechny vesničky v okolí... :frowning2: A teď babo raď.. Jo, a ještě - má garáž, ale naše auto se do ní nedostane. Máme spoiler + snížený spodek, a nepřejedeme přes takový hup u baráku.. I když to by se asi dalo vyřešit nějakou navážkou... Máme čas do pátku, do té doby nám ho podrží a nebudou nabízet jiným... Sice bysme mohli cca půl roku být s prckem tam, kde jsme teď, ale na mateřský by mi nedali hypo, takže by bylo potřeba si ji vzít ještě před tím, než to na mě bude vidět.. K nastěhování by to bylo nejpozději 1. června, takže mě by se to dojíždění týkalo jen měsíc, a Zdenda by si to v práci zařídil tak, aby se mu o hodinu posunula pracovní doba, takže bysme jezdili spolu. Pak by mi to tři roky ( optimálně šest ) mohlo být jedno, protože budu s prckem doma, ale co pak ? Já vím, že za tu dobu tam můžou udělat nějaký lepší spojení, ale taky se to naopak může zhoršit... Škola a školka je v místě - ale co když pak nebudu stíhat s hodinovým dojížděním prcka vyzvedávat ? Zo ho budu tahat do školky do Prahy ? A ještě jedna věc - hned vedle domu jsou nějaké stavebniny - prý to tam stojí už cca čtyři roky a nic se tam neděje, ale co když to zprovozní ? To mi tam budou denně od šesti od rána jezdit náklaďáky a budou tam třískat do šutrů ? Navíc za barákem je vybagrovaný pole - podle majitele bytu tam chtějí něco vysázet, ale táta říkal, že mu to přijde spíš jak příprava na výstavbu... Zase na druhou stranu jsem X let bydlela v Praze ( na Plzeňský, jestli to někomu něco řekne ), takže dvas proudy na každou stranu, tramvaje, a do toho každou chíli sanita, protože to bylo vzdušnou čarou kilometr od Motola... Prostě dilema, no... Omlouvám se, že jsem to tu tak zahltila, ale potřebuju se vypovídat a poradit.. Doma jsme o tom mluvili celý večer, ale potřebuju znát i cizí názor..
3. bře 2010 ve 14:34  • Odpověz
anie - dojizdeni muze byt velky orisek,. zkus si predstavit, az budes s malym objizdet vsechny lekare, a pak pozdeji krouzky, vyzvednout z plavani, odvezt na hokej apod. takze to zkusit vzit do uvahy. taky se podivejte, jak casto vam ty spoje jezdi rano, vecer i o vikendu. zda je pobliz treba doktor a samoska. takovyty zakladni veci. zda budes mit v okoli kam chodit na prochazky.
a druha vec, je dobre si zkusit treba jedno rano jet odtamtud bud autem, nebo i autobusem. stopnout jak dlouho to trva, a jaky jsou zacpy.
holt ta cena byva necim vykompenzovana. Plzenskou znam, tam by clovek nechtel, trosku moc tmavo a obrovsky provoz. ale i tam se ti tedky asi bydlelo dobre.
stavbu za bytem muzete zkusit nekde zjistit - na stavebnim urade, zda je tam vydane stavebni povoleni. nebo kouknout do katastru, podle toho, jaky je to typ pozemku. atd.
drzim palce, vim, ze to neni lehky.
3. bře 2010 ve 14:41  • Odpověz
hella: a jakto, že je to taková zátěž pro mimi??
jako ta hladovka a nebo tak glukoza?

anie: no já právě tohle řešila, a to bydlíme jen pět kilometrů od města. nové další auto asi pořídíme, ted jen jestli já budu mít odvahu s ním s prckem jezdit...........
takže já se tě chtěla zeptat už minule, jestli ti nevadí bydlet tak daleko od známých, od rodiny, od přátel.........a taky od práce atd........já sama bych to teda nedala, neumím si představit bydlet někde daleko, ted je to v pohodě, ale na té mateřské budu ráda, když to budu mít za kamarádkama a do města blíž.........
a s tou stavbou, to vůbec netuším......
3. bře 2010 v 15:03  • Odpověz
Večernice: Přímo v místě je škola, škola, pošta, obchod, doktor.. Vše ostatní v cca 15 km vzdáleným Slaným. Zácpy, myslím, nehrozí - mezi vesnicemi určitě ne, a pak se najede na slánskou a tou až na Zličín..
V četnosti dopravy by problém nebyl, jezdí to poměrně často - tady jsem to hodila do IDOSu http://jizdnirady.idnes.cz/vlakyautobusy/spojeni/ . O víkendech to prý jezdí špatně, ale to i u nás, a jsme deset kiláků od Prahy. Hlavně o víkendech bude doma auto.. Na procházky asi prostor bude, je to taková větší vesnice, takže tam určitě bude kam jít..
Lauri: Taky časem pořešíme nějakou ojetinu, kterou budu dojíždět alespoň do Slaného - ušetří mi to skoro hodinu. Bydlet daleko od známých - bude to znít divně, ale my žádné nemáme. Stýkáme se s asi pěti lidmi, a i s těma se vidíme jednou, dvakrát do měsíce. Takže to bych až tak neřešila.. Daleko od rodiny - čím dál od tchánovců, tím líp. Naše obrečím, to vím už teď. Na jednu stranu je budu mít celých 50 kiláků, na druhou stranu jen 50... Moje mamka bydlí od svých rodičů přes 100 kiláků, od ségry asi 60, 70... S původními známými se taky nestýkají - našli si nové. A já myslím, že i my bysme si určitě našli nové známé. V okolí prý bydlí hodně mladých rodin s dětmi, navíc manža je docela společenský typ, takže v seznamování by snad nemusel být problém.
S tou stavbou/nestavbou se pokusím něco zjistit, i když mě asi na katastru budou mít za blázna.
3. bře 2010 v 15:14  • Odpověz
Anie: hmmm, tak to nevím, těžko radit. Já za sebe se přiznám, že by se mi moc z města nechtělo, možná i proto, že jsem si nějaký čas dojížění z vesnice do Brna busem (cca 45minut jedna cesta) zkusila. Ale to zázemí v té vesnici bylo horší (žádná škola atd.).
Teď už bych možná o přestěhování uvažovala, ale jedině mít dvě auta...což je zase luxus, že...
Nicméně to je můj pohled na věc...spousta lidí šťastně a spokojeně žije mimo velká města :slight_smile:

Souhlas s Vecernickou, že je ale potřeba to dojíždění dobře zvážit a prozkoumat i zázemí v okolí (je tam Dr.? co obchody? A škola....je taková, že tam budeš chtít prcka dát??? atdatdatd)

Případnou stavbu by asi vážně měli znát někde na úřadě....územní plány, stavební úřad atd.

Zní mi to tak od tebe, že byt ok, ale ty ostatní souvislosti Tě spíš odrazujou....je to potřeba vážně v klidu probrat a když se rozhodnete do toho nejít, určitě se objeví další příležitost.... :slight_smile:

Anie: a jinak vlastně jste původně měli stavět domek vedle Vašich je to tak??
3. bře 2010 v 15:15  • Odpověz
Jo, tak už to vím - bude tam stát pravděpodobně truhlárna...
3. bře 2010 v 15:20  • Odpověz
Annie: ja bych si byt vama hlavne vsechno dobre propocitala, co se tyce financi. Budete si brat hyposku, mit druhe auto, ktere budes treba dost casto pouzivat. Ja osobne bych zacala tim. Na pocity bych se divala az v druhem kole. Tohle jsem se naucila od pritele, proste propocitat, jestli to bude v pohode zvladat, kdyz ty budes na materske, abyste pak nemeli stresy a nelitovali. Bytecek je v pohodce, stavebnin bych se asi trochu bala, zastavba treba i planovana se da zjistit na urade nebo na katastru. Hlavne si to spocitjte,... spotrebu auta, nebo spis aut, hyposku, spotrebu bytu (energie, pojisteni, fond oprav,...) +k tomu hyposku a vase nejake naklady na slusny zivot. Abyste nebyli ve stresu, nemelo by vam to ani pri materske vychazet pri tomhle propocitani predem uplne na doraz, pac jsou vzdycky jeste nejake nenadale vydaje... tady litr za tohle, tady pet za opravu auta, tady dva litry za ockovani pro prcka... a je to.
Na tom ja bych asi stavela. Pokud vam to dobre vyjde a budete to zvladat, asi bych to byt vama zvazila...
3. bře 2010 v 15:25  • Odpověz
ahojky berunky

Orchidie - gratuluju k výsledkům a k princezně. Začínají se tu srovnávat řady holčiček a kluků :dizzy_face: :dizzy_face:

stejná a velká gratulace patří Maky a jejímu miminečku co si hraje s pohlavím na schovku a Avally též. Hold se to holky dozvíte za pár týdnů :wink: :slight_smile: hlavně že výsledky jsou OK a miminka krásně rostou. To je to nejdůležitější.

Já vás teď pořád nějak nestíhám tak dočítám jen zběžně,ale jsem ráda, že jsou tu samé hezké zprávy.

Annie - asi už tu všechno důležité bylo psáno. ... je důležité si uvědomit, že to není bydlení na chvilku ale na hodně dlouho a lepší to možná neuspěchat. Taky mi příjde že spousta věcí tě tam odtud odrazuje...držím palečky ať to rozhodnutí je šťastné a nelitujete :slight_smile:

Maciol - ty jsi přímo z OL? já jen kdyby jsi mohla jet vlakem, mohly by jsme jet spolu jedu z Ústí nad Orlicí přes Zábřeh a Olmík, takže by jsme potom ten cíl měli stejný a společný :wink:
3. bře 2010 v 17:21  • Odpověz
Anie: my zvažovali podle toho, jaké jiné možnosti jsme měli. Nebydlíme ideálně (na severním svahu), ale když srovnám jaké možnosti byli a vlastně stále jsou, tak to prostě vyšlo nejlépe.... třeba jen na zvážení, jak je to u Vás.
My brali v ohled na dojezd na místa kam často jezdíme a budeme jezdit (práce, návštěvy, hlídání, školky, školy, obchody, doktoři) a to jak autem, které teď máme oba, tak mhd (já na mateřské), finance (měli jsme limit na splácení,tak aby nám vyšli další výdaje, jak psala Orchi), soukromí (hluk, prach, provoz, kam vedou okna, balkony a zahrada atp.), možnost "růstu" (dělení pokojů, změna dispozice, možnost dostavět atp.) a nakonec možnost rekre vyžití (kolo, vycházky, dětská hřiště, sportoviště atp.).
Napiš na papír + a - a kolik co pro tebe/Vás znamená (třeba v procentech) a vyjde Ti výsledek.
Já třeba sluníčko miluju a když teď všude svítí jenom u nás ne, je mi to líto, ale když si uvědomím, že kdybychom za větší peníze tehdy koupili byt... no nelituju. To plus mi prostě vyšlo a trvá.
Držím palečky ať se rozhodnete tak, ať toho nikdy nelitujete!
3. bře 2010 v 17:27  • Odpověz
Jo a Avally: velká gratulace. NT je jeden z nejkrásnějších zážitků, tak si to užij, ten krásný pocit :slight_smile:
3. bře 2010 v 17:31  • Odpověz
A Daee: to zvládneš, jsi šikulka. Však tam psali, že lze okyselit citronem: tak ještě přibal půlku citónu :o) Koneckonců je to "jen" pár hodin. Porod asi bude horší :confounded:
3. bře 2010 v 17:33  • Odpověz
Ahojky holky :slight_smile: :wink:

avally- velká gratulace ke kontrole :slight_smile: :wink: nevadí že nepoznali pohlaví , hlvaní je že mimi je vpořádku :slight_smile: :wink:

jinak mě konečně chřipka opouští, ale teda je to spíš přešlé no :sweat_smile: :sweat_smile: pač malá nemůže za to že jsem marod a chtěla ven, takže apson na zahradu a malou procházku sem šla..mi jí bylo líto..manža má zrovna te´d směnu blbou :frowning2: ale tak hlavně že už mám jen rýmu :grinning: :grinning: :grinning:

holky jak otom píšete já s eteda na ten NT screening už těším, :slight_smile: :slight_smile: :wink:
3. bře 2010 v 17:35  • Odpověz
koukám probíráte porod :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: já teda neměla žízen vubec abych pravdu řekla :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale sprcha tam sem byla hihi pořád :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ta mě apson zabírala,a hodne moc horká voda.... :grinning: :grinning: :grinning:
3. bře 2010 v 17:37  • Odpověz
Holky, děkuji. Teď ještě počkat do úterka na výsledky krve a pak už budu klidnější :wink:

annie: já bych si vše ještě jednou pořádně rozmyslela, záleží hlavně na vás, tak celkově jak to vše na vás zapůsobilo, já třeba hodně dám na první dojem....a pokud bych do toho šla, tak jen jedině za předpokladu pořízení druhého autíčka, ono časem by Ti třeba mohlo vadit, že tam nikoho neznáš, spojení špatné,....a hlavně je to bydlení pomalu na celý život, takže bych klidně hledala bydlení delší dobu, abych měla přehled a s čím srovnávat :wink:

mona: to je dobře, že už je Ti lépe :slight_smile:
3. bře 2010 v 18:33  • Odpověz
Mona - měli jsme stejnej průběh - já ve sprše byla taky pečená vařená - dělalo mi to moc dobře na záda. A Terka byla taky za chvilku venku :dizzy_face: já se docela na další porod těším :dizzy_face:

a super že už je Ti líp a chřipajzna je na ústupu :wink:
3. bře 2010 v 18:36  • Odpověz
Zoli jsem přímo z Olomouce: Pojedu ale do Brna autem už ve čtvrtek i s Tomíkem a Peťou a pak v pátek budu jenom cestovat brněnskou hromadnou dopravou: Autem se budu vracet do Olomouce v pátek večer.

Kousek od Olomouce je ještě Makinečka a Didi, nevím ale jestli holky na veletrh pojedou.

Byla jsme dneska za kamarádkou v porodnici, má malinkatou Lucinku. Chovala jsem ji snad hodinu a ani se mi nechtělo od ní domů.
3. bře 2010 v 18:59  • Odpověz
Ahoj holky, zdravím ve spolek :slight_smile:

Anie - chápu, je to dilema. Těžko radit, ale já bych do toho asi šla. Byteček vypadá báječně a nikde není psáno, že pokud zjistíte, že to není ono, byt prodat a jít jinam. Jak říkáš, budeš na mateřské, auto každý den potřebovat nebudeš a pokud ano, tak manžel může jet jednou busem, ne? A mít dvě auta dnes není zas takový luxus, hlavně pokud to bude jen malá ojetina na přibližování se po okolí. My máme taky hypotéku a už teď vímě, že pro rodinu to byt není a že chceme domeček. Tak byt prostě prodáme a hypošku splatíme, žádný problém :wink:
3. bře 2010 v 19:06  • Odpověz
Anie - zdá se to jako prkotina, ale my jdeme 30km od Brna a jdeme do hodně velkého města (je to okresní město) s nemocnicí, školama, školkama, gymplem, supermarketama, doktorama..prostě vše...spojení vlakem 25 min do centra Brna a autem jednou stranou asi 20 min od cedule po ceduli a druhým směrem 40 min. A musím přiznat, že mi taky není lehko. A to tam máme kamarády a je to vlastně kousínek od Brna. Takže tím chci jen říct, že chápu to, že najednou, když jde do tuhýho, začínáš nad tím víc uvažovat. My jsme dnes právě byli na katastru, smlouvy už máme všechny potvrzený, takže asi za dva týdny už budeme majiteli bytu a budeme se stěhovat. A já se teď začínám těšit na nový život a nový začátek.
Dneska se vesnice v okolí velkých měst stále víc přibližují městu a čím dál víc lidí se stěhuje na periferie a na vesnice až do vzdáleností klidně i 70km. Pokud to není orpavdu nějaká zapadlá vesnička, ale je tam veškeré zázemí, cos psala, asi bych do toho taky šla. Jak už psaly holky - udělej si seznam a zkus si prostě říct, co je pro tebe to nejdůležitější. Já třeba osobně myslím hodně na budoucnost dětí...ani ne tak na svoje pohodlí, ale spíš si představuju, jak daleko to budou mít do školy a pak na střední školu, jestli budou dojíždět moc daleko a vracet se pozdě ze školy... jaké budou mít možnosti - kroužky atd. Taky jsem ale přemýšlela o bezpečnosti. Možná se vám to bude zdát hloupý, ale v dnešní době je tolik úchylů a hlavně ta největší nebezoečí číhají na menší děcka...I když je Brno malý, tak jsem se v něm přestala cítit bezpečně. Možná je to ovlivněno mojí vlastní zkušeností, protože mě před 3 lety přepadl chlap v baráku....ale prostě se těším do toho menšího města i proto, že mi připadá bezpečnější...možná je to jen pocit...Je to těžký rozhodnutí a my tady ti pomoct bohužel nemůžeme - každá žijeme jinak a máme jiné priority, takže nakonec to rozhodnutí budeš muset udělat sama...ale věřím, že se rozhodneš sama. A nikdy nic nemusí být na celý život..Když se to neosvědčí, tak prostě byt prodáte (třeba časem dráž) a můžete se přisunout blíž Praze...
3. bře 2010 v 19:45  • Odpověz
* chtěla jsem napsat, že věřím, že se rozhodneš dobře :slight_smile:
3. bře 2010 v 19:47  • Odpověz
jo a Orchidko - mně bylo dneska celej den blbě, hrozně mě bolelo břicho..asi kvůli česneku, co jsem včera snědla...tak jsem celej den ležela a z diplomky zas nemám ani čárku...musím začít apsoň zítra jak se vrátím od doktorky...trošku se bojím té cytologie, tak na mě holky myslete...výsledky sice nebudu vědět hned..no, ale i tak... Jdu tam zítra v 9
3. bře 2010 v 19:53  • Odpověz
Dashi - jasně, že na Tebe budeme myslet a držet palečky ať výsledky dopadnou OK

Maciol - to je škoda, ale chápu :wink: ale třeba se ještě někdo přidá na společnou cestu, ať nejedu sama :slight_smile:

Malá už spinká, hurá, dneska byla na očkování a byla hrozně moc statečná. Píchali jí do ručičky a ani nepípla. Jen koukala a i doktorka ji chválila. Pro ní byl ale největší odměnou vitaminkovej bonbon, je hold mlsoun :grinning: ale statečnej.

Jdu do pelechu, malá měla včera špatnou noc, tak zapadnu dneska taky brzo. Zítra bude taky málo času. dopoledne mateřské centrum a odpoledne karneval, tak budu jen nakukovat.

a Didi - zítra taky hodně štěstí na kontrole :slight_smile:
3. bře 2010 ve 20:01  • Odpověz
Hezky vecer, holciny. U nas se nic nedeje, stadium cekani, ale chodim vas sem docitat, komu se jak dari a tesit se dobrymi zpravami jak prckove hezky rostou a prospivaji :slight_smile:

Annie- mam s dojizdenim na vesnici trochu zkusenosti- jezdim do jednoho zapadakova ctyri roky. Spoje se mohou opravdu menit- pred tremi lety mi rano jezdili do prace tri, ted uz jediny, pred sestou rano, dalsi jede v jedenact... Takze pokud jde o tohle, myslim, ze to druhe auto vas nemine- takze si to financne propocitat s naklady na dve auta. Svagr stavel na vesnici, maji celkem velke splatky na hypoteku a taky si museli poridit druhe auto a spatne ted vychazi s penezma. Ja si ostatne dost dobre neumim predstavit, jak budem vychazet my- cisty prijem vcetne materske bude asi 16 tisic, do tehle castky se na mesic vejdem nekdy uz ted, bez ditete.... Pravda, ubyde pak polozka za dojizdeni do prace, ale myslimze jich mnoooohem vic pribude :unamused:
3. bře 2010 ve 20:11  • Odpověz
anie: no jo no, tak to jo, my právě máme přátel dost, takže by se mi nechtělo stěhovat se ještě někam dál - dřív jsme byli v centru města, tak u nás byl pořád někdo......a my to měli všude blízko, tedka bydlíme ve vesnici, která je jako by těch pět kilometrů za městem, takže kousíček, a je tady klídek.......
no my teda ojetinu určitě kupovat nebudem.......rozhodně nějaké krásné bezpečné pořádné auto, když v nich budou jezdit i děti že........
a my teda tady školu, školku i doktory máme, ale já budu s prckem jezdit do města, tady se mi nechce ani moc seznamovat s těma maminama, no uvidíme ještě.....
a neprodávají se podobné byty třeba i poblíž tam, kde bydlíte ted? myslím to tak, že my, když hledali byt, tak jsme jich prošli několik, určitě jsme nebrali první, a podobných nabídek bylo dost.......

líbí se mi uvažování orchid - taky jsme takoví.........vše spočítat.........
3. bře 2010 ve 20:23  • Odpověz
3. bře 2010 ve 20:27  • Odpověz
Anie: no o bydlení mě ani nemluv... :frowning2: Chápu, že to není lehké rozhodnutí, ale bohužel to rozhodnutí bude jen na Tobě a na manželovi (pokud možno, tak si do toho nenechejte moc kecat). Holky už Ti tu taky vše napsaly, hlavně aby jste se rozhodli co nejlépe. Určitě nám dej vědět!
Zolicku: moc děkuji, že na mě myslíš už dnes.
Taky přeji daschicce, ať ji zítra kontrola i stěry dopadnou na výbornou. Já tam jdu na 10:30, ale domů se dostanu až k večeru (odpoledne jdu ještě na předporodní kurz)
3. bře 2010 ve 20:31  • Odpověz
lauri: i ojetina muze byt poradne a bezpecne auto... treba ojete Volvo (nejbezpecnejsi auta na svete). Na rozdil treba od krasne Alfy Romeo nebo cehokoliv:wink:
S mistnima maminama se stejne jednou budes chte-nechte muset seznamit treba pri kocarkovani nebo pri vyletech na pisek,... kvuli tomu se fakt neda jezdit do mesta:wink:
3. bře 2010 ve 20:40  • Odpověz
zolik. jo??takže koukám průběh stejný :grinning: kontrakce a sprcha hihi :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: bomba...já musím říct že s ejako taky těším na druhý porod..mám jen trošku obavy abych o5 neskončila na CŘ :frowning2: komplikace aby zas nebyli, chci prostě hladký porod hihi :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

holky mi mám etaky ojetinu :slight_smile: ale super..já nevím nové auto hihi :grinning: asi an to by jsme neměli pač máme 3 :grinning: jendo já jendo mužík a jendo je takový kdyby náhodou :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: takže mi by jsme nový asi nemohli mít, pač nejsme milionáři hihi :grinning: :grinning: :grinning:
ale holky sny mám o autě teda..kdo ne ale co?? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

holky otom bydelí mi ani nemluvte tyjo....... :unamused: :unamused: :unamused: :unamused: :unamused:
3. bře 2010 ve 21:27  • Odpověz
jinak děvčata, kdo budete chtít do tohodle alba
Markétka, moje hobby, fotky SCRAPBOOK

jsem vložila fotečky z dnešního dne krásnýho slunečního .-) :slight_smile: tak muzete mrknut jesi chcete :slight_smile: :slight_smile: :wink:
3. bře 2010 ve 21:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.