• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
materad - minule jsi měla dr. max,což je vlastně mamatest....takže proto ti to ukázal.......já si dělala třeba mamatest, pak další den test s citlivostí deset a tam nebylo nic...................takže nestresuj a nespekuluj, a počkej........sejně s tím nic neuděláš......................držím ti palce, aby to vyšlo, pokud je druhá čárka, samo od sebe to nebude.................takže jsi nadějná.........................

holky, krupice, tu si musím koupit, mnamky.....kakao piju každé ráno, paštiky dlabu pořád, mám na ně šílenou chut a ted peču kuřátko se sýrem a k tomu bramborová kaše................tak jdeme na to...... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
11. bře 2010 ve 20:01  • Odpověz
Materad - hlavně se nestresuj, protože tím si jedině ublížíš...já z testů věřím jen mamatestům..ty mi nikdy nelhaly...neboj, krvácení bývá hodně častý...přichází místo očekávané MS...určitě to bude dobré a pěkně se vše chytlo a zahnízdilo...a teplotka i kdžy je odpoledne zas o tolik nevyskočí, takže když bylo 37,6, tak je jistý, že pořád přes těch 37 byla...neboj :wink: Hlavně klídek...a klidně si i na bříško mluv, ať tě nezlobí...normálně s ním komunikuj...počáteční samovolný potrat by šel mnohem rychleji...Hlavně se musíš uklidnit, nebo si jedině uškodíš...takže klídek, hoď si nožky na stůl a jdi mrknout na nějakou rodinnou komedii...hlavně nestresovat, ju? Nic se neděje. A nečti ty blbosti...kolik holek už krvácelo a silně i v těhotenství a vše bylo v pořádku...mají zdravý miminka...a vše je jak má být...takže není důvod, proč bys měla potrácet...testík // ukazuje, tak po tom už nepátrej..já jsem se takhle vyděsila jednou, když jsem jeden den měla dost silnou druhou a pak dva dny na to byla slabší...a miminko funguje normálně..od té doby jsem si testy zakázala..vím, že je to jediný, co tě přesvědčí, že jsi těhu, ale zkus to vydržet a už netestuj..a věř svému miminku..pěkně klidně pro klid duši běž k doktorovi i dřív, ať se podívá aspoň na dutinku..aspoň ti pak čekání na srdíčko rychleji uteče..pro mě to bylo nekonečný čekat do toho 7. týdne...Takže se hlavně netrap a už netestuj..těhotná jsi, dvě čárky byly..tak tomu věř ju? :slight_smile::wink: Není důvod, proč by se mělo něco pokazit..dvě zdravé děti už máš, tak bude vše ok
11. bře 2010 ve 20:02  • Odpověz
Lauri - před tím jsem měla Gravitest....a ten dnešní rádoby citlivější se jmenoval Best 2....

Dasch - já vím,že krvácení nemusí nic znamenat,ségra v 6 týdnu doslova chlejstala,měla hematom,ten se ale vstřebal a už je v 5.měsíci a bez problémů...a je to docela běžnej problém v těhu to krvácení a nemusí nic znamenat,to taky vím,ale když já to nikdy nezažila,tak jsem ze všeho vyprděná a vystrašená...ani to břicho mě nikdy v těhu nebolelo,....no pokud to klapne,tak si to asi "vyžeru" všechno kompletně za 3 těhotenství...ale musím to vydržet...kéž by to fakt bylo ready :frowning2: Opravdu nic jinýho než čekat nemůžu...
A moc díky za uklidnění,ty seš tady fakt půl gynekolog,půl psycholog...bych tě tak potřebovala mít doma :grinning:
11. bře 2010 ve 20:12  • Odpověz
:slight_smile: Materad ty jsi hodná :slight_smile: Já jsme právě se špiněním měla velký problémy už před otěhotněním, takže už jsem pak tak nějak na to rezignovala...za ty 4 měsíce se mi objevilo asi 3krát a vždycky jsem s epokusila zůstat klidná...a asi to byl vždycky největší úspěch..ale jestli ti můžu poradit - jestli to zítra nezmizí, běž radši k doktorce...přece jen ten stres miminku nesvědčí..třeba by ti dali ten zázračný Utrošek :slight_smile: a pak bys měla klid od špinění...ono to vůbec nic nemusí sice znamenat (a já myslím, že ani neznamená), ale stresem si právě můžeš ještě víc uškodit, takže radši ať ti to špíňo zruší, ne? Když je ta možnost :slight_smile: a Utrogestan je senzační :slight_smile:

Jo a Best 2 je pěkně na nic..takže s tím bych si vůůůůbec nelámala hlavu :slight_smile: Ten ukazoval holkám už takový nesmysly..věř Gravitestu...a nebo třeba kup mamatest, ten je opravdu nejlepší..a jedinečný :slight_smile: Bude to v pohodě, neboj se :slight_smile:
11. bře 2010 ve 20:17  • Odpověz
Dasch - ségra právě taky brala na to krvácení Utroš....bylo jí teda blbě,když ho polykala,tak si ho začla zavádět a to bylo lepší...a má fakt od tý doby klid...
Ten Best 2 je asi fakt šitka...já chtěla právě přímo Mamatest a ten oni neměli,tak jsem vzala tenhle...a měla jsem asi vzít ten Gravitest...a nebo nic a netestovat....to by bylo ze všeho nejlepší...
Musím se hodit nějak do klídku...já to tady teda vylíčila..abyste si nemysleli,že sedím někde v koutě a hysterčím a bulím...zas až tak ne...jen prostě když jdu na záchod,tak mám sevřenej žaludek,jestli tam zase něco bude...a na záchod teda musím dost často...a začínaj mě i pobolívat prsa,včera jsem si i vymáčkla trošku bílýho,to břicho by taky nasvědčovalo těhu...tak snad to fakt bude v pohodě...a věřit,že to klapne
A s tou Dr. to ale nedopadne,chci přestoupit k někomu do špitálu,hned mě určo nevezmou,musí si taky prvně vyžádat kartu...ta moje totiž nemá ani UTZ,musím stejně lítat do nemocnice,tak radši přestoupím...takže to leda až příští týden....
11. bře 2010 ve 20:28  • Odpověz
Mater: myslím, že tady to většina máme za sebou, klepat se pokaždé, když jdem čůrnout. Bohužel, nebo bohudík, těžko říct si příroda zařídila, aby jsme jí do toho tak úplně zasahovat nemohli a Tobě teď nezbývá než počkat. Ale dost z nás pobolívalo břicho, mě docela dost, troška krve taky nemusí nic znamenat... takže nám to všechno tady napiš, ať to z Tebe trošku spadne a jste i se semínkem v Tvém bříšku v alespoň trošku větším klidu. :wink: Držím palečky, ať je to ok.

A máš pravdu, že je Daschi naše sluníčko. :dizzy_face:

Jinak Sven nebo kdo sem dával ráno odkaz na aukci na ten košík - já se zaregistrovala a přihodia :slight_smile: Poprvé aukcím a docela to je zábava :grinning: Díky za tip. Mě se postýlka k posteli vleze těžko, tak by bylo fajn mít menší košík na pár prvních týdnů/měsíců...
11. bře 2010 ve 20:48  • Odpověz
Ahoj holčiny,

tak jsme konečně dorazili domů. Byli jsme mimo jiné u našich, kde jsem se dozvěděla, že už na ně kouká vnouče ( od mamky ) a že jsem tlustá ( od taťky ) :grinning: Jinak mi v práci bylo nabídnuto, jestli nechci jít na neschopenku, aby za mě sociálku a zdravotku platila sociálka, a zároveň chodila do práce, za klasickej plat. Takže jakoby dva příjmy na ty čtyři měsíce. A teď bych od vás zkušených potřebovala poradit - od 1.3. jsem v nové firmě ( bez zkušebky, dvacet hrubýho, bez zkušebky ). Odmakáno mám dva měsíce v létě 2008, a pak od 6.4.2009 doteď. Takže 270 dní bych měla mít. A teď - bude se mi neschopenka počítat do těch 270 dní ? A když teď půjdu na neschopenku, bude se mi na to konto krátit výše mateřské ?
11. bře 2010 ve 21:07  • Odpověz
Jin - díky moc za podporu....jak se člověk někomu svěří,hned se mu uleví...tak budem doufat,že když už nám tam někdo nahoře to štěstíčko seslal,tak že si to najednou zase nerozmyslel :wink:

Co se týká těch aukcí....bacha,může to být návykový :grinning: :grinning: ...já jedu Aukro a teď mám jeden sekáček od paní,co byla na Aukru,tak má obchůdek taky přihazovací,tak už sleduju pár super aukcí...ale ze začátku jsem furt něco dražila a seděla u toho jak prdlá...a pokud můžu radit,moc nepřihazuj,spíš si počkej až na konec a pak třeba půl minuty před koncem přihoď....pokud to vyjde časově,abys nemusela lítat k PC o půlnoci...ta cena se pak zbytečně navyšuje a klidně tě může někdo přehodit těsně před koncem...většinou to jde dát si do sledování a vyčkávat...
11. bře 2010 ve 21:08  • Odpověz
anie. tomu moc nerozumím - jak jako aby za tebe zálohy platila sociálka, a ty jsi chodila normálně do práce - jak je to myšlené? těch dvě stě sedmdesát dní máš už ted, ale to stačí mít až k termínu nástupu na mateřskou, takže v poho......ale ty jsi osvč? já bych řekla že 270 a 180 dní se týká spíš osvč ne? a jinak pokud jsi na neschopence, tak ty dny se počítají - já mám třeba 270dní placení nemocenského splněno (ještě když jsem byla zaměstnanec), ale 180 jako osvč zatím ne - a jsem na neschopence, přesto se to počítá, takže v poho. ale ted moc přesně nerozumím, na co se vlastně ptáš.......
a když půjdeš na neschopenku, tak se ti výše mateřské nijak krátit nemůže......není důvod ne? ale pořád nevím, jestli jsi zaměstnanec nebo osvč.....
11. bře 2010 ve 21:42  • Odpověz
Lauri: já myslím, podle toho co Anie píše, že je zaměstnanec....ale taky moc nerozumím dotazu... :frowning2:
Anie: Jen vím, že o neschopenku se MD na 100% nekrátí.....prostě se počítá pouze ze mzdy za odpracované dny 12 kal.měsíců před nástupem na MD (když budu teoreticky půl roku na neschopence, tak se MD počítá z výdělku za zbylých šest měsíců děleno odpracovanými dny...tzn. jakoby o nic člověk nepřijde...)
11. bře 2010 ve 22:01  • Odpověz
daee: no já nevím, u osvč se to počítá tak, že se neschopenka přeskakuje, takže tady by to teoreticky mělo být stejné - z dvanácti měsíců před nástupem na neschopenku - pokud je až do mateřské. to by jinak šlo hrozně jednoduše zneužívat, třeba maminy, které by pracovaly jen krátce, tak by šly hned marodit......takže spíš to bude tak jak říkám.
11. bře 2010 ve 22:09  • Odpověz
ty jo holky, nevím co se děje, ale už třetí den mě bolí hlava.....ale hrozně, přes den to ještě jde, ale večer se to tak vystupnuje, že je mi úplně až na zvracení z toho.................vůbec nechápu, z čeho to je, ale je to hnus.............. :unamused: :unamused: :unamused: :unamused:
11. bře 2010 ve 22:10  • Odpověz
Lauri...no to já brala automaticky, že už má těhule odpracováno ty potřebné dny (zjišťovala jsem si to pro sebe u dvou účetních....já dělám na jednom místě čtvrtý rok)...jak je to,když je neschopenka v rámci těch 270 nebo kolika dní a pak hned MD...tak to nevím... :frowning2:

Lauri: to mě mrzí, že tě bolí hlava.... :frowning2: :frowning2:. Nejhorší je, že v těhu si člověk nemůže pomoct práškama :frowning2:
11. bře 2010 ve 22:17  • Odpověz
daee: no já právě vůbec nevím, kolik dní je potřeba u zaměstnanců nebo jak to tam je - zajímala jsem se jen o osvč....... ale každopádně dny na neschopence se vždy do těch potřebných dní počítají, ale jinak nic - nezahrnují se do výpočtů dávek nebo tak.....prostě jsou to jen dny - na počet, jestli to jde nějak pochopit, nevím, jak to napsat.......

a s tou hlavou, byla jsem si dát sprchu, i mýt vlásky, tak je to lepší, ale je to fakt hrůza......moc na to netrpím, bolí mě tak jednou za čas a jen jeden den, a to ani ne celý, proto ted nechápu, co to je a z čeho to je..........
a třeba paralen se může, ale to je na nic, to by mi snad ani nepomohlo.....
jdu to radši zaspat....tak dobrou...a užijte si zítra veletrh, at pak můžete poreferovat... :slight_smile:
11. bře 2010 ve 23:15  • Odpověz
Dobré ráno,

lauri, daee: jsem zaměstnanec. Myšleno je to tak, že budu na neschopence ( oficiálně ), ale na zapřenou budu chodit do práce. 270 odpracovaných dní je ( i ) pro zaměstnance ( osvč zase nevím já ). Jenže teď od 1.3. mám novou pracovní smlouvu ( přechod z s.r.o. do a.s., takže jakoby úplně nové zaměstnání ). A kdybych teď k 17. šla na neschopenku, to mi budou MD počítat jen za toho 1. - 16. ?
12. bře 2010 v 07:16  • Odpověz
Dobré ráno,

holky já mám takovou radost!!!Zrovna mi pán přivezl ten kočárek vydraženej na Aukru. Měla jsem trošku strach, aby byl dorej...a je nááádherej...jako novej!! Mnohem hezčí než na fotkách!!!A houpe jako blázen...krásnej uspávač a můžem s ním určitě i ven mezi lidi!! Mám radost z tak dobrýho kupu!! :grinning:
12. bře 2010 v 07:39  • Odpověz
Anie: já myslím, že je jedno, že došlo ke změně prac.smlouvy...hlavně, že budeš mít potřebné dny odpracované.
A o se týče toho výpočtu MD...já tomu furt moc nerozumím, jak se ptáš :sweat_smile:, ale já si podle infa, co mám myslím, že se prostě vezmou odpracované dny za poslední kal.rok před nástupem na MD a jimi se podělí vydělané peníze za tyto dny. Takže máš výdělek na den, neponížený o dny nemocenské, které by ti to snižovaly...
Ptala jsem se účetních a hledala to i na netu....jdu se po tom ještě kouknout a zkusím vložit nějaký odkaz....
12. bře 2010 v 07:42  • Odpověz
Dobré ráno tety :slight_smile:

tak se na Vás všechny dnes moc moc těšíííím na veletrh :slight_smile: Ještěže svítí sluníčko, snad bude krásně...:slight_smile:
12. bře 2010 v 07:53  • Odpověz
TĚHULKY:

NICK...........VĚK...........NAŠLA //............TP..................POHLAVÍ...................JMÉNA
daee.......... 28let.........5.10.2009..........12.6.2010.......chlapeček...................Matyášek
sven........... 31let ......17.10.2009......... 20.6.2010.......překvapení.................???
didi21......... 24let.......13.10.2009..........23.6.2010.......chlapeček...................Filípek
ashlee.........25let.........11.11.2009.........23.7. 2010......chlapeček...................Matyášek
charlott...... 24let.........19.11.2009.........31.7.2010.........nevíme..............?????/Toníček
katulline...... 23let.........29.11.2009..........9.8.2010.........nevíme..............Sofie, Sabina/???
zolik.............27let..........5.12.2009.........14.8.2010........překvápko ...........Eliška?/Matěj,Martin
makinecka....26let.........18.12.2009.........26.8.2010.......zatím záhada .....Laura,Viktorie/Maxim
daschiki....... 25let.........15.12.2009.........27.8.2010.......chlapeček..................Davídek
orchidie........28let.........21.12.2009..........2.9.2010........holčička..............Baeta, Anna anieanne......21let.........23.12.2009..........2.9.2010........nevíme..................Nela/Filipek
jinjin.............26let........24.12.2009..........4.9.2010........nevíme.................Julie, Zuzka/???
laurinka.22.....22let........25.12.2009..........4.9.2010........asi holčička.................Laura/???
monaberuska 23let...........6.1.2010 ..........5.9.2010........holčička.................???
avally........... 30let........31.12.2009..........10.9.2010......nevíme..................???/???
maciol.......... 29let........31.12.2009..........11.9.2010......asi holčička.............???/???
bibiska1.........31let.........21.1.2010...........2.10.2010......nevíme................Alice/Matyáš
helabella........36 let.........1.2.2010...........10.10.2010.....nevíme................???/???

SNAŽILKY:

rowennka........20 let.................3 snažení / 43DC (poslední cyklus 38 dní)
materad..........29 let.................5 snažení / 33DC (poslední cyklus 35 dní)
bluemchen......26 let.................4 snažení / 33Dc (poslední cyklus 31 dní)
vecernice........ 31 let............... 6 snažení / 32DC (poslední cyklus 32 dní)
dujinka.............24 let............... 6 snažení / 32DC (poslední cyklus 35 dní)
medakote........29 let.................5 snažení / 27DC (poslední cyklus 35 dní)
jankabry..........23 let..............bez snažení / 26DC (2. porevizní cyklus 29 dní)
luciena............30 let.................6 snažení / 18DC (poslední cyklus 28 dní)
mmaxicka........28 let.................7 snažení / 16DC (poslední cyklus 25dní)
jessika.............26let ................ 5 snažení / 15DC (poslední cyklus 48 dní)
nathali.............22let................10 snažení / 13DC (poslední cyklus 28 dní)

KONTROLY:

BŘEZEN:
11. - Daschiki - tripple testy
16. - Monaberuska - kontrola
17. - Anieanne - UZ + poradna
17. - Bibiska - NT screening 7,40 hod.
18. - Bibiska - 2. kontrola
18. - Laurinka - kontrola 11 hod.
19. - Katulline - kontrola
22. - Helabella - kontrola
22. - Jinjin - druhá poradna 7,45 hod.
22. - Sven - kontrola
23. - Zolik - ultrazvuk ve 20.tt
24. - Avally - kontrola - tripple testy
25. - Orchidie - poradna
29. - Zolik - poradna
30. - Makinečka - kontrola
31. - Daee - ultrazvuk ve 30.tt

DUBEN:
2. - Maciol - kontrola + odběr na tripple testy
2. - Didi - kontrola
2. - Ashlee - kontrola
8. - Daschiki - poradna
9. - Daee - kontrola
12. - Daschiki - UTZ ve 21.tt
12. - Makinečka - UTZ ve 20.tt
19. - Laurinka - ultrazvuk ve 20.tt 14,45 hod.
22. - Orchidie - UTZ ve 20.tt 10,30 hod.
23. - Jinjin - UTZ ve 20.tt 14 hod.
30. - Maciol - UTZ ve 20.tt 8 hod.

SRAZÍKY:
12.3. veletrh Brno v 10 hodin před vchodem

dobré ránko,užijte si dnes veletrh a doufám že nám večer poreferujete :grinning:
12. bře 2010 v 08:11  • Odpověz
Dobré ráno holky,
daee, to jsem moc ráda, že se ti Kortinka tak líbí :slight_smile:

Jinak holky brňandy, užijte si veletrh a nasávejte informace a pak šup sem s nima :slight_smile:.
Kdyby tam byl nějaký stánek s látkovkama, můžete mi vzít nějaký letáček s odkazem na www.stranky a pak mi to sem písnout? Díky.
12. bře 2010 v 08:16  • Odpověz
holky nevíte jeslti sem chodí rowenka?já jen že je nahoře v tabulce a dlouho tu nebyla a nic o ní nevíme
12. bře 2010 v 08:17  • Odpověz
ahoj holčiny, užijte si pěkně dnešní veletrh!!
konečně je pátek. já mám za sebou pátou noc kdy jsem vzhůru asi od pěti a nemohla spát. tak mě to jaksi zmáhá.

jinak teploty nezklamaly, a dokázaly, že ani sebehezčí graík na začátku nic neznamená, jendiná jistota je holt vynechaná ms. takže testík mi zbude na příště, tento měsíc nechceme, takže na duben :wink: náladu nemám úplně úžasnou a optimismus v sobě trochu doluju. ale on si se mnou jen hraje na schovku, a zas se ukáže :grinning:
tady je grafík:
http://www.fertilityfriend.com/home/vecernice
12. bře 2010 v 08:28  • Odpověz
Mater: dík za tip, já byla ještě v práci, když to končilo, tak mi to někdo vyfoukl :angry: Ale neva, na poprvé to byla fajn hra :wink:

Vecer: to neeeeeeeee. Jestli MS neprisla, tak ja to s Tebou nevzdavam a taham Te nahoru, co mi sily staci! Graf negraf.

Sven: na latkovky kouknem. Kouknem na vse Vám poreferujem.

Ale slunicko tedy, nevim jak o dest kilaku vedle v Brne, ale v Kurasu nesviti - pada tady to bile svinstvo, bleeee.

Holky, predstavte si, známy, co maji rocni holcicku, tak vecer psali, ze bojuji s epilepsii :frowning2: Ani nevime, jak dopadli. Chjo, to je furt něco. Budem ted uz ustarane mamy az do smrti, to je jasny. Ty deticky jsou taaak krehke :rolling_eyes:

Mejte pekny den, ja frcim.
12. bře 2010 v 08:38  • Odpověz
Vecernice, mrzí mě to, ale jak sama říkáš - i nádherný graf dokud člověk nemešká se může zvrtnout. Proto jsem možná pesimista oproti ostatním holkám a neraduju se předem, ačkoli palce držím a moc ti přeju, aby to brzo vyšlo.
Ale grafík to byl krásný, parádně bezpochyby ovulační, takže tělo funguje jak má a to je taky důvod k radosti,ne?:slight_smile: Ty jsi skvělá holka a bereš vše s nadhledem, věřím, že se z toho brzo oklepeš a optimismus vydoluješ :slight_smile:
12. bře 2010 v 08:38  • Odpověz
jinjin - díky - si říkám, že by mohli mít nějaké slevky na veletrhu, třeba po předložení letáčku nebo nějakého kodu z něj nebo když člověk řekne, že byl na veletrhu :slight_smile:
12. bře 2010 v 08:40  • Odpověz
hadříky na miminka - spíše chlapečky :slight_smile:
http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=5028255
12. bře 2010 v 08:43  • Odpověz
tak jsem procitala vase vcerejsi vzkaziky, a mam slzy v ocich. radsi si bezim udelat caj, nez me kolegaove zacnoupovazovat za cvoka.
nebojte, ja se tam za vama jednou vysplham. tedy v te dobe uz mozna bude mit tabulka tri casti - maminky, tehu a snazilky (pokud jeste nejaky budou) - tak ja budu aspon hrde reprezentovat tehuli :wink:
a moc dilky :slight_smile:
12. bře 2010 v 08:44  • Odpověz
Nový krásný fusak - v jiné aukci má i jiné barvy.
http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=5049637
12. bře 2010 v 08:47  • Odpověz
ale vite co me ted pobavilo? ze mi ten sofistikovany ff zvysil pravdepodobnost :grinning: no asi bych si dovolila s nim nesouhlasit :grinning: ale i ten je na me tak milej :wink: :sweat_smile: :grinning: :sweat_smile: :grinning:
12. bře 2010 v 08:48  • Odpověz
večerničko ach jo :cry: :frowning2:
já si tak moc přeju aby jsi byla snáma nahoře v tabulce
12. bře 2010 v 08:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.