• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
jé já zase píšu jak malá a mám překlepy já se polepším :grinning:
12. bře 2010 v 09:53  • Odpověz
anie - kdybys chodila do práce "na černo" - tak si to nějak zařiď s vycházkami, aby tě nevyhmátla kontrola - a nebo pracuješ "z domu"?
12. bře 2010 v 09:56  • Odpověz
annie: ne vždy bych sociálce věřila. Fakt to chce zjistit si to od více zdrojů. Třeba nějaká dobrá účetní, ta by Ti to určitě řekla. Mě na sociálce nakecali také nesmysly a myslím si, že úmyslně ( ještě že jsem věřila tady laurince a ne jim a začala po tom pátrat). Ale já jsem také OSVČ.
Annie a kolik Ti zaměstnavatel přiznává plat? Jestli Ti ho dává na černo, tak aby jsi vůbec něco dostala! Nechci Tě strašit, ale jestli Ti píše minimum a dává Ti třeba 15 000Kč, tak to pro Tebe asi moc výhodné nebude.
No já bych se nějakého průšvihu nebála, pokud budeš na nemocenské a u zaměstnavatele budeš úplně na černo a peníze Ti dá na ruku (pokud to na Vás někdo nepráskne, znáš lidi....) Ale jak to chceš dělat s vycházkama? To budeš mít vycházky jen na to, aby jsi byla v práci? Pokud Ti dá doktorka vycházky neomezeně, tak jo, ale jinak budeš chudák :frowning2:
materad: čárky jsou krásné :wink:
holky, možná mám debilní dotaz, ale můžete mi napsat jak ty látkovky vlastně fungují? Nikdy jsem se o to nezajímala a neznám nikoho, kdo by je používal. V čem jsou třeba výhody? A co s tím "pokladem" v plínce? Není to strašně moc zbytečné práce navíc? Neberte to nijak osobně, jen bych fakt chtěla vědět, jak to funguje a proč jste se pro ně rozhodly? Třeba toho taky využiji.
12. bře 2010 v 10:01  • Odpověz
didi: Mám to ze sociálky, z účetnického portálu, a od pár lidí tady na koníkovi. Psáno mám dvacet hrubého, v tom problém není. Ale stejně nevím, jestli do toho jít nebo ne, aby pak nebyl právě nějaký problém s mateřskou, a ani nevím, jestli by mi dr. napsal neomezeně vycházky... Ten dotaz jsem hodila jen abych zjistila, jestli něco takového vůbec jde, a jak se pak vlastně počítá mateřská. Jen jsem netušila, že za to budu kamenována.
12. bře 2010 v 10:07  • Odpověz
Didi - díky za pochvalu čárek :slight_smile:
A k těm látkovkám pošlu odkaz...je tam i instruktážní video a všechno popsané

http://www.plinky.cz/

Samo,že to je práce navíc...ale plínky se namáčí a perou jednou za 2 až 3 dny...a suší se na sušáku,jsou materiály,které hodně rychle schnou...jsou i vychytávky v podobě AIO (all in one - vše v jednom) - plínka a svrchní kalhotky v jednom...nebo klasický kalhotovky třeba z froté, biobavlny,veluru nebo bambusu a na ty se dávají ještě nepropustné svrchní kalhotky...kámoška má nejlepší zkušenost s bambusovýma...objednávala je ze Slovenska vyšly levněji...ona ti jedna plínka vyjde na 200-300 cca dle značky...ale úspora za celé období plínkování je veliká...takže počáteční náklady jsou,musíš jich mít aspoň 15-20 na střídání....ale celkově rozhodně ekonomičtější,ekologičtější a snad i zdravější....nikomu je nevnucuji,to si každý musí rozmyslet....já už takhle s dvěma dětma a manželem mám prádla hafo,do toho mimono a ještě prát další pleny zvlášť,ale přesto do toho chci jít...
Ale k doktorovi nebo na cestování rozhodně jednorázovku - ať pak nemusím domů vozit pokaděný plíny
12. bře 2010 v 10:12  • Odpověz
Anie: já Tě tu nekamenuji!!! To určitě ne, nechci aby jsi to tak chápala :frowning2: Já bych Ti moc ráda pomohla, ale já těmhle věcem fakt nerozumím. Jen jsem Ti chtěla říct, aby sis to zjistila jak to vlastně je, aby jsi na tom byla co nejlépe. Určitě se Vám bude každá koruna hodit (hypotéka, mimi apod.). Myslím si, že zaměstnavatel Ti chce vlastně pomoct...ty by jsi brala nemocenskou + normální plat a on by ušetřil za Tebe na sociálním a zdravotním. Je to výhodné pro obě strany. Určitě bych zkusila promluvit s Dr. jaké Ti dá vycházky a zjistit si, kolik by jsi měla peněz teď na nemocenské a kolik na mateřské a pak bych se rozhodla. Určitě to nevzdávej, ale pátrej po tom.
Já kdybych věřila naší sociálce, tak jsem celkově přišla o cca 80 000Kč, což je dost, ne? Dalo mi to docela práci, volala jsem na různé sociálky (doporučuji sociálku v Brně - tam mi paní řekla vše do puntíku dobře), pak různé známé, účetní a nakonec jsem na nemocenskou šla a poslali mi to, na co mám nárok (i když mi tvrdili, že nedostanu nic :angry:)
materad: děkuji za odkaz, celé to projdu, ale už podle Tvého popisu to asi nebude nic jednoduchého se v tom vyznat :wink:
12. bře 2010 v 10:27  • Odpověz
anie. ne, proboha, nemyslím si, že bys měla být blbá, a už vůbec ne, že úplně..........já jen že i u osvč i u zaměstnanců se to vždy počítá za poslední rok, tak se mi zdá divné, že by to bylo najednou takto.
a s tou větou, co jsem napsala, je to myšlené tak, že když ti to takto řekli a ty tomu věříš, tak tomu věř. Stejně s tím nic neuděláš, oni ti to prostě nějak vypočítají.......tak, jak to má být.......
a jak moc velký rozdíl máš ve výdělku v posledním zaměstnání (kde jsi teda pokud to správně chápu, když nastoupíš na neschopenku, jen čtrnáct dní) a v zaměstnání předtím - nějaký výrazný?

avally. no pokud jí to budou dávat načerno, tak průšvih mít nebude, ale musít to dostat opravdu do ruky, nesmí to jít přes účet.
a anie, ty to tak dostáváš už delší dobu ty peníze? protože mateřská i nemocenská se počítá vždy jen z přiznaného platu - který je zaúčtovaný a zdaněný a ze kterého se platí zálohy - takže pokud bys měla například přiznaných pět tisíc a dalších deset dostala na ruku, tak se ti vše počítá jen z těch pěti.........

anie. určitě tady nejsi kamenována, spíš ti chceme poradit. jde určitě i o ty vycházky, jaké dostaneš od dr.......to bude pro tebe důležité. já se tedka ptala účetní v manžově firmě a taky mi řekla, že se to počítá za poslední rok........
didi třeba na sociálce taky poradili blbě, a spíš naschvál, aby jí nemuseli nic platit - jako by to šlo z kapes těch ženských, co tam sedí - docela nechápu teda. a já si určitě nechci hrát na nějakou chytrou, která ví všechno a má vždy pravdu, jen jsem tě chtěla upozornit, abys pak neměla problém.......
12. bře 2010 v 10:27  • Odpověz
lauri: a v čem by mohla mít anie problém? Psala, že ji přiznávají 20 000 Kč hrubého. I když jsem nepochopila, co myslela tím, že i teď má plat na černo? Asi že ji to dávají na ruku? No to ničemu nevadí....
Ale snad ten zaměstnavatel není blbej a pokud ji ty peníze nepošle na účet (jakože to asi nedělá ani teď) a ve firmě bude hlášena jako na neschopence, nechytne ji kontrola a nebo to někdo nepráskne (nejlépe to nikomu ve firmě neříkat, že je na "neschopence"), tak ji snad nic nehrozí, ne?
Holky, vy jste mě tak nahlodaly, že já to jdu hledat na netu :grinning: I když mi to asi k ničemu nebude (aspoň pro Anie)
12. bře 2010 v 10:34  • Odpověz
didi. měla by problém, pokud by z té firmy odcházely peníze na její účet, tak by to musela zdanit.....a přiznat. ale pokud to dostává na ruku, tak si myslím, že ok......
ale taky moc nechápu, že jí přiznávají dvacet hrubého, ale že už i ted má peníze načerno. takže taky tomu moc nerozumím, ale možná jsem si to blbě přečetla......
právě že pokud by to dostávala jen na ruku, a nikdo by ji nenabonzoval na sociálce,tak si myslím, že jí žádný problém nehrozí.......
a s těma kontrolama to holky taky není tak horké - já jsem si třeba myslela, že když mi přijde kontrola, že mi seberou všechno, co jsem už dostala a že už nic ani nedostanu - ale vůbec to tak není. berou třeba padesát procent za ten měsíc, kdy tě chytí, nebo tak, takže zase až tak velká tragédie to není, i když je to samozřejmě škoda.....ale já se fakt bála, že mi seberou úplně všechno... :grinning: :grinning: :grinning:
a ještě navíc většina doktorů to dělá tak, že když ti přijde kontrola a nejsi doma, že ti napíšou, že jsi byla u nich - takže to si taky anie může s dr. domluvit, a může být v klidu.......
takže jako plán anie se mi to zdá ok, akorát ten výpočet té mateřské se mi zdá fakt divný.....
12. bře 2010 v 10:44  • Odpověz
holky, my jdeme do kfc na jídlo, už máme hlad......a pak po obchodech......tak zatím..... :slight_smile:
12. bře 2010 v 10:45  • Odpověz
lauri, didi: Omlouvám se vám.. Já mám dneska nějakou divnou náladu, tak se to na mě projevuje takhle blbě, že jsem nepříjemná na ostatní.
V minulé firmě jsem měla psáno 8 000,- a dostávala na ruku šestnáct, teď od toho 1.3. mám stále 16 000 na ruku, s tím rozdílem, že už to mám přiznané. Jen mi to nechodí na účet, ale vyplácí mi to hotově. S průserem ve firmě bych to nijak nehrotila - jsme firmička o cca 25 zaměstnancích, z toho tady v kanceláři nás sedí pět, ostatní jsou mimo. Ti, co jsou v kanclu, o tom možném podvodu vědí ( všichni až na mě teď mají psáno osm a berou víc ), takže od nich nic nehrozí. A ti ostatní se to nedozvědí, ani nemají jak.
Takže skok v mateřské to je pro mě o víc jak dva tisíce. Kdybych navíc k těm šestnácti ( a nebojím se, že by mi je nedal, mám na něj nějaké páky, a to jak ze soukromého, tak pracovního života ) dostávala ty tři čtyři měsíce navíc nějakých osm deset tisíc od sociálky, dost by nám to pomohlo...
Jinak zkusím teda zavolat i na jinou sociálku, zkusím si najít nějaké číslo.. Ale zjišťovala jsem to i z internetu, a řekli mi to i maminy tady na koníkovi - že se bere poslední zaměstnavatel..
12. bře 2010 v 10:48  • Odpověz
Maki, u me prave ovu testy nejak nefungovali, porad druha carka... A hodne silna byla tak 5 dni... Takze mi to bylo docela k nicemu... Tuto je muj prvni graf, a jsem stastna jako blecha, ze mam ovu a lutealni faze je dost dlouha... :slight_smile:
12. bře 2010 v 10:57  • Odpověz
lauri: přesně tak, souhlasím se vším, co jsi napsala :grinning:
anie: tak já nevím... ale podle toho, co jsem hledala na netu, tak by se Ti to mělo počítat z posledních 12 měsíců. Nerada bych Ti tu něco nakecala, nejsem odborník. Ale nevzdávej to! Zbytečně by jsi přišla o peníze (pokud Ti přiznávají 20 000, tak určitě ne o malé). No nic, jdu raději něco dělat, nebo to tu budeme rozebírat na kilometry a holky pak budou dočítat 2hodiny :slight_smile: Možná Ti ještě poradí Daee až dorazí, ta si něco zjišťovala u účetní.
A už jen poslední rada: našla bych si nějakou účetní, které můžeš věřit (třeba se poptat známých, jestli o němom neví) vzala bych papíry od kdy do kdy jsi kde pracovala a kolik Ti tam přiznávali a ať Ti spočítá, co bude pro Tebe výhodnější...jestli nastoupit hned na nemocenskou a přitom pracovat a nebo až na mateřskou. Rozdíl bude určitě několik tisíc, teď jen zjistit, jak to je!
12. bře 2010 v 11:02  • Odpověz
holky taky u je u Vás tak hnusně,tady je za noc nasněžěný fuj a zataženo,mě už to počasí nebaví :pensive:
holky jsou ty předporodní kurzy povinné,jako že by ho měla každá rodička absolvovat,mě se teda moc nechce,já nemám ráda nějaký skupinový sedánky a když bych chtěla manžela což chci u porodu,tak v nějakých porodnicích musí manžel projít nějakým porodním kurzem že?já teda nevím jestli chci rodit u nás nebo v Olomouci tak si to musím nějak zjistit
12. bře 2010 v 11:15  • Odpověz
anie - takže vlastěn kdyby se ti to počítalo jen z toho posledního zaměstnání, tak je to pro tebe výhodnější, než kdyby se ti to počítalo z celého roku.
Ono standardně je to z toho roku, ale je možné, že to je právě v případě, že pracuješ u jednoho zaměstnavatele. Takže obecně to tak je, ale mohou být třeba výjimky, a to zrovna ta co má aniie - že pracuje u jiného kratší dobu. Ono vždy záleží jak se člověk zeptá - jak moc konkrétně a taky na tom jak ti kdo odpoví - zda to bere jen podle sebe (třeba já tím, že pracuji víc let u jednoho, tak mě ani nenapadlo, že by to mohlo být za jiných okolností jinak) a nebo zná všechny ty možné varianty.
Zkus kdyžtak sociálku někde jinde a nebo se jich poptej kde se to dá vyčíst - který je to předpis či zákon atd.
12. bře 2010 v 11:17  • Odpověz
didi co tak každý den vaříš když jsi doma,mě teda toho moc nenapadá,někdy vařím jen pro sebe a manžel chodí na meníčka,ale ráda bych vařila pro oba a on si to vezme sebou,ale já nemám moc fantazie co vařit,závidím laurince,že většinou ju hned napadne co vařit na večeři a má dobré nápady :wink:
12. bře 2010 v 11:18  • Odpověz
maki: u nás svítí sluníčko :slight_smile: Ale je to asi jen chvilkové.
Do žádného kurzu chodit nemusíš, ani manžel :wink: Nevím, jestli to tak někde je, ale u nás v okolí určitě ne. Já do kurzu chodím, zajímalo mě to... ale zatím mi to moc nedává :frowning2: Je to moc krátké, tak toho moc nestihneme a plno věcí znám z netu :slight_smile:
A jinak můj názor na porodnice...v OL rodit nechci :angry: Pokud to jen trošku půjde, tak jedu do Šternberka, ten je super a ještě hodně chválí Prostějov, tak popř. pojedu tam. Přečti si nějaké diskuze a názory a určitě si uděláš obrázek sama.
Nad OL jsem uvažovala jen když tam byl Dr.Kilián (nevím, jestli ho třeba Maciol nezná), kvůli tomu bych tam i jela (jednou jsem s ním měla čest a...doktor na svém místě), ale co jsem se dozvěděla, že tam od ledna není, tak mě to tam neláká. A stejně, kdo by mi zaručil, že bude mít zrovna službu? Ale zajímalo by mě, kam šel.... :wink:
A co vařím? To je různé...většinou vezmu kuchařku a hledám, na co mám ingredience, někdy rychlovky jako řízek, smažený sýr, žampiony a když manžel skončí dřív, tak jdeme taky na meníčko (jako třeba dnes :wink: )
Ale občas mi už taky dochází nápady a někdy i chuť vařit :angry: Takže jak kdy...podle nálady :slight_smile:
12. bře 2010 v 11:34  • Odpověz
sven: Jj, bylo by pro mě výhodnější počítat to jen od toho března. Jinak jsem asi mimo, ale nedokážu najít žádný kontakt, kde by mi poradili...
12. bře 2010 v 11:43  • Odpověz
http://www.fertilityfriend.com/ttc/calendar_module.php?cd=2

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/userid=77718/nummer=1

Holky, tak jsem si udelala graf na FF a koukejte, co mi z toho vylezlo... Chapete to nekdo? Jak je to tedy s tema bazalnima teplotama? Myslim, ze je to spravne na Wunschkinder......nebo?
12. bře 2010 v 11:44  • Odpověz
anei - zkus to zde
http://www.cssz.cz/cz/nemocenske-pojisteni/davky/penezita-pomoc-v-materstvi.htm

tam se píše, že rozhodné období je 12 měsíců před nástupem na mateřskou, ale je před tím slůvko ZPRAVIDLA - z toho já chápu, že jsou situace, kdy se to počítá i jinak, což může být tvůj případ.
Na těch stránkách je myslím i možnost dotazů, tak to zkus tam.
A nebo si tam najdi nějakou pobočku sociálky, kontakty jsou tam jistě též a zkus zavolat.
12. bře 2010 v 11:51  • Odpověz
Do debaty ohledně výpočtu mateřské se zapojovat nebudu,páč o tom nemám ani páu...já jsem od začátku na RP

Didi - vůbec to není složitý s těma plínkama - já o tom neměla dřív ani páru nebýt té kámošky...a ta je v široširém okolí z maminek,co znám,jediná,která to praktikuje....
Dám odkaz na stránky,kde je ona kupoval,je to ze Slovenska,má s nimi nejlepší zkušenost - jsou to plínky BabyLucy bambusové - mají je v krásných barvičkách a výhoda jsou patentky...jinak jsou ještě na suchý zip,ale patentky jsou lepší...tahle jsou vícevelikostní (tuším do 8 kg a pak do 15 kg)...

www.plienka.sk

nebo jsou ještě jednovelikostní,tam si upravuješ velikost ohrnováním a zajištěním patentkama a ty jsou až do 15 kg...ale určo to chce kdyžtak nakoupit víc druhů a vyzkoušet...nehledě na to,že většina z vás čeká první dítě a na druhý ti ty plínky taky vydrží,kor ty vícevelikostní....případně je pak můžeš prodat...já bych klidně koupila použitý,ale oni moc nejsou,ani na Aukru nebo na Mimibazaru...a když jsou,tak ty,co nechci....takže já je buď pak prodám nebo třeba schovám pro někoho (třeba pro sebe u 4.dítěte,že????? :grinning: :grinning: :grinning: )
Maki - u nás v porodnici,tak nemusí být tatínek vyškolený z kurzu,ale někde to asi chtějí...já do něj chodila před 1.dítětem a nebylo to rozhodně na škodu...ale to je každýho věc....při druhým jsem tam nebyla a teď to taky zatím neplánuju....
Maki - já vařím skoro každý den...polívku teda většinou na dva až tři dny...a jídlo jak kdy,někdy ho je na víc obědů,jindy jen na jeden...dneska dělám rizoto z kuřecího masa, včera byla žemlovka,předtím kuřecí paličky s rýží, dušená dietní mrkvička s bramborem a vepř.masem, filé na másle se zeleninou...a polívky hovězí vývar, česneková s bramborem a vajíčkem a dneska brokolicová....někdy mám taky krizi a nevím co,ale většinou něco vymyslím...snažím se vařit ne moc tučný jídla a hlavně rychlý,celý dopo u sporáku by mě nebavilo,i když někdy to je potřeba....a každej tejden něco bezmasýho dělám,buď na sladko nebo luštěninu, nbeo třeba omáčku s vajíčkem...kuchařek mám mooooc,ale ani do nich moc nekoukám...spíš na netu hledám....znáš třeba www.mamincinyrecepty.cz .... to jsou super stránky a je tam mraky receptů...já podle toho teda hodně peču,jak Vánoční cukroví,tak koláče,řeuzy,plesky na plech atd.,ale i jídla tam jsou na výběr...nebo ještě jsou dobrý stránky www.ekucharka.net .... tam jsou k receptům natočený i videa,podle toho jsem už taky něco dělala .... tak jen tak pro inspiraci :slight_smile:
12. bře 2010 v 11:52  • Odpověz
Anie: tady je kontakt na brněnskou sociálku (ta mi to minule řekla správně). Použij číslo z toho nemocenského pojištění.
http://www.cssz.cz/cz/informace/call-centra/
12. bře 2010 v 11:53  • Odpověz
anie - tady jsem našla "hot line" - zkus to tam, tam by snad poradit měli kvalifikovaně, když jim přesně popíšeš svoji situaci.
http://www.cssz.cz/cz/informace/call-centra/
12. bře 2010 v 11:54  • Odpověz
Bluem - to FF se nezobrazuje.... a já teda s těmahle stránkama nemám zkušenost...já jsem najela na Womenzone,je to v češtině,takový jednoduchý,nevím,jak moc přesný,ale pro názornost to mně osobně stačí....
12. bře 2010 v 11:55  • Odpověz
jé didi, koukám, že jsme sem hodily v jeden okamžik stejný odkaz :slight_smile:
12. bře 2010 v 11:56  • Odpověz
materad - na FF se mi to prave zobrazilo ovu pred 4 dny... nechapu... no nic, necham se prekvapit a dam o vikendu vedet
12. bře 2010 ve 12:05  • Odpověz
materad-děkuju za odkázky na vaření,určitě se mi budou hodit a hned příští týden podle nich začnu vařit :wink:
12. bře 2010 ve 12:21  • Odpověz
bluem - ten odkaz na ff neni spravny. jdi tam do Sahring - HOme Page setup - tam v horni casi obrazovky je URL. to nam se zkopiruj :wink: ja kouknu, ju?
12. bře 2010 ve 12:43  • Odpověz
http://url.of.your.image[/img]

jen zkouska, jestli je to takhle dobre?
12. bře 2010 ve 12:55  • Odpověz
ne neni...
12. bře 2010 ve 12:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.