• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
Vecerko, podle me je to spravne - ovu podle grafu vychazela na 44 dc- kdyz jedes do strany, tak se to tam objevi... Alespon me se to tam vzdy objevuje...
12. bře 2010 ve 13:02  • Odpověz
Jé, holky, děkuju moc. Volala jsem do toho Brna, a ... Mateřská se opravdu počítá jen z nového zaměstnání. Nemocenská mi mateřskou nijak nezkrátí, pokuď - pokuď odpracuju celý jeden měsíc. Kdybych šla už teď v půlce, tak by se plat pro výpočet mateřské průměroval počtem odpracovaných dní. Ale když odpracuju celý měsíc, tak se mi MD bude počítat normálně z 20 hrubýho.
12. bře 2010 ve 13:15  • Odpověz
Tak kdepak jsou ty naše průzkumnice veletrhu,my tady čekáme na zprávičky :grinning:
12. bře 2010 ve 13:58  • Odpověz
anie - tak to jsem ráda, že ses dopracovala kýženého výsledku :slight_smile:. A jak vidím, tak pro tebe i příznivějšího, než kdyby se to počítalo z těch 12 měsíců. To je fajn.
12. bře 2010 ve 14:10  • Odpověz
No jo, brňandy se veletrhujou, tak je tu pusto a prázdno :slight_smile:. Taky jsem zvědavá s čím přijdou, jaké budou mít dojmy a zda přinesou nějaký super zprávičky. Já se asi mrknu na ten pražský veletrh, jestli to ovšem nějak skloubím s vycházkama :frowning2:
12. bře 2010 ve 14:11  • Odpověz
bluem - na te home page je po "Your Charting Home Page Web Address:" je ramecek, a v nem link. tak ten :wink:
12. bře 2010 ve 14:11  • Odpověz
anie: to je super zprávička pro Tebe, alespoň budeš mít vyšší mateřskou :slight_smile:.

Holky, nevíte jak to nakonec dopadlo se zvýšením té mateřské? Najednou se o tom zase nikde nepíše... :unamused:
12. bře 2010 ve 14:13  • Odpověz
sven: také jsem uvažovala, že bych se šla podívat na pražský veletrh, ale zrovna ten příští týden máme nějaké oslavičky, takže se tam vůbec nedostanu...pak nám také přijď poreferovat :wink:
12. bře 2010 ve 14:16  • Odpověz
sven: Taky tam chceme zajít. Akorát si nedělám moc velké naděje, podle www to asi moc velká bomba nebude...
12. bře 2010 ve 14:19  • Odpověz
avally - myslím, že po mateřské je ticho po pěšině :frowning2: Naši stávkaři v dopravě to tak nějak elegantně zametli pod stůl, když začali dělat ten humbuk a mám pocit, že to projednání v senátu a tak se kvůli tomu odložilo. Takže si moc nadějí nedělám.

Já právě taky nevím zda se tam dostanu (nejsem přímo z Prahy) a pak to mám přesně na opačnou stranu Prahy než to mám blízko já.
Ještě mrknu na ty vystavovatele a uvidím a taky musím mrknout, jestli jsem schopná se vejít i s dopravou časově do vycházek. Hlavně mi jde o to, že bych tam jukla na nějaký ty plínky, mohli by mít nějaké slevky třeba. A tak vůbec mrknout co je na trhu.
12. bře 2010 ve 14:46  • Odpověz
sven: Odkud přesně jsi ?
Jinak já mám za to, že zvýšení mateřské neprosadili. A i kdyby, neprošlo by to přes prezidenta. Řekl, že nepodepíše nic, co by zvyšovalo státní dluh.
12. bře 2010 ve 14:51  • Odpověz
ten pražskej veletrh je podobnej tomu brněnskýmu,nebo je to úplně něco jinýho?
12. bře 2010 ve 14:52  • Odpověz
Holky, já pořád tak nějak doufám, že se ta mateřská zvýší, když už to došlo tak daleko....no uvidíme.

maki: myslím si, že na tom pražském veletrhu bude míň vystavovatelů...ten brněnskej je vyhlášenej jako největší...
12. bře 2010 ve 14:57  • Odpověz
no mateřská prošla v parlamentu, čekalo se co s tím udělá senát. Pak začalo to vyhrožování stávkou kvůli zdanění těch výhod atd. a mám pocit, že mateřská se nějak vytratila do ztracena.

anie - já bydlím na trase mezi Prahou a Kladnem.

Msaki - ty veletrhy budou asi obdobné, nevím, zda i stejní vystavovatelé, ale někde jsem četla, že ten brněnský je lepší jak ten pražský.
12. bře 2010 v 15:01  • Odpověz
Ahoj holky,
zdravím po milionu let :wink: Vypadá to, že nejhorší období už mám za sebou (teda snad) a není mi skoro špatně. Teda sice pořád nemůžu cítit kafe, ale to už je maličkost :slight_smile:

Já se na ten pražský veletrh chystám a taky hlavně kvůli látkovkám. Používala jsem je na obě holky a byla jsem moc spokojená. Akorát, že jsem kupovala před čtyřmi lety a teď už jsou zase různé novinky, tak chci zkusit něco novýho. My máme klasický ve tvaru normálních plínek plus k tomu svrchní kalhotky. A dovnitř se můžou ještě dávat tzv. separačky, které se pak vyhodí (některé i spláchnou) i s obsahem :slight_smile: Takže plínky zůstanou jen počůrané. Skladuju je na sucho a je to bez problémů. Jednou za 2-3 dny hodím do pračky, pak jen pověsit a do druhého dne jsou suché. Takže práce to samozřejmě je, ale naštěstí většinu udělá pračka :grinning: Jednorázovky jsem používala třeba na dovču nebo když jedeme k tchánovcům.

Jinak tady taky pořád sněží, už mě to fakt nebaví :unamused:
12. bře 2010 v 15:04  • Odpověz
helabella - tak to fajn, že máš zkušenot s látkovkama. A ty svrchňáčky jste používali od jaké firmy? Nějaké obyč a nebo od nějaké té látkovací firmy?
Mě akorát štve, že ty látkovky - kalhotkovky jsou tak příšerně drahý (jako vím, že když to propočítáš s papírovkama, tak že to vyjde mnohem finančně lépe používat látkovky), ale je to darda takových peněz najednou :frowning2: - a hlavně nechápu co je na tom tak drahého :frowning2:
12. bře 2010 v 15:11  • Odpověz
takže u těch látkovek se obsah vytřepe do záchodu a pak je normálně vyperete,vyjde to teda levněji než jednorázovky???a kolik je těch látkovek tak potřeba aby se to stihlo vyprat a tak?
12. bře 2010 v 15:20  • Odpověz
a jak jsou takový ty kalhotky látkový tak do těch se už nemusí nic dávat,jako plínka,nebo je to lepší ještě s plínkou?
12. bře 2010 v 15:21  • Odpověz
sven: Jé, tak to je celkem kousek od nás, a to jak teď, tak potom do nového :slight_smile: Já bydlím v Loděnici.
12. bře 2010 v 15:28  • Odpověz
tak jsem zpátky holky.....
mateřská určitě vyšuměla a zvyšovat se nejspíš nebude......
anie. no tak snad to tak bude a budeš mít klid.....a taky se teda omlouvám, i když jsem říkala jen svůj názor a zkušenosti, ale jestli to takto budeš mít opravdu, tak to máš fajn......akorát u tebe pořád nerozumím jedné věci - ty píšeš, že ti přiznává peníze, ale neposílá na účet, ale dává na ruku - ale slovo přiznává a peníze na černo se vylučují......................pokud ti to přiznává, musí to zdanit atd., a pokud to bude přiznávat dál, i když ti to vyplatí na ruku, tak při tom nemůžeš marodit.........
maki: ty jsi dobrá, mě taky hned nenapadne co vařit, ale dobrou inspirací je mi mimibazar.....je tam kategorie recepty a tam já hledám, je to super, jsou tam i fotky a podle těch jedu. když třeba vím, že budu vařit z kuřecího, najdu si kategorii kuřecí maso a drůbež a projíždím to, je tam toho spousty.......a většinou hned na něco dostanu chut a jdu na to......jsou tam jídla od normálních mamin, takže ze surovin, které má každý běžně doma a žádné složitosti.............takže já hlavně z tama......a co se mi osvědčí, to si tisknu a zakládám do šanonu, takže mám už i svou sbírku...... :slight_smile: tak tam zkus taky občas zapátrat, je to fajn.......já třebe nesnáším recepty bez fotky, to si pak člověk moc nepředstaví.......a tady jsou....a je tam vše, všechna masa, sladká jídla, rychlovky, atd......

holky, jdu uklízet, večer nám přijede na návštěvu kamarád, tak jdu na to...
12. bře 2010 v 15:33  • Odpověz
maki - mrkni třeba na http://www.latkovepleny.info/ tam je to vše popsáno.
Je víc "systémů". Od takové té klasiky jak za nás - klasická čtvercová poskládaná plena a přes to zavazovací plenk. kalhotky nebo plenk. kalhotky - takové ty nepropustné a nebo místo těch nepropustných ještě existují vlňáčky, které se musí lanolinovat (jakýsi druh impregnace) nebo kalhotkové pleny (vypadají jako jednorázovky, jsou třeba na sucháče nebo patentky, přes ně se dávají taky ty nepropustné či vlňáčky a nebo pak plínky AIO (all-in-one) - vše v jednom, tzn. že to funguje stejně jako jednorázovky, tj. že v sobě mají i tu nepropustnou vrstvu.
Taky v tom ještě tápu, ale myslím, že tohle je takové základní rozdělení, doufám, že mě látkařky kdyžtak opraví, abych tu nehlásala bludy.

Do těch kalhotkových se pro zvýšení savosti mohou dávat ještě vkládací látkové plenečky (třeba bývají froté, flanel) a tím se zachytí víc moči.
Pak ještě existují tzv. separační plenky - taková jakoby netkaná textilie, kterou dáš mezi mimčo a tu plínku a odvádí to vlhkost a v zabraňuje ušpinění plenky od stolice. Pokud jsou jen počůrané, tak se to dá myslím asi 4x vyprat a nebo se to zahazuje - některé jsou rozložitelné a lze je splachovat do záchodu.

Tady najdeš i video, kde je to tak v kostce vše vysvětleno http://www.plinky.cz/
12. bře 2010 v 15:34  • Odpověz
anie - no myslím, že úplně ne, já jsem kousek od ruzyňského letiště.
12. bře 2010 v 15:35  • Odpověz
jé sven,vždyť ty už seš na to látkování dokonale připravená,jak si to tu hezky popsala :grinning:
12. bře 2010 v 15:37  • Odpověz
jo a recepty hledám na www.recepty.cz - pod recepty jsou i diskuze, dájí se ohodnotit atd. A též je to tam rozděleno podle kategorií (polévky, předkrmy, pokrmy z drůbeže, moučníky atd).

lauri - já jsem to pochopila tak, že anie je normálně zaměstnaná, zaměstnavatel za ní odvádí všechny potřebné odvody v plné výši - tzn. z těch 20 tisíc hrubého (tzn. že nemá na papíře psaný nižší základ než co dostává). A to "na ruku" je myšleno tak, že peníze ji nejdou od zaměstnavatele na účet, ale že má mzdu vyplácenou v hotovosti.
12. bře 2010 v 15:38  • Odpověz
pokračování pro lauri: no a teď by byla možnost, že by anie dál u něj pracovala s tím, že by tam byla "načerno" při neschopence, tzn. že peníze by jí zaměstnavatel dával ze svého, nikde by si nic nevykazoval ani za ní neodváděl (při dnešních šílených odvodech, které zaměstnavatel za zaměstnance odvádí se mu to vyplatí, i když si ten plat nedá do nákladů). No a anie by byla normálně na neschopence a šli by jí z ní peníze + by měla nějaké ty peníze od zaměstnavatele za práci pro něj. Takže jediný zádrhel by mohl být v tom, jak to skloubit s vycházkama, aby ji nepřišla kontrola.
Tak jsem to aspoň pochopila já. Kdyžtak ať mě anie opraví, jestli je to jinak.
12. bře 2010 v 15:41  • Odpověz
ahoj holky, první veletržnice se hlásí :slight_smile:

Takže...dočítala jsem vás asi dvě hodiny a už vůbec nevím, co jsem chtěla komu..večerničce jsem už napsala soukromko, ať ještě nevěší hlavu, dokud nepoteče červená, tak to pořád může být naděje...:slight_smile::wink:

Pokud jde o veletrh...jedinou jeho světlou stránkou byl kolektiv, s kterým jsem tam trávila čas :slight_smile: Bylo to opět strašně příjemné setkáníčko, moc ráda jsem poznala Zolicka a Maciolku..takže obídek a pokec byl super. Pokud jde o veletrh, holky vám pak k tomu taky napíšou svůj názor, ale myslím, že jsme se tak nějak shodly. Veletrh byl pro nás zklamáním. První takové překvapení bylo, že i v pátek dopoledne tam bylo neuvěřitelně moc lidí...takže v neděli to bude asi masakr. Hodně tam jezdily maminky s kočárkama, takže v uličkách se skoro nedalo chodit, protože tam bylo orpavdu plno a musely jste pořád dávat pozor, aby vás někdo nenabral, na což jsem teď jako těhule extrémně háklivá :slight_smile: Takže jsem tam chytala trošku paniku...

Další věc byla, že tam bylo strašně málo známých vystavovatelů a Jané tam nemělo stánek vůbec!!!!! Jediné, co mě zajímalo, byl stánek X-landerů a u toho byl takovej nával, že jsme odtud hodně rychle vypadly. Jen jsem lapla katalog a metla pryč.

Z ostatních věcí zklamání taky. Vše bylo hrozně nahuštěné, takže člověk neměl moc prostoru pro to si vše prohlídnout a cena byla oproti internetu dost dražší. O Emitexu vám napíšou holky, já vzala jen katalog, protože jsem o kus dál zpovídala jednu maminu s Jané Slalomem :grinning: To byla vlastně další pozitivní věc. Takže i když tam nebyl, jsem pro něj více méně rozhodnutá.

Myslím, že za 100Kč by to byla opravdu škoda peněz a byly byste zklamané. Ještěže Daee byla takový zlatíčko a mohly jsme tam jít zadarmo. Opravdu tam toho nebylo až tolik a z kočárků vlastně hlavně stánky s úplně neznámýma značkama. Co jsem spozorovala, tak tam byly X-landery, Casualy, Mutsy, Maxi-cosi a Inglesiny (z těch známějších)...možná jsem na něco zapomněla, ale vůbec tam nebyly ani Concordy ani to Jané. Kvůli čemuž hlavně jsem tam šla.

Ale jinak den to byl krásný díky holkám, za což moc děkuju, bylo to opět hrozně moc fajn..:slight_smile:
12. bře 2010 v 15:45  • Odpověz
sven: díky za rozbor, tak už tomu rozumím, jak jsi to napsala........
daschiki. aha, tak aspon že jste pokecaly s holkama a aspon nemusím litovat, že tam opravdu nepojedeme......
12. bře 2010 v 15:50  • Odpověz
sven: No však to je kousek :slight_smile: Od nás z Loděnice to na letiště máme asi patnáct kilásků.
lauri: Já si nějak neuvědomuju, že bych psala, že dostávám peníze na černo... Ty jsem dostávala dřív, na starou smlouvu, teď už mám přiznané vše. A kdyby šla na neschopenku, tak bych v té práci byla neofiko.
12. bře 2010 v 15:50  • Odpověz
hmm to je zajimavý s tím veletrhem,ale i tak tam pojedeme,máme to jako výlet,takže ještě pochodíme po Brně,skočíme na oběd a co se týče X-landeru tak se tam prostě nějak narvu,musím :grinning:
12. bře 2010 v 15:52  • Odpověz
sven: Napsala jsi to se mnou naprosto přesně :wink:
12. bře 2010 v 15:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.