• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
Jj, já koukám :slight_smile:
15. bře 2010 ve 20:32  • Odpověz
co tam je????já mám vyplo :grinning: :grinning: :grinning:
15. bře 2010 ve 20:33  • Odpověz
Moni nový seriál z centra asistované reprodukce.
15. bře 2010 ve 20:56  • Odpověz
maci: myslíš ty zázraky života? na to nekoukám, díváme se na kriminálku anděl...........
ale zase s těma školkama - kdybyste byly maminy, které potřebují jít do práce, a vzaly by děti těm, které zůstávají doma, a vám ne, asi by se vám to moc nelíbilo že.......takže já se monče ani nedivím, že to neskrývá.......
když už je to takto naprd, že prostě míst je málo.................. :unamused:
moni: chtěla jsem se zeptat, když ta tvoje markétka má teprve dva roky a dva měsíce, to je i docela brzo na zápis ne? já myslela, že nejdřív ve třech ukončených letech může jít prcek do školky......a to v září nebude ne?
a ještě, když má takové pěkné blondaté vlásky markétka, proč je tak moc ostříhaná, jako chlapeček? jestli ti teda nevadí otázka...... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. bře 2010 ve 21:01  • Odpověz
Ahoj holky,
koukám, že se probírají školky :slight_smile: Kačence budou v létě už 4, tak bych ji od září chtěla dát do školky, ale nevím jak budeme úspěšný. Ve školce, která se mi nejvíc líbí, mají místo jen pro 6 dětí! Ale ředitelka mi říkala, že mám právě výhodu v tom, že Kačence už budou 4, že to berou podle věku, takže by ji předběhlo jen nějaké pětileté dítě, ale ty už většinou do školky dávno chodí.

Lauri -- myslím, že to funguje tak, že dítě nemusí do školky nastupovat v září, ale právě až od těch 3 let. Akorát, že ho musíš přihlásit do školky včas, aby s ním počítali. Takže jdeš k zápisu už teď, i když dítku budou 3 třeba až v prosinci. A má to háček v tom, že musíš ale školku platit už od září, i když tam dítě ještě nechodí, protože mu nejsou 3 :unamused:

Mona -- teda ty máš fakt parádní bříško! Neschovávají se tam nakonec hned dvě mimča? :wink: :grinning:
15. bře 2010 ve 21:11  • Odpověz
Jess -- mrkla jsem na graf a máš pravdu, ty teploty jsou zvláštní. Kdyby ses měla orientovat jen podle teplot, tak by to vypadalo, že ovu zatím vůbec nebyla. Ale test je snad spolehlivý,ne?
15. bře 2010 ve 21:13  • Odpověz
Holky, co jste koukali na ten primácký seriál... Mě strašně iritovala ta hudba. Ne že by se mi nelíbila, to právě naopak, ale já jí znám z jiného filmu nebo seriálu. Vůbec si jí ale nemůžu přiřadit. A to mě irituje :wink: Byla to nějaká romantika- ten pomalý klavír....
15. bře 2010 ve 21:15  • Odpověz
ty jo mončo, jaké velké bříško.....................ted závidím, až budem mít před porodem, tak budu ráda za svoje, protože já zatím jako bych neměla ani nic..............takže pak bude asi taky menší a asi i lehčí..............ale ted už se na to bříško moc těším................... :wink:

hella: aha, tak to jo, tak děkuju za vysvětlení, aspon budu mít info dopředu.............. :wink:
15. bře 2010 ve 21:21  • Odpověz
mac- aha tak to jo, no já užívám klidu :grinning:

Laurinka je to jak píše hella :slight_smile: a tady u nás musíš nějak necelý rok dopředu podle toho jak to vychází, jinak nemáš šanci právě..takže jdeme ted a jak píše hella aby jsme si jakoby drželi místo platíš bohužel, ale jinak to nejde, malá je v prosinci a vlastně do školky půjde až po zimě, takže nějak v 3 letech a čtvrt ale na zápis musíme ted aby nam ji vzali a to jetse neni tak jisty protoze tady maji prednost maminky ktere nastupuji do prace, a tehulky poslední :unamused: :unamused: :unamused:

hell- děkuji :grinning: :grinning: no je tam jendo určitě, druhý by muselo být fikaně schovaný ale to určo ne :grinning: :grinning: je tam jedno :grinning: i když moje maminka měla dvojčata a od manželový strany josu taky dvojčata ale je tam jen jedno :grinning: jen brisko nejak roste no :grinning:
15. bře 2010 ve 21:25  • Odpověz
holky a jdu spát, ráno na gyndošku tak jdu dat sprchu ašup do postele,, tak dobrou noc :slight_smile: :wink:
15. bře 2010 ve 21:32  • Odpověz
Bibi: omrkla jsi ty Mutsíky? Co na ne říkáš?

S těma školkama je to na prd. Ono nejde jen o to, že maminka "chce" dát dítě do školky, ale i o to, že ve školce se dostane do kolektivu, projde si prvními nákazami, což mu buduje imunitu, musí spolupracovat s ostatními dětmi, učí se samostatnosti (jedna učitelka má na starosti třeba deset dětí), najde si první kamarády a učí se budovat přátelství a také je to určitě příprava na školu.
Jen trochu jiný pohled na věc... třeba pro Lauri... která o tom zatím nepřemýšlela. Já už měla toto téma možnost "probrat", když navzali ségře čtyřletýho Filipka.
15. bře 2010 ve 21:35  • Odpověz
jin jin přesne proto chci aby malou do te skolky vzali prave, lepsi je marodit ve skolce nez pak ve skole, a meskat uplne zbytecne :frowning2: :frowning2: :frowning2: a hlave ve skolce se dostane do kolektivu a nauci se spoustu veci jako je delit se, starat se trosku sam o sebe proste priparava do skoly :slight_smile: a skola tak to je priprava do zivota :grinning: :grinning: :grinning:

jin jin a mutsíky kde omrknout??jsme fanynka mutsy právě :grinning: :grinning: :grinning:
15. bře 2010 ve 21:38  • Odpověz
autor
ahoj holky,
moje kamaradka co žije v holandsku tak jeji syn měl rok v letě a od zaří chodí do školky.
15. bře 2010 ve 21:49  • Odpověz
Já sice nemám až tak moc osobních zkušeností se školkama, ale připadá mi, že maminka, co je těhotná a zanedlouho porodí sourozence k tomu dítku v předškolním věku sice nepracuje, ale ono i to těhotenství a následná péče je práce na trvalý úvazek zvlášť právě když už jedno dítko doma je...samozřejmě chápu, že asi hůř jsou na tom maminky, co se chtějí vrátit do práce a pak nemají možnost to jinak řešit - zvlášť když třeba nemají možnost, aby jim někdo dítko hlídal...ale na druhou stranu chápu i maminky, co čekají druhé a přitom se musí na plný úvazek věnovat svému prvnímu dítku a vynahrazovat veškerý sociální kontakt, rozvíjet v něm dovednosti atd. - to, co by měla umožnit školka. Je na prd, že ty školky mají tak omezená místa...je to fakt děs...:frowning2: Pro všechny maminky je to rozhodně velká starost...Jak to pak mají řešit?!?! Platit obrovský prachy za nějakou "chůvu"? a svěřovat dítě cizí osobě? :frowning2: Je to fakt šílený
15. bře 2010 ve 21:55  • Odpověz
jin: já vím, že nejde o to, aby se holky svých dětí "zbavily" a staral se jim o ně přes den někdo jiný, vím, že jde i o ten kontakt s dalšíma dětma, učení se různých věcí atd..............a taky chápu těhule, které to štve, když dítě nevezmou............ale prostě si myslím, že maminy, které chtějí jít do práce a nevezmou jim dítko, jsou na tom hůř, protože jim zbývá maximáně být doma s dítětem zadarmo a čekat na další zápis, což je trochu drsné.................
toť můj názor.................
ale problém je v první řadě v naší republice - protože před pár lety se nadávalo, jak jsou školky poloprázdné, jak je dětí málo, a školky musí propouštět a ted je zase málo míst...............je to postavené na hlavu, neumí se prostě rychlejc přizpůsobit...........přitom by stačilo zvětšit kapacitu, přibrat nové lidi, tím líp v době krize a děti by vzali všechny a všichni by byli spokojeni...........
15. bře 2010 ve 22:02  • Odpověz
Dobré ranko :slight_smile:

Moni, držím palečky na dnešní kontrolu.
Jsem vám chtěla něco napsat, a jak jsem vás dočítala, tak jsem úplně zapomněla co... Jinak jsme se včera taky byli podívat v Tescu, a žádný plínky 108 ks za tři stovky neměli... Jenom 90 ks za 399,- Kč. Tak jsme vzali jeden balík Tesco essencial, 78 ks za nevím kolik, ale jedna plína vyjde na 3,06,- Kč, a k tomu ty Pampers vlhčené ubrousky..
16. bře 2010 v 07:24  • Odpověz
Dobré ránko,
jak jsem minule psala že mi naše socka poslala první peníze za neschopenku brzo,tak jsem to asi zakřikla,za únor mi ještě nic nepřišlo a rezerva na účtu jaksi mizí,tak jsem vytočená,protože s takovou za chvilku nebudu moc platit účty :angry:
mona hodně štěstí na kontrole
16. bře 2010 v 07:46  • Odpověz
Dobré ráno,
Laurinko v tom máš samozřejmě pradu, že mi můžou vzít dítko, které až tak školku nepotřebuje a odmítnout dítko maminky, která se musí vrátit do práce. Ale na druhou stranu má pravdu i Daschiki a Jin, ono opravdu nejde o to se dítěte "zbavit", ale rozvíjet ho dál. Po porudu to fakt není sranda se srovnat a sžít s miminkem a k tomu ještě mít doma tříleté dítě, to si fakt nedovedu představit. Ale možná to poznám, třeba mi nic jiného zbývat nebude. Neodsuzuj mě za to, uvidíš za tři roky, třeba budeš ve stejné situaci :slight_smile: . A to memyslím špatně!!!!
Monča musí jít k zápisu taky, protože je zápis na rok 2010/2011 a ten se vztahuje i na děti, které by měly do školky nastoupit třeba až v dubnu či květnu 2011. Tak to má třeba Zolik s malou, ta měla teprve teď dva roky.
16. bře 2010 v 08:02  • Odpověz
TĚHULKY:

NICK...........VĚK...........NAŠLA //............TP..................POHLAVÍ...................JMÉNA
daee.......... 28let.........5.10.2009..........12.6.2010.......chlapeček...................Matyášek
sven........... 31let ......17.10.2009......... 20.6.2010.......překvapení.................???
didi21......... 24let.......13.10.2009..........23.6.2010.......chlapeček...................Filípek
ashlee.........25let.........11.11.2009.........23.7. 2010......chlapeček...................Matyášek
charlott...... 24let.........19.11.2009.........31.7.2010.........nevíme..............?????/Toníček
katulline...... 23let.........29.11.2009..........9.8.2010........holčička...............Sofie, Sabina/???
zolik.............27let..........5.12.2009.........14.8.2010........překvápko ...........Eliška?/Matěj,Martin
makinecka....26let.........18.12.2009.........26.8.2010.......zatím záhada .....Laura,Viktorie/Maxim,Aron
daschiki....... 25let.........15.12.2009.........27.8.2010.......chlapeček..................Davídek
orchidie........28let.........21.12.2009..........2.9.2010........holčička..............Baeta, Anna anieanne......21let.........23.12.2009..........2.9.2010........nevíme..................Nela/Filipek
jinjin.............26let........24.12.2009..........4.9.2010........nevíme.................Julie, Zuzka/???
laurinka.22.....22let........25.12.2009..........4.9.2010........asi holčička.................Laura/???
monaberuska 23let...........6.1.2010 ..........5.9.2010........holčička.................???
avally........... 30let........31.12.2009..........10.9.2010......nevíme..................???/???
maciol.......... 29let........31.12.2009..........11.9.2010......asi holčička.............???/???
bibiska1.........31let.........21.1.2010...........2.10.2010......nevíme................Alice/Matyáš
helabella........36 let.........1.2.2010...........10.10.2010.....nevíme................???/???
materad........29 let.........8.3.2010................................nevíme................???/???
robiee...........30 let........12.3.2010...............................nevíme................???/???

SNAŽILKY:

rowennka........20 let.................3 snažení / 47DC (poslední cyklus 38 dní)
dujinka.............24 let............... 6 snažení / 36DC (poslední cyklus 35 dní)
medakote........29 let.................5 snažení / 31DC (poslední cyklus 35 dní)
jankabry..........23 let..............bez snažení / 30DC (2. porevizní cyklus 29 dní)
luciena............30 let.................6 snažení / 22DC (poslední cyklus 28 dní)
mmaxicka........28 let.................7 snažení / 20DC (poslední cyklus 25dní)
jessika.............26let ................ 5 snažení / 19DC (poslední cyklus 48 dní)
nathali.............22let....pauza - bez snažení / 17DC (poslední cyklus 28 dní)
bluemchen......26 let.................5 snažení / 3DC (poslední cyklus 34 dní)
vecernice........ 31 let............... 6 snažení / 3DC (poslední cyklus 33 dní) - tento cyklus zamerne nesnazilka

KONTROLY:

BŘEZEN:
16. - Monaberuska - kontrola
17. - Anieanne - UZ + poradna
17. - Bibiska - NT screening 7,40 hod.
18. - Bibiska - 2. kontrola
18. - Laurinka - kontrola 11 hod.
19. - Katulline - kontrola
22. - Helabella - kontrola
22. - Jinjin - druhá poradna 7,45 hod.
22. - Sven - kontrola
23. - Zolik - ultrazvuk ve 20.tt
24. - Avally - kontrola - tripple testy
25. - Orchidie - poradna
29. - Zolik - poradna
29. - Katulline - kontrola
30. - Makinečka - kontrola
31. - Daee - ultrazvuk ve 30.tt

DUBEN:
2. - Maciol - kontrola + odběr na tripple testy
2. - Didi - kontrola
2. - Ashlee - kontrola
8. - Daschiki - poradna
9. - Daee - kontrola
12. - Daschiki - UTZ ve 21.tt
12. - Makinečka - UTZ ve 20.tt
19. - Laurinka - ultrazvuk ve 20.tt 14,45 hod.
22. - Orchidie - UTZ ve 20.tt 10,30 hod.
23. - Jinjin - UTZ ve 20.tt 14 hod.
30. - Maciol - UTZ ve 20.tt 8 hod.

KVĚTEN:
3. - Maciol - kontrola
24. - Maciol - kontrola

Moni taky přeji hodně štěstí na kontrole.
16. bře 2010 v 08:04  • Odpověz
Krásné ráno holky,

Moni - ať kontrola dopadne dobře a přijď se pochlubit :slight_smile:

Tak nás včera pozvali známí v půlce dubna na svatbu....mám "obrovskou radost", protože absolutně nemám nic těhu slavnostního (akorát džíny a trička do práce...), takže asi budu muset do něčeho zainvestovat :unamused:
16. bře 2010 v 08:20  • Odpověz
dobré ránko děvčata,

Mona- držím palečky na kontrolu, ať je vše ok. :dizzy_face: :dizzy_face:

a Daee - jsme na tom stejně. my jsme pozvaní na svatbu 23 dubna a krásného, slavnostního a navíc těhu, nemám taky nic,tak budu muset na rychlo něco vymyslet :confounded:

a holky, mám hroznou radost. Včera jsem byla vypomoct mateřskému centru na jarním bazárku oblečení. a bylo to super. Sice práce dosti od rána do večera, ale těch nádherných bodyček co jsem tam sehnala a všechno značkové - st. oliver,scramp atd a za fakt pár korunek. tak jsem nadšená :dizzy_face: :dizzy_face: a navíc to vypadá, že to není snad ani nošené, v jakém super stavu jsou :dizzy_face: :dizzy_face:
16. bře 2010 v 08:27  • Odpověz
Dobré ráno,

mona: také držím palce ať kontrola dopadne na 1* :slight_smile:

Jinak jsem vytočená, kolegyně je totálně nachcípaná a místo toho, aby byla doma, chodí s tím do práce... :angry:.

daee: něco určitě seženeš, je tolik krásných věcí, který budeš moct potom nosit i dál....já jdu na svatbu v červnu, to budu asi v 7. měsíci :slight_smile:
16. bře 2010 v 08:31  • Odpověz
Zolik: jůůů, tak to je super...když se podaří takhle dobře něco na mimi sehnat, že? Taky mám vždycky velkou radost :slight_smile:
16. bře 2010 v 08:33  • Odpověz
Daee - no povídej mi. Jsem ještě teď úplně nadšená, rozjuchaná a furt ty hadříky očumuju :grinning: :grinning: ale nejsem tu asi sama taková, že? :dizzy_face: :grinning: :grinning: až to roztřídím, fotnu a hodím do albíčka :dizzy_face: :dizzy_face:
16. bře 2010 v 08:35  • Odpověz
Holky, já pořád ještě nic nemám :frowning2: , už jsem něco i chtěla koupit, ale když jsem viděla ty ceny, tak si ještě počkám na nějaké slevy...
16. bře 2010 v 08:36  • Odpověz
Zolik:rozhodne nejsi...já se o víkendu těmi oblečky taky probírala pořád dokola :grinning:

Avally: a co třeba strávit pár hodin na Aukru a MMB...tam pořídíš krásné věci za super peníze :wink:. Já mám skoro všechny oblečky odtam + něco nového :wink:

A já mám dneska taky radost...teď ráno volal kurýr z PPL, že veze balík ( komplet povlečení do postýlky s mantinelem 2x, prostěradla, peřinky atd.) a pak hned druhej, že veze další balík (moji vysněnou hrací deku z Amazonu) :grinning:
16. bře 2010 v 08:39  • Odpověz
Avally -je to blbý, že kolegyně chodí do práce i takhle nakřáplá, já ji najednu stranu chápu, zaměstnavatelé a stát to lidem neulehčují. Ale na druhou stranu, jsi těhulka a každé z nás to vadí :frowning2:

Avally. a vydrž - slevičky budou a určitě se pokocháš a něco pěkného koupíš :dizzy_face:

Daee - tak to trpíme všechny stejnou těhotenskou úchylkou :dizzy_face: :dizzy_face: když já se s těma věcma tak ráda ňuchňám :dizzy_face: :dizzy_face:
16. bře 2010 v 08:43  • Odpověz
daee: jj, na aukru také občas nakupuji, takže určitě juknu i na mimi věcičky :wink:.

Balíčky mám také ráda :dizzy_face:
16. bře 2010 v 08:44  • Odpověz
dobre ranko z hnusneho Brna... holky potrebuju POMOCT!

co bych mohla uzivat na takovou tu zacinajici chripku? Posledni zachvev zimy me asi zklatil, kdyz jsme byli o vikendu na nakupu, tak byla desna kosa a dost foukalo. Takze me ted pali za ocima, boli me v krku a mam zalehle v usich... takze je mi jasne, ze se z toho musim hned od techto provni priznaku zkusit nejak vykresat... Sakra a to uz jsem chtela jit pristi tyden do prace...
Prosim, poradte mi! Zatim to resim jen teplym cajikem s medem a citronem... :sweat_smile:
16. bře 2010 v 08:45  • Odpověz
Orchi: podle mě můžeš v normálních dávkách Paralen....
A do krku tu Vincentku (nebo Vincentkovej sprej z lékárny), šplíchnout nebo kloktat
16. bře 2010 v 08:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.