• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
Orchi- nebo se pozeptej v lékárně na nějaké homeo - někdo už tady už je i měl,ale nevím, teď fakt neporadím kdo. :unamused:
16. bře 2010 v 08:50  • Odpověz
zolik: no ta kolegyně, mohla by být klidně doma, bere plat + důchod k tomu, takže je hodně za vodou....nu což já s tím bohužel nic nenadělám :frowning2: . Jen můžu doufat, že to od ní nechytím :unamused:

Holky, já už se tak těším na to nakupování, pořád jsem se bála a teď bych už nakupovala, abych se doma také mohla kochat :grinning:
16. bře 2010 v 08:50  • Odpověz
Ten Paralen se fakt může...pro jistotu jsem si to i našla.
Ale holky tu psaly víc věcí, co se můžou na nachlazení (hlavně na tu bolest v krku), ale to já nevím, ja zůstala jsen u té Vincentky hnusné
16. bře 2010 v 08:52  • Odpověz
orchi: já bych zašla do lékarny, tam určo poradí....paralen bych si asi vzala jen pokud máš horečky....
16. bře 2010 v 08:54  • Odpověz
Avally: já myslím, že už nakupovat klíííďo můžeš....mimi (zvlášť ty naše první) potřebují spoustu věcí, to si zařádíš...tak vzhůru do toho :slight_smile:
16. bře 2010 v 08:54  • Odpověz
daee.jj, paralen se může, sama jsem ho brala na horečky :wink:
16. bře 2010 v 08:55  • Odpověz
ahoj holky, přeji pěkný den, u nás se protrhává oblačnost, cítím jaro. :slight_smile:
jin: kočárky jsme prolezli. Některé se líbily některé míň, u teď opravdu mini kočárků jsme se ani nezastavili. No a MUTSY, asi ho chci. Pravda je, že po zítřejší kontrole (pokud bude vše v pořádku a já pevně věřím, že bude) jsme rozhodnutí se jet podívat do nějakého obchůdku i na jiné kočárky, poměřit korbičky vyzkoušet řízení.
MUTSY..pán nám předvedl, my vyzkoušeli. Nevím, jak jste ty MUTSYNY prolezli vy, ale mě se zdály ty korbičky co neměly nepřipevněné ke kočárku (byly umístěné v regálu) ještě o něco větší a ty bych chtěla (asi jde o rok 2010, protože je nikde na netu ještě nevidím). Pán nám ukázal jak lze kočárek složit, rozložit, odejmout sportovní sedačku, dostat ji do ležící polohy (fakt super), přehazovat rukojeť, otáčet sportovní korbičku pro a proti směru jízdy. Mně se moc líbilo ovládání kočárku (vybrala bych si podvozek se 4 velkými koly). No ale ještě bych ho ráda někde obkoukla jednou. A ráda bych se podívala i na konkurenty (ono jich tam zas až tak moc nebylo). :slight_smile:
16. bře 2010 v 08:55  • Odpověz
Dobré ráno holky,

taky miluju balíčky...a zrovna teď jsem si musela dát sprnit do bankomatu, protože jsme vůbec nečekala, že mi dovezou ten Litex už tak brzo :grinning: Takže mám už ty tepláky..jsou super, jen jsou mi zase dlouhý :frowning2: To je můj věčný problém...já ten šicí stroj asi vážně bduu muset vytáhnout a zahnout je...zatím jsem v tom ještě takovej začátečník, ale už jsem několikery kalhoty zahnula, tak snad to zvládnu zas :grinning:

Zoli, to je super, žes takto přišla k levným krásným věcičkám

Daee - všechno pak určo nafoť a řekni, jak jsi spokojená, rpotože já vůbec nevím, jak to budu vybírat..Ty věci do postýlky jsou pro mě tak trošku záhadou...naštěstí budu mít za 500 Kč matraci po kámošce, co ji má po jednom dítěti a je jako nová...kokos-molitan myslím to je...Ale to povlečení a mantinely..nevím, jestli objednat z eshopu, nebo jít vybírat osobně..ale tam je asi jen důležitý, aby to byla bavlna ne?

Orchi - tady opravdu ejdiná rada lehnout do postele a spát spát spát...maximálně zkusit inhalovat vincentku, aby se ti všechno uvolnilo a když bude nejhůř, tak paralen...
16. bře 2010 v 09:16  • Odpověz
Dashi a jak ti jde psani? Mne nic moc:frowning2:
16. bře 2010 v 09:17  • Odpověz
Orchid mě doporučila paní v lékárně homeopatika CORYZALIA a musím říct, že jsou fakt senzační, už druhý den mi bylo skoro úplně dobře. Stojí nějak kolem 60 - 70ti korun, tak to není taková hrůa. Můžou se Ti třeba hodit pak i při kojení.
16. bře 2010 v 09:24  • Odpověz
Orchi - já jsem se přes víkend rozšoupla a mám celkem 45 000 znaků (ze 100 000), takže uvidím, ale včera jsem nenapsala zas nic a teď jak se blíží to stěhování, tak mám zas spíš jiný starosti, takže tento víkend to bude takový nevalný....ale už jsem aspoň zahájila kontakt s vedoucí :grinning: a jdu tam ve čtvrtek..jestli mi to proškrtá, tak asi vyskočím z okna...:grinning: Já nejvíc práce asi udělám vždycky přes víkend, kdy nemám žádný zařizování a sednu k tomu ráno a odejdu večer...je to sice hnusná představa, ale přes týden se furt něco děje a já jak se rozptýlím, je to v háji..dneska ráno ten běh k bankomatu a odpoledne jdem podepisovat kupní smlouvu, takže to asi nic..zítra ráno učíma odpoledne jdem na katastr, večer máme tady s kamarády rozlučku s bytem..takže to taky nic..ve čtvrtek jdu k vedoucí, odpoledne na začátku vycházek s kámoškama na posezení, pak na předporodní kurzík, takže to taky nic a v pátek stěhujeme :grinning: Takže tak teď asi..ale podle vedoucí stíháme...tak uvidím :slight_smile:

Jo a na boelst v krku je ještě na cumlání septisan..doufám, že se to tak jmenuje..to taky můžeme
16. bře 2010 v 09:25  • Odpověz
Dashi: jojo nafotím :slight_smile:
Matraci mám kokos-molitan-pohanka za 570,- z Aukra novou....už je doma, nachystaná v postýlce.

Povlečení mám z Mamitati.cz, přeměřovala jsem akorát, aby mi sednul mantinel na výšku. U zboží mají napsáno, že je atestované, tak dál jsem to neřešila....
Kopila jsem: 2x sadu peřinka, polštář+mantinel+volánek pod matraci (to určo nemsí být, ale mě se to strašně líbilo) a ještě jedno jen dvoudílné povlečení ve stejným vzoru + 2x prostěradlo.
Prostěradla koupím ještě zhruba 2 asi v IKEA, tam mají za super cenu...jeslti si dobře pamatuju.
16. bře 2010 v 09:27  • Odpověz
Holky, ještě jsem se vás chtěla zeptat...mám docela problém s nízkým tlakem..možná už jsem tady o tom psala..máte to některá taky? Na poslední prohídce jsem měla 90/60. Myslím jsme se o tom bavily s holkama na kurzíku..nevíte, co to může všechno obnášet?Už vím, že mi určitě nedají epidural...nevíte, co všechno mi to může způsobovat?
16. bře 2010 v 09:56  • Odpověz
Daee - to je pěkná cena za tu matračku

Daschi - jsi dobrá. To jsi s diplomkou šikovná

a tady pár věciček ze včera :wink:
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3907740&vReferer=
16. bře 2010 v 10:02  • Odpověz
Zoli, to jsou krásné věcičky!!!
16. bře 2010 v 10:07  • Odpověz
Zolik: krááásný věci!!!

Dashi: já si teď zavzpomínala na psaní své diplomky.....počet znaků mě děsil i ve spaní :confounded:. Koukám teď na svázanou diplomku do knihovny, ale radši ji nebudu otvírat...zpětně bych se určitě hrozila, co tam píšu za bludy :grinning:.
Vzala jsem si za vedoucího práce rovnou vedoucího katedry...takticky, on byl proslulej tím, že je největší šťoura a rýpal (hlavně se navážel do teoretické stavby té práce a metodologických postupů...prostě postrach), tak jsem si ho vzala proto, abych ho nemohla mít jako oponenta :grinning:.
A nakonec se ukázalo, že je to strašně super chlap a odborník....moc mi pomohl a díky jeho vedení jsem dostala za jedna (což jsem ani nedoufala), oponentka mi prakticky neměla co vytknout.
Tak držím palce, ať znaky přibývají jako po másle.

Dashi a pro zajímavost, jaký máš téma?
:slight_smile:
16. bře 2010 v 10:38  • Odpověz
ahojky holky........
tak jsem napsala zase dlooooooouhý příspěvek a celý se mi smazal, ach jo.........tak jen stručnějc.................
daschiki: já mám zatím pokaždé 80/50, občas se mi zatmí před očima a epidural asi taky nedostanu, ale jinak bud ráda za to....................v těhotenství jsou velké velké potíže s vysokým tlakem.......ten dělá neplechu, ale nízký je sice nepříjemný, ale tot vše...........
daee: balíčky mám taky moc ráda, dneska mi mají přijet ty věci na nehty, tak se těším jak dítě na vánoce.... :grinning: :grinning:
maki. taky jsem zvědavá, kdy mi to přijde.........
avally: tak dej aspon kolegyni dostatečně najevo, jak je ti to nepříjemné....................já tady to dělala tchánově přítelkyni, která brala dokonce antibiotika na oslavě a dobře jsem se bavila, když už jsem ji nemohla vyhodit................nenávidím tady to chování.......
maci: já tě chápu s těma školkama a ani neodsuzuju, to vůbec.............vždyt vím, že se budeš doma starat o další dítě a ne se válet.........ale jen jsem napsala, že je to podle mě celé naprd, ale že podle mého názoru je ještě krapet horší to, když mamina potřebuje jít do práce, a nevezmou jí dítko..................já jsem třeba v poho, máme s manžou oba takovou práci, že bysme to prostě zvládali, přizpůsobili se, ale každý není pánem svého času a pracovní doby jsou hold neúprosné...... :confounded:
16. bře 2010 v 10:45  • Odpověz
orchi - můžeš Paralen (v případě horečky), na rýmu a krk Vincentku, na krk Septisan, kdyby bylo extra blbě, tak možná na krk i Bioparox (lokální atb). Z homeo Osccillocoxinum (nevím jak se to přesně teď píše). A vitamín C, teplý čaj a klídek.
Přeju, ať je ti brzo líp.
16. bře 2010 v 10:52  • Odpověz
orchid. z homeo můžeš na kašel jestli máš ještě stodal.............je to stejná řada jako oscilo.....
16. bře 2010 v 11:06  • Odpověz
Jo, vidíš, lauri, Stodal určitě se může taky, já ho taky brala. A ještě Mucosolvan sirup, ačkoli to tam úplně nepíší, že se může, tak mám od známé z lékárny potvrzeno, že se může.
16. bře 2010 v 11:15  • Odpověz
Pěkný den,

Mona: jj, líbí se mi Mutsy... urbanrider A držíme palečky ať je vše ok i dnes. Třeba přijdeš s novinkou o dvojčátkách :grinning:, když to máte v té rodině několikrát...

Bibi: jojo, ty korbičky položené bokem (já okukovala jednu na zemi) se mi taky zdály už docela ok. A ohmatávala jsem sporťáček v leže a žádnou tyč či co by mělo tlačit za zádečkama jsem necítila. Ale bylo tam strašně lidí, takže jsem jen rychle mrkla a zbytek budu řešit někde v obchodě. Mamka se těší, že půjde se mnou. Mě se jen trošku nelíbil ten "talíř" mezi kolama, aby se to nejak nezanášelo špínou, když budem drandit v terénu...ale podle reakcí uživatelek z diskuze o Mutsym je to v poho. Velké plus má za vysoké madlo a taky barvičky se mi líbí. Já se trochu bála té "lesklé" ale je to hezký.
Kontrola bude určitě v poho :o) Já to beru stejně - příští týden v pondělí naklusám k Dr a pak jdu do nákupů plnou parou. Už se taky těším.

Mooooc mě zaujal jeden kočárek, který měla maminka před BVV, když jsme odjížděly, ale už se nevyrábí od r. 2007 a ani starší se nikde neprodávají, žádná diskuze, nic :o(

Avally: já ještě taky nic nemám. Dneska jsem v Tescu pokukovala po věcičkách,ale zdály se mě taky docela drahé. To odženem, neboj.
16. bře 2010 v 11:25  • Odpověz
Avally: teda "doženem" :grinning:

A Daschi: jsi šikula s tou DP, to jsi s tím docela pohla! Já to měla taky tak - hezky celej den se do toho "ponořit" jinak mi to nešlo...
A dlouhý Litexy... to mě docela zajímá... asi je někdy zajdu omrknout :slight_smile: Mívám opačný problém, že je mi vše krátké :unamused:
16. bře 2010 v 11:29  • Odpověz
zolik: pěkné věcičky jsi pořídila :dizzy_face:

jin: také jsem pokukovala v Tescu, chodím tam 1x týdně na nákup a vždycky jdu do toho mimi regálu a koukám, jestli náhodou nějaké slevy a zatím nic :unamused:
U mě také propukne velké nakupování příští týden po kontrole :slight_smile:
16. bře 2010 v 11:40  • Odpověz
Avallko: já myslím, že máme česu dost, takže pohůdka :slight_smile: Nějáké slevičky se určitě dočkáme.
16. bře 2010 ve 12:02  • Odpověz
Ahoj holky, tak bohuzel pohlavi stale nevime:frowning2:Za 14 dní jdeme na 3D utz tak treba tam :wink: To se vám ozvu..Jinak o pátku máme u babičky kočárek - jsem z něj nadšená. Fotečku dávám do alba :slight_smile:
16. bře 2010 ve 12:19  • Odpověz
Holky, tak já vám zase napsala dlouhej příspěvek,a le když jsem ho odesílala, spadl nám internet (doufám, že to nebylo díky tomu příspěvku :grinning:)...

Takže aspoň stručněji

Daee - moje téma se oficiálně nazývá Culture in Film Subtitling from Czech into English: Kolya and Elementary School. Jde v podstatě o to, že budu analyzovat anglické titulky k Svěrákovým filmům Kolja a Obecná škola. Zaměřuju se hlavně na ty "problematické části", takže vlastně na všechny kulturné vázané termíny a na historické události atd. Vrtá mi totiž hlavou, že Američani tak krásně ocenili Kolju Oskarem a Obecnou školu nominací na něj, když přitom spousta věcí v těch titulkách byla úplně totálně pohřbená. Takže ze všech těch vtipů a černého humoru pochytili asi tak 1/100. Svěrák byl češtinář a jeho vášní jsou prostě hříčky s jazykem...a nejen našim mateřským :slight_smile:, viz hlášení z metra v Koljovi :slight_smile:. Takže jsem nejprve všechnio musela podpořit teoreticky, v šechny svoje argumenty a taky se podívat na to, jak obecně se mají kulturní termíny překládat (nebo naopak nepřekládat) a teď s echytsám na analýzu, dky vezmu vlastně konkrétně ty anglické titulky a budu podle té teorie posuzovat, jak by to bylo lepší vyřešit - největší průser budou věci typu: "Jo on je až ve Varně!!! No tak to je dobrý" "Jo aha, ve vaně". Nebo "Co je na tom vašem krásnýho, dyť je to růžový jak trenýrky"..."Zabalíme čemodan, než si pro nsá příjde Zubatá" a podobně...:slight_smile: Bude kolem toho ještě hodn práce...Tak doufám, že to zvládnu...Tohle téma jsem si vymyslela sama, takže si nestěžuju, ale jen jsem asi podcenila čas...Jinak by mě to bavilo, ale jak je něco nucený a ve spěchu, jsem z toho nesvá. Dokonce jsem udělala i dotazníky. Měla jsem v plánu oslat ty filmy kamarádům do Ameriky a poprosit je o vyplnění..jenže mám jen tři :frowning2: Tak to není moc reprezentativní vzorek ke zkoumání :slight_smile: a dělání závěrů..je to škoda..jsem blbá. Kdybych tomu věnovala víc času, mohla jsem s tím udělat dost zajímavý věci...
16. bře 2010 ve 12:29  • Odpověz
Charlott: kočárek moc pěkně barevnej a vypadá hezky velikej

Holčeny já včera zase cítila "něco" - myslím, že to bylo mimčo :grinning: :grinning: :grinning: Ne hemžení nebo víření jako před tím, ale takové "hnutí střev" :grinning: ale myslím, že to střeva nebyla :grinning:
16. bře 2010 ve 12:29  • Odpověz
No a samozřejmě taky rozsah 100 000 znaků, samozřejmě celé v angličtině....Kdyby člověk mohl aspoň psát v češtině, když už je to o překládání :grinning: No, ale dala jsem se na studium angličtiny, tak si holt musím poradit :grinning:

Jin - taky to cítím, že s emi tam třeba něco malinko hýbe, ale je to jiný než opravdu klasické střevní potíže :slight_smile:
16. bře 2010 ve 12:34  • Odpověz
ahojky holčinky :slight_smile: děkuji že na mě myslíte to potěší :hearts:
kontrola naprosto super na 1* :hearts:

jin- a dvojčátka??tam nejsou hihihi :grinning: jen jedno :grinning: kdoví jak by to bylo sdvojčátkama, maminka musela na potrat , já mám dole dělohu dvojčátka bych s velkou pravděpodobností asi taky neunosila, děloha by to asi nezvládla taky, stejný problém měla maminka proto musela...:frowning2:

maci- jojo ono hodně takhle mamiček jde orok dřív jak píšeš že je to na tom přelomu což je hodně , nono daschki ty vždycky vše napíšeš tak ěkne jak to děláš :grinning: :grinning: :grinning: jin a mac- souhlas, nechci se zbavit Markétky to taky ne hihi :grinning: :grinning: :grinning: spíš mi jde oto jak už se tu několikrát psalo o rozvoj :slight_smile: :wink:

maciolko, prosím mám druhý termín a podle toho se prý budeme řídit a je to 20.9.2010 změníš mi to prosím v tabulce?? a kontrolu další mám na ty testy krve asi se tomu říká tripl testy že??tak na ty jdu za 3 týdny a datum je 6.4.2010 děkuji ***:slight_smile:
16. bře 2010 ve 12:36  • Odpověz
Moni - gratuluju k ukázkové kontrole :slight_smile:
16. bře 2010 ve 12:40  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.