• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
Také vítám nové snažilky :slight_smile: .
To je super, že se nám to tady tak hezky rozrůstá :slight_smile: .
4. říj 2009 v 11:39  • Odpověz
majda: ja jsem taky cetla, ze obcas muze trvat nez se cyklus upravi..tak jsem radeji taky uz v kvetnu vysadila. A je teda pravda, ze rozdil je docela poznat. S pristi HA budu hodne vahat jestli vubec brat..
4. říj 2009 v 11:40  • Odpověz
mirucha84: ja to taky nechci nikomu brat, v zadnem pripade. Je to naopak dobre, ze si takhle muzes vymenovat poznatky a zkusenosti...kdyz to tak chces. Myslim, ze spouste holek takove diskuze asi i pomuzou ven z te samoty a pocitu, ze jsou na to samy... Ostatne i ja jsem rada, ze jsem nasla okruh lidi, ktery se snazi o podobnou vec a to me svym zpusobem uklidnuje:grinning:
4. říj 2009 v 11:43  • Odpověz
charlott: ja jsem za 7let na HA i celkem dost pribrala. Jakmile jsem ji vysadila, cyklus se uplne zmenil a dokonce jsem se i ja zmenila. Ale zalezelo to i na tom, jakou ha jsem brala.
Vic veci se tak ted odviji od toho, v jake fazi MS jsem. Uz se proto nestresuju, kdyz jsem o neco vic podrazdena, protoze se proste jen uvedomim, kde jsem s MS a vim presne, ktera bije. Je fakt, ze treba s HA jsem mela o neco lepsi plet, ale to se da taky vychytat treba chozenim do sauny a pravidelnou peci u kosmeticky.
4. říj 2009 v 11:51  • Odpověz
Ahoj všichni,
páni nás tu ale přibylo - vítám všechny nové snažilky, už to tu pěkně žije :slight_smile:.

Zuzka: děti nemáme, tohle je první snažení :slight_smile:

Majda: včera jsme se bavily o tom cvičení PJ. Bydlím teď v Líšni, tak chodím tadyna kurzy Fit klubu Valerie Mannové (můžeš si najít její webovky). Párkrát jsem byla i na Gorkého v Majda Agency i na té Masarykové, ale tak jsou vždycky strašné davy lidí, narvaný sál :frowning2: a to mi moc nevyhovuje, přitom mi cvičitelka přijde lepší tady u nás a s permanentkou lekce vyjde na 55Kč. Chodíš na PJ někam pravidelně? Zašla bych klidně i někam do města...jen moc nevím, kde by to mohlo být ještě dobré.
Odkud z Brna jsi?
4. říj 2009 ve 12:00  • Odpověz
Jinak já pořád nic....MS nikde, bolesti břicha nikde, prsa taky nebolí, špinění není, špatně mi není....tak jediný nenormální příznak u mě je, že nemám žádné příznaky ničeho... :grinning:
4. říj 2009 ve 12:02  • Odpověz
daee: testovat budeš až zítra? Já bych to už asi nevydržela a zkusila dneska...držím palečky :wink:
4. říj 2009 ve 12:12  • Odpověz
avally, kdyby tu byla poblíž otevřená lékárna nebo kdybych měla doma test, tak už testuju, ale nic doma nemám (jen OVU testy :wink: ) a odejít nemůžu , protože v jednu přijdou na oběd rodiče přítele....
Mě jen udivuje, že nemám právě příznak vůbec ničeho...tak MS prostě možná mešká právě proto, jak tu psala myslím Majda, že je to psychikou. Moc bych si to přála a myslím na to často, i když si to pochopitelně zakazuju...
4. říj 2009 ve 12:16  • Odpověz
daee, já si myslím, že na testíku objevíš // :dizzy_face: . Těhu můžeš být přeci i bez příznaků...
4. říj 2009 ve 12:22  • Odpověz
já bych si to moooc přála...ale nechci se radovat předčasně, tady jsem přečetla tolik věcí o mikropotratech, falešně pozitivních testech a vůbec... :unamused:
Ale pravda je, že mám cykly hodně pravidelné...takže je to divné. A pravda taky je, že jsme se opravdu poctivě snažili podle OVU testů (ale to minule taky a nic).

A co ty? Podle tabulky ještě na MS je asi čas, ale necháváte volný průběh nebo počítáte a plánujete?
4. říj 2009 ve 12:27  • Odpověz
daee: tak uz si tady radeji nic takoveho necti a bud v klidku:wink: Zitra se testni a uvidis.
Co varis dobreho?
4. říj 2009 ve 12:35  • Odpověz
daee, zatím tomu necháváme volný průběh, zatím žádné OVU testy, měření teploty... Cykly mám také hodně pravidelné, 28 dní +/- 1 až 2 dny. Ale pokud to nevyjde teď, příští cyklus zkusím už OVU testy. My si už také miminko strašně moc přejeme...
4. říj 2009 ve 12:37  • Odpověz
Testnu a dám hned vědět....ufff, začínám být napjatá jako kšandy :slight_smile:

Vařím odlehčený nedělní oběd - kačenku, zelí, knedlík :grinning:...no nic, musím se jít věnovat přípravám a večer klem osmé sem za Vámi zase kouknu...

Avally...my to měli stejně - první dva měsíce jen tak a teď jedeme podle ovu testů.....zkoušíme to načasovat na správné dny, ale když prostě není chuť, nenutíme se...ale většinou chuť je :wink: , takže přemlouvání nehrozí.
Nezvládáme ale se snažit třeba ob den celý cyklus...proto nám ty OVU testy vyhovují.
Tak budu držet palce, aby to vyšlo na první pokus - to by byla paráda !!!
4. říj 2009 ve 12:48  • Odpověz
daee, také moc držím palečky a dej vědět :wink: .
4. říj 2009 ve 12:54  • Odpověz
Moje zkušenost s OVU testama: mnulý měsíc jsem se rozhodla, že zjistím, zda nějaká OVU vůbec je. Koupila jsem si pět testíků, že jako začnu o něco dřív. O něco dřív jsem začla, ale než jsem se dopracovala vůbec do plánovaného termínu, kdy by měla podle kalendáře OVU být...testy došly. Budiž mi uspokojením, že se na OVU začaly ukazovat 2 čárky. Naprostá spokojenost, že jsem zdravá holka a další testy jsem si nekupovala. :grinning: . Tenhle měsíc jsem si ale řekla, že by mě přeci jen zajímalo, který den OVU vůbec u mě vůbec je. Takže to zkusím poctivě ještě jednou a pak už na to dlabu. Děj se vůle přírody. :sunglasses:
4. říj 2009 ve 12:56  • Odpověz
bibiska1: vidim, ze tady mame zatim vesmes takovy "zdravy pristup" k celemu tomu snazeni :sunglasses: :grinning:
4. říj 2009 ve 12:59  • Odpověz
majdalena: no jasně. Vždyť tenhle přístup je lepší. Hele, když jsme se začali snažit první měsíc, byla jsem v takovém presu, že se mi MC opozdila asi o týden. Samozřejmě probíhali testy a neukazovalo se nic. Začala jsem číst články a mimoděložním těhotenství atd...stres a pocit, že než tohle, tak ať si radši ta mrška přijde, no a ona přišla. Nebyla bych to já kdyby mi to nebylo líto, ale zase jsem se nijak neptrápila. Ať si taky trošku máknem abychom si potom toho zázraku vážili, což? Ale po pravdě, ještě jsem nějakou dobu články o tom jak to nejde jiným četla,.....už nikdy naprosto jsem na chvíli propadla pocitu, že by mohl být problém i u nás. Už to dělat prostě nebudu. :angry: Žila jsem 30 let bez miminka tak přece teď nemůže přijít hned jak si to smyslím, no ne? :dizzy_face:
4. říj 2009 ve 13:12  • Odpověz
holky, vy jste se teda rozjely...si na chvilku odskočím a tolik příspěvků....ale to je dobře, aspoň si je pořád s kým povídat....
daee: my měli knedlík, zelí a vepřové včera...moc se povedlo, dělala jsem dokonce domácí knedlík, protože jsme zapomněli koupit a tak se povedl, že už ho nikdy kupovat nebudem....fakt výborný.....
a ještě jsem dělala tažený štrúdl, taky super...
4. říj 2009 ve 13:20  • Odpověz
bibiska1: presne tak. Ja jsem k tomu hned od zacatku pristupovala tak, ze to proste zacneme zkouset a uvidime. Ale jak jsem se tady postupne procitala tema diskuzema, tak me to zacalo vtahovat. Predstavila jsem si, ze kdyby MS cyklus trval standartne treba 90dni, tak me asi odvezou, kdybych musela takhle dlouho cekat na to, abych si oddychla a rekla si: neblbni a neprozivej to tak :grinning:
Prijde mi, ze psychika v tomto pripade dokaze hodne ovlivnit, hlavne tim spatnym smerem,bohuzel :rolling_eyes:
4. říj 2009 ve 13:23  • Odpověz
ahoj holky ,tak jak jste na tom dnes?skoušel někdo testovat?nebo dostal někdo menstruaci,?
4. říj 2009 ve 13:26  • Odpověz
beruska31: já! Je ze mne Červená karkulka :grinning: :grinning: :grinning:
4. říj 2009 ve 13:29  • Odpověz
to mě mrzí tak snad další měsíc držím palečky!!!! :slight_smile:
4. říj 2009 ve 13:35  • Odpověz
mě by jen zajimalo ,kolik ovul.testu si musíte udělat než zjistíte že ovulace nastala,ja jsem začala spíš chodit ke gynekologovy a ten mi to urči s uplnou přesností .v tabulce nemam vyplněnou delku ciklu-31-32DC
4. říj 2009 ve 13:40  • Odpověz
beruska31: me to nemrzi, ackoliv jsem cekala, ze mi to bude lito :sunglasses: Jednou to vyjde. Ted to asi jeste nemelo byt a tak si s tim nelamu hlavu.
Koncem mesice se budeme stehovat do noveho bytecku, dopisuju diplomku do skoly, tak mozna pak to prepne nekde nejakou vyhybku a mimco proste ceka, az bude ten pravy cas :slight_smile:
4. říj 2009 ve 14:03  • Odpověz
beruska31: a to ti doktor na pozadani udela vysetreni?jako kvuli ovulaci?
Ja nejdriv zkousim testy myslim ze kdyz se zkusi 10,12 a 15 den cyklu tam ta ovulace byt musi..
4. říj 2009 ve 14:03  • Odpověz
Ahoj holky, nevím, zda se můžu nazývat oficiální "snažilkou", ale tak nějak antikoncepci už nějak neřeším, nechávám tomu volný průběh. Když se nezadaří, nevadí, pokud jo, bude to šok, ale určo bych se nezlobila :slight_smile: Co se týče ovulace, tak já měřím již dost měsíců bazální teplotu, takže vím, kdy ovuluji. S těmi ovu testy - zkoušela jsem je před pár měsíci - spíš jen jako experiment - opravdu je jich potřeba více, takže to leze dost do peněz. Chtěla jsem si to porovnat s měřením teploty. Jak píše charlott, že by to stačilo 10. 12. 15. den - tak u mě tedy rozhodně ne. Cyklus mám cca 30 dní a ovu tak až 19.DC. Takže 3 ovu testy rozhodně nestačí. To měření je dle mého spolehlivější k poznání těla (ovu se dozvíte z grafů až zpětně). Nevím, zda znáte, ale vřele doporučuji stránky koníkářky Len - http://www.merenibt.xf.cz/ Díky těmto stránkám jsem se k měření dostala, je tam vše moooc pěkně vysvětleno. Myslela jsem si,že to bude bůhvíjak složité a obtěžující to měření, ale je to fakt brnkačka :slight_smile:.Poznáte krásně své tělo a když nic jiného, tak aspoň po pár cyklech poznáte, kdy je zhruba ovu, jak dlouhou máte luteální fázi a kdy můžete čekat menstruaci, aniž budete plašit zbytečně, že máte třeba zpoždění a budete si od toho zpoždění něco slibovat a hledat na sobě těhu příznaky. Omlouvám se za dlouhý příspěvek, ale jsem holt ukecaný tvor :slight_smile: Samozřejmě všem přeju, ať brzy najdou // :slight_smile:
4. říj 2009 v 15:43  • Odpověz
ahoj holky, můžu mezi Vás? :slight_smile:

Já jsem vdaná "už" dva roky, ale protože ještě končím školu, tak jsme s mimčem chtěli počkat. Začínáme se snažit teď od října. Včera proběhla OVU a bylo i tuleníčko, takže doufám, že to výjde :slight_smile: Jinak mám stejný problém jak kuratkol. Taky mi minulý cyklus našli cystu 6cm a zkusili agolutin, jestli nepraskne. Po MS tam mrška pořád byla. Tak doufám, že to nic neznamená. Někde jsem četla, že po agolutinu je to nejvhodnější čas na početí :wink: Tak uvidíme. Už se nemůžu dočkat testíku.
4. říj 2009 v 15:54  • Odpověz
daschiki a sven vitam vas mezi nama. Jestli budete chtit doplnte se do tabulky, je na predchozi strane:slight_smile:
4. říj 2009 v 16:06  • Odpověz
jinak jsem ještě zapomněla říct, že mi bude 26 let :slight_smile:
4. říj 2009 v 16:07  • Odpověz
Tak se přidávám do tabulky :slight_smile:

taggy.............22 let.............0 snažení/ 42DC
daee..............28 let.............4 snažení / 29DC (posl.cyklus 28 dní)
beruska31.....30 let.............1 snazeni / 28DC
charlott........24 let..............1 snazeni / 27 DC
mirucha84....25 let.............1 snažení/ 27DC(posl.cyklus 30 dní)
zuzka111......27 let.............5 snažení / 25DC (posl.cyklus 28 dní)
avally.............30 let.............2 snažení / 22DC (posl.cyklus 28 dní)
ashlee...........24 let.............1snažení / 20DC (posl.cyklus 30dní)
bibiska1........30 let.............4 snažení/ 5DC(posl.cyklus 30 dní)
majdalena.....27 let.............3 snazeni / 1DC (posl.cyklus 27dní)
daschiki........25 let.............1 snažení/ 16DC (posl.cyklus 29 dní)
4. říj 2009 v 16:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.