• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
No holky, já vás všechny po dlouhé době zdravím. Pročetla jsem skoro všechno a je tu tolik novinek, tolik nových maminek, kterým moc gratuluji. Já mám pocit, že jsem se dostala do super plodných stránek, kdybych byla statistik tak bych jásala nad tou úrodou.
Jenom pro info: my se tento měsíc snažili "vědecky", tzn. ovulační testy, snažení podle termínu atd. A jak to zatím vypadá. Myslím, že docela nadějně: OVU 16DC (čárka silná jako bejk, jsem šťastná že jsem zdravá :slight_smile: holka)....následovalo znásilnění manžela (moc se nebránil :wink: ).....22 DC špinění (zjistila jsem že asi 4-6 dnů trvá vajíčku putování do dělohy a pak se může 30-40 hodin zahnizďovat, může být doprovázeno špiněním) :astonished: ...no a teď jsem zvědavá jak to všechno dopadne....jediný těhotenský příznak- žádný není (jen snad to, že mě obvykle začnou po OVU bolet prsa a trvá to až do menstruace a teď nic)....no dlouhé bude čekání pri mém 30-ti denním cyklu :grinning: . A co vy, taky prožíváte někdo vědecký měsíc? :fearful:
23. říj 2009 v 11:53  • Odpověz
bibi: tak to vypadá nadějně, ať to klapne....to by bylo super......
23. říj 2009 ve 12:05  • Odpověz
Ahoj ahoj holky....Vy jste se dneska rozjely :grinning:.
Vítám všechny nové příchozí! (zjeména okolí Brna - ať žije Kuřim :wink:)

Dashiki: myslím na Tebe, je nakonec dobře, že MS přišla sama....alespoň už nemusíš nikam k Dr.

Sven: držím všechny palce, aby výsledky z laborky seděly do tabulek a tys mohla být klidnější!

Bibiska: jako bych četla o sobě...:grinning:, s OVU testy my jsme se snažili poslední dva cykly. A ta druhá silná čásrka...to vylo úplný afrodisiakum pro nás :wink: . Zní to nadějně....tak teď jen vydržet a ono se ukáže... :wink:
23. říj 2009 ve 12:11  • Odpověz
Daee: díky za podporu fakt bodla.

Kolky jen typ pro ty kdo by chtěl levné OVU testy. Znáte nakupování na www.ebay.com? Pokud jo, tak já si tam koupila OVU testy i těhotenské testy. V balíčku mi přišly 10 ks těhotenských testů a 30 ks OVU testů a vyšlo to s poštovným na asi 200 Kč (dražba je za 1 USD+5 USD poštovné). Nevěříte, tady je odkaz:http://cgi.ebay.com/30-Ovulation-Predictor-10-Early-Pregnancy-Test-Strips_W0QQitemZ230391200627QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item35a46
Jen takový typ pro ty co ví, že testy jsou drahé :sunglasses:
23. říj 2009 ve 12:37  • Odpověz
bibiska, já zatím "kšeftuju" jen na Aukru. Ale to e-bay mě láká.....mají krásné věci na mimi. Máš s tím dobré zkušenosti?
23. říj 2009 ve 12:42  • Odpověz
Daee: e-bay není špatný. Jsem naprosto spokojená kromě jediné věci: nemůžu si kupovat oblečení od japonců či korejců, je šité na malé drobné postavy, nejem nějaký tlusťoch, ale do jejich ramen se fakt nevlezu. Jinak opravdu, pokud jsem nakupovala o amerických obchodníků, byla jsem vždy spokojená.
Co je potřeba provést:
registrace na www.ebay.com
registrace na www.paypall.com
Na paypall proto, že všechny platby odcházejí z tohoto účtu. Ty za jeho zřízení a správu neplatíš vůbec nic, jen se prostě přes něj platí. Platby zde můžeš provádět dvojím způsobem:
a) máš kreditku, která to umožňuje (já zjistila při zřizování účtu u paypall, že mi to kreditka nedovolí) a jakmile potvrdíš platit na www.ebay.com, platba se z tvé kreditky (kterou máš u kterékoli zdejší banky) ztrhne, jako bys platila touto kreditkou v obchodu
b) to používám já....(moje kreditka vrchní možnost nedovoluje...jsem u Raiffeisen Bank)...převedu na můj zřízený účet u paypall nějaké peníze a těmi pak platím nákupy. Na soukromý e-mail mi pak přijde informace kolik se odúčtovalo z účtu jak v dané měně (vede se v USD) tak přepočtené v korunách.
Pozor, pokud si někdo zřídí účet u paypall, vytisknou veškeré informace o zřizení účtu a jakmile budete vystavovat příkaz ve své tuzemské bance na převod peněz do paypall, přesně opsat i s poznámkou pro přijimatele, který obsahuje nějaký kod, který pomáhá zařadit platbu na správný účet.

Jinak je to naprostá pohodička. Doufám, že jsem to napsala aspoň trošku srozumitelně. :sweat_smile:
23. říj 2009 ve 12:57  • Odpověz
Nerozumím jen tomu poslednímu odstavečku o zadánáví kódu při převodu peněz do paypal....

A jinak...myslíš, že placení takto je bezpečné, že se nevystavuješ nějak riziku, že někdo ty údaje o kartě atd. může zneužít?
23. říj 2009 ve 13:04  • Odpověz
bibisko: Já mám ten účet na e-bay taky založený, ale ještě jsem se nikdy neodvážila. Nevěděla jsem, kdy to příjde a tak...A jestli je to spolehlivý jak aukro. Tak jsem moc ráda, že s tím máš dobrou zkušenost a že kdyžtak můžu poprosit Tebe jako svého poradce, když bych tam chtěla nakupovat :slight_smile: :wink:

Jinak holky, už nejsem tak smutná. S manžou jsme se rozhodli to tak nějak rozhrábnout, zvlášť když teď produlužuju studium a začneme řešit bydlení. Třeba při tom řešení, jak bude odvedená pozornost jinam, se i přidruží mimíííí :slight_smile:Beru to, že jsme plodní a jsem za to šťastná. Mám aspoň jedno info, které jiné holky nemají (přesně jak to psala myslím Sven). Je rpavda, že já mám už důkaz, že to jde :slight_smile: A za to jsem šťastná...a taky jsem šťastná, protože vím, že teď už mi to výjde i s mateřskou...jsem OSVČ a musím tam mít splněných 270 dní placení nemocenského do porodu a 160 dní než ji začnu čerpat...tak nějak to je :slight_smile: Teď mám jistotu, že těch 160 kdyžtak taky splním...platím teprve od září :slight_smile: Takže si z toho beru ejn to kladný..:slight_smile: ZAs bdue dobře a všechny se dříve či později dočkáme

jinjin, děkuji Ti za krásná slova! Jste super holky!
23. říj 2009 ve 13:14  • Odpověz
Oni používají paypall, protože to berou za bezpečné a nejrychlejší placení po celém světě (bez toho ti na e-bay zřejmě nedovolí nakupovat).Navíc se tam přihlašujem pod svým osobním e-mailem a zadáš si heslo podle svého přesvědčení, že je bezpečné a že je nikdo nezjistí. No a já tam nemám posláno nikdy moc peněz.
A k tomu poslednímu odstavci : povedlo se mi zadat dobře příkaz, spletla jsem variabilní symbol a do poznámky jsem nezadala tu jejich poznámku co tam píšou. Myslím že největší chyba byla že jsem splatla variabil a platba odešla někam jinam. Naštěstí jsem to jenom zkoušela takže jsem posílala 100 Kč (i tak jsem byla pěkně naštvanaá). Protože mi na paypall platba do 5-ti dnů nepřišla, začala jsem kontrolovat, kde se stala chyba, no a zjitila jsem že právě u těchle 2 řádků. Provedla jsem pokus 2 a zadala přesně to co mělo být vyplněno...do5ti dnů penízky na účtu byly. Příkaz mám schovaný jako vzorový a jsem v pohodičce.
23. říj 2009 ve 13:17  • Odpověz
Ahoj holky, tak mám výsledky z laborky.
Mám 1.936 IU/l, co jsem koukala do té tabulky, kterou jsem sem nedávno dávala, tak tam je na:
5tt rozmezí 18 - 7340 (21 dní po početí), já jsem 20. den dnes.
Takže jsem v normě. Co jsem koukala na výsledky jedné laborky, tak ty tam mají psáno
GRAV 4-5 t * 1000-50 000 IU/l
GRAV 5-6 t * 10 000-100 000IU/l
takže se tam do toho 5.tt narvu, ale žádná sláva.

Každopádně jsem ráda, že jsem tam šla, protože kdyby náhodou něco v pořádku nebylo ten příští týden, tak aspoň budu mít už nějaké číslo v ruce a dá se podle toho už něco zjistit, jak moc to roste či neroste.
Dočtu vás večer či zítra, mám frmol.
23. říj 2009 ve 13:21  • Odpověz
Jejda holky zrovna brouzdám po albíčkách na tomhle servru (taky bych nějaké pořídila ..jsem lenoch..polepším se) a hele co jsem našla za oznámení tatínkovi, no není to hezký? http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3346179&vReferer=/album/index_basic.php%3FvOffset%3D0%26vOrderBy%3D1 :slight_smile:
23. říj 2009 ve 14:09  • Odpověz
jůůůůů to je krááááásnýýý :slight_smile:

Sven, tak to je dobře, že jsi v normě....bude to dobré! Doufám, že jsi už malinko klidnější :slight_smile:
23. říj 2009 ve 14:34  • Odpověz
autor
ahoj holky,přeju vam pekny víkend.ja se sem dostanu až v utery.přes víkend budeme slavit narozky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
23. říj 2009 v 16:19  • Odpověz
ashlee - tak krasnou oslavu!!!! ted nevim, zda tvoje, tak zda ti mam gratulovat.... :astonished:
23. říj 2009 v 16:34  • Odpověz
autor
vecernice,moje narozky,bude mi 25let,dík
23. říj 2009 v 17:14  • Odpověz
ashlee a maciol, vám oběma VŠE NEJLEPŠÍ !!!
23. říj 2009 v 17:18  • Odpověz
Daschiki, díky za přání. Tobě ale přeji, aby bylo brzo líp a zadařilo se co nejdřív.

Sven, určitě to bude dobré, v rozmezí jsi a to nejdůležitější. Ty hodnoty se den ode dne zvedají strašně rychle.

Bibisko pěkně nadějný vědecký měsíc, ať se zadaří.
23. říj 2009 v 17:39  • Odpověz
autor
daschiki,dik
23. říj 2009 v 18:08  • Odpověz
Děvčata, vše nej - krásný věk máte :slight_smile:

Jo a jestli se chcete "pobavit", tak jsem našla ještě jednu laborku a tam mají tyto výsledky hcg:
5.týden 220 - 8200 IU/l
6.týden 150 - 32000 IU/l

Takže aby se v tom prase vyznalo, každý píše něco jiného, že je v normě.
Ale jsem klidná, už nejsem tak streslá jako chvíli poté, co jsem vylezla z té ordinace.
Vím, že stejně nic nemůžu udělat, takže je to prostě tak, jak má být a zatím to vypadá dobře, jen holt ještě nebylo nic vidět a za týden už prostě musí být. A taky vím, že oni ty výsledky pak lezou nahoru skokem, násobkem - proto to široké rozmezí hodnot.
Přeji Vám krásný víkend, já jsem z práce total zdrchaná, tak snad naberu energii o víkendu.
23. říj 2009 v 18:09  • Odpověz
všechno nejlepš oslavenkyním :slight_smile: !!!

sven:
Tak to je fajn, že se vejdeš do tabulek! Všechno je, jak má být a teď už to bude jenom lepší! :wink:

EBAY - já na něm nakupuji už tak přes čtyři roky a jsem MAXIMÁLNĚ spokojená. Ovutesty jsem od nich kdysi kupovala, ale při stěhování z Anglie, jsem je nechala v bývalém bydlišti a ani jsem je neotestovala. Kupovala jsem od stejné prodejkyně i Bazální teploměr a spokojenost :wink:
Kupuju tam vše od sbírkových LP Pink Floyd přes šaty po elektroniku :grinning: Takže doporučuji jednoznačně!!! Jako aukro.cz to není o důvěryhodnosti serveru, ale prodejce - zjistíš podle procent spokojenosti a názorů. Navíc ebay je celosvětový a mnohem mnohem promakanější a starší :wink: K tomu používá PAYPAL což je super pohodlné placení, jak už tady holky psaly ..
Takže určitě kupujte :wink: !!!

Já se holky loučím, jedeme na chatu trénovat výrobu potomstva :grinning: :sunglasses: a hlídáme známým vlkodava, takže to bude záábava :slight_smile: Krásný víkend plný jen příjemných zpráv! Pápá
23. říj 2009 v 19:31  • Odpověz
daschiki: jen pro tvé info, musíš splnit 270 dní a 180 dní, ale ne do porodu, ale do nástupu na mateřskou - na tu se nastupuje 6-8 týdnů před porodem....tak já jen, aby ti to o pár dnů neuteklo. já si v tomto směru vše zjištovala dost podrobně, protože chci mít taky krásnou mateřskou.....tak bacha na to.
23. říj 2009 v 19:57  • Odpověz
Ahojky holky,
zdravím Vás po třídenní absenci na koníkovy...vy jste toho nakecaly, to budu dlouho dočítat... :grinning:
V práci zastupuji jednu kolegyni, tak teď mám totální hektiku a nestíhám ani nakukovat :rolling_eyes: .
Jen v rychlosti co jsem málo dočetla:
daee: mooc gratuluji k srdíčku, zase jsi o krůček dál :dizzy_face:
berucka: Tobě gratuluji ke // čárkám
daschiki: myslela jsem na Tebe a moc Ti přeji, aby to příště vyšlo... :wink:
sven: uvidíš, že vše bude v pořádku, držím palce :wink:
23. říj 2009 ve 20:05  • Odpověz
ahoj avally.....
ty se máš jak?
23. říj 2009 ve 20:10  • Odpověz
laurinko... 270 dní je do porodu a těch 180 do nástupu na mateřskou ne? Tak sjem to myslela. Akorát jsem se teda sekla s těma dnama :slight_smile: Myslela jsem, že to musí být 160 :slight_smile: Tak jako tak, teď mi to už výjde :slight_smile: Akorát, nevíš, jestlis e něco změní teď kvůli prozatímní vládě, krizi a tak? Jestli se něco změní pro OSVČ?
23. říj 2009 ve 20:17  • Odpověz
myslím tím v sociálním pojištění...já jsem živnostenský začátečník (asi 4 měsíce), takže v tom mám docela zmatek...ale na sociálce mi říkala ta paní, že hlavně musím mít splněnou podmínku těch 270 placení nemocenského do porodu...a právě až teď od kámošky jsem slyšela, že ještě musí b ýt do nástupu na mateřskou těch 6-8 týdnů před porodem těch 180 dní (já si blbě zapamatovala 160). To ej vše, co bych měla vědět? Jinak si platím zhruba 1000. Tak rpávě doufám, že to zůstane stejně výhodné jako doteď a nebude se nic změnit kvůli zmjěnám, co teď děšlá vláda v sociálním pojištění...
23. říj 2009 ve 20:25  • Odpověz
ps: omlouvám se za překlepy...dávám si vínečko :dizzy_face: :dizzy_face: :wink: (teď už můžu...) :slight_smile:

avally: děkuju moc, jsi hodná

Sven: budu na Tebe moc myslet, ale myslím, že to dopadne vše dobře a jsem ráda, že už jsi klidnější...Ještěže je ta možnost si nechat vzít krev sama...

Jankabry: já mám už i účet paylpal, ale ještě jsem to nikdy nezkoušela, tak asi zkusím něco menšího přes ebay objednat, když čtu tady jen samou chválu :slight_smile:
23. říj 2009 ve 20:28  • Odpověz
Ahoj holky,
tak Vás zase zdravím. Přes den nebývám u netu, tak nestačím psát. Tak já jsem včera byla na odběru krve - opakovaně a dnes jsem byla na prohlídce. A huráááá, už mi dala paní doktorka fotečku. Sice říkala, že dnes jsem 4tt + 4 a že to je na hranici viditelnosti, ale nakonec zatím gestační váček našla :slight_smile: Za 14 dní mám přijít znovu a to už snad bude i srdíčko! Jinak říkala, že hlavní je, že můžeme vyloučit mimoděložní těhotenství, dále že nemám žádnou cystu a že zatím je vše tak jak má být (dle hodnot HCG), takže pro sven: 19.10. jsem měla hodnoty: 439 a 22.10. byly 1306. Nevím, v jakém týdnu jsi ty, ale myslím si, že to máš zcela v normě.
daschiki: je mi líto, že se mimi neudržlo, ale zase jsem hodně četla, že i když to jednou nevyjde, tak po druhé už většinou ano (některým holkám to řekl i Dr.). Tak se s manžílkem hezky snažte... :wink:
Holky, také jsem teď OSVČ a co kdybych náhodou porodila dříve než za těch 270 dní? To nedostanu ani nějakou část? Manželovi účetní říkala, že by se to jen o něco pokrátilo, protože mám nějaké pojištění ze školy, nebo co.
Jinak teď nevím na jaké příspěvky ještě reagovat, než si to vše pročtu, tak v tom mám guláš :slight_smile:
23. říj 2009 ve 21:12  • Odpověz
daschiki: obojí je stoprocentně do nástupu na mateřskou...., mám švagrovku na sociálce a některé ženské tam samy neví, jak to je a holky v tom pak mají zmatek.
máš to šest a devět měsíců......a pokud si platíš litr, tak je to super, to je maximum......a dostala bys letos nemocenskou cca 26.000 a mateřskou 28.890,- - to je nejvíc, co jde....ale mateřská se má příští rok snížit, i nemocenská, takže jestli už to stopro schválili ( to nevím, ale asi jo), tak bude nemocenská cca 22.000 a mateřská cca 25.000 - ale i tak je to skvělé.......

didi: gratuluju, to je super zpráva s tou fotečkou.
didi: těch 270 dnů účasti na pojištění musíš splnit v období dvou let před nástupem na mateřskou. ti to spočítám, jestli chceš. písni mi do IP, období, kdy jsi byla ve škole, pak v práci nebo to osvč od kdy do kdy jsi a kolik platíš.....a hlavně, pokud se nesplní ty dny, nemůžeš si vybrat délku mateřské a automaticky musíš jít na čtyři roky a dostáváš nejdřív 7600 a pak 3800. tak kdyžtak písni.

holky, dneska mizím, ale kdybyste něco v tomto směru chtěly vysvětlit nebo poradit, písněte mi IP.....
23. říj 2009 ve 21:17  • Odpověz
didi21 - na prohlídce jsem byla 5+5 a to nic neviděl (nebo si myslel, že možná něco vidí, ale bylo to tak prťavé, že to nemohl potvrdit a nechtěl mě mystifikovat). Dne jsem byla ráno na odběru, takže jsem byla 5+6 a měla těch skoro 2000 bez nějakých drobných. Ony ty hodnoty se ale fakt mění den ode dne a stoupá to násobkem (tedy pokud to stoupá).

Holky, dnes jsem byla v hypermarketu a procházela jsem regálama s dětskýma potřebama a koukala jsem co tam všechno mají a úplně mě zachvátila panika, že to prostě nemůžu zvládnout se postarat o prcka, že je to hrozná zodpvoědnost, spousta práce, starostí a tak :cry: Fakt hnusný pocit bezmoci. Doufám, že za to mohou jen rozbouřené hormony a že to není předtucha :cry:
23. říj 2009 ve 21:25  • Odpověz
Sven....nenech si ničím pokazit to, že z tebe bude máma!!! Budeš určitě skvělá máma a víš jak to vím? I dkyž tě neznám? Právě proto, že zažíváš tyhle momenty hrůzy a bezmoci...protože si tu zodpovědnost uvědomuješ,...Jiný holky, co o to ani nestojí, do toho vlítnou a vůbec si neuvědomují, že to není jen tak...Neboj se, zvládneš to...jakmile se na Tebe ten prcek usměje, hned vbudeš vědět, co máš dělat... Hlavně žádnou paniku a užívej si těhulkovství !!! Bude to vše dobré !!! Mysli na to, jaká to bude paráda, až se Ti to bude prdolit pod nohama a bude dělat první krůčky, pak se ozve nějaké nesmělé má-ma...bude to nádhera...Buď šťastná a nenech se vyvést z rovnováhy...i když je mi jasný, že už teď to mrně cvičí hormonama :slight_smile: Zvládly to jiné, proč ně ty? Neboj se :slight_smile:

laurinko, poslala jsem ti do interní pošty dotázek ohledně toho sociálního...docela mě to zaskočilo...ještěže máme mezi sebou někoho informovaného :slight_smile: Budu vděčná za jakékoliv informace :slight_smile:
23. říj 2009 ve 21:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.