• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
Krásný den holky,

laurinka22: jj, každá jsme jiná, doufám, že dorazí později :wink:. Jen mě to docela překvapilo už minulý cyklus, snažili jsme se intenzivně ve dnech 11 DC-16 DC a nic z toho nevzešlo a tento cyklus se mi potvrdilo, že já OVU asi opravdu nemám v těchto dnech...

Já jdu dělat obídek, kuře se špenátem a bramborem a pak jdeme nakupovat...
25. říj 2009 v 10:29  • Odpověz
avally. přesně tak, spíš se milujte podle chuti a nálady a zkuste třeba každý druhý, každý třetí den a nemusíš hlídat nic.......protože spermijky tři dny dokáží přežít, některé prý i pět.....ale na to už bych asi nespoléhala, to už je dost dlouhá doba, skoro týden
25. říj 2009 v 10:32  • Odpověz
ashlee: tak to jsem zvědavá, kdy mám tu ovulku já, pořád jsem si naivně myslela, že ji mám uprostřed cyklu :sweat_smile:
25. říj 2009 v 10:32  • Odpověz
laurinka: jj, uvidíme, tento cyklus chci testovat každý den, abych měla jistotu, že tělo funguje tak jak má a kdyžtak další cyklus už tomu necháme volný průběh...
25. říj 2009 v 10:37  • Odpověz
já jsem třeba ovulku nejlíp vypozorovala díky bazální teplotě. Teď už vím, že ji mívám 15 DC, ale někdy i později... A teď, když už se snažíme, začala jsem i testovat ovu testama...a vyšlo to napoprvý...sice to nedopadlo dobře, ale otěhotněla jsem. Takže je nejlepší podle mě třeba i různě kombinovat. Nebo jak píše Laurinka...nic nesledovat a prostě se tulit ob den nebo každý 3. den :slight_smile: Já tento měsíc možná už testovat nebudu, protože už vím, že ovulaci mívám a po půl roce měření vím i zhruba kdy...:slight_smile:

My jedem s manžou taky teď nakupovat a pak budu vařit plněné papriky s rajskou omáčkou :slight_smile:

U nás teda pořád mlha a hnusně :frowning2:
25. říj 2009 v 10:50  • Odpověz
Já souhlasím s laurinkou,já jsem takový lenoch,že bych na to zapomínala měřit si BT,tak my s manžílkem se budeme tulit 1-3den,když tam spermijky vydrží tak dlouho :slight_smile:.
Jinak všem přeji dobrou chuť a my jsme s manžílkem u mých rodičů na kachýnce.
25. říj 2009 v 11:05  • Odpověz
autor
ja bych taky zapomněla měřit bt kdybych nemela v mobilu nastavenou upomínku na rano
25. říj 2009 v 11:29  • Odpověz
já teda BT měřit zkouším tento měsíc, ale uvidíme, co z toho vykoukám.....a sleduju hleník a čípek, testy se mi nechtějí platit, vůbec netuším, kdy ovu mám, tak by se mi to pěkně prodražilo....na netu se dají sice koupit levněj, ale to už bych tento měsíc nestihla.....tak když to teď nevyjde, tak je kdyžtak objednám příští měsíc......ale snad to nebude potřeba....
25. říj 2009 v 11:50  • Odpověz
já měřím BT již 27 cyklus a můžu říct, že už to je taková samozřejmost - prostě ráno mě vzbudí budík, šoupnu tam teploměr, na pár vteřin hotovo (mám teploměr Hartmann Rapid). O víkendu měřím ve stejnou dobu - budík, šoupnu teploměr, vyndám a spím dál :slight_smile:
Laurinka.22 - určitě se zaregistruj na fertilityfriend.com nebo wunschkinder.net - protože z toho budeš víc moudrá - tam to totiž ovu ukáže samo. Dělat grafy v ruce by mě nebavilo a stejně bych asi těžko poznala kdy ovu byla. Takhle to prográmek dělá za mě a já s napětím koukám, jestli jsem se odhadla ovu stejně jako prográmek. Po pár měsících už v tom budeš zběhlá. Ty ovu testy jsem zkoušela jen tak z experimentálního důvodu před pár měsíci a dobrý, ukázalo se to, ale teda dát za 2 testy přes stovku je opravdu drahý špás. Nehledě na to, že je to dle mého méně přesné jak to měření (jedinou výhodu vidím v tom, že ovu testy ti ovu ukáží dopředu, kdežto měřením se to zjistí až zpětně).
Jo a ovu uprostřed cyklu - hahaha, já běžně ovuluji kolem 19.DC (cyklus tak cca 31 dní). Takže na to se opravdu spoléhat nelze.
25. říj 2009 ve 12:28  • Odpověz
sven: já jsem na wunschkinder, ale zatím mi to ovu nevyznačilo....
25. říj 2009 ve 12:39  • Odpověz
laurinka.22 - koukám, že jsi 12.DC, takže to má ještě čas :slight_smile:. Ono ti to po ovu ukáže až pár dní po (tak cca 3 dny). Pak sem hoď někdy odkázek na grafík, ať se můžem mrknout :slight_smile:
25. říj 2009 ve 12:43  • Odpověz
Já si BT neměřím,ani nepoužívám OT,ale na netu používám tabulky na plodné dny,ovulaci a kdy dostat MS,tak tady jsou nějaké odkazy:
http://www.plodne-dny-vypocet.cz/
http://www.miminka.cz/clanky/snazilky/tehotensky-kalkulator.html
http://www.moje-tehotenstvi.cz/index.php/tehotenska-kalkulacka
25. říj 2009 ve 12:53  • Odpověz
pajula - tyhle tabulky jsou ale hrozně nepřesné, protože počítají jen s "ideálním" cyklem s ovu někde uprostřed.
Nepočítají s nepravidelností cyklu či opožděnou či dřívější ovu. Takže orientačně jo, ale pro přesné měření to není. Já se řídit těmito tabulkami, tak v životě neotěhotním (s ohledem na mou pozdější ovu)
25. říj 2009 ve 13:08  • Odpověz
sven-to máš pravdu,ale já jak sem líná,tak si vybírám rychlejší možnosti,což jsou tyto tabulky nejjednodušší.
Dle tabulky mi vyšla OVU 12.10,a to jsme s manžílkem sexovali :slight_smile:,i 2 dny před a 2 dny po,tak uvidíme,MS ještě nedorazila :slight_smile:.
Já jsem si vždy myslela,že OVU mám takový týden a co zjištuji,tak je to jenom jeden den????!!! Kdo se do něho má trefit,že?,když mám nepravidelnou MS a OVU nemusí být vždy uprostřed:frowning2:,ach jo.
Jsem z toho nějaká zmatená :confounded: .
Naše maminy si žádné OVU testy či měření BT nedělali a také otěhotněli :slight_smile:)),tak to musí jít i bez OVU testů a meření BT.
25. říj 2009 ve 13:16  • Odpověz
avally- já mám MS taky přesnou - 28 dní, a musím říct, že tenhle měsíc jsem zkusila poprvé ovu testy a vyšli mi pozitivní 17,18 den cyklu, tzn, úplně mimo všechny ty tabulky co jsou tu uvedeny. Ale co mě těší nejvíc je, že to vychází na víkend,tudíž máme s manžou šanci za pár měsíců snad počít i toho potomka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
25. říj 2009 ve 13:17  • Odpověz
sven, jsem 13Dc, ale i tak se můžem snažit průběžně, fakt nebudu se sexíkem čekat na ovu.....ale BT to fakt ukáže až zpětně, já ji měřím jenom tak, jinak je pro mě teď spíš důležitější ten hleník a číipek, podle toho se to pozná dopředu snad.....
25. říj 2009 ve 13:28  • Odpověz
jojo, já nejsem zastáncem toho sexovat jen když předpokládám ovu - probůh to ne! :astonished: Já jsem vžycky měřila spíš pro poznání těla (v době, kdy jsme o dítěti ještě ani nemluvili). A tady mě několikrát měření "zachránilo" od panikaření a zbytečného testování (to, když se mi ovu šoupla "z ničeho nic" o týden). A díky měření jsem věděla, že se nic nedělo a že z toho těhu být nemůžu ani náhodou, tak jsem byla v klidu.
25. říj 2009 ve 13:32  • Odpověz
holky, to průběžné sexování Vám můžu jen závidět, můj manža je přes týden pryč, takže nám zbydou jen ty víkendy, ale je fakt, že po 5denní je to i o to hezčí, oba se moc těšíme a užíváme si jeden druhého mnohem víc :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

No nic pokrmím malé dravé zvířátko a vyrazíme na prochajdu, je tam nádherně, tak si užijem i s tatínkem krásnej den :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
25. říj 2009 ve 13:38  • Odpověz
zolik - já taky sexuju jen o víkendu, takže nejsi sama :slight_smile: A musím potvrdit, že je to moc hezké a vždycky na to máme chuť oba :slight_smile:
25. říj 2009 ve 13:40  • Odpověz
Někdy jsem na tom stejně,sexování jen o víkendu,manža převážně dělá noční.
Ty dny kolem OVU,to jsem byla doma s angínou,tak jsme toho s manžou využili:slight_smile:.
Sexovat pouze o OVU,mi připadá divné :confounded: ,když máme chuť na sex oba,tak si to užijeme,žádné myšlení na mimi atd.nebo sexovat jen proto,že mám ovulace a nutit manžu,že teď zrovna může :slight_smile:.

Jíte něco na podporu těhotenství a udržení plodu? Já jím listovku.
25. říj 2009 ve 13:53  • Odpověz
no sexovat jen dva dny o ovu, by bylo dost málo a o dost by jsme přišly ne? :dizzy_face: :dizzy_face:

tak a teď už vážně jdem, pa nakouknu snad večír

a jak tak koukám jsme na tom s tím víkendovým milováním dost podobně, ale Sven jsem ráda, že se mnou držíš partu a nejedu v tom sama :grinning: :grinning: :grinning:
25. říj 2009 ve 13:58  • Odpověz
Dnes jsem 35 DC,za jak dlouho můžu měřit? kolik dní DPO by to mělo být?
Někde jsem četla,že můžu až tři týdny od styku?
25. říj 2009 ve 14:05  • Odpověz
Myslím jen na sex,pardon,to mělo být od OVU?
25. říj 2009 ve 14:08  • Odpověz
pajula - teď jsem asi natvrdlá - jak to mysíš s tím měřením? Jako kdy máš začít měřit neb jak to myslíš?
25. říj 2009 ve 14:17  • Odpověz
sven: Já už nevím,co píšu :dizzy_face: ,myslela kdy si můžu udělat TT,jsem dneska 35DC,MS nedorazila ještě?Když budu věřit tabulce,tak jsem OVU měla 21DC-tj 12.10.,tak za jak dlouho od OVU si můžu udělat TT?Někde jsem četla že až za 21 dní DPO?
25. říj 2009 ve 14:24  • Odpověz
Aha, tak už to chápu. Záleží na tvém předchozím cyklu, resp. cyklech jestli už "meškáš". Respektive pokud bys měřila BT, tak víš, jak dlouhou máš luteální fázi (doba od ovu k menstruaci). Luteální fáze je totiž +- každý měsíc stejná (tzn. , že cyklus může být různě dlouhý - resp. ta fáze do ovu, fáze od ovu (luteální) bývá +- stejná.)
Jinak na testech píší ,že v den vynechání menstruace, někde píší i dřív (záleží na citlivosti testu). Já jsem testovala cca 3 dny poté, co měla MS dorazit - a mrkni do alba, jakého jsem měla "ducha". Některým holkám se // čárky ukáží ještě před MS. Ovšem otázka je, zda tohle rané testování má smysl (může se tam něco "zašprcnout" a nepovést a odejít a projevilo by se to jako MS o chvilku opožděná). Pokud bys netestovala, tak o tom ani nevíš a nemusíš se zbytečně trápit. Záleží na každé znás, jak to cítí a jak moc chce to vědět i s rizikem, že čárky budou slábnout a MS přijde.
Takže shrnuto a podtrženo - čím déle vydržíš s testováním, tím je větší pravděpodobnost, že čárka už bude pěkně silná. Ovšem vydržet to je už otázka druhá :slight_smile:
25. říj 2009 ve 14:42  • Odpověz
No,právě vydržet netestovat :slight_smile: .
Zatím nemám žádné příznaky,že by MS měla přijít,tak uvidím :slight_smile: příští týden,když nedorazí MS.Jen mám poslední dobou hroznou žravou,pořád do sebe něco soukám,a hlavně ráno,to mě bolí bříško,dokud se nenajím :slight_smile:,jinak sem dřív nikdy nesnídala :slight_smile:
25. říj 2009 ve 14:59  • Odpověz
Ještě něco,jsem asi blbá,ale jak tady někteří píšou,že si hlídají hlen a čípek,to jako jestli je čípek zvětšený?
Já mám pouze teď bílý hustý výtok!
25. říj 2009 v 15:01  • Odpověz
autor
podle čípku se to poznat neda
25. říj 2009 v 15:07  • Odpověz
pajulo, já sleduju i hlen a čípek. Musím ale říct, že když jsem začínala měřit a zároveň si seldovala čípek, tak jsem tomu moc nerozuměla. Až teď to dokážu poznat. A teď blížící se ovulku poznám i podle čípku, který úplně změkna...asi jako ret a skoro se na něj nedá dosáhnout a je otevřený. Takže já opravdu poznám teď už i blížící se ovu podle čípku. Potom se totiž uzavře, začne zase tvrdnout a prodlouží se (až do menstruace, kdy se znovu otevře). Co se týká hlenu, tak tam je to u mě horší. Já spíš nepoznám podle hlenu, protože klasický bílkový hlen jsem nebyla schopná vždycky zaznamenat, takže na hlen se moc neohlížím. Tam to funguje tak, že po menstruaci není skoro žádný...postupně se začíná objevovat krémovější, pak vodnatější a před ovulkou ten bílkový (jako vaječný bílek). V něm se mohou ty spermijky nejlíp udržet a přežít. Proto taky ten bílkový hlen je důležitý, protože v něm spermie dokážou přežít právě i několik dní.
25. říj 2009 v 15:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.