• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
No takže rad bylo hodně a musím říct, že se asi budeme muset s kamarádkou ještě sejít několikrát, abych to vstřebala :slight_smile: Probíraly jsme spíš to, že studuju a jestli mám školu přerušit nebo studovat individuálně, jestli si myslí, že se to dá zvládat a tak a že na mě padla deprese zodpovědnosti, zda to zvládnu ... no normálka :slight_smile:

Nicméně diskutovaly jsme o kočárcích. Já se živila jako chůva pro lidi na vysoké noze (diplomati, majitelé realitek a tak) a pracovala jsem i s třeba půlročními dětmi, takže nějakou představu mám a právě to, jaký kočárek koupit mě napadlo jako první :slight_smile: "Moje" poslední děti, které jsem hlídala téměř 24hod denně i o víkendu - maminka si je pořídila jako módní doplněk :frowning2: - byly dvojčata a měly ten kočárek s kolečkama s kloubem vepředu. Byl za strašně nechutné peníze, ale nepřišel mi nějak extra skvělý. Diskutovaly jsme právě o kolečkách - zda otočné či ne. No a v mém případě - aktivní styl života, chodíme na hory, do přírody a tak. určitě ty rovné. Otáčecí jsou sice fajn, že člověk nemusí při každé zatáčce kočár nadzvedávat a otáčet, ale to je tak asi všechno. Celkově kočárek i s miminkem váží kolem 15-20kg a udržet ho tak, aby jel rovně na českých chodnících v dezolátním stavu, je fakt lepší než posilovna. Člověk to musí pořád jakoby vyrovnávat, nedá se tlačit ani na chvíli jednou rukou.. Navíc do nerovného terénu to není absolutně, takže ani lesní cestičku nezvládnete samy bez toho, aby vám někdo nadzvednul a nesl předek kočárku, kde jsou ty kola s kloubem.
Určitě kola nafukovací, páč plastová se brzy sjedou a nejsou tak pohodlná pro bejbátko.
Mě zajímala ještě barva - nelíbí se mi růžové, modré a tak, jsem spíš pro neutrální, přírodní barvy - hnědá, zelená, černá s bílou a tak - takže mě zajímalo, zda to na miminko nepůsobí nějak depresivně, když je třeba v černém kočárku s bílýma kytičkama :slight_smile: a prý ne :wink:
Jo a hlavně - KOUPIT MONITOR DECHU A TEPU - sice to je poměrně drahé, ale za život dítěte a váš klidný spánek to rozhodně stojí :slight_smile: Kamarádka právě říkala, že tak do roku Vojtíška nemohla vůbec spát, že pořád kontrolovala jestli dýchá, dloubala do něj, zda se hýbe a tak :grinning:
Jdu snít na dětské online shopy :sunglasses:
27. říj 2009 v 09:04  • Odpověz
MS = menstruace
DC = den cyklu
1.DC = 1. den poslední menstruace
DPO = dní po ovulaci
1.DPO = den následující po ovulaci

daee................ 28 let.............. 4 snažení / 5.10. našla //
didi21............. 24let............... 1 snažení / 13.10. našla //
sven................ 31 let ............. volný průběh pár měsíců / 17.10. našla //
berucka.......... 28let............... 1 snažení / 17.10. našla //
vanilkaa.......... 27let............... 1 snažení / 24.10. našla //

pajula............. 27 let.............. 1 snažení / 37DC (poslední cyklus 35 dní)
nathali............ 21 let.............. 5 snažení / 34DC (poslední cyklus 19 dní)
luucanka......... 23 let.............. 1 snažení / 32DC (poslední cyklus - HA)
bibiska1.......... 30 let.............. 4 snažení / 28DC (poslední cyklus 30 dní)
luca83............ 26 let.............. 1 snažení / 26DC (poslední cyklus 30 dni)
majdalena....... 27 let.............. 3 snažení / 23DC (poslední cyklus 27dní)
mirucha84...... 25 let.............. 2 snažení / 21DC (poslední cyklus 30 dní)
zolik............... 27 let.............. 1 snažení / 20DC (každá MS 28 dní)
avally............. 30 let.............. 3 snažení / 18DC (poslední cyklus 28 dní)
zuzka111........ 27 let.............. 6 snažení / 17DC (poslední cyklus 31 dní)
ashlee............. 25 let.............. 2 snažení / 15DC (poslední cyklus 28 dní)
taggy.............. 22 let.............. 1 snažení / 15DC (poslední cyklus 50dní)
laurinka.22..... 22 let.............. 1 snažení / 15DC (poslední cyklus 28 dní)
maciol............ 29 let.............. 2 snažení / 15DC (poslední cyklus 27dní)
jinjin............... 26 let.............. 2 snažení / 11DC (poslední cyklus 28 dní)
jankabry......... 23 let.............. 1 snažení / 10DC (poslední cyklus 27dní,obyč.31)
vecernice........ 30 let.............. 2 snažení / 8 DC (poslední cyklus 26 dní
katulline......... 23 let.............. 2 snažení / 7 DC (poslední cyklus 30 dní)
vitaminka....... 28 let.............. 1 snažení / 7 DC (poslední cyklus 35 dní)
dujinka........... 24 let.............. 2 snažení / 7 DC (poslední cyklus 41 dní )
daschiki.......... 25 let.............. 2 snažení / 5 DC (poslední cyklus 35 dní po samovolném potratu)
charlott........... 24 let.............. 2 snažení / 4 DC (poslední cyklus 28 dní)
makinecka...... 26 let.............. 2 snažení / 4 DC (poslední cyklus 28 dní)

_____________________________________________________________________________________
Holky s delším cyklem než 40 dnů

beruska31....... 30 let.............. 1 snažení / 51DC
janai85........... 24 let.............. 7 snažení / 45DC (poslední cyklus 28 dní)
maxi.smile..... 25let............... 1 snažení / 43DC (poslední cyklus 28 dní)

Poslední pokus.
Všem se omlouvám, že je tu tak přetabulkováno, chtěla jsem, aby jsme to tu měly pěkné.
27. říj 2009 v 09:05  • Odpověz
:slight_smile: To jsou zajímavé informace! To se bude hodit, musíš z kamarádky vyzvědět co nejvíc :grinning:, ať se můžeme poučit :slight_smile:
27. říj 2009 v 09:07  • Odpověz
Hmmmmmmmm Jankabry...jsem zvědavá na další pokračování.
Monitor dechu rozhodně pořídíme, kočárek jsem zatím moc neřešila, ale líbí se mi taková ta kombinace hluboká korbička, sporťák a autosedačka....
27. říj 2009 v 09:13  • Odpověz
Daee, máš vyhlídnutý už nějaký konkrétní? Že bychom se podívaly?

Holky, my teď s manželem asi začneme řešit bydlení, ale můžu Vám říct, že už teď mi stoupají vlasy hrůzou na hlavě...:frowning2: To bude tolik zařizování ! Navíc ty peníze :frowning2: Jsem z toho úplně zdeptaná. Bude to docela záhul...
27. říj 2009 v 09:16  • Odpověz
Dashiki, když já třeba nevím, jestli je lepší čtyřkolka nebo tříkolka - kvůli stabilitě. Taky mě zajímaly ty kola, to už tu Jankabry psala - vzhledem k našemu stylu života (pes, výlety, les) rozhodně nafukovací.Ale holky, co když třeba píchnu? Má to někde schovanou rezervu ? :grinning: :grinning: :grinning:
Ale zase nechci nějaký vyloženě terénní obrněný transportér na mimi. Chtěla bych, aby pořád vypadal jako kočárek...
A pak rozhodně přední kola s možností aretace...

Dashiki....a pořád hledáte byteček nebo už manža přistoupil na domeček? My řešili věci kolem bydlení nedávno (myslím papírování) a byla to hrůza, teď nás ještě čeká rekonstrukce a toho se taky děsím. Všechno to vybrat a zařídit a naplánovat, aby mimi už přišlo do nového...
27. říj 2009 v 09:23  • Odpověz
Daee: no, my ten byt...a budeme rádi, když financema dosáhneme na 2+1 maximálně nějaký hodně starý 3+1 :frowning2: Máme teď takovou složitou životní situaci a neměli jsme ani žádný stavebka...takže začínáme úplně od nuly...:frowning2: Jsem z toho už několikátej den pěkně zdrblá. Jenže víme, že to chce začít řešit...Bydlíme v podnájmu a už ej to neúosný..Bydlíme v 1+kk, což se prostě už po 5 letech nedá...chtěli bychom svoje, už kvůli mimískovi...tak uvidíme jak to půjde :frowning2:
27. říj 2009 v 09:27  • Odpověz
Tak něco málo ke kočárkům co mám načteno, příp. osobně vyzkoušeno na dětech kamarádek.
S trojkolkou zkušenosti nemám, ale měla jsem tu čest jezdit s kočárky čtyřkolovými s předními otočnými kolečky i s kočárkem klasickým. Do města je ten s otočnými kolečky paráda, super se s tím manipuluje i jednou rukou, otočíte je na místě, takže třeba do "zácpy" na chodnících či v obchodě dobré. Výhodou je, že dnes ta otočná kolečka jsou zaaretovat, takže je máte napevno. Takže kočárek má výhodou obou - jak čtyřkolového s pevnými kolečky, tak zároveň s otočnými.
Nevím jak moc je to dobré do terénu a jak moc se ta aretace "vykloktá". Bez aretace bych určitě nechtěla, protože jsem si odzkoušela, že třeba táhnout kočárek za sebou (třeba kvůli sluníčku) s volnýma kolečkama absolutně nejde, protože za vámi "plave" a nedá se řídit.
Monitor dechu je určo dobrá věc, ale záleží na každé mamině - pokud je miminko veliké a nemá žádné problémy, tak není zas tak třeba - to vám jistě řeknou v porodnici, zda by vám ho doporučili či ne. Jsou dva druhy - deskový, co se dává do postýlky pod matraci a nebo přenosný, taková malá krabička, co se miminku přidá na plínu na bříško. Občas monitory umí dělat falešné poplachy, které jsou pro některé maminy horší, jak kdyby monitor neměly - ale je to individuální. Spousta porodnic či různých firem či centrer monitory půjčují - kamarádka měla půjčeno z porodky - jedna základna + 2 desky a na půl roku platila 1.000,- Kč, takže si myslím, že to není špatné.
27. říj 2009 v 09:34  • Odpověz
Dashiki - budou to asi nervy, to si nebudem nalhávat, že ne. Ale ber to tak,že je to obecně pro většinu lidí největší životní investice, takže to prostě nebude nijak snadné se rozhodnout, všechno naplánovat a zrealizovat.
Vidím tu kolegu (kupuje si řadovku na klíč v Rosicích), jak pořád jen běhá a zařizuje a dokládá a potvrzuje (strašná byrokracie).
Pak kolegyni, která si kupuje s přítelem zrekonstruovaný mezonet v Brně a taky už měli být rok nastěhovaní a houby, stavba ve skluzu. Stěhují se v listopadu se zpožděním 13měsíců.

Jéé, ale nechtěla jsem tě děsit - jen že v tom nejste sami, spousta lidí se s tím úspěšně poprala a Vy určitě taky...dřív nebo později najdete byteček v Blansku na který dosáhnete a který Vám bude vyhovovat. Určitě jo, jen to bude chtít asi čas. Nebo máte už něco vyhlídnutého?
27. říj 2009 v 09:36  • Odpověz
Ahoj holky, preju dneska pekny den:slight_smile:

Vanilkaa: moc, moc gratuluju:slight_smile: Je to moc fajn vedet, ze se dari i na prvni pokus:slight_smile:

Holky, taky jsme ted resili bydleni, kupovali jsme vlastni byt a musim rict, ze si myslim, ze pokud muzete rozhodne to vyreste pred mimcem nebo to nechte zarizovat nejakeho financniho poradce. Byly to docela nervy, hypoteka, pravnik, realitka prodavajicich, nervy s terminama, bankou, administrace... Jsem rada, ze je to za nama...
daschiki: neboj se toho, ze treba dosahnete jen na mensi bytecek, i mensi vlastni je lepsi nez pronajem v 1+kk. Ve 2+1, pokud to dispozicne nejak vyjde se da fungovat klidne i se 2malyma detma. My jsme taky kupovali 2+1 a hodlame tam vydrzet aspon 10let. Casem bychom predelali (zmensili) loznici na detsky pokojicek a spani vyresili nejakou zvysenou vestavbou postele u stropu v obyvaku. Vubec bych si nelamala hlavu s tim, jestli si koupite mensi bytecek, hlavne, ze budete davat penizky do sveho... Samozrejme, ze se da zit s miminkem i v pronajmu, tim to nechci hanet holkam, co to takhle maji, da se to nejaky rok vydrzet a postupne prejit do vlastniho, ale je fakt, ze na materske se snizuje prijem rodiny a tim padem pak dosahnete na mensi uver nez pred detma. My jsme to udelali tak, ze jsme si splatky nechali nastavit tak, abychom to pak utahli i na pripadne materske a porad nejak normalne mohli fungovat. Ale je fakt, ze uz jsme celkem penize do zacatku meli...
27. říj 2009 v 09:41  • Odpověz
Sven: ty máš už nějaké tipy na kočárky, co se ti líbí nebo ti je někdo doporučoval? Myslím konkrétní značku....že bych se koukla na net a začala se v tom pomalu orientovat :slight_smile:.
Jedna kamarádka mi říkala, že 3kolku nikdy, že je málo stabilní...ale nevím, jezdí jich po ulicích spousta (časem asi nějakou maminu zastavím a vyzpovídám :slight_smile: )
27. říj 2009 v 09:41  • Odpověz
dasachiki - neboj, bytecek najdete. je okolo toho spousta papirovani, zarizovani, rozcilovani, ale zase to za to stoji. a sice se clovek treba zadluzi az do duchodu :astonished: ale porad lepsi nez davat penize za najem, a stale nemit nic vlastniho :slight_smile:
27. říj 2009 v 09:42  • Odpověz
Dobré ránko, tady se to teda po ránu hnedka rozjelo :grinning:

holky co se kočárků týče, měla jsem toho coby mamina s kamarádkama možnost vyzkoušet povíce a můžu taky přispět se svými postřehy.

KOčárky vybírejte podle toho jaký je váš životní styl - sport, město atd. A od toho se odrážejte,

Já chtěla kočárek sportovní nejlíp trojkombinaci s nafukovacíma kolečkama, plastové jsou opravdu naprd a hrozně rachtaj.Přední kolečka jsou lepší ty aretovací, v létě se s nima otočíte na místě, v obchodákách atd, pokud jste v lese, kořeny, výmoly, sníh, zaaretujete a jedete dál. Je to mnohem lepší. Důraz dejte i na váhu kočárku. Protože v momentě kdy bude prcek ve sporťáčkua sám bude mít 13, 14 kg a dalších 15 kg kočár, nadřete se až hrůza. Kor jestli nežijete na rovině. Dobré jsou kočíky s přehazovací rukojetí, ale není to to nejdůležitější. Dobré jsou kočárky co mají sklopnou stříšku na sporťáčku, nefouká tam, nesněží, je to dobré proti slunku. :wink: Toť asi moje prvotní postřehy.
Jinak doma mam trojkolku - jezdí se mi s ní dobře, ne všechno má vychytané i nějaké drobné chybky se tam našly, ale vychytaly se. TeĎ ho sice budu prodávat, protože jsem si zamilovala ještě jeden ale nějak se mi zase s tím prvním nechce loučit. Na spoustu vychytávek stejně přijdete až v provozu.

Nad kočárkama jsem v těhu strávila spoustu času, tak kdyby jste se chtěl někdo na něco zeptat, pokud budu vědět ráda poradím. V těhu to bylo moje hobby :grinning: :grinning:
27. říj 2009 v 10:09  • Odpověz
JO a co se týče značek - kamarádka je moc spokojená s X landerem - jediná chybka - polohování zádové opěrky - musí se lézt pod kočár,

já mám doma jane slalom pro fajn se mi s ním jezdilo ten roček a půl. Výhoda - dlouhá zádová opěrka -.pro vysoké a mohutné děti, ruční brzda, aretovací kola. Malá ve 20 měsíci v něm má spoustu prostoru, hluboká korba též prostorná. MOžnost nasadit autosedačku nacvaknutím na kočár, je to hned, nemusíte používat žádné adaptéry nic

a teď jsem si pořídila casual s4 - Je menší kratší zádová opěrka - malá má 83 cm a ještě se do něj vejde v poho, ale je to tak do 2 let, víc asi ne. Aretovací přední 2 kolo, brzda, Fajn pláštěnka malá skladná, vyklapovací všechna kola, výhoda do malého auta, :wink: Nevýhoda - pro větší děti - po ročku a půl to pro ně nebude!!!

pak je možnost kombinace koupit na ten zbytek nějaké fajné golfáčky - skladné lehké a děti už dost ťapou, takže postačující
27. říj 2009 v 10:15  • Odpověz
daee – ono těch kočárků je příšerná spousta a tzv. ideální kočárek neexistuje. Každá maminka je jinak náročná, má jiný životní styl, preferuje různé věci, bude s ním jezdit v jiných podmínkách, musí vzít v potaz, zda ho bude sama vláčet po schodech, zda s ním bude jezdit hodně z prudkých kopců (to je pak dobré mít ruční brzdu na madlu atd.). Já jsem si vozila Maxi-cosi (jako dobrý, ale 20 tis. za kočár je na mě moc). Pak dvě kamarádky mají Firkon (sice polský, ale myslím, že nepatří k nejhorším) – tam je dobrý poměr cena x výkon. Mrknout na ně můžeš třeba sem www.batolatko.cz – tam toho mají hroznou spoustu (myslím, že jsou přímo distributoři). Kamarádky ho nemají dlouho, takže úplně objektivní informace nemám, jistě je na nich spousta chyb, ale který kočár je nemá, že? Jedna z nich má klasický čtyřkolový a druhá má čtyřkolový s těma hýbacíma kolečkama vepředu.
S tříkolkou jsem nikdy nejezdila, ale zdá se mi poněkud nestabilní – třeba nastupování na eskalátory si s tím moc nedovedu představit či sjíždění z vysokého chodníku. Ale je spoustu mamin co ho má a taky to zvládly. Jde o vkus a co od kočárku požaduješ.
Já osobně jsem ještě konkrétně o ničem nepřemýšlela, ale líbí se mi typ klasických kočárků s houpáním – dnešní „moderní sportovní“ kočárky se nehoupou rukojetí shora dolů, ale „grglají“ se do strany – protože absolutně nehoupou – (třeba zrovna ten Maxi-cosi). Firkon houpací je (čtyřkolový) – ten s těma otočnýma kolečkama spíše ne – ty přední nejsou odpružená. Takže tím, že se mi líbí klasika, tak u mě zatím vede Inglesina a ještě víc než ta se mi líbí Roan Marita (sice je to polák, ale dle ohlasů v diskuzích to není špatný kočárek, krásně houpe a má velkou korbičku) a taky se mi móoooc líbí – mají úžasný vzory.
Ono korbičky jsou problém – ty moderní kočárky je mají hrozně mrňavé, takže tam dítě narozené na jaře na podzim a v zimě s fusakem nenarvete ani náhodou. Ten Maxi-cosi nepatři k nejmenším, přesto prcek v 7 měsících byl tam jen tak tak (a to byl přikrytý zatím jen dekou, fusak nebyl třeba – a už mu skoro koukali nohy ven (je pravda, že je to „kus“ chlapa :slight_smile:.
Praktické mi přijde nacvakávání autosedačky na kočárek (ideální třeba do krámu, šup dup rychle, k lékaři a tak. Na nějaké dlouhé vožení to není – ony by ty děti v těch vajíčkám neměly trávit moc dlouhou dobu).
Jinak z těch dražších kočárků si myslím chválí kočárek Teutonia..
Kočárky se převážně dělají jako kombinace (hluboký, autosedačka, sporťák). Ale většinou ty sporťáky nejsou u těch kombinacích tak dobré (už jen proto, že jsou hrozně těžké). Takže většina mamin je ani nepoužije, protože ten sporťák je moc „tank“ a většinou si maminy pořizují lehké, snadno manipulovatelné golfky.
V sekci výbava je hrozná spousta diskuzí o kočárcích. První co je asi při výběru důležité je si napsat co od kočárku čekáš a kolik jsi do něj ochotna vrazit. Pak ještě popřemýšlet, zda ti stačí kočárek „z druhé ruky“ nebo chceš nový. No a pak jen vybírat, hledat po netu, srovnávat a šetřit korunky :slight_smile:.
Takže asi tak. Doufám, že jsem vás moc nezahltila :slight_smile:.
27. říj 2009 v 10:20  • Odpověz
Ahojky holky,
tak se mi povedlo vás dočíst......
ještě se vrátím ke včerejšku:
zolik: já nezoufám, teprve se začneme snažit, až dojde ovu - poprvé, takže teď je to spíš takové krásné období prvního pokusu......
a k těm mimčám - monitor dechu bych koupila každopádně, to je důležité a taky kvalitní autosedačku. a kočár budem vybírat jednak podle parametrů, které s manželem uznáme za vhodné a taky podle vzhledu - někdo může oponovat, ale pro mě je důležitý i vzhled a váha. s dítětem budem jezdit převážně ve městě, po asfaltu, v přírodě maximálně po panelovce a myslím, že ani to ne, takže kolečka nemusíme moc řešit. radši bych brala čtyřkolku, zatím máme vybraný abc 4 tec. Tak uvidíme, je menší, ale my budem mít malé dítě, žádného obra v rodině nemáme a sami nejsme tlustí a vysocí, takže by nám mohl stačit. má otočná kolečka, odpružení a vzhledově se nám líbí hodně. ale to je ještě daleko, nejdřív je potřeba si mimi pořídit....
27. říj 2009 v 10:27  • Odpověz
souhlas - monitor dechu výborná věc - měli jsme ho na Terinku a využívali jsme ho cca do 14 měsíců, i když byla potom už ve svém pokojíčku, měla jsem klidné spaní že dýchá a je v pořádku :wink: Je to investice do zdraví a do klidu rodičů

Laurinko - s tím že budeš mít malé dítě bych nepočítala. Já si to říkala též. U nás měli všeci s bídou 3 kg a to s odřenýma ušima naše malá měla při porodu 3710 g jsem zvědavá na druhé :unamused: :sweat_smile:
27. říj 2009 v 10:43  • Odpověz
Jen si opravuji DC,jsem dnes 36DC

Jinak gratuluji vanilce ke //.

MS = menstruace
DC = den cyklu
DPO = dní po ovulaci

sven................ 31 let ............. volný průběh pár měsíců / 17.10. našla //

pajula............. 27 let.............. 1 snažení / 36DC (poslední cyklus 35 dní)
nathali............ 21 let.............. 5 snažení / 34DC (poslední cyklus 19 dní)
bibiska1.......... 30 let.............. 4 snažení / 28DC (poslední cyklus 30 dní)
luca83............ 26 let.............. 1 snažení / 26DC (poslední cyklus 30 dni)
avally............. 30 let.............. 3 snažení / 18DC (poslední cyklus 28 dní)
ashlee............. 25 let.............. 2 snažení / 15DC (poslední cyklus 28 dní)
taggy.............. 22 let.............. 1 snažení / 15DC (poslední cyklus 50dní)
maciol............ 29 let.............. 2 snažení / 15DC (poslední cyklus 27dní)
jinjin............... 26 let.............. 2 snažení / 11DC (poslední cyklus 28 dní)
jankabry......... 23 let.............. 1 snažení / 10DC (poslední cyklus 27dní,obyč.31)
katulline......... 23 let.............. 2 snažení / 7 DC (poslední cyklus 30 dní)
dujinka........... 24 let.............. 2 snažení / 7 DC (poslední cyklus 41 dní )
daschiki.......... 25 let.............. 2 snažení / 5 DC (poslední cyklus 35 dní po samovolném potratu)
charlott........... 24 let.............. 2 snažení / 4 DC (poslední cyklus 28 dní)
makinecka...... 26 let.............. 2 snažení / 4 DC ( poslední cyklus 28 dní)
27. říj 2009 v 11:32  • Odpověz
holky, tak to jsou rady nad zlato...Děkuju...asi si to budu muset pro pozdější účely vytisknout, protože pak bych už nevěděla, kde to v té naší diskuzi hledat....To je moc dobře, že člověk může s Váma prodiskutovat od ovulačních testů přes bydlení až po kočárky :slight_smile: Děkuju za všechny informace, bude se to moc hodit!

Pokud jde o to bydlení, je to opravdu náročný a je to velký životní krok...Takže už několikátý den nespím...myslím, že nám to ještě několik měsíců bude trvat...Ale už se těším, až budu ev svýma budu si moct aspoň něco přivrtat na stěnu...nebo koupit vlastní ledničku...Kéž by už to bylo za námi a vše bylo v pořádku...
27. říj 2009 v 11:39  • Odpověz
zolik: jo, ale ono je to dost dané i tím, jak jsou velcí rodiče a prarodiče - naši jsou malí a štíhlí, my s miláčkem taky, já mám 44kg.....ale to jsou jen úvahy.....
27. říj 2009 ve 12:05  • Odpověz
Laurinko - no tak to těch Tvých 44 kg měla tak na základce. S tvojí štíhlounkou postavou opravdu nějakého drobínka do bříška. Já jsem taky prcek ale těch kil mám na sobě podstatně víc :stuck_out_tongue_closed_eyes: a porod byl pro mě rychlovkou i přes větší váhu a hlavně velkou hlavu miminka
27. říj 2009 ve 12:24  • Odpověz
autor
MS = menstruace
DC = den cyklu
DPO = dní po ovulaci

pajula............. 27 let.............. 1 snažení / 36DC (poslední cyklus 35 dní)
ashlee.............25 let ..............2 snažení / 14DC (poslední cyklus 29dni)
makinecka...... 26 let.............. 2 snažení / 4 DC (poslední cyklus 28 dní)

_____________________________________________________________________________________
Holky s delším cyklem než 40 dnů

beruska31....... 30 let.............. 1 snažení / 51DC
janai85........... 24 let.............. 7 snažení / 45DC (poslední cyklus 28 dní)
maxi.smile..... 25let............... 1 snažení / 43DC (poslední cyklus 28 dní)
27. říj 2009 ve 13:17  • Odpověz
autor
ahoj holky :slight_smile:
27. říj 2009 ve 13:18  • Odpověz
laurinka.22
44kg? Ty jo a kolik měříš?Já mám 180cm a 65kg a celý život mě podezřívají, že jsem anorektička :grinning:

Tak holky já mizím na tu preventivku na gyndu a na prsa, tak na mě myslete, ať mi nic nenajdou, všechno je v pořádku a můžeme se začít snažit s požehnáním lékařů :slight_smile: zatím páčko
27. říj 2009 ve 13:52  • Odpověz
jankabry - držím pěstičky ať je vše v pořádku a vy se můžete s radostí vrhnout do snž :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
27. říj 2009 ve 13:54  • Odpověz
ja mam tiez 44 kg a 158 cm, teraz som konecne pribrala aspon dve kila.... no a podozrievali ma tiez ci nahodou netrpim anorexiou
27. říj 2009 ve 13:56  • Odpověz
jankbary - drzim palce, at je vse ok, a muzete se do toho hned pustit :slight_smile:
27. říj 2009 ve 14:16  • Odpověz
vanilkaa: gratulujem k úspechu :wink:

inak, k tým kočíkom, ja už mám jasno - jedine "bugaboo cameleon" Ja viem, stojí hrozné peniaze, ale má neprekonateľné výhody, je ľahký a super ovládateľný. Inštruktážne videá sú aj na youtube, tak kto nepozná, juknite na to :wink:
27. říj 2009 ve 14:26  • Odpověz
zolik: já měla na základce tak 38kg :grinning: :grinning:
jankabry: málo, mám 159cm......ale my to máme v rodině, mamka má 43 let, měří jak já a váží tak 52kg......
jednou jsem měla 53kg a byla jsem hrozně tlustá - na svou výšku.....a během roku jsem to shodila na těch 44, aniž bych cokoli pro to udělala, naopak čím víc jím, tím míň přibírám - tuto váhu už mám tak rok a nehne se.......jím hodně, spoustu masa, nezdravé věci, sladkosti.....a nepřiberu a nepřiberu......takže anorexii nemám
jankabry: a dej vědět, jak jsi dopadla u doktora, já tam jdu přesně za týden - na preventivku...
vitaminka: tak to jsme na tom stejně co...
27. říj 2009 v 15:09  • Odpověz
laurinko, tak já měřím stejně jak ty...nebo možná o cenťák víc. Já mám 159 cm, jenže mám opačný problém - já zas ne a ne zhubnout :frowning2: Jako nejsem tlustá, ale mám 59 kg a nesjem taky spokojená. Ještě 5 let zpátky jsem mívala 49kg a cítila jsem se mnohem líp. Velkou mírou se asi bude podílet štítná žláza :frowning2: Já bych těch tvých 44 kg brala...:slight_smile: Každý chce to, co nemůže mít...

jankabry - držím pěsti a pak dej vědět, jak dopadlas.

Holky, já jsem půl dne žehlila a úplně padám únavou :astonished: :rolling_eyes:
27. říj 2009 v 15:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.