• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
Dobré ránko všem :slight_smile:

laurinka - držím palce ať u Dr. dobře pochodíš
(jo a to s tím hermelínem jsem ani nevěděla...tak já ho vyřadím z jídelníčku :frowning2: )

maciol - k té adelince...včera tu psala, že se přesouvá do diskuze snažení od listopadu....tak možná je zbytečné ji k nám do tabulky dávat...
3. lis 2009 v 08:05  • Odpověz
krásné ráno holky :wink: !

laurinka:
No mi stoupla teplota také jen o 0,2°C, ale četla jsem, že to je normální, navíc mi před tím ukázkově klesla a dneska jí mám 0,2°C více než normálně. Já k tomu používám ovutesty, takže to mám potvrzené a souhlasí to. Viz moje křivka o stránku zpět. Takže bych se nebála, že neovuluješ :wink:

Já ráno kontrolovala čípek a nemohla jsem nahmatat tu otevírací část, je měkký .. Nicméně v době ovu potvrzené testy, sledováním hlenu a teploty, byl měkký a jasně otevřený, jen prostě šel nahmatat. Teď ne... Na FF čtu, že to je normální, že někdy v těle zůstane trošku estrogenu i po ovu a tak může čípek zůstat měkký a vzadu, ale žeby více vzadu než při ovu :slight_smile: ? no budu testovat vícekrát za den a pak to vyhodnotím, jsem z toho jelen :confused:
3. lis 2009 v 08:16  • Odpověz
Pekne rano vsetkym

Jankarby ja som tiez z toho jelen, tiez si meriam teplotu kontrolujem hlen a aj cipok...vlastne je to len prvy cyklus...tak len skumam, ale dnes je 14DC a akurat mi zacala klesat teplota tak uvidim mam trosku predlzeny cyklus tak ovu by mala este len prist...myslim :rolling_eyes: asi si tiez kupim tie ovu testy nech som si ista :sunglasses:
3. lis 2009 v 08:35  • Odpověz
Holky, to je napínavé, to čekání, jestli přijde MS nebo ne.... Můžu se zeptat, kdy jste si dělaly test? Jestli hned v den spoždění nebo třeba později či dříve? Někdo psal, že by mohl být test // už 11.den po oplodnění? Je to pravda?
3. lis 2009 v 08:40  • Odpověz
ahoj holčiny :slight_smile:
tak dle teplot i zbytku jsem asi tento měsíc bez ovulky :frowning2: i když dnes nasazuju Utrogestam, tak to mozna teprve nastartuje :grinning:

michaelo - nejlepší je testovat tak dva dny po vynechaní MS, driv to nema moc cenu, ani ty citlivejsi testy nedokazi presne zachytit narust hcg .... ale zalezi na delce cylku. takze asi bych doporucovala nejdriv 12-14 po ovluce :slight_smile:
3. lis 2009 v 09:01  • Odpověz
holky,
tak jsem zpátky od doktora a je to blbé......vypadá to, že ovu u mě vůbec není, i když podle grafu by být včera mohla. prý mám v jednom vaječníku 18 vajíček, které nezrají - je jich moc, má být max. 12. a děložní sliznice má být 8mm a já mám 4mm......vzal mi krev, za dva týdny pro výsledky a chce mi nasadit nějaké léky......aby mi pomohl.....večernice, nemáš náhodou něco podobného, mi to tak připadá....taky jsi říkala myslím, že ti neroste sliznice....nebo to byla některá jiná z vás?
jsem z toho hodně smutná, tohle jsem vůbec nečekala, jsem z toho v šoku no.......
3. lis 2009 v 09:59  • Odpověz
ahoj laurinko, tak to si na to asi uplne podobne jako ja. takze i moc dobre vim, jak ti je. ale taky te povzbudim, ze to neni nic tak strasneho. jen to bude chtit trochu trpelivosti a lecbu.

ja mela na zacatku prazdnin to samy, tedy jeste trosku horsi, nedozravaly vajicka a sliznice 2mm.
copak ti predepsal?
toto znamena, ze nase tela sama neprodukuji dosti hormonu, takze nedochazi ke zrani vajicek, ani se netvori delozni sliznice... ale za mame vse potrebne, takze jakmile se to nakopne, tak to pujde :slight_smile:
3. lis 2009 v 10:09  • Odpověz
laurinka - to je mi moc líto....ale věřím, že Dr. nasadí nějaké prášky a pomůže vajíčkům i sliznici....a mimísek bude...možná ne pod stromečkem, ale třeba k Velikonocům.
Je mi jasné, že je to šok, když člověk zjistí,že tělo nefunguje tak jak bychom chtěli - ale nebuď smutná, určitě to s Dr. dáte dopořádku!!!
3. lis 2009 v 10:10  • Odpověz
lauri - a jak ti vychazel graf?
a jak dlouho jis po vysazeni prasku?

neves bubec hlavu. vse bude dobre. ja vim, ze ta zprava uplkne zaskoci, byla jsem na tom podobne. udelej si dnes necim radost, a vecer si zalez do naruce sve drahe polovicky. vse bude dobre !!!!
3. lis 2009 v 10:14  • Odpověz
lauri to je mi luto...nebud smutna.... ako pisali vecernica s daee vsetko bude dobre a dobre dopadne.
3. lis 2009 v 10:31  • Odpověz
vecernice: aha, já si to myslela.....řekl mi, že vajíček mám dost, že to mám být ráda a když dojde k ovu, tak že to půjde. zatím ni nenapsal nic, říkal, že to budu užívat až po ms, teď jsem 22DC a ovu asi vůbec žádná nebyla a ani nebude, 20. listopadu tam mám jít pro výsledky krve a na další vyšetření, tak pak mi ty léky asi nasadí.
HA jsem vysadila v květnu.
s miláčkem jsme o tom mluvili, říkal, že to zvládneme, že se budem snažilkovat a poslouchat doktora a že mimi mít budem - taky ho to zaskočilo, ale ten mě vždy podrží.......
jsem se málem rozbrečela ještě v té ordinaci, připadá mi to hrozné........a nevím, jaké naděje si mám dělat, abych nebyla nešťastná pak. se mi fakt nechce čekat na miminko třeba několik let.....
3. lis 2009 v 10:34  • Odpověz
laurinko, ja uz taky po doktorovi ronila slzy :wink: z toho si nic nedelej. proste si myslime, ze telo funguje, a pak ouha, vsechno je jinak. a dovnitr nevidime, abychom mohli kontrolovat co a jak

je suepr, ze je ti tvuj chlap oporou, a uvidis, ze vse pujde, neves vubec hlavu.

lecba sice nejakou dobu trva, ale je uspesna, jak rekl muj doktor, vsechno potrebne mam, takze to jen nastartovat :wink:
a rikal mi, ze mu v cervnu prislo deset zenskych s podobnym problemem a ted je osm z nich tehotnych :slight_smile: (jak poznamenal spravne muj manzel, tak ja jsem jedna z tech dvou netehotnych .-D) takze z tohoto duvodu se nemusis bat zadnych let marnyho snazeni. samozrejme pak pujde jeste o stesti, ale podari se to.

pockej, az zjisti vysledky krve (ja je mela dobry), pak nasadi lecbu. pokud vim, tak na sliznici se dava treba estrofem (ja uz mam vyssi davku, nebot narust nebyl tak velky), na ovulaci clostilbegyt a po ovulaci se dava utrogestam (jsou i jine pripravky, tyto mam ja). utros v druhe pulce cyklu pomaha udrzet bazalni teplotu vys, a tudiz pomaha uhnizdeni vajicka :slight_smile:

pri nizke sliznici se neda otehotnet, nebot vajicko se nema kde uchytit. to by pak znamenalo potrat....

ale je dobre, jak se doktori rozchazeji v nazorech - me rekl, ze sliznice ma byt 10-15 mm, tobe 8mm, a kolegyne otehotnela s 6mm (a ceka dvojcatka :grinning:). ta mela stejny problem, mela pak hormonalni lecbu, pak ji zmenili pripravek, a bylo to radove v mesicich, co se jim podarilo.

super je, ze mas dobryho doktora, ktery toto vsechno vysetril, nekteri reknou, tak se snazte, a az kdyz to nejde x mesicu, tak zacnou neco zkoumat :wink:

takze hlavu vzhuru, neni to nic strasneho, jen se proste musime trochu obrnit trpelivosti, ale prcka se dockame vsechny :slight_smile:
3. lis 2009 v 10:46  • Odpověz
autor
laurinka.22,tak to je mi lito,hlavně se nestresuj.
3. lis 2009 v 10:46  • Odpověz
a jeste ti sem davam dva odkazy na tema delozni sliznice, co jsem tehdy tady taky nasla, kdyz jsem zjistovala, co to vlastne znamena:
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=55785&vGroupOffset=200
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=39637&vGroupOffset=240
3. lis 2009 v 10:50  • Odpověz
vecernice. díky moc za to, co píšeš, hned se cítím trochu líp.....
mně neřekl, že má být 8mm, ale že je to takové to nejzazší minimum....že má být spíš víc.....
já hlavně nechci jít na umělý nebo tak, pořád věřím, že to nějak spraví a půjde nám to......
chce mi dát něco, co se bere na začátku cyklu hned - asi na vyvolání ovulky, to si myslím já, ale neptala jsem se na název....asi ten clostilbegyt, to bych řekla, ale fakt netuším.
doktorovi jsem původně chtěla říct, ať mě vyšetří a něco se mnou udělá a nebylo třeba - říkal mi - chcete asi miminko co nejdřív že? tak vám pomůžeme........okamžitě a sám od sebe.....tak aspoň tak......
3. lis 2009 v 10:52  • Odpověz
no vidis, lauri. neni to zadna tagedie, a uvidis, ze se to vse brzy zlepsi!!!
3. lis 2009 v 11:11  • Odpověz
Ahoj holciny, tak jsem tady cely vikend nebyla jelikoz jsme se stehovali do noveho :stuck_out_tongue_closed_eyes: bylo hodne prace a internet zadny. V patek prisl MS, takze upravuju tabulku, akorat jsem teda celkem dost nesva z toho, ze posledni cyklus tim padem trval jen 26dni a to se mi moc nelibi, nikdy jsme tak kratne nemivala... :cry:
3. lis 2009 v 11:25  • Odpověz
DC = den cyklu
1.DC = 1. den poslední menstruace
DPO = dní po ovulaci
1.DPO = den následující po ovulaci

daee.............. 28 let.............. 4 snažení / 5.10. našla //
didi21............. 24let............... 1 snažení / 13.10. našla //
sven............... 31 let ............. volný průběh pár měsíců / 17.10. našla //
berucka.......... 28let............... 1 snažení / 17.10. našla //
vanilkaa.......... 27let............... 1 snažení / 24.10. našla //

nathali............ 21 let.............. 5 snažení / 40DC (poslední cyklus 19 dní)
luca83............ 26 let.............. 1 snažení / 31DC (poslední cyklus 30 dni)
mirucha84...... 25 let.............. 2 snažení / 27DC (poslední cyklus 30 dní)
zolik............... 27 let.............. 1 snažení / 25DC (každá MS 28 dní)
avally............. 30 let.............. 3 snažení / 24DC (poslední cyklus 28 dní)
michaela79......30 let...............2 snažení / 24DC (poslední cyklus 28 dní)
zuzka111........ 27 let.............. 6 snažení / 23DC (poslední cyklus 31 dní)
ruzatko ..........29 let ............. 1 snazeni / 22DC (posledni cyklus 28 dní)
laurinka.22..... 22 let............... 1 snažení / 21DC (poslední cyklus 28 dní)
maciol............ 29 let.............. 2 snažení / 21DC (poslední cyklus 27dní)
ashlee.............25 let ..............2 snažení / 20DC (poslední cyklus 29dni)
jinjin............... 26 let.............. 2 snažení / 17DC (poslední cyklus 28 dní)
jankabry......... 23 let............... 1 snažení / 16DC (poslední cyklus 27dní,obyč.31)
vecernice........ 30 let.............. 2 snažení / 14DC (poslední cyklus 26 dní
katulline......... 23 let............... 2 snažení / 13DC (poslední cyklus 30 dní)
vitaminka....... 28 let............... 1 snažení / 13DC (poslední cyklus 35 dní)
dujinka........... 24 let.............. 2 snažení / 13DC (poslední cyklus 41 dní )
daschiki.......... 25 let............... 2 snažení / 11DC (poslední cyklus 35 dní po samovolném potratu)
charlott........... 24 let.............. 2 snažení / 10DC (poslední cyklus 28 dní)
makinecka...... 26 let................ 2 snažení / 10DC (poslední cyklus 28 dní)
majdalena....... 27 let.............. 3 snažení / 5DC (poslední cyklus 26dní)
bibiska1.......... 30 let............... 5 snažení / 4DC (poslední cyklus 30 dní)
jessika.............26let ................1 snažení / 4DC (poslední cyklus 32 dní)
luucanka......... 23 let.............. 2 snažení / 2DC (poslední cyklus 36 dní)
_____________________________________________________________________________________
Holky s delším cyklem než 40 dnů

beruska31........ 30 let.............. 1 snažení / 55DC
janai85............. 24 let.............. 7 snažení / 49DC (poslední cyklus 28 dní)
maxi.smile......... 25let............... 1 snažení / 47DC (poslední cyklus 28 dní)
pajula............... 27 let.............. 1 snažení / 42DC (poslední cyklus 35 dní)
3. lis 2009 v 11:27  • Odpověz
vecernice. díky za podporu, teď už se jen modlím, aby už bylo dvacátého......ať vím další info.....užívám kontryhel, listovku a jeřáb, tak nevím, jestli do sebe cpát ještě něco nebo počkat na doktora, ale to bude asi lepší.
3. lis 2009 v 11:38  • Odpověz
majdi - kratsi cyklus nevadi, hlavne kdyz chodi ovulka. idealni cyklus 28 dni ma opravdu jen malokdo :wink:
3. lis 2009 v 11:38  • Odpověz
vecernice: diky, to jsem nevedela. Jj, ovulka chodi pravidelne, tak snad neni nic jineho spatne. Mame za sebou konecne to stehovani, tak snad uz ted bude klid a zadne nervy a mimi se nam zadari... :grinning:
3. lis 2009 ve 12:43  • Odpověz
lauri - ted pockej na doktora, at ti poradi co dal. i kdyz vim, jak to cekani je nekdy tezke ....
majdi - drzim palce, at se zadari co nejdrive :slight_smile:
3. lis 2009 ve 13:29  • Odpověz
vecernice. počkám na dr. jak píšeš, nechci nic pokazit......
3. lis 2009 ve 13:31  • Odpověz
super! a hlavu vzhuru:slight_smile: a koukej si dnes necim udelat radost :wink:
3. lis 2009 ve 13:32  • Odpověz
vecernice: jj, pokusím se.....ještě jsem nachlazená, takže jsem doma pod peřinou.....asi bude pro mě a mou psychiku nej, tulit se s miláčkem a sledovat filmíky a hodit se do pohody.....v té jsem teda byla ještě včera i dnes ráno, když jsem mířila na gyndu......
zase si říkám, že je super, že mám aspoň diagnozu, spousta holek se od dr. ani nedozví, co jim je a pak zbytečně měsíce nebo roky čekají.......
já teď věřím že já i ty budeme ok.......a moc se snažit jako ostatní tady.....

jaký je vůbec další postup v tvém případě?
3. lis 2009 ve 13:35  • Odpověz
ahoj holky,

tak prvně - laurinko, vím, že už to tu psaly holky mockrát, ale věřím, že to dopadne skvěle a mimísek se povede!!! Jak píše Večernice - důležitý je, že máš vše potřebné a teď to jen "dát do provozu"...No, jinak...já si myslím, že jsem měla stejný problém jako vy dvě...myslím, že příčinou je 100% HA. Já jsem ji vysadila před dvěmi lety...a myslím, že nebýt změny gynekoložky a toho, že mi naordinovala hormony, tak bych na tom byla stejně. Mívala jsem obrovský problémy a myslím, že jsem neovulovala...Myslím, že je moc dobře, že vám to doktoři hned tak zjistili a rozhýbou vám to pomocí hormonů...Určitě se to zadaří dřív, než byste si myslely...Budu držet moc pěstičky vám oběma!

majdi - chci se jen zeptat, jestli nenakopírovalas nějakou starší tabulku, protože tam mám o jeden DC méně...jsem dneska 12 DC.

Pokud jde o tvoji menstruaci, tak já myslím, že 26 je lepší, než kdybys mívala přes 30 DC. Myslím si, že se Ti třeba sorvnává cyklus. Samozřejmě moc tomu nerozumím, ale já jsem mívala taky nejprve třeba i 35 dní a tak...pak jen 24 a nakonec se to ustálilo na 28. Myslím, že to třeba znamená, že se vrací hormony do normálu (po vlivu HA). Vysadilas než jste se začali snažit nebo nebereš HA už dlouho? Mně už se to totiž plete, kdo co :slight_smile:
3. lis 2009 ve 14:05  • Odpověz
Ahojky holky,

pro Sven:
Můj sen byla kolekce od Casualplay S6, ale má hodně malou korbičku a když jsem viděla u kamarádek, jak se jim tam nevleze třeba už i 4měsíční dítě ve fusaku, upustila jsem od něj, ale jen na určitou dobu.
První jsem si koupila kočárek od Patron Boheima Apollon Alux, vypadá takto: http://www.detatko.eu/zbozi/4504/kocarek-patron-apollon-alux-c--574e.htm , akorátjsem měla jinou barvu a to černomodrou, ta už se teď asi nedělá. S kočátkem jsem byla maximálně spokojená, super se s nim jezdilo v každém terénu, ve vodě, sněhu, prostě úžasný. Má obrovskou vloženou tašku, ve které jsem Tomíka přenášela spícího domů, několikrát mi v ní spinkal i doma. Nemůžu na ten kočárek říct nic špatného. Jednou jsem píchla kolo, ale to se může stát u každého. Stejně jsem se ho rozhodla změnit, protože mi Tomík brzo seděl a potřeboval mít rozhled a taky jsem chtěla něco menšího a líp ovladatelného.
Asi po půl roce užívání jsem si koupila svůj vysněný Casualplay S6, ale jenom sporťák. Ale hrozně moc holek mě od něj odrazovalo, měly ho třeba jen chvilku a měly moc reklamací, ale já si bohužel nedala poradit. http://shopiq.cz/casualplay-s6-hl.-luzko-playmoon-autosedacka-baby-zero/ , jenom musím dodat, že před rokem a půl jsem zaplatila 15 tisíc jenom za sporťák s podložkou a taškou, mazec! Ale můžu říct, že jsem s kočárkem udělala velkou chybu. Hned po chvilce se mi pokazila brzda, tak šel na reklamaci, asi po dvou měsících se pokazilo polohování rukojeti a polohování zádové části, byl na reklamaci znovu. Je to hodně dobrý kočárek na léto, ale už ne na zimu a podzim. Když jsem tam dala Tomíka v roce s botičkama, už jsem mu nemohla dát nánožník, prostě bych mu musela asi nohy polámat. A bez nánožníku to už třeba v říjnu či listopadu nejde. S fusakem jsem ho tak sice dala, ale dobrých 30cm fusaku trčelo přes kočárek. Taky mi vadilo, že je dost krátká zádová opěrka, když měl rok a chtěl spinkat, už mu padala hlava ven. A to mám opravdu malé dítě teď ve dvou letech má 10kg a 86cm.
Tak jsem celou minulou zimu jezdila ve sporťáku udělaném z Patronu, a tak se mu spalo úplně královsky. Je široký, dlouhý. Vím, že i letos ho tam klidně i s fusakem dám a ještě bude místo.
Na jaře jsem se rozhodla koupit jenom malinkatý lehký golfáček. Tomík už hodně chodil a tak v kočárku moc nebyl. Vybrala jsem si Chicco Multiway http://www.nej-kocarky.cz/chicco-multiway-s-madlem-vyprodej-2009/ ,
jako kočárek dobrý, ale my máme auto Ford Fusion a ten má docela malý kufr, tak se mi tam kočárek nevlezl. Kamošce do fabie taky ne. No on se mi tam teda vlezl, ale byl zešikma a zabíral hodně místa a když jsem někam jela a dala tam cestovní postýlku byl kufr plný a to se mi moc nehodilo. Kočárek má na délku po složení 110cm a to je fakt moc.
Po dvou dnech jsem ho šla vrátit a vyměnila jsme ho za Moon http://www.e-broucek.cz/kocarky/golfove-hole-moon-buggy-kiss-4-s-nanoznikem , s tím jsem úplně spokojená, mám ho pořád složený v autě, je malý lehký, skladný. Když jsem potřebovala do města, Tomík v něm krásně seděl, prostě super. Na výletech se v něm i krásně vyspal. Ale na zimu to kočárek není.

Sven snad jsem Ti tyto informace nějak pomůžou, třeba i ostatním. Ale je to jenom můj názor a moje zkušenosti, pokud máte někdo jiné, tak mě prosím za to nekamenujte. Ještě dodám, že ty odkazy jsou jenom pro ukázku, já jsem měla jiné barvy, ale to je asi jedno.
Pokud budete některá chtít nějakou další informaci, moc ráda poskytnu.

Všem přeji šťastnou ruku při výběru.
3. lis 2009 ve 14:10  • Odpověz
ahoj maciol: teda to je rozbor kočárků, ale velice se to hodí, třeba do toho casualplay by to člověk neřekl no......
a taky jsi jich vystřídala teda....
daschiki: díky moc.....já už se těším na tu kontrolu, až budou výsledky a tak.....a pak to snad už půjde, když se to nastartuje....
3. lis 2009 ve 14:14  • Odpověz
lauri, napisu ti to do IP, abych se tady neopakovala :wink:
3. lis 2009 ve 14:15  • Odpověz
vecernice: díky......
3. lis 2009 v 15:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.