• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
Večernice - no, moje doktorka právě na ty BT moc není a kouká na to vždycky skepticky, protože říkala, že to je strašně subjektivní metoda...a že se tím vůbec nemám řídit. Přemýšlela jsem, že si pěkně počkám teď na MS a objednám se k doky schválně 15 DC, těsně před ovulkou, aby mi potvrdila, že ovu bude (což já vím, že naštěstí mívám...aspoň tohle vím jistě) a pak se jí rovnou zeptám, jestli bych nemohla dojít za pár dní na krev kvůli hladině progesteronu...prostě chci mít jasno. To špinění mě trápí už dva roky...a i když se o mimi snažíme teprve 2 měsíce, tak vím, že tam může být zakopaný pes a chci jasný informace...Takže...mám plán :grinning: A to je nejdůležitější...
12. lis 2009 v 10:23  • Odpověz
jankabry - super, diky za vysvetleni, ja taky merim dole. jen me ro zaujalo :wink:

daschi - tak to muj doktor prave z teplot vychazi, on mi nakazal merit, a dle toho odhaduje i hladiny hormonu. koukam co doktor, to jiny pristup:frowning2: a pak se v tom vyznej....
12. lis 2009 v 10:32  • Odpověz
Ahojky holky,všechny zdravím
tak se hlásím podlouhé době a mám na Vás dotaz:
Máte někdo zkušenosti s injekcí na vyvolání MS?
Dneska je to už týden,co jsem jí dostala a MS se někde zatoulala :grinning: ,v pondělí jsem měla krevní testy negativní!
Těhu test jsem si dělala,tak před 10 dny.
Díky
12. lis 2009 v 11:44  • Odpověz
Ahoj pajulo,

já zkušenost mám. Píchali mi ji předminulý cyklus (agolutin - kravská dávka progesteronu) a ten by buď měl způsobit to, že rychlým vzestupem progesteronu a pak rychlým poklesem dojde k menstruaci a nebo....:slight_smile: a to je mnohem pozitivnější, že Ti pomůže v rozjetém těhotenství, protože pdopoří růst sliznice a všekolem. Takže je docela možný, že i přesto jsi těhulka. No, ale četla jsem i případy, kdy holky musely na druhou vyvolávačku. To byly ale případy, dky vysadily HA a nechodila jim vůbec MS - to ale není Tvůj případ, ne? Takže je to zvláštní...
12. lis 2009 v 11:54  • Odpověz
Jo a zapomněla jsem napsat, že mně přišla po 4 dnech...Většinou se říká, že tak 6 - 10 dní...Takže možná se ještě dostaví...ale možná taky ne :slight_smile:
12. lis 2009 v 11:58  • Odpověz
daschiki:
děkuji za info.
Mě právě doktrorka řekla,že tak 3 den bych ji měla dostat.
HA jsem nikdy nebrala,MS mám pravidelnou těch +/- 35 dní.
Ale je mi divné,že ani ta krev to nepotvrdila?Myslíš,že by to mohlo být na krevní test brzo,byla jsem 7 DPO,když mi dělala krevní testy.
12. lis 2009 ve 12:18  • Odpověz
Ahojky, my se se taky snažíme od října. Vzali jsme se v září a na svatební cestě jsme se rozhodli :wink:
No uvidíme co přinese 1. měsíc snažení:slight_smile: Přála bych si, aby se to povedlo na poprvé, ale kdo ne, že?
12. lis 2009 ve 12:36  • Odpověz
pajula: zkus test ještě jednou, ale doktoři uvádí, že MS má dojít do 10-15 dní max.....
daschiki: někteří doktoři jsou divní, čím se ale jinak máš řídit, v tom případě čípek a hlen je taky hodně subjektivní a ovu testy drahý........tak to je pak těžko
12. lis 2009 ve 12:37  • Odpověz
pajulo, tak to bylo určitě brzo. Kamarádka šla na krev taky tak nějak...a taky řekli negativní a pak zjistila, že je těhotná
12. lis 2009 ve 13:02  • Odpověz
Tak já tedy počkám ještě pár dnů,jestli se nedostaví MS a pak udělám testík :slight_smile:
12. lis 2009 ve 13:04  • Odpověz
ahoj holky,tady to me pomohlo na ovulaci.

Drmek plod

Drmek obecný - Vitex agnus castus
Lidově nejrozšířenější název je „ mnišský pepř“, ale i Abrahámův strom, česká oliva (olivovník známý jedlými plody je jiná rostlina), vrba mořská - slov. Vitex jahňací.

Drmek obecný je až 6m vysoký keř nebo strom původem z teplejších oblastí Evropy. Roste po celé středomořské oblasti, ale i v asijských subtropických oblastech. Jeho červené bobulky se sklízejí na podzim a suší se. Připomínají zrnka pepře a šálku léčivého čaje dodávají výraznou peprnou chuť. Tento keř byl ve starověku i středověku symbolem cudnosti a tyto plody byly využívány k potlačení sexuálního pudu a k povzbuzení pravidelné menstruace a tvorbě mléka.

Tato léčivá bylina je určena v dnešní době především ženám. Obsahuje hormonálně účinné látky, proto je využívána k výrobě přípravků, které jsou uplatňovány především při menstruačních anomáliích a na podporu tvorby mléka pro kojící matky. Drmek

•reguluje menstruační cyklus a premenstruační syndrom (působením na dopaminové receptory v předním laloku podvěsku mozkového snižuje zvýšené hladiny hormonu prolaktinu, což vede k úpravě menstruace a mírnění předmenstruačních obtíží)
•pomáhá udržovat hormonální rovnováhu, zmírňuje náladovost, úzkostné stavy a nespavost
•zabraňuje vzniku menopauzálních obtíží
•je vhodné ho používat při ženské neplodnosti - podporuje ovulaci (uvolnění vajíček)
•napomáhá donošení dítěte - jako prevence samovolného potratu u pacientek s nízkou hladinou patřičných hormonů (míněno preventivní užívání před otěhotněním)
•působí jako anaphrodisiakum - potlačuje sexuální touhu
•působí proti baktériím a houbám
•pomůže i při nachlazení
•upravuje poruchy trávení
•svým působením pomáhá také při léčbě akné
•bývá homeopaticky zpracován a užíván při léčbě ženských i mužských pohlavních orgánů
Drmek je pomalu působící rostlina. Většinou to trvá několik měsíců než se prokáže její účinek, výjímkou je pouze vliv na tvorbu mléka, kdy se její vliv projeví již po několika týdnech.

Drmek je velmi dobře snášen, ale ve výjimečných případech může působit žaludeční nevolnosti, bolesti hlavy, zvracení, sucho v ústech a kopřivku. Zvýšené opatrnosti dbejte při užívání léků zvaných antipsychotika a léků proti početí. Konzultace s lékárníkem či lékařem je na místě. Pozor !!! Neužívat v těhotenství!

Pro zajímavost:
1. Již v antice byly známy účinky rostliny na ženské obtíže a rostlina byla zasvěcena bohyni plodnosti Heře.
2. Ve starém Římě rostlina symbolizovala mravní čistotu.
3. Mniši rozšířili drmek ve střední Evropě. Ve středověku rostl mnišský pepř v klášterních zahradách vedle léčivých bylin a koření, mniši kořenili svá jídla rozemletými semeny, aby potlačili pohlavní pud a mohli dodržovat celibát.
4. V řeckých bájích byl mnišský pepř symbolem cudného manželství, protože pod tímto keřem se na ostrově Samos prý narodila bohyně Hera.
5. Ve středověku se mnišský pepř stal symbolem zdrženlivého mnišského života.
6. V některých jižních oblastech se mnišských pepř používal i jako náhražka pepře při vaření a „ostré“ listy nahrazovali chmel při výrobě piva.

Označení agnus pochází z řeckého slova agnos (cudný, čistý) und gonos (potomstvo) a souvisí s všeobecně známými účinky anaphrodisiakálními. Na toto poukazuje i latinské jméno castus (cudný).
12. lis 2009 ve 13:17  • Odpověz
Daschiki -- to je fakt zajímavý, že tvoje dr nebere teploty. Podle mě jsou poměrně dost spolehlivý, když se dodržují určitá pravidla (měřit fakt ve stejnou dobu, před měřením nevstávat, atd). My měření teploty používáme jak na otěhotnění, tak i jako antikoncepci a zatím funguje úplně 100% :slight_smile: Ale ten tvůj plán mi přijde dobrý, když se dr. podívá, jestli se ti blíží ovu, tak by mělo být jasno.

Weri -- moc blahopřeju! Držím palce, ať je všechno OK :slight_smile:

Jankabry -- těch 20 min na test je fakt už dlouho, ale uvidíš za pár dnů, že třeba bude druhá čárka hned :wink:
12. lis 2009 ve 13:24  • Odpověz
holčiny, tak mě začíná bolet břicho jako před MS, i teplotka klesla. to by me nijak neprekvapilo :wink: proste bude vanocni prekvapko :wink: jen jsem teprve 7DPo. tak doufam, ze se mi ten cyklus nejak nerozhazel :frowning2:
12. lis 2009 v 15:01  • Odpověz
zdravím
tak jsem ten testík ani nekupovala, protože MS se v noci rozjela naplno.
Aspoň něco pozitivního, bála jsem se jak bude moje tělo po těch letech na HA fungovat.
Už se těším na další snaženíčko.

Jankabry - :slight_smile:, příště se určitě objeví ll hned
12. lis 2009 v 15:20  • Odpověz
lenulab: Vítej mezi námi :slight_smile: Přidej se třeba do tabulky - o stránku či dvě dozadu. Počet snažení, který jsi den cyklu a kolik dní máš normálně a je to :slight_smile: Přeji brzké // na TT :wink:!!! My se teď snažíme také první cyklus a to čekání mě asi zabije ... Dostat bych to měla v úterý a v neděli budu testovat určitě, jinak by mě někdo musel přivázat k topení :grinning:

Jinak prsa stále bolí, je mi zle a břicho mě taky pořád pobolívá. Neoznačila bych to ale jako bolest, prostě takové .. šimrání? v podbřišku. Jenom vím, že tam podbřišek je a že něco dělá ..
Moje druhá čárka tam stále je a stále jde vidět, i když není nějak extra silná, je tam.. No jsem fakt zvědavá! :wink:
Tak mě napadá, jak jsem ta biologická chemička :grinning: Musím si zjistit, jak je možné, že test může být falešně negativní. U spolehlivých a atestovaných testů by tam nemělo být ani milion hodin po testování nic. Na tom papírku jsou protilátky, které reagují na HCG a tak se to zbarví. Jinak se to zbarvit prostě nemůže.
Mám pocit, že testy jsou vždycky pozitivní, jenom prostě někdy mimi nevydrží :frowning2:
Jinak neplaším :wink: prostě to buď bude sílit, nebo ne ... Mám spíš pocit, že si to jenom namlouvám, že tam nic není :grinning: ale je :grinning: no a Pavla se ptát nebudu, toho chci případně překvapit :wink:
No a jak se tak blíží termín "očekávané" MS, začínám plašit, že to břicho, které mě stejně bolí už tak 3 dny, mě bolí, protože to dostanu, i když mě břicho před MS nikdy nebolelo ..
Hudry hudry hudry :grinning: fakt mi z toho hrabe :grinning:
12. lis 2009 v 15:26  • Odpověz
Ahojky,mě se objevili čárky skoro hned ale adi do pěti minut ta jedna zesílila,takže jsou skoro stejně silné.Do tabulky bych se přidala ale nevím jak :slight_smile:
12. lis 2009 v 16:10  •  1 dítě  • Odpověz
jankabry, jednak moc děkuju za povzbuzení. Já jsem fakt myslela, že k uhnízdění nejdřív dochází tak 6 DPO (protože přece jen 4 dny to putuje do dělohy...) to jsi mě mile překvapila, ale nebudu si zatím nic nalhávat :grinning:

Pokud jde o ty testy, tak já osobně si taky myslím, že buď tam je slabá a znamená to těhu a nebo není žádná. Ještě když jsme se s manželem nesnažili, ale už jsem nebrala HA, tak jsem měla občas poplach a prostě tam ta druhá nebyla, i když jsem se ji snažila vykoukat očima. Bylo to sněhobílé. No a ten minulej cyklus prostě nejprv duch, pak o něco tmavši,a le pořád slabá a pak zas sněho bílo...Takže já mám tohle dost ověřené. A i když je tam duch a je 20 min po, je to těhotenství. Teď jen aby se vše vyvíjelo jak má, protože to testíkování bylo dost brzy...Samozřejmě ťukám teď na stůl a všechny dřeva v okolí (včetně mé hlavy), abych Ti to nezakřikla, ale přece jen se může stát cokoliv, proto je škoda, žes nevydržela a testovala tak brzy. Tobě to ale určitě výjde a bude z toho miminko jak vyšité :slight_smile:
12. lis 2009 v 17:54  • Odpověz
Ahoj děvčata,
hlásím se z kontroly. Všechno je v pořádku, vystaven "těhu řidičák" :slight_smile: , pidižvíče má 16 mm! Neskutečné, jak za těch 14 dní vyrostl - co den, to milimetr! Všechny krevní testy O.K., za kontrolu jdu za 3 týdny. Jukněte do alba, přidala jsem fotečku :slight_smile: Zkusím Vás dočíst, vůbec jsem neměla dnes na vás čas :frowning2:
12. lis 2009 v 19:14  • Odpověz
Tak jsem si do pasu již vyplnila, že čekáme miminko, tak snad nic nezakřiknu.
12. lis 2009 v 19:16  • Odpověz
Sven - jsem na tebe dneska moooc myslela :slight_smile:. Krásná fotečka, už máš taky pořádný flíček...gratuluju a přeju ať se daří i dál!!!! :grinning:
A koukám podle alba jdeš taky na NT...a zrovna den po mě, já jdu 02.12....tak to jsem zvědavá, jak obě dopadneme.

Dnes jsem byla se psem venku a o zhruba pět centimetrů nedopnu venčící kalhoty...takže jsem je vyztužila gumičkou :grinning:. Váhově jsem na svém, ale začíná se mi ten špíček na břichu nějak vystrkovat ven :wink:
12. lis 2009 v 19:34  • Odpověz
daee - ahoooj :slight_smile: Díky, žes na mě myslela. Já na ten utz furt čučela a hledala, který ten flek doktor myslí a on myslet ten celý velký flek :slight_smile:. Je to neuvěřitelné, že tak rychle roste. Na NT nejdu toho 3.12., to jdu k doktorovi na kontrolu, budu 11+1 a on mi napíše žádanku. Dal mi kontakt do Gennet Praha, tak si tam zkusím zavolat jak dlouho se u nich musí člověk objednat, abych něco neprošvihla a už tam byla objednaná a pak si jen u doktora nechám vypsat tu žádanku - chodí se tak ten 12.-13.týden. Ty jsi s tím těhu o trošku napřed jak já :slight_smile:
12. lis 2009 v 19:46  • Odpověz
A jo...já přehlídla, že to jsou teprve plány do budoucna :pensive: . A myslím, že skoro vůbec napřed nejsem. Sice podle MS jsem den 9+4, ale i podle Dr. je mimi mladší (což je logický, OVU byla o 14dní později) a myslím, že na tom NT mi posunou TP dost dopředu (zatím mám 14.06.).

Být tebou tak kvůli tomu screeningu volám hned zítra, protože u vás v Praze budou ještě větší návaly než tady v Brně a já tam volala hned po kontrole u Dr. a sestra říkala, že volám právě včas, aby mě objednala na prosinec....

Týýý jo Sven...vy si nenecháte říct, co to bude? Tak to bych nevydržela ani náááhodou, to klobouk dolů :astonished: :slight_smile:
12. lis 2009 ve 20:10  • Odpověz
Sven: jsem ráda, že vše dopadlo, tak jak má. Já jsem si teď všimla, že máme stejné datum porodu (zatím) :slight_smile:
Jinak, jak píše daee, určitě bych na genetiku raději zavolala. Mě už Dr. v pátek řekla, ať tam hned v pondělí zavolám, že je tam celkem nával a je nutné, aby Tě vzali v tom cca 12tt. Tak už jsem objednaná na 21.12. a sestřička mě pochválila, že volám včas :wink:
12. lis 2009 ve 21:29  • Odpověz
Sven, gratuluju k těhu řidičáku :slight_smile: Flíček už je pořádný flek :grinning: a je moc krááásný! Doufám, že se takového štístka taky brzy dočkám...a myslím, že mluvím za všechny snažilky :slight_smile:

Holky, moc ráda bych Vám přispěla nějakým poznatkem, ale je fakt, že o tomhle tématu vlastně nic nevím. Nechám se ale moc ráda poučit. Jak to vlastně je teda s kontrolama a návštěvama gynekologa? Jaké důležité prohlídky a vyšetření se provádějí a v kterým tt?
12. lis 2009 ve 21:39  • Odpověz
Dashiki: no já jsem taky nevzdělanec, všechno se dozvídám na pochodu :pensive: ....takže co zatím vím, tak moc důležité (snad skoro nejdůležitější) je to vyšetření kolem 12tt, které paradoxně pojišťovna nehradí (i když už jsem tu narazila na informaci, že holky měly tohle vyšetření zdarma, ale většina si to platí sama a je to kolem 1500, jak kde). Jde o kombinaci vyšetření UTZ a odběr krve,ne u tvého Dr., ale na specializovaném pracovišti - pro nás brňačky třeba v Centru prenatální diagnostiky na Veveří.
Podle různých faktorů z krve a UTZ (přítomnost nosní kůstky, šíjové projasnění a já nevím co ještě) zjišťují, jestli je mimi ok, jestli nemá nějakou VVV jako třeba Downův syndrom atd.
Standardněse toto zjišťuje tripple testy (z krve) později, kolem 16tt myslím (nesem si jistá), které už pojišťovna hradí. Ale podle dostupných vyšetření je NT (to nehrazené vyšetření v 12tt) lepší, odhalí více vad miminka a často pokud je absolvuješ, ani na tripply pak už nemusíš.
Dokonce jsem četla, že v zahraničí se tropply už přestávají dělat a přiklánějí se jen k NT.

Myslím, že pokud budeme na NT ok, tak nás pak čeká tzv. "velký UTZ" někdy ve 20tt, kdy už by nám mohli říct i co s nám narodí. Co nás čeká dál nevím :frowning2:

A mezitím každý měsíc kontrola u Dr. + musím na oční (jsem trošku krátkozraká) + k zubaři + na kardiologii (mám šelest na srdci)
12. lis 2009 ve 21:50  • Odpověz
jéje...to je román, to jsem se rozjela...omlouvám se :zipper_mouth:
12. lis 2009 ve 21:51  • Odpověz
Daee, děkuji moc za vyčerpávající info...Ještě se zeptám asi jak úplný debil, ale tu fotku mimíska Ti udělá doktor na požádání? Jde mi totiž o to, že až s epovede, chtěla bych našim dát tu fotečku, jenže samozřejmě to budou chtít i tchán s tchýní, a tak by mě zajímalo, jestli ej možný si vyžebrat dvě :slight_smile: Asi úplně stupidní otázka, ale to víš...jaá jsem pořád na té straně snažilek, takže moc nevím, jak to chodí :grinning:
12. lis 2009 ve 22:06  • Odpověz
1.DC = 1. den poslední menstruace
DPO = dní po ovulaci
1.DPO = den následující po ovulaci

TĚHULKY:
daee.............. 28 let.............. 4 snažení / 5.10. našla //
didi21............. 24let............... 1 snažení / 13.10. našla //
sven............... 31 let ............. volný průběh pár měsíců / 17.10. našla //
berucka.......... 28let............... 1 snažení / 17.10. našla //
vanilkaa.......... 27let............... 1 snažení / 24.10. našla //
weri1..............?? :slight_smile: let...........4 snažení/ 11.11 našla //

SNAŽILKY:
luca83............ 26 let.............. 1 snažení / 42DC (poslední cyklus 30 dni)
michaela79......30 let...............2 snažení / 35DC (poslední cyklus 28 dní)
laurinka.22..... 22 let............... 1 snažení / 32DC (poslední cyklus 28 dní)
ashlee.............25 let ..............2 snažení / 31DC (poslední cyklus 29dni)
jinjin............... 26 let.............. 2 snažení / 28DC (poslední cyklus 28 dní)
jankabry......... 23 let............... 1 snažení / 27DC (poslední cyklus 27dní,obyč.31)
vecernice........ 30 let.............. 2 snažení / 25DC (poslední cyklus 26 dní
katulline......... 23 let............... 2 snažení / 24DC (poslední cyklus 30 dní)
vitaminka....... 28 let............... 1 snažení / 24DC (poslední cyklus 35 dní)
dujinka........... 24 let.............. 2 snažení / 24DC (poslední cyklus 41 dní )
daschiki.......... 25 let............... 2 snažení / 22DC (poslední cyklus 35 dní po samovolném potratu)
charlott........... 24 let.............. 2 snažení / 21DC (poslední cyklus 28 dní)
makinecka...... 26 let................ 2 snažení / 21DC (poslední cyklus 28 dní)
majdalena....... 27 let............... 4 snažení / 15DC (poslední cyklus 26dní)
bibiska1.......... 30 let............... 5 snažení / 15 DC (poslední cyklus 30 dní)
jessika.............26let ................1 snažení / 15DC (poslední cyklus 32 dní)
luucanka......... 23 let............... 2 snažení / 13DC (poslední cyklus 36 dní)
mirucha84...... 25 let................ 3 snažení / 8DC (poslední cyklus 31 dní)
zolik............... 27 let............... 2 snažení / 8DC (poslední cyklus 29dní)
maciol............ 29 let............... 3 snažení / 7DC (poslední cyklus 26dní)
helabella..........36 let................3 snažení / 7DC (poslední cyklus 32 dní)
avally............. 30 let............... 4 snažení / 6DC (poslední cyklus 29 dní)
ruzatko ..........29 let ...............1 snazeni / 5DC (posledni cyklus 28 dní)
zuzka111........ 27 let.............. 7 snažení / 3DC (poslední cyklus 31 dní)
_____________________________________________________________________________________
Holky s delším cyklem než 40 dnů

beruska31........ 30 let.............. 1 snažení / 66DC
janai85............. 24 let.............. 7 snažení / 60DC (poslední cyklus 28 dní)
maxi.smile......... 25let............... 1 snažení / 58DC (poslední cyklus 28 dní)
pajula............... 27 let.............. 1 snažení / 53DC (poslední cyklus 35 dní)
nathali.............. 21 let.............. 5 snažení / 51DC (poslední cyklus 19 dní)
13. lis 2009 v 06:36  • Odpověz
autor
dobre rano holky,tak mam // na těhu testu,zkoušela jsem 3 druhy.Test jsem dělala ve středu,včera a dnes,ale dnes jsem měla teplotu 36,9C.
13. lis 2009 v 06:36  • Odpověz
autor
Kdy se mam objednan k dr.gyn.?
13. lis 2009 v 06:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.