• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
tak to my na Štědrý den jsme spolu, i když jsme nebyli manželé (tedy manžel to předtím tak neměl, ale co poznal mě ...... :wink:
a taky se mi líbí hodně lidí u stolu, ale nějak jsem v tom nevyrostla. ani si to neumím představit (není to v rodině vždy jednoduché). ale to kouzlo vánoc si nenechám nčím zkazit. manžel pomáíhá s pečením :slight_smile: a vždy si říkám, že toho napeču málo, ale manžel je mlsoun a má velký oči :grinning: tak pak končí cukroví v mrazáku, a dojídá se i v létě :grinning: ale to nevadí, to pečení, františky a koledy a POHÁDKY mají takové kouzlo, že se na to člověk prostě těší. a stromek musí být pravý a velký. a nazdobený a všude pak ještě svíčičky .....
13. lis 2009 ve 12:53  • Odpověz
Ahoj všem, tak koukám že tady už je skoro vánoční pohoda :sunglasses:
ashlee: moc gratuluji a preji vse dobre, hlavne at je mimi zdrave :wink:

Já s mužem zatím slavíme každý rok vánoce s mou rodinnou všichni společně a až po pohádkách odjíždíme zpátky domů..mám taky ráda velkou rodinu a hodně lidí u stolu :slight_smile:

Jinak mám jobovku -na začátku měsíce těsně po MS jsem byla darovat krev. Vzala jsem sebou i muze a k me nevyslovne hruze jsem zjistila ze je A+ :frowning2: Pro me je to problem protoze ja mam 0-..takze se musim psychicky pripravit v tehu na mnohem castejsi brani krve :unamused: Což mě teda netěší ani trochu protože z injekcí mám fobii..koneckonců i na tom darování, tam se mnou dělají psí kusy, abych se neslozila :frowning2:

Zatim nevim jak na tom jsem, testovani mam az za tyden :wink:
13. lis 2009 ve 13:56  • Odpověz
charlott: já jsem B-....dohodli jsme se s Dr., že přítel půjde na odběry krve a určení Rh faktoru a pokud bude taky negativní, je to OK. Jestli bude pozitivní, což je pravděpodobnější, tak prý při prvním těhu to nebývá v naprosté většině problém, ale vezmou mi prý ještě párkrát krev na kontrolu tvorby protilátek a po porodu jakási injekce, co má zamezit tomu, abych si udělala protilátky na další mimi.
Mamka to měla stejně...ona - taťka + a já zdědila to mínus po ní

Každopádně jo, znamená to víc odběrů a injekcí....musíme to nějak přežít, taky z toho mám vééélkou radost :angry:
13. lis 2009 ve 14:17  • Odpověz
ahoj holky,

tak já jsem absolutní zastánce slavnostních večeří ve velkém, takže já si nedovedu představit třeba být jen ve dvou. My každé Vánoce slavíme vždy s rodiči (loni se slovenskýma) a letos s mýma. Doufám, že se nám povede někdy oslavit Vánoce s oběma rodinama, ale je to těžký. Pochybuju, že našeho taťku bych přímo na oslavu Štědrého dne vytáhla mimo náš domov a stejně tak tchán. Oba mají rádi svůj klid. Takže to se mi asi nepovede...možná jednou až bude vnouček. Jinaks e rodiny samozřejmě znají a vyhovují si a rozumí si...ale jen bohužel tchýně a tchán jsou daleko...:frowning2:

Já miluju hlavně ty pohádky!!! Manžel se mi vždycky směje, že jsem jak malý dítě...očička svítí a já nalepená na obrazovce u něčeho, co vidím po stý :grinning: Ale má to tak neuvěřitelný kouzlo...prostě tohle miluju. Zdobím u toho stromeček, pak dělám kapra...prostě taková pohoda, kterou si nenechám vzít..taky jsem na t často doplatila ve zkouškovým, když nějaká zkouška následovala hned po vánočních prázdninách :grinning: To jsem fakt vždycky "milovala"!!!

Daee taky chodíč na trhy na Svoboďák? :slight_smile: Svařáček, langošek, prohlídka stánků, většinou setkání s přáteli a rodinou...Jo, to je moc hezký doba!

Co se týká krevní skupiny, já jsem 0- a to je myslím docela problém :frowning2: No ale uvidíme. Holky...jinak já dneska byla zadýchaná, jak kdybych běžela maraton a přitom jsem jen šla normálním tempem s kolegyní na oběd :grinning: Tak že by se opět zadařilo? :grinning: Ale nebudu si dělat žádné naděje, prostě uvidím...Jen se to zatím vše vyvíjí jak minule...nalitý prsa, modrý žilky...je těžký si něco nenalhávat...
13. lis 2009 v 16:04  • Odpověz
holčiny, tak koukám, že pomalu se tady budu snažit příští měsíc sama :grinning:

jinak daschi - s těma pohádkama mi mluvíš u duše. prostě zas jak malý děcko.

jinak mě by se líbily taky velký oslavy, snad jednou, až budou děcka. ale s mojí rodinou to není lehký. táta většinu času vykřikuje, že Vánoce slavit nemusí (dárky nám většinou nekupuje, natož aby se podílel na přípravách. tak už to bylo když jsem byla děcko. ducha vánoc vytvářela mamka, pekla, vařila, zpívala koledy (já s ní, obě falešně:grinning:) no a můj bratr jde ve šlépějích mého otce. letos poslal smsku že vánoce slavit nechce (je sám, takže prostě on nechce). takže z mojí strany připadá v úvahu mamka, ale ta má taky ráda svůj klid, takže je doma s taťkou. takže leda s druhou manželovou větví rodiny, ale tam to taky není vždy snadné ...... z jistých rodinných důvodů tchýně zatím vánoce zrovna nemiluje, ale snad se to zlepší s vnoučky :wink: a tchán jezdí se záchrankou, takže ne vždy bývá tento krásný den doma ...¨

takže kouzlo mi pomáhá vytvářet můj manžel a je zlatej. pro mé vánoční šílení má plné pochopení a ještě mě podporuje :slight_smile:
13. lis 2009 v 16:55  • Odpověz
autor
tak jsem před chvili udělala další testík a jsou pořad //,a je víc vyraznejší ta testovací :slight_smile:
13. lis 2009 v 17:15  • Odpověz
Moc vám všem gratuluju! Snad se nám ostatním taky brzo zadaří. :slight_smile:

Mně graf ukayuje stoupající teplotu, tak si říkám, že by tu yítra mohla být ovulka. I podle délky cyklu to tak vychází. Ale na druhou stranu hlen mám pořád takový nijaký - popsala bych to jako "trošku vlhký prst". :unamused: Čípek je sice měkký, ale pořád v mém dosahu. Tak nevím. Test si budu dělat dnes, jen co se mi bude chtít na záchod. :wink:

http://www.fertilityfriend.com/home/jessika
13. lis 2009 v 17:59  • Odpověz
autor
přidala jsem do alba graf
13. lis 2009 v 18:22  • Odpověz
Tak na testu //. Nechápu ten hlen.... :unamused:
13. lis 2009 v 19:07  • Odpověz
autor
Jessika, ja jsem minuli měsic taky neměla bilkovej hlen.pila jsem maliník,a tento měsíc jsem měla pěknej bilkovej hlen
13. lis 2009 v 19:31  • Odpověz
autor
holky přeji vam pěkny vikend :wink:
13. lis 2009 v 19:39  • Odpověz
Jankarby díky za příspěvek, asi ty bolesti způsobuje něco jiného, ale je to teda docela mazec.
Vidím, že se tu rozebírají Vánoce, taky je miluji a téď, když mám Tomíka tak ještě víc. Loni měl rok a čtvrt a vidět ty rozzářená očička u stromečku byl opravdu nádherný pocit, letos už má dva, bude to teda ještě lepší. Na cukroví se taky moc těším, hrozně mě baví to pečení a zdobení, jíst už ho nemusím. S perníčkama začnu tak kolem 25.listopadu, by se krásně uležely.

Všem pěkný víkend.
13. lis 2009 ve 20:18  • Odpověz
jessika:
a zkoušíš hlen "sbírat" z čípku? to je lepší, pokud Tvůj čípek zrovna neprodukuje litry hlenu :wink: Jinak bílkový hlen není nutný, ale nesmí být hustý a neprůchodný pro spermie. Víc je na fertilityfriend.com

holky mě je teda pěkně blbě :frowning2: už tak od odpoledne .. a teď se mi ještě začalo brkat jak jsem byla na návštěvě za mamkou (Pavel je dneska na firemním bowlingu a kulečníku :slight_smile: ) a pak jak jsem šla domů, tak jsem myslela, že vrhnu :confounded: Venku smrad jak když někdo pálí gumy .. a mi se do pusy nahrnuly takové ty slané sliny .. no fůůůj!!! Jdu si uvařit zázvorový čajíček na dobrou noc a o Vánocích napíšu až zítra :wink:
13. lis 2009 ve 20:57  • Odpověz
ashlee:
ty jo, mám halucinace, nebo tam na tom Tvojem posledním testu vidím tři čárky :grinning: ? Je to asi jenom hodně rozmazané ..

Ale tak mě napadá - celkem dvě čárky=jedno dítě :slight_smile: tři čárky=dvojčata :grinning: :grinning: To by mohli taky vymyslet :grinning:
13. lis 2009 ve 21:00  • Odpověz
autor
jankabry,to jsem fotila ja :grinning: ,moc mi to nejde,ale jsou tam jen dvě.

Jsem četla někde že pry se v těhotenství nesmí nektery druh ryb. :astonished:
13. lis 2009 ve 21:35  • Odpověz
ashlee:
:wink:
O druzích jsem nic neslyšela, jde spíše o to, odkud jsou - ověřené zdroje s nějakým certifikátem a i tak asi ne moc. Ryby totiž absorbují hodně těžkých kovů a to není pro mimi vůůůbec dobré! Takže bacha na to .. Těžké kovy bývají hodně v mořských rybách u nás takové ty super levné mražené .. do toho bych moc nešla..
13. lis 2009 ve 21:38  • Odpověz
autor
dobre rano holky
14. lis 2009 v 07:13  • Odpověz
autor
1.DC = 1. den poslední menstruace
DPO = dní po ovulaci
1.DPO = den následující po ovulaci

TĚHULKY:
daee.............. 28 let.............. 4 snažení / 5.10. našla //
didi21............. 24let............... 1 snažení / 13.10. našla //
sven............... 31 let ............. volný průběh pár měsíců / 17.10. našla //
berucka.......... 28let............... 1 snažení / 17.10. našla //
vanilkaa.......... 27let............... 1 snažení / 24.10. našla //
weri1..............?? let...........4 snažení/ 11.11 našla //
ashlee.............25 let...............2snažení / 11.11. našla //

SNAŽILKY:
luca83............ 26 let.............. 1 snažení / 43DC (poslední cyklus 30 dni)
michaela79......30 let...............2 snažení / 36DC (poslední cyklus 28 dní)
laurinka.22..... 22 let............... 1 snažení / 33DC (poslední cyklus 28 dní)
jinjin............... 26 let.............. 2 snažení / 29DC (poslední cyklus 28 dní)
jankabry......... 23 let............... 1 snažení / 28DC (poslední cyklus 27dní,obyč.31)
vecernice........ 30 let.............. 2 snažení / 26DC (poslední cyklus 26 dní
katulline......... 23 let............... 2 snažení / 25DC (poslední cyklus 30 dní)
vitaminka....... 28 let............... 1 snažení / 25DC (poslední cyklus 35 dní)
dujinka........... 24 let.............. 2 snažení / 25DC (poslední cyklus 41 dní )
daschiki.......... 25 let............... 2 snažení / 23DC (poslední cyklus 35 dní po samovolném potratu)
charlott........... 24 let.............. 2 snažení / 22DC (poslední cyklus 28 dní)
makinecka...... 26 let................ 2 snažení / 22DC (poslední cyklus 28 dní)
majdalena....... 27 let............... 4 snažení / 16DC (poslední cyklus 26dní)
bibiska1.......... 30 let............... 5 snažení / 16 DC (poslední cyklus 30 dní)
jessika.............26let ................1 snažení / 16DC (poslední cyklus 32 dní)
luucanka......... 23 let............... 2 snažení / 14DC (poslední cyklus 36 dní)
mirucha84...... 25 let................ 3 snažení / 9DC (poslední cyklus 31 dní)
zolik............... 27 let............... 2 snažení / 9DC (poslední cyklus 29dní)
maciol............ 29 let............... 3 snažení / 8DC (poslední cyklus 26dní)
helabella..........36 let................3 snažení / 8DC (poslední cyklus 32 dní)
avally............. 30 let............... 4 snažení / 7DC (poslední cyklus 29 dní)
ruzatko ..........29 let ...............1 snazeni / 6DC (posledni cyklus 28 dní)
zuzka111........ 27 let.............. 7 snažení / 4DC (poslední cyklus 31 dní)
_____________________________________________________________________________________
Holky s delším cyklem než 40 dnů

beruska31........ 30 let.............. 1 snažení / 67DC
janai85............. 24 let.............. 7 snažení / 61DC (poslední cyklus 28 dní)
maxi.smile......... 25let............... 1 snažení / 59DC (poslední cyklus 28 dní)
pajula............... 27 let.............. 1 snažení / 54DC (poslední cyklus 35 dní)
nathali.............. 21 let.............. 5 snažení / 52DC (poslední cyklus 19 dní)
14. lis 2009 v 07:50  • Odpověz
autor
jankabry,kdy budeš testovat?
14. lis 2009 v 07:52  • Odpověz
autor
Doporučení pro ženy, které mohou otěhotnět, těhotné ženy, kojící ženy a malé děti
1. Nedoporučuje se konzumace následujících druhů ryb:
žralok, mečoun, štika, candát, bolen, královská makrela (velký druh makrely vážící až 40 kg), ryby čeledí malacanthidae (štíhlicovití), makaira a tetrapterus (plachetníci).
2. Doporučuje se konzumovat týdně 1 až 2 porce (1 porce = cca 130 g) různých druhů ryb a plodů moře s nízkým obsahem rtuti. Nízký obsah rtuti mají obvykle:
konzervovaný tuňák1, losos, treska, sleď, makrela, kapr, pstruh, sumec, hejk, sardinky, herinci, šproty, krevety, garnáti, ančovičky.
3. Pokud pravidelně konzumujete ryby lovené rekreačně v řekách, rybnících a přehradách v ČR, informujte se o kontaminaci vod rtutí, a to u Zemědělské vodohospodářské správy (www.zvhs.cz) nebo Českého hydrometeorologického ústavu (www.chmu.cz). Jestliže tyto informace nejsou dostupné, nekonzumujte takové ryby častěji než 1x týdně a v tomto týdnu již nekonzumujte jiné ryby.
Stejná doporučení platí i pro podávání ryb a mořských plodů malým dětem, pouze s úpravou velikosti porce podle věku dítěte.
14. lis 2009 v 07:56  • Odpověz
Ahoj,chtěla bych poradit jaké bylinky nebo čaje mám používta k zlepšení plodnosti?vůbec s tím nemám zkušenosti a nevím kde takové přípravky koupit,jestli v lékárně nebo jsou na to spec.obchody.Taky si chci koupit ovulační testy a nevím jaké jsou nejlepší,chtěla bych se začít o všechno víc zajímat,až dorazí MS a být na další kolo připravená :sweat_smile:
14. lis 2009 v 08:02  • Odpověz
ashlee a ty jsi na sobě poznala že se něco děje,že by jsi mohla být těhu?
14. lis 2009 v 08:03  • Odpověz
Holky a já si dnes dám pangacia :slight_smile: vidím, že to moc hrotíte, podívejte na naše maminky, tety, nic o stravě, a rybách, alkoholu nějak nevěděly, a děti měli zdravější než dnešní maminy. Teď jsou samé alergie, a jiné nemoci. V malém množství se snad může všechno. I když neříkám, že budu konzumovat ty ryby co tu byli jmenovány. Naopak, v rybách je jod, který mimi potřebuje. Ryby jsou zdravé. Moje mamka v těhu konzumovala kila ryb, měla na ně chutě..a sestře ani mě nic není :grinning:
14. lis 2009 v 08:32  • Odpověz
holky, souhlasím se syll, protože představa, že budu někde lítat a zjišťovat, jestli si můžu dát pstruha ze Svratky, aby nebyl kontaminovanej :slight_smile:, to si nedovedu moc představit...Samozřejmě omezím základy jako alkohol, kávu (i když tu nepiju ani tak) a plísňový sýry...ale jinak to nechci moc hrotit...Nechci, aby pak bylo dítko ještě nemocný, proto, že nemá protilátky na kdejakej běžněj svinčík :grinning:

Makinečko, já bych doporučovala ten Femigard...fakt...Jsou v tom veškerý bylinky na úpravu ženského biorytmu a já mám pocit, že mi pomáhá...O své ovulaci sjem poprvé s naprostou jistotou věděla, protože jsem to cítila, poznala...a celkově mi dělá dobře. Musí se brát vkuse 3 měsíce každý den 3x malou lžičku rozmíchat do 1 dcl vody a vypít před jídlem. Je trošku dražší, já si ho teď i s poštovným objednala za 434 Kč.

Holky, strašně se bojím, že to, co sem teď napíšu, nějak zakřiknu, ale nikde jinde to neříkám...možná je to jen pocit...prostě myslím, že se nám to zas povedlo. Mám citlivý prsa, i dkyž jako šáhnout si an ně můžu, ale pobolívají mě, jsou zas nalitý a s modrýma žilkama. Do toho mě popíchává v bříšku...No a dnes jsem si všimla, že mám asi dost zesílenej čich...Úplně klasický pachy mi připadají dost intenzivní, přitom mamka to vůbec necítila.
To může být ale taky prostě jen náhoda...Snažím se moc nepozorovat, ale tohle prostě mýmu vnímání nějak neuniklo...Asi si to nalhávám

Mějte nádherný víkend holky!! Já zítra ráno jedu až do úterý s manžou a našimi kamarády na "výlet", tak se těším. Aspoň přestanu vymýšlet blbosti :slight_smile: a budu se soustředit na něco jiného...
14. lis 2009 v 08:51  • Odpověz
* tím "omezím" samozřejmě myslím úplně vyloučím, maximálně někdy malou pidi skleničku červenýho
14. lis 2009 v 08:53  • Odpověz
Ahojky holky,
tak se mi konečně povedlo vás dočíst, teď jsem neměla na koníkování moc času.....
dneska jdeme na oslavu padesátin mojí tety, přijede nám rodina co jsem dlouho neviděla, tak se těším.......a co se týče mě a snažení, tak nevím, hodím do alba svůj grafík a mrkněte na to - co říkáte? jestli už byla teď v posledních dnech ovu nebo si to zase jen namlouvám?
14. lis 2009 v 09:20  • Odpověz
holky, no mám ten graf v albu hodně maličký, ale stisknutím levého ctrl a tlačítka + to jde zvětšit, tak snad mi poradíte......
14. lis 2009 v 09:27  • Odpověz
Hmmm, Lauri, tak to tedá vypadá zapeklitě. Zatím mi to připadá jak anovulák, ale nikdy nevíš...Mně to připadá asi nejpravděpodobnější toho 21DC. Tři následující teploty pak byly v yšší než 6 předchozích. Akorát pak šla ta teplotka dolů...Tak teda taky nevím, člověče. Nechceš zkusit ty teploty naházet do fertilityfriend? Tam, když se přihlásíš, tak máš první měsíc výhody VIP a vyznačí ti ovulku přímo počítač. Já i když měřím dlouho, tak takovou křivku jsem ještě neměla :frowning2:
14. lis 2009 v 10:18  • Odpověz
ashlee:
asi zítra, to budu 29DC a 13DPO ...

Ale holky .. Já dneska v šest ráno hlen krémový. Pak jsem si šla lehnout a v deset se znovu vzbudila - hlen na prstu do žluta, tak mě to zarazilo, stáhla jsem hlen z čípku a utřela ho do papíru a na papíru je takový hodně do tm. žluta, možná oranžova??? Bééé!!! :frowning2: Co to je? Já před MS nešpiním .. leda že bych to měla dostat dneska?? NEEE!!! A navíc, já nevím, ale mívám cykly kolem 31dní minimálně max. 35, nikdy ne pod 30 a minulý to bylo 27 ... :confused: Dala jsem si intimku a chodím to pořád kontrolovat :slight_smile: jsem z toho nervozní .. sakra :frowning2:
Držte palce, ať to nic není a hlavně ať to není ta hnusná mrcha!!! Vypadá to tak nadějně, takže to prostě musí vyjít :wink:!!!
14. lis 2009 v 10:35  • Odpověz
14. lis 2009 v 10:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.