• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sněhuláci 08/09 aneb pokračuje 3m.mimi :-)

(Zamčená)
11. února 2011 
missymici:my mame za sebou dve a nic nebylo,zadna reakce,ale nechapu taky jak to tvoje doktorka myslela,,,,no uvidis,ale mysylim,ze tatinek je zbytecny
miska:nam rikala ze kdyz v miste v pichu bude mit flek tak mame teprv chladit,,,to sjem nevedela ,ze se to ma chladit i tak.....
evaviki:to me je lito,to zajdes k doktorce ne?bude to lepsi...dostane leky a snad i ten na tu alergii,pri kterem deti spinkaji,,nevim ted jak se to jmenuje,,luky me topotom spal jako zabity,,,no uvidis zitra,jestli bude lip...ale myslim na vas...chudacek jeden
m vecer usnuli po pul 8..je to sikulka,opet asi jen deset minut a uz chrupal...je roztomilej jak spinka...
no jo no,,jdu spat
co leonik?co papani? :wink:
22. čer 2009 ve 21:17  • Odpověz
autor
andílek:mě říkala chladit i tak,ta jsem chladila a Viv se ulevilo :wink:
Zany:tak ta je malinkatá,tak to jo:grinning:
Holky,tak jsem si zase stříkla,vykloktala a za chvíli si vezmu brufen a hurá na kutě:grinning:
Papa a dobrou
22. čer 2009 ve 21:42  • Odpověz
mivipa:hm,,to je divny,lukyu teda nic nebylo,nikdy horecku nemel a ani zadny flicek,,tak nevim. :frowning2: :frowning2: :frowning2: snad se vyspis,,,,dobrou
22. čer 2009 ve 21:45  • Odpověz
Tak u nás se "už" spinká. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
evaviki
chudák malej, teplotu a ještě kašel k tomu, tak držím palce ať se brzo uzdraví. A byli jste už u doktora, nebo
zatím léčíte samy?
missymici
tak to se vám jizvička hojila docela dlouho. My jí měli také odloženou, ale jenom o 14 dní, sice úplně zahojenou
jí neměla, ale mudra usoudila, že už očkovat může. Takže máme naočkované zatím dvě a ty byly bez reakce,
zítra jdeme na třetí, tak snad to bude ok. :slight_smile:
Jak se ti často po půlnoci budí? :wink:
zany
taky jsem občas Kájině zblajzla čokoládku, ona jí moc nejí, ale pořád dostává od babiček, tak jí občas nějakou
odeberu. :grinning:
22. čer 2009 ve 21:51  • Odpověz
holky me v lekarne pani rikala, ze mam cipek davat kdyz bude teplota nad 38....o chlazeni mista vpichu jsem taky nic nevedela, tak jsem nechladila....

zany: ted se musi udelat zamereni....to budou delat tenhle tyden....no a pak uz to snad pojede :slight_smile: co vy, jak jste na tom?

mivi a vlastne vsichni ostatni..klidnou noc...
22. čer 2009 ve 21:52  • Odpověz
mivipa
tak snad ti bude zítra líp. Já na poslední angínu mám vzpomínky hrozné, celou noc jsem nemohla bolestí spát
a druhý den, když mě mudra viděla, tak se zhrozila a chtěla mě poslat do nemocnice na mandle. Nakonec
mě je netrhali, ale při častých angínách se to prý doporučuje. :wink:
Holky, dobrou, taky jdu do hajan. :slight_smile:
22. čer 2009 ve 21:59  • Odpověz
pauli:me doktorka rikala jen abych misti v pichu jen chladila,kdyz tam bude nejaky flicek,,,
missymisi:taky me bylo receno od doktorky az kdyz bude mit teplotu 38 tak teprve dat cipek,,driv ne.....
mimochodem dobre ranko...tak my spinkalli docela dobre,ted jsu zase chrupat na ty dve hodinky jako vzdycky....tak zatim :slight_smile:
23. čer 2009 v 05:32  • Odpověz
Dobré ráno,

mě to malé dítě fakt drtí!!! :rolling_eyes: Kojila jsem jí ve 4,15 a za dvě hodiny zas ječela :rolling_eyes: A už neusnula! :rolling_eyes: Do toho tu začali něco brousit nebo vrtat a to jsem byla úplně nas.aná!!! :angry: Eliška pak vzbudila Honzíka, který spal u nás, takže v půl 7 jsme byli vzhůru všichni :rolling_eyes:
Počasí mě vyloženě se.e!!! :angry: Tohle je léto jak vyšitý!!!! :angry:
Koukám, že jsem po ránu pozitivní jako sfiňa :grinning: :grinning: :grinning:

Pauli - tak to jste ve fázi jako my :wink: Tenhle týden nám to přijdou vyměřit, pak vybagrovat základy a potom se konečně začne :wink: Manža tu pořád prochází nabídky od firem na materiál atd. a naštěstí má bývalého spolužáka ve stavebninách, tak nám udělal dobrou cenu :slight_smile:
Jinak normálně se teplota sráží až když je nad 38, ale po té hexe nám to doktorka doporučovala i při nižší teplotě, aby to dítě lépe neslo a že ho přestane bolet i to místo vpichu :wink:

Mivi - snad jje ti lépe :wink:

Andilku - já vstávat jako vy, tak mě švihne :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale ty to zas pak dospíš :wink:

Nency - já jsem na angíny trpěla na VOŠce, kdy jsem měla během třech měsíců 3x angínu :rolling_eyes: Ale bolelo mě jen v krku, žádná teplota, nic. Pak jsem brala nějaké prášky na posílení imunity :wink:
23. čer 2009 v 07:54  • Odpověz
čauvec holky tak u nás byla noc dobrá usla na konec v 22:00 (sama pořád si tam kecala a pak vytuhla :grinning: )
a noc byla v poho.
evaviki:jejda tak ať jste brzy zdraví!!!
Zany, Paulinka: moooc závidím šla bych taky do toho (stavění) :wink: držím palečky ať to jde dobře!
Mivipa:Taky přeji ať jsi brzy zdravá není to žádná sranda s malým prckem. Když jsme byli bez nich tak jsme prostě lehli a bylo jenže teď to nejde musíme se o ně o ty naše miláčky postarat :grinning: . A Přítele máš doma???
23. čer 2009 v 08:34  • Odpověz
dobre rano,
tak u nas noc celkem v pohode...tim myslim, ze bylo buzeni po dvou hodinach,ale eli vzdycky rychle usnula, tak v poho...
ted je s tatinkem venku, je tam teda pekne hnusne, ja jsem mela aspon cas zehlit a uklizet. manza ma dneska dovcu, po obede jdeme na to vitani...

zany:tak to koukam, ze jsme na tom fakt stejne...no uz aby se zacalo :wink:
az ti prckove usnou, tak si taky zalez :wink:

jolo:to mas dobry, ze ti mala usne sama....me taky tak usinala, ale posleni mesic se to zmenilo a jakmile ji nenosim na rukach tak je rev....

mivi:tak co je ti lip??

andilku: to jsi teda dobra, ze sem chodis takhle rano....na to ja bych byla moc lina :wink:
23. čer 2009 v 10:21  • Odpověz
autor
Ahojky holky,
tak jsem doma od doktorky.Opět beru antibiotika na sterptokokovou angínu:frowning2:!Jako já mám nagínu 5-6krát ročně.A tak mě mudr poslala,až budu ok na speciální vyšetření,tj. imunologie a penicilinové injekce proti pneumokokovi a pokud ani to nezabere a na imuno.se nezjistí příčina angín či léčba tak půjdu na laser kde mě zbaví mandlí.síla co?!Ale aspoň už po skoro 20 letech budu mít klid a nebude mě bolet krk:grinning:...

za chvíli dočtu,přijela tchýně:frowning2::frowning2: :confounded: :confounded: :confounded: :confounded: :confounded: :rolling_eyes:
23. čer 2009 v 11:31  • Odpověz
Ahojky ženský, tak jsem vás taky našla ...

Zany, Pauli - na tu stavbu se zase tolik netěšte, vždyť pak své miláčky skoro neuvidíte. Já vím o čem mluvím ... ma už jsme pod střechou, máme okna a dveře a začínají se dělat příčky ... ale je to mazec, i když u nás znásobené tím, že přestavujeme stávající barák, takže v tom i bydlíme a veškerý bordel se pořád tahá dovnitř, což je opravdu mírbě šílený .... takže každý den večer uklízím a uklízím a už jsem z toho celkem na nervy ... ale až to bude hotové :wink:

Miško - snad je ti lépe

Pauli - užijte si vítání a hoď nějakou fotečku :slight_smile:

Holky, na zbytek nějak nestíhám reagovat, sice jsem vás dočetla, ale nějak nestíhám, musím jít žehlit ...tak jen aby jste věděli, že žijeme ... tak papa a já se zase přihlásím ...
23. čer 2009 v 11:33  • Odpověz
zany:proc? kdz si clovek zvykne,,,Luk vstava obvykle v pet,takze nakojim a jdu spat tak do osmi spinka....no ...lepsi nez aby se budil v hluboke noci-.----
jiank my jsme uz po obede,,teda po kojeni :grinning: :grinning: ted si hraje v postylce,,,sam,tak uvidim jak mu to vydrzi dlouho...
zany:to verim,ze jsi musela byt nastvana,kdyz tam ams takovy kraval po ranu!!!hruza!ale chce to klid :slight_smile:
mivipa:ach jo..to je teda sila,snad ti treba ten laser pomuz,,no uvdiis,ale snad je ti lepe po tech antibiotikach :slight_smile: :slight_smile: tchyne:??????Jezis.,,,chudaku :frowning2: :frowning2: :frowning2: snad brzy bude pryc :slight_smile: :slight_smile:
pauli:to ja sejm zase zvedava co jste me napsali :grinning: :grinning: :grinning: ale chodim si davat meltu a caje,takze sem mrknu,abych mela chvilku na vdech mezi tim pitim :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
23. čer 2009 ve 12:25  • Odpověz
autor
tak mám tchýni pryč konečně:grinning:.Ale jako musím uznat že dneska byla jako vyměněná.Jak věděla že mi není dobře,tak mi nakoupila ovoce,džusíky a dokonce mě zítra odveze s Viv po doktorech,takže dneska si vyjímečně nestěžuju:grinning:...
Dočítám...
zany:taky koukám jak máš dneska po náladě:frowning2: a pročpak ti malá tak vyvádí???
paulinko,tak to si užijte vítání a pak písni dojmy:grinning:
23. čer 2009 ve 13:12  • Odpověz
Ahoj holky,
přeju uzdravení všem marodům
zany:tak co už je nálada lepší?občas se to sejde a je den blbec.Promiň,ale musela jsem se skoro smát,jak jsi to hezky psala.ještě,že to na sprostý slova nepípe :grinning:
23. čer 2009 ve 13:23  • Odpověz
Ahoj holky,

taky přeju brzké uzdravení nemocným :slight_smile:

zany: musela jsem se smát nad tvým příspěvkem :grinning: Vím, moc k smíchu to není :confounded: Mě to počasí taky leze na nervy, pořád leje, ven se nedá jít :angry: U nás je to počasí jak uspávadlo, malej dost chrní přes den, včera spal dvakrát po 1,5 hodině :slight_smile: a pak ještě před koupáním schrupl na půl hodiny.

Já si teda na včerejší noc nemůžu stěžovat, malej spal od 8 do 6 do rána, a spal by dýl, ale mně by asi praskly prsa, tak jsem ho musela vzbudit na kojení :grinning:

míšo: ty si teda chudáku zase užíváš :frowning2:

andilek: zase jenom kojím :slight_smile: Malej UM nechce, ale pro jistotu koupím jinou značku, kdybych měla málo mlíka. Dneska jsem zkusila odstříkat ráno mlíko, protože jsem měla po tý noci mlíka až, až. Pak jsem mu to dala z flašky a celou 130 ml vypil :sunglasses: Když jsem mu tam dala UM, tak se všelijak šklebil, kroutil a dostala jsem do něj sotva 50ml.

pavli: mně taky dr.říkala že mám dát po očkování čípek i když se teplota jen zvýší, ulevuje mu to od bolesti. Jak už to tu někdo psal.
23. čer 2009 ve 13:54  •  2 děti  • Odpověz
andílek,leonik
mám tu článek od doktorky z nemocnice,ke které chodíme na kontroly.Je to odbornice přes kojení.
píše např. - prs je měkký,je zcela vypit....NESMYSL!mléko se intenzivně dotváří právě,když dítě pije.Je NEMOŽNÉ
odpít či odstříkat prs ,,dosucha,,
-Dítě NEMÁ pravidelný interval kojení,je nutné respektovat přirozený proměnlivý rytmus jednotilivého
dítěte
-Dítě NEMUSÍ vypít určitý počet ml.mlékaPije podle impulsů svého těla
-
-Pokud z nějakého důvodu poklesne tvorba mléka,je nutné dítě přikládat častěji.
-Je dobré dítko přikládat k oběma sranám během jednoho kojení
-Zvýšit tvorbu mléka odstříkáním.To by mělo být několikrát za den minimálně 15min.z jednoho prsu
-být v klidu,dostatečně odpočívat
-popřípadě vyhledat pomoc laktačního poradce
Ještě tu má odkazy na www.lali.cz a www.rodina.cz
Třeba to pomůže
23. čer 2009 ve 14:38  • Odpověz
Jé holky,koukám,že to lali je taky nějaký obchůdek,tak to není ono :slight_smile: ,kdybyste to chtěly hledat,tak si to zadejte do vyhledávače.tohle je laktační liga
23. čer 2009 ve 14:40  • Odpověz
luci: to je zajímavé, díky :slight_smile: S tím odstříkáním to mám odzkoušené, ale 15 minut, to je nějak moc :confused: Tomu věřím, že mlíko v prsu je neustále, ale co pak s tím, když je dítě lenošné tahat a jak to hned neteče, tak je zle :grinning:
23. čer 2009 ve 14:52  •  2 děti  • Odpověz
autor
Leo:a co mu mlíčko odstříkávat a dávát z lahvičky,když nechce sát?
23. čer 2009 v 15:42  • Odpověz
Zany, tak tvoj prispevok hodnotim ako prispevok dna :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Malemu je mizerne, place a place, chudacik..
23. čer 2009 v 18:00  • Odpověz
Ahoj holky!
Tak máme za sebou třetí hexu. Zatím teplotu nemá, ale je ospalejší, tak snad to vydrží.
Jinak mě mudra pěkně vytočila, nejdříve jsme čekaly 35 minut, protože měla zpoždění a místo ve 12.00 jsme
šly na řadu až ve 12.35 hod., do toho ještě vzala zadními dveřmi nějakou nemocnou školkovou holčičku,
přitom má mít jenom poradnu pro mimča. Šly jsme po té nemocné holčičce, tak doufám, že mi tam nic nechytla. Danča už byla protivná, protože už měla mít oběd a místo toho jsme trčely u mudry.
Pak mě jí zvážila a přibrala jenom 30 dkg, tak mě zase dávala chytré rady jak jí mám nutit do jídla apod. :angry:
Řekla jsem jí, že jí dobře, ale méně než jedí ostatní děti, protože jí to stačí a víc nechce. Ale mudra pořád
melela svojí, nutit, nutit, nutit. :angry: Vytočila mě teda maximálně, jak jí mám asi tak nutit a cpát to do ní, když
vidím, že už má dost a víc nechce. Prostě je to drobek, nemá být sumo po kom. Mimochodem Danča má
váhové přírůstky 10 dkg týdně normálně od začátku, teď teda měla o 10 dkg méně, ale to bylo tím, že
byla před jídlem a předtím 2x kakala. :slight_smile:
Tak jsem si postěžovala a jdu vás dočíst.
23. čer 2009 v 18:13  • Odpověz
zany
jé to jsem se zasmála jak jsi psala ráno. To si dovedu představit jak jsi byla vytočená, přinejmenším asi jako
já dneska od mudry. :grinning:
Už se mi vzbudila, pak dočtu zbytek.
23. čer 2009 v 18:17  • Odpověz
Holky - to jsem ráda, že jsem vás pobavila :grinning: :grinning: :grinning: Já byla ráno fakt pozitivní :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nálada se mi zlepšila, ale to počasí mě fakt štve. Střídavě tu prší a hlavně dost fouká, takže jsme dneska nebyli ani venku :confounded: Honzík už pak odpoledne vymýšlel kraviny :confounded:
Ale dospala jsem to ráno. Šla jsem si lehnout s dětmi a dala jsem si hodinu a půl :dizzy_face: Jinak bych teď byla si mrtvá!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Leonik - to je super, že jsi se zase rozkojila zpátky :dizzy_face: A spánek celou noc závidím :wink: Co bych za něj dala :wink:

Rymes - no já vím, že manžel bude pořád pryč, ale beru to jako daň za lepší bydlení. I když mám pocit, že mi z dětí asi kukne :unamused: Snad občas pomůžou babičky, i když tchýně se nepřetrhne :unamused:

Pauli - co vítání? :confused:

Mivi - tak to se tchýně dneska překonala a má bod k dobru, co? :wink: Mě jak nebylo dobře, tak si tchýně taky vzala děti ven. Škoda, že mi musí být špatně, aby si je vzala :unamused:

Andilku - já to pochopila tak, že takhle brzy vstáváte, jste chvíli vzhůru a pak zas jdete spát. A ono si jenom ty odskočíš :grinning:

Nency - no to bych byla taky pěkně naštvaná :angry: A vás mudra objednává? :confused: My máme poradu v určité hodiny a záleží jak kdo přijde, žádné objednání... Je lepší tam být dřív a nebo jít ještě po nemocných dětech než mají pauzu na oběd :wink:
23. čer 2009 v 19:31  • Odpověz
ahoj holky , tak jak čtu měli jste zajímavý den...TAdy taky vkuse od včera prší nonstop,už mě to leze krkem a s malým nemůžu ani ven,vzduch mu docela chybí....
TAk dnes jsem volala na alergo a ptala jsem se dr.co to,že malej při pití mlíka zflekatí,ne pokaždé ale často.Máme ted bebu HA 2.Od narození měl taky bebu HA,a hodne první 3měs.po ní blil,to byli fontány,prej to byli koliky,hodně bulel,chudáček malej.PAk to přešlo,protože jsme zkusili premium a přestal blít.No ale když se mu pak objevili vyrážky (atop.ekzém,kterej zjistili minulý týd.) tak jsme znovu nasadili HA,no a ted začal flekatět.TAk nás objednala na pátek na krevní testy.
nency: to si umím představit jak tě musela mudra vytočit,vůbec si jí nevšímej,nemůžeš předse malej nutit víc jídla pak bude mít odpor i k tomu co pije.MAlá ví kdy má dost a veme si tolik kolik sama potřebuje..Mám včera zas řekla,že malej pije hodně,že by měl pít 130ml na jednu dávku.KEcá a neví co...protože na kontrole ve 4měs.pil malej 130-140ml a to říkala že pije málo a z čeho tak přibíra ,se divila a ted mě tvrdí že na půl roce má pít 130ml. Nechápu jí.Peču buchtu,tak snád se povede,držte palečky,dělám jí poprvé.... :slight_smile:
23. čer 2009 v 19:45  • Odpověz
ahojky, tak holky vitani probehlo v klidu...prisli jsme, sedli, Eli usnula a celou pulhodinku pekne chrupkala...dalsich asi sest deti vyvadelo ale nasi berusce to vubec nevadilo :slight_smile: byly tam i dvojcata, holcicky a reknu vam, to byl mazec...hlavne ta jedna, ta byla takova divoka....
ale bylo to hezky, na zacatku recitovaly tri deticky az mi malem slza ukapla, jak to bylo roztomily :slight_smile: pak chvili mluvila matrikarka, pak nam pogratulovala, dostaly jsme kyticku, bryndak a kdyz si zalozime konto u cesky sporitelny,tak tri stovky jako zaklad....no takze se moc nepredali :unamused:
jo holky, eliska prospala i foceni :grinning: fotky hodim casem, budou az za deset dni....

rymes: je mi jasny, ze s nama tatka o vikendech nebude a bude na stavbe,ale taky to beru jako Zany...do toho jsme s tim sli a uz se tesim, az to bude stat :wink:

nency:nas mudra taky neobjednava, vzdycky rekne at prijdeme mezi 13 - 14:30...a je fakt lepsi prijit pred 13...vetsinou jdeme hned, ale kdyz jsou lidi, tak cekame treba i hodinu :angry: ale v tu dobu tam nastesti nemocny nechodeji. jo jinak teda taky nechapu, jak mas maly jidlo nutit....to ja nikdy delat nebudu, i jsem cetla, ze se to nema...ze pak trucujou a nechteji jist vubec

evaviki:copak je malemu?

u nas dneska uspavani v pohode, behem par minutek mi usnula na ruce,tak jsem ji polozila do postylky a uz hodku je klid :slight_smile:

holky, eli se objevila pod krkem trochu vyrazka...ona si to tam totiz nechce nechat mazat a ani poradne vysusit, to se vzdycky hrozne pereme....mate to nekdo taky tak?

jeee to je zase dlouhej prispevek :sunglasses:
23. čer 2009 v 19:54  • Odpověz
paulinka80: malému se asi před měsícem pod krkem taky udělala vyrážka,ale myslela jsem že to je potnička...nebyla.Měl to ekzém od bryndáku...přestala jsem mu je dávat a bylo to pryč.A mazat si to taky nechtel nechat,tak jsem ho hračkama naváděla za hlavou aby se kouknul a rychle namazat...
23. čer 2009 ve 20:06  • Odpověz
míšo: odstříkávám, když to jde :slight_smile: Přes den je to horší, ale po noci to jde samo.. :grinning:

nency: taky nechápu, proč bys měla malou nutit do jídla :unamused: Když víc nechce, tak ji ani nedonutíš :confounded: To je teda chytrá, ta vaše doktorka :confounded: My měli s Leonkou problémy s jídlem, a já ji do toho nutila, jinak by nic nesnědla, ale bylo to ještě horší. Tak jsem ji pak nechala být, prostě si vzala sama kdy chtěla a kolik chtěla :wink: Nás dr. taky objednává na určitý čas, většinou tam nečekáme a jdeme na řadu :slight_smile:

evaviki: tak snad bude malej brzy fit :slight_smile: Je to asi taky tím počasím, jednou teplo a pak se takhle ochladí :confounded:

pavli: tak to je dobrý, že ti to vítání Eliška tak hezky prospala :slight_smile: Já jsem trnula, kdy tam náš Vojta začne ječet, no být to o chvíli dýl, tak začal :grinning: Musela jsem ho držet celou dobu v náručí, a jak jsme ho chtěli dát do kolébky na focení, tak spustil ječák :grinning: A pak jak tam děti recitovaly básničky, tak jim do toho začal vykládat na celý kolo :grinning: :grinning: To bylo srandovní :grinning: :grinning: To se vážně u vás nepředali s tím kontem :rolling_eyes: Nám přispěli tisícovkou :slight_smile: Jinak já se s malým taky peru, když mu mám třeba po koupání utírat krk :grinning: Ta vyrážka může být klidně potničky, jak se tam ty mimča potí :slight_smile:

missymici: copak jsi pekla za buchtu? :slight_smile:

My jsme měli ještě dneska taťku doma, tak jsme šli všichni odpoledne na procházku :slight_smile: Leonka je vždycky ráda, když jdem spolu :sweat_smile: Večer nám odjel a dojede v pátek. Malej usnul zase hezky sám po koupání v 7 :slight_smile:
23. čer 2009 ve 20:33  •  2 děti  • Odpověz
ježiš, to jsem toho zase napsala :grinning: :grinning:
23. čer 2009 ve 20:33  •  2 děti  • Odpověz
leonik: hseš skoro jako já,když se rozpíšu tak neumím přestat.jej male se mi nejak dnes začal budit.usnul o půl 7 a už byl 3x vzhůru.
Bauchta klasika- jen po prvé v nové troubě,ale dopadlo to dobře...je super s meruňkama
23. čer 2009 ve 21:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.