• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sněhuláci 08/09 aneb pokračuje 3m.mimi :-)

(Zamčená)
11. února 2011 
Ahojky, moc se omlouvám, ale vůbec nestíhám psát. Je krásně a máme pořád někoho na koních, takže makam a makam. Jsou u nás na prázdninách neteř a synovec, chudáci musí makat taky. Myslím, že je to baví, ale jsou dost zničrní a unavení. Neteř jsem poprvé posadila na koně, má 14 let a dost se jí to zalíbilo. Jezdí, ky jen to je možné.
Včera jsme byli na chvilku u tchýně na bazéně. Synovec, ten má 15 skočil do vody šipku a zlomil si kousek zubu. Tak bude mít moje sestra radost, doufám, že mi vynadá.
Jinak jsem dneska Báře udělala poprvé kuřecí maso s bramborem. Jedla až se jí dělaly boule za ušima. UVidím, jestli bude noc a zítřek ok. Když ano, tak dostane zítra zase.

Holki, zkusili jste dát dětem melouna?
9. srp 2009 ve 20:37  • Odpověz
leonik:MS prave nemam,tak zatim to je mesic co sjem vysadila prasky,ale myslim si ze nejaka moznost tam je otehotnet i tak....uvidime,,,musime udelat testik..ale asi ted neee,ale chtela bch je to silene moc krasny nosit miminko pod srdickem :dizzy_face: jinak me povidej,...ja ho uspavam v houpaci zidli v obyvaku...pak ho prenasim kdyz usne,jinak by tam otacel jeste dnes..a taky se me ho tam enchce davat protoze je po jidle,tuhle sjem tam meal nadilku,takze tak no...mrzi mez to umel sam spinkat a ted..hruza..ale hlavne ze usne,az bude vetsi,bude msuet usinat sam,,po pohadce :slight_smile: snad :sweat_smile:
telalah:nezkousela,ale nemusi to byt spatn,myslim,ze to nic nebude,jako z by jim melo byt spatne nebo tak...myslimze jim to bude chutnat...ja se rozhodla pro presnidavky az v 8mesicich,kdyz ted davam kasi na noc,ktera ma byt davana vlatsne az v 8..takze sjem to prehodila :slight_smile:
9. srp 2009 ve 21:34  • Odpověz
Ahoj holky!
Před chvilkou jsem lovila obr pavouka, ale přimáčkla jsem ho málo a někam spadnul a nemůžu ho najít, tak jsem
jak na trní, kde se objeví znovu. Mám tu kočku, tak by ho snad ulovila. :grinning:

luci
já v kině nebyla ani nepamatuju, budu se divit, že hrají barevně. :grinning:
To s tím parkovištěm je teda smůlu. Ta paní musela být dost zmatená, když si spletla svoje auto s tím vaším.
Já měšťáky nemám ráda, protože konkrétně u toho parkování to dělají snad naschvál. Manža si koupil parkování
na hoďku a vracel se k autu ťip ťop na minutku a už mu kroužili uniformovaní kolem auta a byli zjevně naštvaný,
že se stihnul vrátit. Chápu, když toho někdo zneužívá, ale nějakou časovou toleranci by měli brát v úvahu. :frowning2:

Jinak s tím žárlením na druhé dítě je asi tak trošku všude. Moje Kájina je už velká, ale když jsem si Daninu přivezla
domů, tak bylo vidět, že není úplně v pohodě, najednou viděla, že se víc věnuju malý a troška té žárlivosti tam
stopro byla. :wink:

jola
tak to se tchýně má, když jste jí tak hezky vymalovali. :slight_smile:
S těma příkrmama to bude časem lepší, vždyť nepřikrmuješ ještě tak dlouho, musíš jí dát čas.
To jste měli hezkou oslavu, ale co ten naložený pes? To je název pro nějaké spešl jídlo? :astonished:

leonik
myslím, že bolení po jablečné přesnídávce a mlíčku asi mít nebude. Já jsem to Danině před časem také tak
dávala a nic neříkala. :grinning: Ale když ti nesní ani jednu lžičku k obědu, tak to se mu do těch příkrmů fakt nechce.
Ale váží dost, tak to není taková tragédie. Ještě mi napadlo jestli to nemá třeba příliš horké, nebo naopak moc
studené? Já teda do Danči něco nacpu, ale naučila se prskat, takže když už fakt nechce, tak mi to vyprská ven,
což je teda síla, příkrm je rázem všude. Když už holt nechtějí, tak se to do nich nacpat nedá.
S tím zlobením nejste samy, mě Danča řve taky, stačí když odejdu do kuchyně, tak okamžitě spustí a přestane
až když se k ní vrátím a začnu na ní mluvit, to je pohodě, ale musím být pořád u ní, což je dost náročné, protože
musím také něco udělat. :wink:

telullah
to měl synovec ještě štěstí v neštěstí, že to odnesl jenom kousek zubu. Syn mojí kamarádky také skočil šipku,
ale do mělkého bazénu a o dno si rozrazil hlavu, tak museli na šití.
To se máš, že ti Barča tak hezky baští, co bysme za to my ostatní daly, že holky! :slight_smile:
Melouna bych stopro nedávala, jednak nemá žádné výživové hodnoty, je to akorát voda, ale hlavně,
když koupíš třeba jen 1/2, tak se do něj může dostat cokoliv a na průjem máš hned zaděláno.
9. srp 2009 ve 21:52  • Odpověz
Holky, omlouvám se za ten román. :grinning:

andílek
málem jsem na tebe zapoměla. Už se těším až nám jednoho dne napíšeš, že se mimčo povedlo. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
9. srp 2009 ve 21:54  • Odpověz
andílek1
můj gynekolog mi tenkrát říkal, že po vysazení prášků nebo i tělíska se doporučuje měsíc počkat, ale z jakého
důvodu už mi neřekl.
Uspávání v houpacím křesle je taky dobrý. Já jí uspávám u sebe v posteli s lahvičkou v ruce, ale někdy jí to teda
trvá než usne, začne sebou házet a úplně nadskakuje jak mrská nohama, je jak na trampolíně a kolikrát když
už to vypadá, že konečně spí, tak se mi najednou otočí a pase jako by se nechumelilo. :grinning:
Také si vzpomínám, že to bylo před pár měsíci super, když usnula sama v postýlce. :slight_smile:

Holky jdu dneska brzo do hajan, už jsem toho nažvanila až až. :grinning:
9. srp 2009 ve 22:06  • Odpověz
andilek: tak mně by Vojta na rukách neusnul. Jak je zvyklej už asi od třech měsíců usínat sám, a později se naučil usínat v kočáru. Teď ho můžu nosit na rukách a on čumí po všech čertech, ale spát nebude :grinning: Tak pokud řve, tak pochovám, vrátím do postýlky, dávám pořád dokola čaj a nebo dudel. Někdy to trvá, ale nakonec usne :wink:Lea po pohádce usíná :grinning:jj, to máš pravdu s tím miminkem :dizzy_face:Dneska tady byla ségra s manželem, začíná 30tt, tak dneska jsme pozorovali přes břicho jak malá řádí :sweat_smile:

telullah: meloun jsem teda taky nedávala, taky z toho důvodu, jak píše nency :wink:To je smůla s tím zubem, hlavně jestli je to ten přední :unamused:

nency: on právě že už sní celou tu malou skleničku. Ale dneska prostě neměl svůj den, nedostala jsem do něj ani lžičku :unamused:Možná taky to bylo tím, že byl přetaženej, jak málo spal. Tak zítra zkusíme jinej příkrm a uvidím. Měl to akorát teplé, asi mu to nechutnalo a k tomu ta únava :unamused:My jsme měli obr pavouka včera na balkoně, tak jsem ho nabrala a letěl do trávy. Ale ten teda byl, žádná johana, byl takovej mohutnej a chlupatej :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:Doufám, že někomu neutekl :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

Zítra ráno v 7 mám být u zubařky :stuck_out_tongue_closed_eyes:Asi strachy neusnu, když vím, co mě zase čeká :rolling_eyes:Beru tam sebou i Leu, té možná taky bude trhat zub. No jsem zvědavá, jak to tam spolu zvládnem :confounded:Tak přeju dobrou noc všem :slight_smile:
9. srp 2009 ve 22:30  •  2 děti  • Odpověz
leonik:tak jak jste zvladli zubare?ja ho nesnasim..fuj,,,,a auuuu..takze taky ybch nespala celou noc.doufam,ze sjte to zvladli..
noc jako vzdycky..ve dve budicek a usnulja ani envim kdy,nejak sjem sunula v posteli a po chvili se probudila a on chrupkal vedle me,takze dobry no..bli jsem u doktorky s tim kaslikem,dala nam Spiropent a rekla ze to nic neni,tak nevim...jsem z toho zmatena :frowning2:
10. srp 2009 v 08:55  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
andilek: no ráno jsem málem zaspala :sweat_smile: Malej se v noci pořád budil, já taky, ale strachem ze zubaře :stuck_out_tongue_closed_eyes: No a v pět ráno malej vstával a byl po... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: Nějak se mu nechtělo spát. Pak usnul, no a mně začal pípat budík. Tak si říkám, ještě pět minut a asi jsem usla, vylítla jsem z postele a bylo 6.45 a já měla být v 7 u zubařky :sweat_smile: No nakonec jsem musela autem, ještě že ji mám u nás ve vsi :slight_smile: Lea to zvládla krásně, dělali jí rentgen, ale ten přední zub mrtvej :pensive: Takže za měsíc jdem znova na rtg, protože snímek se nepovedl a nic tam nebylo vidět, tak ji dneska už znova nechtěla ozařovat :unamused: Jak jí prohlížela všechny zuby, tak měla celou dobu krásně otevřenou pusu, dokonce i jak jí zkoušela tím háčkem, jestli nemá kazy, tak držela :slight_smile: No uvidí se příště po rtg, jestli ten zub bude muset vytrhnout, to by bylo horší, to ji asi na tom křesle neudržím :unamused: Já tam jdu zase za měsíc znova :confounded: Tak Luky má ještě pořád kašel :unamused:Tak když vám dr.řekla, že to nic není, tak snad bude brzo v pohodě. Asi je to taky tím počasím :unamused:

Byli jsme venku, malej už vypadal na spaní, ale nakonec ze spní sešlo :slight_smile: Tak jsme zvládli ještě nakoupit, pak jsem ho dala doma do postýlky. Na oči už únavou neviděl, ale každou chvíli byl na břichu :grinning: Teď už konečně spí, noha mu visela mezi šprušlema :sweat_smile: To jsou kolikrát polohy, když usne.. :grinning:
10. srp 2009 v 09:35  •  2 děti  • Odpověz
Ahojky holky,
leonik-tak jste to zvládly dobře,malá je šikula :slight_smile: ,eboj,zvládne určitě i trhání,když bude nutné,první zoubky by měly jít lehce.No ale chudinka,lepší je,když vypadne sám.koukám,že taky říkáte těm nohatejm pavoukům johana,já myslela,že jen my,ještě jsem to od nikoho jinýho neslyšela :grinning:

nency-jo ta paní byla asi hodně zmatená,navíc bylo vidět,že asi fakt spěchá.Měla auto asi o tři místa dál,nevím,co to bylo za značku,tžo jsem neviděla,měla skoro stejnou barvu,ale zadek vypadal jinak :sweat_smile: Z pavouků mám taky hrůzu,brrrr :stuck_out_tongue_closed_eyes:

telullah-snad ségra nebude naštvaná,přeci nemůžeš 15letýho kluka vodit za ručičku,ten by už měl mít rozum.zasloužil by ale...Skákat šipku do bazénu,to končívá mnohem hůř...

Jinak koukám,že problémy se spaním se začínají klubat snad všude :frowning2:
Já když jsem se ptala gyn,jak dlouho po vysazení prášků mám dát pauzu,než se začnem snažit,tak mi řekl,že není nutná-čili-opět různé názory :unamused:
Včera jsem dala to kuřecí masíčko,no docela to šlo,jen jsem jí to nemixovala,ale jen nadroboučko nakrájela,tak to se jí moc nelíbilo,ale dobrý.Anetka to má radši studenější.
Myslela jsem ,že nebudu mít čas,jak je tu návštěva,ale opak bude asi pravdou. :slight_smile: Udělala jsem si ,,dovolenou,,a nic nedělám :slight_smile:
10. srp 2009 v 10:06  • Odpověz
luci: no u nás je zažitý, že se u nás odjakživa říká Johana s dlouhejma nohama :grinning: Tak se tak říká u nás i tomu pavoukovi, protože má dlouhý nohy :grinning: :grinning: Vy plánujete druhý mimi kdy? :slight_smile: No jo, je to práce s těma zubama :unamused: Dr.říkala že ve 3 letech se zakládá už na stálej chrup, a když je tam ten nemocnej, tak může bránit zdravýmu růstu toho stálýho zubu :unamused: Tak bude lepší když půjde ven. No uvidíme v tom září, jak dopadnem. Já bych se Vojtovi bála dát nemixovaný maso, že se s tím udáví :sweat_smile: Lea mně to nepozřela nemixovaný ještě po roce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. srp 2009 v 10:30  •  2 děti  • Odpověz
leonik:tak to je dobre no,chudaci,,,stejne,zuby jsou mrchy...to mepovidej k tem poloham,lukysek spinka v mojji posteli a ted jsem za nim byla,spi na brisku a ruka po nim,,,a to dela i v noci ,ze hot o neboli,chudacek,ale budit s me ho enhcce kvuli tomu,nevim no,stejne uz nevim co ybch si pocala bez nej,,vcera jsem na to vzpominala jak jsme se tesili a tak a uz den bez nej..no hruza :slight_smile:
10. srp 2009 v 10:45  • Odpověz
leonik,já jí dala to masíčko nakrájený,úplně se rozpadlo na mini mini kousíčky,jen že to nebyla úplně kašička.Já se taky bojím,aby se nezačala dusit.Asi jí budu mixovat ještě než půjde do školy :grinning:
No já nevím s tím druhým,asi až budou malý tak dva,bych to začala zkoušet.Teda jestli do toho půjdu.Zatím mi to jedno stačí.Manža nemá moc času,tak jsem kolikrát jak svobodná matka :frowning2: ,tak bych nerada byla se dvouma.I když ono se to teď asi zdá jinak,až bude Anetka větší,tak to bude zase jiný.uvidíme.Já jsem si vždycky přála tři děti,ale toho se bojím,je to těžký pak finančně.moji známí mají čtyři děti a nemůžou si lecos dovolit,jet třeba jen do zoo,je pak dost velký výdaj.Školy stojí spoustu peněz atd....Radši dopřeju víc dvoum,než skoro nic třem.Někdo by to možná odsoudil.
10. srp 2009 v 10:55  • Odpověz
čauvec holky tak dnes jsem se moc nevyspala :unamused: . Malá se mi po hoďce budila a měla po něčem bolení a v pět jsem oblíkala celý barák a vezla manžu do práce. Malá se ještě dnes nepokadila (a to normálně už je dvakrát) a je protivná :angry: .

nency:to byl normální pes :grinning: . Kámoš je široko daleko proslavený nad jeho specialitama tak jsem čekala že tam zase bude mít něco extrémního :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Minule jsem uklízela garáž a spadl na mě mega křížák (pavouk né šroubovák :grinning:) tak jsem myslela že se po......

tellu:jsi mooc šikovná zvládat mimčo a ještě koně!! No snad ti sestra nevynadá to by si přece mohl udělat i doma.Meloun bych taky nedávala většinou je dováží z Egypta a tam je zalívají tou jejich nezdravou vodou hodně lidí má po nich potíže!

luci:já jsem jedináček a vždy jsem chtěla mít pět dětí

:grinning: ale manža nechce ani slyšet o třetím! Já si ale myslím že za pár roků ho přemluvím že už stopro bude mít toho kluka ..... :grinning: :grinning: :grinning:

Dneska mi Lea snědla jen dvě žličky (špenát s bramborem) a víc nechtěla :angry: tak nevím už jestli to mám vzdát bo co!!!? Vždycky se na mě kouká co jí to zase rvu :unamused: . Vždycky něco zkusím dám ji trochu ze skleničky a zbytek mrsknu do mrazáku! Jenže už je tam toho tolik!! :angry:
10. srp 2009 ve 14:33  • Odpověz
Ahojky,
tak my sme boli cez vikend na chate, tchyne oslavovala narodky. Ale bolo to celkom v poho, mm sa snazil, poctivo kocikoval, tak som si aj oddychla.. .-D
Niekto tu pisal (pred par dnami), ze mimco ma problem sa vykakat po mrkvicke.. Sebino mal tiez problemy, ked zacal papat prikrmy. Nakoniec to vyriesil ovocie, zacala som mu doobeda davat ovocnu presnidavku (aj ked este poriadne nepapal zeleninu), no a odvtedy kaka v pohode, dokonca zacal jest plne davky zeleninky :slight_smile:
Tellu, teda ako to stihas? Sikulka.. A co sa tyka synovca, neboj, aspon sa pouci a nebude skakat do plytkej vody..
Joli, mne maly kupovane moc nechcel, takisto mu nechutia dva druhy zeleniny, vzdy musim dat viac (po spenate s bramborem ho napinalo na zvraceni, takze to putovalo rovno do kosa)
Andilku, drziam palce, aby vam to vyslo :grinning:
Leo, uff, si mi pripomenula, ze sa musim objednat k zubarovi, to zase bude masaker.. (a hlavne financne..) Moje zuby su taka mala katastrofa, vsetky kazy mam pod blombami.. :frowning2:
Pavukovi hovorite Johana? :slight_smile:)))) Tak to som este nepocula.. :grinning:
10. srp 2009 v 15:43  • Odpověz
čauvec holky zapoměla jsem vám říct :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Leontýnka už dva dny říká mamama :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a zrovna když byl manža doma :grinning: :grinning: tak jsem byla pyšná tuplem :slight_smile: .
Zítra jedu taky k zubaři mám to docela daleko :unamused: tak zbalím ten můj babinec a uděláme si z toho výlet :wink: (stavím se i pro mojí mamku tak nás bude čtyři ženské :grinning: )

evaviki:jj to jsme byli mi po mrkvičce se nemůže vykadit :unamused: a já už taky dlouho přemýšlím nad ovocem.

jo toho pavouka znám :grinning: :grinning: ! Celý život mi říkají básničku Johana s dlouhýma nohama (mám je fakt dlouhé :grinning: ) a já se bráním zuby nehty že se nejmenuji Johana ale Jolana :angry: !
10. srp 2009 v 18:32  • Odpověz
andilek: tak to se divím, že ti na bříšku usne. To až teď, nebo spí od mala na bříšku? :slight_smile:

luci: my jsme na druhým začli pracovat, když byly Lei taky dva roky. Podařilo se druhý měsíc :slight_smile: Mysleli jsme, že si přivezem malýho Holanďánka, ale ten měsíc se zrovna nezadařilo :sweat_smile: Zase když jsou dvě, je to lepší :wink: Já byla taky s Leou pořád sama, manža byl pracovně přes týden v zahraničí :unamused: Já jsem taky vždyky chtěla tři, jsem ze čtyř dětí, tak je to hezký, když je větší rodina. Ale pomalu se začínám smiřovat, že nám dvě budou stačit :wink: Jj, hlavně kvůli tomu, něco jim dopřát, nějakou dovču, a pak ty školy.. :slight_smile: Začínám se řídit tím, že jedno je málo, dvě jsou akorát, tři už jsou moc :slight_smile: A taky že už nemáme co zkoušet, máme splněno :grinning:

jola: tak Leuš nešmakoval špenátek s brambůrkou :sweat_smile: Tak jí zkus to toho přidat ještě třeba mrkev :slight_smile: Nebo prostě nemá svůj den, tak to bylo včera u nás. Vojta měl k obědu cuketu s bramborem, ani lžičku jsem do něj nedostala :unamused: Asi mu to taky moc nechutnalo. Za to dneska jsem mu to smíchala s trochou jiného příkrmu a zblajzl to, a jak otvíral pusu :sunglasses: Jo s tím mamama, psala jsem to tu před pár dny, že to Vojta taky říká :sweat_smile: Ještě si to akorát ještě neuvědomujou, co to znamená :grinning: Takže taky znáš Johana s dlouhejma nohama :grinning: :grinning:

evaviki: jo, to já mám snad jen tři zuby bez plomb, no hrůza :frowning2: Manža má jen jednu, a to ji tam má už 12 let :angry: To je nespravedlnost na tom světě :rolling_eyes: :grinning: :grinning:

Jinak tatínek si teď udělal konečně na Leu víc času, tak se během tří dnů naučila jezdit na kole. Dneska jezdila už úplně sama. Tak jsme měli z toho všichni velkou radost :dizzy_face: Vojtík už asi začal chápat co to znamená baf, baf, vždycky ho hledá, až mu oči sjedou na našeho psa, tak se začne smát :grinning:
10. srp 2009 ve 20:32  •  2 děti  • Odpověz
leonik:ne,ne....luky spinkal od narozeni na zadickach,asi tak od 5mesicu zacal usinat na boku...to vydrzelo do dnes,usnena boku a prijdu po chvili je na brisku,ruka pod nim,,,no hruza....ale spinka,,,ja se prave bojim toho nahleho umrti kojence....ale nehcla sjem ho uz nekolikrat a v noci je taky na brisku,porad ho hlidat nemuzu ze jo a tak no...
jiank mas sikulku,lea je sikovna,ze umi uplne sama na kole,,,Luky natahuje rucicky kdyz mu je natahnu ja a rikam pojd ke me...a clovece po chvli je zvedne a ja jsem nadsena...taky sjem mu dneska rikala,,rikam ted aporad kdyz se jde jist...ze jdeme papat a on se usmal a povyskocil...bylo to pekny..,taky mam pocit,ze vi kdo je tata :grinning:
evaviki,leonik:muj manzel nema ani ejden kaz!nikdy mu zuby nevrtali!zato ja ,,no hruza,,od detstvi kazdou navstevu kaz!a tech plomb,,uz je nepocitam :confused:
lukysek posledni dny rika bam a ba ..tak ymslim,ze prvni bude baba :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: snad nebude myslet tchyni :grinning: :slight_smile:
povidate si tu o poctu deti...ja sjem ze tri deti,ale z toho duvodu to nebylo,..mit velkou rodinu si preju snad od 11..je to muj jedinej sen a prani. je to krasny divat se na ty deti jak rostou,jak se smejou,jak je vychovavate....ja bych chtela ctyri,ale manza neeeee,,,ten jen tri,,,uvidime,,,,chtela bych byt tehu do vanoc,tak se to snad vyplni...nenchi aby tu byl Lukysek sam,manza je tak porad v tahu,tak alpeson budu mit plno deti :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
10. srp 2009 ve 21:26  • Odpověz
Ahoj holky!
Tak Johanu ze včerejška jsem nenašla, ale zítra budu luxovat, tak má smůlu. :grinning:
Danča dneska objevila jak chutnají nožičky, docela se tím i zabavila, tak jsem byla skoro ráda.
K obědu jsem jí dělala kuře s bramborou a mrkvičkou, ale snědla jenom půlku, tak jsem musela zbytek
dojet sama. Na svačinku opět jablíčko s kouskem banánu, meruňky došly, tak toho měla míň, ale pro ní
to bylo stejně akorát,k večeři kašičku už moc nechtěla, snědla pár lžiček a dost. :slight_smile:

leonik
to je Leuš šikovná, když už umí jezdit na kole. Kájina se to naučila až ve 4 letech, ale když už to konečně
uměla, tak se za ní rozeběhl nějaký pes a spadla a od té doby se na kolo bála, tak toho moc nenajezdila. :unamused:

jola2
tak u nás se zase říká dáta, nebo táta, ale máma jí moc nejde.
Ať zubař moc nevrtá. :slight_smile:

evaviki
tak to jsi měla super víkend. :slight_smile:
Taky bych se měla konečně objednat k zubaři, stále to odkládám, bolí to a ještě těch peněz co tam člověk
nechá. :unamused:

luci81
na počet dětí mám stejný názor jako ty. Také si myslím, že je lepší mít míň dětí, ale umět se o ně dobře
postarat. V dnešní době to není jen tak, pořídit si spoustu dětí, všechno je drahé, jistota zaměstnání téměř
nulová a pokud člověk nemá tučnou kreditku, když přijde o práci, tak to má těžké. Já mám kamarádku, která
má děti tři, ale po finanční stránce to fakt nezvládají a těch dětí mě je kolikrát líto. Dokonce jim dává rovným
dílem i chleba, aby některé s dětí nemělo o krajíček víc. :unamused:
Já jsem dost dlouho chtěla jenom jedno, ale jak začaly tikat biologické hodiny, tak mě to nějak chytlo a začala
jsem chtít ještě jedno. Ale dvě mě stačí bohatě. :slight_smile:

andílek1
tak to je dobře, že mudra prohlásila, že mu nic není a je zdraví. :slight_smile:
10. srp 2009 ve 21:47  • Odpověz
Andilku, hovori sa, ze dieta moze spavat na brusku bez problemov odvtedy, odkedy sa nan v noci otoci same. Takze ak sa otaca sam, tak ho tak mozes nechat. Sebastian spi na brusku takmer celu noc. ako miminko spal prvu cast noci na boku a druhu cast na brusku (ked ho trapili koliky)
10. srp 2009 ve 21:47  • Odpověz
Ahoj holky, tak u nás je dneska škaredě :angry: :confounded: Leje jak z konve :unamused: Noc byla u nás dobrá, akorát Vojta byl už v 6 vyspanej. Teď spinká už od 8 :slight_smile:

andilek: tak to se někdo má, když má zdravý zuby :slight_smile:Ty mimča každým dnem dělají pokroky, je to zajímavý, co ti malí človíčci dovedou :sweat_smile:Ani se nenadějem a půjdou do školy :sweat_smile: :grinning:

nency: Vojta se taky zabaví strkáním nožek do pusy :grinning: jejda, to je teda blbý, že Káju takhle vyplašil pes :unamused: Tak hlavně, že kolo nezavrhla úplně :slight_smile:

Holky, jak vám to časově vychází s příkrmama? Já cca v 6 kojím, ale v půl 8 stejně Vojta vypije 230 ml mlíka, pak dávám v půl 11 sváču, a oběd vychází na půl 2. Tak když budu později dávat odpolední sváču, tak to vychází skoro k večeru :unamused: A na večeři už asi nedojde, protože Vojta chodí spát mezi půl 7-7 :unamused:
11. srp 2009 v 08:56  •  2 děti  • Odpověz
Ahojky Holki, koukám jaké dělají ty mimina pokroky v mluvení. Mamama a dada... u nás to je pořád aaaa, geee, jee....
Tady dneska prší, už v noci začalo a pořád pokračuje. Báře se v tom krásně spalo až do sedmi, o půl deváté usla znova a spí jěště teď.
Jinak koukám, že mě tady strašíte pavoukama a zubařem. Obojího se bojím a nerada je vidím :slight_smile:

leonik- snídáme kolem 7.00, svačinka je v 10.00, oběd 12.30, odpolední sváča 15.00, pak si dá jěště nějaké ovoce kolem 17.00 a večerní kaše kolem 19.00. Chtěla jsem jí trochu jídla ubrat, važí 9 kg, ale nejde to. Pak pláče a to se mi nelíbí. Takže ať baští kolik chce
11. srp 2009 v 09:31  • Odpověz
ahojda holky,taky sjem toho nazoru ze lepsi mit jendo dite aby se zabezpecilo a melo se dobre nez dve a pocitat kurky....jenze si taky myslim,ze penize budou a my nebudeme...ak nevim.
jinak holky,,,my to mame jak kdy...ale tak v noci papka ve 2 ve 3rano..pak snida kolem 7,v 11:30obedva,v 14:30zase mlicko, a v 19:00vecere,kasicka a mlicko
telulah,,,,my tak predevsim rikame aaa,baaaa,ga, takze spis vidim,ze u Nency jsou moc sikovny :slight_smile:
11. srp 2009 v 10:59  • Odpověz
Ahojky holky,
u nás je taky dneska ošklivě,mrholí a je docela chladno.

leonik,to je malá šikulka,že už umí na kole :slight_smile: K těm příkrmům,musím zaťukat,že se nám snad daří jakž takž nějaký režim.Vsává kolem 7.00,před 9.00 zase kojo,jde spinkat,pak sváča,oběd nechce,ten sní spíš až po druhým spaní,takže taky tak ve14.00,v půl třetí,(samo není do tý doby o hladu,kojíme :wink: )no odpo sváča a na večeři už pak kojo.Taky nevím,kdy bych jí dala třeba kaši.Ta se asi nedává přímo před spaním,nebo jo?

jola-Anetka taky včera nechtěla obědvat,snědla jen pár lžiček

andílek-já jsem ze dvou dětí.Jedináčka bych nerada.Jojo,je to idylka,jak to píšeš,krásný,jak rostou,smějou se,....jenže když na to nebudeš mít,tak ty děti budou naopak jen chodit domů s brekem,že se jim smějou,že nemají to a to,že nemůžou třeba na lyžák,kroužky,pak třeba školu....Budou neštastný.To už je pak po idylce
11. srp 2009 v 11:06  • Odpověz
Luci :ja vim,ze to neni prochazka ruzovou zahradou,ja sjem domu chodila nestatna uplne z jinyho duvodu a nejaky obelceni nebo tak me byli jendo,takze ikdyz deti budou mit co chteji,nikdo nezabrani tomu aby byli nestastny,,,protoze co si budeme rikat,dnesni deti jsou hnusny,sikanujou a jsou sprosty a niceho si nevazi,takze ....zatim mam malyho spunta,takze ti muzu rict jen muj nazor,ale az budu mit velkyho chlapa,tak bude to uplne neco jinyho...a jak znam sebe a manzela,tak jim budeme chtit dat vse,ikdz penize nebudou,,,,i ten co ma plnej zadek penez nemusi byt stastnej..proste je to na kazdym,,,,a podotykam zenemam plnej zadek penez...
11. srp 2009 v 11:30  • Odpověz
cauko holky,

u nas sa vstava v rozmedzi 6.00 - 8.00 :grinning: zalezi aka bola noc, vacsinou ale kojime okolo tej 7, potom sa hrame,okolo 10 zase kojo a ide spat, spi vacsinou 2 hodky, posledne dni mi ale prespi aj 3 hod! :astonished: :grinning: :grinning: takze vcera vstaval o 13.00 a obedovali sme az o 14.00 (niekedy sa nam zadari aj o 15.00 :grinning:, nehrotim to, vsetko zavisi od jeho spanku :slight_smile: ), snazim sa ale obed okolo 13.00 potom snaha o spanok :wink: a poobede okolo 16.00, 17.00 ovocie a okolo 19.30 na noc kojo. no jakub sa velmi o jedlo nehlasi, tak sa snazim mu to sama takto nastavit, ked ale vytiahnem prso alebo obed otvara pusinku vzdy :slight_smile: no tych 5 jedal denne stihame len tak-tak pretoze dost cez den spi...a vravim, on si velmi nepyta...som zvedava ked budem postupne nahradzovat aj ostatne kojo prikrmami kedy budem kojit :confused: , rano, vecer (na kasu sa zatial nechystam) a v noci -jasne, ale neviem ci to bude dost kedze by mal mat tych asi 500 ml denne... no ak bude spokojny ako doteraz snad mu to bude stacit :wink:

ja som teda zo 4 deti :slight_smile: a nikdy by som nechcela jedinacika. Vzdy som prehlasovala ze deti 3, ale neviem, ako vravite, financne narocne to teda je; snad sa coskoro zadari surodenec a ten treti mozno niekedy na stare kolena ak sa na to budeme citit :grinning:

tak my sme sa tiez konecne rozrecnili :dizzy_face: a to takto: vavava, baaa,buuu, ďe,ďe,ďe, a dalsie horsie identifikovatelne :grinning: :grinning: mrzi ma ale ze vacsinou ked je v spolocnosti tak je tichucko, vtedy sa prejavuje malo :pensive:

zubky mame inak 2, neviem ci som sa uz chvalila :slight_smile: no oni ale kazdemu mimi dorastu, tak ani velmi nie je cim ...chich...

holky,dotaz, ovocie na svacu davate povarit, alebo davate surove -banan je jasny, ale co jablcko, hrusky atd...
11. srp 2009 v 11:34  • Odpověz
andílek-samo,že peníze nerovná se štěstí....

zzuzi,ovoce povářím,neboj,však ono to přijde a začne se projevovat i ve společnosti.Možná,až bude větší,budeš říkat,že by se ve společnosti tolik projevovat nemusel :wink: :grinning:
11. srp 2009 ve 12:06  • Odpověz
tak jsme stihli jít na hodinu ven, vypadalo to že se vyčasí, začlo svítit slunko. No a teď tu zas leje a chvílema hřmí :unamused:
Jdu vás dočíst :slight_smile:
11. srp 2009 ve 12:28  •  2 děti  • Odpověz
andilek: jedno je málo, i když někdo je rád i za to jedno, hlavně kvůli financím. Tuhle jsme se manželem shodli, že to vlastně není vůbec jednoduchý vychovávat děcko, aby z něj jednou vyrostl slušnej člověk :unamused: Už teď, když to neposlouchá, kolikrát si to dělá co chce.. :sweat_smile:Jj, to máš pravdu s těma děckama, a taky že většina kouří už ve 12 letech :unamused: :unamused: U ségry ve třídě jsou prý jen dvě děcka co nekouří, je to děs :rolling_eyes: Někde jsem četla, že v dnešní době mají rodiče na děcka strasně málo času, doba je uspěchaná..pak to takhle dopadá, že se ty děcka chovají tak, jak se chovají :confounded: Byla tam nějaká studie, že rodiče si se svýma dětma povídají za celý den pouze 45 minut :unamused:

luci: já jsem Lei dávala kaši na večeři, a když šla spát, tak jsem ještě kojila. U malýho nevím, jak to budu dělat, když je na UM. Když se kojí, máš to jednodušší :slight_smile: Já nemůžu Vojtovi dát UM dřív jak po třech hodinách, to by nestihl strávit. Když kojíš, tak si třeba jen cucne toho předního mlíka, v tom je ta výhoda :slight_smile:

zzuzca: tak to ti dlouho spí Kubík :sweat_smile: To náš Vojta, ten se o jídlo umí přihlásit, hlavně o mlíko :grinning: Postupně právě nahrazuješ kojení příkrmama, takže kojení by se časem mělo úplně vynechat. Jé tak ty seš taky ze čtyř dětí, to jsme na tom stejně :slight_smile: Ovoce-já dávám kupované přesnídávky, ale dr.říkala, pokud budu dávat čerstvé, tak to mám trochu povařit :wink:

U nás se zase dneska zadařilo a oba zaráz spí. Vojtovi to zase teda trochu trvalo, několikrát byl hlavou v nohách :grinning: ale nakonec taky usnul. K večeru jdu k holičce, tak už se tááák těším :slight_smile:
11. srp 2009 ve 12:51  •  2 děti  • Odpověz
Tak sa idem postazovat :frowning2:( Bola som dnes s malym na ocnom vysetreni, dostane bryle (ma trojky dioptire), no a ked bude mat rok, tak sa mame objednat na kontrolu a potom na operaciu :frowning2: Tak som z toho nestastna..
Inak my papame:na ranajky mlieko cca 5.30 - 6.00, potom ovocie cca 10.00-11.00, zelenina 13.00-14.00, mlieko 16.30-17.00, na veceru mlieko na dobru noc, alebo mliecko s kasou (Sunarka alebo od Nestle) cca 20.30
Zuzi, ovocie davam surove, nic nedusim :grinning: umyjem, osupem, umyjem, nastruham, pridam detske keksiky a papame. :slight_smile:
11. srp 2009 ve 12:54  • Odpověz
evaviki: jej, tak to je mně líto :frowning2: A proč jste byli na očním :confused:
11. srp 2009 ve 12:57  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.