• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sněhuláci 08/09 aneb pokračuje 3m.mimi :-)

(Zamčená)
11. února 2011 
pretoze strasne silha
11. srp 2009 ve 13:01  • Odpověz
evaviki: my s Leou taky chodíme na oční, odmala se zdá dr.že jí utíká jedno oko ven :unamused: Ona to tak má od narození, tak od roka a půl chodíme každýho půl roku na kontroly :unamused: No ale je to těžký, když to děcko je malý, nedá se s ním spolupracovat :confounded: Chtěli tam po ní, aby se dívala do přístroje, aby jí mohla změřit dioptrie, pak jak jí dala to měřítko k oku, následoval hysterák. Doktorka už byla nervní.. :angry: Taky říkala, že možná bude muset mít brýle, nedovedla jsem si to představit, ona, která na sobě nic nesnese :unamused: Nakonec jí ty dioptrie změřili až ve třech letech! Třeba to nebude tak zlé, uvidíte časem.
11. srp 2009 ve 13:08  •  2 děti  • Odpověz
evaviki:to me mrzi,snad se to bude lepsit.... :slight_smile:
leonik:me povidej,,,,je to urcite tezky vychovavat..to nerikam,,,45minut?sila..fakt jo!!!muj ml.bracha..je mu ted 14...vychovavali jsem ho vlastne my s brachou a potom jen ja...mama mela dvousmenny provoz a tata byl vzdycky pryc...no a jak to dopadlo,,,kouri,je sprostej jak kniha,neposloucha,,no ....tomuhle chci zabranit!nejaka prace me to za to nestoji,musim si najit praci tak max,na ranni,,jiank do toho nejdu..vim ze me nektera odsoudite,ale rpsote nei hlidani a chodit do prace treba na nepretrzity provoz jak sjem chodila driv,tak ty deti ani nevidim!takze envim co budu delat,vim,kdyz sjou potreba penize,musim do rpace,ale ty deti musi znat co je mama a tata!nevim no,,,jsme mlada a vim o svete prd,ale muj nazor
11. srp 2009 ve 14:23  • Odpověz
ČAU holky tak jsem doma od zubaře :frowning2: !hrůza a děs!!! vrtal mi brousil a nakonec mi to i řezal nějakým nožem bo co ještě že mi to umrtvil (dal mi tři včeličky) ale teď to dochází k sobě a bolí to jak něco a k tomu začínám mít hroznou migrénu (já která jsem neměla nikdy bolení hlavy!!) Tak holky papa

evaviki:jejej tak snad se to brzy zlepší!

andilek:jj dítě má mít oba rodiče! jenže někdy to taky nejde. Já jsem měla taky dětství na prd jenom jsme tak nějak přežívali nikam nejezdili samý strach atd. no hrůza moc si z toho nepamatuji jen vím že otec mím vzorem nikdy nebyl zpíž na opak :unamused:
11. srp 2009 v 18:00  • Odpověz
Tak jsem se vrátila od holičky a doma ječák :frowning2: Malej řval, jak když ho na nože bere :frowning2: Tak jsem ho vykoupala, a vytáhla jsem zavinovačku :sweat_smile: Zamotala ho, a v náručí udrndala ke spaní. Bolelo ho určitě bříško, chvílema se vždycky zakroutil a zakřičel :confounded: A to už ho bříško netrápí od 4.měsíců :unamused: Dneska měl k obědu květák, tak aspoň vím, že to bylo z toho. A zrovna toho dneska snědl o něco víc než jindy a za půl hodiny na to vypil ještě 185 ml mlíka :unamused: :unamused:

andilek: no já až půjdu do práce, pokud ji teda seženu, když je ta krize :unamused:tak budu směnovat a dvanáctky :confounded:Takže s děckama nevím, nevím, jak to bude :confounded:

jola: tak ještě že už to máš chuděro za sebou :unamused: Tak ať to co nejdřív přebolí :wink: Mně říkala dr.včera, že mě ten zub bude asi taky bolet co mně spravovala, že to reaguje na cosi co mně tam dala :unamused: Naštěstí nebolel, teda ťuk, ťuk :sweat_smile:
11. srp 2009 ve 20:10  •  2 děti  • Odpověz
Ahojky Holki, máme druhý zub :slight_smile:
11. srp 2009 ve 21:41  • Odpověz
Ahoj holky!
Tak už mě to doma samotnou nebaví, s Daninou si moc nepokecám. Už se těším až se mi vrátí z Krkonoš manža
s Kájou. Mají přijet v sobotu, tak už aby byla. :slight_smile: Doma mám teď naklizeno jak před Vánocema. :grinning:

leonik
ječák má Danina taky pěknej, manža jí kolikrát slyšel až z konce ulice, jak mám otevřené okno, tak se to nese!
To bolení po květáčku je celkem možné a když ještě vypil tolik mlíčka tak tím spíš. A to se ti ještě do té
zavinovačky vešel? :astonished: Ale mlíčka ti pije dost, to Danča vypije 100 ml a někdy i míň. :confounded:

jola2
to sis užila se zubem! Neboj, zítra bude už líp. :wink:

andilek1
jj, máš pravdu peníze budou, ale my ne. Sehnat časově výhodnou práci není zas tak snadné, ale chce to
začít shánět s časovým předstihem, protože nějakou dobu to trvá, než se něco vhodného najde.
Když byla Kája malá, tak jsem si našla práci na 6 hodin, akorát jsem tomu musela obětovat každodenní
vstávání v 5 hodin. Když byla větší, tak jsem začala dělat krátký, dlouhý týden a musím říct, že mě to
vyhovovalo maximálně. Byla jsem mnohem odpočatější a měla daleko víc volného času, akorát to chce se
doplňovat s manžou ve hlídání, což u nás fungovalo. :slight_smile:

evaviki
to mi tě je líto, ale slyšela jsem, že operace očí nebolí. Můj brácha měl operaci očí v necelých dvou letech,
měl šedý zákal, ale tenkrát to ještě tak dobře operovat neuměli, tak chudák vidí na jedno oko jenom na 2 metry, ale zdravotnicví se vyvíjí rychle a teď to je už pro ně brnkačka. :wink:

zzuzca
ovoce určitě krátce podus, když mu to dáš syrové, tak z toho může mít bolení bříška. Někde jsem to vyčetla
a taky jsem si to vyzkoušela. Jednou jsem jí dala jablíčko jenom nastrouhané a mohla se potom z toho ukroutit,
ale to jí bylo necelých 5 měsíců, my už jsme na příkrmech dlouho. :wink:
11. srp 2009 ve 21:58  • Odpověz
tellulah
gratulka k zoubku, tak už máte druhý. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
To my zatím nic.
11. srp 2009 ve 22:02  • Odpověz
ahojda holky,....my taky nemame ani ejden zoubek...
telu:gratuluju k zoubku...
nency:to mas pravdu jdnoduchy to neni,je to strasne spatne udelany v tom nasem state....jak ma clovek vychovavat deti a zaroven vydelavat penize...ake za jakou cenu vydelavat...je to siuleny,co si budeme povidat..
lukysek se pomalu stavi na vsechny ctyri....obcas se jen tak zhoupne,ale snazi se,taky se umi plazit kdyz chce...tak jsem zvedava jestli budeme lezt...
zuzka,taky jsem nekde cetla ze tyto ovoce podusit....ale nevim zase jestli mu to dat studen nebo teplejsi....a uz muze teda studeny ovoce?
12. srp 2009 v 08:50  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:
nency: no on od tý doby co dostal pořádně najíst, tak už většinou neřve, jen když má hlad a nedostane to hned :grinning:To byl pláč z bolesti :frowning2: Do zavinovačky se nevejde, ale používala jsem ji do 5.měsíců, ale tak, že ho jen do ní zamotám, a nohy mu čouhají ven :grinning:Ale hlavně, že je tam staženej. Včera mu to asi udělalo dobře, jak byl zmáčklej, tak mně usnul v náručí běhěm chvilky :slight_smile:Mlíka už vypije

andilek: my taky ještě nemáme zub :sweat_smile: To bude asi Luky brzo lézt, když se už staví na čtyři :sweat_smile: Ovoce dávám normálně studený. Jen oběd ohřívám :slight_smile:

telullah: taky gratulka k zoubku, to máte zoubky teda brzo :slight_smile:
12. srp 2009 v 09:01  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky, já se hlásím po strašně dlouhé době, neměla jsme přístup na net. Naše přestavba totiž došla do nejhorší fáze a to do fáze bourání přebytečných zdí, vytrhávání straých podlah atd. Takže jsme se museli odstěhovta, bydlíme teď už měsíc v paneláku (strašný nezvyk, je tu na mě vedro). Je to byt našeho kamaráda, po jeho babičce, naštěstí po nás nic nebude chtít, jen co spotřebujeme, tak máme aspoň azyl. Net tam nemáme, tak teď píšu od rodičů. Hodně času trávím i na chatě, protože tam je přeci jen lépe :wink: .

my tedy ještě žádný zub nemáme, ale vypadá to, že budou brzy .... jinak Terezka se od minulého týdne ukázkově plazí, takže jí nestíhám vůbec hlídat ...

Pauli - už máme Chicco Mutliway, taky červený, je supráckej, už vůbec nejezdím s hlubokým kočárkem, strašně jsem si na něj zvykla a do toho mého hlubokého těžkého se mi vůbec nechce, a Terezka je s tímhle nadmíru spokojená, vždycky kouká a potom usne ... takže moc díky za typ a reference :wink:
oidnách
Holky, chtěla jsem se zeptat vás, co dávíte kašičky ... malá se mi teď budí v noci po 2-3 hodinách, už asi měsíc a já už sotva peltu nohama, koupila jsem řýžovo - mléčnou kaši od Nestle a chtěla jsem se zeptat - dáváte jim to těsně před spaním a nebo o něco dříve a pak ještě dokojíte (příp. UM) ?? A dáváte lžičkou nebo lahvičkou ??? Chci to dnes zkusit, zda to bude lepší, ale nějak nevím, jak na to, tak jsem si říkala, že mi určitě poradíte ....

Zkusím vás aspoňb trochu dočíst a nějak reagovat, aspoň posledních pár stránek, dokud jsme na netu ....doufám, že jsou všichni drobečci a jejich maminky O.K.
12. srp 2009 v 09:46  • Odpověz
a taky bych zapomněla, už asi 14 dní pořád dokola blábolí bababa, papapa, mamama, jak jí to přijde do pusy a občas dělá naprázdno jakoby kapříka a to bych se po.. smíchy ... je to tak krásný :grinning:
12. srp 2009 v 09:48  • Odpověz
ocka sa mu zlepsia tak mozno po operacii, uvidime, si odstrania olen to silhani, alebo aj dioptrie :slight_smile: Ked bude mat bryle, tak vam sem hodim foto :grinning: Mne oci operovali, ked som mala 6 rokov, takze viem, co ho caka.. Pravda je, ze to bolelo, iba ked som moc pozerala do strany (to som citila par rokov) a ked mi dali dole obvaz z oci.. To bolo fakt neprijemne, mala som cele zahnisane ocka.. No a potom som nemohla dva mesiace poriadne na svetlo, vtedy to tiez bolelo.. Tak uvidime..
Andilku, to ako budes pracovat a kolko budes mat deti je iba na tebe, hlavne ak mas takuto blbu skusenost, tak chapem, ze chces byt viac doma s detmi :slight_smile: Myslim si, kazda z nas sa zariadi tak, ako jej to vyhovuje a ako je dobre pre deticky :slight_smile: Ja som dakedy tiez chcela 4 deti, teraz som to dala na tri, manzel chce dve, tak uvidime :grinning: Ale druhe mozem mat najskor za par rokov, kedze sa bojim, aby sa znova neopakovali tie problemy v tehu, to by som sa potom nevladala starat o Sebina, takze musi trosku vyrast :grinning:
teeeda, vy tu mate zubate mimcaaa .-D To my zatial ani jeden zubok.. vzdy sa mu tlaci tak dva tri dni, no a potom zase nic..
Nency, to som nevedela, ze po surovom ovoci boli brusko.. Ale mam pocit, ze u nas to naopak proti boleniu pomaha, kazde mimco je asi ine :slight_smile:
Rymesko, tak to drzim palce, aby ste to co najskor prerobili. Ked som dala malemu kasu, tak som ho aj tak este musela dokrmit, nezjedol toho tolko, aby sa zasytil...
12. srp 2009 v 11:23  • Odpověz
Ahojky Holki, děkují všem za gratulace. Je mi malé Báry moc líto, pěkně si to protrpěla. Teplotu a průjem má jěště teď. Celý den tady pospinkává.

evaviki - Ono zdravotnictví je dneska o kus dál. Tyhle operace se dělají dneska už laserem, co je taky už ve vývojí o kusdál. Bolet to bude, to určitě, ale už ne tolik. Sestra jí měla před třema rokoma a zvládla to. Takže držím palečky.

rymeska - Já dávám Báře kašičku těsně před spaním, pak si brkne a jdeme uspávat. Vydrží spinkat do rána do šesti. Dávám jí to z láhve a na ní mám spešl dudlík. Jinak závidím mamama, malá zatím dělá aaaaaa
12. srp 2009 v 11:42  • Odpověz
Ahojky holky,
rymeska-zdravím po dlouhé době :slight_smile: tak to máte moc fajn,že máte kde takhle bydlet.šikulka,že už se plazí.

telullah-přidávám se ke gratulantkám :slight_smile: Snad jí to brzy přejde a další zoubky porostou bez velkého bolení.

andílek-jj,ovoce můžeš dát studený,Teda pokud to mám v ledničce,tak to nechám trochu,,odrazit,,aby to neměla moc ledový.Luky je taky velkej šikula,to vypadá,že bude brzy lézt.Anetka ješě nic podobného nezkouší,ale to bude nejspíš tím,že moc nechtěla být na bříšku.Za chvilku hned bulela,teprve nedávno jí to začalo trochu bavit.

joly-ať máš brzy klid od zubů,nevím,proč nejsou třeba jako nehty,že nebolí,nekazí se atd... :slight_smile:

evaviki-takový prcek a s brejličkama?To bude asi umění udržet je na očičkách.Mojí sestřence je devět,byla na operaci s očima kvůli šilhání před třemi měsíci.Zrovna včera mi to vyprávěla,protože měla radost,že už může jezdit na kole a kolečkových bruslích atd...že se jí po těch třech měsících měly vstřebat stehy.Moc jsme to nerozebíraly,ale říkala,že to bylo dobrý,že to skoro nebolelo.Tak moc přeju,aby to malému taky tak dobře dopadlo.

holky,včera tu bylo hoodně rušno,měli jsme tu toho strejdu s dětma,jak jsem psala a ještě se na ně přijeli podívat ti s těma čtyřma dětma,do toho Anetka,no veselo.Když ti příbuzní odjeli,tak tu nechali Lahvičku s čajíkem.Vím,že by se nemělo,ale jak jsme jí tak držela,dala jsem Anetce a ona pila :astonished: :slight_smile: Já do ní zkouším občas něco dostat,ale bez úspěchu,ani z flašky,ani z hrnečka.Oni tak měli udělanou v dudlíku obr dírku,tak jsme jí hned zkusila taky udělat,do našeho podobnýho a taky to pila,tak jsem ráda.
12. srp 2009 ve 12:12  • Odpověz
jejda to je dlouhý

naši dneska odjeli,takže kocour není doma,myši mají pré :slight_smile: Jojo,bejvávalo,dřív,ještě když tu bydlel i brácha,se hned dělali grilovačky,chlastačky....
12. srp 2009 ve 12:14  • Odpověz
luci81 - ty snad máš sílu a energii na chlastačku??? :grinning:
12. srp 2009 ve 12:56  • Odpověz
ahojky holky, tak se vam zase hlasim...porad nekde litame a tak se sem moc nedostanu, zajimalo by me, jak to zvladate takhle porad drbat :grinning: :grinning:
rymes: jsem rada, ze jsi s golfkama spokojena ty i Terezka....Eli se v nem taky moc libi, v hlubokym by mi uz asi rvala. u nasich jezdime ve sportacku a v Praze s golfkama a je to super.
ja jeste zatim kasi na noc nedavam,ale teda ty nase noci to je taky des. budi se ani ne po dvou hodinach, je to snad horsi jeste nez kdyz byla uplne malinka. Zda se mi, ze se budi ze zvyku. Jen se chce prisat, cucne si a usne u toho. Kdyz ji dam dudlika,tak ho vyplivne a place dal a kdyz ji zkusim dat hrnecek s cajem, tak se rozplace jeste vic. Jen ted nevim co s tim, uz jsem taky uplne vyrizena, vzdycky rano sotva vstanu z postele...noo snad bude lip, v pondeli jdeme k doktroce na hexu,tak se s ni poradim co dal....

jinak jsem ji dneska dala poprve banan, moc ji chutnal...vypada to, ze bude bastiti vsechno bez problemu. ale teda zeleninu s masickem musi mit hodne rozmixovanou, jinak se ji to vsude lepi a nebasti to.

jolo:ja jdu k zubari zacatkem zari a uz ted se strasne bojim :unamused:

evaviky:taky moc preju, at to malemu dobre dopadne...drzim palecky :wink:

luci: ja jsem si dala vcera tak dva loky vinka a normalne jsem to citila :astonished: to bude sok, az si zase budu moc dat vic...ja vinko moooc rada :wink:

holky, davate prckum masicko 6x tydne a jednou tydne zloutek?nebo jak to ma byt??
12. srp 2009 ve 13:59  • Odpověz
paulinka-ahojky,takse vám ty noci koukám nezlepšily :frowning2: ,snad Ti doktorka poradí,to já bych asi nevydržela,i když ono by mi nic jinýho nezbylo,viď.Na net chodím,když malá spí.To je dobře,že jídlo máte bez problémů,je to šikula.

telullah:jak jsem psala,ty časy už jsou pryč :frowning2: :wink:energie by možná byla,ale stejně nemůžu,nevím,nevím,co by mi na to řekla Anetka :slight_smile:

holky,budete některá chodit s prckem plavat?Už jsme to tu kdysi myslím rozebíraly,ale už si to moc nepamatuju :slight_smile: My jdem od září.
12. srp 2009 ve 14:17  • Odpověz
pauli,já jí dávala maso jen jednou,asi by se mělo dát jeden týden jednou,další dvakrát atd...a jednou ten žloutek,ale nevím,jak moc je důležité tohle dodržet,třeba holky poraděj,co mají víc zkušeností
12. srp 2009 ve 14:19  • Odpověz
nency: ráno jsem nedopsala příspěvek, blbla mně klávesnice :sweat_smile: Chtěla jsem napsat, že jak jsem si tady stěžovala, že vypije málo mlíka, tak teď vypije každý tři hodiny 230ml. pokud teda nemá zrovna příkrm :slight_smile: Takže se hezky rozpil :slight_smile:

Koukám, že je tu toho zase napsáno, tak jdu dočítat, mám chvilku klídek. U nás se zase zaráz spí :slight_smile:
12. srp 2009 ve 14:39  •  2 děti  • Odpověz
rymeska: a jak to asi bude ještě u vás dlouho trvat ta přestavba? Hlavně, že máte prozatím kde bydlet, a nemusíte přebývat třeba doma v jedné místnosti :slight_smile: To je Terezka šikula, že se už plazí :wink: To je snad první mimčo tady co se plazí :slight_smile: Doufám, že jsem na někoho nezapomněla :confused: :sweat_smile: Kaši ještě nedávám, ale u Lei jsem dávala k večeři lžičkou, pak jsem ji ještě před spaním kojila :wink:

evaviki: dneska je to zdravotnictví napřed, přesně jak píše telullah, hodně se toho dělá laserem :slight_smile: A Sebík se narodil dřív, nebo má nějakou vadu očka dědičnou?

luci: no vidíš, Anetka asi potřebovala aby to pořádně teklo :grinning: :grinning: Já teda nemám na žádný chlastačky náladu :sweat_smile: Jsem ráda, že večer mám klid, když jsem unavená jdu si lehnout. Takže od doby co máme děcka, jsme to omezili na jednou za čas.. :sweat_smile:

pavli: tak co kdybys zkusila tu kaši, když se ti Eliška tak často budí? U někoho to zabírá na zasycení, u nás teda musím napsat, že zrovna ne. Teda u Lei. To se nedivím, že jsi ráno utahaná, když se nevyspíš :confounded: S tím vínem, to jsme na tom podobně, stačí mně troška a už cejtím v nohách mravence a teplo v hlavě :grinning: :grinning: Ale kolikrát, jak jsem to dřív nepila, tak si dám od manži pivo :sweat_smile: S tím žloutkem- mně řekla dr.taky že mám dávat 6 týdně maso, jeden den žloutek. Přijde mně to dost, my taky nejíme maso tolikrát za týden, není to potřeba. Dá se to nahradit jinýma potravinama. U Lei jsem taky dávala max.4 krát týdně maso. Vojtovi jsem žloutek ještě nezkoušela dát.
12. srp 2009 v 15:09  •  2 děti  • Odpověz
holky a davate porad obidek po tech trech dnech?muzu to kazdy den menit?
telulah:jakou davas kasi na noc? JA davam Sunarku na noc.a spinka krasne,ale do tri rano,potom je dve hodiny vzhuru a pak spi jeste dve hodiny...takze se me zda ze spi malo a spatne!!!hlavne spatne!
tak sjem jeste nezkousela zloutek,bojim se toho nejka.....
si predstavte..lukysek dneska nechtel prikrm..koupila sjem mu uz velkou sklenicku pro 6mesicni deti a koukala jsem jaky tam sjou velky kousky...no a on to nechtel,tvaril se u toho jak kdybych mu davala neco hnusnyho,,ikdyz je tzo hnusny....pak sejm mu dala zbytek ze vcerejska,,zeleninove rizoto a sup uz papal>....jak to mate vy?
12. srp 2009 v 15:25  • Odpověz
andilek: já to měním každý den. A ani nedodržuju ty stejný druhy tři dny po sobě. U Lei jsem to taky po měsíci vzdala, žádný alergie neměla, u Vojty to vypadá stejně :wink: Ty jo, dvě hodiny je Luky vzhůru v noci, jo :confused: :confused: Tak hlavně, jestli je hodnej, pak si může být vzhůru, horší, kdyby zlobil :grinning: Jj, někde jsou už kousky, já kupuju pořád ty příkrmy od 5.měs, je to namixovaný na hladko :slight_smile:S kouskama bych se ještě bála dát, že se začne dávit :unamused: Leoně jsem mixovala ještě po roce :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Holky my jedem zase reklamovat kočár :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak zatím papa :slight_smile:
12. srp 2009 v 15:45  •  2 děti  • Odpověz
leonik:tak ja ymslela,ze vedi ze je to maly mimi a takov kousk co tam jsou ze jim to nebude vadit sjm myslela,ze si musi zvknout...tak mu to asi jeste budu mixovat doma... a davas plnou davku jo?jak to ze jdete reklamovat????
12. srp 2009 v 17:00  • Odpověz
leonik:jinka je hodnej,hodinu si povida a pak uz enchce bt v loznici tak jdeme do obvaku,tam je v postylce ve ktere si jen hraje a apak kdzy uz ho to neba,tak jdeme uspavat a usne jako dudek,,nevim co s tim,ze je vzhuru,asi si zvyk nebo co,kdyz byl mladsi tak o dva mesice,tak spinkal krasne,ted envim no,,,si pamatujes ne,ze jsem vstavali v devet a v noci sejm dala dudu a spinkal,,ted neeee
12. srp 2009 v 17:23  • Odpověz
nazdarek :grinning:

rymeska vitaj :slight_smile: , terezka je veelka sikulka ze sa plazi, to nam absolutne nehrozi a dlho ani nebude :wink: uz nie sme v hlbokom, presedlali sme na sportak, ale on ide hoodne do lehu a kubkovi to tak vyhovuje, vobec netuzi po sede, ani naznak :slight_smile: a ma taku tu sietku pod budou, buda sa dat prec, tak ho tam obcas dam na brusko a to je uplne uzasne. vidi co sa deje okolo a je na brusku a to mi potrebujeme byt casto.

eva - neboj ako pisu holky dnes je medicina v tomto velmi dopredu, drzim palce nech to potom dobre dopadne, ale nema preco, take operacie su na kazdodennom poriadku si myslim, aj ked verim ze teba ako mamicku ta sprava iste znepokojila.

holky k tomu ovociu, tak ja som skusala aj podusene aj cerstvo nastruhane a to podusene nam skoro vobec neslo :unamused: cerstve celkom ok-bolenie nemal, dnes uz zjedol konecne viac ako par lyziciek. a to ten banan a jablcko co mu robim mal poriadne sladke-ved si na tom vzdy aj pochutnam :grinning: nechapem, zeleninu basti ostosest a sladke ovocie mu nejde. ale dnes uz to bolo celkom ok.

mame posledne balenie huggies 4 - a uz sa tesim ked ich doberieme -su mu takmer male :grinning:

pauli, tiez vitaj v klube :grinning:

to je dobre ze ti pekne papa a mas moj obdiv za tie noci ....
jakub mal vcera prvykrat zltok, uz som si vravela ze to dost flakam lebo maso jemu uz dost dlho... a skoda ze sa nemoze castejsie ako raz za tyzden, na pripravu mi to pride velmi pohodlne :grinning:

ja inak davam maso kazdyden a zacnem teda raz do tyzdna nahradit zltkom. v tomto chcem byt fakt poctiva, myslim ze maso z vyzivoveho hladiska je velmi dolezite. kazda mamka si to prisposobi samozrejme podla toho ako to citi. este rozmyslam ze raz za tyzden alebo 10 dni bude mat len zeleninu. maso inak flakam dost ja u nas v domacnosti, manzel ho ma naobed v praci a doma mu nechyba, tak aj v tom sa musim zlepsit. ked som chodila darovat krv, parkrat ma vyradili ze som anemicka. no a jakub ma malo zeleza, berieme na to uz skoro 2 mesiace lieky, takze u nas maso pre mimi bude v jedalnicku. niektore maminy davaju az po roku.... :astonished:

leonik, tak nas jedlik zjedol na obed snad 250 g !!! :astonished: :grinning: vacsinou mu varim. inak ked sa uz bavime o mase, v sklenickach mi pride to maso pekne osidene, ze 10 g, niekde len 8 g, to je menej ako polovica odporucanej davky...niekedy tie sklenicky fakt nechapem..

luci, tehullah - tak ja si vinecko aj pivko dam rada aj ked kojim :slight_smile: poharik nezaskodi, nech ma maly zmenu :dizzy_face: akurat teda ako mame jakuba mam odpor k tvrdemu, predtym som mohla vsetko :grinning: ale neberte ma za alkoholicku :slight_smile:

no som sa rozpisala, zatial ahojki :wink:
12. srp 2009 v 18:03  • Odpověz
čau čau holky dneska zoubek ještě pořááádně bolí :stuck_out_tongue_closed_eyes: , malá mi teď špatně usíná :angry: má uplně histeráky i přes den (a to vždycky zaspala sama i v postýlce nebo na dece si vyhrála teď je úplně jiná!) Říkám si jestli to nemůže být tím že už nemáme ty kapky že už to všechno vyšlo....??? Ale kaká pravidelně tak jí je dávat už nebudu. S jídlem je pořád stejná vůbec nechce papat :frowning2: tak si říkám že jí dám chvíli pauzu a zkusím to později bo úplně zavírá pusinku abych se jí tam nemohla dostat se lžičkou :angry: .

nency:to jsi šikulka s tím úklidem!! K nám pořád někdo chodí na náštěvu (tak se jím musím věnovat), a dělám takový ty věci které nejdou vydět (odmrazuji mrazák, umývám ledničku, tluču skříně, sekám trávu a makám na zahradě.) Tak musím taky udělát pořádnou generálku :grinning:

tellu:to jste šikovní druhý zoubek moc gratuluji :wink:

luci:když nebyla ještě Leuš tak to byli u nás taky pařby :sunglasses: . Když si na to vzpomenu! Každý týden byla jedna a ty nákupy na ní :unamused: maso, pivo, limo, chleba..... min. litr v čudu (ani si to nechci propočítat kolik to dělá za celé prázdniny :unamused: )
12. srp 2009 v 18:09  • Odpověz
andilek: jo, musí si postupně zvykat na kousky, ale teď se mně to zdá brzo :unamused: Až tak kolem 10.měsíců bych řekla, že budem zkoušet. Teď bych měla fakt strach. Ale to záleží na každém :slight_smile: Malej se zase o kousínek zlepšil v tom jídle, sní mezi 125-150g. Víc ne. Nakonec jedem reklamovat až zítra :unamused: Manža to nestihl dřív z práce a než by jsme dojeli do Brna, před nosem by nám zavřeli :sweat_smile: Zase stejná závada jak minule. Kmitá nám přední kolo a navíc se nám o kola prodřel celej košík :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jsem už fakt naštvaná, co jsme to zas koupili za krám :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ty jo, tak to by mě teda mohlo víš co.. :grinning: kdybych ještě v noci měla jít s ním do obýváku, aby si pohrál :rolling_eyes: Tak snad ho to brzo přejde :sweat_smile:

zzuzca: taky jsem slyšela o tom, že někdo dává maso až po roce. Dokonce mám doma knížku o výživě dětí od nějaké dr., a ta má taky takovej názor, že maso není tak důležité, že se dá nahradit obilninama, který obsahují látky co maso..Každý má na to svůj názor. Těch 10g masa se prý má zezačátku dávat, později se dávky zvyšují. Abych pravdu řekla, tak ty skleničky moc nestuduju :sweat_smile: Nakoupím, abych měla se všema druhama toho masa, a pak je střídám :slight_smile:

jola: tak snad zub brzo přebolí :unamused: :slight_smile: S těma příkrmama-když ti to odmítá, tak zkus den, dva nedávat a pak postupně zkoušet. Třeba si dá říct :wink: Vojtovi to taky trvalo skoro měsíc, než jsme se dopracovali k tomu, aby snědl tu malou skleničku :wink: Je to pro ně hold nová chuť :slight_smile:
12. srp 2009 ve 20:12  •  2 děti  • Odpověz
leonik:ja nchoim aby si pohral,ale prost ho tam dam a az zacne kricet tak ho beru,,,...kdyz ono je to tezky,nechci budit manzu,tak jdu snim pryc,....nevim no.co myslios ze mam delat?uz jsem s nim chodila po loznici,ale neeee,,,dudu taky nechce,posledni dobou je na prd,jen duda,ale kdyz se mu enco nelibi tak dudu nepomaha...
nevim no,byla bch rada abste me poradili jak na nej vyzrat :slight_smile: snad s tim kocarkem to dopadne dobre,a brzy vam ho vrati :slight_smile:
jola,,jak rika leonik,pomalu to zouset,,uvidis,my nemame problem,snime vsechno,a to docela dost,,i dve sklenicky...dneska poprve nechtel,,mel tam kousky,,,sice nevim rpoc to maji takhle brzy,ale zitra musim mixovat :wink:
12. srp 2009 ve 21:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.