• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sněhuláci 08/09 aneb pokračuje 3m.mimi :-)

(Zamčená)
11. února 2011 
ahojky holky,
tak uz jsme zase v Praze....v byte jsem musela vcera poradne uklidit, protoze manza tady hospodaril mesic sam a tak to podle toho vypadalo :slight_smile:
Beru: jak bylo na plavani? my jdeme ve stredu, teda doufam, ze pujdeme, Eli malicko tece z nosanku,tak snad bude OK.
tady je nas jidelnicek:
6:00 kojeni
8:00 kojeni
10:00 ovocna presnidavka a nebo neco co vyrobim sama (jablicko, hruska, svestky....)
13:00 maso se zeleninou, brambory se zeleninou, ryze, sni tak 160 g
16:00 kojeni
18:00 kase, davam lzickou
19:00 kojeni
no a pak kojeni ve 22:00 a dalsi dve az tri hodky :frowning2: dnesni noc to byl zase mazec, rano jsem nemohla otevrit oci
31. srp 2009 ve 13:56  • Odpověz
holky plavani naprosto supeeeer uzasny.jsem moc rada ze jsme do toho sly.my nejsme z Prahy,dojizdime z Neratovic ale i tak to za to stoji.je tam moc prijemna instruktorka,bezva prostredi,herna kde maji zidlicky na nakrmeni deti,obcerstveni.fakt parada :wink:
31. srp 2009 ve 14:12  • Odpověz
beru a kam ze to chodite plavcit?
31. srp 2009 ve 14:24  • Odpověz
chodite do Letnan kousek od Lagunu - studio Motylek a sice mame za sebou teprve prvni lekci ale nemuzu si vynachvalit :slight_smile:
31. srp 2009 ve 14:31  • Odpověz
tak to je super, ze se vam tam libi :wink: a jak ta lekce probiha?kolik tam chodi deti?
31. srp 2009 ve 14:46  • Odpověz
jo holky a chtela jsem se zeptat, jake davate vasim prckum vecer kase? kupovane mlecne nebo nemlecne? kdyz kojim,tak bych asi mela davat nemlecnou a pripravovat ji s MM, ze jo?
31. srp 2009 ve 14:55  • Odpověz
ted jsme tam byly tri ale nekdo chybel takze priste asi ve vetsim poctu.na zacatku se vsichni basnickou privitaji a pak uz instruktorka ukazuje jednotlivy uchopy a to co mame s prckem delat a u kazdeho cviceni se rika nejaka basnicka nebo pisnicka :slight_smile:
a co se tyka kase myslim ze muzes dat i mlecnou ta nemlecna je spis pro deticky co jsou treba na hypoalergennim umelym mliku,tak se to rozdelava s tim HA mlikem.ale urcite nic nezkazis nemlecnou kterou rozdelas ve svem mlice.mimco aspon bude znat chut a treba se lip nauci :wink:
31. srp 2009 v 15:17  • Odpověz
pauli:ja davam kasi Sunarku...ale zalejvame teda koj . vodou,ale vyborna..tak envim esjtli je mlecna ci nemlecna... :confounded: :sweat_smile:
31. srp 2009 v 15:26  • Odpověz
no je to na te kasi napsane, bud je mlecna a pridava se koj. voda a nebo nemlecna a pridava se mlicko a nebo taky jde pripravit s koj. vodou....me ty kase taky chutnaji, to po Eli dojizdim, kdyz uz nemuze :grinning:
31. srp 2009 v 15:27  • Odpověz
kolik vam mimca vypijou cajiku? me eli ted nejak moc ne....zkousim ruzny,ale spis ji chutnaji stavicky,tak ji to obcas naredim vodou a to aspon neco vypije
31. srp 2009 v 15:29  • Odpověz
holky nezkousela jste nektera pocitat na kolik vyjde litr umeleho mlika(myslim kdyz z UM udelate litr mlicka) od ruznych znacek?
31. srp 2009 v 15:44  • Odpověz
Ahoj holky!
Dneska jsem Danče dala k obědu skleničku od Hami - špenát s bramborem a hovězím- dala jsem jí 1/2 skleničky
a k tomu jsem jí ještě uvařila žloutek a bramboru. Moc jí to nejelo, ale snědla 150 ml. To měla v půl 12 a pak
jsme šly na procházku a když jsme se vrátily, tak jí dávám do židličky, nasazuji bryndáček a Danča mi celý
oběd vyzvracela! A to byly už 3 hodiny, myslela jsem, že už to musí mít dávno ztrávené a jaksi neměla.
Stalo se mi to poprvé, tak jsem z toho byla vedle. Četla jsem složení skleničky a něco z toho jí nesedlo.
Tím žloutkem to být nemohlo, ten už měla i dříve, ale tuhle skleničku, která je od 8.měsíců měla dnes
poprvé a teda naposled. Tak svačinku jsem jí raději nedávala a dostala jenom mlíčko a vypila jenom 70 ml. :frowning2:
Teď usnula, tak doufám, že bude ok.
Jdu vás dočíst, nějak nestíhám sem chodit.
31. srp 2009 v 16:01  • Odpověz
berunka
bohužel neporadím, cenu mlíček jsem nikdy nepřepočítávala. :wink:
To je dobře, že se vám na plavání líbilo. :slight_smile:
paulinka
mě nechce pít čaj vůbec, odpoledne jí dávám šťávičky od Hami, ale ředím je 1/2 vodou a vypije mi tak
kolem 100 ml. :wink:
luci81
neboj, na hladovce jí nedržíš. :slight_smile: U nás je to velmi podobné, akorát s tím rozdílem, že už nekojím.

Náš jídelníček vypadá většinou takto:
6.00 Nutrilon vypije 120 ml
9.00 Nutrilon cca.100 ml
11.30 maso-zeleninový příkrm, průměrně sní kolem 140 g
15.00 ovocné pyré 100-140g
18.00 kašička od Nutrilonu, střídáme rýžovou a jablečnou, dávám 90 ml vody a 3 lžíce prášku
21.00 Nutrilon 150 ml
Když se vzbudí v noci, nechce spát, tak dávám mlíčko a vypije 50-100 ml.
31. srp 2009 v 16:20  • Odpověz
tak je to mlecna.... uz jsem si to precetla :grinning:
mam problem holky...u jidla me dela strasny sceny,uz to trva asi 2tydny...mozna dl...myslela jsem ,ze je to ze to ma tepl,ale to ne,pak jsem myslela,ze je unavenej,ze chce spat,ale taky neee
dneska po vyspani jsem mu dala obed a zase,je v lehatku,zacne se natahovat...a zacne se vztekat...vubec nevim cim to je,,hald asi ma,treba kdz jsem mud ala oovoce vubec ho nechtel,,rikam si asi nema hlad....ale ne,ne,,mlicko mu jelo..u obeda je to jeste horsi,dela strasn sceny,,,,tak jako zacne ¨vztekata nic do nej nenacpu,ale kdyz se uklidni zase tri lzicky a zas rev...dokud nema trosku plne brisko,potm prestane uplne a sni vsechno,tkze myim si ze kdyby nechtel,tak toprecenesni..ovoce odmita uplne,to neotevre ani pusu,,ale vetsinou u kase je ticho,obcas se taky vzteka,ale vetsinou je klid,tak envim,co myslite?jsem z toho na prasky :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
31. srp 2009 v 17:59  • Odpověz
Náš jídelníček vypadá asi takto
7-8 podle budíčku 180 sunar
10 nějaké ovoce, co si doma udělám
12.30 maso se zeleninou, nebo rýže kolem 150g
15 ovoce nebo přesnídávka
17 sunar 150
19 mléčna kaše
Někdy se probudí kolem 3 hodin ráno a dostane zase sunar kolem 100.
tatínek dneska opět zkouší uspávat sám. Zatím je klid, tak uvidíme.

andilek1- tak to ti neporadím, třeba to je i tím křeslem. Zkus použít polštáře, třeba to bude klidnější
paulinka80- Bára mi vypije i 200 ml čaje a když byli pařáky tak i 300 ml :slight_smile:
jola2- já dávám kaši do flašky, protože se více zabaví a unaví
31. srp 2009 v 19:12  • Odpověz
ja mam zase opacnou zkusenost s kasickou.kdyz jsem ji dala z lahvicky vzdycky se mi potom v postylce kroutila a hrozne plakala.kdyz jse ji udelala hustou na lzicku tak hned usnula.asi jak to zhltla rychle tak ji pak bolelo brisko.jinak jak jsem vcera holky psala ze zkusim na noc mlicko tak to dopadlo tak ze spinkala celou noc :astonished: takze dneska zase zadna kase ale mlicko :grinning:
31. srp 2009 v 19:41  • Odpověz
Ahojky holky,
jdu na chvilku,Anetka spí,pak jdu kouknout na ten novej seriál na Čt1,jsem zvědavá,jaký to bude,moc toho v televizi nedávají.

pauli-to věřím,že manža hezky hospodařil :wink: :grinning: já dělám kaši mléčnou,ani mě nějak nenapadlo o tom takhle přemýšlet,ale myslím,že to nevadí,to by musela každá kojící mamina kvůli kaši odstříkávat,to asi ne

joly-já taky dávám lžičkou,za prvé stejně z ničeho pořádně nechce pít a i kdyby,stejně bych tak dávala,zdá se mi zbytečný dávat z flašky,leda,že se tím zabaví,jak psala telullah,a taky si to může asi pít sama

andílek-nechci strašit,určitě to neškodí,jen třeba leonik řela mudra ať nedává,ale oni to mají aby moc nepřibíral.Já jsme se mudry neptala jestli mám,či ne,tak tak jsme to myslela

nency-co Kájina,jak se těší do školy?Do kolikátý třídy jde?
31. srp 2009 v 19:52  • Odpověz
luci:jj,aha...no jo no,je to sladky,...tomu nasemu to chutna,tak co....zeptam se mudr,ale tuhle me doporucovala kasi,ale jakou uz nevim :frowning2:
telu:pak napis jak dopadlo usinani.... :slight_smile:
31. srp 2009 v 19:58  • Odpověz
Ahoj holky,

nestíhám teď dočíst...
Jen hlásím, že jsem byla s Eli v poradně a má 8,13 kg :dizzy_face: Neměřili jí, tak to musím sama doma :wink:

Jdu jukat na TV :slight_smile:
31. srp 2009 ve 20:13  • Odpověz
Ahojky, tak nas jedalnicek..
cca 6-6.30 Beba 180ml
10 - 10.30 ovocie
13 - 13.30 zeleninka s masom, zltkom, ryzou, pripadne jahly (jasne, ze nie vsetko naraz :slight_smile:)
16.30-17 Beba 180ml
20.30 bananove mlieko Beba na dobru noc 210ml alebo Mlicko s kasi (Nestle, Sunarka) 250ml
31. srp 2009 ve 20:55  • Odpověz
Ahoj holky, teda vy zase dneska jedete :grinning: :grinning: Jdu vás jenom pozdravit :slight_smile: Dneska jsem měla rozlítanej den, různý vyřizování.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Zítra jde Lea do školky, tak snad budu mít dopoledne chvilku klídek když bude malej spát. Tak vás dočtu až zítra. Teď ještě poklízím a vařím na zítra, no vůbec nestíhám :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak přeju dobrou noc :slight_smile: :slight_smile:
31. srp 2009 ve 21:12  •  2 děti  • Odpověz
čauvec holky tak mi máme prodloužené prázdniny :slight_smile: . Ve školce se rozhodly opravovat 14dní před zahájením samo že to nestihly! Tak se možná bude začínat po 14. září mě to teda nevadí bo nemusím ráno stávat a chystat a vodit Jolu do školky ale ty maminy které chodí do práce a nemají babičky tak to jim teda nezávidím :unamused: .
Včera mi malá usla až kolem 24h. ne a ne usnout!! :angry: zkoušela jsem kaši (řídkou) do flaši ale nic taky žádné změny.
Taky máme na prázdninách mamku tak aspoň pokrafníme :grinning:
holky nemáte někdo telefon EUPHONY? když tak písněte do IP díkec
1. zář 2009 v 09:24  • Odpověz
Ahoj holky!
U nás noc po delší době ok, vzbudila se až v 5 , dostala mlíčko a spala dál, ale díky naší kočce, která se rozhodla
jít na balkón, tak vstávala v 6.30.
Před chvilkou usnula, tak mám volno. Ráno jsem se pustila ještě do luxování, dneska má být vedro a odpoledne
by se mi asi nechtělo. Kájina šla do školy, tak jsem zvědavá jaký budou mít zase rozvrh. Loni měli 2x až do půl
pátý. Včera byla u kadeřnice, tak má jiný účes a poprvé si nechala dát přeliv, ale dala si podobnou barvu jako
má tu svoji, takže to není téměř poznat.

luci81
je v devítce. Letí to strašně rychle, není to tak dávno co jsem jí vedla do první třídy. :grinning:
andílek1
nedělej si starosti, váží ti dost a už asi nechce tolik pribírat. Po 7.měsíci už mimča nepřibírají tak rychle, to je
normální. Já jsem se dívala do průkazky kolik mi přibírala Kája a ta třeba mezi 8-10 měsícem přibrala jenom 250g.
Ale chápu, že tě to mrzí, já jsem taky ráda, když všechno sní a nemusím po ní nic dojídat. :wink:
zany
hezká váha, pak napiš kolik jsi naměřila. :slight_smile:
jola2
ve školce si s tím nelámou hlavu, ale přesně jak píšeš, ty maminy, které chodí do práce to mají těžké.
1. zář 2009 v 10:26  • Odpověz
ahojky holky,
u nas dneska silena noc....takovou jsem snad jeste nezazila. Eli se porad budila a plakala, pak na chvili usnula a za chvili zase. Má trochu rymicku,tak mozna proto....no jsem totalne vyrizena. Ted uz od deviti spinka, ja jsem zkousela usnout s ni,ale po hodine jsem to vzdala a sla radsi neco delat.
zitra mame jit na to plavani, tak vubec nevim,co mam udelat, kdyz ma tu rymu :frowning2: co myslite, mam s ni radsi zustat doma??

nency:koukam, ze kocka vas zlobi dost casto. jak se vubec tvari na Dancu? my mame kocoura a eli je z nej nadsena,ale on moc zajem nejevi :slight_smile:

zany: jak vubec pokracujete se stavbou? my jsme to ted museli zastavit, nastaly nejaky komplikace, ale snad behem mesice by se to melo rozjet znovu. mame zatim jen zakladovku...a to jsme to chteli mit do zimy pod strechou,ale timhle zdrzenim se to nestihne :frowning2:

nency:jak jsi psala, ze ti Danca vyblinkala cely obed, tak me se to jednou uz taky stalo,ale to bylo hned po jidle. Dala jsem ji odkrknout a letela z ni takova savle, ze me to pekne vydesilo. ale ona se poblila a hned se zacala smat, tak se ji asi hodne ulevilo :grinning: Dance to mozna nejak nesedlo, mozna to bylo az moc to maso a jeste k tomu zloutek, no nevim no....

andilku: me se mala u jidla obcas taky vzteka,ale pri tom otvira pekne pusinku ale jeste u toho stiha nadavat. taky nevim, co to ma znamenat,ale nejak to neresim. kdyz uz nechce papat,tak ji to zbytecne nenutim a bud to vyhodim nebo to dojedu :wink:

jolo: tak si uzivejte prodlouzeny prazdniny...ale teda mamci co chodi do prace ty musi mit asi ted honicku, kdyz je skolka zavrena
1. zář 2009 v 11:14  • Odpověz
ahojky holky tak u nas noc des, v jednu se vzbudila na mliko a pak kazde dve hodiny jsem davala caj a dudlik a vstavacka v sest.no jsem docela ko tak snad to dneska bude lepsi:slight_smile:
1. zář 2009 v 11:23  • Odpověz
Ahojky, tak u nas tiez sibnuta noc, maly casto plakal zo spanku, takze som vstala, pohladila, dala dudlik, pripadn napit cajiku a spal.. Ale zase papal az o 7:15, tak sa mi podarilo spat v kuse aspon tie posledne dve hodiny.. :slight_smile: Teraz spinka, som zvedava, ako dlho mu to vydrzi..
Dnes dostal prvy krat jogurt, zatial len par lyziciek, zajtra skusim dat viac..
1. zář 2009 v 11:50  • Odpověz
evaviki:a jaky jogurt jsi davala?chutnal malymu?

chtela jsem se zeptat, jestli jste davali neco na dasnicky pri prorezavani zoubku? slysela jsem, ze existuje nejakej gel nebo neco takovyho,ale bohuzel nevim, jak se to jmenuje...
1. zář 2009 ve 12:29  • Odpověz
ahojky holky,
jé to jste teda měly noci :frowning2:
paulinka-s plavčem bohužel neporadím,nevím,co bych dělala já.je to těžký,člověk by nechtěl přesouvat lekci,na druhou stranu aby víc nenastydla...Já jsem na zoubky nic nedávala,ale jen zběžně jsem teď našla třeba tohle
http://www.mimino.cz/aukce-a-bazar/typ-stari-nove/deti/kojenecke-potreby/916-dentinox-gel-na-prozezavani-zoubku/
zkus trochu pohledat

nency-tak to se Kíja určitě moc těšila,když má novej účes,jak se předvede :wink: Co má v plánu po základce?
1. zář 2009 ve 13:31  • Odpověz
Ahojky holky, tak jsme dorazili ze školky, Lea tam chodí na oběd a přijdem domů a ona začne řvát, že má hlad :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Teď jsem ji zahnala do postele, je na ní vidět, že toho má za celý dopoledne až,až :sweat_smile: Vojta dneska snědl na oběd skoro dvě skleničky :sweat_smile:Uvařila jsem mu zeleninu do toho dala červenou řepu a jáhly, bylo vidět, že mu chutná :slight_smile:Teď leží v postýlce a snad bude taky spát. Jdu vás dočítat.

luci: kašičkou Anetce neuškodíš :wink:Taky bych jí dávala, jako další příkrm místo mlíka, ale u nás to není potřeba :sweat_smile:
1. zář 2009 ve 13:39  •  2 děti  • Odpověz
beru: tak to je dobře, že se vám plavčo zalíbilo :wink: To mlíko na kolik vyjde, jsem taky nezkoušela počítat. My máme ten Nutrilon, taky není nejlevnější, ale co se dá dělat. Ještě že jsme nemuseli dávat to AR mlíko, to by jsme se nedoplatili :unamused:

pauli: Vojta taky moc nechce pít :unamused: Včera jsem do něj s bídou dostala jen 100 ml čaje, za celý den :unamused: zkoušela jsem i tu Hami šťávičku, a to se vždycky jen otřepal :grinning:Koukám, že u vás se ty noci pořád nezlepšily :unamused:Já bych teda zůstala doma, může ještě víc nastydnout :unamused:Gel na zoubky nám u Lei nezabíral. Dávala jsem jí homeopatický čípky :slight_smile:Ale každý dítko je jiný :slight_smile:

nency: a nemohlo jí být těžko? Třeba z toho masa naráz s tím žloutkem? Jé, už to tady psala Paulinka :sweat_smile:Taky bych si myslela, že jí to nemuselo sednout :unamused:

luci: já když jsem Leu ještě kojila, a když jsem ji občas koupila nemléčnou kaši, tak jsem ji dělala z UM. Tolik mlíka na kaši bych teda neodstříkala :grinning: a vůbec nevím, jak bych to s MM dělala :sweat_smile: Ale myslím, že ty nemléčný kaše vyjdou dráž.

andilek: jo, taky jsme si tím prošli, co popisuješ :unamused: Vztekání u jídla, když jsem mu to dala do pusy, řval :unamused: Tak dostal vždycky mlíko, a byl klid. Další den znova tak..Postupně to přešlo, ale proč to dělal, to nevím :unamused: :unamused: Takže vydrž, to přejde :slight_smile: My kaši nedáváme kvůli přibývání na váze, jinak by jsme taky dávali. Ale Vojta už teď přestal přibývat, za tři týdny přibral jen 4 dkg, to je nic :unamused: ale mlíko mu zatím na noc stačí, tak u něj zatím zůstaneme :slight_smile: Jak dostávají ty příkrmy místo mlíka, víc se pohybujou, tak už nebudou tolik přibývat :slight_smile:

jola: u nás se zase stavěla další třída, je moc děcek, ale došly finance :unamused: Takže další třída zatím nebude :unamused:

nency: to letí teda, moje sestra, tam mají taky občas vyučování do odpoledne :unamused: Hlavně že dopoledne mají jednu hodinu volnou a můžou jít kam chtějí :unamused: A odpoledne musí sedě ve škole. Nechápu :confounded:
1. zář 2009 ve 14:09  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.