• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sněhuláci 08/09 aneb pokračuje 3m.mimi :-)

(Zamčená)
11. února 2011 
Ahojky holki, nevím čím to je, ale poslední noci jsou zase děsné. Pořád se budí a povídá si.

berunka- to asi záleží na každém dítěti. U Báry funguje láhev. Drží si jí už dlouho sama a prostě se udundá a pak rychlejí usíná.
andilek1 - Malá usla. Pak jí Peťula probudil. Takže na podruhé jsem uspávala já, ale zatím to funguje.
zany- jenom? Teda to měla Bára před měsícem 8800. Já jí fakt za chvilku neunesu :grinning:
paulinka80- jj gel existuje, ale je jenom na lékařský předpis. Zkus se zeptat u mudry.

Tak jsme byli s malým péťou ve školce. Pomáhali dneska naším prvňákum první den ve škole. Prvňáci byli pasování na prvňáky jako rytíři. Bylo to moc hezké.

Holki, piškoty jsou až od 8 měsíce?
1. zář 2009 ve 14:12  • Odpověz
telullah: ty gely na zoubky jsou i volně prodejné :wink: Taky jsme ho měli :slight_smile: K těm piškotům, myslím, že není kam spěchat. Já dávala Lei kolem roku jen občas, není tam nic zdraví prospěšnýho, je to jen cukr, vejce a mouka :unamused:Ale co člověk, to názor :wink: Jinak myslím že se můžou dávat kolem 8-9. měsíce :slight_smile:
1. zář 2009 ve 14:29  •  2 děti  • Odpověz
leonik- nespěchám na piškoty. To zase ne. proč jí učit něco, na co není spěchat. Jen, že jsem viděla kaši od 8. měsíce s piškotama, tak se ptám
1. zář 2009 ve 14:55  • Odpověz
telu: :slight_smile: to jo, piškoty dávají i do přesnídávek. Ale nevím, jestli i pro ty malý mimča? Myslím, že bezlepkový nejsou :unamused:
1. zář 2009 v 15:07  •  2 děti  • Odpověz
holky ja piskotky tady zatim nedavam,radsi ji koupim nejaky keksiky nebo detsky susenky a davam je jen obcas.
s gelikem na zoubky moc neporadim protoze Elince spodni zuby vyrostly aniz bych o nich pomalu vedela.jen zacala vic kandit.ale mame doma gel Kamistad senzitive a ten je i pro prcky.
1. zář 2009 v 15:11  • Odpověz
nency:ne,ne,ze neji,nebo ze nepribira,ale vzteka se...
leonik:to me nerikej.....to je teda divny...asi se z toho zblaznim,,dneska to bylo super,klidek,,kdo vi cim to bylo..
koukam,posledni dobou tu toho je,,nestacim cist :grinning: musim jt,luky ma svou hodinku,kdy chce spat,tak milouckej :confounded:
1. zář 2009 v 17:22  • Odpověz
beru: a ty sušenky Elišce nadrobíš do přesnídávky, nebo jí je dáváš do ruky celé? :slight_smile: Já se ptám, jak kdybych měla první děcko :sweat_smile: ale já si ty příkrmy vůbec nepamatuju :sweat_smile: Ani kdy jsme co dávali :sweat_smile:

andilek: já ti říkala, že to přejde :slight_smile: Vojta už je taky protivka, tak jdem koupat :slight_smile:
1. zář 2009 v 18:12  •  2 děti  • Odpověz
leonik:no prejde,,uvidime zitra,treb to byla nahodicka :unamused: uvidime.....tak sjem ho dala do autosedacky.tak papap zatim tam...od rana me neni dobre a muzu vam rict,hruza...vubec nemam naladu,ale kdyz se ten clovicek usmeje je u srdicka krasne :slight_smile:
my jsme usnuli po osme,a spinkal jen od desiti do pul jedne,,coz sjou dve a pul hodiny,,tak uvidime jak bude chrupat...
beru,leonik:ja jsem chtela koupit susenky prodavaji nejake od 6mesice,,,chtela sjem neco aby to cucal....snad se tim nemuze zadusit nebo tak ne?kupujete taky nektera neco takovyho?
jduz na kute,snad me prejde ten blbej zaludek...jen doufam,ze to neni tehu,..protozetakovy bolesti mit prvni tri mesice nebo i dyl..tak ze me Luky vyskoci z kuze :grinning:
leonik:to nevadi,ze se ptas,ono se to porad meni,..a clovek chce pro to nejlepsi...tuhle sjem se hadala opet s nasima...ze ted je to jiny,vsechno se hlida a proste pribinaka nebo vysocinu co cucal muj bracha kdz mu byli tri mesice ze to neexistuje a taky nechci aby to tak bylo...jenze jsem u nich ta hloupa,,ze pry je to moje prvni a tak,ale ja jen nadavala,ze to tak neni,ze chci pro nej jen to nej a u druheho se budu taky snazit delat vse proto aby bylo stastne a zdrave....no nevim no...proste me vzdycky tak vytoci :angry: no nic,jdu na kute,nejak sjsme se rozepsala :grinning:
1. zář 2009 ve 21:44  • Odpověz
´Pauli, kupila som hollandiu a celko mu to chutilo :grinning: Inak na zubky mam ten dentinox gel, potom Calgel a naprstnicek z profimedu (skusim najst na nete a dat odkaz)
Andilku, kupujem tie susienky Sunarka, davam ich malemu do ovocia. Mal ich uz aj samotne, ale to som na neho davala pozor, aby nemal v puse moc velky kusok..
1. zář 2009 ve 21:49  • Odpověz
Ahojky holky,
leonik,jojo,taky bych nemléčnou udělala z UM,byla by to fuška tolik odstříkat :slight_smile: Já mámteda ještě zásoby MM v mrazáku,ale asi už bych ho nemohla použít,je z ledna.

Taky tady mluvíte o piškotech,já jsem koupila v DM,s amarantovou moukou,(moc tomu nerozumím,nikdy jsem se nějak moc o zdravou výživu nezajímala)měly by být zdravější,ale moc jí je nedávám,občas do přesnídávky.Taky občas dávám sušenky Sunarka,buď nadrobím,nebo i celou do ručičky.Oni se hezky rozpouštějí,taže myslím,že pod dohledem by se nemělo nic stát.Teda krom toho,že je pak jak čuňátko :grinning: Ale hrozně jí to baví žužlat.

andilek-ať je Ti brzy líp :slight_smile: Neznáš Hřmenín u Jičína?
1. zář 2009 ve 22:00  • Odpověz
Ahoj holky!

Teda vy toho popíšete za 1 den, kdo to má dočítat??? Já nemám moc času teď být u netu, když je hezky tak furt někde trajdáme, nebo mám zas povinnosti doma- úklid,vaření, teď do toho předěláváme ten obývák a ložnici takže furt něco zařizovat. Manža je celý den v práci takže všechno musím zařídit já :angry:

Včera dostala Adélka dáreček k zítřejšímu svátku-nechala jsem jí konečně nastřelit náušničky! Už bylo na čase! Ale docela problém tady v OV sehnat někoho kdo je nastřeluje :astonished: No ale konečně je z ní fešanda, trošku si pořvala u toho, ale jenom minutku,pak se zas culila.. Cena 300Kč se mi zdá super, čekala jsem že to bude dražší :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Piškotky zatím nedávám,mám tady 4 balení sušenek Sunarka, tak až je dopotřebujem tak už najedu na klasické piškoty. Dr. nám dovolila lepek od 6.měsíce, tak san nebude problém. Chleba baští bez problémů :grinning: Ty sušenky jí drobím do ovocné přesnídávky k dopolední svačince. Do ručičky jsem jí to dala jenom jednou a všechno bylo umatlané od sušenky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning:

Holky v jakých autosedačkách vozíte prcky, ještě furt ve vajíčku nebo už v těch větších?? Nám je zatím vajíčko dobré, 9kg stejně ještě nemá, takže novou koupíme asi na Vánoce pod stromeček. Přes zimu stejně nikam asi jezdit moc nebudem. Mám vybrané 9-18kg buď Romer a nebo Maxi Cosi Tobi, manža jak viděl ty ceny tak obracel oči :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: A ještě chci nové golfky, zatím vozíme ve sporťáku (X-lander), ale na příští rok myslím že už golfky budou stačit a kočárek prodám, to asi obrečím :frowning2: :frowning2:
1. zář 2009 ve 22:15  • Odpověz
andilek: jejda, tak že by bylo druhý na cestě, když ti není dobře? :slight_smile: :slight_smile: Snad to bude zítra dobrý :slight_smile: Sušenky bych se bála Vojtovi dát. Může užmoulat vězší kus a dávit se :unamused: Když už, tak bych mu to namixovala třeba do přesnídávky :slight_smile: Ale zatím je neplánuju dávat, až později :slight_smile: To máš pravdu, co bylo před třema a půl rokama, tak teď je to zas jinak :slight_smile: Pořád se něco mění :slight_smile: Jo, s rodiči je někdy těžký pořízení :angry:To by se musel člověk pořád s nima dohadovat :unamused:

luci: ty jo, ještě lednový zásoby?? :sweat_smile: :sweat_smile: Myslím, že max.doba uchování je do půl roku :slight_smile: Ta amarantová mouka je určo lepší, jak bílá pšeničná. Taky jsem je Lei kupovala :wink: Teď jí kupuju občas když se dostanu do dm z tý amarantový mouky tyčinky :slight_smile: Obsahuje to víc těch cennejch látek, kdežto bílá pšeničná mouka je hůř stravitelná.

Jdu taky chrnět, ráno vstávám brzo. Výprava do školky nám zabírá dost času :sweat_smile: Tak dobrou a klidnou noc všem :slight_smile:
1. zář 2009 ve 22:25  •  2 děti  • Odpověz
Dobré ránko, ty Bářine noci mi v posldní době fakt dávájí zabrat. Pořád se budí. Tak jí dávám čaj, pak dudkík a jde se spát. Od půl noci do šesti do rána je to co hodinu.

leonik- taky máme doma sušenky Sunarka. Dala jsem jí jednu a všechno bylo uťapané. Takže šup s něma do přesnídávky.
misicka85- My do teď používali vajíčko, ale malá se v ní naučila posadit, tak je to moc nebezpečné. Už kdysi jsme koupili sedačku od 0-18 kg, takže dneska jí tam dáme poprvé. Malinko se bojím, jak to v ní vydrží. Je to nějaká italská sedačka. Nepamatuju si značku.
2. zář 2009 v 09:08  • Odpověz
ahojky holky,
leonik-no já mám zásoby,protože jak byla Anetka malinká,navíc měla silnou žloutenku,tak nám dlouho trvalo,než začala pořádně pít.Musela jsem teda v nemocnici odstříkávat-taky aby se mlíčko tvořilo,když ona skoro nepila.Než jsme ještě s jednou mamonkou naplnily v nemocnici mrazák,tak jsem to nechávala tam.pak nás pustili,ale ještě nějakou chvilku jsem musela odstříkávat,než se to postupně upravilo,aby Anetka stačila odpít-Měla jsem mlíka moooc-Tak proto mám zásoby.

telullah-to mě vůbec nenapadlo,že se připoutaná v sedačce dokáže posadit.

My jezdíme ještě ve vajíčku,je do 13kg.Zatím v poho.Malá bohužel není tak akční,aby se sama posadila :frowning2:
2. zář 2009 v 09:45  • Odpověz
Luci neves hlavu,Eliska si taky sama jeste neseda a to slysim porad od okoli jak uz by mela sedet a s chuti by ji posazovali.ale ona na to prijde sama takze neboooj :wink:
2. zář 2009 v 09:58  • Odpověz
beru-díky,
super,že se vám líbilo plavání :slight_smile: Doufám,že bude mít stejný úspěch u nás i ostatních co se chystají.My jdeme až za čtrnáct dní,příští týden mám info schůzku.
2. zář 2009 v 10:08  • Odpověz
Adélka taky ještě nesedí, jenom když jí posadím já tak vydrží chvilku sedět a pak se vybulí :grinning: :grinning: Ale sedět jí nenechávám, až na to příjde sama tak bude sedět. Taky nemám ráda když furt někdo přirovnává že jakto že to malá ještě neumí když jejich děti už to uměly :angry: na pěst toto!!! :angry: :angry: :angry:
2. zář 2009 v 10:10  • Odpověz
misicka85-přesně,mě to pak zbytečně vrtá hlavou :frowning2:
2. zář 2009 v 10:14  • Odpověz
čauvec holky tak včera jsem dala na noc kaši (ve flaši) vypila dvacítku pak spinkala hezky :confused: (a to jsem měla na oběd kel s bramborem) no uvidíme. Holky máte ještě dost mléka?? Mě malá tahá v noci a strašně dlouho to trvá než se zpustí (kde jsou ty doby když jsem se v noci zbudila mokrá :grinning: jak přetýkalo!)

misicka85:mi máme taky ještě vajíčko a myslím že ještě dlouho bo moc nepřibýráme. Druhou větší máme po Jolance a to Maxi Cosy (ta cena byla teda taky hrozná ale užije to i Leuška)
2. zář 2009 v 11:20  • Odpověz
ahojte holky

telu...teď zrovna taky řeším tu autosedačku, Naty si pořád v ní taky jakoby sedá, nechce v ní ležet ale je pořád zvednutá :-/ nevim jestli ještě vydržet nebo koupit taky tu sedačku 0-18kg která se dá ještě otočit v protisměru jízdy :-/

jinak holky dneska se Naty poprvé sama postavila :dizzy_face:
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3227743&vReferer=%2Falbum%2Findex_basic.php%3FvOffset%3D0%26vOrderBy%3D1
mám teda z ní radost...teď už se zvedá o všechno co ji přijde do cesty, no je to sranda,ale taky teda zároveň další starost, pořád na ni musim koukat,aby si nenemlátila
2. zář 2009 ve 12:33  • Odpověz
misicka85 - přesně tak, jak říkáš. Ne na jednu, ale aspoň na dvě :angry: Každé dítě si jde svým tempem

luci81- nesedne si úplně, ale přitahuje se za bezpečnostní pas, tu spodní čast, co jde přes nožičky jako by. No a kdyby se stalo, že by se muselo prudce zabrzdit, tak je zle.

sluninka- gratuluju :slight_smile: My to řešíme raději sedačkou než by se mělo něco stát. Raději dříve než pozdě
2. zář 2009 ve 13:23  • Odpověz
2. zář 2009 v 15:25  • Odpověz
Ahoj holky,

nějak teď nestíhám, jsme spíš venku než doma :wink:

Honzík už v pondělí teplotu neměl, tak jsme byli už venku. Dopoledne jsme dojeli koupit bačkůrky a podzimní botičky. To zas bylo peněz :unamused: Odpoledne jsme měli sraz s kamarádkou a byli jsme na procházce. Pak jsme jeli za manžou na stavbu a tam jsme si opekli buřtíky :slight_smile:
Dneska dopoledne jsme byli u švagrové a nejezdí jim výtah, takže jsme šlapali do 6. patra :stuck_out_tongue_closed_eyes: Odpoledne jsme byli na hřišti, tak to bylo fajn :wink:

Jdu vás dočíst a reagovat
2. zář 2009 v 19:25  • Odpověz
Ahojky holky,
joly-no možná už to trošku dýl trvá,než se spustí,ale v noci pořád mokro :sweat_smile: pokud se Anetka nevzbudí

zany-mňam,to jste měli dobrotu :slight_smile:

sluninka-téda,gratulka.je to šikula :slight_smile:
2. zář 2009 v 19:44  • Odpověz
ahojky holky,
tak jsme dneska byli na tom plavani. sel s nama i manza,takze mame nejaky fotecky, kdyz bude cas, tak nejaky hodim. bylo to fakt mooooc super, jsem taky nadsena :slight_smile: Plavaly tam s nama jeste dalsi tri maminky s holcickama. eli tam ale teda vyvadela, porad cakala a i na ty holcicky,ty z toho byly trochu vykuleny...no byla sranda :grinning: pak jsme si sedli do minibaru, dali si kafco, eli obed a po pul hodce uz jsme museli vypadnout, protoze mala byla utahana a zacinala byt dost protivna. jakmile jsem ji dala do kocarku,tak usnula. a ted uz taky chrni, no jsem zvedava, jak ji to vydrzi dlouho...

sluni:Naty je teda fakt sikulka...gratuluju

luci:jak rikaji holky, nelam si s tim hlavu, ona na to Anetka urcite brzo prijde...

misi:vsechno nejlepsi adelce k svatku...jina Adel tady asi neni,co? no a jak jste svatek oslavili? :wink:

telu:u nas noci taky des,takze vim,o cem pises...ja mam ted teda podezreni na zoubky, noci jsou horsi nez kdy jindy...budi se taky tak po hodine a to se silenym revem....
taky zatim jezdime ve vajicku...jeste se tam vejde,tak zatim neresime...

jak jste psaly, ze davate Sunarku ty keksiky, tak je obcas dam do presnidavky taky...nadrobim je tam.ale do ruky ji to dat, to se jeste bojim. i kdyz oni se fakt rozpusteji v puse,ale preci jen mam strach...
2. zář 2009 v 19:49  • Odpověz
Čau holky :slight_smile: Já taky přes den nemám moc času. Ráno jsem zavedla Leu do školky, pak jsem jela s mamkou vybírat brambory, no a pak honem zase do školky pro Leu. Odpoledne jsme zůstali u našich, Vojta byl pěkně protivnej, už od rána. No hold dneska se mu narušil jeho spací režim :unamused: Teď už skoro hodinu běháme na střídačku s manžem do ložnice, vypadal na spaní, ale každou chvilku je na břichu :sweat_smile: Oči má už jak dvě škvírky, jak je unavenej, ale spat asi nebude :stuck_out_tongue_closed_eyes:

misicka: Vojta bude jezdit do října ve vajíčku, pak ho dám ségře, čeká mimi. Pak bude jezdit ve větší, máme Romer 9-18 kg ještě po Lei. Byli jsme s ní spokojení, stála nás 5300,-je to pálka, ale vyšla dobře v těch crash testech. Teď jsou zase o něco levnější :wink: Vy si nebudete nechávat kočárek na další mimi? :slight_smile: A golfky už máš vybrané?Já pořád přemýšlím, že ten náš kočár taky zkusím prodat, ještě ho teda máme na reklamaci, ale nejradši bych se ho zbavila :stuck_out_tongue_closed_eyes:

telullah: jejda, tak u vás se taky špatně spinká :unamused: Neklubou se Báře další zoubky? Třeba jí to trápí :unamused:

luci: tak já tě potěším, naše Lea začala sedět až v 10,5 měsících :slight_smile: Takže se netrap, že Anetka ještě nesedí :wink:

sluni: jejda, tak to je Natka teda šikovná :slight_smile: takový mrně a už stojí :slight_smile: :slight_smile:

zany: no jo, nás nákup podzimních bot teprve čeká :unamused:
2. zář 2009 v 19:52  •  2 děti  • Odpověz
Koukám na to jak vám děti jedí...

Eli je kolem 6 ráno kojená
V 9 baští jogurt
V poledne nebo půl 1 baští oběd - 200g
Ve 4 až v půl 5 má přesnídávku - 190g
V 7, v půl 8 má kaši ze 130 ml vody, pak jí ještě nakojím a jde spinkat
Do toho vypije tak půl litru šťávičky :slight_smile:

Beru - vy nedáváte jogurt? :confused:
Kaše na noc asi nutná není, když dáváte UM. Kamarádka má chlapečka o měsíc mladší než Eli a kaši na noc nedávají. Pije UM :wink:

Luci - já myslím, že Anetku na hladovce nedržíš :slight_smile: Kdyby jí to nestačilo, tak by se asi ozvala, ne? :wink:
A s jogurtíkem jste taky nezačaly? :confused:

Evaviki - co já vím, tak se plave i na Vyšehradě. Tam plave Amálka jako tady u nás v PB
koukni na http://amalka.info/
Ty jo, nechápu jak někdo může ubližovat zvířatům :rolling_eyes:

Andilek - já taky pochopila, že jsi už těhule :grinning:

Jola - kaši dáváme lžičkou :slight_smile: Když umí hezky baštit, tak si říkám proč jí dávat do flašky :wink:

Beru - to je fajn, že se vám na plavču líbilo :slight_smile:

Pauli - kaši dáváme mléčnou, kupuju Hami :wink: Nemléčné jsem moc nezkoušela ani u Honzíka, musela jsem koupit UM :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jednou se mi povedla nemléčná připravit do vody a to byl hnus :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Nency - možná Dance ta sklenička jen nesedla :frowning2: Třeba jí příště zachutná :wink: Honzík tuhle měl rád :slight_smile:

Beru - to mi ta kamarádka říkala taky, že jí prcek spí po UM dýl než po kaši :slight_smile:

Pauli - nám se to zabrzdilo, protože zedník byl lempl a vůbec nechodil :unamused: Manža teda chodil sám a teď jsme si najali partu zedníků, kteří nám tam makají, takže bude snad do konce týdne nebo začátkem příštího základovka :slight_smile: Pak se vrhnou na hrubou stavbu a snad se to do zimy stihne dát pod střechu :slight_smile:
My dávali na zuby Mundisal gel :wink:

My místo piškotů a sušenek pro děti dáváme ty kukuřičné křupky :slight_smile: Ty Eli moc chutnají a hlavně jak nás vidí s jídlem, tak musí hned něco jíst :grinning:

Mišičko - my vozíme Eli už v té větší sedačce... Je 0-18 kg a dá se i víc položit, takže když jsme jeli do Maďarska, tak jsme Eli položili :slight_smile:

Joli - mlíčko ještě mám, ale je pravda, že Eli chvíli tahá než něco začne téct, takže už ho asi nebude tolik. A přesně jak píšeš, kde jsou ty doby, kdy jsem byla v noci mokrá :grinning:

Sluni - to je Naty šikulka, že se sama postavila :wink: Nějak to přeskakujete, co? :grinning:

Pauli - tak jste na plavču nakonec byly? :wink: My s Honzíkem chodili když měl jen rýmu a nic jiného mu nebylo :wink: To bychom pak nechodili půl zimy, protože to bylo pořád něco :unamused:
A super, že se Eli líbilo :slight_smile:

A vše nej Adélce k svátku :slight_smile:
2. zář 2009 ve 20:04  • Odpověz
Omlouvám se za ten román, ale snažila jsem se reagovat na všechno :grinning:
2. zář 2009 ve 20:05  • Odpověz
nooo Zany, peknej roman :grinning:
jaky kupujes ty krupky? a od kolika mesicu se to muze davat?
2. zář 2009 ve 20:14  • Odpověz
nase eli kdyz vidi, ze jime,tak otvira pusinku a polyka naprazdno :slight_smile:
2. zář 2009 ve 20:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.