• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sněhuláci 08/09 aneb pokračuje 3m.mimi :-)

(Zamčená)
11. února 2011 
Ahojky Holki, noci jsou pro mě stále stejné. Od půlnoci co hodinu dudlík, trocha čaje a pohladit. No jsem unavená a do toho děláme jěště zásoby dřeva na zimu.
Ta autosedačka, co jsem si nemohla vzpomenout se jmenuje CAM. Malé je v ní dobře, už jí teda dáváme normálně po směru jízdy a malá v ní už i spala. Hlavní je, že na ní vidím i já ze předu.

Pauli- na plavču Vám to teda sekne. Malá se zdá v té vodě spokojená.
Tak u nás je to plavání až od 1 roku mimča, takže si jěště počkáme. Kolik stojí u vás ty kurzy, jen tak pro porovnání. U nás je to 10 lekcí za 990.

Bára se asi snaží lézt po čtyřech. Jakoby sedí, nohu krčí pod sebe a zapírá se rukama, ale nějak jí to nejde. Párkrát už bouchla čelem o zem. No nepolevuje a snaží se dál.
4. zář 2009 v 07:55  • Odpověz
Dobré ráno,

Eli byla v noci nějak často vzhůru, ale ani ne na kojení, ale pořád sebou mlela a pobrekávala :unamused: Jestli jí trápí ty zoubky, nevím :confused: Snad už jí nějaký vyleze :wink:
Dopoledne musíme ke švagrové pro balík, včera psala, že nám přišel a vzala nám ho, tak jsem ráda, že nemusím na poštu :wink:

Nency - dávám bílou Activii. Přijde mi, že na sladké má dost času a když jí baští, tak nevidím problém :wink:
A Danča má hezké míry :wink:

Telu - tak to je Bára šikulka :slight_smile:
4. zář 2009 v 08:19  • Odpověz
Ahojky holciny,tak u nas noc celkem ok,ve tri dlabanec a vstavacka v 6.15. ted Ela chrupe a ja jsem ze sebe delala cloveka,jdeme se totiz dneska podivat na svatbu.tak premyslim co Elince dat na sebe.uz mam pripraveny saticky,bodynko a puncosky akorat mam dilema jestli ji dat na to jen lehci svetrik nebo nejakou mikcu.co myslite?
4. zář 2009 v 09:08  • Odpověz
Ahoj holky, Vojta spí, tak mám chvilku :slight_smile: Vstával už v 6, dneska jsem jak praštěná palicí :sweat_smile: Vstávala jsem v noci k Lei, má rýmu a nemohla vůbec spát :angry: A to je teprve tři dny ve školce :unamused: Tak teda nevím, jak to bude v zimě až budou všude bacily :unamused: Ach jo. U nás je hnusně, leje jak z konve, zima :confounded: No hnus :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Vojta nemohl usnout, řval jak tur, ale jako by se bál, nebo co. Mluvila na něj učitelka ve školce, tak asi z toho. Má teď zase období, když na něj mluví někdo cizí, tak začne natahovat a pak se rozeřve :sweat_smile: Nedávno by si ho mohl cizí odnýst dom, a byl v pohodě :sweat_smile:

luci: já mu ty piškoty namixuju s ovocem, ale až zítra. Dneska dostane kupovanou přesnídávku :slight_smile: Musím zítra pro ovoce k našim na zahradu :sweat_smile: Tak snad ho to s těma piškotama zasytí víc, když toho ovoce sní tak málo :slight_smile:

nency: my jsme nechali naočkovat synflorix. Lei jsem dala prevenar až ve dvou letech, měla jen jednu dávku. Vojty jsme nechali naočkovat hned odmala. Takže nás za měsíc čeká třetí dávka a po druhým roce přeočkování :slight_smile:

Malej už je vzhůru, tak jdeme svačit a pak vás snad dočtu :slight_smile:
4. zář 2009 v 09:47  •  2 děti  • Odpověz
ahojda holky.my jsme spinkali krsne,do 5,,teda do doby,kdy manzovi zazvonil budika lukyho mi vzbudil.....budu s tim muset neco delat....jiank my bastime taky rano a sni asi taky tak pulku te presnidavky,takze asi tech 100ml...pak si jen cucne mlicka a je spokojnej...ale premyslela sjemm,ze vlastne skoro nepije,ranov pet kojeni a v osm ma presnidavku a kolem pul 12oobed,,,takze az do tri semoc nenapije....caj m nechce,,co ymslite?muzu mu zkusit koupit stavu?Nebo myslite,ze mu to staci?nevim,...
nency:my jsem uz ockovani Synflorixem...21.9.jdeme na druhy ockovani...proc ti rikala,ze by nedala ockovat,jako ze je to zbytecny nebo nebezpecny nebo proc? :unamused:
4. zář 2009 v 10:55  • Odpověz
Ahojky, tak mi dnes noc celkom ok, par krat som vstavala, lebo plakal, ale papal az o 6.30.
Ockovat navyse som Sebina zatial nedavala, ani neplanujem. Iba v pripade, ze by mal casto zapaly uska a pod. Ja ockovaniam zrovna neverim, ved ani my sme neboli tak moc ockovani a sme tu :slight_smile:
Dnes sa maly prvy krat pokusil sadnut. Ale asi po sekunde sa prevratil na bok :grinning: Ucim ho na bryle, mak ich na ociach asi 20 minut a celkom v pohode.. musim postupne,lebo ho tlacia pri uskach a to mi ich v optike uz upravili :frowning2:
Sebik papa ovocia dost, takmer vzdy spapa 2 kusky, vacsinou jablko a nieco k tomu.. (broskyna, banan, nektarinka..) No a na obed pekne 200g prikrmu
Inak to mam teraz vesele, pred dvoma dnami som si nalomila prst na neho, takze sa mi mizerne chodi, nesmiem doslapnut na prsty.. A este k tomu prva mrcha od porodu.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Andilku, maly mi teraz tiez cajik moc nechce, tak som mu kupila dzus a riedim s vodou..
4. zář 2009 ve 12:23  • Odpověz
čauvec holky! tak u nás úspěch včera přijel manža a dával Leontýnce kašičku ze lžičky a spapala jí úplně všechnu (cca 100ml) :dizzy_face: . jinak pořád ležíme a plazíme se a obracíme ale ještě nesedíme a nezvedáme se :unamused: .

paulinka:fotečky z plávání moc hezké :wink: . Koukám že jsi taky pěkně hubená a nevypadáš jako maminka po porodu :grinning: .

nency:ta váha je zkoro jako naše no holt někdo přibývá rychleji a někdo pomaleji. Mi taky nebudem očkovat Prevenar. Jolanka taky není očkovaná.

jo holky ty křupky jsem vyděla že dávají hodně maminek :wink:
4. zář 2009 ve 12:41  • Odpověz
ahojky holky,tak u nas opet noc silena...snad uz to ani nema smysl vam porad psat. Vstavacka rano v pul sesty, teda spis probuzeni a jeste jsme se do sedmi valeli vsichni tri v posteli.
U zubare dobry, jen mi vyvrtala starou plombu a dala novou,tak jsem akorat o 400 Kč lehci :unamused: ale jinak vsechno v poho :slight_smile: priste - za pul roku mam vzit eli sebou,aby se pry seznamila s prostredim a tak :wink:
zany:ty krupky jsem koupila ve zdravy vyzive, zatim jsem vzala na zkousku kukuricny,ale maji tam ruzny...ryzovy, amarantovy, asi pet sest druhu,tak priste vezmeme na zkousku zase jiny :wink:
telu:bara je fakt sikulka...gratuluju :wink:
jolo:diky :wink: no eli mi dava celkem zabrat, takze kilca sly dolu v posledni dobe samy, mam o tri kila min nez pred otehotnenim. tim kojenim a neustalym litanim okolo maly jsem to shodila snadno a to se v jidle nijak neomezuju :slight_smile: jen se bojim co bude,az prestanu kojit...to se budu muset asi v jidle vic krotit....
andilku:me eli taky caj moc nechce a tak ji obcas davam stavicku od hami a naredim to vodou a to potvurka docela pije...teda ne taky moc,ale aspon neco :wink:
leonik:jaky ze jsi koupila piskoty?
jo jinak holky hezky vikend, kdybych se tu uz neukazala :wink:
4. zář 2009 ve 13:10  • Odpověz
Tak jsem dala děti spát, a konečně vás dočetla :sweat_smile: Vojta je dneska pěkně protivnej, když nespí :unamused:Asi tím počasím :confounded:

nency: to máš doma drobka, co já bych za to dala :sweat_smile: Kdyby tak měl aspoň míň v pase a přes stehna :grinning: Nemůžu ho nacpat do žádnejch kalhot, koupila jsem mu na 12-18.měs, do gumy a on je neobleče :frowning2: :grinning: :grinning: No hlavně, že je zdravej, ale kdo ho má šatit, když mu nic nesedí :grinning:

beru: už je asi pozdě na odpověď, ale u nás je dneska pěkná zima :unamused: Tak bych dala radši tu mikinku :slight_smile:

telu: Bára bude myslím za chvíli rovnou chodit, co :wink: Už zvládá tolik dovedností :wink:

andilek: Zkus nějakou tu šťávičku, u nás teda úspěch neměla :unamused: Tak kupuju různý granulovaný čaje. Co dáváš za čaj?

evaviki: to máš šikulku :wink: Třeba si na ty brýle zvykne časem, dvacet minut je dost :slight_smile: Lepší možná učit od mala, než kdyby byl starší a pořád si je sundával :unamused:

pavli: máš bílou plombu? Mně to taky čeká brzo :slight_smile: Ještě se objednat.. :sweat_smile: Já jsem přestala kojit, a kila jdou pěkně nahoru, a ta hrozná chuť na sladký pořád.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes: Piškoty jsem koupila amarantový :wink: Ty křupky budu muset taky vyzkoušet :slight_smile:
4. zář 2009 ve 13:25  •  2 děti  • Odpověz
koukam,ze budu msuet taky vyzkouset ty krupky......
leonik:davala sejm caj v sacku,pomerancovy..jiank me povidej,ja teda kojim,ale na sladky mam porad chut a to jsem nikd moc nemusela :frowning2: ale vy jste holky urcite hubeny,tak si s tim nedelejte starosti.. :slight_smile:
4. zář 2009 v 18:21  • Odpověz
leonik:ja uz taky kupuju nejaky veci na 12-18 mesicu, eli ma hrozne oplacany nozicky......a je dost dlouha,takze nakupovat na ni je taky celkem veda
andilku:na sladky mam chut taky porad, je to hruza....ale to ja jsem sladky mela rada vzdycky....
leonik:jojo plombu mam bilou
beru:jak bylo na svatbe?
holky, davate mimcum uz boticky? ja jsem je eli dala ted jak je chladneji, aby nebyla jen v ponoztickach, ale moc se ji to nelibilo. porad smrdlala nozkama o sebe az ty botky stejne vyzula :frowning2:
4. zář 2009 v 19:56  • Odpověz
ahojky holky,
leonik-o spaní mi ani nemluv :confounded: dopoledne vůbec nemohla zabrat,řvala jak tur,ani mlíko ode mě nechtěla,manža byl doma,tak jí musel uspat v kočáře.odpoledne jsme jeli autem,tak usnula v sedačce,ale jen na chvilku.

telullah-Barča je šikula,znám holčičku,teď je jí rok a dva měsíce,ta leze tak,že sedí,jednu nožku má skrčenou blíž k tělu,druhou před sebou opírá se přitom rukama-je to těžký popsat,je to srandovní

andílek-Anetka taky skoro nic nepije :frowning2: Doufám,že jí to stačí.Ode mě ráno,dopoledne a večer.Občas když se vzbudí v noci,Taky nic nechce,ani čaj,ani vodu,dneska jsem zkusila naředit ten džus,jak tu někdo psal.taky nic.každý den se do ní snažím něco dostat,ale marně,střídám dudlíky,pítka....Jak jsi se ptala na to očkování,tak někteří doktoři jsou názoru,že je zbytečné očkovat všechny děti.spíš,že by se měli očkovat rizikové např.časté záněty ucha,a nevím teď honem jaké ještě to jsou
4. zář 2009 ve 20:01  • Odpověz
holky,taky se musím trochu pochlubit-doufám,že to nezakřiknu-už tři dny Anetka usíná v postýlce :slight_smile: Teda jsem u ní,nebo manža,ale dám jí tam,povídám,....ona se různě převaluje a usne :dizzy_face:
4. zář 2009 ve 20:06  • Odpověz
andilek: to se mu nedivím, že to nepije, ty hořký čaje :grinning: :grinning: Nebo sladíš? :slight_smile: Zkus nějakej granulovanej, třeba mu zachutná :wink: Já rozhodně hubená nejsem :unamused: Proto mám problém na sebe něco sehnat :confounded:

pavli: to mně povídej, já ty kalhoty Vojtovi nemůžu vůbec narvat přes ty stehna :sweat_smile: Kupuju větší velikosti, na dýlku to má strašně dlouhý a přes boky to neobleče :rolling_eyes:Botky nedávám, jak píšeš, šmrdlá nohama o sebe a i ty ponožky jsou kolikrát hned svlečený :grinning:

luci: u nás byl nakonec celej den prokňučenej :unamused: Večer usnul už před půl sedmou, tak jsem zvědavá, kdy se zas vzbudí hlady :rolling_eyes: Ven jsme ani nešli, lilo celej den jak z konve :confounded:

Jinak máme doma maroda :unamused: lea dneska po týdnu chození do školky lehla. Má rýmu jak blázen a 37,8 teplotu :frowning2: :cry:
4. zář 2009 ve 20:11  •  2 děti  • Odpověz
luci: ty jsi taky uspávala malou? Mám v tom chaos tady :sweat_smile: Tak snad jí to vydrží :wink: Já teda Vojty položím do postýlky a jdu pryč. Kdybych tam seděla, tak dělá blbiny. No, on je teda dělá i tak, tak tam musím pořád běhat :sweat_smile: ale kdybych tam seděla, tak myslím, že by řval, chtěl by chovat :unamused:
4. zář 2009 ve 20:15  •  2 děti  • Odpověz
leonik-chudáček Lea,určitě se do školky těšila.Jojo,uspávala jsem na rukou,protože poslední dobou nechtěla jinak usnout než u prsa,tak postupně přecházíme k ,,normálnímu,,spaní,doufám,že to brzy půjde i bez nás.Ona když je tam sama,tak řve. :frowning2:
4. zář 2009 ve 20:24  • Odpověz
luci: no doufám, že to vykulíruje přes víkend :unamused: A když ne, tak bude radši doma aby se pořádně uzdravila. Nechápu maminy, který tam voděj nachcípaný děcka a druhý to hned od nich chytnou :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ona má zvětšený mandle, tak se na ní kdeco chytá :confounded: Takže jsme se rozhodli, že je necháme odstranit :unamused:
4. zář 2009 ve 20:31  •  2 děti  • Odpověz
holky, tak sa hlasim na malu chvilinku :slight_smile:

mame za sebou super vylet na jeden blizky hrad..vlastne zrucanina...prvykrat bez kocika,jakub bol v satke :wink: jakub to zvladol super, cestou hore aj dole si aj pospal..a ja som to tiez zvladla...ma uz okolo 10 kg!! :grinning: ale na druhy den som sa citila pekne dolamana :wink: aspon som trosku 'zasportovala'
vcera,dnes sme boli pozriet sestru a jej novomanzelske byvanie :wink: rozhodla som sa ze kupime domacu pekaren,uz davno po nej tuzim a segra ma, piekli sme 2 chleby a pizzu. no a ja som chlebozrut :grinning: a to doslova :grinning: :grinning: chceli sme sa ist kupat ale pocasie nevyslo :frowning2:
ako ste rozoberali jedalnicek, tak my jeme oproti vacsine teda 'len' 5x denne, plus nocne kojenie podla budenia...
okolo 7-kojim
okolo 9-10 kojim
okolo 13-obed, maso+zelenina, zje vela,velmi vela...aj 300 g ...
okolo 17 -ovocie - je malo,100g je uspech ..neviem preco,asi mu nechuti,aj ked na obed zje menej,ovocie neje
okolo 19.30 kojim

pomaly zacneme s jogurtom-kym sme na svk, so zvolenskym, je vyborny a najkvalitnejsi na svk :slight_smile:
tie krupky mozno tiez vyskusam, ale az po poradni v prahe, maly je fakt tazky,tak nech zbytocner nepribera...opytam sa na to..

inak holky akos te rozoberali sedenie, lezenie, plazenie... u nas tiez nic z toho, a nerobim si z toho tazku hlavu...raz to pride, tie dotazy blizkych,znamych, alebo aj inych mamiciek sa snazim brat jednym uchom dnu,druhym von...ale som uz na to teda trochu alergicka...'on este nesedi, ani sa neplazi????'...fakt ale vecer ked zaspavam si vravim ze prdim na nich...ked bude na to pripraveny,zacne... jedine teda cuva dozadu, a trosku sa houpe na kolienkach, ale to musi mat super nesmyklavu podlozku,inak sa neudrzi a hned zosuchne.

zajtra svadba,mozno k veceru odidem domov, ullozim jakuba a vratime sa :grinning: to bude prva noc ked nebudem s malym :wink: no este uvidim ako to vymyslime..v noci sa budi, ako kedy, niekedy po polnoci, niekedy (vynimocne) spi do 5tej...akurat ma mrzi ze som nechala v prahe odsavacku :frowning2: mohla som si odsat mlieko a moja mama by jakuba v noci nakrmila...rucne to nedam..no uvidime.
4. zář 2009 ve 20:51  • Odpověz
Ahojky Holki, koukám, že dneska nikde nikdo. U nás je počasí na houby. teda ani na ně ne. Pořád zataženo, chvilku prší chvilku ne a hrozná tma. Včera večer jsme uvažovali o tom, jestli zatopíme nebo ne. Byla hrozná zima, tak aby děcka neonemocněli.
Děkuji všem za gratulace, ale začínám být z toho nešťastná. Bára si sama nesedne a v leže brečí, křičí fňuká... Takže jí posazujeme a ona i hraje. Jěště se nenaučila ani plazit a moc se chce posunovat, tak se snaží natahovat. pak spadne a je opět řev. Když už se jí povede doválet sudy někam, kde je chce je na chvilku klid. Pak zjistí, že by se i postavila, ale nejde jí sednout, tak je opět řev...Nás tak slyšet sociálka, tak nevím nevím...

paulinka80- já už malé botičky dávám, ale jen proto, že chce na nohy a chodit. Ikdyž už je i dost chladno, takže už používáme i deku. Jen musím začít řešit nějakou kombinézu a podobně na zimu. Už se to dost blíží

zzuzca- užij si svatbu. na ostatní kašli. každé dítě jde přece svým tempem. Bára ma určo taky 10 kg, takže vím jak se ti Jakub do těch kopců pronesl. :slight_smile:

leonik- ať se vám Lea rychle vyléčí. On je už pomalu podzim, tak teď ty nemoci po školkách zase půjdou. Už je jí lépe?

luci81- srandovně to vypadá, ale bojím se o její hlavu. :slight_smile:
5. zář 2009 ve 13:00  • Odpověz
Tellu ahoj.. aj ja tu dnes strasim :grinning: mm isiel na fotbal, pred chvilkou odisiel a pride najskor o osmej.. :frowning2:
Ja som uz tiez rozmyslala, ze malemu zbehnem kupit nejaku bundicku, aspon taku prechodnu.. Nic take teple nemame, no a uz je celkom hnusne.. Hlavne ked fuka vietor. :frowning2:
Leonik, tak nech sa mala rychlo uzdravi..
Zuzi, uzi si svadbu :grinning:
5. zář 2009 ve 14:13  • Odpověz
evaviki - ahojky. No něco málo tu mám z jara, ale je fakt že to má na sobě hodně na fest. Prostě se v brzké době vydáme na nákup.

Holky, máte někdo tři děti nebo někdo kolem vás? Řešíme auto a jak tam ty děti naskládat. Poradíte?
5. zář 2009 v 17:05  • Odpověz
Tellu, pokial potrebuju vsetky autosedacky, tak jedine velke auto. Alebo najstarise dopredu, ale musi mat tusim min. 150cm.. Jedny konikovka ma tusim 4 alebo 5 deti a nejake velke auto, ale neviem ake..
5. zář 2009 v 17:35  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile: Díky, no už je to lepší, řádí jak ďas :sweat_smile: a vůbec nevypadá jak nemocná. Teplota už včera klesla, dneska už byla chvilku venku, rýmu má teda pořád dost. Vojta je dneska zase protivnej, dokonce i v kočáru, a to už je co říct :unamused:Když ne doma, tak alespoň když jsme s ním šli ven tak byl klid. Dneska ne :frowning2:Trochu mu teče z nosu, asi to chytá od Lei a k tomu ještě to počasí, no hnus :stuck_out_tongue_closed_eyes:

zuzzca: užijte si svatbu :wink: Z lidí si nic nedělej, však každý dítko je jiný :wink:

telu: asi budete muset pořídit tu helmu, jak nosí ty malý děti co se učej chodit :sweat_smile:

evaviki: my taky ještě nejsme nachystaní na podzim :sweat_smile: Takže už se budu muset taky poohlídnout po teplejším oblečení :slight_smile:
5. zář 2009 v 18:20  •  2 děti  • Odpověz
telullah: my máme 7 místný auto, takže by jsme se tam v pohodě vlezli s třema dětma :sweat_smile: ale pokud máte menší auto, tak to neporadím :unamused:
5. zář 2009 v 18:22  •  2 děti  • Odpověz
evaviki- to je mi jasný, že velké. Potřebujeme tam dát 3 děti a nás dva. Jen ne do každého auta se 3 sedačky vlezou
leonik- a jaké auto máte?
5. zář 2009 v 19:04  • Odpověz
telu: máme Fiat Ulysse :wink:
5. zář 2009 ve 20:16  •  2 děti  • Odpověz
ahojky holky,
telullah-já myslela tu mojí známou holčičku,že vypadá srandovně jak leze,neTvoje Barunka jak padá na hlavu:wink: :sweat_smile:
Tady byla dneska taky zima,brrrr,vítr,vyhrábla jsem Anetce teplé oblečky,Vyteplenou vestu-vel.80,co jsme kupovali ještě než se narodila v nějakých slevách.No ještě,že jsem si na ní vzpomněla-už je jí skoro malá,ach to číslování :angry:
5. zář 2009 ve 21:04  • Odpověz
Este ma napadlo, co budete kupovat detickam na zimu? Bundu a k tomu nejake teple kalhoty, alebo overal? A ako s botickami??? Nejak neviem, co je lepsie..
5. zář 2009 ve 23:17  • Odpověz
Dobré rankovšem. Tak jsem si v noci zase s malou něco přes hodinku popovídala a jsem opět ko.

luci81- já vím, že to nebylo nijak zle myšleno :grinning: . No my už používáme taky č.80 a na zimu snad i 86-92. někdy hodně záleží na střihu a materiálu.

evaviki - já bych nejraději nějakou kombinézu. Uvidíme co mi padne do oka
6. zář 2009 v 08:25  • Odpověz
Ahojda holky...noc dneska hrozna,vcera byla krasna,,ja uz envim,premyslim,jestli to neni kasi...kdyz ma krupicovou s medem tak spi krasne a kdyz ma banan tak hruza,ale musim to esjte zkontrolovat...
jiank tak neamme zimni vecicky...ale podle me mu bude tepleji v overalu nez vbundicce---ale kazdyho vec.muj nazor.jiank pojedeme pristi vikend do Polska tak se zastavime na trznici a koukneme ejstli enco nemaji..Ale i tak musim udelat velky nakup,tricka s dlouhym,ruk,kalhoty,pyzamo,....no to bude penez...ale neva,tesim se...taks e musim obleknout ja..to bude jeste lepsi sranda...nic me neni,postava hrozna....vcera jsem koukala v tescu na dziny ve velkych velikostech,tak snad me padnou....ale moc se netesim,nemam rada zkouseni :frowning2: co nemam rada,nesnasim :angry: :slight_smile:
my mame taky velke auto,veslo by se i 5deti :grinning: :grinning: Ford Galaxy :slight_smile:
6. zář 2009 v 10:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.