• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sněhuláci 08/09 aneb pokračuje 3m.mimi :-)

(Zamčená)
11. února 2011 
Ahoj holky,

my si užíváme posledního volného dne :slight_smile: Eli teď spí, manža kouká na telku a Honzík se zabavil sám :slight_smile: No a já jdu teď chvíli psát jednu práci, abychom pak mohli jít ven :wink:

Leonik - ty jo, gratuluji k zoubku :slight_smile: Tak Eli patří skoro k nejstarším a jediná je bez zoubku :grinning: No co, my si na něj počkáme :grinning:
Mám to světlý, ono to na tý fotce není tolik poznat, ale já měla vlasy skoro černý... :wink: Chtěla bych nějakou hnědou, ne tu hodně tmavou co jsem měla, ale spíš něco světlejšího :wink: Možná bych pak do toho dala nějakej medovej melír, uvidíme :wink:

Joli - jj, taky jsem si všimla nového profilového fota :wink:

Pauli - to je dobře, že je Eli už v pořádku. Snad už to na ní od manži nesedne :wink:
A nezkoušela jsi nějaký hrneček? :confused: Který by měl tvrdší pítko? :confused: Některé děti flašku nechtějí... Kamarádky holčička měla flašku jen chvíli, pak jí dali měkké pítko od Aventu, docela rychle přešli na to zelené a teď pije z těch flašek co je pro větší děti - Jupík, Kubík atd. :wink: Prostě jak to vidí u dětí, tak to chce a pít z toho umí :wink:
3. led 2010 ve 13:03  • Odpověz
Děkuji za rady, tak jsem dneska Báře teda zkusila dát rybičku, dělala jsem jí na másle a Bára pěkně dlabala.
No a jinak má Bára super zábavu... hazet věci do vany do košu do krabic a podobně, takže pořád něco hledám. Lžičky, láhvičky, kostičky z hraček...

leonik- gratuluju k zoubku. Z těch pár kil navíc si nic nedělej :slight_smile: Ono to půjde dolů, člověk se vrátí do normálu a práce okolo domácností a podobně a ani nebudeme vědět a bude

luci81- to jste měli super noc
3. led 2010 v 19:56  • Odpověz
paulinka80- mno my jsme začínali s UM přes malíček a stříkačkou. Na to už je asi pozdě. Pokud nechce z láhve, tak zkuste nějaké pitítko, přesně jak píše zany.
3. led 2010 ve 20:06  • Odpověz
pavli: teda, těžko radit :unamused:Tak když si s flaškou hraje, ale aspoň něco vypije, tak bych jí to zkoušela dávat pořád dál. Třeba si zvykne, je to pro ni něco novýho, když jsi jen kojila :slight_smile: Nebo bych zkoušela jiný savičky :slight_smile: My se teda flašky u Lei nemohli zbavit, a to byla kojená do 14.měs.,pak byla na flašce, ale pila z ní i čaj :unamused:Nemohli jsme jí to odnaučit. U Vojty to bude asi taky tak. Z hrnečka pil chvilku, teď ho vůbec nechce, jen flašku :confounded:

zany: však neboj, taky se dočkáte zubu :grinning: Jak se říká, čím dýl vyrostou, tím dýl vydrží :grinning: :wink: :wink:

telu: jj, když ono to jde nahoru tak lehce, ale dolů vůbec :grinning: :grinning:

No nic, jdu spát, sice se mně ještě nechce, ale ráno vedu Leu do školky, po měsíci, tak budem brzo vstávat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
4. led 2010 v 00:29  •  2 děti  • Odpověz
Dobré dopoledne,

já měla ráno smrt, když mi zazvonil budík :grinning: Teď jsme si zvykli spát klidně do 8 nebo i do půl 9 a najednou toto :grinning:
Honzík už je ve školce, hned šel paní učitelce povídat, že jsme pekli cukroví a vánočku a víc jsem neslyšela :grinning:
Já jdu trochu poklidit a pokud mi to Eli dovolí, tak psát práci do školy, ale spíš to vidím až bude spát...

Leonik - snad se flašky brzy zbavíte :wink: Já jí Eli sebrala, den nechtěla pít a pak vzala za vděk tím měkkým pítkem a v pohodě :wink: Už z toho i dlouho pije mlíčko, u toho jsem jí ze začátku nechala dudlík a jak si zvykla na to pítko, tak šup s ním i na pití mlíčka :wink:

Telu - to Eli taky pořád někam něco hází a nebo mi krámuje v šuplíku a celý mi ho vytahá, přehází a já pak nemůžu ic najít :unamused: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. led 2010 v 09:10  • Odpověz
Ahoj holky!
Tak za sebou máme oslavu 1.narozenin. Daninka dostala krásný dort s kočkou a nějaké hračky a oblečení.
Oslavili jsme to nakonec u našich, protože mají větší byt a líp jsme se tam vešli. Danča naštěstí byla v pohodě
a větší množství lidí jí vůbec nevadilo, spíše naopak. :slight_smile:
Ale máme velký problém s jídlem, čím je starší, tím hůře jí. Už jsem z ní fakt zoufalá, protože ať jí dám cokoliv,
tak to stejně nechce. A co je snad nejhorší, že stále obědy musím mixovat, protože jinak bych do ní nedostala vůbec nic. Zkoušela jsem i vynechat dopolední svačinku, říkala jsem si, že bude mít větší hlad na oběd, ale to jsem se spletla, jedla stejně špatně. Když jí dám nějaké jídlo do ruky, tak to chvilku žužlá, něco málo sice sní, ale
je to opravdu maličký kousek a pak to hodí na zem. Zkoušela jsem jí dávat i ty kupované skleničky, začala jsem
ty od 6. měsíců, kde jsou ty kousíčky mini, ale bohužel jsem nepochodila, dáví se mi tím a nechce! Když jí uvařím svoje, tak se jí tam snažím nakrájet alespoň bramboru, aby to neměla na kaši, ale to musím dávat na malé lžičce jenom jeden piďi kousek brambory jinak se mi tím začne dávit. No krmení je u nás hrůza, hlavně pro mě. Cokoliv uvařím, tak o to nestojí. Když jí dám jídlo pokrájené na mističku, aby se krmila sama, tak to sice ochutná, ale pak to nahází na zem. :angry:
Jediný co jí tak chutná je mlíčko. Ve čtvrtek jdeme do poradny, tak se ani neodvažuju říct mudře, že stále musím mixovat. :angry:
4. led 2010 v 10:25  • Odpověz
pavli
flašku určitě zkoušej dál, myslím, že se to brzo naučí, ale u těch dětí, které jsou kojené dlouho, tak to trvá o něco déle. :wink:
zany
alespoň zoubky déle vydrží. Má to jednu výhodu, že tě nepokouše. Do mě se Danina kolikrát zahryzla a pěkně to bolelo, měla jsem modřinu na rameni a na ruce. Máme už 5 zoubků, ale místo jídla kouše mě. :grinning:
leonik
Odnaučit pití z flašky u nás bylo také náročné, Kája byla také závislák na lahvičce, vždycky si jí vzala k Večerníčku. Odnaučila se to až v 1.třídě, když se začala za to stydět. :grinning: Ale zjistila jsem, že některým dětem lahvička vydržela ještě déle. :grinning:

Holky v jaké konzistenci dáváte jídlo? Už asi nemixujete nic, že. Myslím, že už jsme jediný, kdo mixuje. :frowning2:
4. led 2010 v 10:35  • Odpověz
Ahoj holky, u nás noc dneska strašná :stuck_out_tongue_closed_eyes: Vojta spal, ale Lea vyváděla :angry: Ach jo, já nevím, kdy to děcko bude už normálně spát. Za měsíc jí budou 4 a budí se pořád, bulí ze spaní, ale tak, že nás vždycky všechny probudí :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Manžel si musel ve 4 jít za ní lehnout, a ráno na 6 šel do práce :rolling_eyes: Teď je ve školce, Vojta chrní, tak je tady klídek :slight_smile:

zany: zkouším, ale zatím bez úspěchu :sweat_smile: Tak budem zkoušet dál, taky jsem přemýšlela o tom aventu s tím měkkým pítkem, je to jako savička, pak se to předělá na to pítko :slight_smile: Ty myslíš asi to samý, že. Ten netekoucí avent hrneček co mám, tak když se napije, tak se tím dost dáví, vcucne toho asi moc naráz a pak začne kuckat.

nency: Přeju Danče vše nej.. k narozeninám :dizzy_face:To je dobře, že jste si oslavu tak hezky užili :wink: jejda, to by mě taky naštvalo s tím jídlem :unamused:Vyváříš a zbytečně :confounded: My měli problém s jídlem co jsem začla přikrmovat, až tak do 8-9.měsíce. Od tý doby jen když vidí, že něco jíme, nebo jen tak se začne po mě sápat a křičí ňa, ňa (ňam, ňam) :grinning: :grinning: Pořád by jedl, kolikrát už nevím, co mu dát, protože takhle dělá skoro celej den, když nespí :grinning: A jak nedostane, tak spustí ječák :grinning: Ale to jsou porce, sní třeba plnou misku oběda. :sweat_smile: Kousky mu vůbec nevadí. To jsem zvědavá, až bude v pubertě, kdo ho bude živit, když už teď sní tolik :grinning: :grinning: :grinning: S tím mixováním se netrap, já jsem Lei mixovala ještě dlouho po roce :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jak zjistila, že je v jídle malinkej kousek, tak to šlo všechno ven :unamused:Pak se to postupně naučila, chce to čas. Ale u ní máme problém teda s jídlem doteď, hrozně málo jí, pořád se s ní musím zlobit :rolling_eyes:
4. led 2010 v 10:52  •  2 děti  • Odpověz
nency- my už taky nemixujeme. Všechno sní úplně v pohodě. Maso teda krájím na úplně mini kousky, ale nemá problém. Jen jablíčko musím strouhat na tenkém strouhadle.
4. led 2010 ve 12:32  • Odpověz
nency: teda Kájá měla s flaškou výdrž :grinning: :grinning: To jsem ještě neslyšela, že by dítě mělo tak dlouho flašu :grinning:

telu: jablko taky strouhám ja jemným struhadle, přece jen mám strach, aby se tím nezačaql dusit. Jinak banán sní v pohodě na malý kousky.

Holky, co dáváte prckům všechno k jídlu? nebo spíš jak vypadá váš jídelníček? Mně přijde, že Vojta jí pořád to samý dokola :unamused: Ráno má mlíko, dopoledne kousek pečiva, pak ovocnou přesnídávku,
v poledne oběd-zeleninovou polívku nebo masozel.příkrm
odpol. má jogurt a přesnídávku
večer kaši nebo mlíko
a mezi jídly celej den pojídá kukuřičný křupky, sem tam kukuřičnej piškot, rohlík, nebo sušenky.
4. led 2010 ve 13:15  •  2 děti  • Odpověz
Tak jsme se vrátily z procházky, Danina spala v kočárku 1,5 hodiny. Původně jsem myslela, že bych s ní šla zkusit
po svačině bobovat, protože nám nasněžilo asi 3 cm sněhu a víc už asi nebude, ale nakonec nepůjdeme, venku
je docela špatný vzduch. Danča kupodivu svačinku snědla, tak jsem koukala. Asi to bylo tím, že jsem se na ní ráno postěžovala. :grinning:

leonik
s tou flaškou jsem to nenapsala celé, ona samozřejmě dávno pila ze skleničky i z hrnečku, ale vždycky večer měla takový svůj rituál s flaškou mlíka u televize a to jí vydrželo až do těch 6 let. :grinning:
Ještě jsem si vzpoměla, jak jsi psala, že se Lea budí v noci, tak zkus se poradit s mudrou jestli by ti nedoporučila nějaké homeopatika. Já jsem jeden čas dávala Káje na noc Sedalii, to je nějaký homeopatický sirup a docela u ní fungoval, ale nevím jestli je to už pro 4 leté dítě vhodné. :wink:

Jinak k tomu jídelníčku. Mě Danina jí málo, ale dávám podobně.
Ráno Nutrilon 150 ml, v 9 hod. bílou Aktivii, rohlík ev. chleba namazaný žervem, ve 12 hod. masozel. příkrm, střídám brambory, rýži a těstoviny, když toho sní málo, tak dávám ještě Nutrilon - vypije tak 60 - 100 ml,
v 15.00 na svačinku rozmixované ovoce nebo kupovanou Frutapuru od Hami + ještě nějaké pečivo a kousek šunky, ale to většinou nesní a končí to na zemi. V 18.00 kaši od Nutrilonu, sní necelou mističku, ve 21.00 Nutrilon - vypije 250 ml a v noci někdy taky mlíčko cca. 100 ml.
4. led 2010 v 16:12  • Odpověz
Ahojky holky,
telullah-kéž bys měkla pravdu s těmi kily,že půjdou dolů ani sama :sweat_smile: já jsem se odvážila stoupnout na váhu a mám +3 :angry: Včera tu byla tchýně a říkala,ani mi nic nenos,už jsem všeho přecpaná.Tak jsem říkala,že já mám bohužel opačnej problém,pořád nemám dost :grinning:

leonik-o jídelníčku jsem taky přemýšlela,že se někam kouknu,pro inspiraci,taky se mi zdá,že má pořád totéž.Já dávám dopoledne jogurt,nebo kukuřičnej chlebíček se sýrem(rohlíky moc nechce,jen tvrdý na kousání)
k obědu polívku,nebo něco ,odpoledne přesnídávku,nebo jí do ní ještě nastrouhám ovoce(syrový samotný moc nechce :angry: ),večer kaši,pak kojení.Obědy v poho,ale právě různý svačinky mi přijdou pořád stejný.Třeba do bílýho jogurtu jí občas musím dít kakao,protože už ho nechce,tak jí asi budu dávat i ovocné.Zkoušela jsem jí na zpestření udělat puding,ale ten nechtěla.Jo a křupky,ta by mohlka taky nahusto,už jsem jí říkala,že je jak prasátko,živá z kukuřice.

nency-to je mi líto,že tak bojujete s jídlem :frowning2: ale aspoň,že něco sní.myslím,že se neusíš bát to říct mudře.Nedávno jsem tady někde na diskuzi narazila na to,že v roce nejedí ještě vůbec nic krom kojení.Bohužel už nevím,kde to bylo.

pauli-to jsem ne tom podobně s tou flaškou.Anetka ale nevypije nic :angry: Zkoušela jsem jí udělat UM,ale řve,jen to vidí.Když jí ho dostanu do pusy,tak ho plive :stuck_out_tongue_closed_eyes: Čaj pije v pohodě,ale ta pítka moc nechce,mamka koupila takovej ten obyč hrneček s víčkem a dírkama,co byl dřív,tak z toho vypije dost,z toho to samo teče,musí bejt pod dozorem,jinak je to všude.Ale nedovedu si představit,že by z toho pila mlíko.Já vůbec nevím,jak budu přestávat kojit.

Teď se asi zasmějete,že jsem hloupá,ale do kdy musej to mlíko dostávat?
4. led 2010 v 16:13  • Odpověz
nency: o tý sedalii jsem taky slyšela, ale nějak jsem se po tom víc nepídila. Abych pravdu řekla, je mně blbý to dr.říkat, že ještě v takovým věku v noci blbě spí :sweat_smile: Možná je to taky tím, že Vojta spí s náma v ložnici, teď se mu musím víc věnovat, páč jak mu roste ten zub, je dost protivnej a pořád na mě leze, chce chovat :confounded:Kája ti taky špatně spala? a Do kolika let asi?

luci: já dávala Lei UM od 14. měs co jsem přestala kojit až do 3 let, od tý doby jí dávám čerstvý mlíko, ale moc jí nejede, jen když jí udělám kaši, kakao. No a nejlíp, když jí koupím jahodovej sunar :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Ten je do 6 let a jí strašně chutná. Jenže to vyjde pěkněě draho :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale prej to mlíko z obchodu není moc potřeba, v tom UM jsou aspoň vitamíny, kdežto tam není nic a o vápníku ani nemluvě :unamused: Takže to stačí nahrazovat jogurtama, sýrama, a tak..a nebo se má dávat to UM klidně i po 3 letech, kvůli těm vitamínům. Vidíš, dík za tip, zkusím Vojtovi udělat pudink, ať má trochu změnu :slight_smile:

My jsme byli dneska venku jen ráno, jak jsme šli do školky a pak ze školky, vzali jsme to oklikou domů aby jsme se trochu provětrali. Chtěla jsem jít ještě odpoledne, ale Vojta kupodivu dneska spal i odpoledne tak jsme nešli. Dost se tam ochladilo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. led 2010 v 16:29  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky, hlásím se po dlohé odmlce, ale nějak jsem o těch svátkách vůbec nestíhala. Tak jen tak stručně, první společné vánoce byli jednoduše super. Dělali jsme si všechno sami doma, salát, kapra, všechno, bylo to poprvé tak, jinak jsme chodili k našim, ale bylo to moc moc fajn. Terezce jsme udělali brambůrku a dali jí kousek kapra a byla moc, moc spokojená. pak ale bohužel v neděli večer dostala horečky, měla i 39,5, bylo to ošklivý, nemohli jsme se toho zbyvit, hořela nám až do středy. Nejhorší bylo, že vlbec nic nechtěla, jen nosit, nebo na mě jen tak bezvládně ležela a koukala ... no, strašný ... od čtvrtka se to ale začalo zlepšovat a v sobotu už byla fit. Takže nakonec i oslavu svých narozenin neměla v úterý, ale se zpožděním až v neděli. Ale to vůbec neva, bylo to super, oslava se vyvedla. Udělala jsem jí piškotový dortík s ovocem. Až dám dohromady fotky, pošlu odkazy. Jinak Terezka běhá jako o závod, nemá už žádný problém. Zatím jí nenechávám běhat venku, mám strach, že až jí ukážu, že může běhat venku, nebude chtít dělat nic jiného ... a hlavně se mi moc nechtějí kupovat zimní botičky, říkám si,kdyby jsme vydržela do jara, tak by to bylo super, ale nevím, nevím ....

Jinak jak jsem tady naposledy řešila kojení-nekojení, tak jsem opravdu kojit přestala, protože jsem prášky baral déle jak týden, Terezka si zvykla na UM a tak už jsme to dál neřešila ... a vánoce jsem si užila zase trochu jinak, měli jsme domácí vaječnáček a tak ... tak jsem rychle zapomněla, že nekojím :grinning: .

Jinak jsem se vás chtěa zeptat, budete nějak měnit dětem jídelníček, te´d po roce ??? Nebo co jim vůbec dáváte ??? zařadili jste už nějak pečivo ?? A taky jsem slyšela, že po roce, se dětem už dává normální jídlo, akorát méně solené a kořeněné ... a vůbec nevím, jak se k tomu mám postavit ... jak jste na tom vy ???
Díky za rady ...

tak jdu vás dočíst a ještě něco napíšu ....
4. led 2010 v 16:34  • Odpověz
Pauli - no, terezka si s tím dudlíkem taky zezačátku hrála, ale brzy se tím neučila ... chce to trpělivost ... a nebo bych zkusila taky takové to pítko, myslím, že jsi jednou psala, že máš ten kouzelný hrneček od Aventu, tak to zkus z toho, třeba to projde ... jinak jsme taky takhle začínali, dávali jsme jí mlíko v noci a ona pak krásně spala ...

Telu - u nás je taky nejoblíbenější činností je krámovat skříňky šuplíky a všechno někam uklízet, taky někdy nemůžu nic najít a nebo nacházím v šuplíkách věci, až se divím .... :grinning:

Leonik - gratulka k zoubku ...

Nency - vše nej Danče k narozeninám :grinning: ... a koukám, že téma jídla se tady právě probírá a já se v předchozím příspěvku na to ptám :grinning: ... to neva ...

Lucy - zkus zkusit jinou značku mlíčka, mě Terezka ani Bebu ani Nutrilon nechtěla, ale Hami mlíčko pije jako o závod. A moje kamarádka dávala Bebu, tu jí malá začala odmítat, tak zkusila ochucený Sunar (myslím banánový) a zase je vše OK. Od roka už je hodně ochucených mlíček, když nebude chtít jiný, zkus to ochucený a třeba to projde ...

Omlouvám se, že jsem nereagovala na všechno ... ale terezka už volá .. zase se objevím :wink:
4. led 2010 v 16:52  • Odpověz
leonik
Kája spala jako mimčo super celou noc, se spaním jsem s ní problém neměla. Tu Sedálii jsem jí dávala jenom příležitostně na zklidnění, když jsem věděla, že nad něčím přemýšlí a nemůže usnout. To bylo ale až ve školním věku, třeba když měla před gymn. závodama a byla nervní, že něco zkazí a nemohla usnout, tak dostala lžičku Sedálie a spala v pohodě. Když jsem jí Sedálii nedala, tak byla vzhůru kolikrát ještě ve 2 ráno jak nad tím přemýšlela..., tak jsem se poradila s mudrou a ta mi poradila tu Sedálii. :slight_smile:

rymeska
jejda takovou vysokou horečku, to muselo být hrozné, raději si to nechci ani představit. Hlavně, že už je ok.
A dostala nějaké ATB nebo jste sráželi Paralenem?
4. led 2010 v 17:31  • Odpověz
Ahojky holky,
Anetka už spí,tak se jdu ještě trochu rozptýlit.Máme tady hroznou náladu.
Našich vlčák má už dlouho epilepsii,teď měl v hodně zchvatů za sebou,pak ani nechodil,veterinář mu dal injekce,přášky,tak už běhá,ale jinak vůbec nereaguje,jako by nás nepoznával,ani mu to snad ,,nemyslí,,lehne si na sníh a leží tam...v noci je zima,dali ho do ,,prádelny,,ale tam se bojí.Nevím,co s ním budem dělat,asi to špatně zkončí :cry:
Manža jel pro změnu k veterináři s naším psem,při norování se hrozně porval s liškou,má ošklivě pokousanou mordu,už několik dní ho léčí.Dnessa ho uspí a budou mu to nějak víc čistit.
Tak jsem si trochu ulevila :pensive:

nency-už kolikrát jsem sechtěla zeptat-jak to má Danka s tím srůstáním?

rymeska-no já nevím,jestli to je zrovna u nás druhem mlíka.Ona to snad ani nemohla pořádně ochutnat.Z flašky nic a když jsem jí ho dala do toho hrnečka co z něj pije,tak šlo ven okamžitě,snad rychlejc,než jsem ten hrneček vyndala z pusinky :confounded: K tomu jídelníčku,taky se docel asnažím co jde jí dávat jako stejné co nám.Např.francouzské brambory,jen jí je zapeču s kuřetem místo salámu,nebo těstoviny,brambory a maso,rizoto,játrovou omáčku-bez jater,na Nový rok měla i svíčkovou.Rozhodně jí to víc chutná a má to pestřejší.Ne každej den,ale když se mi zdá,že by něco mohla,tak jí to dám.Myslím,že občas to neuškodí.

no jen píšu o jídle a už slintám :angry: Pak má člověk držet linii :grinning:
4. led 2010 v 19:54  • Odpověz
rymes: teda, takový horečky :unamused:Mně nedělá dobře, když má Vojta 38, vždycky je mě ho tak moc líto. Jak jsi psala, že se malá chtěla jen chovat, tak mně to připomnělo Vojty, když měl ten zánět v uchu a horečkoval :unamused: Celej den mně pospával jen v náručí, jinde nechtěl být :unamused:A co to nakonec bylo, nějaká viróza?Já jsem tady taky dneska řešila jídelníček :sweat_smile:Přijde mně, že mu dávám pořád to samý. Asi mu už budu dávat od roka to co nám, jen minimálně solený a kořeněný. Ono už se stejně po tom roce má dávat postupně jídlo, co jí rodina. To nekojení má taky svoje výhody, co :sweat_smile: Teda vaječňák jsem dlouho neměla :grinning:

nency: aha, já myslela, že ta sedalie je jen pro malý mimina, že by to na Leu už nemělo účinek :grinning: A jak čtu, je to spíš pro starší :sweat_smile:

holky, normálně jsem našla Vojtovi další zub :grinning: Ale rostou mu nějak divně, jeden mu leze dole, dneska jsem našla na druhý straně nahoře, že mu leze špičák :grinning: A ještě ke všemu ne jako dolů z dásně, ale trochu zepředu, nevím, jak to líp popsat :confused:
4. led 2010 ve 20:05  •  2 děti  • Odpověz
Teda, tady člověk chvíli není a nějak se to rozjelo :grinning:
No snad jsem si zapamatovala všechno :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Nency - s tím mixováním bych se netrápila. Někde jsem tu četla, že mixují i dětem po roce, protože prostě kousky nesnesou. Řekla bych to dr., třeba ti poradí nějaký fígl :slight_smile: Mě Eli teda kousky zvládá bez problémů. Dneska jsem jí dávala od sebe z talíře a vždycky jsem ukrojila kousek brambory a lososa a ona si s tím poradila i bez zubů :grinning:
Snad se ti Danča i líp rozjí... Nezkoušela jsi jí dát něco co jíte vy? Kamarádky malá takhle nic z příkrmů nechtěla, tak jí dr. poradila dávat jídlo víc podobné našemu, i malinko slané a kořeněné a najednou začala jíst hezky :slight_smile: A to jí bylo okolo 8. měsíců.

Leonik - o těch homeopatikách mi říkala i kamarádka. Taky jí prcek špatně spal, tak mu je koupila a bylo to lepší. Zkus se zeptat v lékárně nebo i dr. :wink:
Honzík spí tda dobře, občas se k nám stěhuje, ale jinak dobrý :wink: I když měl taky období kdy spal fakt hrozně, ale naštěstí ho to snad přešlo :grinning:
Jinak Eli je to samý co Vojta. Jakmile se před ní vrzne pusou, tak hned taky chce. teď vidí cukroví a hned natahuje a ukazuje na něj. Dostala teda akorát linecký a to jí fakt šmakovalo :dizzy_face: Ale má smůlu, protože už není a nemá ho ani tchýně...

Luci - ty jsi mě pobavila s tím prasátkem a kukuřicí :grinning:
A nezkoušela jsi třeba to mlíčko s kaší? To naší Elišce taky moc chutná a vypije těch 200 ml jako nic. Je pravda, že předtím nemá nic moc k večeři...

Rymes - dodatečně gratulujeme Terezce k 1. narozeninám. Přejeme hlavně zdraví a štěstí :slight_smile:
To je mi líto, že měla Terezka takhle horečky :frowning2: Neměla tu 6. nemoc? :confused:
A je šikulka, že hezky běhá :slight_smile: Eli se taky pouští víc a víc sama a i ujde docela solidní kus :slight_smile:
No vida jak sis zvykla na nekojení :grinning: Není to tak špatný, co? :grinning:

Co se týče našeho jídelníčku, tak pokud něco Eli může jíst s námi, tak jí to dám taky. Samozřejmě to míň osolím a okořením, odendám jí to a pak to pro nás dochutím :wink: Takhle teď dlabala vepřové na kmíně a jak si mlaskala :slight_smile: Dělala jsem to takhle i Honzíkovi a v pohodě. Pokud jsme jedli něco co nesměl, tak jsem mu uvařila něco zvlášť :wink:
Ráno si Eli kolem 7. hodiny vypije 150 ml Sunaru. Pak má kolem 9. hodiny svačinu - jogurt nebo malou frutapuru. Občas si pak ještě sní kousek rohlíku. V poledne má oběd - teď už spíš jí co my.... Pak má po 15. hodině svačinu, po 18. hodině večeří buď chleba nebo rohlík se žervé nebo i jen s máslem a potom si ještě vypije 150 ml mlíka :slight_smile:
4. led 2010 ve 22:42  • Odpověz
nency - dávala jsem na sražení teploty Panadol a v pondělí jsme byli u doktorky a ta nám dala ještě nějaké homeopatika - Osciloccocinum a ještě něco k tomu s tím, že to má hodně červené v krku (přitom jí nic nebylo, neměla kašel ani rýmu, asi nic) a doporučila nám ještě místo Panadolu Nurofen. Takže jsme dávali jen ty homeopatika, ve středu jsme byli na kontrole a krk se jí pořád nezdál, měla teplotu 37,8, tak nám napsala antibiotika, s tím, že když teplota ještě poleze nad 38 tak si je máme vyzvednout a jinak ne. Naštestí teplota nevylezla, tak jsem byla moc ráda, že se to obešlo bez ATB.

Leonik, Zany - šestá nemoc to asi nebyla, vyrážku neměla, tak těžko říct, hlavně, že už je to pryč :grinning: .

Leonik . nám ty přední zuby vylezli přesně tak jak píšeš, ne úplnš zespoda, ale jakoby zepředu ...

Jinak děkuji za inspiraci s jídlem, dělám to podobně ... třeba jsem jí dala kuře s rýží, nebo rajskou, akorát když vím, že jí to budu dávat, méně solím a my si to pak dochutíme :wink: .

Luci - tak to je fakt blbý, to vypadá, že ti mlíčko bude opravdu odmítat ... pak jedině hodně léčných výrobků a mléko nedávat ... nebo se zkus poradit s Mudrou, třeba něco vymyslí ...
5. led 2010 ve 13:33  • Odpověz
ahojky holky, koukam, ze se to tady po svatcich zase rozjelo...to je dobre :wink: docetla jsem vas,tak snad zareaguju na vsechno,na co chci...eli spi,snad me necha neco napsat.
jak pisete o tom jidle,tak nas jidelnicek vypada priblizne takhle:
6:00 kojeni,8:00 ovoce nebo ovocna presnidavka nebo chleba s maslem nebo s lucinou, 10:00 kojeni pres dopo spankem, 12:00 zelenina s masem nebo zloutkem, brambory, ryze,testoviny, jahly, pohanka....15:00 jogurt nebo ovocna presnidavka nebo cerstve ovoce, 18:00 kase samotna nebo obcas s nastrouhanym ovocem, pak pred spanim jeste kojeni. Behem dne ji davam na zuzlani detskou susenku, nebo krupky, kousek jablicka nebo rohliku. a moc ji chutna okurka :wink:
ted mi ale zacala u jidla blbnout, nekdy si vezme jen par lzicek a zacne to plivat, tak nevim co se s ni deje, byla to takovy jedlik. TAky ji po roce ale zacnu davat normalne to co jime my,ale min osolene.
Nency:ja obcas mixuju ovoce a obed kdyz ted blbne,tak taky....ale jinak s kouskama problem nemame, neboj, taky se to Danca nauci :wink:
holky, ona eli UM nechce ani z toho pitka...uz mesic pije krasne cajik s tim pitkem od aventu od 12 mesicu a nedela ji to problem,ale jakmile ji tam dam mliko,tak to ochutna, parkrat si lokne a pak uz se odvraci a nechce.
rymes:zkusim ji UM dat v noci,ale myslim, ze moc nepochodim,akorat ji mozna vic rozzurim...ale za zkousku nic nedam,ze... :slight_smile:
rymes:chudak Terezka,takovy sileny teploty...hlavne ze uz je OK. eli kdyz mela taky teploty,ne ale tak vysoky,tak taky jen lezela a nic nedelala, byla uplne odevzdana....no sileny...hlavne ze uz je to holky za vama a hezky jste si uzili narozeninky....dodatecne preju vsechno jen to NEJ a posilam Terezce pusinku :wink:
zany:ja jsem eli taky nakoupila to mlicko s kasi, ale ji se z toho zveda kufr jen to vidi....chutnala jsem to a neni to spatny,tak nevim, co blbne :slight_smile:
leonik:vy jste se rozjeli s tema zubama :grinning:
rymes:co jsi delala za dortik Terezce?ja pro inspiraci, taky chci neco vytvorit :wink:
5. led 2010 ve 14:46  • Odpověz
Ahojky všem navrátilcům :slight_smile: :slight_smile: a taky vše nej nej nej oslavecům, přeju hlavně zdraví a šťastný a spokejený život
Vy jste se teda pěkně rozjely s tím psaním, snad zareaguju taky na všechno :grinning:
luci81, leonik- já si to fakt myslím, že to půjde dolů... už není žádné cukroví a člověk musí s dětma do školky a ven a žádné vyvalování u tv a po návštěvách... jinak plus tři kila tady :angry:

Náš jídelníček, ráno kolem 7 mlíčko asi 150 ml, ale už ho moc nechce, kolem 10 kousek chleba či rohlíku se sýrem, teď jsem zkusila i s medem a ok, oběd kolem 13 zelenina s masem a brambory, rýže, těstoviny a už jsme zkoušeli i knedlík :slight_smile: , to se jí dělaly boule za ušima, kolem 16 jogurt nebo ovoce a večer kaše

rymes- bobíšek Terezka, je to strašné, když je mimčo nemocné a člověk pořádně nepomůže. Jinak malá taky běhá doma je skoro k nezastavení. Ven jsem jí vzala i s botama, ale moc se jí v tom sněhu dobře nechodí. Spadla do něj a ví, že to studí

leonik- my máme zubů šest, 4 jedničky a 2 dvojky, Kamarádky kluk má nahoře dvě dvojky a dole dvě jedničky

luci81- koukám, že si užíváte s pejskama, tak at to dobře dopadne
5. led 2010 v 15:59  • Odpověz
luci81- jinak na to mlíko jsem se taky ptala. Mělo by se dávat do tří let a snad od dvou se může dávat plnotučné. Mala se UM bojuje, prostě ho moc nechce, tak mám prý dávat více jogurtu a sýry atd

Jinak jsme si užili trochu srandy. Máme penzion, hosté zaplatili a já dala penize a ubytovací lístky na stůl do haly, pak jsem tam šla měnit ubrus a položila jsem to vedle na židli. Nějak mi nedošlo, že tam Bára dosáhne. Najednou se u těch peněz objevila a málem bylo ze čtyř tísícovek osm pětistovek. Tatínek to zachránil :grinning:
5. led 2010 v 16:46  • Odpověz
Ahoj holky,

Eli dneska v noci vyváděla :unamused: Asi jsem to zakřkla... Vzbudila se před 23. hodinou a střídali jsme se u ní s manžou a já s ní pak zalehla. No ale ona pak šátrala po nočním stolku po dudlíkách a po všem co tam bylo, stoupala si,... No usnula pořádně až ve 2 :angry: Ráno pak vyspávala skoro do 9 :slight_smile: Honzíka jsme z postele taky tahali, nechtěl vstávat...
My byly dopo s Eli u kamarádky, pak jsme si doma dali i s manžou oběd, jela jsem pro Honzíka a za kamarádkou :slight_smile: Dlouho jsme se neviděli, pořád nám do toho lezly nějaké nemoci :unamused: No a teď to konečně klaplo :slight_smile:

Rymes - já když byla s Eli u dr. a neviděla pořádně nic v krku a na poslech byla taky čistá, tak jí brala krev z prstíku a zjišťovala jestli nemá zánět v těle a s tím, že by souvisela i ta teplota. A zjistila, že jo, tak nám dala rovnou ATB...

Pauli - Eli taky občas blbne s jídlem, ale teď co jí s námi, tak baští jako o závod. Vlastně jak vidí, že někdo jí, tak musí jíst taky :grinning: Za chvíli z ní bude otesánek :grinning:

Luci - co pejsci? :confused:

Telu - takhle malá a už jde po penězích :grinning:
Jinak neteř měla první zoubky spodní jedničky (jak to má být) a druhé jí vyrostli horní dvojky, tak byla jako upír :grinning: Teď už jí narostly i horní jedničky :slight_smile:
5. led 2010 v 19:41  • Odpověz
Dobré ranko, tak Bára spí už dlouho úplně skvěle, jenže se v noci občas pro dudlík. Dneska ve čtyři ráno a já pak už nemohla usnout. :frowning2: Za pár dní nám dojde kaše od Hami, ale četla jsem, že od roku se může dětská krupičná kaše, tak to vyzkouším.

zany- malý od kamarádky vypadá taky jako upírek, hlavně když se usměje. Mno jinak s těma penězma, co se v mládí naučíš ve staří jak když najdeš... třeba najde bohatého ženicha

Rymes- jak píše zany, nám taky takhle brali krev z prstíku, tehda se nic nenašlo a teploty měla od zoubku
6. led 2010 v 09:02  • Odpověz
Jěště dotaz... jak bojujete s nočníkem? Bára včera udělala velký pokrok, byla třikrát a dokonce i bobek
A další dotaz... používáte jídelní stoličku?
6. led 2010 v 09:05  • Odpověz
Ahoj holky,

Eli na dnešek spala zas dobře, tak doufám, že to včera výjimka a bude spát zas hezky :slight_smile: Honzíka jsme ráno tahali z postele, aby vstával, zas se mu nechtělo :grinning:
Ale musím ho pochválit! Včera sám přišel, že chce čůrat :dizzy_face: Jindy ho dáváme vyčůrat my a tentokrát přišel hezky sám :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Telu - Eli chodí na nočník víceméně každé přebalování. Většinou se vyčůrá, ráno udělá bobek a po obědě jak kdy :wink:
Jídelní židličku máme už po Honzíkovi.
Kde Báru krmíš? :confused:
6. led 2010 v 09:16  • Odpověz
Ahoj holky, tak my jsme měli dneska noc na houby :stuck_out_tongue_closed_eyes: Vojty asi zlobí ty zuby, pořád si cpe ruky do pusy a je vzteklej. Tak moc nespal, zato noc předtím spal ukázkově až do 7 do rána :slight_smile: Tak dostane večer homeopatickej čípek, snad to zabere. U Lei to mám odzkoušený :slight_smile: Co dáváte vy na zoubky, jen mažete těma gelama?Už se to tady kdysi asi řešilo, jenže si to nepamatuju, páč se nás to ještě netýkalo :grinning: Taky je u vás tolik sněhu? U nás padalo až do rána a teď tu máme sněhu jak na horách :slight_smile:Ráno jsem měla co dělat, abych projela po chodnících s kočárem. No a na vánoce, jak na potvoru muselo lejt :stuck_out_tongue_closed_eyes:

luci: jejda, to s těma pejskama jsem nějak přehlídla :confused: Snad už jsou na tom líp :unamused:

telu: zany: my budem mít asi taky upírka :grinning: Roste mu to nějak na přeskáčku :grinning:

telu: knedlík se prý může dávat už od 10.měs., zrovna nedávno jsem to někde četla :slight_smile: já jsem teda ještě nezkoušela dávat. Jinak s nočníkem zatím bojujeme neúspěšně :confounded:Lea už chodila od 11.měs, ale Vojty jak tam dám, tak pořád ječí. Tak pár dní nedávám, zkouším zas a nic :stuck_out_tongue_closed_eyes:Řve, naklání se dopředu, plínka je hold pohodlnější :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:Jinak stoličku mám po lei, takovou plastovou, polohovací. Vojta je teda hroznej neposeda, pořád z ní vylízá :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

rymes: tak to jsi mě uklidnila s tím zubem :slight_smile:Už jsem myslela, aby je neměl nějak křivě narostlý :unamused:To oscilococcinum dávám taky, preventivně, až do jara. Poradila mně to dr. :slight_smile:

zany: Honzík je takovej spáč, jo :grinning:To my Leu budit do školky nemusíme :stuck_out_tongue_closed_eyes:Jak vstává manža do práce, kolem 6, tak vstává s ním :rolling_eyes:To je Honzík šikula, že se vzbudí když se mu chce čůrat :slight_smile:Lea začala nedávno chodit i sama v noci, tak je zas o starost míň :slight_smile:Ale než jdeme spát, tak ji ještě dáme, a pak si chodí už sama.
6. led 2010 v 09:56  •  2 děti  • Odpověz
ahoj holky,
tak u nas noc zase strasna, eli ma od vcerejska prujem,takze ji neni asi moc dobre a v noci se porad budila.
ani moc chut k jidlu nema, nasoukala do sebe kousek suchyho rohliku, k obedu ji udelam ryzovej odvar a musim skocit pro neco do lekarny, tak snad se toho brzo zbavime....to je porad neco s prckama :frowning2:
leonik:ja jsem mazala dasnicky gelama,ale zdalo se mi, ze to moc nepomaha. kdyz bylo nejhur,tak jsem ji dala homeopat.cipek na noc a byl klid.
telu:ja davam eli na nocnik kazde rano, vycura se a udela bobek. pres den kdyz vidim, ze tlaci,tak ji tam soupnu taky. skoro do plinek uz nekadi, ted teda jo, kdyz ma ten prujem,ale jinak to zvlada na nocniku,uz mozna takovy dva mesice :wink:
jidelni zidlicku pouzivam z ikei, super se udrzuje, obcas ji dam do vany a jen osprchuju. u nasich mame polohovaci,ale v ty eli nechce moc byt, zacne se tam propinat a pak ji musim krmit na kline :unamused:
holky, nechavate prcky jist nekdy samotny?asi je jeste brzo,co?
6. led 2010 v 11:33  • Odpověz
čauvec holky už jsem vám psala několik přízpěvků ale musela jsem to vždy zrušit bo mě volali povinnosti. No bylo to lepší když jsme měli noťas ten jsem si dala kde chtěla takhle musím k Jolči do pokoje ...... Jsem zvědavá co nám řeknou jestli to půjde zpravit nebo ne (noťas) ale je to fakt blbý vydrží to sotva dva roky .... horší bylo že jsem tam měla všechny fotka a já frajerka si je neztáhla na cd.
S tím jídlem to dělám podobně jak Zany papá co mi akorád to pak nám dochutím a Lea baští jak drak :grinning: .

Luci:Chudáčci pejsci :unamused: . Mi jsme měli něco podobného s vlčákem celý den jsem si s ním hrála (on už teda špatně vyděl a slyšel) a pak jsem se pro něco ohla na zem a on se mi zakousl do zadku :grinning: . Jenže se nějak zapomněl pustit tak mi vysel pes na zadku a já řvala jako tur a on nic :grinning: :grinning: . Byla z toho pěkná modřina.

Dneska máme Mega test z Nj tak jsem zvědavá co dostanu nějak není čas na učení.
Zany moc obdivuji bo škola a doma všechny ty starosti...... Mě připadne že doma jen chodím a uklízím a pořád je tam binec jak v tanku :angry: .

paulinka:mi jsme taky chtěli koupit tu židličku z Ikei ale manžovi se nezdála moc ztabilní tak jsme odjeli domů z prázdnou a ten den k nám dojela moje kámoška a dovezla mi tu klasickou dřevěnou židličku (jak se dá rozložit na stoleček...) prej jestli by se nám nehodila? No já šťasná jako blecha že se fakt trefila :grinning: . Já Lei dám většinou žužlat kůrečku ale to je semnou v pokoji tak kdyby náhodou něco.... tak hned jsem u ní. Ale stalo se že už našla tř. Jolančiného mikuláše a žužlala ten měký bonbon a ukousla kousek čokoládky :angry:

Leonik:já dávám na zoubky Calgel.

holky a jak krmíte mimča v noc? jÁ DÁVÁM tak dvakrát někdy když se zadaří třikrát ale nevím jestli by už se to jedno mohlo vynechat a nahradit to tř. čajíkem?
6. led 2010 ve 12:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.