• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sněhuláci 08/09 aneb pokračuje 3m.mimi :-)

(Zamčená)
11. února 2011 
Čau holky, takanše noc byla zas od 2 rána neprochrápaná,neustále kňourání,ale uplně se nevzbudil,jako kdyb nemohl spát....tak jsem ho měla opět u sebev pelechu a pořád jsem ho plácala po zadečku ,aby byl alespon trošku klidnější...po 6hod.dostal mlíčko,tak na půl hodky usnul a pak zas to samí,bylo na něm vidět že se mu chce spát,ale nevědel pořádně zabrat.Tak ted už spí v kočáru a je klid.Odpolko vyrážime ke tchýní,maža tam bude dělat auto se švagem...tak vůbec nevím kdy se dostanem dom.
luci81: jak dlouho už máte horečku? chudák malá,...
andílek1:....tak jak vám dopadli trhy? brečel malej?třeba to bude jen chvilkové a bzo ho to přejde...
...u nás bouřka nebyla,jen sem-tam zapršelo.
leonik: Gratuluji,tak už na to kluk přišel že to jde,počkej začne se mu to líbit a bude se ti převalovat na bříško i u oblékaní,přebalování,...Mě to malej dělá ted pořád.Na bříšku se mu moc líbi,dokonce si takhle hraje s hračkami a vydrží fakt dlouho.
telullah : tak brrr...je to musí být hezké.Daník vydáva všelijaké divné zvuky,ale jediné zrozumitelné jsou hao,ajooo...a poslední dobou dělá to,že si schová spodní ret do pusy a žule si ho,vypadá legračne a když ho napodobím tak se začne tlemit.Kolik máte koní?Mě se koně začali strašně líbit v puberte a drží mě to doted.Když jsme kupovali tenhle barák(obrovská záhrada + vedlejší velký pozemek,který jsme msyleli že patří k nám ale ve finálne na katasru nás vyvedli z omylu)tak na pom vedlejším pozemku jsem chcěla mít kočičí útulech a uvažovala jsem o koníchAle bohužel to padlo.

jej,tak Daník je už vzhůru,tak se jdu věnovat...
27. čer 2009 v 11:14  • Odpověz
evaviki: gratuluji....nebo jeho to začne bavit,to jsou jenom začátky,počkej později...a to máš dobré že se sám vrátil spátky,DAníkovi to dlouho nešlo do nedávna,když začal bulet na bříšku,tak jsem vědela,že chce spátky,ale sám se neotočil,to by klidně bulel dokud ho neotočím.
27. čer 2009 v 11:16  • Odpověz
Missy, on sa z bruska na chrbatik zacal otacat ako trojmesacny :slight_smile:
27. čer 2009 v 11:37  • Odpověz
evaviki: jo aha,já myslela jak si pslal,že porpvý... nám se začal otáčat na 4 měs.s tím že ho to začalo bavit,předtím se otočil,ale moc mu to nešlo a nebavili ho ta na bříšku.
27. čer 2009 v 11:41  • Odpověz
Tak Daník se krásně hraje a měla jsem čas přidat nové fotky do alba na koníku...juj to bylo zas rozhodnutí,které z toho množstva fotek :slight_smile:
27. čer 2009 v 11:56  • Odpověz
:grinning: tak ta, ako sedi v postielke nema chybu :grinning:
Missy, on sa z bruska na chrbat otacat vedel, len naopak mu to neslo :grinning:
27. čer 2009 ve 12:08  • Odpověz
evaviki - vůbec se ti nedivím, že jsi z kočárku udělala z kočárku sporťák. Chce koukat, co se kolem děje. Naše Bára už taky jezdí ve sporťáku, jinak je protivna. Prostě chce koukat. Pěkný kočárek jste vybrali. My máme spidera, ale chceme už nějaký sportovní golfáč, pro lepší cestovámí.
Je to super jezdit na koni, ale je to i makačka. Však přijeďte kouknout a povozit se.
27. čer 2009 ve 12:12  • Odpověz
keby ste byvali blizsie, tak by som hned dosla :grinning: i ked skor popozerat ako sa povozit, na koni som sedela tusim dva krat, aj to ako mala a na par minut :grinning:
a ako sa malej pacilo na koni? (pozrela som si fotecky, zlatucka je)
27. čer 2009 ve 13:10  • Odpověz
Ahoj holky,
tak už máme po horečce,uff
missymici,měla horečku od čtvrtka.Fotky jsou hezký,ta jak je malej v kočárku a má sepnutý ručičky je mooc roztomilá.Koukala jsem,že už prcky posazujete?

evaviki.mooc hezkej spotťák :slight_smile: Sebík je šikula,Anetka se sotva točí na bříško.Teda teď už častějc,tak jednou za dva dny :wink:

leonik:zkoušeli jsme v tom kočárku jezdit v obchodě,koukala jak ,,vyvoraná myška,, :grinning: Myslím,že se jí líbilo,jakej má přehled.Gratulka k přetáčení.Já se teda taky pochlubím.Začala si chytat nožičky.jé a šnek,ten nemá chybu :grinning: ,ale chudinka,je malá a my z ní máme srandu :sweat_smile:

telullah:koně závidím,děda taky měl,ale to jsem byla ještě malá.My máme zase jeleny,daňky,muflony a divočáky,ale na těch se moc jezdit nedá :grinning:
27. čer 2009 v 15:23  • Odpověz
:frowning2: :frowning2: :frowning2: brecel...a i na balkone brecel.jsem z toho pekne nestastna...nevim co dal,prece ho nebudu porad nosit,mysllite ze by to bylo tim,ze je primo vycurany?ze vi,ze u me ma peknej vyhled?nevim,nezda se kmi to...ale asi to tak je
trhy pekny,jen ten Luky...
tetulah,taky zavidim,ja nikdy nejela na dopelem koni,jen na ponikovi,kdyz sjem byla malicka :grinning: :grinning: ale musi to ybt rkasny,,byli jsme v hrebcine V Kladrubech,je to tam docela pekny
luci,zavidim....jelen,muflony....divocaky..musi to byt kransy,ja bych nekjradeji tu mela celou prirodu,ale mam,e tu jen psa :frowning2:
evaviki:gratuluju!!Je to krasny ze?moooc hratuluju,je to sikulka :slight_smile: :slight_smile:
27. čer 2009 v 16:38  • Odpověz
tellu: děda měl Českomoravský belgický kůň takže tažnýho a ten minulý rok pošel tak si děda koupil druhého taky tažného někde od Šumperka a to je myslím ten Převalskej tahá vozík. Ty jo to tě teda obdivuji když máš mimi a ještě se staráš o koně. Nebo máte i nějaký personál?? A kupujete seno nebo chodíte sami??? :stuck_out_tongue_closed_eyes:

evaviki:je to je super že se ti překulil už se těším až Leuška taky začne zatím se jí moc nechce :rolling_eyes: . A hezký fáro!
27. čer 2009 v 16:58  • Odpověz
missymici:to je mi líto za tu noc :frowning2: . Snad už bude líp :wink: . nám už začíná účinkovat "guláš" malá má chvilkama histeráky :unamused: tak jen drndáme a drndáme a z toho je to v poho a vykládá :grinning:

Luci: tak to je super že už máte po horečce :dizzy_face: . Tu přírodu ti taky závidím a můj strejda by se tam vyžil je vášnivý myslivec :grinning: .

andílek: s Lukáškem si užiješ co?? snad to je jen období :frowning2:
27. čer 2009 v 17:07  • Odpověz
Baby, dnes som sa pobavila... chcela som malemu kupit vyzivu bio hamanek, ale pre istotu som pozrela na zlozenie a pridavaju tam cukor.. hlavne, ze je to z bio jablcka :angry:
27. čer 2009 v 18:08  • Odpověz
holky, tak my jsme dneska byli u babičky a dědy. Byli jsme na zahradě, ale odpoledne zase přišla bouřka a pěknej slejvák, tak jsme jeli domů.

evaviki: tak to jsme na tom dneska stejně, že se nám kluci konečně začali přetáčet :grinning:A není v tom Hamánkovi cukr třtinový? Ten je přírodní, ale stejně pro tak malé mimi, no nevím..

missy: no ani nemluv, nemůžu malýho pořádně přebalit, pořád se točí na bok, hlavu vyvrácenou dozadu, tak se s ním pořád peru když mu mám dát plínku :grinning: Pěkné fotečky máš :slight_smile: Taky máš takovýho puclíka velkýho, jako my :sweat_smile:

tellulah: my taky kdysi měli koníka doma, ale to jsem byla ještě malá. Jeden člověk si odněkud chtěl jednoho koupit, ale že mu prodají jen dva. Tak naši toho druhýho koupili, no ale byl chudák v tak zuboženým stavu :frowning2:Byla to stará klisna. Pamatuju si jak nás taťka na ní vozil :slight_smile:

luci: tak to je fajn, že Anetka už nemá horečku :slight_smile: A ty jsi ji měla v tom kočárku posazenou, nebo se jí líbilo i v leže? My asi vyzkoušíme zítra sporťák, uvidíme jaký bude mít úspěch. V hlubokým se mu nelíbí :stuck_out_tongue_closed_eyes: Malej si taky snaží chytat nožky, ale má krátký ruce, tak se jich vždycky jen dotkne :grinning:

andilek: úplně s tebou soucítím :frowning2:My máme doma to samý, akorát tobě to začal malej dělat teď, u nás už to trvá asi tři měsíce :frowning2:V kočáru mu vadí, že nevidí, tak řve. Dneska jsem ho celý odpoledne tahala v náručí na zahradě, ani nepípl. N Někdy mám taky pocit, že je rozmazlenec vyčůranej :grinning:Už aby seděl, snad pak bude klid :confused: :grinning:

jola: tak gulášek přece jen začal působit :unamused:Tak snad to nebude tak hrozné :slight_smile:
27. čer 2009 v 19:14  •  2 děti  • Odpověz
leonik?:prece neni mozny aby bli takhle maly vycurany...nevim,kdybys videla jaks e vztekal,to nebylo breceni,ale vztekani,takhle jsem ho nevidela...a to je ze dne na den...vubec si s nim nevim rady...ale mam pocit,ze ty to zvladas,ale ja sjem z tho uplne v prd...dneska jsem ho posadila do kocarku,,nakonec toho hlubokho,vim,ze se to nema,ale jemu se to libilo!byla jsem z toho hotova,rve a nejednou prestane protoze vidi,,,
luci,to je dobre,ze mate po horecce...
myslite holyk ze se muze do sportaku,myslite ze uvidi vic?
leonik,potom naspi jak to doapdlo se sportakem
27. čer 2009 v 19:39  • Odpověz
evaviki- No tak přijeďte třeba na dovču. Malá byla spíše vykoukaná z toho, že je tak vysoko, než z toho že je na koni. na to pravé povožení si jěště rok počká.
Nebude to nějaký přírodní cukr?
Když tak se mrkni tady, to jsou naše webowky www.cernykun.eu

luci81- máte nějakou oboru? Kde to chováte? Kde jste k tomu přišli?

andilek1- kousek od nás jsou taky Kladrubáci, ale to jsou jakoby B chov, nejsou to závodní koně

jola2- tak my máme svoje pastviny, tak se v létě pasou. Seno dostavaji jen v zime a to z nasich zásob, ktere si naděláme. O koně se staráme sami, teda jěště tchán. Někdy je toho dost, ale zatím to zvládám

leonik- ono jsou lidi, co prostě neví jak se starat nebo spíše na to dlabou. Pak to takto dopadá. taky jsme tady měli jednoho koně, co byl hodně týraný. Prostě to lidi jsou na facku a ne na jednu.
27. čer 2009 v 19:59  • Odpověz
leonik : puclík to je pěknej,9kilovej
luci 81: Sedíme skoro pořád,jinak být ani nechce...no a golfkách se mu moc líbí,dnes jsme byli na dlouhé procházce a vydržel krásně v klidu.Před chvíli jsme dorazili dom,taky chytal hysteráky když si ho vzala babička nebo švagrová na ruce,hned k mamince....kdy ho to přejde????
27. čer 2009 ve 20:27  • Odpověz
andilek: no nemysli si, že to zvládám :pensive: Někdy mám nervy víš kde...z toho věčnýho řvaní. Jak to u nás trvá dlouho, tak už mně nezbylo nic jinýho než si pomale zvyknout na to jeho řvaní :frowning2: To víš, že mně to štve, Leonka ta byla zlatá, oproti Vojtovi :unamused:Naši vždycky říkají, že je rozmazlenej :sweat_smile:Ale já nevím, jestli takhle malý mimi se dá rozmazlit :sweat_smile: Teď si říkám, po tom co mám doma, že třetí děcko bych už ani nechtěla. Budu ráda až malej odroste, a snad se i zklidní :slight_smile: Do sporťáku ho dám, ale jen na ležení, posazovat ho nebudu, kvůli zádům. Tak zítra dám vědět, jak jsme pochodili. A nemáš v kočáru třeba tu síťku? My měli u Leončinýho kočáru vzadu síťku, dali ji na břicho a ona koukala ven a byla strašně spokojená :slight_smile:

telullah: no, jo, dá to hodně práce starat se o koně. Ta naše byla asi hodně týraná, bylo mě jí tak líto :frowning2:Ještě teď si na ni vzpomenu. Nechápu, proč si někteří lidi ty koně vůbec pořizují :rolling_eyes:

missy: náš malej váží o malinko víc :slight_smile: Však jsme se, mám za to, v nějaké diskuzi už potkaly :slight_smile: :dizzy_face:
27. čer 2009 ve 21:23  •  2 děti  • Odpověz
to nie je decko, ale maly terorista. :angry: budicek o 2:30, potom zaspal a zobudil sa o piatej s hysterickym revom. Kojit po dve a pol hodine som odmietla, hladny urcite nebol.. takze som ho ukludnovala a az potom dala papat, aby zaspal. No spal asi 10 minut a znova hore. Ja viem, ze by ho dalsie kojo (i ked teda skor prilozenie) uspalo, ale snazim sa ho to oducit, takze tu s nim pochodujem. Nic sa mu nepacilo, tak som ho "vrazila" do lehatka a on sa hra.. Toto zase bude den.. :confounded:
Inak v sportaku sa mu pacilo, prvych par minut radostne vykrikoval a potom zaspal :grinning: Ale pravidelne kontroloval, ci ho naozaj vozim ja (na strieske mame take male okienko, ktore som mala otvorene a on sa pozeral hore, ci sa tam zjavim :grinning:
Tellulah, dobry napad, niekedy by sme mohli prist :slight_smile: Musim sa dohodnut s mm, ci by mal zaujem a hlavne kedy :slight_smile:
28. čer 2009 v 06:35  • Odpověz
čauvec holky tak jsem se v noci docela vyspala :wink: . Teď je v postýlce a hraje si tak jdu vařit oběd. Manža už slintá hlady :grinning:

telu:moc pěkné vebovky s manželem jsme se koukali a uvažujeme o náštěvě ale spíše v zimě.

missymici:děti mají takové období neboj to přejde!

leonik:já si myslím že takhle malé děti být rozmazlené být nemůžou! Jen je třeba něco trápí nebo tak....
Já když jsem měla Jolanku malinkou tak mě taky pořád plakala tak jsem si taky říkala že druhé mimi už asi nehrozý ale postupem času to všechno přešlo a teď jsem ráda že mám druhé!

tak čau čau
28. čer 2009 v 09:57  • Odpověz
leonik- s tím pláčem vydrž. Někde jsem četla, že to jsou jen taková období. Jednou to odezní. Držím palečky ať to je co nejdříve. Pořizování koní asi dělají proto, že chtějí asi pofrajeřit a říct, že mají. Pak si uvědomí, že to je i práce.

evaviki- jasně, přije´dte :wink:

Taky chceme pořidit nějaký golfák, aby se nám vlezl do auta. Máme terenní Vitaru, s malým prostorem vzadu.
28. čer 2009 v 10:00  • Odpověz
Hmm, tak mi spal od 7:20 do 8:00 a potom 10:40 - 11:05... Skveleee.. Mm nie je doma, aby sa s nim chvilu pohral, pride tak za hodku a pol, tak verim ze dovtedy nezaspim postojacky :grinning:
Telu, spytam sa ho a potom poslem IP. Inak to mate ekologicku farmu, koniky aj to ubytko vy? A je to niekde pri sebe, alebo zvlast? :slight_smile: Vyzera to super a ja som na eko veci trochu uletena (ale nastastie v rozumnej norme)
28. čer 2009 v 11:45  • Odpověz
noc docela dobry holky,ale prochazka hrozna,dala sjem ho do sportaku..chvili rvala potom prestal ausnul jako spalek..nejhorosi to bylo potom,vzbudils e ,chvili koukal a zacal brecet..pak prisla tchyne drbna a kecala mi do toho,taky me rekla,ze ho nenecham chvili brecet,.-----tak sejm jirekla,ze na to nemam nervy,ze me ho je lito....at si ho vezme a zkusi to---no po 5minutach rvan Luky prestal na chvili...a po chvili znova,uplne celejhotovej...hruza!!vzala sjem ho a dosla sjem domu a rval tu taky jako tur,brecela sjem s nim.. :frowning2: jsem z toho na enrvy.nemma na to povahu,fakt ne...vudiiem jeste odpoeldne,jeden k nasim,tak vezmeme kocarek...
evaviki,koukam,..vitej v klubu :frowning2: mrzi me to,prela bych si,aby bylo bsechno v poradku,ted vim co je to rev,stacilo by to :frowning2:
28. čer 2009 ve 12:32  • Odpověz
hoj holky, Daník práve po kašičce usnul,tak mám chvilku...Noc byla opět stejná jako všechny ostatné...S maželem jsme šli spát až po půl noci,čuměli jmse na film,a jen co jsem zalehla,tak za půl hodky byl dáda vhuru a už hudroval so zavřenýma očima....Do rána se to opakovalo každých 15 minut,tak jsem si říkala,že jsem ani nemusela jít spát.

leonik: n oje to možný že jsme se už někde na nějaký diskuzi potkali na toto téma,...ale bohužel mám strašnýho pamatováka...Kolik ti malej vypije mlíčka na jednu dávku? Nám pije ted tak 180-190ml,mezi každým krmením tak 60-80 ml čaju,přes noc nepapá...Vůbec nic si nedělej z toho že někdo říka,že malého rozmazluješ...já jsem to už taky pár krát slyšela.Ale pravdu máš v tom,jsem stejného názoru že takhle malé mimi se nedá rozmazlovat,po tom roku už joo,ale ted je ještě dost malej na to aby vědel co to je.Láskou,a pozorností ho nemůžeš rozmazlovat do doby kdy mu začneš kupovat věci,hračky,sladkosti---a začne to chápat,že to je pro něj...

Tak alespon Jola se nám odbře vyspala...to ti normálně závidím,ani nepamatuji kdy naposled jsem normálně spala celou noc,asi ještě před tím než mi začalo rast bříško v těhu:slight_smile:
28. čer 2009 ve 12:58  • Odpověz
evaviki- jsme eko farma. Vše co si vyrobíme, to i spotřebováváme a naopak. Tady u nás ve městě je i Probio mlýn, vyrábí bio výrobky. Bydlíme asi 10 minut pěšky od pastvin. Z okna na koně vidíme.
S tím spánkem to je s miminama fakt občas těžké. Bára teď konečně spinká. Od rána jěště nespala.

Holki, kolik vám vypijou čaje přes den? Malá tomu moc nedá, asi. Když vypije 150 ml, tak si říkám úspěch
28. čer 2009 ve 13:22  • Odpověz
ahoj holky,
můžu se tu občas k vám přidat??

Leni(telullah) ahoooooooj, malá ti vypije 150ml čaje,joo?? to je super, ŠTěpi vypije tak 70ml za den, někdy i dost mín, ale pak to dožene večer před spánkem a v noci.
28. čer 2009 ve 13:25  • Odpověz
lehna- čusek Léňo... jen se přidej...
Jak říkám, pokud dá 150 ml, tak je to moc. Jinak dá tak 100.
28. čer 2009 ve 13:53  • Odpověz
Telu, ukazala som to mm a dokonca kusok od vas (cca 20km) byva moj strejda :grinning: Mali by sme k nim ist na boruvky, tak to by som sa ozvala :grinning:
28. čer 2009 ve 14:26  • Odpověz
evaviki- Fakt??? Tak to je fajn. Ten svět je malý
28. čer 2009 ve 14:31  • Odpověz
Leni dík:slight_smile:
s čajem prostě bojujem, víc jak 100 nevypije:frowning2:. ale tak snad to nevadí. dneska zatím vypil asi 20 :confused: :sweat_smile:
28. čer 2009 v 15:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.