• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sněhuláci 08/09 aneb pokračuje 3m.mimi :-)

(Zamčená)
11. února 2011 
Ahojky Holki, tak jsem se právě dokoukala na zprávy na létaní miminek. Jaký na to máte názor, já se docela zděsila...
luci81- Já jsem ze Starého Města pod Sněžníkem, což je úplně na severu až u hranic. Je to Olomoucký kraj :slight_smile:
Jinak protáhnout lištu je docela chytrý nápad. Taky jsem přemyšlela, že to něčím podobně uchytím.

zzuzca- mě taky nevadí, že si hraje s hrncema nebo vařečky, ale těch nožů se bojím. Uvidíme, jak bude pokračovat. Ten šuplík jde otevřít těžce, snad do té doby než na to příjde s tím přestane :slight_smile:

Holki mají už vaše mimča fontanelu ok?
8. únor 2010 v 19:18  • Odpověz
Ahoj holky!
Danča mi zase dává kapky, v noci je každou chvíli vzhůru a ve dne zase zlobí s jídlem, klasika, akorát se mi to zdá
ještě horší. Dneska jsem se na ní už fakt naštvala, protože to neustále zabavování hračkama u jídla mi fakt nebaví a hlavně už se ani zabavit moc nedá. Před lžičkou mi uhýbá a sní strašně málo, takže jí dokrmuju Nutrilonem, aby snědla alespoň něco. Odklidila jsem všechny hračky, které měla na stolečku v krmící židličce a bude jíst bez hraček. Uvařila jsem jí těstoviny a dala jsem jí je na mističku a všechny mě naházela akorát na zem. :angry:
Venku jsme byly jenom na půl hodiny, protože mi přišlo, že je docela zima. Už by ty mrazy být fakt nemusely. :unamused:

Dočítat nestíhám, tak jsem dočetla jenom poslední stránku.

tellu
létání miminek jsem viděla a vůbec nechápu, že se najdou nějaké maminky, které ten kurz s miminkem absolvují. To, že se najde nějaká praštěná ženská, která něco takového vymyslí, tak tomu se nedivím, ale zůstává mi rozum stát nad tím, že má nějaké zájemce o absolvování kurzu, protože to co odvysílala v tv, tak
docela hrůza.
8. únor 2010 v 19:47  • Odpověz
Ahojky, já mám pocit, že Bára fakt zkouší, co jí jěště povolím. Je protivná a když jí něco zatrhnu, tak si lehne na zem a začne brečet. No spíše to tahá až z paty a to jěště ne z té svoji. :angry: Kdy to skončí???
nency- vůbec ti nezavidím to trápení s jídlem... Bára sice jí, ale občas to taky háže na zem. Co na to říká dr? K tomu lítání miminek by mě zajímalo, jestli má ta ženská děti
9. únor 2010 v 09:38  • Odpověz
ahojky holky,
kokám,že dneska moc práce s dočítáním není.

telullah-jo ta lišta je dobrá,jen většina kuchyňských linek má desku přes okraj skříněk,takže tam by to nešlo.Mě teda jo,já jsem si nechala přidělat desku zároveň.Jejda,tak to Barča hezky začíná se vztekáním :pensive: Snad jí to přejde,když bude vidět,že tím ničeho nedocílí,jen to někdy vydržet :angry: Létání-radši nekomentuju :cry: jejda na fontanelu jsem jí nesahala,až se vzbudí a vzpomenu si,tak kouknu,ale když jsme byly u doktorky v roce,tak jí kontrolovala a nic neříkala.

nency-ach jo,koukám,nelepší se to :cry: skoro pokaždé,když krmím malou si na Tebe vzpomenu.Já kolikrát taky rostu,když jí krmím a ona mi chytne ruku a chce,abych jí ukazovala třeba obrázky v knížce.No ale není to moc často a aspoň pořádně jí,narozdíl od danči :frowning2: Nezkoušela ses ptát doktorky?Noci u nás taky nic moc,když jsem jí přestala kojit na noc,tak asi tři noci spala až do rána a od tý doby zase každou noc přesně dvě hodiny vzhůru,většinou s křikem.Ještě,že nebydlíme v paneláku.Teď zkouším přestat s kojením úplně,tak jí utišuje manžel,řekla byhc,že vyvádí míň,ale stejně trvá to stejnou dobu.

Už se docela těším na joro.Nedá se pomalu jít pořádně ven,malá má trochu rýmu,tak se bojím.Zase mají být mrazy,už nám umrzly v oboře jedny malý prasátka,včera se narodily další,tak doufám,že nedopadnou stejně :cry:
9. únor 2010 ve 13:02  • Odpověz
Ahoj holky!
Ven jsme nešly, tak mám chvilku čas, ale moc toho na dočítání není.
tellu
fontanelku má snad ok., mudra jí kontrolovala, tak snad dobrý a já taky nic nevidím.
Mudře jsem to říkala jakého mám nejedlíka, ale nic se nedá dělat, prostě některý děti takový jsou, sice jich je hodně málo, ale najdou se. U nás je to asi geneticky, manža jako dítě taky nechtěl jíst, Kájina to byl taky takový nejedlík jako Danina, tak mám holt smůlu. :unamused:
K tomu létání miminek jsem koukala, že se rozpoutaly bouřlivé debaty, ale není divu. Ta ženská, kterou ukazovali v tv, že pořádá ten kurz, tak na mě moc důvěrychodně nepůsobila, skoro bych řekla, že ani děti žádné nemá, přišla mi taková praštěná. :wink:
luci
to je hezké, že si na nás u krmení vzpomeneš, alespoň si můžeš říct, že i když Anetka jíst moc nechce, tak oproti Danče papká hezky. :slight_smile:
S těma prasátkama je to smutné. :frowning2:
9. únor 2010 v 15:03  • Odpověz
čauvec holky tak manža už druhý týden marodí a nevypadá o moc lepší :unamused:no nevím kdy půjde do práce . Lea má pořád hustou rýmu (dr. nám dal Pamykon ) a taky nechce ustoupit. Všichni jsou kolem ńás nemocní ani jsme neměli němčinu :unamused: moc jsem se těšila že aspoň vypadnu z domu.

nency:taky si na vás občas vzpomenu když mi malá hezky papá a otvírá pusinku jak ptáček. To říkám to by měla teta Nency radost kdyby jí tak Danielka hezky papala :grinning:

v sobotu máme jít sestřence na oslavu 30tých nar. už se moc těším akorád si dělám starosti s dárkem když tak poraďte :wink: . Doufám že se manža vyzdraví a bude O.k aby jsme vůbec šly!!!!
9. únor 2010 v 15:48  • Odpověz
luci81- tak já koukala na tu naší linku a my nemáme takové uchytky, že tam nic nejde protáhnout, tak asi budeme lepit. Tak jsem zvědavá, jak ta kauza s létaním bude pokračovat. Já bych tam nešla ani kdyby mi za to dávali peníze
9. únor 2010 v 19:06  • Odpověz
Ahoj holky,

nějak teď nestíhám. O víkendu jedu do školy a mám toho mít hodně :confounded:
Do toho je teď Eli nějaká protivná, tak jsem z ní vyřízená. Jen se kousek vzdálím, tak ječí. U ničeho nevydrží, jen by se nosila a nebo pak krámuje :confounded: Honzík jí taky nepřidá, protože jí všechno bere :confounded: A teď i hůř spí přes den, o víkendu spala jen hodinu a konec. No tak snad zas začne spát líp, protože mě jinak tredí :confounded:

Nency - chudáku, vy si s tím jídlem užíváte :frowning2: Tak snad se to zlepší. Přeci jí nemůže stačit pořád takhle málo :wink:

Luci - chudák prasátko :frowning2:

Telu - fontanelu dr. kontrolovala, ale nic neříkala, tak nevím :confused:
Na létání miminek jsem koukala a je to fakt šílenost!!! :angry: Nevím jak do toho někdo může jít!!! To snad nemá růzum :angry:

Joli - tak snad vás nemoci už opustí... :wink: Jaký dárek fakt netuším, sama mám vždycky problém něco vybrat :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. únor 2010 ve 21:35  • Odpověz
ahoj holky, hlasim se k vam poprve do diskuze.
Mám pár otázek na Vás zkušené maminky :slight_smile:
- Mám 12měs holčičku a kojím v noci cca 3x a po obědě. Jak jste na tom vy ? jak často a kdy kojíte ?
- chodime zatim jen za ruce a kdyz ji chci jednu pustit tak hnedka sedne nebo jen stoji. Poradite jak mame spravne naucit chodit ?
- zkousite uz nocnik nebo je cas ?
- z ceho pijí vaše děti ? Kdy koupít učící hrníček a jaký ? pítko, nebo s brčkem ?

děkuji za vaše odpovědi
9. únor 2010 ve 21:53  • Odpověz
Jizi - vítej mezi námi :slight_smile:

Já už nekojím od 10,5 měsíce... Začala jsem jezdit do školy a musela jsem to utnout, ale Eli s tím neměla problém, tak jsem byla ráda :wink:
Co se týče chůze, tak bych Lucku nechala ať začne chodit sama :wink: Eli udělala asi 3 krůčky na 1. narozeniny a pak nic. No a přes Vánoce se rozchodila za kočárkem a teď už lítá jako drak :grinning: Ona na to přijde sama. Honzík chodil už v 10. měsících, Eli měla holt čas :slight_smile:
Nočník už zkoušíme :wink: Při každém přebalování jí tam posadím a po ránu a většinou po obědě se Eli vykadí. Někdy se jen vyčůrá, někdy nic. Ale je zvyklá tam sedět :wink:
Eli pije z hrnku Avent - zelené pítko :wink:
9. únor 2010 ve 22:10  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile: Hlásím se po delší době, nějak nebyl čas :unamused: Teď tady mám dva dny ségru, tak mám trochu klídek :slight_smile:Hlavně nemusím oba tahat ráno do školky :stuck_out_tongue_closed_eyes:Ven moc nechodíme v těch mrazech, nemůžem se pořád zbavit tý rýmy, tak vždycky jdem jen vyvenčit psa, a zase domů :unamused: Dočtu zatím jen poslední stránku, večer se pokusím dočíst zbytek :slight_smile:

Bavily jste se tady o lítání miminek- já už jsem kdysi narazila, ještě než se o tom začlo víc mluvit, na video, kde takto lítal otec se svým dítětem :stuck_out_tongue_closed_eyes: Vydržela jsem se na to díval pár vteřin, a dál jsem na to neměla :frowning2: Je to strašný, nechápu, jak někdo může toto dělat, a hlavně si už vůbec nedovedu představit lítat s 3 týdenním mimi :frowning2: No ale jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne :confounded: Nechystáte se tam některá toho 11.2.na přednášku? :sweat_smile: myslím, že tam budou mít pěknej nával, ale spíš těch, co tomu nefandí :confounded:Jinak ta ženská, co to provozuje, mluvila o tom, že má 5 letou holčičku a lítá s ní odmala :unamused:

telu: Vojta už měl fontanelu na roční prohlídce zarostlou, Lea ji měla trochu otevřenou skoro do 18. měsíců :slight_smile: U vás už začíná nějaký období vzdoru né? :sweat_smile: Vojtovi když něco nedovolím, tak si chvíli pořve a je klid, ale že by lehal na zem, to ne :sweat_smile:

luci: jejda, chudinka prasátko :cry:

nency: koukám, že s jídlem je to u vás pořád stejný :unamused:

joli: mám to stejně s dárkama jak zany :sweat_smile:Když mám něco kupovat, tak taky nevím, co bych vybrala :unamused: :sweat_smile:

jizi1: vítej :slight_smile:Taky nekojím, a to už od 7. měsíce :unamused:ale holky třeba poradí :slight_smile:S tím chozením souhlasím se zany, pokud dítko samo nezačne chodit, nemělo by se mu nijak pomáhat, ona se to časem naučí sama :wink:Kolikrát rodiče učí děti chodit, tak je vodí za ruce, apod., ale dětský tělíčko na tu zátěž není připravený, proto mají v dospělosti problémy se zádama :confounded: Náš Vojta taky ještě nechodí, jen kolem nábytku, ale sám se ještě nepustí a Lea chodila až v necelejch 15. měs :wink:Nočník zkoušíme, ale zatím bez úspěchu, nechce na něm vůbec sedět:unamused:Pije pořád z flašky, hrneček odmítá :unamused:

Tak zas letím, jdu něco dělat :slight_smile:
10. únor 2010 v 09:14  •  2 děti  • Odpověz
ahojky holky, tak k nam se taky dostavila ryma a schytali jsme to rovnou vsichni tri...i manza....to pocasi je hrozny,uz se taaak tesim na teplicko :wink:
telu:my jdeme na rocni prohlidku az ve stredu,takze to nam mudra zkoukne i fontanelu. ona ji vzdycky prohmata,ale nikdy k tomu nic nerika....
k tomu letani miminek...nejak nemam slov, videla jsem tu reportaz v tv a chtelo se mi uplne brecet. Je to hrozny,takovy krehoucky stvorenicka a oni s nima vyvadeji tohle :angry: ty matky nechapu...museji byt fakt padly na hlavu...
nency:to je mi lito,ze mate porad trapeni s jidlem. ja jsem na tebe hodne myslela, kdyz mi eli nechtela kolem vanoc skoro nic jist....bylo to strasny, dostat do ni aspon neco...a ty to chudaku zazivas pri kazdem krmeni. no snad se danca brzo umoudri a dostane chut, preci ji porad nemuze stacit jen mlicko....
zany:u nas to jeceni je taky, jen co vidi, ze nekam jdu,tak s revem pelasi za mnou. vcera si nechtela hrat ani s tatou, ja jsem potrebovala varit a ona na me byla porad prilepena a chtela chovat :angry:
joly:tak s darkem neporadim taky....jsem na tom stejne jako holky, vymyslet darek je pro me vzdycky dost narocny.
jizi:taky te vitam :wink: ja Eli jeste porad kojim,ale ted uz jen rano a vecer pred spanim, nekdy i v noci, kdyz se probudi a nejde utisit,ale posledni tri noci k ni vstava manza a ja jsem prisla nakojit az rano
s chozenim souhlasim s holkama, dej maly cas, ona se rozchodi sama....za ruce bych nevodila,kdyz jeste sama nechodi.Na nocnik eli davam pri kazdem prebaleni, rano se skoro vzdycky vykaka a pres den obcas taky, nebo se jen vycura, nekdy taky nic. Do plenek kaka fakt malo kdy...jen kdyz ji nestihnu dat na nocnik, ona zacne tlacit a delat e e....takze sup s ni na nocnik :wink: ale nehrotila bych to, jestli se ji tam nelibi....nektery deti z nocniku utikaji, chce to cas a obcas to zkouset,ale urcite nedrzet je tam nasilim :wink:
Eli pije taky z hrnku avent se zelenym pitkem, z niceho jinyho to neumi
leonik:tak at se taky brzo zbavite rymy :wink:
10. únor 2010 v 09:38  • Odpověz
Ahojky holky,

zany-u nás je to teď taky nějaký ukňouraný :frowning2:

jizi-taky Tě tu vítám :slight_smile: Máš moc hezké fotky,Lucinka je kočka :wink: Já právě zkouším s kojením přestat,ale poslední dobou jsem kojila jen večer před spaním a v noci,pak už jen v noci.Myslím,že to má každá jinak,jak to kterému prckovi vyhovuje.Když Anetka začala chodit klem nábytku,tak jsme jí taky občas za ručičky vodili,taky si sedala,když jsem jí jednu pustila,pak najednou jedna stačila,ale myslím,že se chození nedá naučit,musí sama,neboj,ona na to přijde,má čas :wink: na nočník jí dávám od tý doby,co se naučila dobře sama sedět,jak píšou holky,někdy se vyčůrá,někdy ne.Bobek teda většinou dělá do plínky,protože jak začne tlačit,tak už to nestihnu,hned je to venku.Pije nejvíc z obyčejného hrnečku s pítkem,co býval už kdysi.Ještě máme lahvičku s pítkem Nuk a Avent.chystám se koupit nekapjící hrneček.Přemýšlela jsem i o tom brčku.

leonik-to máš fajn,že Ti ségra pomůže a můžeš si odpočinout :slight_smile:

pauli-ach ta rýma,koukám,že je všude :angry:

joly-taky asi neporadím :frowning2: ,s dárkem,hlavně,aby se manža uzdravil,abyste mohli vyrazit.Co koupit třeba nějakou hezkou kytku v květináči,nebo klasika něco z drogerie,třeba nějakou hezkou vůni,knížku,ono to je těžký,když jí člověk nezná,co má ráda,jaký má koníčky atd...Já jsem třeba dostala od bráchy poukaz na masáž.To mě dost překvapilo.Já taky vždycky nevím,co vymyslet,člověk chce potěšit a hlavně nekoupit nějakou hloupost.
10. únor 2010 ve 13:30  • Odpověz
holky-ještě jsme se chtěla zeptat-jak píšete o těch zelených pítkách avent,je v těch byrvách nějaký rozdíl?Když se malá narodila,tak jsme dostali lahvičku se savičkou a ještě je k ní pítko-bílé.Nevíte,jestli je se něčím liší?Tu lahvičku s brčkem některá nemáte?Z těch se to dá rozlívat?
10. únor 2010 ve 14:02  • Odpověz
ahoj holky,

u nas bol fajn vikend. v sobotu som si oddychla od mojich chlapov a sla s kamartkou na veltrh cestovneho ruchu a gastro :slight_smile: teda to gastro, hlavne ochutnavky boli ostro sledovane :grinning: v nedelu sme sa mali ist s drahym kupat do bazenu a kubika mal strazit bracho s priatelkou, ale bohuzial to neklaplo, na brachu nieco liezlo tak sme to odlozili. zanedlho budeme mat vyrocie 2.rande tak by bolo fajn byt chvilu len vo dvojici a niekam si vyrazit :slight_smile: my sme takto este poriadne ani nikde neboli odkedy je maly na svete :wink:

dnes sme boli na rhb, tak som sa tam vyrozpravala o kubikovi a rehabka ze mam byt vklude. ze kubik proste je taky. ze ho mam ucit ine veci. ine ako papa, paci-paci. vidi ho dost casto a dost ma ukludnila :slight_smile: no uvidime. ozaj, zabudla som :slight_smile: nedavno sa smudlik naucil zliezt sam z postele. pride k okraju, otoci sa a nozkami sup na zem :dizzy_face: :dizzy_face: hroooozne ma to potesilo!!!!

pauli, mame tu blizko 2 materske centra, do jedneho chodime na cvico a do druheho do herne. boli sme aj na ukazkovej lekcii YAMAHY - prvni krucky k hudbe, ale nic moc. jakubovi to vela neda. on potrebuje skor ten pohyb :slight_smile: na to plavanie sa pozriem, diky :slight_smile:

luci, mne jakub pije z hrnceka so slamkou (lekcia slovenciny :grinning: ). no nebudem vas trapit :grinning: s brckem :slight_smile: hned mu to islo, ale skoro vzdy sa pritom trochu zakucka. a pije aj s obyc. hrnceka - opakuje po nas. to ale s mojou pomocou samozrejme :slight_smile: no my mame este biele AVENT pitko, to je tecuce s 3 dierkami. To zelene je netecuce? :confused: idem k malemu, uz je konecne hore. dnes teda spal 2,5 hod!!! to uz ani nepamatam. tak bude obed o tretej :grinning: :grinning:
10. únor 2010 ve 14:44  • Odpověz
vyrocie prveho rande, co to tam pisem za nezmysly ??? :grinning: :grinning:
10. únor 2010 ve 14:45  • Odpověz
luci, ta lahvicka s brckem, piju z toho len ked saju, ale kebyze ti to anetka obrati hore dnom - jakub to obcas robi :angry: - tak to samozrejme zo slamky vytecie...ale pomalicky, no...ziadna katastrofa.... inak ta slamka sa do hrnceku akoby skryt, neviem ako to opisat, kuk sem: ten cerveny kryt presunies napravo, a slamka sa akoby 'zlomi'. super napad. my mame z tesca za 50 kc- super.
10. únor 2010 v 15:24  • Odpověz
ahoj,
dííky moc za uvítání a vaše rychlé reakce,
a kdyz teda nekojite v noci, tak ty vaše mimi prospí celou noc ? nebo davate neco na piti ? A kolik spí přes den ?
Naše lucka spí většinou před obědem 30-60min a pak kolem 16h taky 30min ale někdy uz druhé spaní nedává. Připadá mi to dost málo, ale asi jí to stačí.
10. únor 2010 v 17:19  • Odpověz
Ahoj holky!
Tak dneska jsme venku taky nebyly, protože je dost hrozný vzduch, dívala jsem se na měření kvality ovzduší a je opět stupeň č. 4, takže Danča chrupkala doma. Já jsem měla tak o trošku víc volného času a začetla jsem se tady na Koníkovi do diskuze matka, otec, rodina a musím říct, že některá témata mě opravdu nadchly, protože tam maminy řešíů různé problémy, které mě jsou hodně podobné. Akorát je teda obdivuju, že vystupují veřejně a málokterá tam je jako anonym. A zrovna ty témata, která mě zajímají nejvíce, tak většina pisatelek je se Slovenska, takže se mi to hůře čte, ale nevadí, opravdu zajímavé počteníčko. :slight_smile:

jizi
také tě vítám. Já nekojím už hodně dlouho a v noci se mi malá budí a kolikrát musím dělat mlíčko Nutrilon, ale většinou ho vypije a zase chrupká. Sice po roce by se v noci mimča už krmit neměla, ale já mám hubeňourku, tak to neřeším a klidně jí udělám mlíko i ve 2 ráno. :slight_smile:
Jinak také nechodíme a ani na nočníku sedět zatím nechce. Ve dne spí také tak kolem 1 hodinky, ale kupodivu jí to stačí. :wink: Pijeme z lahvičky, protože hrníček nechce a akorát to vylejvá na zem.
zuzca
tak vidíš, že to není tak hrozné, když na rehabce říkali, že má času dost. Je dobře, že tě povzbudili, to člověk někdy potřebuje slyšet. :slight_smile:
joly
s dárkem také moc neporadím, většinou se snažím řídit podle toho jaké má zájmy a když je to třeba čtenářka, tak to vyřeší nějaká knížka. :slight_smile:
paulinka
jj, rýma teď řádí všude možně, Kájina jí má taky, tak teď už jenom čekám, kdy jí dostanou ostatní.
Už aby bylo teplíčko. :slight_smile:
leonik
to je dobře, že ti ségra pomůže. A jak je stará? :wink:
luci
ukňouraný den máme teď každou chvíli, asi je to tím počasím. :wink:
10. únor 2010 v 17:31  • Odpověz
Ahojky všem, tak nám tady už pár dní pořád sněží. je to sice drobné, ale pořád. Dneska jsme koupili Báře nové botky, už číslo 24 až jsem byla překvapená. Jakou máte velikost vy?

jizi1- vítej mezi náma. Já už dávno nekojím a Bára ani moc nechce sunar pít, takže se snažím aspoň jednou za den do ní dostat 100 ml a dávám hodně jogurt a sýry. Spí krásně celou noc, jen se občas probere na dudlí. CHodit už začala v 10 měsicích a dneska se snaží už i běhat. Občas spadne na zadek, ale hned se zvedne a jde dál. S nočníkem to zkoušíme, zatím nic moc :slight_smile: No a malá se naučila pít z láhve od Kubíka. Brala jí totiž jedné holčičce, kterou hlídam. Má svuj dětský příbor, teda zatím jenom lžičku a u jídla je špinavá celá, i tam kde by to jeden nečekal.

leonik - jj, lehá si na zem a vzteká se. No a za to občas dostane na zadek od tatínka, ten na takové představení není zvědavý. Já to zatím nedokážu ´, ale zkouší nás zkouší

K tomu létaní... vždyť i v porodnici nám ukazovali jak mimčo chytit ať mu nepolámeme kosti. Děs to tam
10. únor 2010 v 19:27  • Odpověz
Ahoj holky,

my jsme dopoledne vyrazily s kamarádkou a její holčičkou do cukrárny na kafíčko a dortík. Je to taková klidná cukrárna s dětským koutkem, tak jsme tam holky vypustily a pohoda :slight_smile: Eli pak po obědě skoro 2 hodiny spinkala :slight_smile: Odpoledne jsem pak dojela pro Honzíka a ještě předtím pro lístky do divadla. Honzík půjde na Michala z kouzelné školky a my s manžou půjdeme na Drobečky z perníku. Hraje tam Stašová :wink: Potom jsme byli u mamky na návštěvě :wink:

Luci - to bílé pítko je pro děti od 6. měsíců, zelené je tvrdé a je pro děti od roka :wink: Eli pila nejdřív z flašky, pak měla bílé pítko a už se naučila i ze zeleného :wink:

Nency - možná to některé neberou, že by jim někdo mohl uškodit :wink: I když sledovat tě může někdo i tak :confounded:

Zuzi - tak vidíš, že nebude tak zle :wink: Potěšilo tě to, co? :slight_smile: Asi chce Kubík jiný přístup a miminkovské ho nebaví :grinning:
Slámka vím co je :grinning:
Na hodině Yamahy jsme se byli podívat s Honzíkem, když byl malý a nenadchlo mě to... Možná je to pro starší děti, tak od 2 let. Nejvíc mi vadilo, že ta skupina byla namíchaná a byly tam děti od půl roku do 2 let nebo tak nějak. U těch malých dětí je ten rozdíl strašně znát...

Jizi - a co zkusit spánek jen po obědě? Nevydržela by Lucka spát pak dýl? :confused: My to tak měly... Eli spala dopo půl hodiny, někdy víc, odpoledne pak měla problém. Tak jsem jí to posunula a už spí jen po obědě :wink:
Eli v noci už nepije... Večer dostane k večeři rohlík nebo chleba s něčím, pak si vypije 150 ml mlíčka a jde chrupkat :slight_smile:

Telu - už 24? :confused: Tuhle velikost měl Honzík ve dvou letech :grinning: Eli má teprve 20 :wink:

Pauli - tak ať se rýmy brzy zbavíte :wink: Už aby fakt bylo teplo a přešlo to :wink:
10. únor 2010 ve 20:29  • Odpověz
jeste jedna otázka ohledně jídla :wink: .
Zatím Lucku musím jídlem krmit sama po lžičkách a potvůrku jsem si naučila tak špatně, že jí musím vždycky něčím zabavit a mezitím jí strkat lžičku. Jen pečivo a ovoce jí teda sama. Tedka přemýšlím, jestli bych se už pomalu neměla zabývat nějakou jídelní sadou aby malá zkoušela jíst sama. Nebo jak to máte vy ?

Zany: děkuji za tip, zkusím jí strčit jen po obědě. A kolik spinká tvoje Eliška ?

Držím všem pěsti ať v tomhle škaredém počasí nejste nemocní. My se zatím držíme - chodíme na plavání tak snad se trošku otužujeme :grinning:
10. únor 2010 ve 21:42  • Odpověz
Jizi - já jsem Honzíka nechávala, aby se krmil až když chtěl sám a celkem mu to šlo :wink: Teď si myslím, že je brzy... Ono to, že chtějí sami přijde až se bude bránit a chtít lžičku sama. U nás to přišlo kolem roku a půl :wink:
Eli spí jak kdy. Někdy jí stačí i hodina :unamused: Většinou, ale spí kolem dvou hodin a dala dokonce i 3 :grinning:
10. únor 2010 ve 21:56  • Odpověz
zuzi:tak super, ze vas na rehabce takhle povzbudili :wink: hrnecek s brckem chci taky vyzkouset. Kubik si dneska pekne zdrimnul :wink: to eli vydrzi po obede tak hodku a pul...a jednou vydrzela dve
jizi:eli celou noc rozhodne nespi...teda ja bych si to moc prala,ale ona se porad budi. kolem pulnoci si ji bereme do postele,abych nemusela litat porad k postylce a zpatky.ale je klidnejsi kdyz v posteli nespim ja, takze ted to tri dny delame tak,ze ja spim vedle v pokoji a spi s malou manza. Probudi se tak 2-3x,da ji dudlika,napit vody,pochova a spinka se dal. Eli spi vetsinou taky jen jednou, od 12:30 vetsinou do 14.
telu:eli ma velikost boticek 21 :wink:
jizi:ja eli taky zatim krmim sama, obcas ji dam na kosticky nakrajeny chlebik do misky,ale to vetsinou leti vsechno pryc. nebo ji davam jablicko, hrusku do ruky...to basti celkem pekne.na lzicku je si myslim jeste brzo, uz jsem to zkousela a jidlo bylo vsude jen ne v pusince :grinning:
holky,eli me ted zacala zase silene kousat a kdyz se ji snazim durazne rict, ze me to boli a ze se to nedela,tak se mi normalne vysmeje do obliceje....taky mi zacala po byte pekne utikat,to je ale fakt rychlost, mysli si, ze kdyz za ni bezim,tak ze je to hra...a bezi jeste rychleji...no cekam,kdy si rozbije cumacek :unamused:
10. únor 2010 ve 22:37  • Odpověz
Ahoj holky!
Tak u nás noc super, vstávala jenom ve 3, vypila lahvičku mlíka a spala až do půl 8. :grinning:
Při pohledu z okna mi to ven neláká, opět nasněžilo a toho smogu taky není zrovna málo, takže to vypadá, že opět na procházku nepůjdeme. Dneska čekám kurýra se zásilkou, tak stejně musím být doma, protože mi přesný čas, kdy přijede neřekl, dal rozpětí 3 hodin, což je odpoledne docela dost.

tellu
tak velikost botiček máme nejmenší ze všech a to vel. 17. :grinning: Ale už jí jsou ťip ťop, takže brzo přejdeme na vel. 18. Ale stejně zatím sama nechodí, takže botičky má spíše na lezení a ťapkání s chodítkem. Už se nemůžu dočkat až bude také chodit, Kájina začala chodit totiž hrozně brzo už kolem 10 měsíce a Danča si dává teda na čas. Nejvíce jsem naštvaná, když při každém telefonátu našich nebo tchýně slyším jako první otázku "Už chodí, ještě né?"
paulinka
jj, kousání na mě zkoušela také, ale naštěstí s tím zase přestala, protože jsem jí dala jasně najevo, že to pěkně bolí. To musí být legrační jak s tebou závodí v běhu. :grinning:
jizi
já malou také zabavuju u jídla, protože jinak by nic nesnědla. Sice už jsem se nedávno naštvala, že takhle teda né, že buď bude jíst bez hraček a divadélka nebo jídlo nebude a basta. No, ale vydržela jsem to jenom 1 den, prostě mi to nedá, jíst musí.
Ale sama jí strouhaný sýr a kukuřičné lupínky, ty jí moc chutnají, sice někdy jí to dá práci je zdolat, ale chce je, tak jsem ráda, že má zájem alespoň o nějaké jídlo. :wink:
zany
cukrárnu s dortíčkem bych si taky dala líbit. :slight_smile: Michal z Kouzelné školky byl největší oblíbenec tenkrát u Kájiny, ta ho úplně zbožňovala. Tak ať se Honzíkovi vystoupení líbí. :slight_smile: A vám taky, mimochodem Stašovou mám taky moc ráda. :slight_smile:
11. únor 2010 v 08:31  • Odpověz
Ahoj holky,

tak jsem odvezla Elišku ke tchýni :wink: Ještě jsem jí tam odházela sníh, protože v noci zas padal :angry: Cesta od nás do města byla opět příšerná!!! :angry: Silničáři buď nejeli a nebo to stáhli hodně bídně!!! :angry: :angry: :angry: Tak jsem manželovi odsouhlasila nové auto - čtyřkolku - po které tak touží :slight_smile:
Jdu se vrhnout na dokončení práce, abych to zvládla, když tu mám klid :sweat_smile:

Pauli - mě Eli pořád nemá čím kousat :grinning: :grinning: :grinning: Ale nezávidím ti to, snad jí to zas přejde...
Eli mi taky utíká a když za ní jdu, tak si myslí, že jí honím a děsná sranda :grinning: Včera mi takhle utíkala v cukrárně... Ale paní byla hodná, vzala si jí k sobě a že je to v pohodě. Že prý má dva kluky, tak Eli i chovala :slight_smile:

Nency - tak to jste se hezky vyspaly :slight_smile: Z těch řečí si nic nedělej, já zas slyším jestli užmá Eli zub :confounded: No prostě nemá, no :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Do divadla se těším, už jsme dlouho nikde nebyli :slight_smile:

Jizi - jinak Eli jí sama rohlík, chleba nebo banán nakrájený na kolečka :wink:
11. únor 2010 v 10:18  • Odpověz
Nency - mám tu po Eli jedny botičky - růžové - které jsou velikost 19 a jí už byly akorát a nebyly tak teplé jako ty co jsem měla po Honzíkovi... Budu je prodávat, tak kdybys chtěla, pošlu ti na mail foto :wink:
11. únor 2010 v 10:19  • Odpověz
ahojky holky,

zuzi-jé ty ochutnávky bych si taky dala líbit :wink: snad Vám bazén brzy vyjde,abyste si trochu užili sami :wink: paráda,že jsi se na rhb dozvěděla pozitivní info :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: malej je šikulka,jak už ví,že se slízá po nožičkách,to Anetka by to vzala po hubičce :grinning: jejda,k té lahvičce,já se zděsila,kde budu shánět slámu,my máme doma jen seno :grinning: ne,ne,samo,že si dělám srandu :wink: Já vím,jak vypadá,že se dí brčko schovat-díky za link :slight_smile: jen mě zajímalo,jak hodně to z toho může vytéct.

jizi-Anetka nechce pít UM,takže když nekojím,v noci nedostane nic,protože třeba čaj nebo vodu nechce :unamused: jinak nespí celou noc.Předevčírem teda jo,na dešek se probudila,manža k ní vstal za půl hodinky zase spala-hurááá,většinou plaší i dvě hodiny.Tak doufám,že to takhle vydrží.jinak přes den spíé jen jednou po obědě tak od půl jedný max.do dvou.Jíst jí samotnou zatím nenechávám,bylo by to všude,jen ne v puse.taky jí většinou u jídla zabavuju,na což jsem jí naučila,když měla období,že nejedla skoro nic.

telullah-Anetka má jedny botičky 19,ty už jsou jí jen tak tak,sněhulky 23-24

zany-hezky si divadlo užijte :slight_smile:

pauli-taky mě poslední dobou docela kousala,když jsem křikla jau,tak většinou začala brečet :confounded:
11. únor 2010 ve 12:53  • Odpověz
od úterý nějak nechce pít :frowning2: Zkusila jsme jí včera flašku od Jupíka,tak pila jak duha,ale jen asi dvakrát,nejspíš,že to bylo něco jinýho,pak už zase neee :confounded: dneska pijeme po lžičkách-hrůůůza
11. únor 2010 ve 12:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.