• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sněhuláci 08/09 aneb pokračuje 3m.mimi :-)

(Zamčená)
11. února 2011 
Ahojyk holky,
rymeska-to máte fajn s bazénem,to už je lepší cena :slight_smile: S nožičkamma bohužel neporadím :frowning2:

joly-to musí být hezký,takový průvod :dizzy_face: ,hodíš fotečky?

telullah-jé,to je Barča šikovná,že vydrží,než to uděláte,to u nás by neklaplo :wink:

jizi-téda tolik zoubků.Anetka taky měla šestou nemoc,horečky,pak ta vyrážka.Rychle zmizí,taky jsme s tím nic nedělali :wink:

holky,děláte kašičky i z normální krupice?Já jsme včera koupila dětskou krupičku a ta jí chutnala,tak jsem přemýšlela,že bych zkusila i z normální,i když tyhle z krabičky jsou rychlejší.
16. únor 2010 ve 13:33  • Odpověz
holky,teď jsem v ,,batolatech,,v tématu ,,kolikrát přes den spí vaše děti,,četla,že jeden hošík chodí spát v 16.00 a vstává až ráno :sweat_smile: Koukám,jak blázen.
16. únor 2010 ve 13:53  • Odpověz
jé Luci to je teda síla :confused: ten kluk ale chudák maminka vždyť si ho ani neužije ten den tak rychle uteče. Někdy jsme ráda že Lea ještě nechce spát bo toho mám ještě hodně na práci ....

Ten průvod byl krásný udělala jsem děckám tvarohové koblížky (jsou šup šup :grinning: ) a jak jsem o víkendu pekla tak zbylo hodně odřezků tak jsem jim udělala takové kouličky dala do toho kopu oříšků, sušených brusinek a hrozinek . A teplý čajík paní učitelkám jsem udělala svařáček :wink: (moc hezky děti nazdobili a to dělali vše z krepáku bych to teda nezvládla) a pak paní učitelka řekla Jolance že má šikovnou maminku (bo jsem byla jediná co něco nachystal) tak mě i slzička ukápla bo moje maminka chodila třikrát denně do práce tak na mě neměla čas natož dělat nějaké dobroty atd. a Jolanka se na mě tak pišně dívala holky to je něco tak krásného ještě teď se mi chce brečet.....
16. únor 2010 ve 14:10  • Odpověz
joly-jé,tak to bylo krásný :dizzy_face: to se nedivím,že by ukápla slzička :slight_smile: a Jolanka na Tebe může být právem pyšná :slight_smile: :wink:
16. únor 2010 ve 14:25  • Odpověz
Ahojky všem, tak málo co mi Bára rozbila plastovou misku z linky, tak mi i na lince vylomila dvířka v pantech. To má tatínek radost :slight_smile:

zany - používáme na střídačku pořád ty same... happy, hugies a hyperácké. No půjdeme znova k dr... nějak se jí to rozlízá více a více

jizi1- už 12??? Fíhááá. tak to je dost dobré. Bára už chodí vlastně od 10 měsícu a odražedlo dostala k vánocům, teprve nedávno jí začalo více zajímat a snaží se

jola2- taky díky za recept... až bude čas, teda více času tak se na něj vrhnu
luci81- tak to je teda mazec s tím spaním. Se úplně divím. Kamarádky klučina spal od tří měsícu celou noc a bez kojení, tiše jsem záviděla. Jinak já už dělám Báře kaši z dětské krupice a bez problému, občas do něj přidám kakao nebo skořici
16. únor 2010 v 17:28  • Odpověz
Ahoj holky,

my jsme dneska byly s Eli plavat na náhradě za pátek :wink: Doma jsem pak uvařila čočku a Eli šla po obědě spát a já žehlit. Ještě teď jsem dožehlila manžovo košile a povlečení do postýlky :wink:
Odpoledne jsem vyzvedla Honzíka ze školky a pak jsme byli s kamarádkou na procházku a pak jsme jeli i autobusem :dizzy_face:

Luci - Eli už kaše spíš nejí... Večer má buď chleba nebo rohlík. Dneska měla tvarohový šáteček :slight_smile:

Joli - tak to musíš být pyšná :dizzy_face:

Telu - no to je Bára šikulka :slight_smile:
Snad vám dr. něco dá... :wink: Možná bych zkusila používat jen jedny pleny...

Ty jo, jít spát v 16:00? :astonished: No to je teda spáč :grinning: To nám se teda nepodaří ani náhodou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. únor 2010 v 19:34  • Odpověz
ahoj holky,
my večer taky tlačíme krupičku, i proto že cenově je to uplne jinde nez ty instantní. A aby to malá měla pokaždé jinou chut tak tam přidáváme dětské přesnídávky, je to totiž na nich i napsané, že se můžou přidávat do dětských kaší. Nahoru granko a trosku másla. Lucka to baští jako divá. Tedka sice když je nemocná tak nechce jíst vůbec - max.4 lzicky. Ale pomalu se z toho dostává - pupínky mizí. Ale zdá se mi že častěji pláče, tak nevím jestli jí to náhodou i nesvědí.

Zuby nám rostou jako po másle a zatím jsme žádné problémy neměli. Dá se říct, že o nich někdy ani nevím :wink: - no, někdy teda jo, tedka když častěji kojím tak se mi zdá že se při přisátí i trošku zahryzne :grinning:

Luci81: jdu si přečíst tu diskuzi na téma spánek, díky za tip
16. únor 2010 v 19:38  • Odpověz
Ahojky holky,
eli ma porad rymu a to jdeme zitra na rocni kontrolu a mela ji dr i naockovat....no takze se to bude muset asi posunout. Vcera v noci mela i teplotu,ale rano zase OK...tak nevim,co to bylo.
dopoledne u nas byla moje segra, prinesla fotacek...ma nejakej profi....a nafotila mi eli a pak taky me s ni. no moooc se ji to povedlo, udelala za hodinu asi 300 fotek :grinning: az mi to vypali,tak pak hodim do alba par fotecek.
pak eli vytuhla a po obede jsme sly ven...svitilo tady krasne slunicko,takze jsem mela hned lepsi naladicku :slight_smile:
luci:to je mazec s tim spankem od ctyr hodin do rana. to byc nemohla s eli ani nikam moc chodit,stacilo by mi,kdyby spala od osmi do osmi :grinning: ale to u nas nehrozi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
luci:taky uz jsem krupicku delala,eli moc chutnala...ale ted ji davam spis chleba, rohlik s necim a tak jednou dvakrat tydne ma kasi.
jizi:to mate fakt hodne zoubku, eli ma sedm,ale teda kouse taky jako diva....nastesti ne pri kojeni,to bych ji teda dala...ale kouse me do rukou,na krku...no je to potvurka,kdyz se na ni zazlobim,tak se tomu jeste smeje :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. únor 2010 v 19:59  • Odpověz
Ahoj holky :wink: Tak jsem tu, a už z domu :grinning: Tak zedníci u nás skončili už v pátek, tak jsme s manžem v sobotu naběhli na úklid a skončili jsme až v devět večer :stuck_out_tongue_closed_eyes: No hrůza, ještě že už je to za náma :confounded: Včera to tady byli ještě dodělat, ale naštěstí to bylo už bez nepořádku a za tejden ještě dojdou vymalovat :slight_smile: Dneska jsem ostříhala tu naši kudrnatou holčičku- Vojty :cry: :grinning: :grinning: Páč už mě štvalo, jak každej, kdo ho neznal, na něj mluvil jako na holčičku-princezničko, a tak.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Tak pak hodím fotku do alba. No teď už si ho snad plíst nebudou :sweat_smile:

Musím vás dočíst, snad to stihnu. Ještě chystám manelovi na zítra do práce sváču :slight_smile:
16. únor 2010 ve 20:41  •  2 děti  • Odpověz
oprava: manželovi :sweat_smile:
16. únor 2010 ve 20:42  •  2 děti  • Odpověz
Joli: gratulka Lei k chození :slight_smile: To bylo teda nějaký rychlý :wink: Jinak ta buchta co jsi pekla, mně hodně připomíná jednu, kterou jsem kdysi pekla a jmenovala se buchta orgasmus :grinning: Ten byt nám spravovala firma, která ho kdysi stavěla- takže teď nám končila záruka, tak se reklamovaly závady :wink:

rymes: třeba je to těma zoubkama, že je malá tak často vzhůru :confounded: Určitě to časem přejde, u nás to bylo podobně. Naštěstí to Vojty brzo přešlo. Myslím si, že u nás to častý buzení v noci taky bylo zubama :unamused: To vtáčení nožek je asi normální, Lea to taky dělala, a dost dlouho. Občas ještě teď když jí pozoruju mně připadá, že tou jednou nohou chodí pořád jakoby dovnitř :unamused:A nebo je to botama, že je má trochu větší :fearful:Nevím :unamused: Vojta zatím nechodí, tak uvidíme, jestli bude taky nožky vtáčet...Jak píše zany, taky jsme jí přehazovali občas boty, aby jí nohy směřovaly ven a né dovnitř :slight_smile:

nency: tak ty jsi se taky dala na cvičení? :wink:U nás na vsi se nemůže stát, že by bylo obsazeno :slight_smile:

Keramický nůž? :confused:To taky slyším poprvý :sweat_smile:

zany: no tak konečněéé jste se dočkali taky zubu :dizzy_face: :slight_smile:Teď už poleze jeden za druhým.. :slight_smile: :wink:Zkoukla jsem fotečky, pěkný :slight_smile:Jste se vyřádili na sáňkování celá rodinka, co :slight_smile:vy máte prázdniny až tento tejden?U nás byly minulej :slight_smile:

telu: já nevím, jestli jsem psala o vyrážce já :fearful:myslím že to byl někdo jinej, ale mám výpadek :unamused:Jestli myslíš vyrážku pod plínkou, tak to Vojta má dost často :unamused:Může to být plenama, ale třeba i nějakým jídlem :unamused: Nám vůbec nevyhovujou hlavně ty napuštěný pampersky, ani sleep and play, po nich se vždycky tak strašně osypal, že to nebylo možný zahojit :stuck_out_tongue_closed_eyes: :unamused:Mažu avirilem, ten celkem pěkně zabírá.Tu velikost bačkůrek jsem nezjistila, páč jsem krabici asi vyhodila a na bačkorkách číslo není psaný :unamused:

luci: taky koukám, jak může chodit prcek spát už ve čtyři odpoledne a spát až do rána:confused:Krupičku Vojtovi nedávám, páč by kynul a kynul.. :sweat_smile:Má pořád mlíko, občas hami kaši, dneska měl zbytek z oběda :slight_smile:

jizi: u nás měla Lea i Vojta šestou nemoc. Měli ji ale už kolem 9. měsíce, objevuje se prý do dvou let, a pak je to zas pátá nemoc, u těch starších dětí. Od začátku příznaků po vymizení vyrážky to trvalo u obou týden.Taky máme odrážedlo, ale zatím na něm Vojty jenom vozím :slight_smile:

pavli: tolik fotek za hodinu? :fearful: :sweat_smile: Tak se pak určitě pochlub :wink:na jaký očkování jdete? :slight_smile:
16. únor 2010 ve 21:39  •  2 děti  • Odpověz
Ahojky holki, tak dr nám tehda řekl, že ta vyrážka je od plínek, ale už to má i na nohou zádech a na tváři. Prostě skoro všude. Na té mastičce píšou, že do 14 dnů to má přejít, ale ono je to horší a horši. Tak se dneska asi projdeme znovu k dr.

jizi1- to jsem si na přesnídávce jěště asi nepřečetla, že se to může přidat do kaše, tak teda díky za tip :wink:

paulinka80 - uvažujeme o tom, že s Bárou půjdeme nechat udělat pár foteček do ateliéru. Líbilo by se mi to, máme jenom jednu od profesionála. Tehda z porodnice, ale tam jsou na Bářině tváři vidět modřinky.

leonik- tak to jsem se asi spletla s tou vyrážkou... No pleny používáme pořád stejné, tak tím to snad není. Neštovice to snad nejsou. Je fajn, že už jste doma . Teď už jen pár drobností a bude to hotovo... něco jako jak se staví sen, že? :slight_smile: :wink:
17. únor 2010 v 08:05  • Odpověz
Dobré ráno,

Honzík včera usnul až po půl 10 a ráno pochopitelně nechtěl vstávat :angry: Jak je ospalý, tak ječí a nic nechce, takže bych ho hned ráno seřezala :angry: :angry: :angry:
Jinak ho ale musím pochválit. Včera večer než jsme šli spát, tak jsme ho nedávali čůrat, že to zkusíme jestli se vzbudí (kolikrát se mu chtělo totiž čůrat dřív a přišel) a on to brouček vydržel až do rána :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Jdeme s Eli uklidit a uvařit. Chtěla bych něco upéct, ale nevím co... :confused: Odpo nám Honzíka vyzvednou brácha se švagrovou a přijedou na návštěvu :wink: Budeme hledat dovču v Maďarsku :slight_smile:

Leonik - super, že máte hotovo :dizzy_face:
Tak Vojta už má kráké vlásky :slight_smile: No mě zas lidi koukali do kočárku a nevěděli jestli je to holka nebo kluk, protože kočár je modro zelený :grinning: Byla jsem v jednom krámu a paní podle kočárku myslela, že chci něco pro chlapečka :grinning: A v tom kočáru Eli v růžové :grinning:

Telu - asi bych taky radši došla k dr., aby na to kouknul...

Pauli - na fotečky jsem zvědavá :slight_smile: Řekla bych, že ten počet se dá zvládnout, když se ne všechny podaří podle přestav :wink: vím to jak jsme byly s Eli u té kamarádky, tak jich vyšlo pár hezkých :slight_smile:

Jizi - snad se s tím jídlem Lucinka vrátí do normálu... :wink:
17. únor 2010 v 08:18  • Odpověz
ahojky holky,eli dneska usnula pred obedem,tak mam chvili klidek...az se vzbudi, napapa se a vyrazime k dr. V noci to bylo zase sileny, jsme u nasich, manza v praze,takze eli byla se mnou v posteli hrozne neklidna, porad se vrtela,otacela....no mazec.ale spinkala do osmi,tak aspon neco.
leonik:segra toho nafotila hodne,jak pise zany...aby bylo z ceho vybirat. Cvakala jednu za druhou, nejlepsi jsou takovy ty momentky. zatim jsem to videla jen ve fotaku, snad mi to dneska prinese uz vypaleny...jsem zvedava :slight_smile:
telu:o vyrazce jsem psala asi ja...ale eli to nema od plinek,ja si myslim, ze je alergicka na zvirata...porad ji to necim mazu, nejlip snad zabira obyc modra indulona,nekdy je to uplne dobry,jindy zase horsi. snazim se aby se se zviratama nepotkavala,kocky behaji venku,ale na noc je v chodbe pes. dneska se chci dr zeptat, jestli nas neposle na nejaky testy...ale nejsem si jista, jestli na to neni eli jeste moc mala....
leonik:super, ze jste zvladli tak rychle uklidit :slight_smile: Vojtik a jeho vlasky...co by za to holky daly,co? :grinning: To ja jsem na prochazce s kocarem nekolikrat potkavala takovyho trochu divnyho dedu,on mi koukal do kocarku,eli cela v ruzove a on jako ze je to hezkej klucina :grinning: a to mela jeste vetsinou sponku nebo culika...no nevim, jestli si delal srandu nebo co??tak jsem mu rekla, ze je to holcicka a kdyz me potkal za par dni znovu,tak zase neco mlel o chlapeckovi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. únor 2010 v 11:31  • Odpověz
ahojyk holky,
telullah-tak to se barča postalrala,aby se,,skoro manžel,, nenudil :grinning:No aspoň,že si s tím poradí,to u nás bych musela asi já,manža je naprosto netechnickej tip.Když něco,tak to dělám já,nebo můj taťka.

pauli-taky se moc těším na fotky :wink: nerada bych to zakřikla,ale je to přes týden co nekojím a až na pár nocí zezačátku spí od cca půl osmý tak do sedmi,půl osmý.Jednou za noc se vzbudí,ale stačí,když jí manža něco zabrouká a spí dál.

leonik-tak to je fajn,že už to máte za sebou :wink: Moje příbuzná měla prvního kloučka taky jako holčičku-krásně okatýho,blonďatýho kudrnáčka,vypadal jak andílek :dizzy_face: Stříhala ho až dýl,asi ve dvou letech.Má teď tři kluky a rok a půl holčičku.když byla malinká,tak byla jen v růžovým.Byly jsme u nich na pouti a jedna paní jí nakoukla do kočárku a ptala se jestli je zase kluk :sunglasses: No já myslela,že je slepá,ale jak koukám co píšou holky,tak to není jedinej,,exot,,(ta baba :grinning: )

zany-Honzík je šikulka-po kom asi? :wink:Jé to se máte,že budete vybírat dovču.U nás asi nehrozí :frowning2:Jak jsi na tom s těmi zdravotními problémy?pomohly léky?

Tady je opět hnusně :angry:Zatženo,fouká,jakoby mlhavo.Vůbec se mi nechce ven,asi se půjdem jen na chvilku proběhnout po dvoře na králíčky,slepičky,pejsky a domů.Už aby bylo jaro.
:angry:
17. únor 2010 ve 12:42  • Odpověz
telullah-teď jsem četla,že by se kakao nemělo dávat do dvou let.Já jí taky na kašičku trošičku Granka sypala,tak snad to moc nevadí :frowning2:
17. únor 2010 ve 13:17  • Odpověz
Já jsem před chvílí dovytřela :wink: Tak máme zas na chvíli čisto :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dopoledne jsme s Eli upekly koláč, dělala jsem ho poprvé, tak jsem zvědavá na výsledek :confused: :sweat_smile: Pak případně hodím recept :slight_smile:
Jinak jsem chtěla zapnout myčku, ale nejdou mi zavřít dvířka. Zkoušela jsem to přeskládat, jestli někde něco nepřekáží a stejně to nejde. Vypadá to, že ten zámeček je nějaký špatný :confounded: No jestli to budu muset všecno umýt, tak mě švihne :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:

Pauli - to jsem zvědavá co vám dr. řekne na tu přpadnou alergii :wink: Ale myslím, že testy už by asi provést šly...
Příhoda s pánem je dobrá :grinning:

Luci - díky za zeptání :wink: Že by léky zabíraly se říct nedá :unamused: Vypadá to pořád stejně... No v pondělí tam zavolám a zjistím jak je to s proplacením té operace a v pátek už jdu na to vyšetření :unamused:
17. únor 2010 ve 13:19  • Odpověz
Ahoj holky, u nás je dneska od rána uječenej den :confounded: Vojtovi není nic vhod. Nelíbí se mu v kočáru, doma, hraní, prostě nic :rolling_eyes: A dokonce i docela málo jedl :unamused: Pořád by se jen nosil na rukách, ale kdo má těch skoro 11 kg tahat pořád :unamused: Záda mě bolí už jak čert. Tak jsem ho šupla do postýlky, doufám že se z toho vyspí, nebo poslouchat toto ještě do večera, tak mě švihne :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

telu: aha, Bára tu vyrážku má na víc místech, tak to je divný, jak jste dopadli u toho Dr.?Kór když i ta mast nepomohla :confounded: Třeba to bude fakt nějaká alergie na jídlo, nebo nějaký zvíře? :confused: :unamused: JJ, byla to paulinka s tou vyrážkou, už jsem si vzpomněla a ona sama se i připomněla :sweat_smile:

zany: u nás jsou taky dny, kdy Lea ječí, že by zasloužila dostat nářez :confounded: :sweat_smile: To je Honzík šikula, že vydrží až do rána a nepočůrá se. Však už je taky přece velkej kluk, ne :wink: :slight_smile: Recept určitě přihoď :slight_smile: U nás dovča letos asi taky nehrozí, páč máme v plánu jiný věci..ale ještě to nechci zakřiknout, tak o tom radši nemluvím:slight_smile:

pavli: tak jak jste dopadli u dr?

luci, zany, pavli: u nás na dědině je to to samý, bydlí tady hodně důchodců, a i když je potkám jeden den, mluví na Vojty jak na holku, a když jim řeknu že je to kluk, tak je potkám druhej den a mluví na něj zas jak na holku :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:Dneska totiž kluci jezdí v červenejch kočárech, holky se oblíkají do modra, tak asi se v tom pak nevyznají :grinning:Ale švagrova holka byla taky celá v růžovým, jen měla vlasy na krátko a taky s ní mluvili jako s klukem :sweat_smile:

Mně se dneska ven vůbec nechce, fouká hnusnej vítr studenej, tak nikam nepůjdem. Leu si vyzvedne babička za hodinu a půjde bruslit, vyvětraná je dost i ze školky, byli venku. Já jsem ráno ze školky šla ještě na poštu a vzali jsme to menší procházkou domů, tak Vojta už je taky trochu provětranej. Ach jo, už ať je to jaro.. :unamused:
17. únor 2010 v 15:00  •  2 děti  • Odpověz
Ahojky holki, tak jsme šli k tomu dr, ale bylo tam strašně moc lidí a tak jsme si řekli, že to necháme na zítra. Bára není nemocná, tím myslím kašel nebo tak, tak nechci aby něco chytila.
zany- tak to je Honzík šikulík. Pochvala. Péťa už má pět pryč, ale dlouhou dobu dělal to, že se v noci probudil, přišl k nám do pokoje a oznámil nám, že chce čurat a pak teprve šel :slight_smile: No už to nedělá a jde sámautomaticky. Jj, Vojtík měl krásné vlásky, fakt jako holčička :slight_smile:

paulinka80- no snad to nebude alergie na zvířata, máme jich více než dost. Je fakt, že já jsem alergik, tak nějaké geny v tom budou. To by mi jí bylo líto, vím co v létě prožívám já.

luci81 - no naštěstí mám hodně šikovného "skoro manžela" :slight_smile: Tak to snad dneska opraví, ikdyž je od rána jěště v práci. Tady je taky hnusně, pořád mrholí. No s tím kakaem jsem to fakt netušila, snad ta vyrážka není z toho :fearful:

leonik- nebudou to u vojty další zoubky?
17. únor 2010 v 15:47  • Odpověz
holky a jaké dáváte mrňáskům piškoty ? ty klasické nebo od Hami - Safari apod.?

Paulinka: na ty testy tě mudr pustí když si to vyřídíš. Ségra byla s malým když měl 1 rok kvůli atop. egzému a tak mu dělali různé testy aby veděli na co by mohl být alergik.
17. únor 2010 ve 21:18  • Odpověz
ahojky holky,
zany-hm,to je nepříjemný s tou myčkou,kor,když jsi na ní zvyklá,snad to půjde lehce opravit.Já budu zítra dělat Hrk-Hrk buchtu-rychlovka,udělá se piškot a na něj se dá krém- do misky s víčkem se dá mandarinkový kompot,puding bez vaření,šlehačka a ztužovač,přikryje se,,,zahrká,, a je to.A je to mňamka.Tak to mě mrzí,že léky nezabraly :pensive: budu moooc držet palce,aby jsi vyšetření zvládla a hlavně aby dobře dopadlo!

leonik-Anetka měla nedávno takové období,že jen kňourala,trvalo to asi tři dny,teď už je to lepší,má naběhlé dásně,zdá se mi,že jí polezou stoličky.Je to ale někdy fakt náročný celý den :frowning2: hlavně jak je asi těm prckům,když si ještě neumí říct,co je trápí :frowning2: Já se taky nemůžu dočkat jara.bude hned lepší náladička,až bude svítit sluníčko a bude teplejc.Taky manža bude moct konečně pořádně vydělávat,teď je všude sněhu,tak to moc nejde.dělá v lese,někdy růčo,někdy je šéf :grinning:

telullah-o tom kakau jsem četla,že je to alergen a taky že zpomaluje vstřebávání vápníku,ale myslím,že když se občas trošičku posype kaše,tak to snad nevadí.Teda na tu alergii by to možná pohlo stačit,já nevím,naštěstí nejsem alergická na nic.Nevím,jak je to s alergiemi na potaviny.

jizi-u nás piškoty moc nefrčí,ale když tak dávám Opavia.
18. únor 2010 ve 12:46  • Odpověz
telullah-hlavně,aby to nebyla alergie na zvířata,to by byl u Vás dost průšvih :frowning2:
18. únor 2010 ve 12:46  • Odpověz
ahojky holky,
tak Eli vazi 11 kg a ma 77 cm. Doktorka s nama byla moc spokojena, me chvalila, ze jeste porad kojim, ze ma eli pekne osetrovanou tu vyrazku a Eli chvalila jak je sikovna...predvadela tam kravicku, jak je velika, paci paci...vubec se nestydela,ale kdyz jsem ji svlikla a doktorka na ni sahla,tak zacal rev...brecela celou dobu, cca 20 minut, prestala az v kocarku :angry: Neockovala ji,protoze ma jeste porad rymu....takze cca za 14 dni jdeme znova, pristi tyden maji dovcu,tak pak mam volat a domluvit se.
O te vyrazce mluvila porad jako o ekzemu, rikala, ze to vetsinou vymizi samo a ani se neprijde na to,z ceho to bylo. Napsala mi recept na tel.mleko a nejaky bylinkovy kapky.
Taky jsem se ptala na to, jestli je to v poho, ze vtaci nozicky jakoby dovnitr. tak rikala, ze se to upravi, ze chodi teprve tri tydny....no a ze by bylo dobry, zbavit se plinek...no ale to si myslim, ze jeste hodne dlouho nehrozi.
taky jsme se bavily o jidle,pry mam davat ridsi polevku a pak hlavni jidlo. ale zatim to jeste asi praktikovat nebudu, myslim, ze by to eli nesnedla.a ridsi polevka by byla vsude, jen ne v puse :grinning: pry ji mam taky nechavat uz jist samotnou, jako lzickou....no tak na to nemam moc nervy, obcas to zkousim,ale je to mazec :angry:
taky se mame objednat k zubari. Eli si ted vubec nechce nechat sahnout kartackem do pusinky, potvurka...zacala ten kartacek kousat a taha z toho ty stetiny :angry:
no tak to je od mudry asi tak vse, treba vam ty rady taky k necemu budou :wink:
JInak dnesni noc paradni, eli spala az do pul paty v postylce, v pet jsem ji nakojila a spala az do ctvrt na deset :slight_smile:
jizi:ja davam obcas obyc piskoty a nekdy amarantovy...ale spis ji davam ty detske susenky z DM.
telu:byla jsi s malou u doktora?jak jste dopadly?co ta vyrazka??
vcera mi prinesla segra nejaky fotky,co vybrala...ale jsou moc velky,tak to musim nejak zmensit a pak je hodim do alba...ale asi az pres vikend,nejak nestihaaaaaam
jo holky,taky mi sestricka rikala, ze je v 15ti mesicich ockovani proti zardenkam,spalnickam a priusnicim....a ze je mozny si koupit vakcinu priorix tetra kde jsou k tomu i plany nestovice....tak premyslim, jestli koupit tu priorix tetra a nebo dat tu co hradi pojistovna...uz jste o tom premyslely? Pry to ockovani proti nestovicim v dospelosti chrani i pred pasovym oparem....ta jedna vakcina stoji asi 1500 a jsou potreba dve :unamused:
omlouvam se za roman :slight_smile:
18. únor 2010 ve 12:47  • Odpověz
Ahoj holky!
Danča před chvilkou usnula, tak tu jsem na skok. Dočetla jsem jenom kousek, zbytek zkusím večer. To počasí je u nás dost příšerný, včera jsme venku nebyly a dneska asi taky nepůjdeme. :unamused:
Jinak stále nechodíme, když teda nepočítám to chodítko. Pořád se jí snažím lákat, ale ona se na mě usměje a doleze si, včera teda udělala jeden krůček ke gauči, ale to bylo fakt legrační, natáhla před sebe ruce, aby se mohla o ten gauč zastavit a pak se na mě vítězoslavně podívala, jako kdyby ušla bůh ví jaký kus. :grinning:

paulinky
tak čtu, že jste byly pochválený. To potěší. :slight_smile: Jak píšeš o té vakcíně priorix tak nám jí mudra ani nenabízela, takže o ní vůbec nevím, ale dávat jí asi nebudeme, protože planý neštovice nejsou zase tak hrozné. Kája je měla ve školce a průbeh v pohodě bez teplot, akorát pupínky. A já jsem to pak od ní chytla taky a kromě těch fleků mi vůbec nic nebylo. Tak asi jsme měly obě štěstí, protože u někoho bývá ten průběh brutálnější. :wink:
zany
to je blbý, že léky nezabírají. Tak snad to nebude tak hrozné. Každopádně držím ti palce. :wink:
leonik
tak čtu, že už máte úklid za sebou. To věřím, že jsi ráda. Přeci jenom uklízet po řemeslnících celý byt není jen tak. :wink: Ty nás napínáš tím co máš v létě v plánu.... :grinning:

Tak už řve, víc napsat nestihnu. :unamused:
18. únor 2010 ve 13:41  • Odpověz
ahoj holky,som tu na skok :slight_smile:

cakam u brachovcov na instalatera, kubik spi na balkone :slight_smile:

dnes sme mali budik na 6.00 na hokej :grinning: , ale nakoniec ako budik posluzil kubik a uz o pol 5!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: uplne horel, mal horucku a sledoval s nami celu prvu tretinu :sweat_smile: , cez prestavku som ho nakojila a zaspal :slight_smile: neviem co mu bolo, z coho ta teplota.. :unamused: potom spal dost dlho, o 10tej som to sla pozriet a na to sa zobudil, inak by este spal...

v hokeji sme prehrali ale tu pred vami nemozem velmi smutnit :grinning: tesi ma aspon ze sme nedostali tradicnych 7 kuskov :sweat_smile: a ze to pre nas nebola az taka hanba :slight_smile: fakt pekny hokej :wink: zajtra hrame s rusakmi, zas o 6tej. idem kukat :slight_smile:

paulinka, o tom ockovani vobec neviem. ale ja necham ockovat len tym co je povinne a zadara :grinning: ja tomu nejak neverim :wink: nas za tyzden este len caka nahrada za 3.hexu... tak bez plienok, u nas tiez nehrozi. kubik este nocnik neoznackoval ani raz :sweat_smile:

nency, kubik este tiez nechodi, ja to vobec nehrotim.

jizi, susienky nedavam ziadne, ani piskoty, obcas ked mam kupene tie amarantove ako pauli.

leonik, tak hura uz bude mat byt spraveny :slight_smile: ake plany? tiez som zvedavka :sweat_smile:

luci, jola, vy ste riadne pekarky. ja ako som nedavno mala chut nieco upiect, nakoniec to bola ceresnova bublanina. fakt narocne :grinning: ale robila som este slany cibulovy kolac tak som uz nechcela nic zlozite vymyslat :slight_smile: aj tak som ceresne vykostkovavala asi 20min :stuck_out_tongue_closed_eyes:

kubik este spi, tak si idem oddychnut a citat. pa
18. únor 2010 v 15:01  • Odpověz
Ahojyk holky,
Anetka si hraje s momkou,tak jdu taky na skok.my teda koukám budem vyskákané :grinning:

pauli-Elinka má stejné rozměry :grinning: jako Anetka.fajn,že Vás doktorka pochválila,taky proč ne,vždyť jtse holky šikovné :wink:Anetka jakmile se u Dr.svlíkne,tak je taky řev,dokud nejsme pryč :wink: No s těmi plínkami koukám,možná budu za blbku,ale zdá se mi to brzy,přeci si takhle malé dítě ještě neuvědomuje,že se mu chce.Nebo jo?To by spíš mohly říct holky,co už s tím mají zkušenosti.pak dej vědět,jak kapičky zabírají :wink: Mě o té vakcíně taky neříkaly,jen že máme v 15měs.přijít.No asi taky tuhle,,vylepšenou,,dávat nebudu.Anetka si taky ,,čistí,,zoubky spíš okousáváním kartáčku,občas si je nechá vyčistit ode mě.Super noc :wink:

zzuzi-taky jsme vstávali na hokej :slight_smile: Anetka se mlela už od5,tak jsme myslela,že se nám nepodaří vstát,aniž bysme jí probudili,ale povedlo se.Vstávala v půl8.No ostuda to určitě nebyla!Slováci byly rozhodně lepší,ale my měli dobrýho brankáře a navíc rozhodčí nějak zapomínal pískat proti nám:angry: S Rusáky vám moooc držím palce :wink: jo a mnaža fandil i dneska vám :wink: K tomu pečení,já zase taková pekařka nejsem,jen občas,zítra mi mají přijít švagrovci opožděně přát k narozkám :wink: Švagrová bydlí v Praze,minulý jí to nevyšlo.
18. únor 2010 v 17:35  • Odpověz
Ahojky holki, tak jsem byli u toho dr. Tak nám předepsal kapky Fenistil a jinou mastičku, říkal že je to možná alergie a taky možná jen nějaký ekzém. Tak máme mazat a uvidíme.
Dneska jsem poprvé sama pekla větrníky, jsou to vele větrníky :grinning: , no příště to snad bude lepší :grinning:
jizi1- já dávám obyčejné piškoty a taky piškoty, které se dají koupit ve zdravé výživě a ty jsou pak různé příchutě teda spíše složení

uci81- taky doufám, že to nenní alergie na zvířata. Bára se k nim moc nedostane, ale my ano a pak to máme na oblečení, ikdyž se převlíkneme. No uvidíme, když to nepřejde, tak se necháme poslet na alergologii.

paulinka80- no o tomhle očkování jsem jěště nepřemýšlela, ale přemýšlíme o očkování proti klíšťatům. U nás se určitě oplatí. Jsme v přírodě. Jinak máte krásnou váhu :grinning:

zzuzca- je mi moc líto, že jste v hokeji prohráli, ale musím říct, že jste hráli hodně dobře. Hlavně Zdeno Chára... No marné, byli jsme lepší, ale třeba se stane to, že se potkáme ve finále.

Jinak kdo jěště přemýšli o očkování proti klíšťatům?
18. únor 2010 v 18:55  • Odpověz
Ahoj holky,

já jsem dneska byla s Eli cvičit, ale budeme muset chodit v jiný den, protože tohle už jí nebaví :wink: Tak to zkusíme v pondělí :wink: Eli pak spala jen hodinu a půl, já jsem zatím vyžehlila, upekla šneky z listového :wink: Potom jsme dojely nakoupit nějaké vínečko a ták :grinning: No a nakonec jsme jely pro Honzíka do školky. Navečer přišli na návštěvu příbuzní a odcházeli až v půl 9 :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ufff, už jsem toho měla dost :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Luci - myčka se nějak podařila opravit, takže jsem to v ruce mýt nemusela :grinning: Člověk si na ní zvykl a bez ní by to bylo fakt blbé :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tu buchtu jsem někde viděla... Nedělal jí Babica s nějakou paní? :confused:

Pauli - to má Eli míry modelky :dizzy_face:
S tím chozením a nožičkami má dr. pravdu, to se srovná. I když Honzík dává nohy dovnitř pořád :confounded:
Co se týče plen, tak to je podle mě ještě brzy! Honzík si začal říkat až v roce a půl a to byl mezi prvními z těch dětí tady z Lednovek :slight_smile: Ale myslím, že do dvou let se to dá zvládnout být přes den bez plen :wink:
S tím samostatným jídlem to taky nevidím tak jednoduše... Prostě ty děti k tomu dospějí sami... Honzík najednou nechtěl jíst, že bych ho krmila, ale sám. No tak jsem ho nechala a nebo se mu snažila pomoct, ale to zas nechtěl on :grinning: Ve 13. měsících je to podle mě brzy :wink:

Zuzi - já teda hokej neviděla, ale to víš, tady smutnit nemůžeš :grinning: Ba ne, když jsme třeba my nepostoupili a Slováci jo, tak jsem jim to vždycky přála :slight_smile:
A co Kubík? Z čeho měl teplotku? :confused: Snad to bude lepší :wink:

Nency - Danča má ještě čas a musí na to přijít sama :slight_smile: Počkej, pak bude jak střela :wink:

Telu - snad vám to pomůže co jste dostali od dr. :wink:
My nechávali Honzíka proti klíšťatům až ve dvou letech :slight_smile:

Jizi - piškoty dáváme obyč, ale měla jsem i amarantové, když byla Eli menší :wink: Občas má sušenku nebo křupky :wink: I když ty teď moc nechtěla, ale dneska je zas baštila. Když jsem jí je dávala a ona odmítla, tak jsem jí řekla, že jí to Honzík sní a jak po ní chmátla :grinning: :grinning: :grinning:

Co se týče toho očkování na spalničky, zarděnky a příušnice, popř. neštovice, tak my nechávali jen ten základ bez neštovic :wink: A to když byl Honzík očkovaný, tak byl Priorix, který se připlácel 500 Kč, jakož to lepší a šetrnější vakcína. Teď se píchá normálně... No a my dali jen ten Trivivac, ktý už nedělají... No a Priorix Tetra nenechám asi ani Eli. Holt si neštovice prodělá a nebo kdyby ne, tak je nechám naočkovat potom zvlášť. To taky jde :wink:
18. únor 2010 ve 21:30  • Odpověz
čauvec holky!
Luci:taky dělám ten krém hrk hrk je super!!!! :dizzy_face: mňam

zzuzca:takový fanda jo??? No to mě taky manža nakazuje ať mu referuji ale mě se nechce stávat tak vidím vždy ten konec a včera navečer byl celý záznam tak jak dnes dojede :dizzy_face: tak budu dělat frajerku jak jsem to celý viděla a musela kvůli tomu stávat :grinning: a popíšu mu to :wink: . Akorád chudák Jola ta to moc prožívala (nevěděla že je to záznam tak měla radost že jsme dali gol no a já jsem už věděla výsledek :grinning: ¨

nency:nám malá začala chodit na sedačce! Je to tam měký a hrbolatý podlamovali se jí nohy ale věděla že asi spadne na měký :grinning: pak to zkusila na zemi a teď už chodí jak fretka. Včera to chuderka nevybrala a spadla tvářičkou na stůl :unamused: měla tam takovou čárku tak doufám že tam nebude mít modřinu! :unamused: To zas bude od manži nemůžete na ní dávat pozor????!!!Ale byl to moment než jsem k ní stačila přiskočit tak už byla na zemi ale takových pádů ještě bude...
19. únor 2010 v 08:40  • Odpověz
ahojky holky,
telullah-tak snad mastička pomůže.Jé větrníky,mňam,taky bych si dala říct a čím větší,tím lepší ne? :wink: :grinning: proti klíšťatům byhc hctěla nechat očkovat,ale ještě jsme se neptala od jakého věku se očkuje,doufám,že až tam půjdu,tak na to nezapomenu a zeptám se.

zany-v jiný den máte to cvičení jiné?Recept na buchtu mám už dlouho od známé,ale je možné,že to bylo v televizi,já většinou na tahle pořady nekoukám.

joly-Jolanka je koukám sporťčka jak má být-nejen fotbal :wink: No hlavně,že z toho měla radost :slight_smile: Anetka taky nedávno udělala bác tvářičkou na obložení a měla tam pěknou modřinu :wink:To se přeci manža nemůže na Tebe zlobit,vždyť to je mžik a jsou na zemi :frowning2:To bys jen musela chodit za ní s nataženýma rukama a stejně bys jí kolikrát nechytla :wink:

zzuzi-dneska jste hokej opět zvládli na jedničku :wink: ,nedalo mi to a taky jsme s manžou vstala :slight_smile: Bylo to teda napínavý a opět rozhodčí na ránu :angry: -podle mého.Co Kubík,už bez horečky?
19. únor 2010 ve 12:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.